'Zullen we even wal 'Ja, maardan wel iets gezonds!9 103 toMlöB Edah Auping Auronde PUZZELI RUBRIEK Edah is de hele week tol 10 uur 's avonds open!* Lezing Beurs Cursus DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG SNEL GEBOEKT ZONDAG MAANDAG DINSDAG WOENSDAG Geloof "zaterdag tot 20.00uur Edah Vlissingen, Giacisstraat 22. Politiek Sport 't Goede doel Allerlei Gezondheid m HA1 KLEURWEDSTRIJD Naam:. Adres: Postcode Woonplaats:. Leeftijd: m iéi x H 1 IS i Woensdag 16 juni 1999 FAAM/VLISSINGER 17 Opgravingen - Op uitnodiging van de Archeologische Werkge meenschap voor Nederland geeft dr. P.M.M.G. Akkermans, conservator afdeling Oude Na bije Oosten van het Rijksmuse um van Oudheden in Leiden, een lezing over een omvangrijk Nederlands opgravingsproject in Syrië. Uit de heuvel Teil Sabi Abyad (de heuvel van de witte jongen) kwam een vrijwel onbe kende prehistorische cultuur aan het licht uit 6000 voor Chris tus. Duizenden vondsten wer den gedaan: magazijnen, hui zen, aardewerk, maalstenen, sieraden, mens- en dierfiguur- tjes, zegels etc. In een Assyri- sche vestiging uit de dertiende eeuw werden behalve een pa leis, fortificaties, huizen, stads muren en pottenbakkers werk plaatsen ook een goudschat en archieven met honderden spij kerschriftteksten gevonden. De lezing begint vrijdag 25 juni om 19.30 uur in de Zeeuwse Biblio theek in Middelburg. ging Koudekerke houdt zaterdag 26 juni haar jaarlijkse rommel markt op het Dorpsplein. Van 9 tot 15 uur worden er vanuit twintig kramen gebruikte meu bels, boeken, elektrische appa ratuur, speelgoed, kleding en kleine spullen verkocht. Verder zijn er tien kramen waarin door plaatselijke en regionale onder nemers onder meer etenswa ren, planten, bloemen en pop pen te koop worden aangebo den. Om 10 uur is er een ver koop bij opbod, waar geselec teerde, waardevolle spullen worden geveild. De opbrengst is bestemd voor de dorpsvereni ging. Verenigingenmarkt - Op het Kerkplein van de NH-kerk in Westkapelle wordt vrijdag 2 juli een verenigingenmarkt gehou den. Op het programma onder meer een rommelmarkt, verlo ting, verkoop van tweedehands boeken, handwerken en kinder activiteiten. De opbrengst is be stemd voor de deelnemende verenigingen. De markt begint om 13 uur en duurt tot 21 uur. Fancy fair - Om het clubge bouw van muziekvereniging Vlijt en Volharding opnieuw te kun nen bedekken, is geld nodig. Rommelmarkt - Dorpsvereni- A B C D E F G HI J K L M N O 10 12 13 14 15 m Voor dit kruiswoordraadsel worden de omschrijvingen gegeven per horizontale of verticale regel, leder hokje in deze puzzel heeft daardoor zijn eigen nummer; bijvoor beeld Al is het raakpunt van regel A verticaal en regel 1 horizontaal, en is dus het eerste hokje op de eerste re gel. Omschrijving horizontaal: 1 schaapkameel - munteenheid in Joego-Slavië - liefkozing; 2 vlaktemaat - deel van een bepaalde boom - uitroep; 3 rijschool - gewrongen vorm; 4 internationale organisatie (afk.) - insect; 5 elasticiteit - weersgesteldheid - rustplaats; 6 dik - delfstof - deel van de hals; 7 muzieknoot - telegramtekst (afk.) - dandy - oude lengtemaat - bijdehand