Vliegerweekeinde: de kick van het maken w Voor het betere bochtenwerk WISSE Door Anita Hoekman Er zijn vliegervrienden die urenlang naar een stilstaande vlieger kunnen staren. Hoe stiller hij in de lucht staat, hóe mooier. Er zijn ook durfals die voor het avontuur en de kick van de snelheid gaan. Ze worden door een vlieger voortgetrokken in een karretje en razen met 65 kilometer per uur over het strand hun vlieger kameraden voorbij. De verschillen tussen de vliegeraars worden steeds groter, maar eens in het jaar komen ze voor een lang weekeinde bij elkaar. Vliegervrienden onder elkaar. Indoorvliegeren Axioma Tulp Keukens I Goes I Nobelweg 2-26 (0113) 216230 DIT KAN ALLEEN DOOR DIREKTE KEUKENVERKOOP, BUITEN ALLE KEUKENZAKEN OM, VAN FABRIKANT NAAR KLANT De leden van de vliegervereni ging de Zeeuwse Vliegervrien den komen regelmatig bij el kaar voor een vliegerdag. 's Morgens zetten ze hun vlieger in elkaar, vervolgens laten ze hem de lucht in en dan gaan ze van een afstandje van al die kleuren en vormen in de lucht genieten, 's Avonds pakken ze hun boeltje bij elkaar en zo zit er weer een vliegerdag op. Maar van vrijdag 11 tot en met zondag 13 juni trekken de Zeeuwse Vliegervrienden een heel weekeinde lang met el kaar op op minicamping De Mattenburgh te Colijnsplaat aan de Noordlangeweg. Dan wordt er van 's morgens vroeg tot 's avonds laat ge vliegerd, over vliegeren ge praat en naar vliegers geke ken. Stijn Ghering uit Baarland, een van de Zeeuwse Vlieger vrienden, was een jaar of ne gen toen hij zijn vader bezig zag met het inspannen van vliegerpapier. Met de zelfge maakte vlieger s van zijn pa was hij als kind dolgelukkig, maar nu Stijn wat meer weet van vliegers bouwen en van de techniek, wil hij steeds meer. „Ik heb nu zo'n vijfen twintig vliegers. Mijn laatste project is een rotor met een doorsnede van tien meter. Die maak ik samen met een vriend. Ik heb ook een vlieger waar ik met een karretje ach- terhang. Daar bereik je snelhe den mee van zo'n 65 kilometer per uur. Je stuurt de vlieger met je handen en het karretje met je voeten. Hoe je moet remmen? Remmen hebben die wagentjes niet." Net als andere leden van de Zeeuwse Vliegervrienden ver legt Stijn steeds meer zijn vliegergrenzen. De ene week raast hij over het strand in zijn karretje en de andere week vliegert hij indoor! „Dat is ook een nieuwe ontwikkeling. Vroeger had je een eenlijns- vlieger en een tweelijnsstunt- vlieger. Maar de ontwikkelin- En een vlieger ter waarde van duizend gulden staat in de lucht naast een vliegertje van twee kwartjes. Het maakt alle maal niet uit. Het maken van een vlieger schept de band. De dikte van de portemonnee maakt niet uit. Een van de le den van de Zeeuwse Vlieger vrienden, Johan Kleppe, heeft zo'n goede vlieger ontworpen, dat de Axioma-vlieger, zoals hij heet, in productie wordt genomen. Dat is toch fantas tisch?" De Zeeuwse Vliegervrienden zouden eigenlijk de Benelux- vliegervrienden moeten heten want ze hebben leden tot ver in Groningen, Duitsland en België. Zeeland is natuurlijk een uitstekende provincie om te vliegeren en als de verre le den eens een weekeindje in Zeeland zijn, vliegeren ze vro lijk mee. Maar de Zeeuwde Vliegervrienden hebben ook een geheim wapen. Een ont zettend mooi clubblad. „Vier keer per jaar komt ons club blad uit. Daar staan naast veel nieuw tjes en wetenswaardigheden altijd een paar ontwerpen voor zowel stunt- als eenlijn- vliegers in. Dat zijn we als club best trots op." Als we Stijn Ghering mogen geloven is vliegeren een prachtige hobby. Er is maar één nadeel. Stijn: „Maar dat is ook het eni ge nadeel van vliegeren