Merkblazers op maat bij De Egelantier Imhmjhs Euro Leather opent eerste filiaal in Vlissingen Anti-stress-les bij All Sports Body Gym Stros- kerkse dag DEZE WEEK IN PARTY: PIKANT GERUCHT VERDIÉNT DANISM AAN EIGEN BLOOTFOTO'S? URSUL DE GSR IN DE W01KEN: DERDE BABY IN AANTOCHT? PRESENTATOR DREEF MINNARES BIJNA DE DOOD IN... Ab de Visser keurslager Bij De Egelantier, winkel in Britse mode en ac cessoires in Middelburg, is onlangs één en an der veranderd. Niet alleen is de winkel echt grondig verbouwd, dames kunnen er voortaan ook terecht voor custom-made tweed jasjes. Waterstanden 06-9771 Weerbericht 06-9775 Er kan weer leren kleding gekocht worden in de Vlissingse St. Jacobspassage. Attar Rahman vult het gat dat was ontstaan door het vertrek van Moderi Leder Fashion. Hij opende op num mer tien zijn zaak Euro Leather. Net zwanger? Jouw geluk kun je delen. Een gezonde geest in een gezond lichaam, zegt het spreekwoord. De landelijke organisatie Body Mind haakte hierop in en zocht contact met de sportscholen die zijn aangesloten bij de orga nisatie Fit Vak. In verschillende sportscholen in Nederland worden nu lessen gegeven waarbij het mentale deel een belangrijke rol speelt. Vervoer op maat Arnemuidenaar wint Beurscompetitie Villapark Buitenhof Domburg geopend Jarige alligator in Iguana Nieuw badpaviljoen voor Domburg Pas op de plaats voor Sloelijn project WEEKBLAD Woensdag 7 juli 1999 FAAM/VLISSINGER 9 Sinds twee jaar heeft C. Noy- ens nu zijn eigen zaak aan de Middelburgse Herenstraat. Hij verkoopt er uitsluitend Britse producten. „We wilden eigen lijk iets anders dan een gewo ne, droge modezaak. Een Iers sfeertje uitademen, een mix tussen gemoedelijkheid en gastvrijheid. Het pand waarin we zitten is niet groot en we wisten eigenlijk bij de opening al dat we er nog niet optimaal gebruik van maakten. Daar is nu verandering in gekomen". Langs de wanden zijn kersen houten kasten geplaatst. Door in het midden van de zaak een vitrine-tafel annex broekenrek te maken, is op een slimme manier van de ruimte gebruik gemaakt. Nieuw is ook de introductie van custom-made tweed bla zers van het Ierse merk Ma- gee. Noyens legt uit: „Dat is een service die de fabriek van Magee in Ierland biedt. Dames klagen vaak dat ze weinig keu ze hebben bij de aanschaf van jasjes. Standaard biedt Magee twee modellen, die hier in de winkel ook gewoon te koop zijn. De dames die een cus tom-made jasje willen hebben, kunnen hier komen passen. Vervolgens kiezen ze welk mo- HUISARTSEN Middelburg: Zaterdag tot 23 uur. A.P. Bruijnzeel, Herengracht 68, tel. 639933. Zondag tot 23 uur: F.J. Heere, J.H. Huyssenstraat 15, tel. 639933. Visites aanvra gen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur (zonder afspraak). Vlissingen: Zaterdag tot 24 uur: A. van der Griek, Badhuisstraat 46, 412950 Zondag tot 24 uur: R M. Thiadens, Zuiderbaan 23, tel. 464633. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor drin gende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur (zonder af spraak). Souburg, Nieuw- en St. Joos- land, Arnemuiden, Gezond heidscentrum Middelburg-Zuid (praktijken van J.H. Vervloet, J.C. Ponten, J. Visser): Zaterdag tot 24 uur: C. Wattel, Dorpsstraat 19, Ritthem, tel. 461630. Zondag tot 24 uur: N. Kapteijn, Lekstraat 6, Oost-Souburg, tel. 461630. Vi sites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende geval len van 12.30 tot 13 uur en van 17.30 tot 18 uur. Grijpskerke, Gapinge, Oostka- pelle, Serooskerke, Vrouwen polder, Veere en Zanddijk: Za terdag en zondag: R. Ubels en M. Helmes, 't Plein 2, Seroosker ke, tel. 591212. Biggekerke, Koudekerke, Me- liskerke en Zoutelande: Van vrij dag 18 uur t/m zondag 24 uur: PK. Noorlander, Middelburgs estraat 94, Koudekerke, tel. 551231. Aagtekerke, Domburg en Westkapelle: Van vrijdag 18 uur t/m zondag 24 uur: F. van Eede, 'De Casembrootstraat 24, West kapelle, tel. 571234. West- en Midden-Walcheren: Zaterdag en zondag: A. Stutter- heim, Rapenburg 4, Meliskerke, tel. 561760. