Danker Jan Oreel tekent de natuur WÈËMMmmm Gezellige drukte Jazzfestival Adviesbureau Magnée verhuisd Souburgs groente-paar neemt afscheid van klanten DEZE WEEK IN PARTY: ADVOCATEN JAGEN NU OP IlLUSIONIST HANS KLOK! SOAPGERUCHT: PLAYBOY JOHNNY DE MOL BESMET MET ZOENVIRUS! IS WIKJONGSMA ECHT BETER? Waterstanden 06-9771 Weerbericht 06-9775 Weer en wind |e textielproducten Tabakswaren Zeeland is een nieuwe uitgeverij rijker: Monkey Business. Illustrator Danker Jan Oreel uit Goes gaat zich met deze uitgeverij toeleggen op het uitgeven van kaarten, posters, kalenders en ge legenheidsuitgaven. Oreel vestigde de laatste jaren in ons land een naam als natuurtekenaar. Hij illustreerde inmiddels zo'n dertig boeken. Free-lance Kinderboek Monkey Business Het financieel adviesbureau van Peter Magnée is onlangs verhuisd van Dam 17 naar Dam 48 in Middelburg. In zijn nieuwe kantoor kan hij zijn klanten meer privacy gunnen. Bovendien heeft hij zijn werkzaamheden verruimd. Hij richt zich voortaan ook op de zakelijke markt. Na vijfenveertig jaar groenten en fruit sluiten Jan en Corrie Verhoeff hun winkel in de Sou- burgse Kanaalstraat. Vanaf 1 juli gaat het echt paar genieten van alles waar ze jarenlang te weinig aan toegekomen zijn. De kinderen, de kleinkinderen en vrije tijd. Vooral van dat laat ste, want met werkweken van 72 uur houd je niet zoveel tijd meer over. Eind aan hoge nood PTT tast in de buidel Open dag begraafplaats Kruidvat en Bach Genietmachine in de Drvkkery Woensdag 2 juni 1999 FAAM/VLISSINGER 17 Jan Verhoeff doet daar trou wens niet moeilijk over. Hij zegt: „Dat is normaal als je een eigen zaak hebt. Je weet niet beter, maar ik ben nu de zestig gepasseerd en dan merk je gewoon dat de jaren gaan tellen. En voor mijn vrouw ook. Want zeker in het begin, toen ik nog met de groenten de hele dag de baan op ging, had zij de zorg voor de kinderen én de winkel. Als je dan merkt dat het allemaal een beetje te veel wordt, dan moet je stoppen. Hoeveel mannen zijn er niet die op mijn leeftijd in de VUT zitten? Maar voor de klanten vind ik het wel naar". De vader van Verhoeff begon 72 jaar gele den als groenteboer. Van school af begon Jan in de zaak van zijn vader. „Zo ging Jan Verhoeff met één van zijn medewerksters. (foto Jaap Wolterbeek) dat toen en zaak is een groot woord hoor", vertelt Verhoeff. „Het was met de wagen door weer en wind de straat op. (advertentie) Auping Auronde 's Werelds bcfaamdste en meest comfortabele lits-jumeanx. Met 2 compleet verstelbare Auping-spiralen en 2 eersteklas matrasseninclusief stretchhoes. Afmetingen: 180 x 200 cm. Speciale actieprijs compleet verstelbaar: 2.395,- Compleet vast: 2.095,- n ideens tijdelijk 25% korting'. Pot Stoutenbeek, Nieuwendijk 89, Axel, Zeeuws-Vlaanderen. stoutenbeek Elke zondag geopend van 13.00 tot 18.00 uur. Telefoon (0115) 56 20 10. SieMatic keukenstudio 1e verdieping. Wi) komen graag bij u thuis De gezinnen waren ook veel groter en iedereen at elke dag aardappelen. Vijfentwintig kilo was geen uitzondering, dat zette je zo weg". Een vaste plek in de winkel heeft al jaren het rek met shag en sigaretten. Een beetje vreemde combinatie met groenten? „Niet helemaal, want we hebben een aantal ja ren een soort supermarktje gehad en toen hoorde het er gewoon bij. We zijn daar in 1976 mee gestopt, maar dat rek is gebleven, ook een beet je omdat we toen nog allebei rookten". Waarop mevrouw Verhoeff opmerkt: „Nou, hele maal gestopt ben je toch niet, Jan". Een beetje schuldbewust geeft Verhoeff toe dat