DEZE WEEK IN GEDUMPT! 'OPPASSEN'-ACTMCE ANETTE BARLO ZEÏ MINNAAR NA VIER JAAR DEUR UIT! ROBERT lONGONim IK M ER BESTEM JONGE G0ZBIBU!' Etman opent derde Mourik Vlissingen opent nieuw pand Borssele-West zaak in Middelburg Afvalinzameling in Middelburg anders GEORGINA'S WAARHEID: 'IK WILDE GEEN ZELFMOORD PLEGEN!' Stoeptekenwedstrïjd bij Foto Verschoore Stoofpotten aan de Korte Geere Waterstanden 06-9771 Weerbericht 06-9775 Showroom voor Gero Campers Flinke groei Max Havelaar-koffie Karting steunt Zeeland Sport Citax krijgt ISO 9002 'n Leven lang luisteren Nieuw verkeersoefencentrum Moordrecht Prijswinnaars Sijsjesdag MUSIC (Ml HOUSE Aan de Stationsstraat in Middelburg is onlangs Carfo - een samenvoeging van cards en foto's - geopend. Het is na de Pasfoto-Boetiek in de Lange Noordstraat en videotheek Viduet de derde zaak van de familie Etman. Eigenaar Jan Etman mikt met zijn winkel op reizigers die van en naar het station gaan, dagjesmensen die gebruik maken van de grotere rondvaartbo ten in Middelburg en toeristen. In de winkel is werkelijk van alles te krijgen. Het bedrijf verhuisde hemelsbreed slechts een kilometer van de Belgiëweg naar de Liechten- steinweg te Nieuwdorp, maar het openings feest van Mourik Vlissingen was er niet minder om. Burgemeester van Borsele, Mandos, ver richtte de officiële opening en kon na het start schot de probleemoplossers van Mourik gelijk aan het werk zien. Moeiteloos werd de 'ope ningscalamiteit' bestreden. Vergeten Klankschaal De gemeente Middelburg gaat haar manier van afval verzamelen veranderen. In de hele stad, met uitzondering van de binnenstad, maakt de huisvuilzak plaats voor de grijze container. De glasbakken verdwijnen onder de grond, papier wordt huis-aan-huis ingezameld en de.blikbak- ken worden weggehaald. Blik wordt immers meer en meer via magneten uit het reguliere huisvuil gehaald. Ongeveer vijfentwintig kinderen deden afgelo pen zaterdag bij Foto Verschoore in Middel burg mee aan de Zeeuwse voorronde van de eerste Nationale Kodak Express Stoepteken wedstrïjd. Van de wedstrijd werden opnamen gemaakt, die aanstaande zaterdag (3 juli) te zien zijn in het kinderprogramma Boogie Woogie van KinderNet. In Middelburg is onlangs Auberge La Casserole geopend. In het restaurantje aan de Korte Geere prijken voornamelijk stoofpotten op de menu kaart. Eigenaren Elly Seymour en Eef Habets: „We zijn echt op zoek gegaan naar iets dat er nog niet was in Middelburg". Woensdag 30 juni 1999 FAAM/VLISSINGER Dixie OfiieftS Wide Open Spaces Vlissingen Walstraat 105 (0118)411897 Middelburg Lange Ceere 5 (0118)624073 ƒ5,- korting i bij aankoop met |e Music House ClubCard! i advertentie Gero Campers in Koudekerke heeft voortaan de beschikking over een echte showroom. Bij het verkoop-, verhuur- en bemid- delingsbedrijf was al een terreintje aanwezig waar bezoekers wat modellen konden zien, maar dat bleek al gauw te klein. Naast het dealerschap van Rimor, dat Gero Campers al vanaf het begin voerde, is er het dealerschap van Mirage bij geko men. Gero Campers is te vinden aan de Middelburgsestraat in Koudekerke. De afzet van Max Havelaar Keurmerk is in 1998 met zeven procent gegroeid. In totaal werd ruim 3,3 miljoen kilo koffiebo nen onder de eerlijke handelsvoorwaarden van de stichting Max Havelaar op de Nederlandse markt verhandeld. De groei is opmerkelijk te noemen, omdat de totale koffieconsumptie een licht dalende trend vertoond. De verkoop van cacao en honing bleef stabiel, die van bananen iets achter. De oorzaak hiervoor moet volgens het Utrechtse bedrijf in