«iiiiividiillililitfiiilhiMiémïlliiiMii. ii. GEMEENTE MIDDELBURG Onderzoek naar de leefbaarheid in 't Zand/Stromen wijk Doorstroming autoverkeer Ringrijden en sjeesjesrijden op het Abdij plein De zon: een oneindige, schone en gratis bron van energie! Wijkprofessionals bekijken de sterke en zwakke punten van de wijk Uitreiking spekcheques uvv Actie Zonneboiler Middelburg Ster van Walcheren Tarieven sportaccommodaties en wijkcentra Rooi- vergunningen Eerste paal Breeweg Tafeltje Dekje Week 27 MAXIMAAL TEXT VANAF PAG. 830 Informatienummer 675 555 Douchen met een volle straal warm water van constante temperatuur en toch ongeveer de helft besparen op gas- en elek triciteitsverbruik voor haar watervoorziening, het lijkt tegenstrijdig maar het is mogelijk. Tenminste als wordt overgestapt op de ener giebron van de toekomst: de zon. Besparing Aanmeldingsformulier Op dinsdag 29 juni zat het wijkondersteuningspunt aan de Arnelaan vol met mensen die allemaal op de hoogte zijn van de situatie in de wijk 't Zand/Stro- menwijk. Zij kwamen in het kader van het leefbaarheidsonderzoek 't Zand/Stro- menwijk bijeen om de sterke en zwakke punten van de wijk te bespreken. Professionals 't Zand Stromen wijk Bewonerspanel Enquête Dringend beroep: gebruik het rondwegenstelsel Op donderdag 15 juli is de eerste Folkloristische dag in Middelburg. De Folkloristische Commis sie, waarin de Zeeuwse Ringrijders Vereniging en de VVV-Middelburg sa menwerken, organiseert dit evenement. Ringrijden op de Dam De gemeente Middelburg heeft de afgelopen tijd diverse verkeersmaatre gelen bij de Poelendaele- weg genomen om het verkeer te ontlasten. Ter hoogte van de kruispun ten Koudekerkseweg? Laan der Verenigde Na ties en de Poelendaelesin- gel/Nieuwe Vlissingseweg zijn maatregelen geno men om de Poelendaele- weg te ontlasten van het vrachtverkeer. Dringend beroep Woensdag 7 juli 1999 FAAM/VLISSINGER internet site: www.middelburg.nl info @middelburg.nl "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen, ge handicapten en diegenen, die (lijdelijk) zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag tussen 8.45 en 9.30 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 0118-638570. Het bezorgen ge beurt ook op deze dag. Menu van 12 juli lol en me! 18 juli Maandag Runder gehaktballen in mos terdsaus en kruiden, wortelen, aardappelen Dinsdag Varkenslapje in champignon saus, gemengde groente, aard appelen Woensdag Dunne plakken rundvlees, spi nazie, aardappelen Donderdag Kippenborstfilet in witte wijn saus, groente, rijst Vrijdag Gepaneerde kool visfilet, wor telen, gestampte aardappelen Zaterdag Nasi Rames Zondag Wat de pol schaft Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de sectie Communicatie. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u bij Communicatie terecht: Stadhuisstraat 2, telefoon 675450, iedere werkdag open van 8.00 tot 12.00 en van 13.00 tot 16.00 uur MMimnHnani v SH mm n Mamn» De gemeente Middelburg is on langs gestart met een Zonneboiler actie. Tijdens deze actie krijgen maximaal honderd eigenaren/bewo ners in de gemeente Middelburg de kans een zonneboiler te laten instal leren voor een zeer aantrekkelijke prijs. Hierbij geldt: die het eerst komt, het eerst maalt. Tijdens deze actie geeft de gemeente Middelburg een subsidie van 1.000,= (boven op de reguliere subsidie van het rijk). De actie verloopt zeer goed, maar er kunnen nog meer mensen in aan merking komen. Een zonneboiler bespaart bij een gemiddeld verbruik ongeveer 200 kubieke meter aardgas per jaar. Dat scheelt. Niet alleen in geld, maar vooral ook in de vermindering van de uitstoot van kooldioxide. En