VAN DE Wandelen door de natuur in en om Fort Rammekens Stoeptekenen bij Foto Verschoore 'Zullen we morgen vroeg weggaan...?' 'Dan doen we de bood schappen Edah INFORMATIE VAN DE WALCHERSE GEMEENTEN GEMEENTEVLISSINGEN Edah is de hele week tot 10 uur 's avonds open!* Liefhebbers van na tuurwandelingen kun nen van 22 juni tot en met 12 september te recht bij Fort Ramme kens. Daar starten el ke dinsdag om 19.30 uur en zondag om 14 uur rondleidingen door natuurgebied Rammekenshoek. De excursies, begeleid door een vakkundige gids van het IVN, du ren ongeveer ander half uur. Sport DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG SNEL GEBOEKT ZONDAG MAANDAG DINSDAG WOENSDAG Collecte Jongeren Vrije tijd Natuur Gezondheid Allerlei Edah, VlissingenGiacisstraat 22. Woensdag 23 juni 1999 FAAM/VLISSINGER 11 INFORMATIE OVERHEID m BOUWAANVRAGEN (bekendmaking ingevolge art. 41 Woningwet) Aanvragen om bouwvergun ning zijn ingekomen t.b.v.: - het verbouwen en uitbreiden van de woningVondeltaan 8; - het bouwen en uitbreiden van een calcinaatverwerking Europa plein 13; - het uitbreiden van een loods G Engelandweg 2; - het bouwen van een woning Lu net 5; - het bouwen van een cementsilo Frankrijkweg 3; - het bouwen van een berging Groen Van Prinstererlaan 62; - het bouwen van een tuinhuisje Suze Groenweglaan 89. Eventuele bedenkingen tegen deze bouwaanvragen kunnen pas wor den ingediend nadat op de aanvra gen is beslist. N.B.: Het is mogelijk dat de teke ningen waarop, bij een positieve be slissing, de vergunning wordt ver leend, afwijken van die welke ter in zage liggen. BOUWPLANNEN- VRIJSTELLINGSPROCEDURE Wij maken bekend dat bouwplan nen zijn ontvangen die niet in over eenstemming zijn met de voor schriften van het ter plaatse gel dende bestemmingsplan en/of waar voor het desbetreffende gebied een voorbereidingsbesluit van kracht is. Het gaat om: meldingen (art. !8aWRO) - het bouwen van een tuinhuisje Loudonstraat 40; - het bouwen van een tuinhuisje Loudonstraat 42; - het bouwen van een blokhut Es doornstraat 2. Wij willen positief beslissen op de aanvragen. Art 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening (voor de meldingen) bieden daartoe de mo- gelijkheid.Voordat wij beslissen lig gen de bouw- en situatietekeningen m.i.v. 24 juni 1999 twee weken (dus t/m 7 juli 1999) in het stad huis ter inzage bij de sector stads ontwikkeling, sectie bouwen en wo nen (hal/tweede verdieping). Gedu rende die periode kan iedereen schriftelijk zijn/haar bedenkingen bij ons indienen. VERLEENDE VERGUNNINGEN In de afgelopen periode zijn de vol gende vergunningen verleend: - het bouwen van een serre Ro- senburglaan 255; - het uitbreiden van een bedrijfsge bouw Gildeweg 8 (afwijking bouwvergunning); - het bouwen van een garage-berging Assumburg 69; - het aanbrengen van twee lichtrecla mes Kanaalstraat 53; - het aanbrengen van diverse recla mes Baskensburgplein 4; - het bouwen van 'n afdak Cirkel 7 - het bouwen van een bedrijfsge bouw Welzingseweg 2; - het bouwen van een tuinhuisje Josine Reulinglaan 39; - het veranderen van een woning en het bouwen van een berging Wielingenlaan 2; - het bouwen van een steiger met inzamelstations Prins Hendrik- weg 4; het slopen van de bijkeuken/schuur Vrijdomweg 80; het plaatsen van een tuinhuisje Irislaan 44 A; het uitbreiden van een aanbouw (bijkeuken) Nieuwe Vlissingseweg 199; het bouwen van een woning met garage Schans 11; het inpandig verbouwen van het pand Kerkstraat 11; het verbouwen van een