INFORMATIE VAN DE WALCHERSE GEMEENTEN \k llllMtnllHIHllllltlAlillllililllllllitlll. GEMEENTE MIDDELBURG 11 MIDDELBURG I VLISSINGEN I VEERE Woensdag 16 juni 1999 FAAM/VLISSINGER 19 INFORMATIE OVERHEID WET MILIEUBEHEER Kennisgeving MELDINGEN artikel 8.41 Wet milieubeheer. Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat bij hen zijn binnengekomen de mel dingen ingevolge de Wet milieube heer van: 1. De heer P.J. Maas te Middel burg voor de opslag van goede ren gelegen op het perceel Noordweg 268a te Middelburg; 2. Coffeeshop Pasha te Middel burg voor een horecabedrijf ge legen op het perceel Hoogstraat 29 te Middelburg; 3. Fit for All te Middelburg voor een fitnesscentrum gelegen op het perceel Grenadierweg 5 te Middelburg; 4. Camping De Merelhoeve te Nieuw en Sint Joosland voor een camping gelegen op het perceel Langeweg 3a te Middel burg; 5. Mevrouw A.L.L. Smith-Cappon te Vlissingen voor een detailhan del gelegen op het perceel Lan- geviele 66 te Middelburg; ó.Arneflora te Arnemuiden voor een detailhandel gelegen aan de Westdijkstraat 19 te Arne muiden; 7. Café De Zwarte Ruiter te Mid delburg voor een horecabedrijf gelegen aan de Dam 33 te Middelburg; 8. Drukkerij Klaassen te Middel burg voor een drukkerij gelegen aan Klein Vlaanderen 7 te Middelburg; 9. De heerT.D.R. Smit te Middel burg voor een houtbewerkend bedrijf geprojecteerd aan de Laan der Verenigde Naties (on genummerd). Ten aanzien van de voornoemde inrichtingen zijn de voorschriften van de daartoe vastgestelde alge mene maatregelen van bestuur op grond van artikel 8.40 Wet milieu beheer van toepassing. WIJZIGING ALGEMENE PLAATSELIJKE VERORDE NINGMIDDELBURG 1997 Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat de raad van de gemeente Middel burg in de vergadering van 31 mei 1999 heeft besloten tot vast stelling van de vierde wijziging van de Algemene Plaatselijke Verorde ning Middelburg 1997 (APV Mid delburg 1997). De wijziging van de APV Middel burg 1997 heeft betrekking op een aanpassing van deze verorde ning aan het nieuwe "Besluit hore ca-, sport- en recreatie-inrichtin gen milieubeheer". Belangrijke wij ziging betreft de "regeling bijzon dere dagen". Bijzondere dagen kunnen worden aangewezen in verband met de viering van be paalde festiviteiten. Op deze aan gewezen dagen zijn de geluidsnor men, onder bepaalde voorwaar den, niet van toepassing. Het aan tal bijzondere dagen.dat per indi vidueel horecabedrijf kan worden aangewezen is uitgebreid van 2 naar 8 dagen per jaar. De wijziging van de APV Middel burg 1997 treedt met ingang van 19 juni 1999 in werking. Het be sluit ligt voor een ieder ter inzage bij de sectie Communicatie van de dienst Middelen, Stadshuisstraat 2 te Middelburg. Een kopie van het wijzigingsbesluit is aldaar voor een ieder tegen betaling verkrijgbaar. Nadere informatie omtrent de wij- ziging van de APV Middelburg kan worden verkregen bij de afdeling Milieuzaken van de dienst Stads ontwikkeling. BOUWAANVRAGEN (bekendmaking ingevolge art. 41 Woningwet) Aanvragen om bouwvergunning zijn ingekomen voor: - het bouwen van een garage/ber ging op het perceel De Overlo per 10; - het bouwen/verbouwen van het pand tussen de Looierssingel en Achter de Houttuinen ten be hoeve van een winkelcentrum (plaatselijk bekend Achter de Houttuinen 12); - het bouwen van een apparte mentencomplex aan het Kievit hof in het plan Veersepoort; - het plaatsen van een dakkapel op het perceel