iisiiiiiiililSiiiiiiiiiiiiiiiiittiiikii,M GEMEENTE MIDDELBURG Bijna altijd plek Opening Sportveld Nieuwland Opening Poelendaeleweg Wijzigingen Legesverordening 1999 Commissievergaderingen Gemeenteraadsvergadering Ster van Walcheren Oldtimers Koninklijke Onderscheidingen De zon: een oneindige, schone en gratis bron van energie! Week 24 MAXIMAAL TEXT VAIMAF PAG. 830 Informatienummer 675 555 Vooroverleg bouwplannen voortaan in rekening gebracht In de Legesverordening staan allerlei bedragen ge noemd die iemand moet betalen voor onder andere paspoorten, uittreksels en bouwvergunningen. In dit laatste is in de Legesver ordening 1999 verande ring gekomen. Bij de bouwvergunningen wor den voor het beoordelen van schetsplannen 50% van de basisleges en de le ges voor de welstand in re kening gebracht. Bouwplan Aanvraagformulier 50% Tafeltje Dekje Parkeergarage Kousteensedijk Actie Zonneboiler Middelburg Samenwerking Traditie Oud en jong Op woensdag 9 juni j.l. heeft de heer Brakman, wethouder van verkeer in Middelburg, samen met kinderen uit de buurt, de heringerichte Poelendae leweg en het daarbij behorende kruis punt officieel geopend. Steppend Maatregelen fp| Kousteensedijk Woensdag 16 juni 1999 FAAM/VLISSINGER 3 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de sectie Communicatie. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u bij Communicatie terecht: Stadhuisstraat 2, telefoon 675450, iedere werkdag open van 8.00 tot 12.00 en van 13.00 tot 16.00 uur, donderdagavond van 18.00 tot 20.00 uur. internet site: www.middelburg.nl info middelburg, nl Mmmm De kosten worden verrekend met de bouwleges, indien voor het schetsplan binnen drie maanden een aanvraag om een bouwvergun ning/melding is ingediend. Is er nog geen bouwplan ingediend bin nen dit tijdsbestek dan wordt bij de aanvrager geïnformeerd over de stand van zaken. Als wordt afgezien van het plan, wordt een factuur ver zonden. Voordat iemand gaat bouwen of verbouwen is het verstandig om het plan eerst te laten toetsen aan een aantal wettelijke voorschriften. Als eerste moet het plan getoetst worden aan het bestemmingsplan. Als het plan past binnen het gelden de bestemmingsplan (eventueel met het volgen van een vrijstellingspro cedure) kan de volgende stap gezet worden. Het plan wordt dan voor gelegd aan de welstands- of monu mentencommissie. Deze onafhan kelijke commissie geeft onder meer een advies over de vormgeving van het plan, de materiaalkeuze en de plaats. Van de toetsing aan het bestem mingsplan en het advies van de welstands- of monumentencommis sie wordt de aanvrager in kennis getseld. Bij een negatief advies van de wel stands- of monumentencommissie wordt aangegeven hoe het plan aan gepast kan worden. Ook de conce- quenties van het volgen van een eventuele procedure voor het ver krijgen van vrijstelling van het be stemmingsplan worden medege deeld. Slaan de voorschriften van het be stemmingsplan een bouwplan niet in de weg en gaal de welstands- of monumentencommissie akkoord dan krijgt de aanvrager bij het schriftelijk bericht de aanvraagfor mulieren voor het indienen van een bouwaanvraag of melding toege- Op vrijdag 9 juli om 19.00 uur start voor het vierde achtereenvolgende jaar de tweede etappe van de wielerklassieker voor dames elite 'de Ster van Walcheren' vanaf de Markt in Middelburg. Dc gemeente Middelburg heeft een subsidie verleend aan de Stichting Wie- Ier Comité Koudekerke om dit evenement te helpen organiseren. Het is een driedaagse evenement dat start op donderdag 8 juli. Op 9 juli starten de wielrensters in Middelburg en eindigen zij op de boulevard in