met de span ningen van de laatste tijd zo'n rokertje wel eens helpt. Wat er met de zaak gaat ge beuren, weet het echtpaar Verhoeff nog niet. „Onze zoon John had er geen trek in en we geven hem geen ongelijk", zeggen ze. „Het is veel en hard werken en de kleine zelf standige krijgt het steeds moeilijker. De zaak gaat met het woon huis in de verkoop en wij gaan verhuizen. Waar naartoe zeg gen we niet, maar we hebben een prachtig huis met veel grond gekocht in een rustig dorpje op Walcheren". Voor veel klanten zal de slui ting hard aankomen, beseffen de Verhoeffs. „Door de jaren lange trouw van onze klanten hebben we al die tijd fijn ge werkt. Daar zijn we dankbaar voor en dat maakt de sluiting er niet makkelijker op. Maar op een bepaald moment gaan ge zondheid en leeftijd hun tol ei sen. We gaan gewoon genie ten!". Monkey Business start met een uitgave van twee series natuurkaarten met aquarellen, vervaardigd door de Goese te kenaar. Naast het maken van natuurillustraties heeft Danker Jan méér in zijn creatieve mars. Hij is een aantal jaren geleden begonnen als stripte kenaar, werkte vervolgens een aantal jaren voor diverse re clamebureaus. Ook maakte hij werk voor de Provincie Zee land, Black Decker en de N.O.T. Hij was destijds ook de uitge ver in eigen beheer van het stripalbum 'Leo'. Verder te kende hij een serie strips over The Rolling Stones, die de 'goedkeuring' kreeg van Mis ter Mick Jagger himself, werk te samen met Henk Kuipers van 'Franka' en illustreerde toen ook zijn eerste boeken. Sinds 1990 werkt Danker Jan Oreel als free-lance illustrator. Zijn werk varieert van illustra- ties voor boeken, kranten en tijdschriften tot CD-hoezen, posters en kalenders. Van strips en cartoons tot muur schilderingen en Artist's Im pressions. Momenteel levert hij bijdragen aan publicaties van onder andere Verkade, de Rabo-bank, de Postcodeloterij, Uniepers, Rijkswaterstaat, Vo gelbescherming Nederland, Natuurmonumenten en Staatsbosbeheer. Een zeer ge varieerde groep opdrachtge vers dus. Tot nu toe illustreerde hij ruim dertig boeken, vaak over on derwerpen die met de natuur te maken hebben. Recente boekpublicaties zijn: in 1997 Ontdek de Twaalf, in 1998 Ge schiedenis van de weten schap en Natuurlijk in de tuin, in 1999 Nederland Waterland Vogelland en Staatsbosbe heer, 100 jaar natuur voor ie dereen. Ook de illustraties voor de Westerscheldekrant en de les pakketten voor Waterland Neeltje Jans zijn van zijn hand. En of dat nog niet alles is: momenteel werkt hij aan een kinderboek én een spel over de Vaderlandse Geschie denis van Nul tot Nu. Een veelzijdig tekenaar dus. De nieuwe uitgeverij Monkey Business in Goes start nu, zo als gezegd, met de uitgave van twee series natuurkaarten van Danker Jan Oreel. Zo'n serie bestaat uit een selectie tekeningen uit een van zijn boeken. De illustraties zijn voorzien van korte begelei dende teksten van bioloog Jan Huisenga. Andere teke ningen komen uit de Verkade- albums van 1990 en 1991. Het is de bedoeling dat er re gelmatig werk van verschillen de auteurs wordt uitgegeven bij Monkey Business. Daar voor zijn diverse illustratoren, striptekenaars en fotografen benaderd. Een aantal heeft al toegezegd materiaal beschikbaar te stel len of zelfs speciaal daarvoor te maken. Verder zijn er plan nen voor iets geheel nieuws: de zogenaamde tijdschrift- kaart. Voor zover bekend zijn die nog niet eerder in Neder land uitgegeven. De kaarten van Monkey Busi ness zijn in Goes verkrijgbaar bij het Paard van Troje, de Koperen