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: Zaterdag en zondag: J.A.L. Vaessen, Koe poortstraat 3, Middelburg, tel. 613403. APOTHEKEN Middelburg: van vrijdag 18 uur tot de vrijdagmorgen daaropvol gend (geopend van 8.30 - 18 uur): Apotheek Stromenwijk 't Zand, Maasstraat 58, tel. 635565. Vlissingen: van vrijdag 18 uur tot de vrijdagmorgen daaropvolgend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek Papagaaienburg, Pape gaaienburg 24-26, tel. 466345. VERLOSKUNDIGEN Vlissingen en Oost-Souburg: Van donderdag 20 uur tot zondag 22 uur: H. Klompe, tel 471140 Middelburg- Van donderdag 20 uur tot zondag 20 uur: J. Drijdijk, tel. 626045. DIERENARTSEN Kleine huisdieren: (gezelschaps dieren): Zaterdag en zondag- AL Hoogveld en R.B.M Meesters, Korte Noord straat 61, Middel burg, tel. 637077. Spreekuren zonder afspraak: 11-12 uur en 17- 18 uur. Dierenartsenpraktijk Middel burg: (grote huisdieren) tel. 633803. Visites aanvragen van 8- 9 uur. Dierenartsenpraktijk Oostka- pelle: Oude Domburgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 581443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. Dierenartsenpraktijk Melisker ke: (kleine huisdieren): Kelder- weg 1, tel. 592838. del ze willen hebben en, heel belangrijk, van welke stof het gemaakt moet worden. Die ge gevens worden naar de fa briek gestuurd en daar wordt het jasje dan gemaakt. Je kunt wel merken dat het echt span nend is: een jasje laten maken op basis van een klein lapje stof". Om de keuze voor een bepaalde stof te kunnen ma ken, is een stijlenboek aanwe zig. De handgeweven tweed- stoffen variëren enorm: wie een bont jasje wil, komt aan haar trekken. Maar ook voor de liefhebbers van meer effen stoffen is er volop keuze. Een ander voordeel van deze me thode is dat de armlengte naar believen kan worden aange past. „Bij kleine mensen moet er vaak een stuk van de arm af, waardoor het model uit een jasje wordt gehaald. Erger is het nog voor grote mensen: daarvoor zijn de mouwen juist weer te kort. In de fabriek wordt bij het maken van de blazer al rekening gehouden met de armlengte". De Egelantier richt zich met name op kwaliteitskleding. Noyens: „Ik verkoop alleen wat ik zelf mooi vind. Omdat we ons hier niets aantrekken van trends en mode kun je he lemaal achter je producten staan. Maar ik verkoop echt al leen exclusievere zaken. Als het grootwinkelbedrijf op een gegeven moment iets oppakt, laat ik het vallen. Dan wordt het een massaproduct, en daar heb ik niet voor geko zen". De Herenstraat is geen zoge noemde 'A-locatie' in de Mid delburgse binnenstad. Noyens zou echter niet in de Lange Delft willen zitten: „Mijn klan ten komen uit alle streken van Nederland en weten me te vin den. Natuurlijk mis je aanloop als je niet in een drukke win kelstraat zit. Maar ik denk niet dat wij veel hebben aan het winkelend publiek zoals dat hier door de Lange Delft loopt. Dat is toch niet echt onze doel groep". Om dezelfde reden is hij don derdagavond, koopavond in Middelburg, niet open. Noy ens: „Ik ben alle avonden open. ledereen die 's avonds De nieuwe inrichting van De Egelantier aan de Middelburgse Herenstraat, foto C. Noyens wil komen is daartoe welkom. Gewoon even een afspraakje maken. Maar een koopavond, daar zie ik geen heil in". Goed koop is de kleding in De Ege lantier zeker niet. Daartegen over staat dat de kleding tijd loos is en dus meerdere sei zoenen meegaat, zeg altijd maar zo zien als duurbaar, baar". Noyens: „Ik je moet het niet als kost- De winkel in de Vlissingse Sint Jacobspassage is het eerste Euroleather-filiaal. Rahman wil met zijn concept heel Europa veroveren. foto Jaap Wolterbeek Het grootste gedeelte van de zaak is gevuld met het eigen merk Twëen. „Dat is een col lectie speciaal voor Euro Leat her gemaakt", vertelt Rah man. „De fabriek staat in Paki stan en daar wordt vanaf de huid tot aan een kledingstuk alles in eigen hand gehouden. Het looien, bewerken, verven, snijden en naaien. Omdat we ook als groothandel werken kan de prijs laag blijven, want er zit verder niemand tussen". De winkel in de St. Jacobspas sage is het eerste filiaal van Euro Leather in Nederland. „Maar we willen ook in België en Duitsland verder", ver klaart Rahman de plannen. „Daarom is ook voor de naam Euro Leather