Vlissingen. Verwacht wordt dat de deelname onder buitenlandse ploegen heel hoog is. Op zaterdag 19 juni zijn ongeveer zeventig oldtimers tussen 10.00 en 11.00 uur te bezichtigen op het Abdijplein in Middelburg. De oldtimers doen mee aan de 23e Walcherenrit. Wanneer de oldtimers naar Middelburg komen, rijden zij door de volgende straten: Seisplein, Klein Vlaanderen, Volderijlaagle, Stadhuisstraat, Bach- tensteene, Groenmarkt, Korte Burg, Balans, Abdijplein. De auto's vertrek ken weer om 11.00 uur en rijden door de volgende straten: Balans, Wage- naarstraat, Hofplein, Lange Noordstraat, Stadhuisstraat, Volderijlaagte, Klein Vlaanderen, Noordpoortplein, Noordsingel, Sportlaan, Nassaulaan, Veerseweg (richting Veere). Altijd de moeite waard om de oude auto's te bekijken. stuurd. Een inventarisatielijst geeft aan welke gegevens nog nader die nen te worden overlegd. Om het vooroverleg te kunnen uit voeren hebben wij een schetsplan nodig. Een schetsplan is een tekening schaal 1:100, waarop aangegeven zijn: plattegronden van de begane grond en eventuele verdiepingen (met maten en bestemmingen); aanzichten van alle gevels; doorsneden met hoogtematen. Hierbij behoort een duidelijk (kada strale) situatietekening, schaal 1100, waarop is aangegeven: het gebouw met afstanden tot de erfgrenzen; bereikbaarheid van het gebouw; 0 noordpijl; aangrenzende bebouwing. Het indienen van foto's (bestaande toestand en omgeving) kan de plan nen verduidelijken en een snelle af handeling bevorderen. De gemeente maakt bouwaanvra- gers erop attent dat voor het beoor delen van schetsplannen 50% van de leges bouwvergunning en de le ges welstand in rekening worden gebracht. Indien het beoordeelde plan leidt lot het indienen van een bouwaan vraag worden de betaalde leges aangemerkt als te verrekenen voor schot. Deze leges worden echter veiTckcnd met de bouwleges, in dien voor het schtesplan binnen drie maanden een aanvraag om bouwvergunning/-melding worden ingediend. "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen, ge handicapten en diegenen, die (tijdelijk) zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag tussen 8.45 en 9.30 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 0118-638570. Het bezorgen ge beurt ook op deze dag. Menu van 21 juni tot en met 27 juni Maandag Varkensgoulash, tuinbonen, krielaardappelen Dinsdag Dunne plakken rundvlees, ge sneden spinazie, aardappelen Woensdag Kalfsragout, gemengde groente, aardappelen Donderdag Blokjes kalkoen in kerriesaus met vruchten, rijst Vrijdag Visfilet in kruidensaus, erwten, wortelen, aardappelen Zaterdag Kleurrijke pasta met gorgonzo- lasaus, blokjes kalkoen en ham Zondag Wat de pot schaft Mensen die een bezoek brengen aan het centrum van Middelburg met de auto, kunnen niet altijd een parkeerplaats vinden. Een prima plek is de parkeergarage aan de Kousteensedijk. Daar is bijna altijd plek om de auto te parkeren. De parkeergarage is op twee minuten lopen van de winkelstraten, is vlakbij de uitvalswegen en is geopend van 08.00 tot 23.00 uur. In de parkeergarage is bijna altijd een plaatsje te vinden en 's avonds kan er zelfs gratis worden geparkeerd. Alleen op donderdagavond geldt betaald parkeren. Via de krant en andere media wordt een aantal keren per jaar mede deling gemaakt van het feit dat één of meerdere personen een Konink lijke Onderscheiding hebben ontvangen. Met name voor Koninginnedag wordt een groot aantal van deze onderschei dingen uitgereikt. Dit betekent overigens niet dal alleen op die dag de on derscheidingen worden uitgereikt. Ook op andere dagen kan een uitreiking plaatsvinden, bijvoorbeeld