de misoogst gezocht wor den. De orkaan George vernielde een groot deel van de oogst. Ook het gebrek aan Europese invoerlicenties zou een rol spe len. De E- en F-pupillen van de Vlissingse voetbalvereniging Zee land Sport kregen onlangs nieuwe sporttassen van het sinds kort geopende 'Indoor Karting Middelburg'. Bizon Tours bracht de jongens naar het pand van Indoor Karting, alwaar een geza menlijke groepsfoto kon worden gemaakt van sponsor Shawal- li, pupillen en trainers. De E- en F-pupillen van Zeeland Sport. Als eerste in de provincie heeft ZWN Citax Zeeland maandag het kwaliteitscertificaat ISO 9002 uitgereikt gekregen. Hiermee wordt aangegeven dat de interne processen van het bedrijf zo danig zijn beschreven en gewaarborgd dat zij de basis vormen voor een kwaliteitsverbetering richting klant en opdrachtgever. ZWN Citax Zeeland verzorgt het taxivervoer in een belangrijk deel van de provincie. De Middelburgse wethouder J.C. van Dijk-Sturm (volksge zondheid) gaf vorige week bij audicien Schoonenberg het start schot voor de campagne 'n Leven Lang Luisteren. Die wordt de komende maand gehouden bij alle audiciens van de Nederland se Vereniging van Audiciensbedrijven. Het publiek kan tot en met half juli gratis een oortest laten afnemen bij Schoonenberg en krijgt als dank daarvoor de campagne-cd. Hierop een breed scala aan klassieke en lichte muziek, een hoorspel en een ge- hoortest. In Moordrecht, bij Gouda, is recentelijk een nieuw verkeersoe fencentrum van AAC Rijopleidingen geopend. Op het oefenter rein wordt gereden in splinternieuwe zilvergrijze VW Golfjes. De leerling leert er de basis van het omgaan met een auto: zowel de technische aspecten als de rijvaardigheid. AAC biedt rijles pakketten op maat gemaakt. Wie een 'in-test' doet, weet gelijk hoeveel lessen hij of zij nodig heeft voor het examen. Aan de hand daarvan wordt een financieel plaatje opgesteld. Meer in formatie is verkrijgbaar via telefoonnummer 0900 - 899 11 61. Het echtpaar B. de Witte uit Middelburg kon 17 juni een fiets ter waarde van zeshonderd gulden uitzoeken bij Klaassen Twee- wielers aan de Olmenlaan. Het paar had meegedaan aan een verloting en er de hoofdprijs gewonnen. De sijsjesdag, een buurtdag met spelletjes, rommelmarkt en optredens, heeft in totaal zo'n vijfduizend gulden opgebracht. Dat geld is bestemd om de wijk 'groener' te maken. Het echtpaar B. de Witte met Bob Klaassen voor de nieuwe fiets. door Mieke Roelse Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: Zaterdag: H Boot, Roozenburglaan 14, Mid delburg, tel. 615306. Zondag: J.M Jansen, J.V. Hooftkwartier 90, Middelburg, tel. 615595. APOTHEKEN Middelburg: van vrijdag 18 uur tot de vrijdagmorgen daaropvol gend (geopend van 8.30 - 18 uur): Apotheek Fiingeling, Lange Delft 133, tel. 612538. Vlissingen: van vri|dag 18 uur tot de vrijdagmorgen daaropvol gend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek Paauwenburg, Dreesstraat 2a, tel. 470717. VERLOSKUNDIGEN Vlissingen en Oost-Souburg: Van donderdag 20 uur tot zondag 22 uur: H. Hament, tel. 471140. Middelburg: Van donderdag 20 uur tot zondag 20 uur: M. de Jonge, tel. 616761. DIERENARTSEN Elly Seymour en Eef Ha- bets: ...over recepten doen we niet moeilijk. Je moet altijd nog maar zien dat je het thuis net zo lekker krijgt als hier... v De jury, bestaande uit Muis en Leeuw, Thomas Minnaard en Francesca Boen, legt de keuze uit voor de camera's van Kindernet. Links presentator Carlo Strijk. TANDARTSEN Kleine huisdieren: (gezel schapsdieren): Zaterdag en zon dag: E. van den Akker en M. de