dat is weer goed voor het milieu! Zonne-energie is onuitputtelijk, schoon en gratis. Als de Zonneboi leractie een succes wordt, kunnen we er straks trots op zijn dat we in Middelburg niet alleen maar pralen over het milieu, maar ook werk ma ken van het gebruik van duurzame energie. Doe dus mee! Vraag het aanmeldingsformulier aan bij de dienst Stadsontwikke ling, telefoon 675281 of bij de sec tie Communicatie, telefoon 675450. De actie loopt tot eind juli. Op vrijdag 9 juli om 19.00 uur start voor het vierde achtereenvolgende jaar de tweede etappe van de wielerklassieker voor dames elite 'de Ster van Walcheren' vanaf de Markt in Middelburg. De gemeente Middelburg heeft een subsidie verleend aan de Stichting Wie- Ier Comité Koudekerke om dit evenement te helpen organiseren. Hel is een driedaags evenement dat start op donderdag 8 juli. Op 9 juli star ten de wielrensters in Middelburg en eindigen zij op de boulevard in Vliss- ingen. Verwacht wordt dat de deelname onder buitenlandse ploegen heel hoog is. De tarieven voor de sportcomplexen en wijkcentra in Middelburg wor den per 1 augustus 1999 verhoogd met 5%. Jaarlijks worden de huurtarieven sportcomplexen op 1 augustus aangepast. Tevens wordt in de jaarlijkse huuraanpassing een toeslag opgenomen om op termijn het in de nota herstructurering gestelde dekkingspercentage van '20- 80' te bereiken. De voorgestelde huurverhoging van 5% is opgebouwd uit de toename van het prijsindexcijfer voor de gezinsconsumptie over de afgelopen 12 maanden (2,2%) en een opslag van 2,8% in het kader van de nota her structurering. In het algemeen is voor het rooien van bomen een vergunning nodig. Deze vergunning is niet nodig voor populieren en wilgen langs wegen, vruchtbomen, kweekgoed en uit dunning van groenvoorzieningen en bomen met een stamdiameter van maximaal 25 cm (gemeten op l,30m boven het maaiveld, maxi maal drie bomen per locatie). Een aanvraag is ontvangen voor: één es aan de Spuistraat één populier aan de Laan van Nieuwenhove één kastanje aan de Koning Julia- naslraat één spar aan de Van Borsselen- laan - zes iepen aan de Kruisweg Voor nadere informatie kunt u terecht bij dc heer H. ten Klooster van de af deling Groenbeheer, 0118-675312 «pmconto MIDDELBURG RoncJwegenstelsoi Middelburg concrete plannen ont wikkelen voor woningen met wei nig toekomstperspectief. De uitkomsten van het onderzoek leveren nuttige informatie op voor deze plannen. Het onderzoek in 'l Zand/Slromen- wijk is dinsdag 29 juni van start ge gaan. Een gesprek met lokale pro fessionals vond toen plaats. Bij loka le professionals kan worden gedacht aan de directeur van een school, Woongoed Middelburg, de kerken, de wijkagent, de wijkbcmiddelaar en stichtingen die hun doelgroepen in de wijk hebben. Uit deze bijeen komst zijn veel positieve punten uil de wijk naar voren gekomen, maar ook werden verschillende knelpun ten gesignaleerd. In het kort heeft het panel geconsta teerd dat de buurt 't Zand een zeer hechte, leuke en rustige wijk is met bewoners die zeer tevreden zijn. Hot zijn mensen die zeker in de wijk willen blijven wonen. Er zijn echter geen voorzieningen en er worden nooit evenementen geor ganiseerd. Het probleem met het parkeren en eigen ogen de goede en slechte verkeersdrukte steekt hier de kop op. punten van de wijk aanschouwen. Ook in deze buurt constateren de panelleden ernstige verkeersproble matiek. Daarnaast zijn zij van mening dat dc buurt saai is, maar wel heel ge moedelijk. Ook al zijn er allerlei voorzienin gen gevestigd, een echt hart van de buurt ontbreekt. In de Stromcnwijk is een grote betrokkenheid van de mensen, maar zij zullen niet snel