I N E C I T Y EEST Spanning, ontroering en zwarte humor in drie nieuwe films Cine Citv Vlissingen Gospelmusical in Goes Pretpunk in De Piek CHUTTERSHOF voor midden-zeeland Small Sail Vlissingen Abeltje in 't Beest De punkpopformatie Dolly- birds treedt zaterdag 29 mei op in De Piek in Vlis singen. In het voorprogramma de Zeeuwse band Firma Hope loos. Liefhebbers van gospel kun nen zaterdag 29 mei in Goes terecht. Interkerkelijk koor Adonai brengt er de musical '...And there was light!' Diverse solisten verlenen hun medewer king. Woensdag 26 mei 1999 FAAM/VLISSINGER 9 Donderdag 27 mei t/m woensdag 2 juni Zaterdag, zondag en woensdag 13.45 uur Vrijdag, zaterdag, zondag en woensdag 16.15 uur Dagelijks 19.00 21.45 uur thriller met Catherine Zeta-Jones en Sean Connery als beruchte mees terdief Dagelijks 19.00 21.45 uur zoektocht naar de schrijver van de brief in een fles Zaterdag, zondag en woensdag 13.45 uur Dagelijks «21.45 uur thriller met Mel Gibson en Gregg Henry Dagelijks 19.00 21.45 uur bloedstollende thriller met Jennifer Love Hewitt en Brandy Norwood Vrijdag, zaterdag, zondag en woensdag 16.15 uur Dagelijks 19.00 uur romantische komedie met Sandra Bullock en Ben Affleck Zaterdag, zondag en woensdag 13.45 16.15 uur Vrijdag 16.15 uur Dagelijks 919.00 uur live-action versie met Gérard Depardieu (Obelix) en Christian Clavier (Asterix) Zaterdag, zondag en woensdag 913.45 uur romantische komedie met Christopher Walken en Sissy Spacek Vrijdag, zaterdag, zondag en woensdag 916.15 uur adembenemende thriller met Clint Eastwood Zaterdag, zondag en woensdag 913.45 uur komische film uit dé studio's van Walt Disney Dagelijks 9 21.45 uur Patrick Swayze in een spectaculaire thriller van regisseur David Cars on Dagelijks 21.45 uur spannende thriller met Jeff Bridges Zaterdag, zondag en woensdag 913.45 uur Vrijdag 916.15 uur avonturen van het varkentje Babe Zaterdag, zondag en woensdag 913.45 916.15 uur Vrijdag 916.15 uur Dagelijks 919.00 uur zwarte komedie waarin drie jongemannen hun relaties proberen te de finiëren Vrijdag, zaterdag, zondag en woensdag 916.15 uur Dagelijks 919.00 9 21.45 uur ontroerende film over een bijzondere liefde tussen een architecte en een blinde masseur Zaterdag 19.30 uur Donderdag, zondag en woensdag 20.30 uur Vrijdag 22.00 uur film over de intensieve vriendschap tussen Isa en Marie Zondag 14.00 uur Vrijdag 19.30 uur Maandag en dinsdag 20.30 uur Zaterdag 22.00 uur boeiende film over het dubbelleven een callgirl Donderdag, vrijdag en zaterdag 20.30 uur het pijnlijke weerzien tussen Helge Klingenfeit en zijn drie kin deren BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 (750pm) De van-dag-tot-dag-agenda's op het gebied van exposities, muziek- en theateroptredens vindt u op pagina 10 van dit blad. In Cine City deze week maar liefst drie première-films: de spectaculaire thriller Letters from a killer (met Patrick Sway ze), het ontroerende Love at First Sight (met Val Kilmer) en de zwarte komedie Hurly Burly (met Sean Penn). Letters from a Killer brengt het verhaal van Race Darnell (Patrick Swayze), een ter dood veroordeelde maar onschuldi ge man die zijn laatste dagen doorbrengt op Death Row. Hij is veroordeed voor de moord op zijn vrouw. In afwachting van de terechtstelling corre spondeert Race door middel van cassettepost met vier ver schillende vrouwen: Lita (Gia Carides), Stephanie (Olivia Birkelund), Gloria (Kim Mey ers) en Judith (Elizabeth Rus- cio). leder van hen denkt dat zij de enige is en vertrouwt hem haar diepste persoonlijke gevoelens toe, in de weten schap dat hij nooit meer in de maatschappij zal terugkeren. De bewakers beoordelen alle correspondentie en ergeren zich aan de bandjes van Race. Uit balorigheid verwisselen ze op een dag twee bandjes die hij verstuurt, zonder zich te re aliseren welke fatale gevolgen hun daad zal hebben. Na de verwisseling krijgt Race een gescrambled bandje van één van de vrouwen. Ze is diep gekwetst en verontwaar digd