Tuindorp 70 te Arnemuiden; - het renoveren van een bestaan de serre en het aanbouwen van een entree op het perceel Clasi- nastraat 4 te Arnemuiden; - het vervangen van een verwar mingssysteem op het perceel Zuidsingel 70; - het bouwen van een bijkeuken op het perceel Seisweg 34; - het veranderen van het kantoor pand op het perceel Langeviele 51; - het bouwen van een serre op het perceel Gerrit van der Veen- straat 58; - het uitbreiden van de woning en het bouwen van een berging op het perceel Pres. Kennedylaan 21; - het bouwen van een woning op het perceel Gruttostraat 5; - het vervangen van een volierelberging op het perceel Spoorstraat 42 te Arnemuiden; - het verbouwen van een deel van de garage tot tijdelijke super markt op het perceel Veerseweg 104; - het uitbreiden van de woning op het perceel 't Zanddorp 152. N.B.: Het is mogelijk dat de teke ningen, waarop bij een positieve beslissing de vergunning wordt ver leend, afwijken van die welke ter inzage liggen. VERLEENDE VERGUNNINGEN In de week van 31 mei tot en met 4 juni 1999 zijn de volgende ver gunningen verleend en/of is met de volgende meldingen ingestemd: - het aanbrengen van reclames aan het pand Mortierestraat I; - het plaatsen van reclames op het perceel Schenge 2-4 en op de kruising SchengelGrevelin- genstraat; - het verplaatsen van een schuur op het perceel Dolfijnstraat 3; - het plaatsen van een extra raam in de voorgevel van de wo ning op het perceel Kruitmolen- laan 81 - het verwijderen van asbesthou dend zeil op het perceel Waal straat 51; - het plaatsen van een dakkapel en het vervangen van een kozijn op het perceel Schuitvlotstraat 13; - het vervangen van de veestal (melkstal) op het perceel Lau rens Stommesweg 49; - het bouwen van een vrijstaande woning op het perceel Tureluur straat 3; - het plaatsen van twee dakka pellen en een veluxraam op het perceel Achter het Hofplein 3; - het slopen van een berging/fiet senstalling aan de Kanaalweg (ongenummerd); - het vergroten van de woonka mer op het perceel Torentrans 93; - het uitbreiden van het cremato rium aan de Westelijk Oude Ha- vendijk 3. Tegen deze besluiten kan binnen zes weken na de verzending be zwaar worden gemaakt bij het col lege van burgemeester en wethou ders, Postbus 61, 4330 AB Mid delburg. BOUWPLAN - vrijste llingspro eed ure De burgemeester van Middelburg maakt bekend dat er een bouw plan is ontvangen die niet in over eenstemming is met de voorschrif ten van het ter plaatse geldende bestemmingsplan. Het gaat om: - het aanbouwen van een serre op het perceel J.A. Boomstraat 13; - het bouwen van een berging op het perceel Westerscheldestraat 237; - het bouwen van een berging op het perceel Pres. Kennedylaan 21; - het bouwen van een tuinhuisje op het perceel Obsidiaan 11. Burgemeester en wethouders wil len op deze aanvraag positief be slissen. Artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening maakt dit mogelijk.Voordat zij dat doen, lig gen de bouw- en situatietekening met ingang van 18 juni 1999 twee weken (tot en met I juli 1999) ter inzage bij de dienst Stadsontwikkeling, sectie Bouwen en Wonen, aan de Vlissingsestraat 21. In die periode kan een ieder schriftelijk zijn/haar bedenkingen bij hen indienen. AANVRAAG OM MONU MENTENVERGUNNING Van 18 juni tot en met I juli 1999 ligt op de sectie Bouwen en Wo nen van de dienst Stadsontwikke ling de aanvraag om een vergunning op grond van de Mo numentenwet 1988 ter inzage