Gereedschap als nieuw l Balkon in zomertooi i 1 I I I Selectievolgorde garages I l J Woonpas nummer Vragen of meer informatie rri 18 FAAM/VLISS9INGER Woensdag 26 mei 1999 GARAGES Bij het aanbod aan garages geldt dat huurders van een woning van de desbetreffende woningcorporatie voorrang hebben op niet-huur- ders. Vervolgens is de woonduur bepalend. Degene met de langste woonduur gaat voor. Tenzij er een garagezoekende reageert die boven of naast de gara ge een woning huurt van de desbetreffende corporatie. Dan gaat degene die erboven woont voor op degene met de langste woon duur en degene die er naast woont. Daarna gaat degene die er naast woont voor op degene met de langste woonduur. Zorg ervoor dat u op de woonbon uw woonduur invult. Hoge Geere 44 Binnenstad Middelburg, Middelburg Huurprijs: 85,10 Bijkomende kosten: 14,90 Beschikbaar: 01 -07-1999 Bijzonderheden: parkeerplaats in parkeerkelder Hoge Geere. Eigenaar:Woongoed Middelburg, Rayon I Deze woonbon moet uiterlijk op dinsdag I juni (voor 13.30 uur) in het bezit zijn van de eigenaar van de woning die u bij (I) hebt ingevuld. Mijn belangstelling gaat uit naar: 1 Advertentienr.: O UZI IZH O O O CU straatnaam: 2 Advertentienr.: G O O O O O O straatnaam: 3 Advertentienr.: G D D G G D D straatnaam: Garage: huisnr.: huisnr.: huisnr.: straatnaam: nr.: achternaam:voorletter(s):geb.datum: M V dag maand jaar Ik heb een woonpasnummer: Qnee Q ja: mijn woonpasnummer is: QQQQQQQQQQ Het onderstaande hoeft u alleen in te vullen als u geen woonpasnummer hebt of als er gegevens veranderd zijn. Als u op dit moment geen woonpasnummer hebt, ontvangt u automatisch een woonpasnummer, nadat wij deze woonbon van u hebben ontvangen Qj Starter Qj Doorstromer, ik woon vanaf Ik ben een: Adres: Postcode: Woonplaats: Achternaam partner: voorl.: dag maand jaar .Huisnr.: .in mijn woning .Geb.datum: Q M Q V Mijn telefoonnummer waar ik overdag bereikbaar ben is: Ik betrek de woning met dag maand jaar personen. Mijn bruto-gezinsinkomen per maand is a Ik werk op Walcheren/Sloegebied en woon buiten Walcheren/Sloegebied: Q nee Q ja. Zo ja, de afstand van mijn woning naar het werk bedraagt km enkele reis. Poortershove 18 a Magistraatwijk, Middelburg Huurprijs: 100,- Beschikbaar: 11-06-1999 Eigenaar:Woongoed Middelburg, Rayon 3 Driewegenhof 155 Dauwendaele, Middelburg Huurprijs: 100,- Beschikbaar: 17-06-1999 Eigenaar:Woongoed Middelburg, Rayon 4 Schuur 12 tussen de A. Verdoelstraat H. Berckmanstraat in. Huurprijs:/ 10,-p/m Beschikbaar: begin juni 1999 Eigenaar: Basco Driewegenhof 3 19 Dauwendaele, Middelburg Huurprijs: 100,- Beschikbaar:01-07-1999 Eigenaar:Woongoed Middelburg, Rayon 4 Roozenburglaan 175 H Dauwendaele, Middelburg Huurprijs:/ 100,- Beschikbaar: 08-06-1999 Eigenaar:Woongoed Middelburg, Rayon 4 Het woonpasnummer is een persoonlijk nummer dat u automatisch schriftelijk ont vangt op het moment dat u een woonbon hebt ingevuld. Lees vóór het gebruik van het woonpasnummer de brief goed door. Bij het in vullen van een volgende Op Zoek naar kantoorruim te? Wij hebben voor u TE HUUR Dirk Dronkersstraat 6 te Vlissingen Huurprijs 335,- per maand Oppervlakte ca. 35 m2 Geïnteresseerden kunnen zich tot vrijdag 4 juni telefonisch aanmelden bij: BASCO,tel. 0118-427700 maandag t/m donderdag tussen 8.30 en 12.00 en tussen 13.00 en 17.00 vrijdag tussen 8.30 en 12.00. woonbon hoeft u dan name lijk geen gegevens meer in te vullen. Aan dit nummer zijn uw persoonlijke gege vens verbonden, die u op de laatste woonbon hebt inge vuld. Hebt u een vraag of hebt u behoefte aan meer informatie neem dan nu contact op met de woningcorporatie van uw keuze. De medewer kers staan u graag te woord. Zij zijn deskundig op het gebied van de verhuur en kunnen u onder andere informatie geven over de woningen, de huurprijs, de toewij zing, individuele huursubsidie. En ook over de wijze waarop u uw kansen kunt vergroten. Vereniging tot verbetering van de volkshuisvesting Vlissingen postadres: Postbus 24 4380 AA Vlissingen bezoekadres: Keldermanstraat 64Vlissingen ma. t/m do. van 8.00 tot 12.00 uur/ 13.00 tot 15.00 uur, op vr. van 8.00 tot 11.30 uur 0118-415620. ma. t/m vr. van 8.30 tot 10.00 uur 0118-419767 vervhv@zeelandnet.nl telefoon: faxnummer: e-mail: Woongoed Middelburg postadres: Postbus 7120 4330 GC Middelburg Buitenruststraat 235 Middelburg ma. t/m do. van 9.00 tot 13.30, op vr. van 9.00 tot 12.00 uur, overige tijden op afspraak, ma. t/m do. van 9.00 tot 13.30 