iets ondernemen met betrekking tot veranderingen. Ook is er veel over last van hondenpoep en zwerfvuil, maar dc professionals hechten aan deze aspecten minder belang. Drugsoverlast komt niet voor in de ze twee buurten. De wijken moeten wel meegroeien met het oog op dc toekomst, want als we alles zo laten omdat de be woners tevreden zijn, zijn we over tien jaar te laat om goed op de wen sen in te kunnen spelen. Na de zomer vindt een wandeling in de wijk plaats met de lokale pro fessionals. wethouder Bruinooge van volkshuisvesting, wijkwethou der Brakman en de wijkvereniging. Op deze manier kan iedereen met Het is van groot belang dat naast de wijkprofessionals ook dc bewoners de kans krijgen om mee te denken over verbeterpunlen in de wijk. Be woners zijn immers de deskundigen bij uitstek. Daarom worden zij uitge nodigd om deel te nemen aan een bc- woncrspanel. Bewoners kunnen zich aanmelden voor het panel middels een nieuwsbrief. De nieuwsbrief geeft de bewoners informatie over hun wijk en het onderzoek. Dc brief valt waarschijnlijk eind augustus bij de wijkbewoners in de bus en in sep tember zal de bewonersbijeenkomst plaatsvinden. Na het bewonerspanel wordt gestart met de laatste fase van het onderzoek. Vijlhonderd huishoudens worden te lefonisch geënquêteerd. De huishou dens worden zorgvuldig geselecteerd door het extern adviesbureau Compa- nen. Ook hier worden bewoners on dervraagd over onder andere de kwa liteit van de woonomgeving, ver keerssituaties, speelplaatsen en crimi naliteit. Kortom: de leefbaarheid. De Kwaliteitsatlas van de gemeente Middelburg voor de toekomst is in gang gezet. De daarin genoemde strategische projecten krijgen de komende jaren gestalte. Vandaag, woensdag 7 juli reikt wethouder mevrouw Van Dijk-Sturm om 16.30 uur in de Trouwzaal van het Middelburgse Stadhuis de spek cheques uit. De inmiddels traditionele spekcheques worden twee keer per jaar uitgereikt. Bewoners die een opmerkelijk initiatief nemen om de leefbaarheid van hun wijk of dorp te verbeteren kunnen daarvoor beloond worden. De gemeente spekt die initiatieven van bewoners. Dc spekcheques vormen geen symboli sche waarde, maar vertegenwoordigen klinkende munten. Deze beloning wordt uitgekeerd in een bedrag van 250,- lot 3.000,-. Winnaars van de cheque kunnen deze gebruiken voor een volgend project in hun wijk of dorp of om het reeds bestaande project te voorzien van een "goud randje". Nominaties Voor deze ronde van de spekcheques zijn vele verschillende aanvragen in gediend. Deze ronde is ook zeer speciaal, omdat wijkverenigingen extra in spanningen hebben geleverd om in hun wijk binnen het thema 'leefbaar heid' activiteiten te organiseren. De wijkvereniging Klarenbeek is genomi neerd die voor dc tiende keer een slraat-tegen-straat volleybaltoernooi ge organiseerd heeft. Ook is Nieuw- en Sint Joosland genomineerd. Daar is de draad van vorig jaar weer opgepakt om een heus dorpsfestival te organise ren dal gecombineerd wordt met de viering van het dertigjarig bestaan van de wijkvereniging en het 175-jarig bestaan van de ringrijdersvereniging. Verder is de wijkvereniging 28c wijk genomineerd voor het realiseren van een kunstwerk en voor de herinrichting van het KMT-terrein. de jeugdraad \;an Sint Laurens die een speeltuin willen, de campagne 'Stroomopwaarts' en de activiteiten van Stichting 'de Wijk' in de Griffioen. Voorbeelden zijn nieuwbouwpro jecten, een nieuw zwembad, een schouwburg en herstructurering van bestaande woonwijken. Om goed op dit laatste in te kunnen spelen, hield de gemeente begin dit jaar een leefbaarheidsonderzoek in Middelburg-Zuid. Voorspeld is dat een