beton- mortelcentrale Frankrijkweg 3; het verbouwen van de woning en het bouwen van een garage Bur gemeester Van Woelderenlaan 36; het bouwen van een koelcel 8e- drijfsweg 8; het verwijderen van asbesthouden de vloerbedekking Stuart Mak kersstraat 2 tlm 40 (even nrs.) het bouwen van een garage Ver lengde Bonedijkestraat 334; het plaatsen van een dakkapel Zaanstraat 18; het verwijderen van asbesthou dende panelen M.A.v/d Putte- straat 2 tlm 98 (even nrs.); het bouwen van een dakkapel Dorpsstraat 13; - het bouwen van een woning Schans 6. Tegen deze besluiten kan binnen zes weken na de verzending bezwaar worden gemaakt bij het college van burgemeester en wet houders. EERSTVOLGENDE VERGADERINGEN VAN DE WELSTANDSCOMMISSIE: 24 juni en 8 juli 1999 Uw plan moet tenminste 2 dagen voor de vergaderdatum bij bouw en woningtoezicht ingediend zijn. WET MILIEUBEHEER Terinzagelegging ntwerpbeslurten Wij maken bekend, dat bij hen aanvra gen om vergunning op grond van de Wet milieubeheer zijn ingediend door: 1. Pfauth Vlissingen BV te Vlissingen- Oost voor het uitbreiden van een op- en overslagbedrijf op het per ceel Engelandweg 9 teVlissmgen- Oost De uitbreiding betreft het bouwen van 2 opslagloodsen, waarvan I voor gevaarlijke stoffen. 2. De heerW. de Dreu te Ritthem voor het uitbreiden van een bedrijf voor de opslag en het sorteren van uien en andere landbouwpro ducten op het perceel Havenweg 3-5 te Ritthem. De uitbreiding be treft het plaatsen van een pro- paantank van 8000 liter. 3. De heer P.Wisse teAagtekerke voor het oprichten en in werking hebben van een metaalbewer- kings- en lasbedrijf op het perceel Patentweg 5 (vlg) te Vlissingen. Aan de vergunningen zullen voor schriften worden verbonden ter be scherming van het milieu. De aanvragen, de ontwerpbesluiten en bijbehorende stukken liggen van 24 juni 1999 tot en met 21 juli 1999 ter inzage bij de sector Stadsontwikkeling (2e verdieping van het stadhuis). Op aanvraag kunnen de stukken ook op woens dagavond van 17.15 uur tot 20.15 uur ingezien worden, telefoon 0118-487204. In bovengenoemde periode kan een ieder schriftelijk bedenkingen inbrengen tegen de ontwerpbesluiten.Wanneer u daar een schriftelijk verzoek toe indient, gelijk met uw bedenkingen, worden uw persoonlijke gegevens niet be kend gemaakt. Voor mondelinge in breng of gedachtenwisseling kunt u contact opnemen met de sectie Mi lieu. Alleen wanneer u tijdig beden kingen hebt ingebracht tegen een ontwerpbesluit, kunt u later beroep instellen bij de Afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van Sta te, tenzij wordt aangetoond dat u redelijkerwijs met in staat bent ge weest (tijdig) bezwaren in te bren gen, of de besluitvorming straks af wijkt van het voornemen. KAPVERGUNNING Wij maken bekend dat er een aan vraag om een kapvergunning (inge volge art 4.5.2. van de Algemene Plaatselijke Verordening Vlis-singen) is ontvangen van: - dhr. R.H. Hettema,Vlissing- sestraat 128 voor het verwijde ren van een els in de achtertuin van zijn woning. Wij zijn van plan deze vergunning te verlenen. Nadere informatie over de kapaanvraag kunt u krijgen bij de sector Beheer, sectie Beplantin gen,Vredehoflaan 50, telefoon 487373. ONTWERP-BESTEMMINGS- PLAN RITTHEM, 4e uitwerking Wij maken op grond van artikel 11 van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning en afd. 3.4 van de Algemene wet bestuursrecht bekend, dat van af 24 juni 1999 voor een ieder ge durende vier weken (tlm 21 juli 1999) op het stadhuis, sector