op de dag waarop iemand afscheid neemt van een organisatie waarvoor hij of zij zich vele jaren heeft ingezet. Personen die voor een onderscheiding in aanmerking komen, hebben zich op een bijzondere wijze verdienstelijk gemaakt voor de samenleving. Hier van is bijvoorbeeld sprake wanneer iemand zich geruime tijd op een zodani ge wijze heeft ingespannen, dal deze inspanning uitgaat boven hetgeen van hem of haar verwacht mag worden. Bij de beoordeling hiervan - maar ook voor het bepalen van de hoogte - wordt de maatschappelijke waardering voor de bijzondere verdienste en het unieke van de prestatie betrokken. Voordracht Misschien kent u iemand in uw omgeving die in aanmerking zou kunnen komen voor een Koninklijke Onderscheiding. Een voordracht kan worden ingediend bij de burgemeester van Middelburg. Als de voordracht bedoeld is voor een Koninklijke Onderscheiding die uitgereikt moet worden ter ge legenheid van Koninginnedag 2000 dan moet deze vóór 15 augustus 1999 aan de burgemeester worden toegezonden. Als de voordracht bedoeld is voor een uitreiking tijdens een bijzondere gelegenheid (bijvoorbeeld een afscheid) dan moet deze worden toegezonden 5 maanden voor de datum van de uitreiking. Het is aan te bevelen om eerst contact op te nemen met het kabinet van dc burgemeester van Middelburg, de heer mr. J.J. Groenenberg, lel. 675433. Gekeken wordt welke gegevens moeten worden ingediend en hoe de verde re procedure is. Ook voor meer informatie over Koninklijke Onderschei dingen kan contact worden opgenomen met dc heer Groenenberg. Onlangs is de Zonneboileractie van start gegaan. Honderd eigena ren/inwoners in de gemeente Mid delburg hebben de mogelijkheid een zonneboiler voor een zeer aan trekkelijke prijs bij hen te laten installeren. De gemeente geeft namelijk een subsidie van fl. 1000,00. Dit is een extra subsidie boven op de reguliere tegemoetkoming van het rijk. Hier bij geldt wel wie hel eerst komt, het eerst maalt. De gemeentelijke subsi die is in eerste instantie bedoeld voor eigenaren/bewoners van be staande woningen die vóór 1995 zijn gebouwd. Woningen die toe zijn aan het vervangen van de CV-ketel wor den direct door dc gemeente aange schreven en kunnen op korte termijn een aanmeldingsformulier in de bus verwachten. Nadat door middel van een controle schema is bepaald of een huis ge schikt is voor een zonneboiler, zal een installateur een afspraak maken om langs te komen en een vrijblij vende offerte op te maken. Besparing Een zonneboiler bespaart bij een ge middeld verbruik ongeveer 200 ku bieke meter aardgas per jaar. Dat scheelt. Niet alleen in geld, maar vooral ook in de vermindering van de uitstoot van kooldioxide. En dat is weer goed voor het milieu! Zon- ne-energie is onuitputtelijk, schoon en gratis. Als de Zonneboileractie een succes wordt, kunnen we er straks trots op zijn dat we in Middel burg niet alleen maar praten over het milieu, maar ook werk maken van het gebruik van duurzame energie. Inwoners kunnen een aanmeldings formulier voor de zonneboileractie ophalen bij de sectie Communicatie, Stadhuisslraat '2 of bij de dienst Stadsontwikkeling, Vlissingseslraal 21. In de komende periode vergade ren de commissies op de volgende dagen: Commissie Welzijn, Personeelsza ken en Milieu op woensdag 16 juni om 20.00 uur. Van 19.00 tot en met 20.00 uur houdt de commissie een besloten vergadering. Om 20.00 uur worden de raadsvoorstellen behan deld en om 21.00 uur houdt Bureau Sociale Raadslieden een presentatie over werkvorm algemeen maat schappelijk werk. Daarna worden de wijkprofielen in behandeling ge nomen. Secretaris is mevrouw