IHlliMill liiltfiiiiiiMiiiillii GEMEENTE M DDELBURG Niet eens met de huurverhoging? Behoeften 75-plussers worden geïnventariseerd Nationale straatspeeldag iiinlti Internationaal Kamermuziekfestival Commissievergaderingen Roefeldag Collectes Braderie Stoer? Kalender 2000 SWOM biedt rapport aan wethouder Van Dijk aan Stemmen voor de Europese Verkiezingen Avond- wandel vierdaagse Sluiting Burgerzaken Rommelmarkt Week 23 MAXIMAAL TEXT VANAF PAG. 830 Informatienummer 675 555 10 JUNI www.euroverkiezingen.nl Tafeltje Dekje Winnaars bezoeken politie Amsterdam!Amstelland Woensdag 9 juni 1999 FAAM/VLISSINGER 3 l Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de sectie Communicatie. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u bij Communicatie terecht: Stadhuisstraat 2, telefoon 675450, iedere werkdag open van 8.00 tot 12.00 en van 13.00 tot 16.00 uur. internet site: www.middelburg.nl info middelburg, nl EUROPESE VERKIEZINGEN VERGEET NIET TE STEMMEN! Morgen, 10 juni, worden de Eu ropese verkiezingen gehouden. De wet die richtlijnen voor ver kiezingen geeft is de Kieswet. De ze wet is onlangs op een aantal punten aangepast. De stembureaus zijn voortaan een uur langer open: tot 20.00 uur. Ver der heeft het uitbrengen van een stern op een lager geplaatste kandi daat op de kandidatenlijst meer ef fect dan in het verleden. Niet nieuw maar wel belangrijk in de Kieswet is de mogelijkheid om iemand an ders te laten stemmen door middel van een volmacht. Kiesgerechtig den die op 10 juni verhinderd zijn, kunnen iemand machtigen om hun stem uil te brengen. Oproepingskaart De kiesgerechtigden hebben per post een oproepingskaart ontvan gen. Met deze kaart kunnen ze bij het stembureau dat op de oproe pingskaart staat aangegeven een slem uitbrengen. Dit kan van 8.00 tot 20.00 uur. Het is niet noodzakelijk om per soonlijk het stembureau te bezoe ken. Men kan iemand anders mach tigen om voor hem of haar te stem men door middel van een volmacht. Op de oproepingskaart staat aange geven hoe dit werkt. U kunt op de lijsttrekker stemmen, maar u kunt ook een voorkeurstem uitbrengen op een lager geplaatste kandidaat. Als die kandidaat een aantal stemmen behaalt dat groter is dan 10% van de kiesdeler, schuift hij bij de uitslag op naar boven. De kiesdeler is het aantal uitgebrachte stemmen gedeeld door het aantal (=31) beschikbare zetels. Om daad werkelijk in het Europees Parle ment benoemd te worden, moet de partij van de desbetreffende kandi daat uiteraard wel voldoende zetels hebben behaald. Belangen Omdat over steeds meer onderwer pen niet langer 'Den Haag' maar 'Brussel' -de Europese Commissie- beslist, is het nodig wat daar ge beurt democratisch te controleren. Daarvoor is hel Europees Parle ment, dat opkomt voor de belangen van de 380 miljoen EU-burgers. Door het uitbrengen van een stem op een partij, wordt de kans groot dal deze partij vertegenwoordigd wordt in het Europees Parlement en dus hel Europees beleid mede be paalt en mede controleert. Op donderdag avond 10 ju ni 1999 is de sectie Burger zaken van de gemeente Mid delburg niet geopend voor het publiek. In verband met de verkiezin gen van het Europees Parle ment op 10 juni, zijn de me dewerkers van de sectie die avond niet beschikbaar voor het publiek. Van 19 tot en met 26 juni vindt het eerste Interna tionaal Kamermuziekfestival plaats. Het festival wordt gehouden op diverse locaties in Middelburg. Het festival is mede mogelijk gemaakt door een sub sidie van de gemeente Middelburg. Op 19 juni vindt het openingsconcert om 20.00 uur plaats in de Burgerzaal van het Stadhuis. Op 20 juni om 19.00 uur is er een kinderconcert met Frank Groot hof in de Concert- en Gehoorzaal. Op 22 juni wordt om 20.00 uur een tweede concert in de Burgerzaal gegeven en op 23 juni is er om 20.00 uur een "Cross-over"-con- cert met jazz en klassieke muziek in de Kloveniersdoe len. Op 24 juni om 20.00 uur is er een derde concert in de Burgerzaal