Straatorkesten brengen sfeer in de straten Eigen omroeppost Marianne Weber publiekstrekker van formaat Onmisbaar tijdens de Braderie De Middelburgse Braderie heeft al sinds het begin van haar bestaan een eigen omroeppost, waar ieder jaar twee medewerkers met veel plezier drie dagen lang al lerlei berichten omroepen. Voor de meeste bezoekers van de Braderie horen ze er echt bij, de dweilbands en straatorkesten die zich met de menigte laten meevoe ren door de drukte. Ook dit jaar zullen ze hun klanken uitstorten over het publiek. Looporkest STAD TILBURG Looporkest Stad Tilburg is een onderdeel van de grote SHOW MARCHING BAND STAD TIL BURG. Deze band, die uit 45 le den bestaat, is het resultaat van een samenvoeging van twee drumfanfares, die beide diverse grote successen hebben behaald op nationale en internationale concoursen. Sinds in 1996 tot sa menwerking werd besloten, is een groot korps ontstaan, dat op allerlei evenementen acte de pré- sence geeft. Het Looporkest, samengesteld uit leden van het grote orkest, zal onder andere zijn uitgedost in Mexicaanse kledij. COPPER and BRASS Reeds in de jaren 40 vormden le den van Vlijt Volharding uit Oost-Souburg een boerenkapel, die in een steeds wisselende sa menstelling bleef bestaan en al lerlei festiviteiten opluisterde, zo als de bekende Lach-in in Middel burg. Copper and Brass is de huidige naam van dit orkest, dat optreedt als looporkest bij optochten, op jaarmarkten en dergelijke maar met evenveel gemak ook zittend bij allerlei gelegenheden (zelfs kerkdiensten) speelt. Dat is ook de reden dat ze zich geen boeren kapel (meer) noemen. BOERENKAPEL E.M.M. Deze enthousiaste groep muzi kanten treedt op overal waar het feestelijk of gezellig is, zoals bra derieën, bruiloften, optochten sportmanifestaties enzovoort, le der jaar wordt een ander reper toire samengesteld, dat bestaat uit oude en nieuwe volksliedjes, walsen, marsen en actuele popu laire nummers. De groep is on derdeel van fanfarekorps E.M.M. Serooskerke en treedt op in bin nen- en buitenland. Dat ze een boerenkapel zijn, willen ze ook weten, want meestal spelen zij gekleed in zwarte broek, blauwe kiel, rode zakdoek om de nek en pet of boerenhoed op het hoofd. Rechtsboven: Copper and Brass. STRAATORKEST OLE De omroeppost van Braderie en Podium festival bevindt zich op het terras van 'Eeterij Het Stadscafé' aan de Markt. Foto: Anda van Riet kraamhouders betekent dit dat optimaal resultaat kan worden geboekt en voor de bezoekers dat ze op de hoogte zijn van (de laatste) aanbiedingen. Voor inlichtingen en noodgevallen Bij de omroeppost is geduren de de drie dagen van Braderie en Podiumfestival altijd iemand aanwezig. Dat betekent dat veel mensen hier ook voor allerlei inlichtingen naar toe kunnen komen. Er liggen bijvoorbeeld altijd extra exemplaren van de Bewaarkrant die gratis kunnen worden meegenomen. Een be langrijke taak van de medewer kers van de omroeppost is ook het omroepen van zoekgeraak te kinderen (en zelfs volwasse nen raken elkaar wel eens kwijt in de drukte), maar ook mede delingen van de marktmeester, de politie en de organisatie. Kortom, de eigen omroeppost heeft zijn nut ruimschoots be wezen. ander is", met een nr. 1 notering in de Nederlandstalige top 20 en met een hoge top 10 notering in de top 40 kwam er een stormloop op gang, op de personality CD van Marianne Weber met hoge verkoopaantallen. Met de 2e single "Huil maar niet om mij" behaalde ze wederom een top 10 notering in de top 40 en een nr. 2 notering in de Neder landstalige top 20. Begin maart 1993 werd haar eerste gouden CD uitgereikt tijdens een feest dat speciaal voor haar werd georgan iseerd door DINO Music. Dit werd gehouden in het Jacobi Theater te Utrecht. Nederlands grootste artiesten kwamen hier bijeen om Marianne te feliciteren; Harry Slinger, Corry Konings, Johnny, George Baker, Marco Borsato en Mary Servaes (de Zangers Zonder Naam) welke de gouden award mocht uitreiken. Hierna volgde de single "Schrijf me nooit geen mooie brieven meer", deze stond binnen 2 weken op nr. 1 van de Neder landstalige top 20 en binnen 3 weken in de top 10 van de TOP 40 en MEGA TOP 50. Deze single bracht nogal wat commotie met zich mee, aangezien in de Neder landse taal de uitdrukking "nooit geen" een dubbele ontkenning is en in principe is dit geen correct Nederlands. Marianne's antwoord hierop is "dat bijna iedereen in Nederland deze uitdrukking ge bruikt en waarom zou ik het dan niet kunnen zingen". Marianne haar single "Waarom huil je kleine jongen" is afkomstig van haar laatste CD "Diep in mijn hart". Ook voor deze CD heeft Marianne inmiddels een gouden CD mogen ontvangen. Ook ditmaal werd er voor haar een feest georgan iseerd, wederom in het Jacobi Theater en de gouden award mocht zij ontvangen uit handen van André Hazes. Marianne werd door tal van Nederlandse arti esten toegezongen o.a. Andy "Hel man, André Hazes en Timeless. Marianne heeft inmiddels wel be wezen geen eendagsvlieg te zijn en dat zij zeker een ras-artieste is. Begin oktober 1994 werd Mari anne Weber bekroond met de Edison in de categorie het 'lev enslied'. Thans vliegt haar nieuwe single "Alles in het leven" weer flink de hitlijsten in. Kortom een zeer succesvolle car rière Dat de muziek van Straatorkest Olé in de smaak valt, is duidelijk, want zij hebben al vele jaren ach tereen de Braderie, maar ook an dere evenementen van de SEM muzikaal opgeluisterd. Het en thousiasme dat deze groep uit straalt is hier zeker één van de re denen van. Links onder: Boerenkapel E.M.M. Rechtsonder: Looporkest Stad Tilburg. Reclame Op de meeste braderieën en jaarmarkten bestaat wel de mo gelijkheid om reclamebood schappen te laten omroepen. Deze moeten dan geruime tijd van tevoren worden opgege ven, waarna ze op een band worden ingesproken. Tijdens de Middelburgse Braderie ge beurt dat allemaal 'live'. Dat be tekent dat de samenstelling van deze boodschappen heel actu eel kan zijn, ja zelfs gedurende de dagen zelf kan worden aan gepast. Voor de deelnemende Niet alleen leuk maar ook hard nodig De in Utrecht geboren MARI ANNE WEBER heeft een korte maar zeker succesvolle carriere achter de rug. Bijgestaan door haar enthousiaste platen maatschappij DINO Music, werd gestart met haar solo-carriere. Al haar singles bereikten een eervolle plaats in de vaderlandse hitlijsten. Gouden en platina plat en en een Edison zijn het bewijs van haar (nog steeds groeiende) populariteit. Een vrouw met een warme stem en hart voor haar publiek! De in het vooruitzicht gestelde TV-CD zag begin oktober 1992 het daglicht. Voorafgegaan door een fantastis che single-hit "Ik weet dat er 'n

de Faam | 1999 | | pagina 31