Bruijn, Kanaalstraat 3, Oost-Sou burg, tel. 460860. Spreekuren zonder afspraak' 11-12 uur en 17-18 uur. Dierenartsenpraktijk Middel burg: (grote huisdieren) tel. 633803. Visites aanvragen van 8- 9 uur. Dierenartsenpraktijk Oostka- pelle: Oude Domburgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 581443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. Dierenartsenpraktijk Melisker- ke: (kleine huisdieren): Kelder- weg 1, tel. 592838. (advertentie) w www music house.nl IIUU5C.II In Arnemuiden wordt de duo- bak geschikt gemaakt voor ge bruik als groene container. De milieuparkjes, zoals die vaak onder aan een flat ge plaatst zijn, verdwijnen. In de hoogbouw wordt groente-, fruit- en tuinafval slechts nog op verzoek gescheiden inge nomen. De bewoners van Middelburg worden onder het motto 'Afval: anders en beter' binnenkort via een nieuws brief op de hoogte gebracht. Met een antwoordkaart kun nen ze de gemeente duidelijk maken of zij een kleine 140 li ter bak of een grote 240 liter container willen en of er even tueel extra containers nodig zijn. In de toekomst wordt de hoogte van de afvalstoffen heffing niet meer, zoals nu, per lid van het huishouden be taald, maar naar het aantal containers dat wordt leegge maakt. De kostenverdeling zal zo een stuk rechtvaardiger worden, voorspelt de ge meente Middelburg. De gemeente noemt de con tainers hygiënischer en ge bruiksvriendelijker dan de ge wone vuilniszak. Personeel van de gemeentelijke reini gingsdienst heeft minder kans op verwondingen. Ook zou er op deze manier minder zwerf vuil te zien zijn in de straten van de gemeente Middelburg: huisvuilzakken worden vaak te vroeg buiten gezet. Burgemeester Mandos van Borsele kijkt toe hoe medewerkers van Mourik Vlissingen een 'openingscalamiteit' oplossen. Tijdens de opening hing de Mourikvlag de gehele dag hoog in de kraan. Mourik Vlissingen moest noodgedwongen een kilome ter verderop neerstrijken. Het pand aan de Belgiëweg moest door herinrichting van het ha vengebied verdwijnen. Voor de gasten van de opening was het echter geen probleem om Mourik te vinden. Aan het hoogste puntje van de kraan wapperde een gele 'Mourik vlag' die een goed baken vormde op de open vlakte. Het gebied staat bekend als Vlissingen-Oost, maar burge meester Mandos van de ge meente Borsele zag veel meer in de benaming 'Borssele- West'. Mourik Vlissingen maakt deel uit van het Mourikconcern dat over de gehele wereld werk verzet.Van Europa tot Aruba en Saudi Arabië. Er zijn ver schillende takken zoals indus triële dienstverlening, burger lijke en utiliteitsbouw, staal bouw en milieutechniek. Mou rik Vlissingen houdt zich voor namelijk bezig met het onder houd en de schoonmaak van mechanische gedeelten in fa brieken, het zogenaamde 'me chanical en cleaning'. Tot haar vaste klantenkring behoren onder andere Total, Pechiney, Hoechst, EPZ en Elf Atochem. Drie jaar geleden stond Mou rik Vlissingen beter bekend als Mourik -Van Oord. Maar Mou rik heeft zijn vennoot losgela ten. Het civiele werk van Van Oord had te weinig raakvlakken met het 'mechanical' en 'cleaning' van Mourik. Tijdens de feeste lijke opening blikte directeur van Mourik Vlissingen, de heer Stam, nog even terug op die tijd en hij bedankte het personeel voor de inzet. „Voor en na de bevalling van Mourik Vlissingen in januari 1996 is de organisatie drastisch ge wijzigd. Dat proces was niet eenvou dig, maar wel hard nodig. Dankzij de inzet van vele me dewerkers en medewerksters van Mourik Vlissingen, kun nen we nu een positief resul taat presenteren. Al met