I N E C I ff CHUTTERSHOF EST dé uitgaanskrant zeeland Sgannendevoorgrem^ Kabouter Plop op witte doek D Cinema 2000 in 't Beest Schildersverdriet in Kabinetten Vleeshal Bonanza Goes herdenkt iaren viifti ENTRAPMENT 12jr SHE'S ALL THAT AL EXISTENZ 16jr THE MATRIX 16jr ASTERIX OBELIX TEGEN CAESAR AL KABOUTER PLOP AL LETTERS FROM A KILLER BABE IN DE GROTE STAD LA VITA E BELLA LAST TANGO IN PARIS 16jr AL CRUEL INTENTIONS 16jr DE RUGRATS AL i AMERICAN HISTORY X LOCK.STOCK AND TWO SMOKING BARRELS ON CONNAIT LA CHANSON GIANT NOTTINGHILL 12jr DE KONING EN IK AL THE MUMMY Ï2jr m F I L M W E E K F I L M W E E K F I L M W E E K Spanning, sensatie en avontuur deze week in Cine City. De megabioscoop wist op nieuw een voorpremière te programme ren van één van de topfilms voor deze zomer: The Mummy. e razend populaire Belgische Kabouter Plop is deze zomer behalve op televisie ook in de bioscoop te zien. Podium 't Beest aan de Beestenmarkt te Goes brengt deze zomer een serie klassie ke films. Dus in Goes kan men ook in de vakantieperiode naar de film, ondanks het feit dat de bioscoop een tijdje geleden zijn deuren sloot. Filmtheater 't Beest vertoont de films in het kader van Cinema 2000. Leen Zietse in Green White Waterkunst in Fort Rammekens Zomerconcert Veere's Genoegen Roofvogelshow Biologisch Museum Duo Gavotte in Middelburg In de Kabinetten van de Vleeshal in Middelburg is van 6 juli tot en met 29 augustus de tentoonstelling Schildersverdriet te zien. De expositie is genoemd naar een foto van kunstenaar Piet Diele- man, één van de exposanten. Behalve werk van hem is er werk te zien van Erik van Lieshout en Luc Tuymans. retkuiven en dames met strikjes moeten zaterdagavond 10 juli bij Bonanza aan de Magdalenastraat in Goes zijn. De roots- band 'Tear it up' geeft er een concert. Woensdag 7 juli 1999 FAAM/VLISSINGER 11 Dagelijks 19.00 21.45 uur thriller met Catherine Zeta-Jones en Sean Connery over beruchte meesterdief Dagelijks 19.00 uur romantische komedie over het tumultueuze leven op een high school Dagelijks *21.45 uur spannende film over de uitvinding en de gevolgen van een nieuw virtual reality game Dagelijks 13.45 16.15 19.00 21.45 uur spectaculaire actiethriller met Keanu Reeves, Laurence Fishbume en Carrie- Anne Moss Dagelijks 13.45 16.15 uur live-action versie met Gérard Depardieu (Obelix) en Christian Clavier (Asterix) Dagelijks 13.45 16.15 uur eerste bioscoopfilm van de populaire Kabouter Plop en zijn kaboutervrienden Dagelijks 21.45 uur Patrick Swayze in een spectaculaire thriller van regisseur David Carson Dagelijks 13.45 16.15 uur nieuwe avonturen van het varkentje Babe Dagelijks 19.00 21.45 uur aangrijpend verhaal over een Joodse man van oscarwinnaar Roberto Benigni S Vrijdag en zaterdag 22.00 uur Maandag *20.30 uur klassieker met in de hoofdrol Marlon Brando en Maria Schneider Dagelijks 19.00 21.45 uur Ryan Phillipe en Sarah Michel Gellar zoeken naïeve tieners voor hun spel van verleiding en bedrog Dagelijks 13.45 16.15 19.00 uur Tommie's leven verandert ingrijpend na de geboorte van broertje Dil Donderdag, dinsdag en woensdag 20.30 uur Vrijdag en zaterdag 19.30 uur harde en confronterende film over rechts-extremistische groepering in Noord- Amerika misdaadkomedie over kruimeldieven die een schuld moeten aflossen bij hun concurrenten Zondag 20.30 uur musical waarbij jonge acteurs geregeld de stem 'lenen' van beroemde chanso niers Dinsdag 20.30 uur Dagelijks 13.45 16.15 19.00 21.45 uur romantische komedie van de makers van Bean en Four Weddings and a Funeral Dagelijks 13.45 16.15 uur prachtige tekenfilm gebaseerd op beroemde musical The King And I Vrijdag, zaterdag en zondag 21.45 uur zoektocht naar het graf van Imhotep die tot leven komt in de vorm van een mummies. familiekroniek over het leven van drie generaties van een Texaanse familie L BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 (zscpm) Regisseur en scenarioschrijver Stephen Sommers maakte met deze film een avonturen film van formaat. In 1719 voor Christus wordt in de Egypti sche stad Thebe de verboden liefde ontdekt tussen de slech te hogepriester Imhotep (Ar nold Vosloo) en Anck-Su-Na- mun, de minnares van de fa rao. Anck-Su-Namun pleegt zelfmoord en Imhotep wordt vervloekt: zijn gemummifi ceerde lichaam wordt in Ha- munaptra, de Stad des Doods, begraven en zal tot in de eeu wigheid levend blijven, tenzij