«iiiiiwri AtfiiiftiiHiéiihihiJifiE. 4 GEMEENTE MIDDELBURG Start verkoop eerste woonhof de Veersepoort Uitbreiding gebied vergunningparkeren Handtekeningen voor speeltuin Maandagavond gemeenteraad Afval: anders en beter Start bouw sportpark Veersepoort Tafeltje Dekje Week 25 MAXIMAAL TEXT VANAF PAG. 830 Informatienummer 675 555 Wonen in een woonhof. Dat is monumentaal wo nen, maar dan omringd door alle moderne ge makken. Veel mensen dromen over een sfeer volle verdieping in een grachtenpand, maar deinzen terug voor de hoge kosten die het on derhoud van een derge lijke aanschaf met zich meebrengt. Deze mensen kunnen nu hun harten wens in vervulling laten gaan. Munnikenhof Verkoop Het parkeren in de Mid delburgse binnenstad le vert soms problemen op. Er wordt steeds meer ge bruik gemaakt van de auto, waardoor het nodig is om het gebied van ver gunningparkeren uit te breiden. In verband hier mee heeft de gemeente raad in maart 1999 'Eva luatie Sturend Parkeren Tweede Fase' vastgesteld. Deze fase gaat op 19 juli aanstaande in. Uitbreiding Vergunningen Op woensdag 16 juni ontving wethou der Van Dijk-Sturm 149 handtekenin gen van vier meisjes uit de Edelstenen- buurt. De meiden hadden handteke ningen ingezameld voor het behoud van het speelparkje bij hun in de buurt. Op vrijdag 18 juni 1999 werd het start sein door wethouder Brakman, samen met de voorzitters van de voetbalver enigingen MV AV Middelburg en MV AV Zeelandia, gegeven voor de aanleg van het sportpark Veersepoort. Uitstraling 2001 Aanstaande maandag 28 juni vergadert de Mid delburgse gemeenteraad vanaf 19.30 uur in de Raadzaal van het Stad huis. Deze vergadering kan worden bijgewoond op de publieke tribune, die bereikbaar is via de toren op de hoek Lange Noordstraat/Markt. Wijzigingen afvalinzameling in gemeente Middelburg Milieustraat Nieuwsbrief Informatie Dit jaar vinden diverse veranderingen plaats in de wijze van afvalinza meling binnen de ge meente Middelburg. In grote delen van Middel burg, met uitzondering van de binnenstad, maakt de huisvuilzak plaats voor de grijze con tainer. Daarnaast ver dwijnen de glasbakken onder de grond, wordt papierinzameling aan huis opgehaald en wor den de blikbakken weg gehaald. Afval: anders en beter Woensdag 23 juni 1999 FAAM/VLISSINGER 3 internet site: www.middelburg.nl info middelburg, nl "Tafeltje Dekje" is een activi teit van de U.V.V. voor oude ren, gehandicapten en diege nen, die (tijdelijk) zelf niet voor een warme maaltijd kun nen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag tussen 8.45 en 9.30 uur worden be steld. U kunt hiervoor bellen met nummer 0118-638570. Het bezorgen gebeurt ook op deze dag. Menu van 28 juni tot en met 4 juli Maandag Runder gehaktballen, crème spinazie, aardappelen Dinsdag Rundersaucijs, rode bieten, aardappelen Woensdag Macaronischotel Donderdag Gegrilde kippenpoot, gemeng de groente, aardappelen Vrijdag Kabeljauw, dille-crèmesaus, aardappelen Zaterdag Nasi Gorcng met kip saté Zondag Wat de pot schaft UW S Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de sectie Communicatie. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u bij Communicatie terecht: Stadhuisstraat 2, telefoon 675450, iedere werkdag open van 8.00 tot 12.00 en van 13.00 tot 16.00 uur. Een woonhof bestaat namelijk uit comfortabele woningen die ge bouwd zijn rondom een gezellig, besloten binnenplein. Deze stijl wordt ook wel het bin- nenstebuitengekeerde wonen ge noemd: de voordeur bevindt zich aan de binnenzijde, terwijl de aan het openbaar groen grenzende tui nen rondom de woonhof zijn aan gelegd. de bewoners genieten van de sfeer van hel wonen in een ino- numentenpand, maar dan zonder zorgen en met alle comfort. In het bijzonder, het nieuwe stads deel van Middelburg, de Veerse poort. worden