SëêftOH Zomer-opruiming - Nacht en ondermode - DE VLIJT LINNEN r* Zonnige badmode Genieten Trendy zonnebril: om te zien en mee gezien te worden! Geen momentje zonder muziek.... Handige reisgenootjes... Badmode voor het hele gezin bij: 100,- Het Memisa-recept Gun auto en aanhanger een onderhoudsbeurt I i i# i Bij Simon is de badmode weer een feest om van te smullen... helpt óók in Malawi iH n 1 li SPECIAALZAAK Dames nachthemden/pyjama's Schiesser - Ringella - Calida - Röss 10% - 40% korting Sloggi aktie 3+1 Restanten slips hemdjes tot 50% korting Heren pyjama's/shortama's Schiesser v.a. ƒ49,95 Heren Schiesser slips/singlets 2-stuks vérpakking voor ƒ24,- 2-stuks verpakking voor 25,- Heren Schiesser slips-singlets Original bij 2 stuks 10,- korting. Fa. M. Baljeu Zn Ruim de helft van alle vakantiegangers gaat met de eigen auto op vakantie. Wie de kans op pro blemen onderweg zo klein mogelijk wil houden, zorgt ervoor dat auto, caravan, vouwwagen of bagagewagen in optimale conditie zijn. Een aan tal zaken kunt u zelf controleren en eventueel repareren, maar de echte technische controle kunt u het beste aan de vakman overlaten. m Er zijn vakantiegangers die in hun koffer alleen een zwembroek meenemen. Maar dat lijkt wat overdreven. Natuurlijk heeft u een vakantiegar derobe nodig. Voor wie voor een strandvakan- tie kiest is de nieuwe badmode een hot item. Een zorgenloze vakan tie begint al met een goede voorbereiding thuis. Zet tijdig op pa pier wat u allemaal nodig heeftwat er nog geregeld moet worden en wacht niet tot het allerlaatste moment met het doen van uw vakantiebood- schappen. Zo kunt u ontspannen op reis. Neem ook tijdens hooi op uw vork. Zeker de eerste dagenProbeer wat uit te ren. U vakantie is bedoeld om te ontspannen. Stressen kunt jaar lang! de vakantie niet te veel rusten en te acclimatise- u straksthuis weer een Foto: SunParks Hoe trendy het ontwerp ook mag zijn, een goede zonnebril onderscheidt zich natuurlijk ook door de functionele kwali teit. Zo moet de bril u volledig bescher men tegen ultraviolet en infrarood licht, moet het glas optisch zuiver zijn en mag er geen vertekening optreden. Want ook onderweg in de auto moet de bril u een optimaal blikveld geven. Een goede zon nebril heeft bovendien gehard glas, zo is de kans op krassen minimaal. En natuur lijk moet ook het montuur tegen een stootje kunnen. Vakantie. Eindelijk eens tijd om van je favoriete muziek te genie ten. Natuurlijk val je anderen er zo weinig mogelijk mee lastig. Een walkman of portable cd-speler is dan ideaal. Want die kan makkelijk overal mee naar toe... earpads in en luisteren maar. Voor velen is de vakantie dé gelegenheid om weer eens met het hele gezin een gezellig spel letje te spelen. Maar ook onderweg - in auto, bus of vliegtuig - helpt een spel de tijd voorbij te laten vliegen. Klokstraat 21, Goes div. modellen Bel 0800-1210: X Dames Schoenen v.a. 50,- Heren Schoenen v.a. 50,- Kinderschoenen v.a. 30,- Sport Schoenen Rucanor v.a. 40,- Reebok v.a. 50,- Tassen Korting v.a. 10% Steun de Memisa-werelddokters Memisa Rotterdam Giro 5657 Word maanddonateur voor f 25per maand Woensdag 30 juni 1999 FAAM/VLISSINGER 21 Met auto en aanhanger op vakantie Laat ze voor vertrek beide grondig con troleren! Voorafgaand aan de zomervakantie kunt u bij veel merkdealers terecht voor een voordelige (soms zelf gratis) inspectiebeurt. Maak er gebruik van en laat eventueel geconstateerde gebreken direct repararen. Laat ook de caravan of andere aanhanger op veiligheid en rijwaardigheid controleren. Evenals in voorgaan de jaren kunnen aanhangers onderweg door de verkeerspolitie (streng) gecontroleerd worden. Er hoeft dan maar weinig te mankeren en u krijgt een rijverbod opgelegd. Zo'n begin van de vakantie kunt u zich gemakkelijk besparen door auto en caravan vooraf te laten inspecteren. Doe het wel tijdig. Dan is er nog ruim gelegenheid voor reparaties en blijft u files bij de garages ruimschoots voor. Hn«i SB* 838 ^8 11 m 1 f lag1 •- Belangrijke materialen in de collecties voor zomer 1999 zijn kort geschoren velours, de- voré, leerprint, piqué en shan- Maar behalve een goede wil len velen ook een trendy zon nebril. Gelukkig is ook dit jaar de keus groot. Trendy deze zomer zijn kunst stof monturen. Ze doen een beetje denken aan de jaren vijftig. Vaak hebben ze grijs zwarte kleurschakeringen. Ook brons is een kleur die de ze zomer veel zonnebrillen siert, zowel in warme als koe le tinten. Daarnaast zien we veel metaalkleuren, soms met een satijnachtig laagje. Voor brildragers is een zonne bril kopen en stuk lastiger. Vaak behelpt men zich met onhandige