JHIitMi/l GEMEENTE MIDDELBURG De zon: een oneindige, schone en gratis bron van energie! Maandagavond gemeenteraad m: Informatieavond leefbaarheidsonderzoek Middelburg-Zuid Open dag Begraafplaats en Crematorium Middelburg Hoe betrekt Middelburg jongeren bij het beleid? Actie Zonneboiler Middelburg Wijziging dienstregeling Open baar Vervoer in Middelburg Woensdag 26 mei 1999 Week 21 MAXIMAAL TEXT VANAF PAG. 830 Informatienummer 675 555 Veiligheid Aanstaande maandag 31 mei vergadert de Middelburgse ge meenteraad vanaf 19.30 uur in de Raadzaal van het Stadhuis. Deze vergadering kan worden bijgewoond op de publieke trib une, die bereikbaar is via de to ren op de hoek Lange Noord straat/Markt. In januari huis-aan-huis maakte gemeente Middel burg bekend een leefbaarheidsonderzoek te houden in de wijk Middelburg-Zuid. Intussen is het onder zoek achter de rug en zijn de resultaten bekend. Op dinsdag 15 juni organiseert de gemeente een infor matieavond in wijkcentrum het Zuiderbaken voor bewoners van Middelburg-Zuid. Vanaf 19.30 uur licht adviesbureau Companen de resultaten van het onderzoek toe. En natuurlijk krijgt iedereen de gele genheid vragen te stellen of te reageren op het onder zoek. Goede aanpak knelpunten Wat heeft het onderzoek opgeleverd? Wonen in Middelburg-Zuid Minst tevreden De eigen woning Thuis voelen Oplossingen en leefbaarheidsprojecten Hoe nu verder? Besparing Infomarkt Douchen met een volle straal warm water van con stante temperatuur en toch ongeveer de helft bespa ren op gas- en elektriciteitsverbruik voor warmwa tervoorziening, het lijkt tegenstrijdig maar het is mo gelijk. Tenminste als wordt overgestapt op de ener giebron van de toekomst: de zon. Tafeltje Dekje 10 JUNI EUROPESE VERKIEZINGEN VERGEET NIET TE STEMMEN! Op zaterdag 5 juni aanstaande houden de be graafplaats en het crematorium aan de Westelij ke Oude Haven- dijk 3 in Middel burg van 10.00 tot 16.00 uur een open dag. Doel Activiteiten Begin maart zijn raadsleden en ambtenaren op be zoek geweest bij scholen en jeugdhonken. Zij hebben met de jongeren gesproken over activiteiten en voor zieningen voor jongeren in Middelburg, over wonen, studeren en werken in Middelburg en het betrekken van jongeren bij de ontwikkeling van beleid. Om ge volg hieraan te geven vindt een rondetafelgesprek plaats op vrijdagmiddag 28 mei a.s. om 13.30 uur in de raadzaal van het stadhuis van Middelburg, in gang Lange Noordstraat 1. Jongerenparticipatie FAAM/VLISSINGER 3 internet site: www.middelburg.nl info middelburg, nl Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de sectie Communicatie. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u bij Communicatie terecht: Stadhuisstraat 2, telefoon 675450, iedere werkdag open van 8.00 tot 12.00 en van 13.00 tot 16.00 uur, donderdagavond van 18.00 tot 20.00 uur. spreken over de winkelvoorzienin gen, zwerfvuil en hel onderhoud van de straten. En de hondenpoep is de mensen een doorn in het oog. Hoewel de bewoners aangeven dal het Mei veldpark een prima voorziening is, is ook daar wel het een en ander op aan te merken. Denk bijvoorbeeld aan een betere toegankelijkheid, andere verlich ting, veiligere paden en meer voor zieningen zoals een voetbalveld voor de jeugd waar geen honden uitgelaten mogen worden. De bewoners geven Middelburg- Zuid een 7.4 voor veiligheid. Op dit punt onstaat dus een positief beeld. Overdag voelt bijna niemand zich onveilig. 26 van de deelnemers aan de enquête geeft aan zich 's avonds wel eens onveilig te voe len in de Magistraatwijk. Met name de slechte verlichting zorgt ervoor Mensen die moeilijk ter been zijn, kunnen van tevoren contact opnemen met de boden van het stadhuis, telefoonnummer 675403. De agenda en andere stukken liggen ter inzage bij de sectie Communicatie, Stadhuisstraat 2. De volgende punten komen aan de orde: 1. Vaststelling notulen van de gemeente- raads vergadering van 29 maart 1999. 2. Mededelingen en ingekomen stukken. 3. Uitwerking van de eerste Marap 1999. 4. Verzoek om planschade Seisweg 140. 