al ben ik er trots op om directeur van Mourik Vlissingen te zijn." „Het zijn eigenlijk twee zaken in één pand", legt Etman uit. „De koffie-corner is overwe gend in de kleuren geel en blauw ingericht. Vandaar dat we op het raam 'Take a Blue Break' gezet hebben, een HUISARTSEN Middelburg: Zaterdag tot 23 uur: M.A. de Vries-Prins, Heren straat 18, tel 639933 Zondag tot 23 uur: J.L.F. Wortelboer, Ko rendijk 36, tel. 639933. Visites aanvragen voor 10 uur Spreek uur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur (zonder afspraak). Vlissingen: Zaterdag tot 24 uur: A.A.M. Termeer en F. van den Berg, Rosenburglaan 1, tel. 465253. Zondag tot 24 uur. P. Crama, Hoge weg 107, tel. 413459. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringen de gevallen 12 30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur (zonder af spraak). Souburg, Nieuw- en St. Joos- land, Arnemuiden, Gezond heidscentrum Middelburg- Zuid (praktijken van J.H. Ver- vloet, J.C. Ponten, J. Visser): Zaterdag tot 24 uur: H.J. Roelof- sen, Prins Bernhardstraat 2, Ar nemuiden, tel. 601308 Zondag tot 24 uur: J.H. Vervloet, Oude Rijksweg 4, Nieuw- en St Joos- land, tel. 627664. Visites aanvra gen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30 tot 13 uur en van 17 30 tot 18 uur. Grijpskerke, Gapinge, Oostka pelle, Serooskerke, Vrouwen polder, Veere en Zanddijk: Za terdag en zondag: G. Rullens, Dorpsstraat 2, Oostkapelle, tel. 581276. Biggekerke, Koudekerke, Me- liskerke en Zoutelande: Van vrijdag 18 uur t/m zondag 24 uur: AA van der Male, Duinweg 59, Zoutelande, tel. 561282. Aagtekerke, Domburg en Westkapelle: Van vrijdag 18 uur t/m zondag 24 uur: W. Spek- horst, J.W. Schuurmanstraat 6, Domburg, tel. 581271. West- en Midden-Walcheren: Zaterdag en zondag: B. Bouwen- se, Valkemsseweg 42, Bigaeker- ke, tel. 552190. blauwe pauze. De andere kant van de zaak is gereserveerd voor de verkoop van kaarten, blikjes, ijs, tabakswaren en tijdschriften. Van alles eigen lijk". Inderdaad is het assorti ment breed te noemen. Carfo is Kodak-point, wat wil zeggen dat er fotorolletjes worden verkocht. Ook kan de klant er terecht voor ontwikkelen en afdruk ken. Flessen wijn liggen en staan naast een rek met kleine kantoorartikelen zoals enve loppen, paperclips en plak band. Etman licht toe hoe hij aan zijn veelzijdig assortiment is gekomen: „Er is goed over nagedacht. Het zijn spullen waarvan je op weg naar huis denkt: 'hé, weer vergeten'. Een cadeautje voor iemand bij wie je op be zoek gaat bijvoorbeeld". Maar er zijn ook buitenlandse kran ten en tijdschriften. „Dat is met de vele toeristen in Mid delburg natuurlijk een must. En we zitten op de route naar het asielzoekerscentrum, dus kranten uit de Balkan staan ook in het rek". Vanuit de kof fie-corner heb je zicht op het komen en gaan in de Stations straat. Even een pakje sigaretten ha len. Of een krantje. Het is dat het stokbrood onder de arm ontbreekt, anders zou je je zo in Frankrijk wanen. Maar an ders dan in de Franse Tabacs wordt bij Carfo wèl wijn ver kocht, maar niet geschonken. „Het is geen café", beaamt Et man. „De nadruk ligt echt op onze koffiespecialiteiten, fris dranken en de waterkaart. Bronwater, al dan niet brui send uit een aantal landen. Voor iemand die bier wil, heb ben we een goede malt die qua smaak niet onder doet voor bier mét alcohol". Vanaf de toonbank heeft Et man niet altijd even goed zicht op de koffiecorner. Om dat hij zijn klanten niet elke vijf minuten wil storen om te kijken of zij nog iets nodig hebben, heeft hij een simpele maar doeltreffende