mitméï GEMEENTE MIDDELBURG Informatieavond leefbaarheids- onderzoek Middelburg-Zuid DELTA Profronde voorspoedig van start in Middelburg Vlaggen op 15 augustus Tarieven sportaccommodaties en wijkcentra Evenementen Open dag Begraafplaats en Crematorium Middelburg Actie Zonneboiler Middelburg De zon: een oneindige, schone en gratis bron van energie! Week 22 MAXIMAAL TEXT VANAF PAG. 830 Informatienummer 675 555 Begin dit jaar maakte gemeente Middelburg bekend een leefbaarheidsonderzoek te gaan houden in de wijk Middelburg-Zuid. Intussen is het onderzoek achter de rug en zijn de resultaten bekend. Op dins dag 15 juni organiseert de gemeente een informatie avond voor bewoners van de wijk in wijkcentrum het Zuiderbaken. Vanaf 19.30 uur is iedereen van harte welkom. Tafeltje Dekje Fietspad Vlissings Bolwerk en Looierssingel Oefenalarm nieuw sirenestelsel Sluiting Burgerzaken Geen crea-markten Wijziging dienstregeling Openbaar Vervoer in Middelburg Woensdag 2 juni 1999 FAAM/VLISSINGER 3 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de sectie Communicatie. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u bij Communicatie terecht: Stadhuisstraat 2, telefoon 675450, iedere werkdag open van 8.00 tot 12.00 en van 13.00 tot 16.00 uur, donderdagavond van 18.00 tot 20.00 uur. internet site: www.middelburg.nl info middelburg, nl In het leefbaarheidsonderzoek heb ben de meningen en ervaringen van bewoners een grote rol gespeeld. Bewoners zijn immers de deskundi gen bij uitstek. Bewoners hebben niet alleen hun stem kunnen laten horen op een bewonersavond, maar er zijn tevens 450 wijkbewoners te lefonisch geënquêteerd. Daarnaast hebben mensen die in de wijk wer ken of door hun werk veel in aanra king komen met de wijk tijdens een panelbijeenkomst gesproken over de sterke en zwakke punten van de wijk. Ook Saniye Cetin. stagiaire bij het WOP in Middelburg-Zuid heeft haar steentje bijgedragen aan het leefbaarheidsonderzoek. Zij heeft een onderzoek gedaan onder Turkse vrouwen die in de wijk wonen. Sa niye staat midden tussen de bewo ners in en weet precies wat er zich allemaal in de wijk afspeelt. Op maandag en dinsdag houdt ze spreekuur in de wijk en elke dins dagmiddag organiseert ze een con tactmiddag voor allochtone vrou wen. "Tijdens die middagen staat de Nederlandse taal centraal. We hebben het over allerlei praktische dingen zoals het maken van een af spraak met de dokter en er wordt allerlei informatie uitgewisseld. En er komen klachten naar voren zoals de slechte verlichting in de brand gangen. En als wijkbemiddelaarster probeer ik daar dan iets aan te doen." De tarieven voor de sportcom plexen en wijkcentra in Middel burg worden per 1 augustus 1999 verhoogd met 5%. Jaarlijks worden de huurtarieven van sportcomplexen op 1 augustus aangepast. Tevens wordt in de jaar lijkse huuraanpassing een toeslag opgenomen om op termijn het in de nota herstructurering gestelde dek kingspercentage van '20-80' te be reiken. De voorgestelde huurverhoging van 5% is opgebouwd uit de toename van het prijsindexcijfer voor de ge zinsconsumptie over de afgelopen 12 maanden (2,2%) en een opslag vragen gesteld of de gemeente op die dag wil vlaggen. De Indische gemeenschap en kringen van "Indië-veteranen" en ex-krijgsgevangenen in het Verre Oosten willen graag dat er op 15 auustus wordt gevlagd, omdat in het Verre Oosten de oorlogshan delingen van de Tweede Wereld oorlog pas op die datum werden beëindigd. Ook vanuit de ge meenteraad zijn herhaaldelijk "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen, ge handicapten en diegenen, die (tijdelijk) zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag tussen 8.45 en 9.30 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 0118-638570. Het bezorgen ge beurt