voor het veranderen van het ver warmingssysteem (van gasstralers in radiatoren en warme lucht) op het perceel Zuidsingel 70. Gedurende voornoemde periode kunnen eventuele bedenkingen schriftelijk en gemotiveerd worden ingediend bij burgemeester en wethouders van Middelburg, Post bus 61,4330 AB Mid delburg. AANVRAAG DRANK- EN HORECAWET Burgemeester en wethouders van Middelburg maken overeen komstig artikel 3c van de Drank en Horecawet en afdeling 3.4. van de Algemene wet bestuursrecht bekend dat een aan vraag om een vergunning als be doeld in artikel 3, eerste lid, onder a van de Drank- en Horecawet is ontvangen van de Stichting Nieu we Muziek Foyer te Middelburg voor het uitoefenen van een hore cabedrijf in een inrichting op de begane grond van het pand "de Kloveniersdoelen"op het perceel Achter de Houttuinen 30. Zij zijn voornemens de gevraagde vergunning te verlenen. Aan de vergunning zullen voorschriften beperkingen worden verbonden die gelet op de plaatselijke of re gionale omstandigheden nodig zijn ter voorkoming van mededinging door het verstrekken van alcohol houdende drank, die uit een oog punt van ordelijk economisch ver keer als onwenselijk moet worden beschouwd (zgn. paracommerciële voorschriften). De aanvraag, het ontwerpbesluit op de aanvraag en de daarop be trekking hebbende stukken, liggen met ingang van 17 juni 1999 ge durende vier weken (tot en met 14 juli 1999) tijdens kantooruren voor een ieder ter inzage bij de dienst Stads-ontwikkelmg, sectie Bouwen en Wonen, aan de Vlis singsestraat 21. Gedurende deze periode kunnen belanghebbenden hun zienswijze over de aanvraag naar keuze schriftelijk of monde ling (tel. 0118-675288) naar vo ren brengen. Schriftelijke reacties dienen te worden gericht aan het college van burgemeester en wet houders van Middelburg, postbus 61,4330 AB Middelburg. BELEID 2E WONINGEN Burgemeester en wethouders ma ken bekend dat de raad in zijn vergadering van 28 april 1999 heeft besloten om nadere beleids regels vast te stellen ten aanzien van het 2e woningen gebruik in de gemeente. Deze regels zijn geba seerd op de Verordening Recreatie woningen 1996 en gaan onder meer over het te voeren vergun ningenbeleid bij: - het vertrek van inwoners uit Middelburg in verband met hun werk elders in het land of in het buitenland en die aldaar hun (nieuwe) hoofdverblijf hebben; - de huisvesting van werkgevers en -nemers alhier die elders hun hoofdverblijf hebben, en - toekomstig gepensioneerden die zich op termijn permanent in de gemeente willen vestigen. De beleidsregels liggen met ingang van I 7 juni 1999 tot en met 24 juni 1999 voor een ieder ter inza ge bij de (informatie)balie van de sectie Bouwen en Wonen van de dienst Stadsontwikkeling, Vlissing sestraat 21. RESTAURATIE- UITVOERINGS PROGRAMMA 1999-2004 De gemeenteraad heeft in zijn vergadering van 31 mei 1999, overeenkomstig het raadsvoorstel, het restauratie-uitvoeringspro gramma 1999-2004 vastgesteld. Een exemplaar van het restaura tie-uitvoeringsprogramma ligt ter inzage bij de dienst Stadsontwik keling, sectie Bouwen en Wonen, Vlissingsestraat 2 I. Zie voor andere gemeentelij ke informatie de pagina van de gmeeente Middelburg in de Faam/Vlissinger van van daagMaximaal Text pagina 830 of www.middelburg nl. BOUWAANVRAGEN (bekendmaking ingevolge art. 41 Woningwet) Aanvragen om bouwvergunning zijn ingekomen t.b.v.: - het bouwen van een woning Schans 14; - het bouwen van een