gekozen, van Eu ropa dus en natuurlijk de Eu ro. En leer is natuurlijk een prach tig materiaal om mee te wer ken en om te dragen. Het ademt en doordat iedere huid anders is, heb je nooit twee dezelfde kledingstukken. Lamsleer is het meest ge vraagd, daarna runderleer. Dan heb je nog het verschil in glad leer, nubuck en suède. Voor ieders smaak hebben we wat in de collectie en als ie mand een jas in een speciale kleur wil hebben dan kunnen we dat regelen". De meeste kleding bestaat uit jassen en jacks voor dames, heren en kinderen. „Maar we hebben ook broeken en rok ken, leren colberts en korte gi lets voor de heren en langere voor de dames", somt Rah man op. „Vooral die leren colberts, dat gaat echt een topper worden. En wie iets op maat gemaakt wil hebben, die hoeft het maar te zeggen. Na het maat- nemen en het model bespre ken gaat het zo op de fax en drie weken later is het al klaar". Zo aan het begin van de zomer lijkt het niet echt het moment om een leren jack te kopen. Rahman spreekt dat niet te gen, maar toch: „Als het sei zoen voor ons straks begint, weet iedereen ons wél alvast te vinden en daar gaat het toch ook om. En er zijn na tuurlijk veel toeristen; Belgen en Duitsers die vanwege de prijs nu die jas kopen omdat ze al weten dat ze die in het najaar gaan dragen. Maar de Zeeuwen die dat idee ook hebben moeten toch maar even langs komen. Want tot eind juli is onze openings actie van tien procent korting nog geldig", besluit Rahman. (advertentie) Meld je aan of bel voor meer informatie gratis 0800 - 022 80 70, of je informatrice: Middelburg e.o.: tel. 0118 - 611 547 Goes e.o.: tel. 0113 - 220 890 Schouwen Duiveland: tel. 0111 - 415 199 All Sports Body Gym, geves tigd aan bedrijventerrein Ramsburg in Middelburg, is één van de sportscholen waar op de nieuwe manier wordt gewerkt. Jarl de Hartog, sa men met Bert Kuys eigenaar van All Sports Body Gym, legt uit wat de bedoeling is: „Ik kom hier in de sportschool re gelmatig mensen tegen die graag beter in hun vel zouden willen zitten. Fitness kan dan uitkomst bieden, maar ik merk meer en meer dat mensen het lichamelijk gewoon niet op kunnen brengen. De lessen die in het kader van Body Mind gegeven worden, zijn dan ook fysiek een stuk min der zwaar". De Hartog en Kuys waren gelijk enthousiast over het Body Mind con cept. „We willen hier een to taal-pakket bieden. Fitness, body building, steps, afslank- cursussen. Maar deze 'anti- stress-lessen' passen ook pri ma in dit plaatje", aldus De Hartog. Bij de ingang van de sportschool is een infobord, zogenaamd "Connection Point" geplaatst. Hierop wordt via allerlei folders het publiek op de hoogte gehouden van alle recente ontwikkelingen binnen Body Mind. Speciaal voor de bewegingslessen trok De Hartog een externe docent aan. Vincente Quandt leidt nu één keer per week een groep. Hij legt uit wat de bedoeling is: „Zo'n les begint met een warming-up. Daarna volgen wat coördinatieoefeningen. Dat zijn langzame, vertraagde bewegingen. Niet de inspan ning, maar coördinatie en Vincente Quandt en Jarl de Hartog voor het Connection Point bij de ingang van sport school All Sports Body Gym. concentratie staan daarbij voorop. Er wordt daarbij goed gelet op de ademhalingstech nieken van de cursisten. Daar na bouwen we de les weer langzaam af met de oefening 't Was een drukte van be lang in de Serooskerkse Torenstraat, afgelopen zaterdag. Daar werd de Stroskerkse dag gehouden door de plaatselijke middenstand, verenigingen en ambulante handel. Net als andere jaren werd de dag gecombineerd met de jaarlijkse ringrijdwedstrijd van de ringrijdersvereniging uit Gapinge. foto Jaap Wolterbeek van stilte. De deelnemers gaan liggen en worden aange sproken op hun voorstellings vermogen: langzaam worden ze zich bewust van hun hele li chaam. Je kunt het een beetje zien als een reis door je eigen lichaam, eerst concentreer je je op je voeten, dan naar bo ven naar je knieen toe en zo steeds verder, totdat een punt van totale ontspanning is be reikt". Ontspanning is een kernwoord in de lessen van Quandt. „Je hoort meer en meer dat mensen last hebben van stress, zich