stadsontwikkeling (hal/2e verdie ping) ter inzage ligt het ontwerp van de 4e uitwerking van het be stemmingsplan Ritthem met bijbe horende toelichting en voorschrif ten. Deze uitwerking voorziet in de gedetailleerde bestemming van de aan de noordzijde van de Zandweg aangelegde vier bouwkavels, zoals voorzien in de derde algehele her ziening van het bestemmingsplan Ritthem met de daarin opgenomen bestemming 'Dorpsuitbreiding'. Gedurende bovenvermelde termijn kunnen belanghebbenden hun be denkingen schriftelijk kenbaar maken bij ons college. Vlissingen, 23 juni 1999. Burgemeester en wethouders van Vlissingen, Stadhuisplein 2 4382 LG Vlissingen Zie voor meer informatie van de gemeente Vlissingen de in formatiepagina 'In den blauw geruiten kiel' elders in dit blad en Teletekstpagina 810 e.v. van Maximaal TV. De bezoeker maakt in de rond leiding kennis met het ruim veertig jaar geleden aangeleg de bos rondom de kreken. Die ontstonden na een geallieerd bombardement in 1944. Door een gat in de dijk ontstonden diepe geulen die na de dich ting van de dijk zijn blijven lig gen. De kreken zijn tegen woordig het domein van vo gels en palingbroodriffen. De kreken zijn nog altijd buiten gewoon brak. Dat komt omdat het water in de kreek nog steeds rechtstreeks onder in vloed staat van de nabijgele gen Westerschelde. Door de grove wijze van dijkdichting sijpelt er meer dan normaal zout in de kreek. Dat heeft zijn weerslag op de flora en fauna rond de kreek. De Ramme- kenskreek herbergt een bij zonder fenomeen: gigantische riffen van palingbrood. Deze riffen worden gebouwd door het mosdiertje Electra crustu- lenta, in samenwerking met een kalkwier. Beide gedijen goed in brak water. De riffen ontstaan doordat de mosdier tjes zich vastzetten op takjes en stengels. Hieruit groeien korsten waaroverheen de kalkwieren groeien. Zo kan een rif van soms meer dan een meter hoog ontstaan. In de holten van het rif schuilen allerlei kleine waterdieren, die weer door paling wordt opge geten. Op het Rammekensschor, pal ten oosten van Fort Rammen- kens, komt twee keer per dag de vloed op. Dat overspoelt het slik. Ook de kreken van het schor lopen vol en van hieruit komt het water op de laagste delen van het schor: de zoge naamde kommen. De hoogste delen van het schor worden alleen bij springtij en tijdens Rondleidingen in en om Fort Rammekens. stormen overspoeld. Op het slik groeien alleen wat algen en wieren. Dit is het domein van vogels als de scholekster, de bergeend, de bonte strand- loper, de wulp en nog vele an dere. Tijdens laag water foera- geren zij op de wormpjes en kleine schelpdieren die in dichtheden van vele duizen den per vierkante meter in de bodem leven. Tijdens hoog water zijn de voedselrijke slik ken voor de vogels onbereik baar. De hogere delen van het schor zijn begroeid met En gels slijkgras: een forse gras achtige plant die goed tegen regelmatige overspoeling van het water kan. Daartussen groeien planten als zeeaster, kweldergras en zeekraal. In het bos zelf zijn eiken, ie pen, essen, wilgen en populie ren te vinden. Op een aantal plaatsen is de invloed van de zoute wind en het brakke kwelwater nog duidelijk waar neembaar. De essen hebben daarbij ook nog eens te lijden van de 'essenbastwoekeriek- te': een ziekte die te herken nen is aan de enorme 'puis ten' veroorzaakt door een bac terie die onder de bast leeft. Ondanks het extreme klimaat zijn er ook gedeelten waar de bomen het prima doen. De ondergroei van het bos is