Spreken in statencommissies Pittig EX3S Provincie Zeeland Riolering in buitengebied Italia spettacolareü Giro 5155 stinafo «■Officiële Mededelingen administratieve opleidingen voor volwassenen (meao) Woensdag 26 mei 1999 FAAM/VLISSINGER 7 Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 21/1999 Redactie: Afdeling Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 13 92 Milieu Definitieve streekplanuitwerking Windenergie Bodemverontreiniging Koudekerkseweg 14 te Middelburg Zeelandbrug Vergunningen Koninklijke Schelde Groep B.V. Om het woord te voeren in statencommissies hoefje geen statenlid te zijn. Ook het publiek mag zijn of haar zegje doen over onderwerpen die op de agenda staan. De komende week vergaderen vier commissies uit Provinciate Staten (PS). Keersluisbrug warme kleurenfraaie vormgeving en uitzonderlijke klasse in de maand mei Korte Noordstraat Middelburg, Tel. 01 18-634266 A Thing Of Beauty Is A Joy Forever Schoonheidssalon op basis van Antroposofie verovert Zeeland thifij* beauty Help het gehandicapte kind. Steun Stinafo. 's-Gravenhage Abdij Het dagelijks bestuur van de pro vincie heeft de gemeenten in Zeeland gevraagd voor 1 sep tember te inventariseren welke panden in het buitengebied nog niet op de riolering zijn aangeslo ten. De reden hiervoor is dat per 1 januari 2005, volgens rijksregels, wordt verboden dat huishoudens en bedrijven nog lozen op het oppervlaktewater en in de bodem. Tegen die tijd moet dus gesaneerd zijn. Bekeken moet worden of de pan den kunnen worden aangesloten op het rioleringssysteem van de 'gemeenten. Op plekken waar dat niet kan of te duur wordt, moet worden uitgeweken naar het alternatief van individuele behan deling afvalwater (IBA), wat neer komt op een mini-zuivering per pand of per groep panden. Vooruitlopend hierop hebben gedeputeerde staten het grond gebied van de provincie inge deeld in kwetsbare en minder kwetsbare gebieden en per ge bied bepaald tot welke kosten aansluiting op de gemeentelijke riolering nog moet gebeuren. De kwetsbare gebieden komen goeddeels overeen met de na tuurgebieden volgens de ecologi sche hoofdstructuur. De maxima le kosten per aansluiting zijn in de kwetsbare gebieden bepaald op 35.300 gulden en in de min der kwetsbare op 20.700 gul den. In de inventarisatie is de gemeen ten daarom gevraagd meteen aan te geven welke panden voor aansluiting op de riolering in aan merking komen en welke voor mini-zuivering. Aan de hand van de gegevens wordt per gemeente, samen met het betreffende waterschap en de provincie, een saneringspro gramma opgesteld, waarin ook wordt opgenomen binnen welke tijd de uitvoering haar beslag moet krijgen. De gemeenten kunnen te gelege ner tijd op basis van de wet milieubeheer ontheffing vragen voor de aansluitingsplicht op de riolering. Waar de provincie die ontheffing verleent, moet vervol gens worden gezocht naar een Activiteit: Gedeputeerde Staten van Zeeland willen mogelijkheden bieden voor windprojecten in Zeeland. Bekeken is op welke manier het ruimtelijk beleid daar voor mogelijkheden kan bieden. Ten behoeve van grootschalige projecten is tevens een milieu- effectonderzoek verricht. Het ruimtelijk beleid ten aanzien van windenergie staat verwoord in de op 2 maart 1999 door Gedepu teerde Staten definitief vastge stelde streekplanuitwerking: het betreft het beleid voor klein schalige windprojecten (3-10 tur bines), bijzondere locaties en de lokaties voor grootschalige wind projecten. Wijzigingen: Naar aanleiding van de inspraakreacties-is er een extra categorie toegevoegd te weten 'bijzonder locaties'; hier onder vallen de Willem-Annapol- der, de Anna-Mariapolder en de locaties op of nabij zeehaventer reinen. De Hooglandpolder te Hontenisse is toegevoegd als grootschalige locatie. De onder grens van de kleinschalige par ken is van 5 naar 3 gegaan. Parken kleiner dan 3 zijn uitge sloten. Bij plaatsing van windtur bines zal verder aandacht moeten worden besteed aan een aantal vormgevingsaspecten. Ter inzage:De streekplanuitwer king en de antwoordnota inzake de inspraak ligt ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, van 28 mei tot en met 24 juni 1999, op werkdagen van 8- 17. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot de afdeling ro tel. 0118- 631794 -631928. Opvragen streekplanuitwerking en ant woordnota bij 0118-631400. Gedeputeerde Staten van Zee land hebben vastgesteld dat de bodemverontreiniging op de locatie Koudekerkseweg 14 te Middelburg niet ernstig is. alternatief via mini-zuivering, bij voorbeeld helofytenfilters. Tijdens de open dag van de provincie in februari werden diverse mogelijk heden getoond, waarvoor ook veel belangstelling was. Ontwikkelingen afwachten Overigens wordt nu nog gestu deerd op de toepasbaarheid van diverse alternatieven, waarbij ook wordt bekeken of individuele of collectieve aanschaf de voorkeur verdient. Een ambtelijke werk groep van de gemeenten, de waterschappen en de provincie is hiermee doende. Bovendien wordt in landelijk verband nog gewerkt aan certificering van IBA- systemen. Het heeft voor indivi duele eigenaren van panden en bedrijven in het buitengebied daarom geen zin nu al zelf alter natieven te ontwikkelen. Aangeraden wordt de ambtelijke studie-uitkomsten en de certifice ring af te wachten. Gedurende vier nachten is de Zeelandbrug de komende tijd één uur gestremd, van 24.00 tot 01.00 uur, voor het gemotori seerd verkeer. Het gaat steeds om de nachten van maandag op dinsdag. De data zijn 31 mei op 1 juni, 7 op 8 juni, 21 op 22 juni en 28 op 29 juni. Alleen in spoedgevallen mogen hulpdiensten de brug gebruiken. Al het andere gemotoriseerde verkeer wordt omgeleid via de weg over de stormvloedkering. Bij ongunstig weer of andere onvoorziene omstandigheden wordt het werk steeds een week uitgesteld. De beschikking ligt van 26 mei tot en met 7 juli 1999 ter inzage bij de Directie Ruimte, Milieu en Water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werk dagen van 8-17 uur en desge vraagd buiten kantooruren, en in het gemeentehuis van Middel burg, dienst stadsontwikke ling, afd. milieuzaken, op werk dagen van 8-12 en 13-16 uur en (na telefonische afspraak 0118- 675241) op donderdagavond van 18-21 uur. Belanghebbenden kunnen tot en met 7 juli 1999 een bezwaar schrift tegen de beschikking in dienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, postbus 165, 4330 AD Middelburg. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot de heer G. Schrage (tel. 0118-631736). Gedeputeerde Staten van Zee land hebben aanvragen ontvan gen van Koninklijke Schelde Nieuws Onderwerpen waarover PS in een voltallige vergadering een besluit nemen, komen eerst aan bod in de zogeheten statencommissies. Voor 'het publiek' is een commis sievergadering de laatste moge lijkheid invloed uit te oefenen op besluiten van PS. Signalen De onderwerpen waarover de statencommissie vergaderen, zijn als regel voorstellen van Gede puteerde Staten (GS). Uitzonderingen daargelaten, nemen de commissies geen besluiten. Dat is voorbehouden aan PS. Wel geven de statenle den hun mening. Als een fractie nog met precies weet wat ze met het voorstel wil, is uit de manier van vragenstellen en debatteren wel vaak af te leiden welke kant de mening op zou kunnen gaan. Commissievergaderingen zijn voor GS dus belangrijk. Na de vergadering weet het dagelijks provinciebestuur ongeveer hoe de vlag erbij hangt. Ontmoet een voorstel veel weerstand dan kun nen GS het voorstel eventueel aanpassen in de denkrichting van een meerderheid in de Staten zodat het voorstel in een Staten vergadering niet sneuvelt. Maar, GS kunnen er natuurlijk ook voor kiezen het op een confrontatie in de Statenvergadering te laten aankomen, of, het andere uiter ste, het voorstel helemaal terug te nemen. Spreekrecht De vergaderingen van de staten commissies zijn openbaar. En dat niet alleen; er is ook 'spreekrecht voor het publiek'. Dat betekent dat belangstellenden over onder werpen die op de agenda staan het woord kunnen voeren en op die manier de aandacht van de Statenleden vragen. De commis sievergaderingen zijn de laatste mogelijkheid voor 'het publiek' om te proberen de mening van de Statenleden