en geeft hem een bizarre boodschap: zonder zich te sto ren aan het feit dat hij al ter dood veroordeeld is dreigt ze hem te vermoorden. Wanneer Race's advocate eindelijk het noodzakelijke bewijsmateriaal vindt om hem vrij te krijgen wordt de doodsbedreiging in eens uiterst reëel. Hij ontvangt vaker lugubere bandjes en weet niet wie de afzender is. Race gaat op pad om uit te zoeken wie van de vier hem bedreigt. Wanneer Stephanie dood wordt aangetroffen in haar woning wijzen de omstandig heden overduidelijk naar Race. Deze is niet in staat zijn onschuld aan te tonen en neemt de benen. De zaak wordt er niet beter op wan neer ook zijn advocate wordt vermoord, vlak nadat Race haar bezocht heeft. Langzaam wordt steeds dui delijker wie de dader is. In een bloedstollende ontknoping ko men politie, FBI en de reste rende verdachten bijeen in een drukbezocht winkelcen trum onder het appartement van één van de vrouwen. Pas op het allerlaatste moment wordt duidelijk wie uiteindelijk (opnieuw?) op Death Row zal belanden. Letters from a Killer is gereg- gisseerd door David Carson, regisseur van de pilots van bekende tv-series als Sons and Daughters en Star Trek: Deep Space Nine. Verder re gisseerde hij menig aflevering van LA Law, Northern Expos ure, Star Trek: The Next Gene ration. Zijn bioscoopdebuut maakte hij met de film Star Trek: Generations. At first Sight is de ontroeren de film over de bijzondere lief Sarcasme, verbittering en galgenhumor in Hurly Burly. Patrick Swayze als de ter dood veroordeelde Race Darnell in Letters from a Killer. De havens van Vlissingen zullen tijdens het Small Sail Festival gevuld zijn met historische schepen. (foto Foto Verschoore de tussen architecte Amy Be- nic (Mira Sorvino) en de blin de masseur Virgil Adamson (Val Kilmer). Virgil Adamson is masseur in een hotel in een kuuroord, niet ver van New York. Amy Benic is architecte in New York en heeft een paar dagen rust nodig. Ze komt te recht in het hotel waar Virgil werkt. Ze boekt een aantal be handelingen en al bij de eer ste massage klikt er iets tus sen hen. Later die dag ontdekt Amy dat hij blind is. Ze ver diept zich in zijn oogziekte en ontdekt een kliniek waar met grote waarschijnlijkheid zijn zicht teruggebracht kan wor den. Virgils zuster Jennie, die hem altijd verzorgd heeft, is tegen de operatie. Toch be sluit hij ermee door te gaan en hij krijgt zijn zicht dan ook te rug. Maar dan beginnen de problemen pas echt. Virgil kan niets herkennen zonder dat hij het aanraakt. Amy blijft probe ren hem dingen te leren en roept daarmee nogal wat irri taties op. Daarmee wordt hun relatie danig onder druk gezet. Hurly Burly gaat over de cas- tingdirector Eddie (Sean Penn). Hij is ambitieus en wil vroeger of later de lijst van be langrijkste en invloedrijkste producers aanvoeren. Maar dat lukt maar op één manier. Hij moet slim zijn. En sluw. Hij moet sterk in zijn schoenen staan en zich niet uit het veld Liefhebbers van traditionele zeilschepen, antieke en moderne motorschepen en historische sleepboten kunnen van vrijdag 13 tot en met zondag 15 augustus hun hart ophalen in Vlissingen. Daar wordt dan voor de tweede keer het maritieme evenement Small Sail Festival Vlissingen gehouden. De Vlissingse binnenhavens zullen net als vorig jaar vol lopen met historische schepen. Op sommige hiervan is het mogelijk om een rondvaart te maken. Ook de Koninklijke Marine laat van zich horen. Niet alleen met schepen, maar ook met reddingsde monstraties en presentaties van verschillende organisaties en verenigingen. Het programma voorziet verder in een nabootsing van een be- loodsing zoals die vroeger in Vlissingen plaatsvond, een spie gelgevecht tussen ronde- en platbodemjachten en een vloot- schouw. Small Sail Vlissingen wordt, net als vorig jaar, gehou den op de Boulevards, het Roeiershoofd, de Koopmanshaven, het Rondeel, het Arsenaalplein, de Kazemat, de Commando- weg, de Piet Heinkade, de zuidelijke kade van de grote sluis, de