in elk geval goed ontwikkeld. Struiken, zoals meidoorn en braam vormen plaatselijk dichte struikgewassen, waar het goed toeven is voor vo gels en reeën. In het fort zijn unieke muur bloemen aanwezig. Die vallen gelijk op bij nadering van het imposante gebouw. De voe dingsbodem voor de planten bestaat uit baksteen en met selspecie. Het zijn voorname lijk mossen en korstmossen, die zowel op de stenen als op de voegen groeien omdat ze zeer oppervlakking wortelen. De varens en zaadplanten op de muren groeien meestal ai- leen in de voegen, waar hun wortels beter in door kunnen dringen. Uiteraard wordt ook één en ander verteld over het rijke verleden van dit oudste zeefort van Europa. Skeeleren - De Vereniging Dorpsgemeenschap Wissenker- ke houdt voor de tweede keer een tweedaagse skeeler tour. Dinsdag 6 en woensdag 7 juli kunnen er drie afstanden gere den worden door de polders rond Wissenkerke. Inschrijving is vanaf 17.45 uur mogelijk op de eerste startdag bij restaurant Aphrodite aan de Noordeind- straat 22 in Wissenkerke. De start is om 18.30 uur. Zeeuws paard - De Zeeuwse dag van het paard wordt zater dag 26 juni gehouden bij Mane ge De Eendracht in Vrouwenpol der. Op het programma keurin gen van pony's, Groninger paar den, Haflingers, Nederlandse trekpaarden, fjorden en Friese paarden, 's Middags is er een concours en een showprogram ma door het Shetland Pony Stamboek. Tweespanrijder Jaap Verboom laat een aangespan nen show zien Om 14.35 uur is er een défilé met kampioenen van alle rassen. Kreekloop - Westkapelle Ac tief en Dynamica houden 30 juni voor de tweede keer een kreek loop. Inschrijven kan vanaf 19 uur bij de startplaats aan de Rid derkerklaan. Er zijn afstanden van 2,7 en 5,4 kilometer af te leggen Meer informatie: Jan Bostelaar (0118 - 571 866). Stratenloop - In Zoutelande wordt woensdag 7 juli een stra tenloop gehouden. Deze is op gebouwd uit vijf ronden van 2800 meter. De start is om 19.30 uur vanuit het centrum van de badplaats. Het parcours is uitgezet door de straten van Zoutelande en bovenlangs de boulevard. De organisatie is in handen van Sport Evenementen Zoutelande. Wandelmars - Wandelsport vereniging 't Zand houdt zater dag 26 juni, in samenwerking met wijkvereniging Zanddijk- Veere, de elfde Mars rond het Veerse Meer De wandeltocht, over zo'n zestig kilometer, is uit gezet over verharde en onver harde wegen en grasdijken rondom het Veerse Meer. Deel nemers beginnen om 9 uur 's morgens bij 't Praethuus aan de Frans Naereboutstraat in Veere. De eerste wandelaars zullen naar verwachting rond 18 uur weer terug komen. Voorinschrij ving is mogelijk via wandelsport- vereniging 't Zand: 0118 - 628 602 Ook aan de start kunnen geïnteresseerden zich opgeven. Stichting In- en Uitloophuis Vlissingen, koffie con tactochtend, 9.30 u. Theo van Doesburgcentrum Vlissingen, ontmoetingsmiddag voor 50-plussers, 14 u. Stichting In- en Uitloophuis Vlissingen, kla verjassen, 19.30 u. Buurthuis De Schuur Oost- Souburg, line-dancing, 20 u. Wijkcentrum Schel- debuurt Vlissingen, klaverjassen, 19.30 u. FNV Zeeland: telefonisch spreekuur ABW-uitkering van 10-12 u., tel. 625655. Strandpaviljoen Panta Rhei Vlissingen, jamsessie, 20 u. Vischmarkt Middel burg, antiek- en ambachtenmarkt, 9 u. Speeltuin vereniging De Oude Stad Vlissingen, peutergym van 2,5 tot 4 jaar, 9.30 u., peutergym tot 2,5 jaar, 10.30 u. Speeltuin op de dijk Zoutelande, excursie door de duinen en over het strand, 19.30 u. Jongerencentrum Midgard