verschillende soor ten bijzondere woningen gebouwd. Met name de 'woonhoven' vormen een unieke - en toch geheel Zeeuwse- bouwvorm. In de Munnikenhof, de middelste van de drie woonhoven in de eerste fase van de Veersepoort, worden luxe, gelijkvloerse woningen gere aliseerd. De benedenwoningen hebben een ruime tuin. met aan het eind een lager gelegen berging en een trapje naar beneden, naar het groenge bied rondom. Het interessante gevelbeeld wordt onderstreept doordat de woningen op de verdieping anderhalf maal zo groot zijn als de benedenwonin gen. En hei zijn deze woningen, in de Munnikenhof. die vanaf 8 juni in de verkoop zijn gegaan. De comfortabele benedenwonin gen met tuin. zijn te koop vanaf 255.000,- v.o.n. En de woningen op de verdieping, die een 30% gro tere oppervlakte hebben dan de benedenwoningen, kosten vanaf 345.000,- v.o.n. Ontwikkelingsmaatschappij De Veersepoort vol" is een samenwer kingsproject van Woongoed Mid delburg en Walcherse Bouw Unie Voor meer informatie kan con tact worden opgenomen met: A. Sinke, telefoon 0118-64 05 60. Of kom eens langs bij het kantoor van de FormuleMakelaar, Dam plein 3, Middelburg. Hier staan maquettes en is een informatie pakket beschikbaar. Hierbij is onder meer besloten: het vergunningparkeren voor be woners in zogenaamd belangheb benden-gebied uit te breiden; hel betaald parkeren beperkt uit te breiden; bestaande parkeermaatregelen aan te passen. Het gebied waarin het vergunning parkeren voor bewoners in zoge naamd belanghebbenden-gebied (het gebied waar vergunninghou ders mogen parkeren) wordt uitge breid, omvat de navolgende straten: Achter hel Hofplein, Bagijnhof, Bleek, Bleekersgang, Brakstraat, Bree, Breestraat, Haringplaats, Ha- vendijk, Isabellagang, Koepoort- straat. Koningstraat, Molstraat, Ne- derstraat, Oostkerkplein, Pijpstraat, Pluimstraat, Pompstraat, Punt, Ramstraat, Rotterdamsekaai, Roze marijnstraat, Schuitvlotstraat, Sin gelstraat, Spanjaardstraat. Spui straat, St.Jorisgang. St.Jorisstraat, Stoppclaarstuin, Suikerpoort, Sui- kcrpoorlgang, Verwerijstraat, Vijf- ringen. Wagenaarstraat, Zuidsingel. De maatregelen zijn gericht op een zo goed mogelijke verdeling van de beschikbare parkeerruimte over alle categorieën parkeerders (zoals be woners, bedrijven, bezoekers). Be woners/bedrijven van bovenge noemde straten zijn per brief geïn formeerd over de wijze waarop een parkeervergunning voor betreffend gebied kan worden aangevraagd. Voor informatie over de (verstrek king van de) verschillende soorten parkeervergunningen kan contact worden opgenomen met de sectic Parkeerbeheer, Stadsschuur 8, tele foon: 675736. Voor informatie over de genomen besluiten en de beleidsmatige as pecten van de parkeermaatregelen kan contact worden opgenomen met de afdeling Nieuwe werken Verkeer van de Dienst Stadsontwik keling. Vlissingsestraat 21, de heer J.J. van 't Hof, telefoon 675257 of de heer Houtekamer telefoon 675211. Tot grote spijt van de kinderen is onlangs de skatcbaan weggehaald en de speelhuisjcs mochten er ook niet meer staan. Reden voor deze ontruiming was het feit dat de toestellen niet meer voldeden aan de veiligheids eisen. Een ambtenaar van het Ministerie van WVC vond het te onveilig. Ook al leken de toestellen veilig, ze ver toonden toch enkele scheuren. "Stel je voor dat je met het touwtje van je jas achter een scheur blijft hangen", begon wethouder Van Dijk, waarna één van de meisjes reageerde: "dan kun je slikken". De meiden waren zeer teleurgesteld over hun speeltuin- tje, maar konden wel begrijpen dan het om veiligheids redenen weg moest. Ze willen er wel iets voor terug. Ze willen zelfs ervoor geld inzamelen. De wethouder belooft echter niet dat er een compleet speeltuinlje voor terug komt, ze weet niet of er genoeg geld is voor een professionele