en op 26 juni wordt op dezelfde locatie om 20.00 uur een slotconcert gegeven. Repertoire Jonge, dynamische musici uit diverse landen werken mee aan het festival. Het gaat voornamelijk om win naars van belangrijke concoursen en jonge sterren met een veelbelovende muzikale toekomst. Tijdens hel fes tival worden zij begeleid door internationaal gerenom meerd altviolist Daniel Raiskin, waarbij zij een boeiend programma ten gehore brengen waarin bekende mees terwerken worden afgewisseld met een minder bekend repertoire. Kinderconcert Het kinderconcert met "Peter en de Wolf' van Prokof- fiev, een muzikaal sprookje, en de "Kinderkamer" van Mousorgsky wordt begeleid door Frank Groothof, on der andere bekend van Sesamstraat, en door de interna tionaal bekende muziekclown Paul del Bene. Kaartverkoop Kaarten kunnen op de concertavonden aan de zaal worden gekocht vanaf een uur voor aanvang. Vanaf woensdag 16 juni kunnen kaarten ook worden gekocht bij de 'Drukkery", Markt 51. Volwassenen betalen 25,- per persoon per concert, donateurs van de Stich ting Kamermuziek Zeeland f20,- en kinderen tot IS jaar 10,-. De huurprijs mag jaarlijks wor den verhoogd met een wettelijk vastgesteld percentage. Voor het huurrondejaar 1 juli 1999 tot 1 juli 2000 is dit vastgesteld op maximaal 6,5%. Dit betekent dat de verhuurder een voorstel tot huurverhoging kan doen met een percentage liggend tussen de 0 en 6,6. Het is aan de verhuurder om te bepalen waarom hij de huur prijs wil verhogen. De huurcom- missie heeft niet de bevoegdheid om in het beleid van de verhuur der te treden. Het voorstel tot huurverhoging moet aan een aantal voorwaarden voldoen. Deze zijn het vermelden van de oude kale huurprijs, de nieu we kale huurprijs, het wijzigingsbe drag, de ingangsdatum en de wijze waarop iemand bezwaar kan ma ken. Bij een huurverhogingspercen tage van meer dan 5,5% moet een woningwaardering in het voorstel staan. Wanneer iemand het niet eens is met de huurverhoging, kan bij de verhuurder - binnen zes weken van af de voorgestelde datum van in gang van de huurverhoging - be zwaar worden gemaakt tegen de verhoging op grond van de volgen de redenen: iemand is van mening dal de ge gevens met betrekking lol bij voorbeeld de woningwaardering in het voorstel tol huurverhoging onjuist zijn; de woning vertoont ernstige ge breken en tekortkomingen. De verhuurder moet al wel op de hoogte zijn gebracht van de aan wezigheid van de gebreken, zo dat hij in de gelegenheid is ge weest om de gebreken op te hef fen; vormverzuim (bijvoorbeeld niet tijdig voorgestelde huurverho ging)- De volgende bezwaren zijn geen ar gumenten om te protesteren tegen de huurverhoging: iemand is van mening dat hij een te hoge huur betaalt ten opzichte van zijn inkomen; andere huurders betalen voor een soortgelijke woning een lagere huur; iemand vindt zijn woning niet modem genoeg. Huurcommissie Als de verhuurder niet akkoord gaat met een bezwaarschrift en de voor gestelde huurverhoging toch wil doorzetten, dan moet de verhuurder - binnen 12 weken vanaf de voorge stelde ingangsdatum - zijn voorstel aan de huurcommissie voorleggen met het verzoek om een uitspraak te doen over de redelijkheid van hel voorstel. De huurcommissie neemt de behandeling van het geschil dan verder over. Wanneer iemand niet binnen zes weken na het ingaan van de huurverhoging een bezwaar schrift bij de verhuurder heeft in gediend en ook de voorgesteld huurverhoging niet betaalt, dan kan de verhuurder eveneens bin nen 12 weken de huurcommissie vragen om het geschil in behan deling te nemen. Het secretariaat van de huurcom missie behandelt allerlei vragen over huur. Het secretariaat heeft van maandag lot vrijdag tussen 09.00 en 12.00 uur een telefonisch spreekuur, het informatienummer is 076-5225090. Hier kunnen ook standaardbezwaarformulieren en brochures over huurbeleid, huurbe- scherming en dergelijke worden aangevraagd. Het bezoekadres is Chasséveld 13 in