5. Verzoek om planschade Seisweg 142. 6. Vaststelling voorbereidingsbesluiten. 7. Restauratie-uitvoerinsisprogramma 1999- 2004. 8. Aanwijzing lintbebouwing aan de Noord weg en omgeving als beschermd gezicht. 9. Wijziging Algemene Plaatselijke Verorde ning Middelburg 1997 (vierde wijziging). 10. Ni et-ontvankelijk verklaren van negen be zwaarschriften van inwoners van Arnemui den inzake de wijze van afvalinzameling te Arnemuiden. 1 INieuwe akte van aanstelling directeuren en adjunct-directeuren openbare basisscholen. 12. Ondersteuning motie gemeenteraad Oost Souburg inzake fiets-/voelveer Breskens- Vlissingen. De aandacht dient o.a. uit te gaan naar speelvoorzieningen voor de jeugd De laatste jaren is in ons land steeds meer belangstelling ontstaan voor de toekomst van naoorlogse wijken. Sommige wijken worden als verouderd gezien, terwijl andere wijken kampen met leefbaarheids problemen. Ook Middelburg heeft belangstelling voor de leefbaarheid in haar wijken. De aandacht van de gemeente richt zich daarbij in de eerste plaats op het zuidelijk stads deel. Een reden om juist in deze wijk te beginnen is dat in de Kwaliteitsat las Middelburg 2030 staat dat zich in Middelburg-Zuid in de toekomst misschien problemen kunnen voor doen. Met name de leefbaarheid in de Magistraatwijk verdient bijzon dere aandacht. Begin dit jaar is er dan ook een leefbaarheidsonder zoek van start gegaan in Middel burg-Zuid. De buurten Reijershove, Erasmuswijk en Magistraatwijk zijn uitgebreid onder de loep geno men. Uit het leefbaarheidsonderzoek zijn knelpunten naar voren gekomen die om een goede aanpak vragen. Be woners van Middelburg-Zuid heb ben de gemeente geholpen bij het signaleren van die knelpunten. Het onderzoek is uitgevoerd door ad viesbureau Companen in opdracht van gemeente Middelburg. Een be geleidingsgroep, waarin mensen zitten van de gemeente en van Woongoed Middelburg (de woning bouwvereniging) heeft het onder zoek begeleid. Uit hel onderzoek is een groot aan tal knelpunten naar voren gekomen. Deze hebben vooral betrekking op de kwaliteit van de leefomgeving, de sociale kwaliteit, overlast, vei ligheid en het wonen in brede zin Op hel eerste gezicht is de beleving van de kwaliteit van de leefomge ving in Middelburg-Zuid redelijk. Met name de Erasmuswijk en Reij ershove zien er goed verzorgd uit. Deze buurten missen echter voor zieningen. De Magistraatwijk laat een negatie ver beeld achter. Bij de flats valt het zwerfvuil en de graffiti op de mu ren op. Gemiddeld geven de inwo ners van Middelburg-Zuid een 6,7 aan de kwaliteit van de woonomge ving. Het minst tevreden zijn de bewo ners over de voorzieningen voor de jeugd. In alle buurten ontbreken voorzieningen. Vooral voor de tie ners is er veel te weinig te doen. Bewoners geven aan dat deze groep zorgt voor veel overlast. Zij kunnen immers nergens in de wijk iets leuks doen. Een logisch gevolg is dat de jonge ren rondhangen op plaatsen die daar eigenlijk niet voor bedoeld zijn. Ook zijn de bewoners niet te dat bewoners zich niet altijd even prettig voelen. Het beeld dat bewoners van hun buurt hebben, is voor een groot deel afhankelijk van hun tevredenheid met hun eigen woonsituatie. Op dit punt komt Middelburg positief uil de bus. Voor de toekomst van de wijk is echter niet alleen de situatie zoals die nu is van belang. Ook de toekomstige woningvoor raad, de bevolkingssamenstelling en de verhouding tussen koop- en huurwoningen spelen een grote rol. Tijdens de bijeenkomsten met be woners en professionals zijn deze onderwerpen boven tafel gekomen. Velen gaven aan dat de keuzemoge lijkheden in woningen erg beperkt zijn. Dat willen de bewoners in de toekomst graag anders zien. In Middelburg-Zuid voelen veel mensen zich thuis. Ze wonen met plezier in de wijk en voelen zich mede verantwoordelijk voor de leefbaarheid in de buurt en ze wil len graag helpen hier iets aan te doen. Deze positieve kijk op veranderin gen is van groot belang voor het slagen van projecten in Middel burg-Zuid. Want als de bewoners de plannen ondersteunen