zijn rotte lichaam ooit bevrijd wordt... In 1923 stuit soldaat Rick O'- Connell (Brendan Fraser) op de ruïne van Hamunaptra. Een aantal jaren later zit hij gevan gen en kan hij zijn leven red den door archeologen de plek van Hamunaptra aan te wij zen. Samen met Egyptologe Evelyn (Rachel Weisz) en haar broer Jonathan (John Han nah) gaat hij op reis. Ze zijn echter niet de enigen die op zoek zijn naar de tem pel. Onderweg komen ze Amerikaanse grafrovers tegen die op hetzelfde uit zijn. Er is ook een groep met mysterieu ze strijders die het heilige graf van Imhotep wil beschermen Scene uit The Mummy. om zo te voorkomen dat Im hotep weer tot leven komt in de vorm van de mummie. Hij heeft onmenselijke krachten waarmee hij de tien plagen over het Egyptische land kan afroepen. Eén voor één vallen de onderzoekers ten prooi aan de afgrijselijke vloek van de mummie. Samen met zijn vriendjes Klus, Lui en Kwebbel speelt hij in zijn eerste speelfilm: De Ka- bouterschat. Die gaat deze week in première. Kabouter Plop houdt samen met zijn kaboutervrienden Lui, Klus en Kwebbel een l^ente schoonmaak in zijn padde stoel. Bij' het schoonmaken van de schoorsteen ontdekt Klus een schatkaart. De ka bouters besluiten om samen de kabouterschat te gaan zoe ken. Maar de tocht is moeilijk, gevaarlijk en vooral span nend. De kabouters moeten over een gammele hangbrug en door een bos dat overbe volkt is met dieren. En als ze dan denken dat ze alles heb ben gehad, moeten ze ook nog eens een grote-mensen- weg oversteken. Onderweg ontmoet het viertal nog twee andere kabouters: Pif en haar broer Paf. Lui wordt gelijk smoorverliefd op Pif. Door toeval komt de schatkaart in handen van Pif en Paf. Ook zij gaan op zoek naar de schat. Nu wordt het vindt de een spannende wedstrijd: wie eerste? kabouterschat als Op dinsdag 13 juli draait de klassieker 'Giant', een familie kroniek die het leven volgt van drie generaties van een Te xaanse familie in drie uur en een kwartier. De camera doolt rond door het ruwe landschap en suggereert daarmee dat het woeste panorama de harts tochten van zijn koppige bewo ners regeert. Op dinsdag 27 ju li wordt 'Yol' gebracht. Een film over Turkse gevangenen die gedurende hun verlof te maken krijgen met de terreur van de machthebbers in hun land en met het keurslijf van achterlijke tradities waar zij door hun fa milie in geperst worden. Deze film werd vanuit de gevangenis geregisseerd door Yilmaz Gü- ney. De beelden zijn door zijn vriend en vroegere assistent Serif Gören gefilmd. Hij wist de gevangenis net op tijd te ont vluchten om de film in Zwitser land te monteren. Andere voorstellingen in Cinema 2000: Blade Runner, North by North west, de Maagdenbron en The Spirit of Tattoo. Alle voorstellin gen beginnen om 20.30 uur. Entree 12,50; met pas 10,- De van-dag-tot-dag-agenda's op het gebied van exposities, muziek- en theateroptredens vindt u op pagina 10 van dit blad. In Hotel Green White in Oostkapelle treedt zaterdag 10 juli pia nist Leen Zietse op. Zijn cv toont een indrukwekkende staat van dienst, maar vooral opvallend is zijn trouw aan de Duitse en Weense salonmuziek, die hij als geen ander weet te brengen. Het optreden is tijdens het diner a la carte en begint om 19 uur. In één van de kazematten van Fort Rammekens bij Ritthem zijn kunstwerken te zien die zijn gemaakt door leerlingen van een aantal Walcherse basisscholen. Hun inspiratie kwam uit het lespakket Wie-Wat-Water van de Unie van Waterschappen. De lessen gingen over waterkwaliteit en de taken van het Waterschap. Mic/Mec Walcheren heeft er, met subsidie van het Waterschap, een wedstrijd bij georgani seerd. Alle groepen konden een kunstwerk rond het thema wa ter inleveren. De hoofdprijs, een fietskar vol werkmateriaal voor onderzoekjes in en langs sloten en plassen voor de hele klas, ging naar de Middelburgse school De Uilenburch. De Water kunstwerken zijn nog tot eind augustus te zien in Fort Ramme kens. Veere's Genoegen houdt vrijdag 9 juli haar jaarlijkse Zomer concert in de Grote Kerk in Veere. Behalve de fanfare uit Veere treden ook op brassband Apollo uit Domburg, slagwerkgroep Veere's Genoegen en fanfare EMM uit Serooskerke.De fanfare Veere's Genoegen staat onder leiding van Bram van Overbeeke. De slagwerkgroep wordt geleid door Geraldine Candeias. Het concert begint om 19.30 uur. Voor het derde achtereenvolgende