vijftal wijken in dc gemeente in de toekomst onder druk komen te staan. Eén daarvan is 't Zand/Slro- menwijk, die wijk wordt nu onder zocht. Bovendien moet, in aanvulling op de kwantitatieve wijkprolielen, de wij kinformatie aangevuld worden met kwalitatieve informatie waar dc leefbaarheidsonderzoeken aan bij dragen. Daarnaast wil Woongoed Vandaag, woensdag 7 juli onthult burgemeester Spahr van der Hoek hel bouwbord van het nieuwbouw project aan dc Breeweg. Met deze handeling geeft de burgemeester het officiële startsein voor de bouw van 57 seniorenappartementen. Woongoed is de ontwikkelaar van hel nieuwbouwproject. De Zeeuwse knollen en hun rijders strijden om de prijs voor de beste ringrijder. Foto: Anda van Riet In en om hel Abdijplein rijden de al- lijd prachtig versierde sjezen met daarin een boer cn boerin in Zeeuw se klederdracht. Zij gaan proberen zoveel mogelijk ringen te steken die verspreid over het parcours zijn op gehangen. Op het Abdijplein is ook het Uaditionele ringrijden te paard. Deze ringrijders komen op de tweede Folkloristische dag op donderdag 19 augustus nogmaals in actie op hel Molenwater, waarbij zo'n 200 deel nemers gaan strijden om de Konink lijke bekers. De paarden met sjezen rijden de vol gende route: Abdijplein Balans Korte Burg Groenmarkt Onder den Toren Koorkerkhof Abdij- plein. De genoemde straten worden, voor zover nodig, voor het verkeer afgesloten. De afsluiting heeft verder tot gevolg dat in de volgende straten het (doorgaand) verkeer gestremd is: Balans Bogardstraat Bachtenstee- ne Walplein Nieuwe Kerkgang Koorkerkstraat Reigerstraat Korte Giststraat. Parkeren is niet mogelijk op de genoemde route en op het Koorkerkplein en het Walplein Ook is er een ringrijwedstrijd aan de Noordzijde van de Dam. Deze tradi tionele wedstrijd is op zaterdag 17 juli en wordt georganiseerd door Ringrijdersvereniging 'Nooit Ge dacht'. Door deze maatregelen neemt het verkeer een andere route richting Slromenwijk en Koudekerke, waar door er ernstige verkeersproblemen ontstaan in het Stationsgebied. De toename van het verkeer op de Lan- gevieleweg, het Groene Woud en dc Tangent, zorgt ervoor dat de toe voerwegen zoals de Schroebrug, Blauwedijk, Kanaalweg en Schroe- weg "vol" staan met autoverkeer. Sommige verkeersregelinstallaties hebben een te beperkte capaciteit met als gevolg dat er lange wacht rijen ontslaan. Helaas wordt de ca paciteit van het rondwegenstelsel Poelendaelesingel, Nieuwe Vlis singseweg, Stromenweg onvoldoen de benut. Om de nadelige gevolgen te ver minderen cn de bereikbaarheid van Middelburg en omgeving zo goed mogelijk te laten verlopen, doet de gemeente Middelburg dan ook een dringend beroep op dc bewoners van de Stromenwijk en Koudekerke dan wel Zuid-West Walcheren, om de route hel Groenewoud. Tangent, Langevieleweg, niet langer meer te gebruiken en te kiezen voor het rondwegenstelsel Poelendaelesin gel, Nieuwe Vlissingseweg, Stro menweg. Bovendien is dc reistijd over het rondwegenstelsel aanzien lijk korter dan via het Tangent cn de Langevieleweg, omdat hier hoge wachttijden ontstaan. Tot hel moment van aanleg van de N57 kan de verkeersintensiteit blij ven toenemen. Om de bereikbaar heid en de doorstroming op peil te houden, bereidt dc gemeente Mid delburg al plannen voor om dit te kunnen uitvoeren. Er is gekeken naar de mogelijkheid van het instel len van groentijden bij de verkeers lichten. Momenteel zijn dc groentijden op het Tangent langer waardoor het verkeer meer doorstroming krijgt. Daar is ook verbetering gekomen, maar voor de omgeving van Ka naalweg moet nog naar een oplos sing worden gezocht.

de Faam | 1999 | | pagina 3