I N E C If Y CHUTTERSHOF EEST Vuurtorens in de kunst Filmklassieker in Schuttershoftheater Romantische tienerkomedie over Amerikaanse high school leven Middelburgs Kamerkoor neemt afscheid van bas Drie keer hout in Biologisch Museum RAPMENT 12ir MESSAGE IN A BOTTLE 12jr SHE'S ALL THAT AL IST1U KNOW WHAT YOU DID LAST SUMMER 16jr FORCES OF NATURE AL ISTERIX OBELIX TEGEN CAESAR AL BLAST FROM THE PAST AL TRUE CRIME 12jr EEN LUIZENLEVEN AL ETTERS FROM A KILLER 16jr BABE IN DE GROTE STAD AL HURLY BURLY AL AT FIRST SIGHT 12jr THE THIN RED LINE PARIS, TEXAS LOVE IS THE DEVIL BANDIT QUEEN mmmmmm&Mm F I L M W E E K F I L M W E E K F I L M W E E K nderdag 3 juni t/m woensdag 9 juni première Het Middelburgs Kamerkoor treedt za terdag 5 juni op in de Concert- en Ge hoorzaal in de hoofdstad. Aan dit zo- merconcert werkt ook de organist/pianist Leen de Broekert mee. Aanvang 20.15 uur. Kalmaeva in Oostkapelle Weer concerten in Manhuistuin De Amerikaanse regisseur en cho reograaf Robert Iscove, bekend van wege zijn succesvolle werk voor televisie en theater, maakt met She's All That zijn speelfilmdebuut. De romantische tienerko medie - in de traditie van Pretty in Pink en The Breakfast Club - draait woensdag 3 ju ni voor het eerst in Ci ne City in Vlissingen. Archeologische collectie Zeeuws Museum Woensdag 2 juni 1999 FAAM/VLISSINGER 15 Zaterdag, zondag en woensdag 13.45 uur Vrijdag, zaterdag, zondag en woensdag 16.15 uur Dagelijks 19.00 21.45 uur thriller met Catherine Zeta-Jones en Sean Connery over een beruchte meesterdief Dagelijks 19.00 21.45 uur zoektocht naar de herkomst van een brief in een fles Zaterdag, zondag en woensdag 13.45 uur Vrijdag, zaterdag, zondag en woensdag *16.15 uur Dagelijks 19.00 21.45 uur romantische komedie over het tumultueuze leven op een high school Dagelijks 19.00 21.45 uur bloedstollende thriller met Jennifer Love Hewitt en Brandy Norwood Woensdag 13.45 uur Dagelijks 19.00 uur romantische komedie met Sandra Bullock en Ben Affleck Zaterdag, zondag en woensdag 13.45 uur Vrijdag, zaterdag, zondag en woensdag 16.15 uur live-action versie met Gérard Depardieu (Obelix) en Christian Clavier (Asterix) Zaterdag, zondag en woensdag 13.45 uur Vrijdag, zaterdag, zondag en woensdag 16.15 uur romantische komedie met Christopher Walken en Sissy Spacek Vrijdag, zaterdag, zondag en woensdag 16.15 uur adembenemende thriller met Clint Eastwood Zaterdag, zondag en woensdag 13.45 uur Vrijdag, zaterdag, zondag en woensdag 16.15 uur komische film uit de studio's van Walt Disney Dagelijks *21.45 uur Patrick Swayze in een spectaculaire thriller van regisseur David Cars on Zaterdag, zondag en woensdag 13.45 uur Vrijdag *16.15 uur avonturen van het varkentje Babe Dagelijks 19.00 21.45 uur zwarte komedie waarin drie jongemannen hun relaties proberen te de finiëren Dagelijks 19.00 21.45 uur ontroerende film over een bijzondere liefde tussen een architecte en een blinde masseur Donderdag, zondag en dinsdag 20.30 uur Zaterdag 22.00 uur oorlogsfilm over de verovering van het eiland Guadalcanal Vrijdag 19.30 uur Maandag 20.30 uur klassiek meesterwerk van regisseur Wim Wenders en winnaar Gouden Palm Zaterdag 19.30 uur Woensdag 20.30 uur Vrijdag 22.00 uur film over het leven van schilder Francis Bacon en zijn vriendschap met model/kruimeldief George Drywer B Donderdag en vrijdag 20.30 uur film over vooroordelen tegen vrouwen en het kastesysteem De vele vuurtorens langs de kust vormen een veilig baken bij slecht zicht en duisternis. Met hun imposante vuren en lichtstralen waren ze honderden jaren lang vaak het enige communicatie middel tussen een schip en de kust. Het is dan ook geen wonder dat kunstenaars zich al heel lang laten inspireren door de vaak indrukwekkende gebouwen. In het Stedelijk Museum in Vlissingen is van 4 juni tot en met 31 oktober de tentoonstelling Vuurtorens in de Kunst te zien. MBMwruA i- Het programma staat in het teken van de negentiende en twintigste eeuwse volksmuziek uit Midden- en Oost-Europa. In'het gedeelte voor de pauze vormt Wenen hierbij de rode draad: het koor begint met drie werken van J. Haydn, één van de grootste en meest productieve componisten uit Oos tenrijk. Verder worden werken ten gehore gebracht van J. Janacek, A. Dvorak en S. Rachmaninov. Na de pauze is er aandacht voor