Breda, het post adres is postbus 1013, 4801 BA Breda. Huurdersvereniging In Middelburg is er een huurders vereniging. Zij behartigt allerlei be langen voor alle huurders in Mid delburg. De vereniging houdt van dinsdag tot en met vrijdag van 09.00 tot en met 12.00 uur spreek uur in de Nieuwstraat 36B in Mid delburg. Op donderdagavond tussen 19.30 en 20.30 uur kunnen afspra ken worden gemaakt. Hel telefoon nummer van de Huurdersvereni ging is 628081. In de komende periode vergaderen de commissies op de volgende da gen: Commissie Algemene en Bestuur lijke Zaken op dinsdag 15 juni om 19.30 uur. Secretaris is mevrouw Beije, telefoon 675434. Commissie Welzijn, Personeels zaken en Milieu op woensdag 16 juni om 19.30 uur. Secretaris is me vrouw De Nooijer, telefoon 675531. Commissie Onderwijs, Sport en Infrastructuur op donderdag 17 "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen, ge handicapten en diegenen, die (lijdelijk) zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag lussen 8.45 en 9.30 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 0118-638570. Het bezorgen ge beurt ook op deze dag. Menu van 14 juni tot en met 20 juni Maandag Rundergehakt in mosterdsaus met kruiden, wortelen, aard appelen Dinsdag Varkenslapje in champignon saus, gemengde groente, aard appelen Woensdag Gemarineerd rundvlees in jus, rozijnen, rode kool, aard appelen Donderdag Kipfilet, bloemkool, kriclaard- appclcn Vrijdag Gepaneerde visfilet, wortelen, gestampte aardappelen Zaterdag Nasi Ra mes Zondag Wat de pot schaft juni om 19.30 uur. Secretaris in de heer De Wolf, telefoon 675304. Commissie Sociale Zaken, Econo mische Zaken en Cultuur op maandag 21 juni om 19.30 uur. Se cretaris mevrouw De Nooijer, tele foon 675531. Commissie Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Finan ciën op dinsdag 22 juni om 19.30 uur. Secretaris mevrouw Vermast, telefoon 675289. Bovenstaande vergaderingen zijn openbaar en worden gehouden in de Raadzaal van het Middelburgse Stadhuis, tenzij anders vermeld. De agenda en andere stukken zijn van af vier dagen vóór dc vergadering in te zien bij de sectie Communica tie, Stadhuisstraat 2, en bij de com missiesecretaris. De gemeenteraad vergadert op maandag 28 juni om 19.30 uur. Op zaterdag 12 juni organiseert muziekvereniging ONDA en Jong ONDA een bazar en rommel markt in de Kerkstraat en op het Kerkplein in Nieuw en Sint Joos- land. Op zaterdag 12 juni wordt in Mid delburg een Roefeldag georgani seerd. De gemeente Middelburg stelt een subsidie beschikbaar aan hel Roefelcomité om dc organisatie van deze dag te ondersteunen. Tijdens de Roefeldag kunnen kin deren van zes tot en met twaalf jaar een kijkje nemen bij allerlei bedrij ven en instellingen. Deze zetten speciaal voor hen de deur open, zo dat kinderen kunnen kennismaken met de "grote mensen wereld". De Roefeldag wordt landelijk geï nitieerd door Jantje Beton. Plaatse lijke vrijwilligerscomités zorgen voor de organisatie door het gehele land. Informatie Voor meer informatie kan contact worden opgenomen met mevrouw Dert-Goedhart, telefoonnumer 0118-460059. Op donderdag 10 juni vindt het slotdefilé van de avond wandelvierdaagse tussen 19.00 en 20.30 uur op de Markt in Middelburg plaats. Na vier avonden wandelen worden de wandelaars gehul digd voor hun prestaties. In de komende periode worden de volgende huis-aan-huis collectes gehouden in de gemeente Middel burg: AVO Integratatie Gehandicapten van 7 lol en met 12 juni 1999; Maag Lever Darm Stichting van 14 tot en met 19 juni 1999; Werkgroep Dorkas Walcheren ten bate van projecten in Oost- Europa, het Midden-Oosten en Afrika van 28 juni tot en met 3 juli in Sint Laurens en Nieuw en Sint Joosland. Van donderdag 17 juni tot en met zaterdag 19 juni vindt in Middel burg de traditionele braderie plaats. Het winkelgebied staat dan vol met kraampjes en eetgelegenheden waar allelei verschillende produc ten gekocht kunnen worden. In september 1998 zijn alle 64 ba sisscholen op Walcheren aange schreven door het Regionaal Halt Buro Walcheren met de vraag of er belangstelling bestond voor de lesmap STOER? 