E C I T Y CHUTTERSHOF dé uitgaanskrant zeeland Nottine Hill: nieuw iuweeltie met Hugh Grant Betoverd plein ook in Zeeuwse Bibliotheek Reimerswaal krijgt cabaret- tatent op de planken voor en- ENTRAPMENT SHE'S ALL THAT AL EXISTENZ 16jr THE MATRIX 16ir ASTERIX OBELIX TEGEN CAESAR AL THE WATERBOY AL LETTERS FROM A KILLER 16jr BABE IN DE GROTE STAD AL CRUEL INTENTIONS 16jr LA VITA E BELLA DE RUGRATS AL NOTTING HILL AL DE KONING EN IK AL LITTLE VOICE WHO THE HELL IS JULIET TE? L'APPARTEMENT DOLCE VITA GIANT HANA-BI 1 L M W E E K F I L M W E E K Twee heerlijke zomerse tekenfilms gaan deze week in première bij Cine City in Vlissingen: Ratjetoe-de Rugrats film en De Koning en Ik. Unplugged competitie in Panta Rhei Rondleidingen Abdijplein Hij staat getipt als dèfilm van deze zomer: Notting Hill, een romantische komedie van de makers van 'Bean' en 'Four Wed dings and a Funeral' met Julia Roberts en Hugh Grant. Muziekmomenten bij Hotel Green White Middelburg vol koren Op het Middelburgse Abdijplein is deze zomer een internatio nale beeldententoonstellling te bewonderen. Het Zeeuws Do cumentatiecentrum haakt aan met een tentoonstelling over de rijke geschiedenis van het Abdijplein. Elk jaar weer wacht de Werkgroep Kulturele Evenementen Rei merswaal weer een moeilijke taak. Om voor weinig geld een zo aantrekkelijk mogelijk programma neer te zetten. In voorgaan de jaren is ze dat, net als dit jaar, altijd gelukt. De nadruk van het Reimerswaalse theaterseizoen 1999-2000 ligt op cabaret. Het neusje van de Nederlandse cabaretzalm doet de gemeente aan. Woensdag 30 juni 1999 FAAM/VLISSINGER 13 Zaterdag, zondag en woensdag 13.45 uur Vrijdag, zaterdag, zondag en woensdag 16.15 uur Dagelijks 19.00 21.45 uur thriller met Catherine Zeta-Jones en Sean Connery over beruchte meesterdief Dagelijks 19.00 21.45 uur romantische komedie over het tumultueuze leven op een high school Dagelijks *21.45 uur spannende film over de uitvinding en de gevolgen van een nieuw virtu al reality game Zaterdag, zondag en woensdag 13.45 uur Vrijdag, zaterdag, zondag en woensdag 16.15 uur Dagelijks 19.00 22.00 uur spectaculaire actiethriller met Keanu Reeves, Laurence Fishburne en Carrie-Anne Moss Zaterdag, zondag en woensdag 13.45 uur Vrijdag, zaterdag, zondag en woensdag 16.15 uur live-action versie met Gérard Depardieu (Obelix) en Christian Clavier (Asterix) Dagelijks 19.00 uur de super-hit komedie uit Amerika met Adam Sandler als The Waterboy Dagelijks *21.45 uur Patrick Swayze in een spectaculaire thriller van regisseur David Car son Zaterdag, zondag en woensdag 13.45 uur Vrijdag, zaterdag, zondag en woensdag 16.15 uur nieuwe avonturen van het varkentje Babe Dagelijks *21.45 uur Ryan Phillipe en Sarah Michel Gellar zoeken naïeve tieners voor hun Ryan Phillipe spel van verleiding en bedrog Dagelijks *19.00 uur aangrijpend verhaal over een Joodse man van oscarwinnaar Roberto Benigni Zaterdag, zondag en woensdag 13.45 uur Vrijdag, zaterdag, zondag en woensdag 16.15 uur Dagelijks *19.00 uur Tommie's leven verandert ingrijpend na de geboorte van broertje Dil Zaterdag, zondag en woensdag 13.45 uur Vrijdag, zaterdag, zondag en woensdag *16.15 uur Dagelijks 19.00 21.45 uur romantische komedie van de makers van Bean en Four Weddings and a Funeral Zaterdag, zondag en woensdag 13.45 uur Vrijdag, zaterdag, zondag en woensdag 16.15 uur prachtige tekenfilm gebaseerd op beroemde musical The King And I s Donderdag 20.30 uur Vrijdag en zaterdag 19.30 uur veelvuldig bekroonde speelfilm van de Britse filmmaker Mark Herman Vrijdag *22.00 uur documentaire over twee vrouwen die drie jaar lang werden gefilmd Zaterdag 22.00 uur Dinsdag 20.30 uur debuutfilm van Gilles Mimouni waarin suspense en romantiek de drij vende kracht zijn Zondag *20.30 uur klassieker met Marcello Mastroianni Maandag *20.30 uur familiekroniek