meisje; 8 deel van het been - uitmun tend; 9 bevlieging - rij soldaten; 10 bakplaats - stad in Engeland - Indiaas vrouwengewaad; 11 soort bier - politieman (fam.) - kik ker; 12 titel (afk.) - leeswerk - stad in Zuid-Frankrijk - later; 13 be wijsstuk - steunpilaster; 14 gedroogde zeevogelmest - rivier in Engeland - bijna; 15 boekhoudkundige term. Omschrijving verticaal: A verlichtingstoestel - zonder schroom; B praatvogel - zoogdier - nakomeling - klein kind; C oude Franse dans - verlegenheid (fig.) - familielid; D bouwland - omheining - bevreesd; E ik (lat.) - hoofdtelwoord - gever (lat.); F aanwijzend voornaamword - mu zieknoot - gezang; G persoonlijk voornaamwoord - waardig heidsteken - ondiep water - muzieknoot; H keurig - familielid - voegwoord - hoofddeksel; I astatium (afk.) - huidknobbeltje - oude literatuur - getij; J knaagdier - met name (afk.) - rustteken (muz.); K vaatwerk - slok - opbrengst; L vismaag - deel van het lichaam - loot; M richting - geluid - titel (afk.); N profeet - deel van een schip - staat in het Midden-Oosten - boom; O familielid - gegadigde. Er ontstaat een uitdrukking wanneer u de letters uit de hokjes met de volgende nummers achter elkaar plaatst: L1.M1.04.N5.M5.L3 - E3.E2.F10.B14.G12 - B10.B9.G6.I5.K6 - H11.F11.G11.A9.B9.C9.A12 - I4.K12.J12. De oplossing van de puzzel van vorige week luidt: 'het geluk met voeten treden' Dat hoopt de vereniging bij el kaar te brengen met behulp van een rommelmarkt en fancy fair, zaterdag 19 juni in clubgebouw De Blazer in Oost-Souburg. Er is verder een taartenbakwedstrijd voor de jeugd en de mogelijk heid om geschminkt te worden. De activiteiten beginnen om 9 uur en duren tot 16 uur. Familiedag - Peuterspeelzaal De Zandvretertjes in Zoutelande houdt zaterdag 19 juni een fami liedag met een kleding- en speelgoedbeurs. Voor de kinde ren zijn er spelletjes. Aanvang 10.30 uur. De opbrengst van de dag is bestemd voor de peuter speelzaal. Rommelmarkt - Korfbalver eniging Stormvogels uit West kapelle houdt zaterdag 19 juni een rommelmarkt op de Markt in het kustdorp. Meubels, lam pen, boeken, fietsen, brom mers, tv-toestellen, aardewerk, serviesgoed, speelgoed en an dere zaken verwisselen hier van eigenaar. Om 11 uur is er een verkoop bij opbod. Deze rom melmarkt duurt van 9 tot 17 uur. Seolto - De jaarlijkse rommel markt van de Vlissingse korfbal vereniging Seolto is zaterdag 19 juni bij het speeltuinterrein aan de Zuidbeekseweg. Vanaf 10 uur zijn er ongeveer twintig kra men met boeken, speelgoed, planten, hapjes en huishoudelij ke apparatuur. Een groot aantal waardevolle spullen wordt bij opbod verkocht. De rommel markt duurt tot 15.30 uur. Tarot - Eind juni begint er bij Centrum Good Medicine een ta- rotcursus voor beginners. De cursus beslaat vijf avonden en staat onder leiding van Regina (advertentie) Tientje Voordeel Top Vijf HITZONE 6 TMF J TOY BOX Fantastic j DJ JEAN Madhouse (2cdJ j 538 DANCE Smash hits '99-2 BACKSTREET BOYS Millennium Stichting In- en Uitloophuis Vlissingen, koffie con tactochtend, 9.30 u. Theo van Doesburgcentrum Vlissingen, ontmoetingsmiddag voor 50-plussers, 14 u. Stichting