te beïnvloeden. Aan het begin van de vergadering vraagt de voorzitter aan het publiek wie het woord wil voeren. Wie dat wil, moet dus aan het begin van de vergadering aanwe zig zijn. Wie gewoon eens wil komen luisteren, kan op ieder moment binnenlopen en een plek je zoeken op de publieke tribune. Het publiek kan natuurlijk ook ieder moment de vergadering verlaten. Dat geldt natuurlijk ook voor de "insprekers". Alle fracties Alle politieke partijen die in PS zijn vertegenwoordigd, zijn met tenminste een van hun fractiele den lid van iedere commissie. Wat voor GS geldt, gaat natuur lijk ook op voor iemand die ge bruik maakt van het spreekrecht. Merkt een inspreker dat statenle den wel gevoelig zijn voor aange dragen argumenten, dan kan het de moeite lonen na de vergade ring en voor de volgende PS-ver- gadering nog eens contact te zoeken met individuele statenle den. Welzijn De Statencommissie Welzijn ver gadert maandag 31 mei, aan vang 09.30 uur. Behalve dat de commissie praat over de eigen werkwijze, staan de volgende onderwerpen op de agenda: subsidie vrijwilligers werk; evaluatie Stichting Scoop; subsidie preventiecursus Ouders van pubers; implementatie fase huis voor incestslachtoffers; 12e en 13e wijziging begroting 1999; begroting 200 en jaarrekening 1998 Zeeuwse Bibliotheek; evalu atie provinciaal derdepartijbeleid Klaverblad. Verkeer en vervoer Maandag 31 mei, aanvang 13.30 uur, vergadert de Statencommis sie Verkeer en Vervoer. De agen da vermeldt de volgende onder werpen: 12e en 13e wijziging begroting provincie 1999; plan van aanpak aanbesteding open baar vervoer; programma van eisen voor de Fast Ferry Vlissin- gen-Breskens. Economie De Statencommissie Economie schuift woensdag 2 juni, aanvang 15.30 uur, aan de vergadertafel. De commissie praat over: af koop subsidie Recreatiewerk Zuid Nederland; bijdrage van 174.410,- aan Land- en Tuinbouworganisaties voor het opvangen van schade als gevolg van wateroverlast in het najaar van 1998; subsidie aan Stichting Proefboerderij Rusthoeve. Ruimte, Water, Milieu (RWM) De Statencommissie RWM komt vrijdag 4 juni, aanvang 09.30 uur, bijeen. Onderwerpen die op de agenda staan zijn: convenant recreatie en natuur natuurmaand 1999; nota koersbepaling Walcheren 2000+ en procedure voor het toetsen van ondernemersplannen; bestuursovereenkomst samen werking handhaving; uitgangspun tennotitie ZMP-3; aanpak ver spreide lozingen in het buitenge bied; stand van zaken verwijde ren reclameborden; 12e wijziging begroting. Informatie De agenda's van de commissie vergaderingen en de stukken die daarbij horen, liggen ter inzage in het informatiecentrum van de provincie, Abdij 9 in Middelburg. De vergaderingen van de staten commissies zijn in het provincie huis, Abdij 6 in Middelburg. De Keersluisbrug over net Kanaal door Walcheren in Vlissingen is woensdag 2 juni tussen 19.00 en 24.00 uur gestremd voor het gemotoriseerd verkeer. Alleen (brom)fietsers en voetgangers kunnen dan passeren. Er moet worden gewerkt aan de cameramasten op de brug. Het auto- en motorverkeer wordt tijdens de stremming verwezen naar de Schroebrug. Bij ongunstig weer wordt het werk doorgeschoven naar don derdag 3 juni; de tijden blijven hetzelfde. Groep B.V. te Vlissingen om ver gunningen Wet milieubeheer en de Wet verontreiniging opper vlaktewateren voor een spoel en beitsplaats op de locatie Vlis singen. De aanvragen worden op grond van de Wet milieubeheer gecoör dineerd behandeld. Gedeputeerde Staten en Water schap Zeeuwse Eilanden hebben de vergunningen verleend met voorschriften ter bescherming van het milieu. De vergunningen liggen van 27 mei tot en met 7 juli 1999 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 8-17 uur en des gevraagd buiten kantooruren en bij de receptie van het water schap Zeeuwse Eilanden, Piet Heinstraat 77 te Goes, op werk dagen van 9-12 en 13- 16 uur en (na telefonische afspraak 0113- 241268) van 18-21 uur en het gemeentehuis van Vlissingen, op werkdagen van 8.30-12.30 uur en 13.30-15.00 uur en (na telefonische afspraak 0118- 487204) op woensdagavond van 