IN E CITY CHUTTERSHOF Keanu Reeves in spectaculaire actiethriller Anywave met dertien Zeeuwse bands Doldwaze komedie The Waterboy f i l m w e e k ENTRAPMENT 12jr MESSAGE IN A BOTTLE 12jr SHE'S ALL THAT AL I STILL KNOW WHAT YOU DID LAST SUMMER 16jr THE MATRIX 16jr ASTERIX OBELIX TEGEN CAESAR AL EDTV AL THE WATERBOY AL EEN LUIZENLEVEN AL LETTERS FROM A KILLER 16jr BABE IN DE GROTE STAD AL CRUEL INTENTIONS 16ir VIRUS 16jr f i l m w e e k FESTEN ADIEU FORAIN DOOR DE WIND GEJAAGD Bfilmweek PARIS, TEXAS ReaMife^oajnn^^EDTV Donderdag 10 juni t/m woensdag 16 juni De Piek sluit deuren Keanu Reeves, Laurence Fishburne en Car- rie-Anne Moss schitteren in de spannende actiethriller The Matrix. Deze werkelijk spectaculaire film draait deze week als voor première in Cine City. De rest van Nederland moet nog een weekje wachten op de verto ning. Kindermusical in Schouwburg Doek valt voor Vestzaktheater Omdat ze dezelfde avond ook optreden in het voorprogramma van een Rolling Stones concert in het Limburgse Land graaf, worden de leden van Rowwen Hèze vrijdag 18 juni met drie helikopters overge vlogen naar Zierikzee. Daar vormt de band de hoofdact van Anywave, het jaarlijkse mu ziekfestival dat van woensdag 16 tot en met zaterdag 19 juni wordt gehouden in het po dium voor muziek en theater Brogum. In deze nieuwe film van regisseur Ron Ho ward heeft het vlag genschip van de North West Broadcasting Com pany - True TV - te ma ken met gigantisch da lende kijkcijfers. Woensdag 9 juni 1999 FAAM/VLISSINGER 19 Zaterdag, zondag en woensdag 13.45 uur Vrijdag, zaterdag, zondag en woensdag 16.15 uur Dagelijks 19.00 21.45 uur thriller met Catherine Zeta-Jones en Sean Connery over beruchte meesterdief Dagelijks 19.00 uur zoektocht naar de herkomst van een brief in een fles Zaterdag, zondag en woensdag 13.45 uur Dagelijks 19.00 21.45 uur romantische komedie over het tumultueuze leven op een high school Dagelijks 19.00 uur bloedstollende thriller met Jennifer Love Hewitt en Brandy Norwood Vrijdag, zaterdag, zondag en woensdag 16.15 uur „J spectaculaire actiethriller met Keanu Reeves, Laurence Fishburne en Carrie-Anne Moss Zaterdag, zondag en woensdag 13.45 uur Vrijdag, zaterdag, zondag en woensdag 16.15 uur live-action versie met Gérard Depardieu (Obelix) en Christian Clavier (Asterix) Zaterdag, zondag en woensdag 13.45 uur Vrijdag, zaterdag, zondag en woensdag 16.15 uur Dagelijks 19.00 21.45 uur Matthew McConaughey verandert van videotheekmedewerker in su perster Zaterdag, zondag en woensdag 13.45 uur Vrijdag, zaterdag, zondag en woensdag 16.15 uur Dagelijks 19.00 21.45 uur de super-hit komedie uit Amerika met Adam Sandler als The Waterboy Zaterdag, zondag en woensdag 13.45 uur Vrijdag, zaterdag, zondag en woensdag 16.15 uur komische film uit de studio's van Walt Disney Dagelijks *21.45 uur Patrick Swayze in een spectaculaire thriller van regisseur David Carson Zaterdag, zondag en woensdag 13.45 uur Vrijdag, zaterdag, zondag en woensdag 16.15 uur nieuwe avonturen van het varkentje Babe Dagelijks 19.00 21.45 uur Ryan Phillipe en Sarah Michel Gellar zoeken naïeve tieners voor hun spel van verleiding en bedrog Dagelijks *21.45 uur Jaimy Lee Curtis en Donald Sutherland in actie tegen niets ont ziende cyber-alien s Donderdag, zondag en woensdag 20.30 uur Vrijdag en Zaterdag 22.00 uur film over de noodlottige onthullingen van de oudste zoon tijdens een verjaardagsfeest Vrijdag 19.30 uur ontroerende film over de laatste rondtrekkende kermisklanten van Ma rokko Zaterdag 19.30 uur Maandag en dinsdag 20.30 uur melancholieke komedie over een gemeenschap in een afgelegen dorp je eest Dinsdag 20.30 uur klassiek meesterwerk van regisseur Wim Wenders en winnaar Gouden Palm i- BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 (75cpm) De van-dag-tot-dag-agenda's op het gebied van exposities, muziek- en theateroptredens vindt u op pagina 24 van dit blad. Neo (gespeeld door Keanu Reeves) is een computerhac ker. Trinity (Carrie-Anne Moss) vraagt hem om een groep vrij heidsstrijders te helpen. De groep, die onder leiding staat van de illustere Morpheus (Laurence Fishburne), verzet zich tegen de zelfdenkende computers die de menselijke