Middelburg, groot beeldvideofilm, 20 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, klaverjassen, 13.15 u. Het Bolwerk Vlissingen, uitgaansavond voor alleenstaanden, 20 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, bingo, 20 u. Grijpskerke, ringrijden, 13 u. Markt West kapelle, demonstratie van politiehonden, 20 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, buurtcon- tact, 15 u. Speeltuinvereniging De Oude Stad Vlissingen, buurtcontactmiddag, 16 u. Buurthuis Aldegonde Vlissingen, salsafeest, 20.30 u. Infor matiecentrum Kamerse Kooi Heinkenszand-Nisse, fietsexcursie naar de bloemrijke dijken in Zuid-Be veland, 13.30 u. Markt Domburg, ringrijden, 7.30 u. Kerkplein Biggekerke, afdelingswedstrijd ring rijden, 8 u. Dorpsplein Koudekerke, rommel- markt, 9 u. Praetuus Zanddijk Veere, mars rond het Veerse Meer, 60 kilometer, 9 u. Toeristisch Centrum Oranjezon Oostkapelle, fossiele schelpen zoeken, 9 u. Koorkerk Middelburg, koor- en sa- menzangavond, 19.30 u. Buurthuis Aldegonde Vlissingen, prijsklaverjassen, 13.30 u. Strandpaviljoen De Stenen Toko Dom burg, golfsurf clinic, 10 u. Zeeuws Biologisch Mu seum Oostkapelle, rondleiding 'Met de boswachter op pad', 14 u. Hervormde Kerk Serooskerke, openluchtdienst 'Met God meer mens', 19 u. In gang Fort Rammekens Ritthem, rondleiding door het Natuurgebied Rammekenshoek en door het fort, 14 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, soosmid- dag, 13.30 u. Sporthal Baskensburg Vlissingen, aangepast sporten voor mensen met Cara, 15.30 u. Speeltuinvereniging De Oude Stad Vlissingen, darten, biljarten en klaverjassen, 20 u. Wijkcen trum Scheldebuurt Vlissingen, sjoelen, 18.30 u. Speeltuinvereniging De Oude Stad Vlissingen, da- mesgym, 13.30 u. Markt Middelburg, boek-, an tiek- en curiosa markt, 11 u. De Parel Domburg, babyzwemmen, 15 u. Boulevard tegen over Wooldhuis Vlissingen, excursie door het Nollebos en langs de kust, 19 u. Sportcentrum De Couburg Koudekerke, vergadering van de stichting Dorps raad Koudekerke, 19.30 u. Stichting In- en Uitloophuis Vlissingen, koffie con tactochtend, 9.30 u. Stichting In- en Uitloophuis Vlissingen, sjoelclub, 14 u. Bachten Reede Vlis singen, handwerkgroep voor 55 plussers, 14 u. Theo van Doesburgcentrum Vlissingen, ontmoe tingsmiddag voor 50- plussers, 14 u. FNV Zee land: telefonisch spreekuur ABW-uitkering van 10- 12 u., tel. 625655. Speeltuinvereniging De Oude Stad Vlissingen, peutermorgen, 10 u. Wijkcen trum Scheldebuurt Vlissingen, koersbal, 13.30 u. Speeltuinvereniging De Oude Stad Vlissingen, koersbal, 13.30 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlis singen, Country Line-dansen, 18.30 u. Parkeerter rein Kon. Emmaweg Vrouwenpolder, zomeravond wandeling in het voormalig waterwingebied Oran jezon, 19.15 u. Ingang Fort Rammekens Ritthem, rondleiding door het natuurgebied Rammekens hoek en door het fort, 19.30 u. Wijkcentrum Open Hof Vlissingen, soosmiddag voor 50-plussers, 13.30 u. Dienstencentrum Ou deren Westkapelle, wekelijkse soos 55-plussers, 19 u. Midgard Middelburg, grootbeeldvideofilm, 20 u. Stichting In- en Uitloophuis Vlissingen, sociaal spreekuur, 13.30-17 u. Sportfondsenbad Vlissin gen, aangepast zwemmen voor mensen met Cara, 12.30 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, kindermiddag, 14 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, darten, 19.30 u. De Drukkery Middel burg, voorleesmiddag, 15 u. Informatiecentrum Kamerse Kooi Heinkenzand-Nisse, Zeeuwse vertel avond