jaar houdt het Zeeuws Bio logisch Museum een aantal roofvogelshows in de heemtuin Hortus Zelandiae. De shows worden verzorgd door een valke nier die is aangesloten bij de Valkerij Equipage Jacoba van Bei eren. De valkerij behelst verzorging, kweek en africhting van de vogel. De shows zijn in juli en augustus elke dinsdag om 16.30 en 19 uur te zien. Organist Martin Mans en panfluitiste Noortje van Middelkoop, samen het Duo Gavotte, geven woensdag 14 juli een zomercon cert in Middelburg'. Op het programma bekende liederen als 'Jeruzalem, stad van goud' en negro-spirituals als 'Deep river, I'll wish I had given him more'. Ook worden werken van Brahms en Vivaldi ten gehore gebracht. Martin Mans brengt vier orgelimprovisaties. Het concert begint om 20 uur in de Koorkerk in Middelburg. Martin Mans en Noortje van Middelkoop. O De titel van de tentoonstelling zinspeelt op de vermeende strijd tussen fotografie en schilderkunst: volgens de gangbare theorie heeft de opkomst van de fotografie de schil derkunst geleidelijk aan losgesneden van haar wortels. Het weergeven van de werke lijkheid was vanaf de intrede van de foto voorbehouden aan de fotograaf. De schilderkunst moest een andere weg in zien te slaan. Daar staat overigens tegen over dat menig schilder de fotografie dank baar gebruikt om werk verder te kunnen ontwikkelen. De drie onderling zeer verschillende schil ders in de Kabinetten van de Vleeshal (aan de Zusterstraat) zijn nauwelijks met elkaar te vergelijken. Wat hen samenbrengt is de fo tografie, die hun verschillende kunstenaars posities eens te meer duidelijk maakt. De foto's van Erik van Lieshout (Deurne, 1968) zijn hard, brutaal en glossy. In hun overduidelijke enscenering verwoorden zij de modefotografie en haar beelden van het gevaarlijke leven in de grote stad. De Arne- muidenaar Piet Dieleman (1356) fotografeer de altijd al naast zijn schilderwerk. Zijn zwart-wit foto's vol landschappelijke ele menten vormen het grootst denkbare con- Schildersverdriet: de titelfoto van de exposi tie. foto Piet Dieleman trast met die van Erik van Lieshout. Diele man volgt het licht in al zijn wisselingen en schakeringen. Hoe het een boomstam kleurt, zich door een stalraam perst, ver waaid in het gras ligt. Afgedrukt op speciaal papier, dat wit in grijs vertaalt, en met ge bruikmaking van het toeval in de donkere kamer krijgen de foto's van Dieleman een schilderachtig karakter. De foto's van Luc Tuymans (Mortsel, 1958) zijn stills uit de films die hij in 1981 en 1982 maakte. Zijn fil men was een poging te ontsnappen aan de martelende vraag wat een schilderij in deze tijd nog kan betekenen. In de in de tentoonstelling opgenomen wer ken heeft Tuymans het bewegende beeld op fotografische wijze bevroren. Hun onscherp te sluit nauw aan bij zijn schilderkunstig oeuvre, waarin het beeld zelf meteen onder zocht wordt in zijn onmogelijkheden om de finitief te zijn. De stills wekken de indruk elk moment weer uit hun pauze-stand bevrijd te worden om zich in de beweging te verliezen. De ten toonstelling is van dinsdag tot en met zon dag van 13 tot 17 uur te bezichtigen. Publiek kan zich ondertussen door enkele kappers en kapsters laten voorzien van - nog fraaiere - vetkuiven en strikjes in het haar. Het concert begint om 22 uur en de toegang is gratis. Helma Vis van Bonanza: „Tear it up kun je een rootsband noemen op gebied van vijftiger jaren Rockabilly en Rock and roll. De naam is afgeleid van het welbekende num mer van oerrocker Johnny Burnette. Het is te vens de naam van het rockabilly-trio dat we zaterdagavond vanuit Maassluis en Rotter dam in Goes krijgen". De band maakte de laatste tijd furore in ons land. Niemand minder dan Herman Brood en Hans Dulfer versterkten een aantal concerten respectievelijk op piano en met sax. De man nen van Tear it up waren regelmatig op radio en tv. Ondanks het feit dat de muziek uit de jaren vijftig nauwelijks te verbeteren valt, hebben de bandleden het gewaagd om ook eigen nummers op het repertoire te nemen. Alle elementen, behorende bij muziek van vetkui ven, gevleugelde Cadillacs en zwart-wit-tv, zijn terug te vinden in de show. Evenmin ontbreekt de grote slapbass waar door hun nummers klinken alsof de tijd is stil blijven staan. Alle groten komen tijdens hun concert aan de beurt: Elvis, Carl Perkins en Gene Vincent.

de Faam | 1999 | | pagina 11