Tuin, het Kaarten huis, 't Hartje van Goes en Ci ty. Donderdag 3 juni t/m woens dag 9 juni HUISARTSEN Het Jazzfestival in Middelburg trok ook dit jaar weer dui zenden bezoekers naar de provinciehoofdstad. Mocht na de vrijdagse kroegentocht (21 mei) niet iedere caféhouder spreken over een uitverkochte zaak, de schade werd de volgende dag ruimschoots ingehaald bij de Streetparade die traditiegetrouw deel uit maakt van het festival. Jazz bands speelden op podia in de binnenstad en liepen door de winkelstraten. Middelburg: Zaterdag tot 23 uur: J.L.F. Wort el boer, Korendijk 36, tel. 639933. Zondag tot 23 uur: M.A. de Vries-Prins, Herenstraat 18, tel. 639933. Visites aanvra gen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12 30 tot 13 uur eri 17.30 tot 18 uur (zonder afspraak). Vlissingen: Zaterdag tot 24 uur: F. Legem ate, Troelstraweg 411, tel. 468021. Zondag tot 24 uur: P. Crama, Hogeweg 107, tel. 413459. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur (zonder af spraak). Souburg, Nieuw- en St. Joos- land, Arnemuiden, Gezond heidscentrum Middelburg-Zuid (praktijken van J.H. Vervloet, J.C. Ponten, J. Visser): Zaterdag tot 24 uur: R.G.G Groot, Prins Bernhardstraat 2, Arnemuiden, tel. 601308 Zondag tot 24 uur: J. Visser, Roozenburglaan 20, Mid delburg, tel. 627664. Visites aan vragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30 tot 13 uur en van 17.30 tot 18 uur. Grijpskerke, Gapinge, Oostka- pelle, Serooskerke, Vrouwen polder, Veere en Zanddijk: Za terdag en zondag: R. van Tol, Markt 12, Veere, tel. 501271. Aagtekerke, Biggekerke, Dom burgKoudekerke, Meliskerke, Westkapelle en Zoutelande: Van vrijdag 18 uur t/m zondag 24 uur: F. van Eede, De Casem- brootstraat 24, Westkapelle, tel. 571234. West- en Midden-Walcheren: Zaterdag en zondag: B. Bouwen- se, Valkenisseweg 42, Biggeker ke, tel. 552190. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: Zaterdag en zondag: H. Steunenberg, Wester- baan 18, West-Souburg, tel. 460104. APOTHEKEN Middelburg: van vrijdag 18 uur tot de vrijdagmorgen daaropvol gend (geopend van 8.30 - 18 uur)- Apotheek Stromenwijk 't Zand, Maasstraat 58, tel. 635565. Vlissingen: van vrijdag 18 uur tot de vrijdagmorgen daaropvolgend (geopend van 8.30 - 17,30 uur): Apotheek Paauwenburg, Drees- straat2a, tel. 470717. VERLOSKUNDIGEN Vlissingen en Oost-Souburg: Van donderdag 20 uur tot zondag 22 uur: S v.d Kaaden, tel. 471140. Middelburg: Van donderdag 20 uur tot zondag 20 uur: K Boot, tel. 639865. DIERENARTSEN^ Kleine huisdieren: (gezelschaps dieren): Zaterdag en zondag: A.J. Diender, Dr. Stavermanstraat 57, Vlissingen, tel. 410910. Spreek uren zonder afspraak: 11-12 uur en 17-18 uur. Dierenartsenpraktijk Middel burg: (grote huisdieren) tel. 633803. Visites aanvragen van 8- 9 uur. Dierenartsenpraktijk Oostka- pelle: -Oude Domburgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 581443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. Dierenartsenpraktijk Melisker ke: (kleine huisdieren): Kelder- weg 1, tel. 592838. Dierenarts A. Meijns, Oostka- pelseweg 12, Grijpskerke, tel. 593060. Zaterdag en zondag: dienst. Natuurkaarten van Danker Jan Oreel „In het oude kantoor zat ik in een kleine ruimte met erachter een schoonheidssalon. Wie naar de schoonheidssalon liep, kon de gesprekken van mijn kantoor zowat letterlijk volgen. Hier heb ik daar geen last van", vertelt Peter Magnée. Magnée geeft financieel ad vies. Tot nu toe deed hij dat voor namelijk aan particulieren, die bij hem een 'abonnement' konden nemen