over het leven van drie generaties van een Texaanse fa milie Woensdag 20.30 uur prachtig ingetogen film van de Gouden Leeuw winnaar Kitano B— BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 (zscpm) Zomerse tekenfilms Cine Citv Vlissin In Ratjetoe-de Rugrats film wordt Tommie Zoetzuur's le ven een stuk verantwoordelij- ker op het moment dat Dil, The King and I. zijn nieuwe broertje geboren wordt. Zoals met alle pasge boren kindjes het geval is, blijkt Dil een afschuwelijk blok aan het been van Tommie. Zelfs de tweeling Phil en Lil heeft een hekel aan hem. Daarom besluiten ze Dil terug te brengen naar de babywin kel, oftewel het ziekenhuis. Onderweg verdwalen ze ech ter in een dichtbegroeid bos en vanaf dat moment raken ze in allerlei avonturen verzeild. De Koning en Ik is een prach tige tekenfilm gebaseerd op de beroemde musical The King and I, vol onvergetelijke liedjes van Richard Rogers en Oscar Hammerstein II. De film gaat over de avontu ren van onderwijzeres Anna, die samen met haar zoontje naar het verre Siam vertrekt om daar les te geven aan de De van-dag-tot-dag-agenda's op het gebied van exposities, muziek- en theateroptredens vindt u op pagina 15 van dit blad. Deze week begint de vierde editie van de Zeeuwse unplug- ged-competitie in strandpaviljoen Panta Rhei. Zondag 4 juli bij ten de rockband Gossip, de Vlissingse formatie Frapant (neder pop) en solist Patrick Schipper het spits af. Ook de zondagen 11, 18 en 25 juli staan optredens geprogrammeerd in het kader van de competitie. Er is nog niet bekend waar en wanneer de finale zal zijn. Ratjetoe-de Rugrats film. kinderen van de koning. De slechte premier, de Kralaho- me, wil de macht overnemen om het Siamese volk met angst en terreur te regeren. Hij probeert dit door de ko ning in een kwaad daglicht te stellen. Anna is het ook niet altijd eens met de koning. Ze vindt hem nogal ouderwets. Zo heeft hij zijn zoon al uitgehu welijkt aan een meisje, terwijl Op het Abdijplein in Middelburg zijn op dit moment kunstwer ken uit de internationale beeldententoonstelling Het Betoverde Plein te bezichtigen. Wie eens iets meer wil weten over de kunstwerken of de kunstenaars die ze maakten, doet er goed aan eens mee te lopen met een docent Kunstbeschouwing van het Middelburgs Instituut voor Kunstzinnige Vorming. Elke zon dag vertrekt er om 11.30 uur één vanuit het Zeeuws Museum. Deze rondleiding duurt ongeveer een uur. Ook kinderen kunnen in het museum terecht voor uitleg over de tentoonstelling. Elke woensdagmiddag wordt er een kinderworkshop gehouden, waarbij onder professionele leiding wordt getekend en geschil derd. de kroonprins verliefd is ge worden op Tuptim, een beeld schone bediende die in het paleis werkt. De prins en Tup tim zijn zo verliefd op elkaar dat zij samen het paleis ont vluchten. Al snel worden ze gevangen genomen. Anna wil de kroon prins en Tuptim redden om te bewijzen dat de koning niet slecht is. Maar daar heb je veel vrienden voor nodig... William Thacker (Hugh Grant) is eigenlijk de minst succesvolle vrijgezel van Londen. Hij deelt zijn huis met dorpsidioot Spike (Rhys Ifans) en is eigenaar van een derderangs reisgidsenwin keltje in het Londense Notting Hill. Anna Scott daarentegen is de meest beroemde en begeerde filmster ter wereld, op wie werkelijk iedereen verliefd is. Door een onverwachte ontmoeting kruisen hun twee compleet verschillende levens elkaar. Anna, die de hele wereld aan haar voeten heeft, valt toch voor William. Spike, zo onbedoeld onge voelig voor pril liefdesgeluk als hij is, dreigt van de wolken waarin William verkeert, een enorme onweersbui te maken. Het eerste contact dat Anna zoekt met William wordt door Spike al bijna in de kiem gesmoord omdat de idioot niet meer dan één telefoongesprek kan onthouden. Anna nodigt William uit om naar het Ritz Hotel