53 van de 64 scholen zijn daadwerkelijk aan de slag gegaan met de lesmap. Een van de opdrachten was het in kleuren van een bestaande stripte kening en deze voorzien van tekst. Meer dan 500 tekeningen zijn inge leverd en gejureerd. Uit deze teke ningen zijn 13 prijswinnaars gese lecteerd. Alle 13 tekeningen hebben een plaats gekregen in dc HALT STOER? KALENDER 2000. Hoofdwinnaars Uit deze 13 tekeningen zijn drie hoofdwinnaars geselecteerd. Deze drie hoofdwinnaars brengen van daag een bezoek aan het Politiebu reau Amsterdam/Amstelland waar ze ontvangen worden door de heer Klaas Willing. Als echte VIP worden ze thuis op gehaald en naar Amsterdam ge bracht waar ze de hele dag deelne men aan een voor hun geschreven programma. Het betreft hier de volgende leerlingen: Benjamin de Groot "Franciscusschool" Vlissingen Ilse Ubels "De Wegwijzer" Serooskerke Sandra Filius "Toorenvliedtschool" Middelburg SWOM-voorzitter de heer Verduin biedt het rapport Informatief Huisbezoek aan wethouder Van Dijk- Sturm aan. Foto: Ruben Oreel Op woensdag, 2 juni 1999, heeft de voorzitter van de Stichting Welzijn Ouderen Middelburg (SWOM), de heer Verduin, het rapport Informatief Huisbezoek Middelburg Zuid aangeboden aan Mevrouw Van Dijk-Sturm, wethouder van onder andere het ouderenbeleid van de gemeente Middelburg. Op initiatief van de Stichting Wel zijn Ouderen Middelburg en met fi nanciële medewerking van de ge meente Middelburg hebben speci aal daarvoor getrainde vrijwilligers ouderen van 75 jaar en ouder, die dal wilden, bezocht. Tijdens de be zoeken werd informatie gegeven over voorzieningen voor ouderen op het gebied van wonen, vervoer, veiligheid, sociale contacten, tijds besteding. huishoudelijke redzaam heid. gezondheid en financiële za ken. Ook werden dc behoeften van ouderen op die terreinen geïnventa riseerd. Aanbevelingen De resultaten van al die bezoeken zijn neergelegd in hel aan de wet houder aangeboden rapport. Aanbevelingen uit het rapport zijn onder andere: - het opzetten van een activerend huisbczockdienst: - uitbreiden van dc bestaande hulpdienst voor het verrichten van hand- en spandiensten (bij voorbeeld administratie, bood schappen doen. vuilnis builen zetten); - in overleg met verzorgingshuizen de bestaande bcwegingsaclivitei- ten en sociaal/culturele activitei ten in verzorgingshuizen open stellen voor wijkbewoners; - voorlichtingsactiviteiten rondom gezondheid. De Stichting Welzijn Ouderen Mid delburg en de gemeente gaan de aanbevelingen uit het rapport nader uitwerken. Vandaag, woensdag 9 juni, is het nationale straat speeldag. In de gemeente Middelburg worden de volgende straten afgesloten zodat iedereen op straat kan spelen: Bogardstraat; Latijnse Schoolstraat; Blindenhoek; een gedeelte van dc Lombardstraat; het doorlopende deel van de Generaal Eisenhower- laan (na de K. van Rietbergkwartier); Baarsjesstraat. Tijdens deze dag kunnen de kinderen, soms in samenwer king met studenten van het CIOS, diverse sporten beoefe nen zoals bijvoorbeeld skaten. Tevens wordt er aandacht besteed aan het knelpunt; onveiligheid voor de kinderen. Poelendaelewcg De buurt van de Baarsjesstraat staat niet alleen in het teken van de straatspeeldag. Van de gelegenheid wordt ook gebruik gemaakt om de heringerichte Poelendaele wcg officieel te openen. Na afloop van de straatspeeldag neemt wethouder Brakman om 17.00 uur de vernieuwde Poelendaeleweg officieel in gebruik. Samen met een aantal kinderen uit de buurt zal de wet houder per step de opening verrichten door met z'n al len door een lint te steppen. Daarna wordt onder het genot van een hapje en een drankje de opening gevierd. Kinderen hoeven vandaag niet op schoolpleintjes te spelen, zij kunnen veilig op straat allerlei activitei ten beoefenen.

de Faam | 1999 | | pagina 3