Cornelis Lampsinsstraat, de Eerste Binnenhaven, het Stations plein en een aantal locaties in en om het Vlissingse winkelcen trum. laten slaan. Een beetje als zijn vriend en zakenpartner Mickey (Kevin Spacey). Die is eigenlijk nooit te vertrouwen. De meest beeldschone, sexy vrouwen ontmoet hij op zijn werk. Dar- lene (Robin Wright-Penn) spant de kroon. Wat zal hij doen en hoe zal hij het aan pakken? Wat voor houding zal hij aannemen? Net als Mickey, op de harde botte wijze? Of zal hij haar op de softe manier benaderen? Hij moet wel snel beslissen, want anders gaat de deal niet door. Dat valt niet mee. In het tumult van L.A. is namelijk geen plek voor zwak kelingen. Daar gelden andere wetten... De razend populaire kinderfilm Abeltje draait woensdag 26 mei in 't Beest in Goes. De film, naar het bekende boek van An nie M.G. Schmidt, gaat over de liftjongen Abeltje Roef, die al op zijn eerste werkdag samen met zijn ex-vriendinnetje Laura, zanglerares Klaterhoen en de in mottenballen handelende meneer Tump met lift en al van door het dak van warenhuis Knots uitvliegt. Het lukt hem om de lift in New York aan de grond te zetten, maar wanneer hij de stad gaat verkennen, wordt hij gekidnapt. Val Kilmer en Mira Sorvino in At first Sight. Abeltje weet te ontsnappen en gaat op zoektocht naar Perugon. Misverstanden, persoonsverwisselingen, spannende achtervol gingen en een dreigende fatale afloop lijken een eind aan alle avonturen te maken. Abeltje draait om 13.30 en 16 uur. Hoewel de muziek van de Dollybirds meest al omschreven wordt als punkpop, hebben de vier heren het zelf liever over de 'dolly sound'. De liedjes zijn meestal snel, kort en dansbaar. De teksten zijn humoristisch en ontwape nend en krijgen extra kracht door de drie-, stemmige zang en de pakkende refreintjes. De ritme-sectie is zowel stuwend als sprin gerig, maar toch altijd strak. De uit Haarlem afkomstige band trad al eer der in Zeeland op. Brogum in Zierikzee en De Pompe in Goes zijn al eens aangedaan. De Firma Hopeloos is een Walcherse pret punkband die in november 1997 werd opge richt. Humor, zowel in de teksten als bij de optre dens, is van doorslaggevend belang. De muziek die de band brengt varieert van punk tot levenslied en van 'doom'-metal tot reggea. De Firma Hopeloos begint omstreeks 22 uur. Kaarten kosten een tientje en zijn ver krijgbaar aan de kassa van De Piek. Gospelmusical door Adonai in Goes. se thema's. Als rode draad loopt er het the ma 'licht' doorheen. Het licht dat bij de schepping werd gecreëerd, maar dat door de mensheid weer ten dele is vernietigd. Het thema wordt via verschillende vormen uitge beeld: zang, dans, spel en muziek. Zoals gezegd wordt de uitvoering door Ado nai ondersteund door solisten. De regie wordt gevoerd door Piet Bodbijl. De Dollybirds. (foto Pim Scheelings) Uit in de kerk dus deze keer, waarbij de gos pelmusical wordt ondersteund door een dis cosound van Cam Floria en Jeff Kennedy. De musical is bij de insiders bekend. Want in de jaren tachtig werd hij met groot suces op gevoerd door The Contintentel Singers die destijds ook al regelmatig bezoeken brach ten aan Zeeland. De kostuums zijn van de hand van Martine Visser, dans staat onder leiding van Mariska de Boer, de techniek wordt verzorgd door Henk Franken, licht door Chiel Gabriëlse, de begeleidingsband staat onder leiding van Kees Groenleer en de solisten zijn Margreet Baakman, Rien Oostdijk en Donna Oostdijk. Enkele solisten verzorgen trouwens ook het voorprogramma: Donna Oostdijk en Lies- beth Franken die onder pianobegeleiding van Willem van Maanen optre den. De gos pelmusical be gint om 20.00 uur in het Her vormd Kerk centrum De Hoogte aan de Populieren straat 29 te Goes. Kaarten zijn in voorverkoop bij De Koperen Tuin aan de Keizersdijk en de Decorette aan de Klok- straat, beide te Goes. Ze kos ten 10,- en 7,50 voor kinderen tot en met twaalf jaar. De musical is opgebouwd uit een aantal los-

de Faam | 1999 | | pagina 9