te komen. Hier raakt William verzeild in een serie interviews waarin hij zich op ongekende komische wijze probeert staande te houden. Wanneer William en Anna dan eindelijk een nacht met elkaar doorbrengen, zorgen een paar onschuldige woordjes van Spike voor een horde fotografen in de kroeg. Dan blijkt dat de liefde tussen Anna en William niet over één nacht ijs gaat. Hotel Green White - de voormalige buitenplaats Ipenoord - in Oostkapelle heeft deze zomer heel wat muzikaals in petto voor haar gasten. Zo is er aanstaande zaterdag, 3 juli, een leerlingen uitvoering van Saskia Gerritsen (zang met pianobegeleiding) tij dens de lunchpauze vanaf 12 uur. Zondag 4 juli brengt de Brazi liaanse concertpianiste Diva Evelyn Reale er vanaf 14 uur een theeconcert. De menukaarten staan in het teken van de concer ten en er kan gereserveerd worden. Hugh Grant en Julia Roberts in Notting HUI. De maandelijkse kunst- en cultuurroute in Middelburg staat zondag 4 juli in het teken van de koormuziek. Zo'n 225 zangers en zangeressen, verdeeld over tien koren en ensembles, treden op verschillende locaties in de binnenstad op: in de Koorkerk, in de salon voor hedendaagse kunst, in de Kloostergang van de Abdij, de Graanbeurs en de Drvkkery. Alle deelnemende koren zijn afkomstig uit Zeeland. De expositie begint met foto's uit de tachti ger jaren van de vorige eeuw. Nog voor de ingrijpende verbouwing van architect J.A. Frederiks, die het Abdijplein van allerlei aan bouwsels en ontsierende elementen ont deed. Een serie foto's van mr. Anne Bolle uit 1902 toont het resultaat. Beelden, gemaakt vanaf de Lange Jan, geven een triest beeld van de gevolgen van het bombardement op 17 mei 1940, toen de Abdij zo goed als hele maal werd verwoest. Jarenlang lag het his torische plein vol met grote stapels stenen die uit de puinhopen werden gehaald en éen voor één afgebikt moesten worden. Luchtfoto's uit 1938, 1948 en 1958 geven alle fases van de wederopbouw weer. In 1965 was de herbouw voltooid. Twee jaar later is er nog even sprake van af rastering van het Abdijplein, maar na enkele protesten verdwijnt dit plan weer vlug in de prullenbak. Echt grote acties komen er na de ingrijpende verbouwingsplannen van de Amsterdamse architect Cees Dam. In 1986 wordt er zelfs een vereniging opge richt: Vrienden van de Abdij. Affiches en krantenknipsels geven een aardig beeld van die tijd en illustreren dat het Abdijplein zeer tot verbeelding van de Zeeuwen spreekt. Een paar voorbeelden van de cabaretgroot heden die dorpen als Krabbendijke en Ril land aandoen zijn bijvoorbeeld Sanne Wallis de Vries. Zij maakte drie jaar geleden een luidruchtig en historisch debuut door het Leids Caberet Festival te winnen. Sanne is te zien in Krabbendijke. Ook Plien en Bianca behoren nu al tot de grootheden. Zij wonnen maar liefst twee maal Cameret- ten en dat zegt al genoeg over de verwach tingen voor het optreden in Rilland. Crème Fraïche De werkgroep onder leiding van Jaques Boonman heeft voor genoeg afwisseling ge zorgd. Er staan drie toneelavonden op het programma waaronder de psycho-thriller 'De Feestwinkel' en de inmiddels in de regio bekende René Verreth die in zijn eentje het leven van Adriaan Brouwer neerzet. Muziek mag ook niet ontbreken. Er worden twee concerten gegeven en vijf muzikale avonden. Ook is er voor de lief hebbers een dansvoorstelling door Stichting Dansz en natuurlijk zijn er kindervoorstellin gen zoals een kindermusical en een voor stelling van een goochelaar. Het theaterseizoen van Reimerswaal begint 10 september met een voorstelling in Ril land van het Belgische trio 'De nieuwe snaar'. Wie voor 31 juli kaarten bestelt, krijgt korting op de toegangsprijs. Het Abdijplein in 1902: herkenbaar, toch ook weer duidelijk anders. foto Zeeuws Documentatie Centrum Middelburg

de Faam | 1999 | | pagina 13