INECITY E Si Vlissineen in de ban van Straatfestival eXistenZ: nieuwe comedy-thriller van Cronenber Op veler verzoek: La Vita Bella CHUTTERSHOF voor ENTRAPMENT 12|r SHE'S ALL THAT AL EXISTENZ !=J f6jr THE MATRIX 16jr ASTERIX OBELIX TEGEN CAESAR AL EDT¥ AL THE WATERBOY AL EEN LUIZENLEVEN AL LETTERS FROM A KILLER 16ir BABE IN DE GROTE STAD AL CRUEL INTENTIONS 16jr VIRUS 16jr LA VITA E BELLA MY NAME IS JOE SHAKESPEARE IN LOVE LA VITA E BELLA URGA F I L M W E E K F I L M W E E K F I L M W E E K Vlissingen staat van woensdag 7 tot en met zondag 11 juli weer in het teken van het Straatfestival. Het festival is dit jaar compact van opzet, met twee concerten en een weekend vol straattheater. Straattheater In de films van David Cronenberg duiken steeds dezelfde the ma's op: technologie wordt gekoppeld aan de functies van het menselijk lichaam, ter wijl de personages zich bewegen in een schemergebied tussen realiteit en zelfgescha pen fantasie. Toch is zijn nieuwste film, de comedy-thriller eXis- tenZ, geen herhaling van de vorige. Hij draait vanaf deze week dagelijks in Cine City. Concerten in Midgard Senioren in Arsenaaltheater Te zien in Cine City in Vlissingen èn in 't Beest in Goes: La Vita Bela. Deze Oscarwinnaar en publiekslieveling ver telt het aangrijpende verhaal van de Joodse Guido. Hij is een rasoptimist die tegen fas cistische en antisemitische ontwikkelingen van de oorlogsjaren in zijn eigen leven en geloof in hoop en liefde niet op wil geven. Woensdag 23 juni 1999 FAAM/VLISSINGER Zaterdag, zondag en woensdag 13.45 uur. Vrijdag, zaterdag, zondag en woensdag 16.15 uur. Dagelijks 19.00 21.45 uur thriller met Catherine Zeta-Jones en Sean Connery over be ruchte meesterdief Zaterdag, zondag en woensdag 13.45 16.15 uur. Dagelijks 19.00 *21.45 uur. romantische komedie over het tumultueuze leven op een high school Dagelijks 21.45 uur k spannende film over de uitvinding en de gevolgen van een nieuw virtual reality game Zaterdag, zondag en woensdag 13.45 uur. Vrijdag, zaterdag, zondag en woensdag 16.15 uur. Dagelijks 19.00 22.00 uur. spectaculaire actiethriller met Keanu Reeves, Laurence Fish- burne en Carrie-Anne Moss Zaterdag, zondag en woensdag 13.45 uur. Vrijdag, zaterdag, zondag en woensdag 16.15 uur. live-action versie met Gérard Depardieu (Obelix) en Christian Clavier (Asterix) Dagelijks 19.00 uur. Matthew McConaughey verandert van videotheekmedewerker in superster Zaterdag, zondag en woensdag 13.45 uur. Vrijdag, zaterdag, zondag en woensdag 16.15 uur. Dagelijks 19.00 uur. de super-hit komedie uit Amerika met Adam Sandler als The Waterboy Zaterdag, zondag en woensdag 13.45 uur. Vrijdag, zaterdag, zondag en woensdag 16.15 uur. komische film uit de studio's van Walt Disney Dagelijks *21.45 uur Patrick Swayze in een spectaculaire thriller van regisseur Da vid Carson Zaterdag, zondag en woensdag 13.45 uur. Vrijdag, zaterdag, zondag en woensdag 16.15 uur. nieuwe avonturen van het varkentje Babe Dagelijks 19.00 21.45 uur. Ryan Phillipe en Sarah Michel Gellar zoeken naïeve tieners voor hun spel van verleiding en bedrog Dagelijks *21.45 uur Jaimy Lee Curtis en Donald Sutherland in actie tegen niets ont ziende cyber-alien Dagelijks 19.00 uur aangrijpend verhaal over een Joodse man van oscarwinnaar Roberto Benigni s Donderdag, zondag en dinsdag 20.30 uur. Vrijdag 22.00 uur. Zaterdag 19.30 uur. warme en innemende film van regisseur Ken Loach Vrijdag 19.30 uur. Zaterdag 22.00 uur. Maandag en woensdag 20.30 uur. met zeven oscars bekroonde romantische vertelling over liefde en de magie van het woord Donderdag, vrijdag en zaterdag 20.30 uur aangrijpend verhaal over een Joodse man van oscarwinnaar Roberto Benigni Dinsdag *20.30 uur film over het dagelijks leven van de nomadische herder Gombo en zijn gezin Illli ||§f|§| k BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 (75 cpm) MMnOfiflnBBBttnHMMMUNHMHMMMMHBnBflaMMMnMBMHHHHnMHMUnRHS OT5g83Bat*8MaBaaw»fflssgttOT!HMMBBJgage«8aeoMBCfiBaBe«gsa«fflaaBsaByffl^^ Na de twee goed aangeslagen promconcerten van vorig jaar met Bl0f en Toots Thielemans krijgt Het Zeeuws Orkest op nieuw de kans zich van zijn meest temperamentvolle kant te tonen. De concerten staan in het teken van Latijns-Ame- rika. Op het programma wer ken van Piazolla (Tres Tango voor bandoneon en orkest) en Ponce (Instantaneas Mexica- nas). En met El Golpe Fatal, het symfonische verhaal van een