met aansluitend avondwandeling, 20.30 u. Rode Kruis - Het Rode Kruis houdt van 20 tot en met 26 juni haar jaarlijkse deur-aan-deur col lecte. Dit jaar staat de campag ne in het teken van de een zaamheid, in binnen- en buiten land Door middel van adverten ties en radiospotjes laat het Ro de Kruis zien wat ze doet voor de eenzamen Die komen in Ne derland vooral voor onder de langdurig werklozen, arbeidson geschikten, asielzoekers en vluchtelingen. Buiten Nederland is het Rode Kruis bezig met een project in Rusland: daar worden straatkinderen opgevangen, ge voed en voorzien van medische verzorging. Dorkas - De werkgroep Dor- kas Walcheren houdt in de week van maandag 28 juni tot en met zaterdag 3 juli een col lecte in Middelburg. De op brengst is bestemd voor de op vang van straatkinderen in Et hiopië. Computernetwerk - Leerlin gen van Scheldemond in Vlissin gen installeren zelf hun eigen computernetwerk. Ze doen dat onder leiding van deskundige docenten en een extern installa tiebureau. Hiermee bereikt Scheldemond op het gebied van de informatie- en communicatie technologie (ICT) in het onder wijs een niveau dat ver boven andere scholen uitsteekt, zo meldt de school. Het inzetten van computers in het onderwijs is een speerpunt in het beleid van Scheldemond. Crea-doe - Creativiteitscen trum Multi Colour in Middelburg houdt zaterag 26 juni voor de negende keer een zomer crea- doe markt. Nieuw zijn beschil derde houten panelen en voor werpen als dozen en spiegels, versierd met droogbloemen en andere natuurlijke materialen. Verder is er een kraam met kaarten in verschillende technie ken, poppen en andere boswe zens van klei en allerlei zelfge maakte cadeau artikelen Boswachters - Een zes uur durende wandelexcursie door de duinen van Schouwen. Dat heeft de Vereniging Natuurmo numenten aanstaande zaterdag, 26 juni, in petto voor de Zeeland Natuurmaand Wie mee wil moet zich van te voren even aanmelden bij het WV-kantoor in Haamstede' 0111 - 651 513. De groep gaat onder leiding van boswachters van Natuurmonu menten en Staatsbosbeheer door het slotbos, de Zeepedui- nen. Meeuwenduinen Groene Duinen en boswachterij Wester- schouwen. Deelnemers doen er verstandig aan goede wandel schoenen en regenkleding, eventueel een verrekijker en voldoende te eten en drinken mee te nemen. Samen verder - De Zeeuwse Vereniging Samen Verder, een vereniging van en voor CVA-pa- tiënten en hun familieleden, houdt zaterdag 26 juni een bij eenkomst in zorgcentrum Bui tenrust in Middelburg. Belang stellenden en nieuwe leden zijn van harte welkom De vereni ging behartigt de belangen van hersenbloeding- en hersenin farct patiënten. Legionella - De legionella- soort die een aantal weken ge leden werd aangetroffen in het waterleidingnet van Verpleeg huis 't Gasthuis in Middelburg, bleek niet het type te zijn dat de levensbedreigende veteranen- ziekte kan veroorzaken. Dat heeft een onderzoek van het Ki- wa, de organisatie voor onder zoek en advies van waterlei dingsbedrijven, aangetoond. Het onderzoek wees uit dat de besmetting van het waterlei dingnet een aantal mogelijke oorzaken kent. Deze zijn niet on omstotelijk bewezen, maar één van de mogelijke oorzaken wordt gezocht in de warmte toelevering. Om herhaling in de toekomst te vermijden is de be veiliging van de warmwater be- reidingsinstallatie verder geopti maliseerd. Bij herhaald onder zoek is gebleken dat de legio- nella inmiddels niet meer voor komt in 't Gasthuis. Architectuur - Jong geleerd is oud gedaan. De dag van de ar chitectuur, 1 juli, staat in Zee land in het teken van de jeugd Zo'n vijftienhonderd basisschool scholieren volgens deze dag, onder leiding van de Zeeuwse BNA-architecten, educatieve ar chitectuurmodules, op zoek naar het avontuur van de archi tectuur. 