De Nooijer, telefoon 675531 Commissie Onderwijs, Sport en Infrastructuur op donderdag 17 juni om 19.30 uur. Onder meer wordt behandeld (onder voorbe houd): initiatief notitie investeren in effectiviteit (computers in het on derwijs op Walcheren). Secretaris in de heer De Wolf. tele foon 675304. Commissie Sociale Zaken, Econo mische Zaken en Cultuur op maandag 21 juni om 19.30 uur. Er wordt onder meer gesproken over: ontwerp begroting 2000: jaarreke ning en jaarverslag 1998 van de Zeeuwse muziekschool, beleidsver slag ABW 1998, nota minimabe leid, garanlicbclcid MIKV. Secretaris mevrouw De Nooijer, te lefoon 675531. Commissie Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Finan ciën op dinsdag 22 juni om 19.30 uur. Onder meer wordt behandeld (onder voorbehoud): concern jaar rekening 1998, verzamelvoorstel begroting 1999, vaststelling voorbc- reidingsbcsluiten. bedenkingen in het kader van artikel 19 WRO-pro- cedure over perceel Markt 51vast stelling bestemmingsplan Hooge- plaaten, huursubsidiebeleid 1999- 2000, aankoop perceel Bosschaarls- weg, stimuleren zonneenergiesyste- men. Secretaris mevrouw Vermast, tele foon 675289. Bovenstaande vergaderingen zijn openbaar en worden gehouden in de Raadzaal van het Middelburgse Stadhuis, tenzij anders vermeld. Dc agenda en andere stukken zijn van af vier dagen vóór de vergadering in te zien bij de sectie Communica tie. Stadhuisstxaat 2, en bij de com missiesecretaris. De gemeenteraad vergadert op maandag 28 juni om 19.30 uur. Zaterdag 5 juni jl. heeft wethouder Brakman de of ficiële opening van de nieuwe accommodatie van voetbalvereniging Nieuwland verricht. Na 25 jaar was het voor de vereniging mogelijk om het oude, houten clubgebouw te vervangen door een mooi nieuw sportcomplex. De nieuwe accommodatie is er één om trots op te zijn. Wethouder Brakman onthulde bij de opening hel bord "sportpark Nieuwland". Een bord dat geschonken is door de gemeente Middel burg. Ruim 25 jaar geleden vierde de vereniging de of ficiële opening van het clubgebouw op de oude accom modatie, in 1990 werd een ontwerp gemaakt voor een nieuwe accommodatie. Deze wordt in 1999, eindelijk, op een andere locatie gerealiseerd. De vereniging heeft nu een gebouw en een accommo datie waar zij bijzonder trots op is. Zij is ook zeer te vreden over de goede samenwerking met de gemeente Middelburg. Vanaf eind juni vorig jaar tot en met de opening hebben ongeveer 70 personen ruim 4.500 uren vrijwilligerswerk verricht aan het gebouw. Wel roept de vereniging dc gemeente op om haar huur beleid voor sportaccommodaties te herzien. Dc vereni ging maakt zich namelijk zorgen over de hoogte van de huur. En omdat zij de maatschappelijke functie van de ver eniging zeer hoog acht, mag het niet zo zijn dat door dc hoge huurkosten ook de contributies op een zeer hoog niveau komen. Voetballen in Nieuwland mag niet onbe taalbaar worden. De onderhandelingen met de gemeen te over privatisering van dc accommodatie hebben he laas nog niet tot overeenstemming geleid. Maar er is toegezegd dal dit jaar nog nieuwe voorstellen worden gedaan. Wethouder Brakman opende de accommodatie met "VV Nieuwland een ondernemende vereniging met hart voor traditie". Een variant op slogan van Middelburg op de toekomstvisie. VV Nieuwland is ondernemend voor wat belrelï het realiseren van de nieuwe accommodatie. De accommodatie is ontstaan door ontzettend veel zelf werkzaamheid. Maar dc vereniging heeft ook oog voor traditie wegens het feit dat de officiële ingebruikname gepaard ging met traditionele oorverdovende chinees vuurwerk. Nog een punt van traditie binnen de