half-pipc. Waar ze wel aan gaat werken is dat er snel een soort klimrek voor do meiden komt. Het sportpark wordt aangelegd op de grens van het be staande stadsdeel Klarenbcck en het nieuwe woonge bied Veersepoort. De aanleiding voor de aanleg zijn de stadsontwikkelings en uitbreidingsplannen in het Veer- scpoort-gebicd. Door de bouw van de nieuwe wonin gen is verplaatsing van de huidige sportaccommodaties aan de Nadorstweg en Nassaulaan noodzakelijk. De sporthal met de bijbehorende parkeerplaats, de atlctiek- accommodatie en een nog aan te leggen verhard hand- balveld blijven aan de Nassaulaan voor de sporters be schikbaar. In het nieuwe sportpark krijgen de voetbalverenigin gen MV AV Middelburg en MV AV Zeelandia de beschikking over drie trainingsvelden, vier wedstrijd- velden en één hoofdAvcdstrijdveld en een tribune met 429 zitplaatsen. Onder de tribune worden twaalf kleed kamers met douches en toiletten gebouwd met de bijbe horende dienstruimten en kleedruimten voor de scheidsrechters. Met een traplift is de hogergclegcn tri bune bereikbaar voor rolstoelgebruikers. Verder bou wen de beide voetbalverenigingen hun nieuwe clubhuis naast en legen elkaar op het sportpark. Het sportpark wordt omgeven door beplantingen, vij vers en sloten en zo krijgt het complex een natuurlijke en landschappelijke uitstraling. Dit openbaar groen is tevens bestemd als wandelgebied. De planning is om op I augustus 2001 het complex in gebruik te nemen. Als dit sportpark over twee jaar klaar is beschikken de verenigingen over een ruim opgezette sportvoorziening, waar een evenwichtige combinatie is gevonden van functionele bu i tensport faci 1 i lei ten en openbaar groen in een aantrekkelijke, landschappelijke omgeving. Door de opzet en ligging is het sportpark berekend voor de toekomst en past het hij de ambities van on ze groeiende stad. Wethouder Strous huldigt Walter de Leeuw, Nederlands kampioen hij gehandicaptensport tafel tennis in het enkelspel en in het dubbelspel. Foto: Ruben Oreel tmmmsmmrmm 7 Mensen die moeilijk ter been zijn, kunnen van tevoren contact opne men met de boden van het stadhuis, telefoonnummer 675403. De agenda en andere stukken lig gen ter inzage bij de sectie Commu nicatie, Stadhuisstraat 2. De vol gende punten komen aan de orde: 1Vaststelling notulen van de ge meenteraadsvergadering van 29 maart 1999. 2. Mededelingen en ingekomen stukken. 3. Vaststelling Communciatiebe- leidsplan. 4. Beschikbaarstelling krediet voor stadspromotie. 5. Vasslelling concernjaarrekening 1998. 6. Masterplan herinrichting Bin nenstad. 7. Nota Minimabeleid. 8. Benoeming in het bestuur van de Stichting Stadsschouwburg en Concertzalen Middelburg. 9. Aankoop perceel grond aan de Bosschaartweg. 10. Verzamelvoorstel tot hel wijzi gen van de begroting 1999. 11. Huursubsidicbeleid 1999-2000. 12. Vaststelling voorbereidingsbe- sluiten. 13. Vaststelling voorbereidingsbe- sluitcn Nieuwenhovenseweg en Molendijk 80. 14. Berekeningen in het kader van artikel 19 WRO-procedure, per ceel Markt 51 De meiden uit de Edelstenenbuurt bieden hun ingezamelde handtekeningen aan wethouder Van Dijk aan. Foto: Ruben Oreel grootte, maar op basis van de in houdsmaat van de grijze contai ners en het aantal containers; de blik-, papier- en glasbakken verdwijnen uit het straatbeeld; blik wordt voortaan met magne ten uit het restafval verwijderd en hoeft niet meer apart, papier wordt door verenigingen aan huis ingezameld en de glasbakken gaan onder de grond. Al deze veranderingen maakt de af valinzameling 'beter', want: containers geven meer gebruiks gemak en zijn hygiënischer; het personeel van de Stadsreini ging heeft minder kans op ver wondingen en rugklachten; de kostenverdeling is rechtvaar diger: 'de vervuiler betaalt'; afval hoeft niet langer verpakt