de Hongaarse volksmuziek met werken van Z. Kodaly, B. Bartók en Bérdos. Het programma wordt afge sloten met een stuk voor koor en piano, van E. Szervanszky. Voor het Middelburgs Kamerkoor is het optreden in de Con certzaal een bijzonder optreden, omdat van de gelegenheid gebruik wordt gemaakt afscheid te nemen van de bas Janus Mondeel, die al sinds de oprichting in 1954 deel uitmaakt van het koor. Mondeel zong regelmatig solo, maar één van de meest indrukwekkende solopartijen die hij ooit ten geho re bracht, was volgens kenners het 'Fili mi, Absalom' van Heinrich Schütz. Hij zong dit in 1985 tijdens een herden kingsbijeenkomst. Leen de Broekert speelt tijdens werken van J. Janacek en B. Bartók met het koor mee. Hij is behalve organist van de Koorkerk in Middelburg ook als docent verbonden aan de Zeeuwse Muziekschool. Hij treedt regelmatig op in binnen- en buitenland als solist en kamermuziekspeler (op de forte piano en orgel). De hedendaagse kunstenaars die in deze expositie zijn sa mengebracht maakten gebruik van verschillende technieken. In de aquarellen van Anne Marie Merk spelen licht, ruimte en het weer een belangrijke rol. Haar landschappen met vuurto rens verworden soms tot een abstracte compositie van vorm en kleur. Bij de keramische vuurtorens van Goos Verwoest is de vorm het belangrijkste uitgangspunt. Zo ook bij de etsen van Ron Beumer en de zeefdrukken van Frans Room. De fo to's van Ed Overdijk tonen een spel van zonlicht en schaduw binnen in de Brandaris. de etsen van Oscar Verpoorten en Guus Kuit stralen de dynamiek rond vuurtorens uit. Henk van Merkom laat de vuurtorens op speelse wijze zien in zijn schil derijen. In de schilderen van Frans Schot en Tijs Schaap staan de vuurtorens meer op de achtergrond. Leden van het kun stenaarscollectief Patchwork maakten torenhoge versieringen voor verschillende vuurtorens, waar foto's van te zien zijn. Han Menting maakte foto's van vuurtorens als robuuste ge bouwen. Verder zijn er enkele ontwerpschetsen en werkteke ningen van het door professor Oxenaar ontworpen bankbiljet van 250 gulden, waarop de vuurtoren van Renesse te zien is. De toegang tot de tentoonstelling Vuurtorens in de Kunst is gratis. Een van de tentoongestelde houten sculpturen. In het Zeeuws Biologisch Museum zijn momen teel drie exposities te zien die met hout te ma ken hebben. In het lunchcafé is er nog tot 21 ju ni 'De Ballade van het Hout' te zien. In de poort van het museum en de heemtuin zijn twee kleine tentoonstelllingen ingericht. De Ballade van het Hout bestaat uit zwart/wit foto's van bo men, gemaakt door Wim Krull. Ze zijn stuk voor stuk close- ups en laten het bijzondere van een stuk hout zien. De foto's gaan vergezeld van gedichten van Willem Enzinck. De twee kleine exposities lopen nog tot 5 september. In de één zijn houten voorwerpen te zien die ter beschikking zijn gesteld door de Vereniging Houtrijk Nederland. Deze vereniging werd in januari 1995 opgericht als krachtenbundeling van moderne ambachtelijke houtbewerkers, bosbouwers en houtzagers. De leden werken volgens principes van duur zaamheid en streven naar meer hoogwaardig gebruik van hout uit de eigen regio. Daarnaast hebben ze aandacht voor milieuvriendelijke, duurzame afwerking en ambachtelijke producten. Verder lieten de leden van Schrijversvereniging Pennevreugd zich inspireren door het onderwerp en schre ven er vervolgens gedichten over. Die gedichten zijn overi gens ook gebundeld in een boekje dat bij het museum te koop is. BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 (75cPm) In Filmtheater Schuttershof in Middelburg draait vrijdag (4 juni) en maandag (7juni) de legendarische film Paris, Texas (1984). In het meesterwerk van Wim Wenders raakt hoofdpersoon Travis werkelijk alles kwijt. Hij trekt in bij zijn broer Walt, ontmoet na jaren zijn zoontje en komt in contact met zijn ex-vrouw Jane. Ze blijkt te werken in een peep-show. De film lijkt een metafoor voor de veranderende samenleving maar kan evengoed gezien worden als een ontroerende liefdesgeschiedenis. Winnaar van een Gouden Palm op het filmfestival in Cannes. Aanvang voor stellingen vrijdag om 19.30 uur, maandag 20.30 uur. Werk van Kalmaeva is een mengeling van realiteit en fantasie. De Russische kunstenares Ludmilla Kalmaeva exposeert