is de kans van slagen veel groter. Niet ieder een is even gehecht aan zijn of haar buurt. In de Magistraatwijk en de Eras muswijk voelt zich één derde niet gehecht aan de buurt. In Reijersho ve is dat zelfs 44 De gehecht heid aan Middelburg als stad ligt hoger. Bureau Companen heelt een aantal oplossingen bedacht voor de ge schetste Ieefbaarheidsproblemen. In grote lijnen hebben de oplossingen te maken met: het beheer en onderhoud van de wijk; het gebruik van de wijk; huisregels in de wijk. De bijbehorende maatregelen ko men gedeeltelijk voor rekening van de gemeente Middelburg, Woon goed Middelburg, het Sociaal Kul- lureel Werk Middelburg, de politie maar gedeeltelijk ook voor reke ning van de bewoners. Het 'Samen werken aan een betere wijk' zal centraal staan bij de uitvoering van de projecten De oplossingen zijn gekoppeld aan projecten. Die projecten zijn vooral gericht op hel sociale en fysieke be heer van de wijk, op ruimtelijke in grepen in de woonomgeving en op ingrepen in de woningvoorraad. Een kleine greep uit de projecten: activiteiten voor jongeren, integra tie van allochtonen, hel organiseren van een achterpadendag, het opstel len van leefregels, optreden tegen afval op straat, het opstellen van een verkeerscirculatieplan, verkoop van huurwoningen enzovoorts. De resultaten van het leefbaarheids onderzoek worden ingepast in de plannen die al voor de wijk bestaan zodat een integraal plan van aanpak gemaakt kan worden. De project voorstellen die bureau Companen heeft gedaan, worden meegenomen in dit plan. Het spreekt voor zich dat niet alles tegelijk aangepakt kan worden. De eenvoudig op te lossen knelpunten worden op korte termijn opgepakt. Zo is het opknappen van de achter paden een voorbeeld van een proj ect dat redelijk snel opgepakt kan worden. Een nieuw winkelcentrum is een project dat op lange termijn gereali seerd wordt. Alle projecten worden op hun haalbaarheid bekeken zodat een realistisch plan gemaakt kan worden voor een zonnige toekomst van Middelburg-Zuid. Een exemplaar van het rapport over de leefbaarheid in de wijk ligt tot eind juni ter inzage bij de sectie Communicatie, Sladhuisslraat 2. die van 1.000,= (bovenop de re guliere subsidie van het rijk). Een zonneboiler bespaart bij een gemiddeld verbruik ongeveer 200 kubieke meter aardgas per jaar. Dat scheelt. Niet alleen in geld, maar vooral ook in de vermindering van de uitstoot van kooldioxide. En dat is weer goed voor het milieu! Blijf de publicaties op deze pagina vol gen om optimaal te kunnen genie ten van gratis energie van de zon. Zaterdag 5 juni aanstaande vindt er in het centrum van Middelburg een zonneboiler-infomarkt plaats. De exacte plaats wordt volgende week op deze pagina bekend gemaakt. Tijdens de infomarkt kan de com plete installatie bekeken worden en staan de deelnemende leveran ciers/installateurs en adviseurs van de gemeente klaar om alle vragen te beantwoorden. Zonne-energie is onuitputtelijk, schoon en gratis. Als de Zonneboileractie een succes wordt, kunnen we er straks trots op zijn dat we in Middelburg niet al leen maar praten over het milieu, maar ook werk maken van het ge bruik van duurzame energie. Doe dus mee! De informatieavond op 15 juni vindt plaats in wijkcentrum het Zuiderbaken Er zijn verschillende zonne-energiesystemen die toegepast kunnen worden Binnenkort start de gemeente Mid delburg met een Zonneboileractie. Tijdens deze actie, waarover vol gende week op deze pagina meer informatie volgt, krijgen maximaal honderd eigenaren/bewoners in de gemeente Middelburg de kans een zonneboiler te laten installeren voor een zeer aantrekkelijke prijs. Hier bij geldt: die het eerst komt, het eerst maalt. Tijdens deze actie geeft de gemeente Middelburg een subsi- "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen, ge handicapten en diegenen, die (tijdelijk) zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag tussen 8.45 en 9.30 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 0118-638570. Het bezorgen ge beurt ook op deze dag. Menu van 