vereniging is het feit dal hel oudste en het jongste lid 88 jaar schelen. De lieer Jan de Rijke is 90 jaar en vanaf 1948 lid van de vereniging. Het jongste lid is Nino Slinger, slechts twee jaar oud en vanaf zijn geboorte lid. Het oudste nog spe lende lid is de heer Bram Sandee (58 jaar). Hij is ie mand die de traditie ook symboliseert. Met deze nieuwe accommodatie en de vele bij dc ver eniging betrokken loden kan VV Nieuwland de toe komst sterk tegemoet gaan. Aanstaande maandag 28 juni ver gadert de Middelburgse gemeen- 3. teraad vanaf 19.30 uur in de Raadzaal van het Stadhuis. 4. Deze vergadering kan worden 5. bijgewoond op de publieke trib une, die bereikbaar is via de to- 6. ren op de hoek Lange Noord straat/Markt. 7. 8. Mensen die moeilijk ter been zijn, kunnen van tevoren contact opne men met de boden van het stadhuis, 9. telefoonnummer 675403. De agenda en andere stukken lig- 10. gen ter inzage bij de sectie Commu nicatie, Stadhuisstraat 2. De vol- 1 I gende punten komen aan dc orde: 12. 1. Vaststelling notulen van de ge meenteraadsvergadering van 26 13. april 1999. 2. Mededelingen en ingekomen stukken. 14. Vaststelling communicatiebe leidsplan. Beschikbaarstelling krediet 15. voor stadspromotie. Vaststelling conccrnjaarreke- 16. ning 1998. Masterplan herindeling binnen- 17 stad. 18. Nota minimabeleid. 19. Benoeming in hei bestuur van de Stichting Stadsschouwburg 20. en Concertzalen Middelburg. Aankoop perceel grond aan de Bosschaarlweg. 21 Verzamelvoorstel tol het wijzi ging van dc begroting 1999. Huursubsidiebeleid 1999-2000. 22. Vaststelling voorberëjdingsbe- sluitcn. Vaststelling voorbereid ingsbe- sluiten Nieuwenhovenseweg en 23. Molendijk 80. Bedenkingen in het kader van artikel 19 WRO-procedure, per ceel Markt 51 Vaststelling bestemmingsplan Hooge Plaaten. Stimuleren zonne-energicsyste- men Jaarrekening 1998 GGD. Beleidsverslag Abw 1998. Garanliebesluit d.d. 1-3-1999 t.b.v. Stichting MIKV. Ontwerp begroting 2000. jaar rekening 1998 en jaarverslag 1998 Zeeuwse muziekschool. Vaststelling telecommunicatie- verordening Middelburg/wijzi gingen I eges verorde n i ng Verlenen ontslag directeuren en adjunct-directeuren openbare basisscholen met ingang van I augustus 1999. Liquidatie Overlegorgaan Stich ting RPCZ. Na een toespraak van de wethouder volgde dc officiële heropening. Wethouder Brakman ging hiervoor op een step en de buurtkinderen lopend, fietsend en skeelcrcnd door een lint. Op dat moment lieten de kinderen ballon nen de lucht in gaan. Tot voor kort was de Poelendaeleweg een zeer drukke en gevaarlijke weg. Hel werd ook veel gebruikt voor sluipverkeer. Regelmatig kwamen er vrachtwagens door de straat. In het verleden zijn er al maatregelen ge troffen om het veiliger voor bewoners te maken, maar deze waren niet toereikend. Door de maatregelen die er nu zijn getroffen, is de straal veel veiliger geworden. Hel is een eenrichlings- weg geworden, vanuit het centrum is de weg niet meer toegankelijk voor voertuigen. Er komen ook geen vrachtwagens meer door de Poelendaeleweg. Komend vanuit de richting Koudekerke. is de aangelegde bocht niet haalbaar voor grote voertuigen. Door deze maatregelen is het doorgaand verkeerd sterk teruggedrongen. Hierdoor is hel voor de buurtbewoners en met name dc kinderen een veiligere buurt geworden, want dc fietsers en de voetgangers hebben nu de voor rang. Steppend door de straat neemt wethouder Brakman met kinderen uit de huurt de vernieuwde Poelenda- leweg in gebruik. Foto: Ruben Oreel Foto: Ruben Oreel Wethouder Brakman onthuld het bord van V.V. Nieuwland Foto: Ruben Oreel

de Faam | 1999 | | pagina 3