Latijns-Amerikaans stie rengevecht. Dirk Brossé, com ponist van het laatstgenoem de werk, is tijdens dit concert tevens de dirigent van Het Zeeuws Orkest. Tres Tango wordt uitgevoerd met bandoneonist Alfredo Marcucci: beter bekend als ambassadeur van de tango. Vanaf zijn achtste jaar spelend op het aparte instrument reist hij tot 1976 de wereld rond met grote orkesten als die van Julio de Caro, Enrique Franci- ni, Juan Canaro en Carlos di Sarli. Na tien jaar in België te hebben gewerkt als fabrieks arbeider krijgt de muziek hem opnieuw te pakken. Sindsdien toert hij met het Ensemble Piacevelo. Latino Classico ver meld verder optredens van Medicamento en Josee Ko ning Trio. De vijftienkoppige batucada Medicamento speelt onder meer samba, marcha en maracatu. Josee Koning belicht een an dere kant van de Braziliaanse muziek in een mix van Brazili aanse jazz a la Astrud Gilber- to: de ritmiek van de straat en fusion-elementen. Tijdens haar periode als stewardess kwam ze in aanraking met het Braziliaanse leven en muziek. Nu, bijna twintig jaar en vijf albums verder, toert ze met regelmaat de wereld rond, met evenveel succes in Euro pa als in Zuid-Amerika. Op 7 en 8 juli treedt ze op met een kleine bezetting, bestaande uit begeleiders Karei Boehlee op piano, Hans Mantel op bas en Hans van Oosterhout op drums. De openingsconcerten zijn 7 en 8 juli in de Sint Ja- cobskerk. Het straattheater blijft het Alfredo Marcucci treedt samen met Het Zeeuws Orkest op tij dens de openingsconcerten van het Straatfestival Vlissingen. kloppend hart van het Vlis- singse festival, dat dit jaar voor de negentiende keer wordt gehouden. Twee dagen lang zijn in het centrum de beste straatacts van dit mo ment te zien. Zaterdag 10 juli in de binnenstad, zondag 11 juli op de boulevards. In totaal zullen vijftien zeer opvallende groepen aan het werk te zien zijn. De één maakt poëtisch beeldend theater, de ander een hilari sche straatact die op de gulle lach is gericht. Tesamen bren gen zij meer dan vijftig voor stellingen op steeds wisselen de locaties. Een greep uit het programma. Ex Nihilo, oftewel uit het niets, brengt de dansvoorstel ling La Plus Belle Heure. De vier danseressen maken van dans een totaal nieuw begrip met een stad als omgeving en een muur als achtergrond. Onder muzikale begeleiding van djembé en accordeon. Steltlopers zijn vertegenwoor digd door Neighbourhood Watch Stilts International uit Engeland. De ene keer als pa radijsvogels, de andere keer weggestapt uit een schilderij van Dali beweegt het gezel schap zich door het publiek. Het Australische Chrome was al eerder op het Straatfestival. De groep komt nu met de voorstelling Pink en The Birds. De eerste is een blitse show van drie gladde jongens en hun Boodschap van Liefde. De tweede is een voorstelling rondom een brutale knalgele vogelsoort, levend in kolonies van drie, gekenmerkt door harmonieuze zang. Het Charlatan Theater loopt in Schroot vooruit op de komen de millenniumviering. Vol gens de tradities van de mid deleeuwse toneelspelers wil len ze samen met het publiek een woest, respectloos en fri vool feest vieren. Eén die te gen alle conventies van een normale viering in gaat. Plaats van het feest: een schroot hoop. Een andere middeleeuwer is Rumplestilskin. Een nar die al les doet om zijn koning (het publiek) te behagen. Clowne rie, jongleren, gekke schilde rijen maken, maffe liedjes... Alles waar het publiek maar om vraagt. En zo zijn er nog talloze arties ten die in het weekend van 10 en 11 juli het Vlissingse pu bliek naar de zin proberen te maken. Alle straatvoorstellingen zijn gratis toegankelijk. Kaarten voor de openingsconcerten in de Sint Jacobskerk kosten dertig gulden per persoon en zijn in de voorverkoop ver krijgbaar bij het VVV aan de Nieuwendijk in Vlissingen en De Drvkkery op de Markt in IV-iddelburg. EXistenZ speelt zich af in de nabije toekomst. Het is de naam van het nieuwste virtual reality game van meester-ont- werpster Allegra Geiler (Jen nifer Jason Leigh). Het is niet zomaar een spel. Het is een compleet nieuw spelsysteem, dat via een soort navelstreng direct op het menselijke ze nuwstelsel wordt aangeslo ten. Eenmaal aangesloten op het spel maken de spelers een vir tuele reis die elke ervaring te boven gaat. Bij de presentatie van het nieuwe spel gaat het mis: Geiler wordt belaagd 'en bijna vermoord. Ze moet Jennifer Jason Leigh en Jude Law