31 mei tot en met 6 juni Maandag Gebakken vleesballetjes in pitti ge saus, snijbonen, gestampte aardappelen Dinsdag Reepjes varkensvlees in room saus, wortelen, aardappelen Woensdag Runderlapje, bloemkool, broc coli, aardappelen Donderdag Blokjes kalkoen in kerriesaus met vruchten, rijst Vrijdag Visfilet in kruidensaus, erwten, wortelen, aardappelen Zaterdag Nasi Goreng met kip saté Zondag Wat de pot schaft Met ingang van zondag 30 mei aanstaande worden door de Pro vincie/ Connexxion een aantal wij zigingen doorgevoerd in de vanaf dat moment geldende dienstrege ling voor het openbaar vervoer. Daarbij gaat het om de volgende wijzigingen: lijn 53: Veere-Middelburg: rit 1 ar riveert om 06.49 uur in Middelburg, rit 3 en 7 vervallen (07.25 en 08.25 uur), rit 27, 31, 35 vervallen (16.25, 17.25 en 18.25 uur). Middelburg- Veerc: rit 6 vertrekt om 06.32 uur, rit 24, 28, 32 en 36 vervallen (14.08, 15.08, 16.08 en 17.08 uur). lijn 53 Middclburg-Goes: met uit zondering van de rit van 07.55 uur (vanaf de Loskade) komen alle ritten te vervallen. Voor Nieuw- en Sint Joosland wordt de "lijntaxi" geïntro duceerd. - lijn 58: Stromenwïjk-Station-Dau- wendaele: rit 1 vervalt (06.26 uur) rit 5, 9 en 17 vervallen (07.02, 07.32 en 08.32 uur) Dauwendaele-Station- Stromenwijk: rit 6, 10 en 18 verval len (07.17,07.47 en 08.47 uur). lijntaxi Nieuw- en Sint Joosland: tot op heden werd Nieuw- en Sint Joosland mede ontsloten door een "beltaxi", waarbij de Taxicentrale in Middelburg kon worden gebeld. De ze regeling wordt overgenomen door de Provincie/Connexxion, waarbij vanaf de ingangsdatum afspraken gemaakt moeten worden via het cen trale nummer van de Connexxion in Goes: 0113-252000. Voor nadere inlichtingen over de nieuwe dienstregeling kunt u (gratis) bellen met 06-0220900: klantenser vice Connexxion. www.euroverkiezingen.nl Gedurende de hele dag worden rondleidingen door de gebouwen en over de begraafplaats georganiseerd. Belangstellenden kun nen de ovenruimte van het crematorium bekij ken. Het doel van de open dag is de mensen informeren over de ver schillende mogelijkheden van de begraafplaats en het crematorium. Mensen komen vaak onverwachts voor een overlijden te staan en door onwetendheid worden daarom soms verkeerde beslissingen g^.iomen. - N-T-fL- Om 11.30 uur vindt een speciale rondleiding plaats over de histori sche waarden van bepaalde graven en de naluuraspeeten op de begraaf plaats. Ook staan verschillende in formatiestands op het terrein waal mensen informatie kunnen krijgen over grafbeplanting, grafstenen en dergelijke. Ook worden er kisten getoond en beschilderd. Daarnaast wordt een video getoond over be graafplaatsen in de gemeente Mid delburg. Voor meer informatie kan contact worden opgenomen met dhr. Jille- ba, telefoonnummer 0118-675303 Ronde tafelgesprek met wethouders en jongeren De gesprekken op de scholen en jeugdhonken werden door zowel raadsleden/ambtenaren als jongeren als positief ervaren. Tijdens de be zoeken hebben jongeren meege werkt aan een enquête. Uil de ge sprekken en de enquête blijkt dat een meerderheid van de jongeren het belangrijk vindt dal zij betrok ken wordt bij de ontwikkeling van Middelburg. In vervolg op de be zoeken aan de scholen en jeugd honken wil hei gemeentebestuur daarom met jongeren verder praten in een ronde-tafelgesprek. Tijdens het ronde-tafelgesprek wil len de wethouders Brakman en Van Dijk-Sturm van de jongeren weten wat hun ideeën zijn over het betrek ken van de jongeren bij het beleid. De deelnemers krijgen een aantal voorbeelden van jongerenparticipa tie voorgelegd. Welke vorm moet een jongerenovcrleg in Middelburg krijgen? Hoe vaak is overleg nodig? Over welke onderwerpen willen de jongeren meepraten? Aan de hand van de resultaten van dit gesprek wordt in Middelburg een vorm van jongerenparticipatie opgezet. Op vrijdag 28 mei om 13.30 uur komen de jongeren en de wethou ders bijeen om over deze onderwer pen te praten. Belangstellenden kunnen het gesprek volgen vanaf de publieke tribune.

de Faam | 1999 | | pagina 3