niet goed kun nen ontspannen. Dat komt omdat mensen zich op een verkeerde manier ontspan nen. Wie denkt na een drukke werkdag thuis te komen, op de bank te ploffen en in slaap te vallen dat hij of zij met ont spanning bezig is, heeft het mis. Ontspanning is alleen mogelijk door inspanning". In de lessen wordt gebruik ge maakt van beproefde Ooster se technieken en wijsheden. Zo zijn nogal wat bewegingen die wekelijks terugkomen af komstig uit de tai chi. „Maar met vechtsport heeft dit alle maal niets te maken. Het gaat echt om de concentratie en het ontspannen", besluit Quandt. Keurslager Ab de Visser, gevestigd aan de Middelburgse Vrij landstraat, mag zich het komende jaar 'keurslager' blijven noe men. De bij de vereniging van keurslagers aangesloten bedrij ven worden elk jaar opnieuw gekeurd volgens de strenge eisen van het keurmerk Keurslager. Traxx. Onder deze naam startte vervoersbedrijf Connexxion met een nieuwe reisservice voor gehandicapten en ouderen. Dat houdt in dat het vervoersbedrijf per individu dat aangeeft van a naar b te willen de reis per openbaar vervoer uitstippelt en die verzorgt van deur tot deur. Daarbij wordt gebruik ge maakt van taxi, bus, trein of een combinatie hiervan. Traxx houdt tijdens de reis bij welke reiziger wanneer waar is. Oude ren en gehandicapten die over een vervoerspas beschikken kunnen gebruik maken van de nieuwe service. Ze betalen voor hun (verzorgde) reis hetzelfde bedrag als andere reizigers met het openbaar vervoer. Na acht spannende weken is de winnaar van de Nationale Beurscompetitie bekend. I. Seijmour uit Arnemuiden wist zijn startvermogen van 150.000 euro uit te bouwen tot maar liefst 393.417 euro. De prijswinnaar, een klant van de Rabobank Wal- cheren-Zuid, is vorige week vrijdag in het hoofdkantoor in Vlis singen in het zonnetje gezet. Op nog geen vijfhonderd meter van strand en zee, aan de rand van Domburg, is vorige week donderdag villapark Buiten hof Domburg geopend. Mevrouw A.C. de Bruijn, burgemeester van Veere, verrichtte de openingshandeling. Er zijn in totaal 199 vakantievilla's gebouwd. De verschillende types villa's en land huizen zijn voorzien van alle luxe en comfort. Vrijwel alle onder komens zijn in handen van particulieren of beleggers. Ze wor den verhuurd via Roompot Zeeland Vakanties. Sommige van de villa's hebben rieten daken. De Mississippi alligator Stompie uit Iguana wordt 8 juli pre cies vijftig jaar oud. Sinds 1992 woont de alligator in het Vlis singse reptielenhuis. Ze kwam er in 1992, na een 43-jarig ver blijf in Artis, waar haar rechter voorpoot door een andere kroko dil werd afgebeten. Ter ere van de verjaardag krijgen alle be zoekers van Iguana 8 juli een gratis consumptie. Wie net als Stompie in 1949 geboren is, mag bovendien gratis naar binnen. Mississippi alligators leven in het zuiden van Noord-Amerika en kunnen zes meter lang worden. Ze zouden een leeftijd van hon derd jaar kunnen bereiken, maar volgens het Guinness Book of Records is de oudste werkelijk bewezen leeftijd zesenvijftig jaar. Het monumentale badpaviljoen aan de Domburgse boulevard wordt binnenkort gerestaureerd. Projectontwikkelaar Van Gar deren Dekker en K. Roos Projectburo zijn al enkele jaren met de gemeente in overleg over herontwikkeling van het markante gebouw. Onlangs kwamen alle betrokkenen overeen dat het pa viljoen gerenoveerd wordt en herontwikkeld tot een uniek hotel. Een grand café, restaurant en dertig hotelsuites maken deel uit van de plannen. Ook het buitenterrein met de terrassen zal een metamorfose ondergaan. De projectorganisatie van 'optimalisatie Railontsluiting Sloe' heeft besloten een pas op de plaats te maken met de studie.Re den hiervoor is het plan van Zeeland Seaports en Hessenatie Consult om een containerterminal in het Sloegebied aan te leg gen. Als dit doorgaat heeft dat grote gevolgen voor het Sloelijn- project. Er zullen dan immers veel meer treinen over het traject rijden dan aanvankelijk verwacht. Wanneer meer zekerheid is over de aanleg van de containerterminal, gaat de studie verder met mogelijk nieuwe cijfers. (advertentie) za

de Faam | 1999 | | pagina 9