ook op deze dag. Menu van 7 juni lol en met 13 juni Maandag Runder saucijs, rode bieten, aardappelen Dinsdag Rundergehaktbal, andijvie, gestampte aardappelen Woensdag Dunne plakken rundvlees, spi nazie, aardappelen Donderdag Kipschnitzel 'cordon bleu', worteltjes^ aardappelpuree Vrijdag Visschotel Zaterdag Bami goreng met kipsaté Zondag Wat de pot schaft De Minister van Binnenlandse Za ken en Koninkrijksrelaties heeft nu besloten 15 augustus aan de vlagin- structic toe te voegen. In hel ver volg wordt op 15 augustus gevlagd bij alle gemeentelijke gebouwen. Vanaf dit jaar wordt op 15 augus tus (of de dag daarna indien 15 au gustus op zondag valt, wat dit jaar het geval is) gevlagd ter gelegen heid van het formele einde van de Tweede Wereldoorlog. Vanaf 7 juni 1999 tot en met 9 juni 1999 wordt onderhoud uitgevoerd aan het fietspad langs het Vlissings Bolwerk en de Looierssingel. Maandag 7 juni 1999 worden de fietspaden schoon geveegd. Op 8 en 9,juni 1999 wordt het asfaltonder- houd uitgevoerd. Tijdens werkuren kan er geen gebruik van het fiets pad gemaakt worden. Met het noemen van data is er van 'werkbaar weer' uitgegaan. Dit houdt in dat regen genoemde data kan opschuiven. Voor de werk zaamheden worden de fietspaden afgesloten als er gewerkt wordt. Dit zal ongetwijfeld ongemak veroor zaken. Er wordt gestreefd het onge mak tot het minimum te beperken. Het fiets verkeer wordt omgeleid. Huisvuil moet worden aangeboden waar de vuilnisauto op normale wijze kan komen. Voor meer informatie kan contact worden opgenomen met de heer R Weijmans van de dienst Stadsbe heer, telefoonnummer 0118- 675331. van 2,8% in het kader van de nota herstructurering. Vandaag, woensdag 2 juni, vindt om 12.00 uur voor de tweede maal het luide oefenalarm van het nieu we sirenestelsel plaats. Het oefena larm wordt aangestuurd door de re gionale brandweer. Op de alarm centrale is extra personeel beschik baar voor de beantwoording van vragen van de bevolking. Bij de sectie Communicatie, Stad huisstraat 2, zijn folders verkrijg baar over hoe er gehandeld moet worden als de sirenes echt gaan. Op donderdagavond 10 juni 1999 is de sectie Burgerzaken van de gemeente Middelburg niet geo pend voor het publiek. In verband met de verkiezingen voor het Europees Parlement op 10 juni a.s. zijn de medewerkers die avond niet aanwezig. De geplande crea-markten voor dit jaar gaan helaas, bij gebrek aan aanmeldingen, niet door. Op deze markten zouden zelfge maakte artikelen als sieraden, teke ningen, schilderijen, aardewerk en zovoorts kunnen worden verkocht, maar door weinig belangstelling worden de markten op 16 juni, 21 juli en 18 augustus 1999 niet ge houden. De Stichting Evenementen Middel burg heeft dit jaar nog de nodige activiteiten op het programma staan. Na de geslaagde Oldtimerdag op zaterdag 15 mei jl. volgen nog de volgende evenementen: Oude spelen op de Markt op 5 ju ni; Boerenmarkl op de Markt op 17 juli; Mosselfeest op de Vlasmarkt van 22 tot en met 24 juli; Interculturele dag op de Markt op 11 september. Belangrijke speler "Het WOP is een belangrijke speler in de wijk. We signaleren proble men, verwijzen door naar de juiste persoon, we bemiddelen, begelei den en proberen zo optimaal moge lijk de bewoners van dienst te zijn. Dat is niet altijd even makkelijk maar als je dan eenmaal iets hebt bereikt, geeft dat extra voldoening aan je werk. Ik probeer jongeren te stimuleren iets van hun toekomst te maken en ik zet de bewoners van de wijk aan om zelf dingen te on dernemen en leven in de brouwerij te blazen. Als ik zie dat het ergens mis gaat, dan probeer ik dat te lij men en als dat lukt dan is dat na tuurlijk prachtig." Knelpunten aanpakken Aan het leefbaarheidsonderzoek in Middelburg-Zuid heeft Saniye ook haar