op een pakket diensten. Nu richt hij zich ook op het midden- en kleinbe drijf. Magnée: „Kleinere be drijfjes, zeg maar tot een stuk of tien werknemers, waarvan de eigenaren vaak duizendpo ten moeten zijn. Schoonmaak bedrijven, horeca, dat soort zaken. Ik kan het financiële vlak en de pr en marketing uit handen nemen. En dat is voor veel on dernemers een uitkomst". Ver der houdt Magnée zich bezig met de verkoop en overnames van bedrijven en interim man agement. Peter Magnée. Maar het assortiment was na tuurlijk niet zo uitgebreid als nu hè. In de winter had je ze ven soorten groenten, veel kool en gezouten snijbonen. Later kwamen pas al die ge sneden groenten erbij en nu heb je het hele jaar door aard beien, tomaten en noem maar op. Even stoppen onderweg naar de vakantiebestemming wordt verleden tijd. De Mini Potti, al jaren onderdeel van de standaarduitrusting van sportvliegers en straaljagerpiloten, is vanaf deze maand ook verkrijgbaar bij drogisterijen. Het compacte wegwerptoilet is geschikt voor de kleine boodschap van jong en oud. Impor teur Tendem verwacht dat het wegwerptoilet vooral zal worden gekocht door automobilisten en vrachtwagenchauffeurs, water sporters en vakantiegangers. Mini Potti is gevuld met absorbe rende korrels die door toevoeging van vocht binnen tien secon den in gel worden omgezet. Zo kunnen twee 'volwassen plas sen' opgevangen worden. De Mini Potti is te koop in een voordeelverpakking van drie stuks. Koninklijke PTT Post bestaat tweehonderd jaar. Om dat te vie ren, trakteert de jarige: tweehonderd onderwijsinstellingen uit het hele land krijgen een supersonische computer van 'tante pos'. Op Walcheren zijn twee scholen in de prijzen gevallen: de Prins Willem Alexanderschool uit Middelburg en de Ravestein- school uit Vlissingen. Overigens krijgt de Speel-o-theek in Mid delburg een bedrag van vijfduizend gulden van PTT. Dat had de stichting nog te goed na de decemberactie, waarin consumen ten goede doelen voor konden dragen. De Speel-o-theek werd uitverkozen, maar omdat deze nog in oprichting was is het geld even vastgehouden. Nu wordt vrijdag 4 juni een cheque uitge reikt aan het spel-uitleencentrum. De begraafplaats en het crematorium houden zaterdag 5 juni een open dag. Door een rondleiding door de gebouwen en over de begraafplaats hoopt de gemeente Middelburg haar burgers goed te informeren over de mogelijkheden rond begraven en cremeren. Om 11.30 uur is er een speciale rondleiding over de historische waarden van bepaalde graven en de natuur op de begraafplaats. Er zijn verder verschillende informatiestands en er worden kisten getoond en beschilderd. Omdat het 250 jaar geleden is dat Johann Sebastiaan Bach stierf, brengt Kruidvat de Bach Edition uit: kwalitatief hoog staande uitvoeringen van werk van de bekende componist. Het complete werk, uitgebracht op 155 cd's in 20 boxen, wordt in gedeelten op de markt gebracht. Vanaf deze maand ligt er bij Kruidvat een introductie cd in de schappen, waarop de hoogte punten uit de collectie te horen zijn. Kruidvat wil op deze ma nier de klassieke muziek dichter bij de 'gewone man' brengen. Het complete werk van Bach, uitgebracht door Kruidvat De Vlissinger Marco Kunst presenteert vrijdag 4 juni zijn eer ste verhalenbundel in boekhandel Fanoy in De Drvkkery in Mid delburg. Vanaf 16 uur leest de schrijver enkele fragmenten uit zijn boek voor. Daarnaast is er een korte inleiding door schrij ver/poëzierecensent Koen Vergeer. (advertentie) PLAGIAAT?

de Faam | 1999 | | pagina 17