Programma dat iedereen aanspreekt Muziek van Zeeuwse bodem Voor jong èn oud Regio biedt mogelijkheden Braderie- en Podiumfestival Binnenstad 18 -19 - 20 juni Wie een evenement organiseert als Braderie en Podium festival Middelburg, houdt natuurlijk rekening met de vele jeugdige bezoekers. Voor hen speciaal een tweetal optredens waar na afloop zeker nog over nagepraat gaat worden. Als de SEM het muziekprogramma voor Braderie en Po diumfestival gaat samenstellen, is er een gouden regel: veel muziek van eigen bodem. Ze zijn er immers volop, Zeeuwse bands en muziekgroepen, waarvan er enkele de laatste jaren behoorlijk aan de weg timmeren. Populaire dansvorm NEW ENERGY COUNTRY DANCERS krijgen en geven energie dere broers en zussen zich bij een optreden van 'Poppenkast' prima amuseren. Onderwerpen die aan de orde komen zijn onder andere verhui zen, knuffels, enge dingen, tele visie kijken en cadeautjes krij gen. 'Poppenkast' bestaat uit muzikanten die een jarenlange podiumervaring in de rockmu ziek hebben. De leden van de band storten vijf procent van wat ze verdie nen in een speciaal fonds waar mee activiteiten worden ge steund voor kinderen die het minder getroffen hebben in de ze wereld. Poppenkast Wie bij deze 'Poppenkast' denkt aan de traditionele poppenkast met Jan Klaassen en Katrijn, komt bedrogen uit. Deze 'Pop penkast' is een rockband, maar wél een heel speciale. De liedjes die de leden van deze band brengen gaan over onderwer pen die aansluiten bij de bele vingswereld van kinderen uit de leeftijdsgroep van vijf tot twaalf jaar. Foto Anda van Riet Toch zullen ook ouders en ou- Muis en Leeuw programma opgenomen 'Muis Evenals vorig jaar zijn in het en Leeuw', die steeds meer be kendheid genieten door de vele optredens bij allerlei gelegenhe den. Zij presenteren zich als 'kindertheater voor en van ie dereen'. Het zijn dan ook niet al leen de kinderen die in grote drommen staan te genieten. Ou ders en grootouders genieten mee, al was het alleen maar vanwege het enthousiasme van de kinderen. Sinds enige tijd zijn 'Muis en Leeuw' iedere zaterdag bij Om roep Zeeland op de televisie te zien. een ruime muzikale ervaring op. Als ze rond 26 jaar zijn, verlaten de leden het orkest, kans op vergrij zing is er dus niet. Ondanks de ver schuivingen in de bezetting die dit tot gevolg heeft, blijft het niveau jaarlijks stijgen. Een prestatie die The Young Ones op zaterdag 19 juni om 12.30 uur kunnen la ten horen op de Markt. De band CARTOUCHE bestaat al sinds 1983, al is de samenstelling op het personele vlak regelmatig gewisseld. Het repertoire wordt aangepast aan de gelegenheid waarbij moet worden gespeeld en varieert van Soul, Disco, Reggae en Hardrock tot harmonische meerstemmige ballads en Easylistening-muziek. Dankzij deze flexibiliteit en het en thousiasme van de leden is CAR TOUCHE een graag geziene gast bij menig evenement. FemFatal Deze band speelt voornamelijk ei gen muziek die zich niet gemakke lijk in een hokje laat stoppen. Naast symfonische, zijn duidelijk ook invloeden van rock en jazz merkbaar. Het eigen repertoire wordt aangevuld met covers die de leden van de band de moeite waard vinden. FemFatal speelt in de huidige bezetting sinds 1996. Deze maand zal een CD uitge bracht worden. B.S.U.R. B.S.U.R. (Be As You Are) combi neert op een eigen wijze Folk en Rootsmuziek met Rock. De band bestaat sinds 1995 en bracht in 1998 de CD 'Watching the clouds' uit, waarop de eigen, herkenbare stijl duidelijk te horen is. B.S.U.R. is een band die vooral zichzelf wil blijven: music first. tot gevoelige ballads. G-STRING laat zich inspireren door bekende artiesten als Stevie Wonder, James Brown, Earth Wind Fire, Total Touch en vele anderen. Wat G-String in petto heeft voor Braderie en Podiumfestival Mid delburg is te horen op donderdag 17 juni vanaf 19.00 uur op het podium Damplein. Een extra groot podium is nodig voor het Zeeuws-Vlaams Jeugdor kest THE YOUNG ONES. Ruim 60 leden telt immers dit mu- ziekensemble dat inmiddels al weer tien jaar bestaat en dat in die tijd het niveau van 'zomaar een ge legenheidsformatie' ruimschoots is ontstegen. In 1996 ontvingen The Young Ones de Culturele Aan moedigingsprijs van de gemeente Hulst. De meeste jeugdige muzi kanten (minimaal middelbare schoolleeftijd) zijn lid van verschil lende harmonie- of fanfarekorpsen en doen bij dit grote jeugdorkest In Geval Van Noot bepaalt samen met publiek de sfeer. De grote bekendheid moet nog ko men, maar ze hebben er alle ver trouwen in, de zes leden van 'In Geval Van Noot'. In eerste instantie bleven de optredens van deze Wal- cherse formatie beperkt tot Zee land, maar sinds een jaar of twee worden ook de nodige kilometer tjes afgelegd richting de rest van Nederland. Hun nummers zijn op bijna alle Nederlandse zenders te horen (geweest). Titels als 'Blijf maar hier', 'Hou me vast' en de laatst opgenomen single 'Morgen vergaat de wereld' zullen menig een bekend in de oren klinken. De groep onderscheidt zich door het zuivere stemgeluid van Léon Ca- ron, de melodieuze klanken uit de saxofoon van Patricia de Meul- meester en de toegankelijke mu ziek. De muzikanten van 'In Geval Van Noot' voelen zich thuis op elk podium en komen daar dan ook het best tot hun rechtDaar krijgen ze in Middelburg ruim de kans voor als sluitstuk van Braderie en Podiumfestival, zaterdagmiddag op de Markt. "You can have a FUNKY GOOD TI ME is de slogan van de Vlissing- se band G-STRING. Al weer een zestal jaren timmert deze groep aan de weg met swin gende covers, van dampende funk Foto Anda van Riet Deze energieke groep dansers geeft op vrijdag 18 juni van 16.45 - 18.00 uur en zaterdag 19 juni van 14.30 - 15.00 uur demonstraties op de Markt. Ze beoefenen de inmid dels zeer populaire dansvorm Country Linedancing. De naam van de groep zegt het al: het dan sen kost energie, maar wie naar de muziek luistert krijgt net zoveel energie terug en voelt zich happy. Zal de markt ook zo'n beeld ople veren tijdens de verschillende optredens tijdens het braderie- en podiumfestival.

de Faam | 1999 | | pagina 29