in eXistenZ. vluchten, samen met de wei nig doortastende Ted Pikul (Jude Law) die als stagiair verbonden is aan het bedrijf waarvoor Allegra Gelier werkt. Om meer over haar be lagers te weten te komen sluit Geiler Ted Pikul aan op het spel. Het tweetal wordt heen en weer geslingerd tussen verschillende niveaus van werkelijkheid. EXistenZ heeft in thematisch opzicht veel weg van de vori ge films van Cronenberg. Toch is er een wezenlijk ver schil tussen bijvoorbeeld Vi- deodrome en eXistenZ. Cro nenberg voegde in zijn laatste film een flinke dosis humor aan het verhaal toe. Of, in de woorden van filmblad Pre view: „De perikelen van het vluchtende tweetal zijn gelar deerd met komische momen ten die Cronenberg zich nooit De van-dag-tot-dag-agenda's op het gebied van exposities, muziek- en theateroptredens vindt u op pagina 21 van dit blad. In Jongerencentrum Midgard in Middelburg, tegenwoordig gevestigd aan de Bachtensteene, zijn dit weekend twee concer ten. Vrijdag 25 juni is er om 21 uur een optreden van de hardco re jump metal-groep Dimension Seven, gevolgd door de un derground gitaarpop van Zeeuwse bodem van Racoon. De cyni sche songs van de band zijn veelal morbide en gaan over de donkere kanten van het leven. De muziek klinkt moddervet en is te vergelijken met Coal Chamber en Korn. De vier Arnhemmers traden eerder op met bands als Laberinto, Prejudice, Frozen Sun en Brotherhood Foundation. Racoon is geen onbekende ster in het Zeeuwse pop firmament. De Zeeuws-Vlamingen, in middels bijna allemaal woonachtig in Utrecht en Amsterdam, werden ontdekt door het Nederlands Pop Instituut, die de band vroeg mee te werken aan de cd Characters, waarop jong Neder lands talent wordt gepresenteerd. Drie nummers op de cd, af komstig van Racoon, trokken de aandacht van de radio, platen maatschappijen en andere mensen uit de muziekwereld. Niet in het minst vanwege het energieke gitaarspel van Dennis en de bijzonder fraaie zangstem van Bart. In de voltallige bezetting worden juist deze opvallende aspecten van de band nog eens extra versterkt. Enerzijds door het stu wende slagwerk van Paul en anderzijds door de speelse baslij- nen van Stefan. Bovendien is hij net als Bart toegerust met een uitstekende zangstem. Muzikaal gezien herbergt Racoon het energieke van Supergrass, de muzikaliteit van Ben Folds Five en de power van Foo Fighters. Zaterdag 26 juni is er de eindpresentatie van de muziekwork shop van de Stichting Ujung: twaalf jongeren die elkaar inspire ren vanuit hun verschillende culturele interesses en achtergron den. Na de eindpresentatie een optreden van III Productionz, hardcore hip hop van de drie Middelburgse dj's III Proseejah, the R.E.N. en dj. Golhammah. De zaal is beide avonden vanaf 20 uur geopend. eerder permitteerde. Het maakt eXistenZ tot een onder houdende zwarte komedie die zich op metaforisch niveau buigt over de gevaren van het scheppende proces van de ar tiest. En dankzij zijn relatief lichte toon is eXistenZ zeer geschikt als introductie op an dere Cronenberg-films". EXis tenZ draait vanaf woensdag dagelijks om 21.45 uur in Cine City. De Stichting Majoraat 55+ brengt zaterdagavond 26 juni een musical in het Arsenaaltheater in Vlissingen. De gehele op brengst is bedoeld voor de stichting Gered Gereedschap. Be zoekers kunnen daarom deze avond ook gereedschap meene men en inleveren bij het Arsenaaltheater. Dat levert een korting aan de kassa op van twee gulden vijftig. De musical 'Werp een blik achter de horizon' begint om 20 uur. Het optreden vindt plaats in samenwerking met Het Arsenaal en Rotaract Vlissin gen. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de stichting Majoraat aan de Van Hogendorpweg 58a in Vlissingen. Racoon, vrijdag in Midgard. Met zijn vriend Ferrucio gokt hij op een beter leven in het Toscaanse stadje Arezzo. Guido wordt ver liefd op onderwijzeres Dora. Ze trouwen en krijgen een zoontje: Giosué. Het gezin wordt uiteindelijk opgepakt en afgevoerd. In het kamp weet Guido de gruwelijke waarheid voor zijn zoon op een slimme manier verbor gen te houden. Met behulp van zijn charme en optimis me wil hij de mensen duide lijk maken dat het leven on danks alles mooi is. La Vita Bella kreeg de Gro te Juryprijs van het filmfes tival van Cannes in 1998. Ook de Oscar voor de Beste Buitenlandse Film sleepte regisseur Roberto Benigni ermee in de wacht.

de Faam | 1999 | | pagina 13