bedrijfsge bouw Welzingseweg 2; - het bouwen van een serre Ro- senburglaan 225; - het bouwen van een woning Lu net 7; - het bouwen van een woning Schans 2 - het bouwen van een woning met garage Schans 16; - het aanbrengen van een raam in de zijgevel Kanariesprenk 421 - het verbouwen van de woning Vlissingsestraat 82; - het bouwen van een garage berging Assumburg 69; - het plaatsen van twee dakka pellen Zaanstraat 58; - het bouwen van een garage Hellen burg I; - het uitbreiden van de woning Rosenburglaan 39; - het plaatsen van een dakkapel Zaanstraat 18; - het vergroten van twee dakka pellen Willem-Alexanderstraat 17; - het bouwen van een woning Zandweg 36; - het bouwen van een dakkapel op het achtergeveldakvlak Paar denstraat 56; - het verbouwen en uitbreiden van een woning Vrijdomweg 18; - het schilderen van de gevel Bel lamy park 22; - het veranderen van de woning en het bouwen van een berging Wielingenlaan 2. Eventuele bedenkingen tegen de ze bouwaanvragen kunnen pas worden ingediend nadat op de aanvragen is beslist. N.B.:Het is mogelijk dat de teke ningen waarop, bij een positieve beslissing, de vergunning wordt verleend, afwijken van die welke ter inzage liggen. BOUWPLANNEN - VRIJ STELLINGSPROCEDURE Wij maken bekend dat bouwplan nen zijn ontvangen die niet in overeenstemming zijn met de voorschriften van het ter plaatse geldende bestemmingsplan en/of waar voor het desbetreffende gebied een voorbereidingsbesluit van kracht is. Het gaat om: bouwaanvragen (art. I9WRO) - de heer E. Lievense voor het bouwen van een garage op het perceel Hellenburg I. Wij willen positief beslissen op de aanvragen. Art. 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en/of art 50 lid 5 van de Woningwet bieden daartoe de mogelijkheid. Voordat wij beslissen liggen de bouw- en si tuatietekeningen m.i.v. 17 juni 1999 twee weken (dus t/m 30 juni 1999) in het stadhuis ter in zage bij de sector stadsontwikke ling, sectie bouwen en wonen (hal/tweede verdieping). Geduren de die periode kan iedereen schriftelijk zijn/haar bedenkingen bij ons indienen. VERLEENDE VERGUNNINGEN In de afgelopen periode zijn de volgende vergunningen verleend: - het bouwen van een garage berging Van Der Helstlaan 7; - het slopen verwijderen van as besthoudende vloerbedekking Stadhuisplein 2; - het slopen van asbesthoudende golfplaten Bloemenlaan 139, 143 en 145 (oneven nrs.); - het vergroten van een woning Gerbrandystraat 134; - het bouwen van een berging Ka nariesprenk 121; - het bouwen van een dakkapel en het plaatsen van een vaste trap naar de tweede verdieping Paul Krugerstraat 304; - het bouwen van een tuinhuisje Loudonstraat 44; - het verbouwen van de woning Groen van Prinstererlaan 62; - het bouwen van een bedrijfs ruimte Bedrijfsweg 12; - het plaatsen van een tuinhuis Anna Blamanlaan 9; - het in gebruik hebben als ka merverhuurpand Paul Kruger straat 304; - het slopen verwijderen van as besthoudende materialen Nieu- wendijk II en 13 (oneven nrs.); - het bouwen van een trap en een hellingbaan Alexander Go- gel weg 59; - het aanbrengen van een dak op garage en het plaatsen van een tuinhuis Donker Curtiusstraat 19; - het plaatsen van een wind scherm Stadhuisplein 22; - het uitbreiden van de woning Aletta Jacobslaan 26; - het wijzigen van de voorgevel CornelisVan Perestraat 28; het slopen van een bedrijfspand met opstallen Verkuijl Quakke- laarstraat 31; - het slopen van een woning met berging Dorpsweg 