als hobby. Als je zo vaak achter de naaimachine zit om een vlieger te maken, wordt er ook van je verwacht dat je je eigen knopen en ritsen weer maakt. Dat is minder leuk gen gaan snel. Nu komt er steeds meer onderscheidt. De ene stuntvlieger is de andere niet en je moet er ook nog mee om kunnen gaan. Bin- nenvliegeren vereist weer een aparte tech niek. De materialen moeten superlicht zijn. Een stap achteruit en hij gaat de lucht al in. Je moet wel achteruitblij ven lopen. Als je stil staat komt hij naar be neden. Het vraagt weer een heel andere tech niek. Als je met een paar mensen aan het binnenvliegeren bent, moet je bijvoorbeeld ogen in je rug hebben. Dat is een eerste vereis te." Volgens Stijn gaat het er niet om hoe hard je gaat. Het is ook niet de kick van vijfentwintig meter ver springen en vier meter hoog. Met een goede stuntvlieger lukt je dat gemakkelijk. Stijn: „Al die sprongen, al die snelheid is leuk, maar de kick is als je je eigengemaakte vlieger in de lucht ziet staan. Dat is mooi en het wordt nog mooier als mensen voorbij komen en het ook een prachtig gezicht vinden. Bijna al les wat tijdens het vlie gerweekeinde in Co lijnsplaat de lucht in gaat, is zelfgemaakt. Soms zit er tien uur werk in, soms tachtig. Overtuig uzelf. Duizen den tevreden klanten gingen u reeds voor. Onze grote succesfor mule: keukenverkoop buiten alle keukenzaken om, direct uit eigen fabriek! Dus wees slim bezoek onze lenteshow en pak die winst van de keukenzaak in uw eigen portemonnee! EXTRA ZONNIG KEUKEN In onze fabriek hebben wij een ultramoderne lakstraat daardoor kunnen wij uw keuken leveren in de kleur die u wenst. Wij beschikken over een eigen montage- dienst en een eigen service- dienst. Meer dan 500 vak mensen stellen alles in het werk om, speciaal voor u, een kwaliteitskeuken af te leveren (door heel Nederland). VOORDEEL Op deze aktie zijn aktievoorwaarden van toepassing De aktievoorwaarden zijn op de verkooppunten aanwezig Aktie geldt alleen bij aankoop van een complete keuken. KEUKENS Tulp Keukens vindt u in. Bameveld Inpandig in KGB keukens-Ayanti, Wattstraat 19 7X0342)49301.3 Boxtel Inpandig in Keukenbouievard Nederland. Industrieweg 6. industrieterrein Ladonk £<0411)688588 Drachten .Dr. MiKingsingei 44 £:<Q512)541144 Goes Nobelweg 2-26 £'(0113)216230 Heerhugowaard JJfi Oudweg 4-6 £<072)57603.33 Rijssen Inpandig in Keukenboulevard Nederland, Spinnerstraat 5 £<0548)521200 Rotterdam Avanti Keukens. Alexandrium III. Watermanweg 2.23 £<010)2205633 SBedrecht Leèghwaterstót 107 £<0134)410344 Utrecht Inpandig in Sanders AAeubeistad, Wintbonttaan 4 «030)2803300 Veenendaal inpandig In Keukenfabriek Rijnveld Industrieterrein 'Het Ambacht'. Smalle Zijde 60 £{0318)529944 Veendam (Naast Gamma! Inpandig In Keukenboulevard Nederland,Transportweg 3 £<0598)632363 Vefserbroek Zeilmakerstraat 10 £<023)5390681 Woerden Jaap Sijzerweg 25 £<0348)462500 Open ma Urn vr 10,00-18.00 u, za 9,00-1700 u Koopavonden wo. do, vr tot 21.00 u (m.u.v, Utrecht ma 13.00-17.30 u. di t/m vr 1000-1730 u, za 09.30-17.30 u, do koopavond tot 21.00 u Rotterdam m.a 13:00-18.00 u, di t/m vr 10.00-18.00 u, za 10,00-1700 u, vf koopavond tot 2100 u. TUIN- PARKMACHINES De Roterij 14 - 4328 BA Burgh-Haamstede Tel. 0111 -653742 Fax: 0111 -652764 Maaien met een lrontmaaier biedt vele voordelen. Maaien met een John Deere nog meer. I let unieke 3-wiel concept geelt u maximale wendbaarheid en 'n kleine clraaicirkel. Ideaal vooi liet maaien rondom bomen JL lib en onder stmiken John Deere. Betrouwbaarheid is onze kracht. O. v-c: Verkoop - Service - Reparatie - Inruil

de Faam | 1999 | | pagina 8