beschaving beheersen. De computers houden de mensen onder de duim door ze letterlijk in te pluggen in een virtual reality omgeving, die eruitziet als de twintigste eeuw zoals wij die kennen. Morpheus gelooft dat Neo de uitverkorene is om de compu ters te verslaan en bevrijdt hem uit de Matrix, zoals de virtuele wereld genoemd wordt. De groep bereid zich voor op een allesbeslissende strijd met de beschermers van de Matrix, waarin fictie en re aliteit dwars door elkaar heen lopen. The Matrix werd zowel ge schreven als geregisseerd door de broers Larry en Andy Wachowski. Dat Keanu Ree ves de hoofdrol zou spelen, stond voor hun al vanaf het begin vast. „Hij heeft er pre cies de juiste jongensachtige uitstraling voor", aldus de broers. De keuze voor de acteur voor de rol van Trinity was minder gemakkelijk. „We zagen heel veel actrices, maar konden niet goed een keuze maken. Tot we Carrie-Anne Moss te genkwamen. Toen we haar za gen, wisten we dat zij de juiste persoon was". De Amerikaanse zanger/gita rist Monti Amundson sluit za terdag, 12 juni, het seizoen voor De Piek in Vlissingen. Amundson is afkomstig uit Eugene, Oregon. Als sessiemuzikant speelde hij onder meer bij de Red Hot Chilipeppers en The Robert Cray Band. Hij nam vier cd's op, waarop duidelijk invloeden terug te horen zijn van Stevie Ray Vaughan, Johnny Winter, ZZ Top en The Paladins. Het con cert van dit 'bluesrock-beest' begint rond 22.30 uur. Monti Amundson. Kluts, heet de kindermusical die aanstaande zondag (13 juni) en woensdag (16 juni) gespeeld wordt in de Middelburgse Stadsschouwburg. Tekstschrijver Jan Zwemer en componist Govert Mingelen kwamen in de winter van 1997 op het idee voor deze musical. Een koning die de kluts kwijt is stort zijn land letterlijk in de pu ree. De tomatenmaffia vaart er wel bij en de leider van de Schranspartij denkt alleen maar aan eten. Het zal je maar gebeuren... Aanvang zondag om 15 uur, woens dag om 20 uur. Carrie-Anne Moss en Keanu Reeves. foto Jasin Boland Er doen dit jaar dertien Zeeuwse bands mee aan het festival en vier muziekgroepen van buiten de provincie. Onder meer Physical Graffiti, dat een A tribute to Led Zep pelin presenteert. De Engelse zanger van deze band, Bruno Lord, heeft een stem die zoveel lijkt op die van Robert Plant dat de groep er in slaagt Led Zeppelinnummers te spelen met een ver bluffende gelijkenis, compleet met vloeistofprojecties. Anywave begint traditiegetrouw met een kindervoorstelling op woensdagmiddag. Die wordt verzorgd door kinder theater Paba Geno. Het betreft een optreden met mime, dans en muziek waarbij kinderen zelf mogen meespelen. Naast de Brogumboerderij wordt een grote tent geplaatst, waarin donderdag 17 juni twee bands optreden. Vanaf 20.30 uur is het jongerenpopkoor Blaaat te horen en om ongeveer 21.30 uur begint het concert waarmee Physi cal Graffiti 'A tribute tot Led Zeppelin' presenteert. De toegang is deze avond gratis en dat geldt ook voor de kindervoorstelling en het zaterdagprogramma van zaterdag, waarbij de meeste bands optreden. Vrijdag moet een toegangsprijs van 25 gulden worden be taald. Daarvoor ziet men vanaf 21.00 uur de groep Crash Burn, als 'opwarmer' voor het concert van Rowwen Hèze. Deze laatste band, die befaamd is vanwege haar live-optredens, heeft een 'sound' bestaande uit een mix van folk, tex mex, polka, rock en zelfs carnavalsliederen. Behalve een aantal opzwepende songs, bestaat het repertoi re van Rowwen Hèze ook uit materiaal dat een troubadour niet zou misstaan. De band zoekt, door middel van eigen composities, steeds meer naar authenticiteit, ingetogenheid en intensiteit. Na het optreden Rowwen Hèze volgt een con cert van de Schouwse bluesgroep Kings of Cool. Zaterdag 19 juni begint Anywave reeds om 13.30 uur. In de festivaltent en op het Brogumpodium treden, tot 03.00 uur, achter elkaar door dertien popgroepen op, waarvan het grootste deel afkomstig is uit Zeeland. De festivaldag wordt geopend door Buckle Trunk. Daarna is de groep ATP geprogrammeerd. Om 15.00 uur is het podium voor Bostrock en drie kwartier later komt de Jackstreetband uit Zierikzee op het podium. Nuff Said is te horen vanaf 16.30 uur en Gossip maakt