8; - het aanbrengen van lichtrecla me Sloeweg 11; - het in gebruik hebben van een pand als hotel Boulevard Ban ken 108; - het bouwen van een dakkapel Dongestraat 50; - het plaatsen van een fietsenber ging Productweg 2; - het plaatsen van een dakkapel Kleiweg I; - het uitbreiden van een woning Beatrixstraat 8; - het bouwen van een loods Euro- paweg Zuid 4; - het verwijderen van asbesthou dende vloerbedekking Drees- straat I t/m 31 (oneven nrs.) Van Houtenplein I t/m 31 (one ven nrs.) Heemskerckplein I t/m 31 (oneven nrs.) Fransen van de Putteplein I t/m 47 (oneven nrs.) en Van Halststraat I t/m 31 (oneven nrs.) Basco- Complex 334 88 wo ningen Pleinen Paauwenburg; - het slopen van asbestbeplating cv-ruimte Van Dishoeckstraat 2 t/m 180 (even nrs.); - het bouwen van een volière en een nachthok Kasteelstraat 122; - het plaatsen van twee bergingen Van Bossestraat 50; - het bouwen van een tuinhuisje Sandenburg 44; - het vernieuwen van een garage Putwijkstraat 2GI4; - het bouwen van een tuinhuisje Westerzicht 650; - het aanbrengen van een onder- houdsbordes en het bedienings gebouw van de sluizen Stations plein 19; - het uitbreiden van een staalcon structie Europaweg Zuid 4; - het plaatsen van een mast met zonnecellen en straatkast nabij Veerhavenweg; - het bouwen van een blokhut Kanariesprenk 313; - het realiseren van diverse wijzi gingen Boulevard Bankert twee de fase Blok D en E (afwijking bouwvergunning); - het bouwen van een tochtpor- taal Rehobothstraat 14 (afwij king bouwvergunning); - het bouwen van een woning Schans 13; - het bouwen van een woning Lu net I; - het bouwen van een opslagloods Marnixplein 35; - het verbouwen en uitbreiden van een woning Burchtstraat - het bouwen van een woning Lu net 3; - het bouwen van twee bedrijfs hallen Transportweg 4 en 6 Tegen deze besluiten kan binnen zes weken na de verzending bezwaar worden gemaakt bij het College van Burgemeester en Wet houders. EERSTVOLGENDE VERGADERINGEN VAN DE WELSTANDSCOMMISSIE: 24 juni en 8 juli 1999 Uw plan moet tenminste 2 dagen voor de vergaderdatum bij bouw en woningtoezicht ingediend zijn. TOEPASSING HUURSUBSIDIEWET De gemeenteraad heeft in zijn vergadering van 2 7 mei 1999 het gemeentelijk huursubsidiebeleid geactualiseerd. De actualisatie heeft betrekking op een aanpas sing van de in het huursubsidiebe leid genoemde grensbedragen voor de periode van I juli 1999 tot I juli 2000.Tevens heeft de gemeen teraad de bevoegdheid tot perio dieke, procentuele aanpassingen van de grensbedragen gemanda teerd aan ons college. Voor vragen over het gemeentelijk huursubsi diebeleid, dan wel over de uitvoe ring van de Huursubsidiewet en de Vangnetregeling huursubsidie kan contact worden opgenomen met de heer L. Knoop, kamer 229 in het stadhuis, dagelijks tussen 09.00 en 16.00 uur, tel. 487355. WET MILIEUBEHEER Terinzagelegging beschikking Wij maken bekend, dat wij een vergunning op grond van de Wet milieubeheer hebben verleend aan de Vereniging voor Watertourisme Schelde, Postbus 153, 4330 AD Middelburg voor uitbreiding van de jachthaven met een inzamel- station voor bilge-lvuilwater en chemisch toiletafval van de recra- tievaart aan de Prins Hendrikweg 4 te Vlissingen. Aan de beschikking zijn voorschrif ten verbonden. De beschikking en alle relevante stukken liggen van I 7 juni tot en met 28 juli 1999 ter inzage bij de sector Stadsont wikkeling (tweede verdieping van het stadhuis). Op aanvraag kunnen de stukken