17.15-20.15 uur. Degenen die bedenkingen heb ben ingebracht tegen de ontwerp- vergunning(en), de adviseurs die advies uitgebracht hebben over de ontwerp-vergunning(en) (dege nen die bedenkingen hebben te gen wijzigingen die zijn aange bracht ten opzichte van de ontwerp-vergunnmg) en belang hebbenden aan wie redelijkerwijs met kan worden verweten geen bedenkingen te hebben inge bracht tegen de ontwerp-vergun- ning(en) kunnen tot en met 8 juli 1999 tegen de vergunning(en) beroep instellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. De vergunning(en) worden op 9 juli 1999 van kracht, tenzij over eenkomstig art. 36 van de Wet op de Raad van State, juncto art. 8.81 van de Algemene wet bestuursrecht een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening is gedaan bij de Voor zitter van de Afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van State. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot D.S. Groenveld (tel. 0118-631774). In mei staat onze zaak in het teken van de Italiaanse vormgevers Uitzonderli|ke klasse, sfeer en kwaliteit met top ontwerpen van b.v. Mercantini, Vivo, Verardo enz. Uiteraard zijn er temperamentvolle aanbiedingen die bezoek aan onze showroom meer dan de moeite waard zullen maken. De Slaapvoorlichter5 voor Zeeland Beestenmarkt 12. Goes Tel (0113) 23 22 13 Korte Delft 4, Middelburg Tel (01 18) 63 38 30 MAARX ierzorging Henk van deN^e VAKWERK VOOR EEN REDELIJKE PRIJS In september 1999 starten wij weer met: Haal je diploma in 2 jaar of zelfs in 16 maanden (met vooropleiding HAVO/VWO) Regionaal Opleidingen Centrum Zeeland Instelling voor middelbaar beroepsonderwijs en volwasseneneducatie Bij het ROC volgen zo'n 12 000 leerlingen een opleiding in één van de sectoren Techniek, Nautisch, Economie, Dienstverlening en Gezondheidszorg en dag en avondonderwijs voor volwassenen. 4 opleidingen op niveau 4: Assistent Administrateur (AA), ook 's avonds Directie secretariaat Management Assistent (DS/MA), ook 's avonds Assistent Marketing en Communicatie (AMC) Administratief Juridisch Medewerker Openbaar Bestuur (AJ/OB) Informatieavond aansluitend MBO-plus: 1 juni 1999 om 19.00 uur Nieuwstraat 40-48 in Goes Accountancy Internationaal Directie Assistent of Euro Marketing en Management studeren per deelkwalificatie is mogelijk. Wij bieden een volwassen aanpak van de studie, begeleid zelfstandig studeren. ROC Zeeland, sector DAS tel.: (0113) 21 59 72. ZEELAND sector DAS Per 1 augustus 1999 gaan wij verder als: vestiging Oosterschelde College afdeling Versneld MBO Administratie Kwaliteit is bereikbaar voor iedereen De door Rudolf Steiner ont wikkelde antroposofie is zeer zeker niet in een ivoren to ren van theoretische filosofie gebleven. Ze heeft op vele gebieden van het dagelijks leven waardevolle kiemen gelegd. Zoals in de biolo- gisch-dynamische landbouw, de heilpedagogiek en ge neeskunst. Als eerste in Zeeland werkt de Vlissingse schoonheidssalon 'A Thing of Beauty is a Joy Forever' van Moretta Vader nu vol gens de beginselen van Steiner (het zoeken naar 'de geest in de natuur' en 'de natuur in de mens'). Een belangrijk gevolg van de antroposofische natuurbe schouwing is de opvatting dat levende wezens - dus ook de mens - niet alleen van binnen uit door fysieke krachten worden gevormd Kosmische krachten als licht, vaste sterren en plane ten spelen ook een belangrij ke rol De Vlissingse schoonheids specialiste werkt dan ook met producten van Dr. Hausch- ka. Deze worden gewonnen uit biologisch-dynamische kruidentuinen, waarbij ritmi sche processen worden toe gepast. Hierdoor ontstaat de bijzondere mogelijkheid om plantenextracten te bereiden zonder alcohol Ideaal voor de overgevoelige huid! De Dr Hauschka therapeu tes werken nauwelijks met apparaten. Moretta Vader "Onze handen zijn onze be langrijkste instrumenten Een apparaat kan per slot van rekening niet registreren hoe de huid reageert". 1$ s |ojr fortver Huid- en voetverzorging Gerbrandystraat 90 Vlissingen tel. 0118-463769 (gediplomeerd schoonheidsspecialist en pedicure) FOTO: JOHN VADER

de Faam | 1999 | | pagina 7