oplossing gevonden: „Wie iets wil be- Kinderen deden hun uiterste best om de voorbeeldtekening zo net jes mogelijk na te maken. De kinderen moesten een Dis- ney-tekening met daarop de hond Pluto groot afgebeeld, zo exact mogelijk natekenen en inkleuren. De beste tien te keningen werden beloond met een prijs. De eerste vijf gaan daarnaast door naar de natio nale wedstrijd, die aan het eind van de zomer gehouden wordt. Bij de wedstrijd in Mid delburg ging de eer ste prijs naar Kaylie de Pundert uit Middel burg. Overigens is de stoepteken wedstrijd nog niet helemaal af gelopen. Kinderen van zes tot twaalf die nog mee willen doen, kunnen bij Foto Ver schoore een deelna meformulier ophalen. Wie er zijn rolletje laat afdrukken en ontwik kelen, krijgt er stoep- krijt bij. Van de stoep- tekening moet een fo to worden gemaakt die naar Kodak opge stuurd wordt. Zo ma ken ook kinderen die afgelopen zaterdag niet bij de wedstrijd waren, nog kans op de hoofdprijs: een weekendje Eurodis- ney. De jury in Mid delburg bestond uit het in Zeeland welbekende kinder duo Muis en Leeuw, de elfjari ge Thomas Minnaard uit Mid delburg en bedrijfsleidster Francesca Boen van Foto Ver schoore Middelburg. De wed strijd werd aan elkaar gepraat door Carlo Strijk, de bekende kinderprogramma presentator van KinderNet. Jan Etman met zijn medewerksters voor Carfo. stellen of afrekenen, pakt de klankschaal en geeft er een ferme tik tegen", verklaart hij het 'sla tegen de schaal' dat op de menukaart prijkt. „Net als de waterkaart en het kleine fonteinobject op de leestafel is dat echt iets van deze tijd". Carfo is na de Pasfoto-Boetiek en videotheek Viduet de derde zaak van de familie Etman. „Mijn vrouw, mijn zoon en ik hebben nu allemaal onze ei gen zaak. Ik zit op een goede plek met iets waar ik trots op ben", besluit Etman. Elly Seymour en Eef Habets zijn zeker geen nieuwkomers in de Middelburgse horeca. Het tweetal zwaaide al twintig jaar lang de scepter in restau rant De Ploeg aan de Markt. „Maar na twintig jaar biefstuk en schnitzel heb je wel eens een keer zin om iets anders te maken", lacht kok Habets. Als rasechte Limburger zorgde hij er voor dat er een lekkere, ty pisch Limburgse stoofschotel op de kaart staat. Een stoofpot, niet te verwarren met stoof schotels want die komen uit de oven, is voedsel dat in een gro te pan wordt bereid. Elly Sey mour: „We serveren ze in klei ne aardewerken stoofpotjes. Zoals dat hoort". Er staan ei genlijk alleen stoofpotten op het menu. Alleen de Zeeuwse mossels zijn nog op de 'gewo ne' manier te krijgen. Sey mour: „Daar stonden we bij De Ploeg natuurlijk om bekend. De gasten kwamen van heinde en verre om bij ons jumbo mosselen te eten. Uit België en Duitsland. Maar ook uit Lim burg". De kaart wordt eens per twee maanden ververst. „Zo hou je er een beetje variatie in", weet Elly Seymour. Wie bij haar naar het recept vraagt, komt niet van een koude ker mis thuis. „Daar doen we niet moeilijk over", vertelt ze. „Per slot van rekening moet je altijd nog maar zien dat je het thuis net zo lekker krijgt als wij hier. We gebruiken hier alleen verse kruiden, moet je weten". Dat het tweetal echt niet moeilijk doet over de keukengeheimen, blijkt wel uit het grote bord midden in de zaak. Daar wordt uitgelegd hoe de vis-pot in el kaar steekt. Het voordeel van een stoofpot is dat je er niet zo snel op uitgekeken raakt. Elly Seymour: „Je kunt natuurlijk eindeloos combineren. Friet hebben we trouwens niet. Want bij een echte stoofpot hoort natuurlijk aardappelpu ree".

de Faam | 1999 | | pagina 11