ook op woensdagavond van 17.15 uur tot 20.15 uur ingezien wor den, telefoon 0118-487204. Desgewenst wordt er door de sec tie Milieu een mondelinge toelich ting gegeven op de voornoemde stukken. In bovengenoemde periode kan tegen voornoemde vergunning be roep worden ingesteld bij de Afde ling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage, door: degenen die bedenkingen inge bracht hebben tegen de ont werpbeschikking; de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid ad vies uit te brengen over de ont werpbeschikking; degenen die bedenkingen heb ben tegen wijzigingen die bij het nemen van de beschikking ten opzichte van het ontwerp daar van zijn aangebracht; belanghebbenden aan wie rede lijkerwijs niet kan worden verwe ten geen bedenkingen te heb ben ingebracht tegen de ont- werpbeschikki De beschikking worden na afloop van de beroepstermijn van kracht, tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en tevens een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening is gedaan. Het ver zoek tot het treffen van een voor lopige voorziening moet worden gericht aan de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State. Als beroep wordt ingesteld moet griffierecht worden betaald. Informatie hier over kunt u verkrijgen bij de Raad van State. (tel. 070-3624871). AANVRAAG BESCHERMING GEBOUWEN ZEEVAART SCHOOL De minister van Onderwijs, cultuur en wetenschappen [OCW] heeft onlangs een verzoek ontvangen om de gebouwen van de Zee vaartschool aan de Boulevard Bankert 154 en 156 te Vlissingen aan te wijzen als beschermde mo numenten. De minister van OCW heeft de gemeenteraad gevraagd hem over deze aanvraag te advi seren.Voordat wij de gemeente raad een voorstel kunnen doen horen wij de bij een aanwijzing be trokken belanghebbenden over de ze aanvraag tot aanwijzing. De ons bekende belanghebbenden hebben wij schriftelijk uitgenodigd voor deze openbare hoorzitting. De hoorzitting hebben wij bepaald op vrijdag 25 juni 1999 van 09.30 tot 10.30 uur. De hoorzit ting zal in een vergaderruimte in het stadhuis namens ons worden gehouden door de heer C. de Ke- ijzer, wethouder. Andere belang hebbenden, die ook over de aan vraag tot aanwijzing gehoord wen sen te worden, worden uitgenodigd bij de hoorzitting aanwezig te zijn. Voor het verkrijgen van informatie over het aanwijzingsverzoek kan contact worden opgenomen met de heer CM. Luteijn, kamer 230 in het stadhuis, tel. 48 7319. BEKENDMAKING BELEIDS REGEL STANDPLAATSEN APV VLISSINGEN 1999 Wij hebben op I juni 1999 beslo ten tot het vaststellen van de 'Be leidsregel standplaatsen APV Vlis singen 1999'. De beleidsregel treedt in werking op I 7 juni 1999. Deze beleidsregel ligt voor een ie der kosteloos ter inzage in het kantoor aan de Vredehoflaan 50 en in het stadhuis bij stafbureau Communicatie tijdens kantooruren (8.00 uur tot 16.30 uur). GEMEENTEREKENING TER INZAGE Wij maken bekend dat de reke ning van inkomsten en uitgaven over het jaar 1998 ter inzage ligt bij het stafbureau Communicatie in het stadhuis (begane grond, ka mer 054). De rekening is tegen betaling van kosten in afschrift verkrijgbaar. Vlissingen, 16 juni 1999. Burgemeester en wethouders van Vlissingen, Stadhuisplein 2 4382 LG Vlissingen Zie voor meer informatie van de gemeente Vlissingen de in formatiepagina 'In den blauw geruiten kiel' elders in dit blad en Teletekstpagina 810 e.v. van Maximaal TV. O

de Faam | 1999 | | pagina 19