steentje bijgedragen. Zo heeft ze een onderzoek gedaan onder Turkse vrouwen. Ook uit dit onder zoek kwamen de nodige knelpunten naar voren. De roep om speelplek ken voor de jeugd, beter verlichte achterpaden en een goed onderhou den buurt werd ook door haar ge constateerd. "Die dingen moeten aangepakt worden. Het lijken mis schien maar kleine dingen maar juist die veroorzaken ruzies of irri taties. En als je dat kan voorkomen, dat is toch alleen maar mooi?" Aldus Saniye Cetin, die hier nog aan toevoegt: "Mijn ideale wijk is een wijk waar kinderen veilig kun nen spelen, waar jong en oud en naast elkaar kunnen wonen en el kaar respecteren. Een wijk met speelplaatsen voor jonge kinderen maar ook voor tieners. Wat ik ook belangrijk vind, is dat mensen zich bewust worden van hun wijk, dat ze oog krijgen voor een beter milieu en oog voor elkaar. En daar hoort ook bij dat mensen elkaar helpen en iedereen waarderen om zijn of haar kwaliteiten." Foto Ruben Oreel Zaterdag 22 mei werd de Interna tionale DELTA Profronde verreden. De wielrenners vertrokken die dag vanaf een volle Markt in Middel burg. Servais Knaven van TVM won de DELTA Profronde met glans. Ook de komende jaren zal de enige internationale Zeeuwse wie lerkoers voor profs vanuit Middel burg van start gaan. Volgens Lieu- we Rienstra, voorzitter van de Stichting Internationale DELTA Profronde, is niet voor niets voor Middelburg als startplaats gekozen: "Middelburg timmert aan de weg en profileert zich, het is een stad met visie en de internationale allure van de Profronde straalt af op Mid delburg." De avond voorafgaand aan de wie lerronde werd er een geslaagde en drukbezochte literaire 'wieier- avond' georganiseerd in het Mid delburgse stadhuis. Naast Martin Ros en Peter Winnen lazen enkele Zeeuwse wielerlief- hebbers hun verhalen voor. Aan het begin van de avond reikte burgemeester Spahr van der Hoek prijzen uit aan de jonge winnaars van de kleurwedstrijd. Voor alle kinderen was er een cadeautje. Kin deren die niet aanwezig waren, maar wel hebben meegedaan aan de wedstrijd, kunnen tegen inlevering van hun kaartje alsnog hun prijs af halen bij de sectie Communicatie, Stadhuisstraat 2. Over een aantal dagen is het dan zover: de start van de Zonneboi leractie. Deze actie begint met een informatiemarkt op zaterdag 5 juni aanstaande op de markt in Middelburg. Iedereen is van har te welkom van 10.00 tot 16.00 uur. Tijdens de infomarkt kan een complete installatie bekeken worden en zullen fabrikanten, in stallateurs, Delta Nutsbedrijven en de gemeente Middelburg tij dens deze markt aanwezig zijn om alle vragen te beantwoorden. Subsidie Honderd eigenaren/inwoners van de gemeente Middelburg hebben de mogelijkheid een zonneboiler voor een zeer aantrekkelijke prijs in hun huis te laten installeren. De ge meente geeft namelijk een subsidie van 1.000,- gulden. Dit is een extra subsidie bovenop de reguliere tege moetkoming van het rijk. Hierbij geldt wel wie het eerst komt, het eerst maalt. De gemeentelijke sub sidie is in eerste instantie bedoeld voor eigenaren/bewoners van be staande woningen die voor 1995 gebouwd zijn. De bewoners van woningen die toe zijn aan het ver vangen van de CV-ketel worden di rect door de gemeente aangeschre ven en kunnen op korte termijn een aanmeldingsformulier in de bus verwachten. Ook mensen van buiten de gemeen te Middelburg kunnen naar de in formatiemarkt komen en zich in schrijven voor een zonneboiler, maar zij komen niet in aanmerking voor de gemeentelijke subsidie. Nadat door middel van een contro leschema is bepaald of een huis ge schikt is voor een zonneboiler, zal een installateur een afspraak maken om langs te komen en een vrijblij vende offerte op te maken. Besparing Een zonneboiler bespaart bij een gemiddeld