te worden in de grijze Komo-zak- ken; minder kans op zwerfvuil door huisvuilzakken die te vroeg bui ten worden gezet; met het verdwijnen van de mi- licuparkjes wordt de openbare ruimte aantrekkelijker; nieuwe technieken maken terug winning van metalen uit het afval mogelijk (na-scheiding is goed koper dan scheiding aan de bron); huis-aan-huis inzamelen van oud papier geeft meer service voor de burger; minder geluidsoverlast voor om wonenden bij gebruik van onder grondse glasbakken; de veranderingen in de afvalinza meling geven een beter milieu rendement. In de toekomst zal een huishouden niet meer betalen naar het aantal personen, maar naar het aantal con tainers en de inhoudsmaten daar van. In de afvalstoffenheffing wordt onderscheid gemaakt in een hoog en een laag tarief. Het lage tarief is gebaseerd op een groene en een grijze container van Ï40 liter. Het hoge tarief is gebaseerd op een groene container van 140 liter en een grijze van 240 liter. De ver schillen lussen deze tarieven zijn naar verwachting tussen de 100.- en ƒ12,- op jaarbasis. De mogelijkheid bestaat om een ex tra container aan te vragen. Een groene container kan altijd worden aangevraagd, een extra grijze con tainer kan echter alleen wanneer een huishouden reeds over een 240 liter container beschikt. Voor elke extra container geldt naar verwach ting een aanvullend tarief van onge veer 95,-. Alle definitieve tarieven worden in november door de ge meenteraad vastgesteld. Uiteraard kunnen huishoudens alle soorten afval (glas, metaal, papier, KCA. asbest, grond, puin, hout. tuinafval, koelkasten, televisies, textiel en overig afval) blijven aan bieden bij de Milieustraal aan de Waldammeweg 19. Al hel afval wordt hergebruikt of apart ver werkt. De openingstijden van de Milieu- straal zijn van maandag tot en met vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur en op zaterdag van 09.00 tol 13.00 uur. Bewoners ontvangen binnenkort een persoonlijke brief met een nieuwsbrief, waarin alle informatie staat over de veranderingen. Zij kunnen met een antwoordkaart ken baar maken of zij een 140 of een 240 liter grijze container wensen en of zij extra grijze of groene contai ners willen. In de komende maanden worden bewoners op deze pagina op de hoogte gehouden van alle verande ringen. Voor vragen over alle op handen zijnde veranderingen kan contact worden opgenomen met Stadsreiniging. telefoonnummer 675322. De gemeenteraad heeft besloten voor iedere aansluiting maatwerk te leveren. Anders en beter dus! Niet alleen de groene, maar ook de grijze containers voor het rest- af\>al kunnen zo worden geledigd. Foto: Anda van Riet 15. Vaststelling bestemmingsplan "Hooge Plaaten". 16. Stimuleren zonne-energiesyste- men. 17. Jaarrekening 1998 GGD. 18. Beleidsverslag Abw 1998. 19. Garantiebesluit d.d. 1-3-1999. ten behoeve van Stichting Middelburg gaat de afvalinzame ling anders en beter maken. Voor de bewoners wordt het gebruiksvrien delijker en overzichtelijker, de Onder de slogan "Afval: anders en beter" worden bewoners op de hoogte gesteld van alle wijzigingen van afvalinzameling. De volgende aspecten zijn anders: dc huisvuilzak maakt plaats voor de grijze container, behalve in dc binnenstad; de duobak in Arnemuiden wordt geschikt gemaakt voor gebruik als groene container (het lussen- schot wordt eruit gehaald); in dc hoogbouw wordt alleen nog gfl-afva! op verzoek ingezameld; de hoogte van de afvalstoffen heffing wordt niet langer vastge steld op basis van de gezins- openbarc ruimte wordt aantrekkelij ker, de stad wordt schoner en het milieu-rendement gaat omhoog. Stadsreiniging laat zich van haar beste kant zien. Samen met de voorzitters van de voetbalverenigingen onthulde wethouder Brakman het bouwhord. Foto: Lex de Meester

de Faam | 1999 | | pagina 3