voorhangers of kiest men voor een goedkope zonnebril op sterke met inferi eure lenzen. Ray-Ban, een het zonnebril- lenmerk van Bausch Lomb, introduceert dit jaar de Ray- Ban op Sterkte. Ray-Ban op Sterkte wordt geleverd met kunststof lenzen in de kleuren G-15 grijs of G-15 bruin. De lenzen hebben kraswerende Collectie Ray-Ban. eigenschappen en een vuilaf- stotende laag. De binnenkant is voorzien van een meerlaag- se ontspiegeling. Daarnaast bieden de lenzen 100% UV-be scherming. Er is zowel een unifocaal als bifocaal programma beschik baar. Uiteraard zijn de lenzen voorzien van het Ray-Ban lo go. tung. Ook signaleren we lurex met lakeffect en diverse stof- structuren, zoals kabels of een combinatie van rib met zijde. Op het gebied van stoffen zijn nog steeds nieuwe ontwikke lingen gaande. Er wordt veel gedaan om het draagcomfort van badkleding te verbeteren en het badgoed sneller te la ten opdrogen. Er zijn nieuwe kwaliteiten op de markt geko men, die niet alleen aan de voorgaande eisen voldoen, maar ook de dessins nog mooier laten uitkomen en te vens beter bestand zijn tegen chloor en UV straling. Wat de kleuren betreft komt blauw veelvuldig in beeld, va riërend van turkoois tot paars blauw. Actueel zijn eveneens diverse roden en bruinen, groene tin ten en kleuren als roze, oranje en geel. Zwart-wit is een com binatie die het altijd goed doet. Dit seizoen komt er nog zilver bij. Sommige collecties tonen zwart-wit met flonke rend zilver, compleet met con- Collectie Beachlife trastbiezen en vlakverdelin gen, grafische zwart-wit die- renprints of bijvoorbeeld een wit bloemdessin op glanzend zilver of in zilver ribbelvelours. Bloemen komen veel in beeld over felle unikleuren. Andere dessins die we regelmatig sig naleren zijn strepen, ruitjes, golven, stippen, slangen- en drakenpatronen, panterprints en etnisch en Afrikaans geo riënteerde druks. Soms wor den prints door elkaar ge bruikt, bijvoorbeeld strepen met dierenprints. Wie nog zo'n logge walkman met analoge cas settebandjes heeft, zou voor de komende va kantie eens de aanschaf van een portable Mini- discspeler moeten overwegen. Vergeleken met de vertrouwde walkman met analoge cassette heeft Minidisc drie voordelen: de apparaatjes zijn nog kleiner, het digitale geluid is veel beter dan dat van de analoge cassette én met een aantal portable Minidiscspelers kan ook (digi taal) worden opgenomen. Wat bediening be treft lijkt een minidiscspeler veel op de CD-spe- ler, zo kunt u direct naar uw favoriete nummer 'springen' zonder 'eindeloos doorspoelen' en zijn vrijwel alle spelers zijn voorzien van een handig display. Waar u ook voor kiest: geen muziek zonder energie. Neem voldoende batterijen mee en laat deze als ze leeg zijn niet op het strand slin geren. Goed alternatief: koop een batterijlader en en paar setjes oplaadbare batterijen. Die verdienen zich snel terug en sparen bovendien het milieu. Overal van je favoriete muziek genieten. Sommig speelgoed van thuis voldoet uitstekend op reis. Poppen, knuffels, bijtringen, rammelaar of boekjes bijvoor beeld. Ander speelgoed is vaak te groot of bestaat uit kleine onderdelen die onder weg gemakkelijk zoekraken. Gelukkig zijn veel bekende bordspellen, speciaal voor on derweg, in klein formaat uitge voerd. Zo kunnen ze gemakke lijk op schoot worden ge speeld. Vaak kunnen de pion nen diep in het spelbord vast- gepint worden of staan de ze magnetisch vast op het bord. Ook computerspelletjes kun nen onderweg goed gespeeld worden. Let wel op het geluid. Al die biepjes en pliepjes kun nen na verloop van tijd be hoorlijk irritant worden. Verder kan er in de auto lekker gete kend worden. Vergeet ook niet schrijfgerei en een notitieblók- je mee te nemen. Kinderen willen vaak van alles op schrijven. Ook de walkman mag niet in de reis- uitrusting ontbreken. Er zijn spannende sprookjes en verhalen en natuurlijk hun favoriete muziek. Zorg wel voor voldoende batterijen. Al dat speelgoed moet natuur lijk opgeborgen kunnen wor den. Denk eens aan een han dig koffertje of een rugzak. Ook een opbergtas die aan de stoel bevestigd kan worden, kan handig zijn, dan hebben ze hun spulletjes altijd direct bij de hand! Korte Delft 4, Middelburg. Tel. (01 18) 63 38 30 Kinderen horen in de klas, niet in de fabriek. Word daarom Novib-donateur voor f 12,50 per maand, dan steunt u de strijd tegen kinderarbeid. dan kunnen binnenkort nog meer K kinderen naar school. \V^ VII h Onze Opruiming is begonnen - Bunnies Jochie - Kanaalstraat 1 O.Souburg Tel 461525 —T Bel voor meer informatie de afdeling Communicatie: 010 - 206 46 66

de Faam | 1999 | | pagina 21