tot 10 juli in het Toeristisch Centrum Oranjezon in Oostkapelle. Kal maeva werkt en woont sinds 1992 in Arnemuiden. Haar schilde rijen zijn een combinatie van realiteit en fantasie. Ze legt indruk ken van de verschillende culturen en landen vast door deze op een voor haar specifieke manier uit te beelden. De van-dag-tot-dag-agenda's op het gebied van exposities, muziek- en theateroptredens vindt u op pagina 14 van dit blad. Iscove steekt het klassieke, universele 'Assepoestser-the- ma' in een modern jasje en portretteert de roerige wereld van een aantal studentten aan Harrison High: een trendy highschool in Los Angeles, waar temidden van designer outfits, buitensporige feestjes en dagelijkse rivaliteiten de sociale rangorde op het punt staat een metamorfose te on dergaan. Zack Siler (gespeeld door Freddie Prinze Jr.) is het stuk van Harrison High. Hij is Mr. Perfect, enorm populair en het vriendje van de oppervlakkige super bitch, schoonheid en gedoodverfde koningin van het high school eindbal, Tay lor Vayghan (Jodi Lyn O'Kee- fe). Het droompaar valt uiteen, want de opportunistische Tay lor dumpt Zack voor de would-be bekendheid Broek Hudson. Dit is precies het soort nieuws dat een jongen als Zack zou kunnen ruïneren. Helemaal vanwege het live-commentaar op de gebeurtenissen door de school dj, waar de hele school via de ether elke dag van mee Freddie Prinze Jr en Rachael Leigh Cook als Mr. Perfect en Mrs. Wrong in She's All That. kan genieten. Maar Zack overleeft de per soonlijke blamage en sluit een weddenschap af met zijn bes te vriend en rivaal Dean: vol gens hem kan ieder meisje, met het juiste kapsel en de juiste make up - koningin van het eindbal worden. De regels van de weddenschap bepalen dat Dean een meisje mag uit kiezen dat Zack moet omtove ren tot 'bovenbouw-royalty'. Zijn keus valt op het artistieke buitenbeentje Laney Boggs (vertolkt door Rachael Leigh Cook), een sociaal geënga geerde, eeuwig met verfspat ten besmeurde schoolgenoot die absoluut niet geïnteres seerd is in make up, jongens en roddels. Ze houdt zich meer bezig met Bosnië, het maken van woeste schilderij en en de chemicaliën in haar voedsel. Na de dood van haar moeder zorgt ze voor haar va der en vreemde broertje Si mon. Na school werkt ze in een fast food restaurant om zo te spa ren voor een studiebeurs voor de Kunstacademie. En ze is duidelijk niet van plan zich door iets of iemand af te laten leiden. Zeker niet door de knappe Zack. Toch houdt hij vol. En naarmate het eindbal dichterbij komt, raakt het tweetal onverwacht bevriend. En terwijl Zack probeert La- ney's uiterlijk af te stemmen op de gangbare looks, onder gaat hij zelf ook een transfor matie. Hij voelt zich hoe lan ger hoe meer aangetrokken tot de non-conformistische en nuchtere Laney Boggs. Deze zomer kan in Goes weer worden genoten van een aan tal openluchtconcerten. Ze worden wekelijks gegeven in de Manhuistuin in het hartje van de stad. De concerten beginnen in het algemeen op zondag om 12.00 uur en duren een uur. Zondag 6 juni wordt een dergelijk concert gegeven door de brassband Excelsior uit 's-Heer Arendskerke. Deze brassband is al meer dan een eeuw oud en staat onder leiding van Ger Blom. Ondanks de hoge leeftijd van de brassband is het programma zeer gevarieerd. De ingang van de Manhuistuin is gelegen bij het poortje rechts van het Oosterscheldecollege aan de Zuster straat 11. Tevens kan men de tuin binnenkomen via de achter zijde langs Schuttershof. Bij slecht weer kunnen muzikanten en publiek uitwijken naar de nabijgelegen Grote Kerk. De archeologische afdeling van het Zeeuws Museum heeft een opknapbeurt gekregen. De collectie wordt in drie thema's uitgelicht. Onlangs is de eerste zaal geopend, die als thema De Romeinen in Zeeland meekreeg. Op stapel staan nog Verande rende Kustlijnen en Zeeland in de Middeleeuwen. In de ten toonstelling over de Romeinen wordt aandacht besteed aan hoe Zeeland er destijds uitzag. De Middelburgse kunstenaar Kees de Valk maakte een wandschildering, naar aanleiding van fragmenten die in Aardenburg werden gevonden. Verder is er een reconstructie van een Gallo-Romeinse tempel die in de Be- I tuwe werd opgegraven en Nehellenia-stenen die werden ge- I vonden op het strand in Domburg. I M»»

de Faam | 1999 | | pagina 15