verbruik ongeveer 200 kubieke meter aardgas per jaar. Dal scheelt. Niet alleen in geld, maar vooral ook in de vermindering van de uitstoot van kooldioxide. En dat is weer goed voor het milieu! Aanmeldingsformulier Inwoners die niet in de gelegenheid zijn om zaterdag 5 juni naar de in formatiemarkt te komen, kunnen een aanmeldingsformulier ophalen bij de sectie Communicatie, Stad- huisstraat 2 of bij de dienst Stads ontwikkeling, Vlissingsestraat 21 Zonne-energie is onuitputtelijk, schoon en gratis. Als de Zonneboi leractie een succes wordt, kunnen we er straks trots op zijn dat we in Middelburg niet alleen maar praten over het milieu, maar ook werk ma ken van het gebruik van duurzame energie. Doe dus mee! Met ingang van zondag 30 mei aanstaande worden door de Pro- vincie/Connexxion een aantal wijzigingen doorgevoerd in de vanaf dat moment geldende dienstregeling voor het openbaar Daarbij gaat het om de volgende wijzigingen: lijn 53: Veere - Middelburg: rit 1 arriveert om 06.49 uur in Mid delburg rit 3 en 7 vervallen (07.25 en 08.25 uur) rit 27, 31. 35 vervallen (16.25. 17.25 en 18.25 uur) Middelburg - Veere: rit 6 vertrekt om 06.32 uur rit 24, 28, 32 en 36 vervallen (14.08, 15.08, 16.08 en 17.08 uur). lijn 53: Middelburg - Goes: Met uitzondering van de rit van 07.55 uur (vanaf de Loskade) ko men alle ritten te vervallen. Voor Nieuw- en Sint Joosland wordt de "lijmaxi" geïntroduceerd. lijn 58: Stromenwijk - Station - Dauwendaele: rit 1 vervalt (06.26 uur) rit 5, 9 en 17 vervallen (07.02, 07.32 en 08.32 uur) Dauwendaele - Station - Stromen- wijk: rit 6, 10 en 18 vervallen (07.17, 07.47 en 08.47 uur). lijntaxi: Nieuw- en Sint Joos land Tot op heden werd Nieuw- en Sint Joosland mede ontsloten door een "beltaxi", waarbij de Taxicentrale in Middelburg kon worden gebeld. Deze regeling wordt overgenomen door de Provincie/Connexxion, waarbij vanaf de ingangsdatum af spraken gemaakt moeten worden via het centrale nummer van de Conncxxion in Goes: 0113 - 252000. Daarbij letten op: - minimaal I uur voor het vertrek- tijdstip van uw halte reserveren; - u kunt reserveren op alle dagen van de week. tussen 06.00 uur en 01.00 uur; - de tijdstippen waarop de lijntaxi rijdt zijn reeds eerder gepubli ceerd in dc wijkkrant van Nieuw en Sint Joosland; - dag en datum vermelden waarop u wilt reizen; - lijnnummer van de lijntaxi: lijn 55; - vertrektijdstip vernielden; - in- en uitstaphalte doorgeven; - opgave van het aantal personen waarvoor u reserveert. Voor nadere inlichtingen over de nieuwe dienstregeling kunt u (gra tis) bellen met 06-0220900: klan tenservice Connexxion. Op zaterdag 5 juni aanstaande houden de begraafplaats en het crematorium aan de Westelijke Oude Havendijk 3 in Middelburg van 10.00 tot 16.00 uur een open dag. Gedurende de hele dag worden rondleidingen door de gebouwen en over de begraafplaats georgani seerd. Belangstellenden kunnen de oven- ruimte van het crematorium bekij ken. Doel Het doel van de open dag is de mensen informeren over de ver schillende mogelijkheden van de begraafplaats en het crematorium. Mensen komen vaak onverwachts voor een overlijden te staan en door onwetendheid worden daarom soms verkeerde beslissingen geno men. Activiteiten Om 11.30 uur vindt een speciale rondleiding plaats over de histori sche waarden van bepaalde graven en de natuuraspecten op de begraaf plaats. Ook staan verschillende in formatiestands op het terrein waar mensen informatie kunnen krijgen over grafbeplanting, grafstenen en dergelijke. Ook worden er kisten getoond en beschilderd. Daarnaast wordt een video getoond over be graafplaatsen in de gemeente Mid delburg. Voor meer informatie kan contact worden opgenomen met dhr. Jille- ba, telefoonnummer 0118-675303.

de Faam | 1999 | | pagina 3