In- en Uitloophuis Vlissingen, kla verjassen, 19.30 u. Buurthuis De Schuur Oost- Souburg, line-dancing, 20 u. Wijkcentrum Schel- debuurt Vlissingen, klaverjassen, 19.30 u. FNV Zeeland: telefonisch spreekuur ABW-uitkering van 10-12 u., tel. 625655. Strandpaviljoen Panta Rhei Vlissingen, jamsessie, 20 u. Vischmarkt Middel burg, antiek- en ambachtenmarkt, 9 u. Speeltuin vereniging De Oude Stad Vlissingen, peutergym van 2,5 tot 4 jaar, 9.30 u., peutergym tot 2,5 jaar, 10.30 u. Speeltuinvereniging De Oude Stad Vlis singen, bingo, 20 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, bingo voor 50-plussers, 14 u. De Drukkery Middelburg, Joop Buma vertelt over en leest voor uit, zijn verhalenbundel 'Ik heb een ui lengat', 11 u. Het Bolwerk Vlissingen, bingo, 20 u. Stadhuis Vlissingen, vergadering van de commis sie ruimtelijke ordening en stedelijke ontwikkeling, 19.30 u. Grote Markt Goes, rommelmarkt, 9 u. De Kattenschulp, Ichtusschool en de Prinses Bea- trixschool Goes, sport- en spelactiviteiten, 15.30 u. Jongerencentrum Midgard Middelburg, groot beeldvideofilm, 20 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, klaverjassen, 13.15 u. Buurthuis De Schuur Oost-Souburg, prijsklaverjassen, 20 u. Speeltuinvereniging De Oude Stad Vlissingen, kin derdisco, 4 t/m 7 jaar, 18.30 u. 8 t/m 14 jaar, 20.15 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, prijsklaver jassen, 14 u. Speeltuinvereniging De Oude Stad Vlissingen, buurtcontactmiddag, 16 u. Buurthuis Aldegonde Vlissingen, dansavond, 20 u. Voetbal- vereniging Dauwendaele Middelburg, rommel markt, 10 u. Ritthem, afdelingswedstrijd ringrij- den, 9 u. Boulevard Bankert Vlissingen, start In ternationale Oldtimerrit over Walcheren, 9 u. Kerkgebouw De Schaapskooi Vlissingen, bazar- rommelmarkt, 10 u. Langstraat Zoutelande, ring- rijden, 8 u. Centrum Gapinge, ringrijden, 8 u. Toeristisch Centrum Oranjezon Oostkapelle, koken met Corné, Zeeuwse producten, 10 u. Café Traol- jewerk Westkapelle, skeelertoertocht, 10 u. Cen trum Domburg, openingsfeest Badseizoen, met doorkomst Oldtimerrit, een ambachtenmarkt, mu ziek en theater, 12 u. Manege/kinderboerderij Paardoes Vlissingen, demonstratie ringrijden, 10.30 u. Renaultgarage Marconiestraat Goes, au- topuzzelrit, 18 u. Politiebureau Valckeslotlaan Goes, open dag Politie Zeeland. Markt Middelburg, oldtimer-motordag, inschrijven tussen 10-12 u. Parkeerplaats Plompe Toren Burghsluis, excursie in en rond de Plompe Toren, 10.30 u. Parkeerterrein Erika Westkapelle, wande ling rondom de kreek onder leiding van een gids, 14 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, soosmid- dag, 13.30 u. Sporthal Baskenburg Vlissingen, aangepast sporten voor mensen met Cara, 15.30 u. Speeltuinvereniging De Oude Stad Vlissingen, darten, biljarten en klaverjassen, 20 u. Wijkcen trum Scheldebuurt Vlissingen, sjoelen, 18.30 u. Speeltuinvereniging De Oude Stad Vlissingen, da- mesgym, 13.30 u. Markt Middelburg, boek-, an tiek- en curiosamarkt, 11 u. De Parel Domburg, babyzwemmen, 15 u. Boulevard tegen over Wooldhuis Vlissingen, excursie door het Nollebos en langs de kust, 