's Avonds wordt het educatieve project, waar ook de tentoonstelling Moderne Archi tectuur in Zeeland bij hoort, ge presenteerd aan het publiek. Daarbij wordt het eerste exem plaar van de gids Moderne Ar chitectuur in Zeeland in het ge bouw van Scoop in Middelburg aangeboden aan gedeputeerde Gert de Kok. Mae-Uku - De Molukse Wel- zijnsstichting Mae-Uku uit Oost- Souburg sluit zaterdag 26 juni het seizoen af. 's Middags is er een barbecue en een sportma nifestatie met voetbal en volley bal rondom het verenigingsge bouw aan de Prins Hendrik straat De avond wordt gevuld met veel muziek van onder an dere Plaza dj, Streetdance, Plaza Band en, speciaal overgekomen uit de Molukken, Marlin Mailon. Wijkdag - In het Vlissingse Middengebied wordt zaterdag 3 juli een interculturele wijkdag gehouden Op het programma muziek- en dansvoorstellingen van Amazone, Zeeland Creoro de culturele vereniging Mesopo- tamië, Sandra's Aerobics, line- dance ACV en dansgroepen Su- rant en Caecilia. Verder is er een info-markt met allerlei instellin gen. Voor de kinderen is er schmincken, rondritjes door ma nege Paardoes en demonstra ties van de dierenambulance Vlissingen. Vrijdag 2 juli is er een fietspuzzelrit door het Mid dengebied. Verscheidene in stanties worden hierbij aange daan. De organisatie is in han den van de werkgroep Intercul turele Wijkdag, waarin zowel Nederlandse als allochtone or ganisaties zitting hebben. Situatie Molukken - De werkgroep Maluku en stichting Mae-Uku houden vrijdag 25 juni een informatieavond over de ac tuele situatie op de Molukken. Thema van de bijeenkomst is Verzoening en Wederopbouw. Er zijn gastsprekers van met-re- geringsgebonden organisaties op de Molukken, die een inlei ding houden over het onder werp. Verder is er een vraagge sprek met Roy Wannee en Da- de Tehupelasury over de erva ringen die ze hadden toen ze op de Molukken opnamen maakten voor het tv-programma Antenne van de EO. Aanvang 20 uur in het gebouw van Mae-Uku aan de Prins Hendrikstraat in Oost- Souburg. Bij Foto Verschoore in de Middelburgse Lange Delft kun nen kinderen aanstaande zaterdag (26 juni) terecht voor het maken van een stoeptekening. Van de wedstrijd stoeptekenen worden televisieopnamen gemaakt voor de jeugdzender Kindernet. De wedstrijd, een initiatief van Kodak, wordt in heel Neder land gehouden. Zo waren er al eerder opnamen in Berkel en Rodenrijs. Na Midddelburg kunnen ook kinderen in Voorhout, Alkmaar, Almere en Dongen een gooi naar het nationaal kampioenschap doen. Wie niet op de televisie wil maar toch een ster is in het betekenen van stoepen en straten, kan ook meedingen naar de landelijke eer. De stoeptekeningen worden namelijk aan de hand van foto's beoordeeld. Voor de winnaars zijn er prijzen variërend van een weekend Eurodisney tot kant-en-klare camera's. De beelden worden uitgezonden in het kinderprogramma Boe- gie Woegie, zaterdagochtend op Kindernet. Meer informa tie over de Eerste Nationale Kodak Express Stoepteken- wedstrijd is te krijgen bij Foto Verschoore in Middelburg. advertentie) EDAH NIEUWS *zaterdag tot 20.00uur De 3 principes van Edah: Prettig winkelen. Compleet assortiment. Scherpe prijzen. V

de Faam | 1999 | | pagina 11