mu ziek vanaf 17.30 uur. De Schouwse band Nono Ego sluit de muzikale middag af. Om 19,00 uur treedt Orange Bud op en om 19.45 uur Revolt. De groep De Niro is daarna gepro grammeerd. Het avondprogramma wordt verder ingevuld door Lytrix, Wolfshead en El Combo. Van 22.45 tot 24.00 wordt een Sa- terdaynightfever Super Disco Sessie gehouden die in het te ken staat van disco dance classics De sessie wordt vorm gegeven door leden van de groepen Check it out, Full Side Funky en G String. Zij brengen de beste nummers uit het discotijdperk ten ge hore. In tegenstelling tot vorige Any- en Manywavefestivals zijn er dit jaar op zondag geen activiteiten, De voorverkoop van kaarten voor het concert van Rowwen Hèze is via tele foonnummer 0111-450127. De zanger van Physical Graffiti Bruno Lord heeft een stem die zoveel lijkt op die van Robert Plant dat de groep met een ver bluffende gelijkenis Led Zeppelin nummers brengt, compleet met vloeistofprojekties. Bobby Boucher (Adam Sand ler) is dol op zijn baantje als waterdrager bij het universi taire footballteam waarvoor hij werkt. Ondanks het feit dat hij het doelwit is van onop houdelijke, grove grappen en openlijke vernederingen door de spelers en coach, be schouwt de eenvoudige Bob by het als een eer om het kostbare H20 te mogen aan dragen voor de dorstige sport lui. Nadat hij van de ene op de andere dag op straat wordt gezet, vindt hij een soortgelijk baantje bij een team dat op het veld net zo onhandig is met de bal als hij aan de zijlijn met water. Het lijkt het oude verhaaltje, maar dan met slechtere spe lers, totdat Bobby plotseling wordt ontdekt als uniek foot- ball-talent. De rampspoed slaat toe als hij met een beurs op de universiteit wordt toe gelaten om football te spelen, maar zijn nieuwe status ge heim moet houden voor zijn bezitterige moeder. The Wa terboy is een waanzinnige ko medie van de.makers van The Wedding Singer. Een film die vooral de jongere bioscoopbe zoekers aan zal spreken. Het station wordt erg gewaar deerd om de documentaires die ze uitbrengen, maar er wordt flink terrein verloren aan nieuwe kanalen. Program madirecteur Cynthia Topping probeert de daling van de kijk cijfers tegen te gaan en haar carrière te redden met een nieuw idee: het volgen van ie mands leven, 24 uur per dag. Het zal in alle opzichten an ders moeten zijn dan de al be staande reality soaps. Haar programma heeft geen script, geen repetities en geen mon tage. Elke seconde zal levens echt zijn. Na wat strubbelin gen heeft ze het akkoord van de netwerkbonzen en gaat ze met haar team op zoek naar de ideale kandidaat. Na talloze audities stuiten ze op de wat slome videotheekmedewerker Ed. Na een week op tv is deze jongen dé hit van Amerika. Elk televisietoestel staat afgesteld op maar één kanaal: EDtv. Er komen fanclubs, krantenkop pen, stalkers en imitators. Ed vindt het in eerste instantie helemaal te gek. Hij krijgt volop aandacht en een cameracrew van drie man sterk volgt hem 24 uur per dag. Als hij na een tijdje be seft dat hij geen persoon meer is maar een consumptiepro duct, wil hij ermee ophouden. Ed wil uit EDtv stappen maar zijn show is zo populair ge worden dat True TV hem niet wil laten gaan. In het Vlissingse Vestzak theater wordt zaterdag 12 juni een viertal eenakters opge voerd. Het is de laatste keer dat er in het kleine zaaltje wordt opgetreden voor er tot definitieve ontruiming wordt overgegaan. De vier eenakters werden eerder opgevoerd tij dens het ZCA-Eenakterfestival. Tejater Marrein uit Zeeuws- Vlaanderen opent de avond met Cocon van Charles M. Andriesse. Toneelvereniging Als een Dijk uit Goes brengt Hou me Vast. Theatergroep In Dependance verbeeldt de zoektocht van twee dames die aan de man willen komen in Pierewaaien. De jongeren van het Middelburgs Theater slui ten de avond met de eenakter Winterslaap. De avond krijgt een extra bijzonder tintje om dat iedereen dit keer belange loos optreedt. De opbrengst van de avond is bestemd voor de Zeeuwse Komedie, die na verlies van de thuisbasis het Vestzaktheater noodgedwonge De jongeren van het Middel burgs Theater brengen de voorstelling Winterslaap. moet verhuizen.

de Faam | 1999 | | pagina 19