19 u. Dorpshuis Biggekerke, openbare vergadering van de Stichting Dorpsraad Biggekerke, 20 u. Karolingenburcht Oost-Sou burg, samenkomst Women's Aglow, 19.30 u. Stichting In- en Uitloophuis Vlissingen, koffie con tactochtend, 9.30 u. Stichting In- en Uitloophuis Vlissingen, sjoelclub, 14 u. Bachten Reede Vlis singen, handwerkgroep voor 55 plussers, 14 u. Theo van Doesburgcentrum Vlissingen, ontmoe tingsmiddag voor 50-plussers, 14 u. FNV Zee land: telefonisch spreekuur ABW-uitkering van 10- 12 u., tel. 625655. Speeltuinvereniging De Oude Stad Vlissingen, peutermorgen, 10 u. Wijkcen trum Scheldebuurt Vlissingen, koersbal, 13.30 u. Speeltuinvereniging De Oude Stad Vlissingen, koersbal, 13.30 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlis singen, Country Line-dansen, 18.30 u. De Drukke ry Middelburg, Joop Buma vertelt over, en leest voor uit zijn verhalenbundel 'Ik heb een uilengat', 16 u. 't Winkeltje van Jannetje Zoutelande, de monstratie log-cabin op rasterquick, 13.30 u. Wijkcentrum Open Hof Vlissingen, soosmiddag voor 50-plussers, 13.30 u. Dienstencentrum Ou deren Westkapelle, wekelijkse soos 55-plussers, 19 u. Midgard Middelburg, grootbeeldvideofilm, 20 u. Stichting In- en Uitloophuis Vlissingen, sociaal spreekuur, 13.30-17 u. Sportfondsenbad Vlissin gen, aangepast zwemmen voor mensen met Cara, 12.30 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, kindermiddag, 14 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, darten, 19.30 u. De Drukkery Middel burg, voorleesmiddag, 15 u. De Stenge Heinkens- zand, studiemiddag over de invoering van het con cept open wijk/dorpsschool in Zeeland, 13 u. Vlissingen Walstraat 105 (0118)411897 Middelburg Lange Geere 5 (0118)624073 de Nooyer. Voor informatie en aanmelding: 0118-410335. Verlangen - 'Het Lied van Ver langen'. Zo heet de lezing die Riet Okken zondag 20 juni voor de Spirituele Sociëteit geeft in de Stadsschouwburg in Middel burg. Ze verhaalt hier over de aloude weg van verlichting, die volgens haar niet te bewande len is zonder emotionele loute ring. Dit onderwerp is tevens de basis voor haar nieuwe boek 'Licht zijt gij, en tot licht zult gij wederkeren'. Het is geïnspi reerd door een innerlijke stem die zich in Okken manifesteer de. In de lezing maakt ze haar toehoorders duidelijk hoe ze stap voor stap weer verbinding kunnen krijgen met hun ziel. Ok ken is psychotherapeute en houdt praktijk in Vernoux in Frankrijk. De lezing begint om 10.30 uur. advertentie E D A HNIEUWS De 3 principes van Edah: Prettig winkelen. Compleet assortiment. Scherpe prijzen. (advertentie) 's Werelds befaamdste en meest comfortabele lits-jnmeaux. Met 2 compleet verstelbare Auping-spiralen en 2 eersteklas matrasseninclusief stretchhoes. Afmetingen: 180 x 200 cm. Speciale actieprijs compleet verstelbaar: 2.395,- Compleet vast: f 2.095,- op alle textielproduct" van ldeens tijdelijk I 25% korting! Pot Stoutenbeek, Nieuwendijk 89, Axel, Zeeuws-Vlaanderen. stoutenbeek Elke zondag geopend van 13.00 tot 18.00 uur. Telefoon (0115) 56 20 10. SieMatic keukenstudio 1e verdieping. wij komen graag bij u thuis Raad Middelburg - De ge meenteraad van Middelburg vergadert maandag 28 juni in het stadhuis. Op de agenda on der meer benoemingen in het bestuur van de Stadsschouw burg, het huursubsidiebeleid van volgend jaar, bestemmings plan De Hooge Plaaten. De ge meenteraadsvergadering begint om 19.30 uur en is openbaar. de A. Coortelaan. Meer informa tie en aanmeldingen: 0118-418 236. Mars - Wandelsportvereniging Willen is Kunnen houdt zaterdag 19 juni de tweede Mars rond Walcheren. Deelnemers lopen afstanden van 64, 40 of 25 kilo meter door de duinen en bos sen naar Domburg, Veere en Ar- nemuiden. Startpunt is het clublokaal van de vereniging aan Sterrenslag - Voor de tweede keer wordt zaterdag 19 juni de speels-sportieve krachtmeting Sterrenslag Walcheren gehou den. Initiatief en organisatie is in handen van de drie Walcherse Rotary-clubs. De opbrengst, die naar verwachting rond de dertig duizend gulden zal zijn, is be stemd voor het Koningin Wilhel- minafonds. Sterrenslag vindt plaats op het sportterrein De Voorborch in Middelburg. Aan vang 10 uur. Burgemeester B. Spahr van der Hoek reikt rond 16 uur de prijzen uit. Stroomopwaarts - In de Middelburgse Stromenwijk wordt tot september de campag ne 'Stroomopwaarts' gehouden. De binding van bewoners onder ling en hun binding met de buurt kan beter, vindt de stichting So ciaal Kultureel Werk Middelburg. Daarom zijn er de komende tijd extra veel activiteiten, zoals een stratenloop, een natuur en mi lieudag en een informatieavond over inbraakpreventie. Meer in lichtingen: WOP 't Zand Stro menwijk: 0118 - 641 180. Voorlezen - Leerlingen uit de groepen 6, 7 en 8 van openbare basisschool De Knotwilg in Oostkapelle lezen woensdag 16 juni voor aan bejaarden in ver zorgingstehuis Ter Mantelinge in Domburg. Er wordt, in het ka der van het Internationaal Jaar van de Ouderen, geprobeerd om de informatie uit een boek te combineren met de levenser varing van ouderen. Spijsvertering - Spijsverte ringskolder. Zo heet de brochure die onlangs is uitgegeven door de Maag Lever Darm Stichting. Uit recent onderzoek van deze stichting bleek dat er nog steeds veel misverstanden be staan rond de spijsvertering. Zo zijn er nog steeds mensen die denken dat melk goed is tegen maagzuur en dat een maag zweer het gevolg is van stress. In de folder wordt uit de doeken gedaan hoe het nu wel zit. De folder ligt bij huisartsen, apothe ker en drogisterijen. Ook kan hij aangevraagd worden bij de Maag Lever Darm Stichting in Nieuwegein. Het telefoonnum mer is 030 - 605 5881 .v V, Maak kans op prachtige Ratjetoe prijzen! Wat moet je doen: Kleur de plaat zo mooi mogelijk in. Stuur de kleurplaat op naar UIP, Afdeling Publiciteit, Willemsparkweg 112, 1071 HN Amsterdam. Vermeld duidelijk je naam, adres en leeftijd. Uiterste inzenddatum is 1 september 1999. Prijzen: UIP stelt voor deze kleurwedstrijd t-shirts, buttons, stickers en lunchboxen beschikbaar. Spelregels: Een deskundige jury beslist en de prijswinnaars krijgen schriftelijk bericht. Over de uitslag kan niet gecorrespondeerd worden en de inzendingen worden automatisch eigendom van UIP.

de Faam | 1999 | | pagina 17