uur, op vr. van 9.00 tot 12.00 uur: Rayon 1:0118-691717 Rayon 2:0118-691727 Rayon 3:0118-691737 Rayon 4:0118-691747 0118-691791 postbus@woongoed.nl bezoekadres: telefoon: faxnummer: e-mail: T)Basco stichting woningbeheer postadres: Postbus 227 4380 AE Vlissingen bezoekadres: Hermesweg 13 Vlissingen ma. t/m do. van 8.00 tot 12.00 uur 13.00 tot 17.00 uur, op vr. van 8.00 tot 11.45 uur telefoon: 0118-427700 ma. t/m vr., van 8.30 tot 9.30 uur faxnummer: 0118-411177 e-mail: info@basco.nl Woningstichting Walcheren postadres: Postbus 1093,4388 ZH Oost-Souburg bezoekadres: Burchtstraat 48 Oost-Souburg ma. t/m do. van 9.00 tot 12.00 uur/ 13.30 tot 15.30 uur, op vr. van 9.00 - 12.00 uur telefoon: 0118-461718 ma. t/m do. van 9.00 tot 12.00 uur en 13.30 tot 15.30 uur, op vr. van 9.00 - 12.00 uur faxnummer: 0118-471690 e-mail: wonsLwalch@worldonline.nl Wanneer in mei de kans op nachtvorst voorbij is, kunnen we het balkon met éénjarige zomerbloei- ers en kuipplanten inrich ten. Ligt het balkon voor het grootste gedeelte van de dag in de zon, dan is er wat de planten betreft geen beperking. Bijna alle eenjarige zomerbloeiers en kuipplanten komen uit zuidelijke streken en hou den van volle zon. Ligt het balkon wat meer in de schaduw, dan zijn vooral Vlijtige Liesjes (Impa- tiens), Fuchsia, Abutilon en tabaksplanten (Nico- tiana) een goede keuze. Een bonte mengeling van kleur is mooi, maar denkt u ook eens aan een compositie in kleur. Bijvoorbeeld in blauw van Labelia, Petunia en Agera- tum, heel mooi. Ook een combinatie van verschillen de roze bloemen scoort hoog, zoals roze geranium (Pelargonium), roze Pe tunia en roze gipskruid (Gypsophila). Heel trendy is het om tussen uitbun dig bloeiende eenjarigen een rustige grijsbladige Helichrysum te zetten. Het mooiste effect krijgt u als de plan ten dicht bij elkaar staan, meer diepte wordt bereikt door door bijvoorbeeld een groepje planten op een laag tafel tje of etagère te zetten. Hanging baskets en hangbakken zor gen voor een speels efect Tegen de gevel een muurbak en voor het balk onhek zijn speciale bakken verkrijg baar die eenvoudig te bevestigen zijn. Ligt het balkon gevoelig voor de wind dan kunt u bijvoorbeeld met een riet mat langs het balkonhek de ergste tocht breken. Een gebroken steel betekent niet automatisch dat u die schop, hamer, bijl, schoffel of hark weg hoeft te gooien. Zet er nieuwe steel aan en geef uw gereed schap meteen een onderhoudsbeurt. Gun uw gereed schap een tweede leven en het kan weer jaren mee. Wij laten u zien hoe je dit stap voor stap aanpakt. De juiste lengte Let op de goede lengte van de steel als u een nieuwe koopt. De meeste stelen hebben standaardmaten, maar het is verstandig het oude exemplaar mee te nemen zodat u zeker weet dat u de juiste maat heeft. Als u een spade of schop rechtop zet dan moet het uiteinde van de steel op heuphoogte zitten. Schop of spade De steel van een schop of bats is iets gebogen. Voor een spade is de steel bijna recht. Een goede steel is gemaakt van Essenhout, dit is vrij licht en toch zeer sterk. Let er op dat de houtnerven zo recht mogelijk zijn. Goed onderhoud verlengt de levensduur. Maak de schop of spa de na het werk schoon. Verwijder de aarde met een borstel of houten spatel en wrijf het blad even in met een beetje olie. De steel af en toe inwrijven met lijnolie. 1. Bepaal de lengte van de nieuwe heuphoogte reiken. 2. Eerst het blad van de oude steel verwijderen. Zet het blad vast in de werkbank of de bankschroef en draai de schroef los. Lukt dat niet vijl dan de kop van schroef of spijker af. 3. Sla nu met een drevel het restant van de schroef of spijker diep ge noeg in het hout van de oude steel. 4. Klem nu alleen de steel vast en sla met een houten of rubberen hamer het blad van de schop los. 5. De opening waar de stel in past heet de Dul. De nieuwe steel moet daar precfes strak in pas sen. Schaaf stukje voor stukje de steel passend. Controleer steeds of de steel past. Als de steel past steek je hem in de dul en tik nu met het andere einde op een harde ondergrond. Zo zet het blad zich goed vast aan de steel. 6. Boor met een dun boortje het schroefgat voor. Dit is nodig om dat anders de steel kan splijten. snee van 1 cm diep. Hier wordt later een wig van hardhout in geslagen. 11. Leg de steel een nacht in de koelkast waardoor deze iets krimpt. Smeer het uiteinde van de steel in met 2-componenten- lijm en steek nu de steel in de bijl. De onderkant op een harde ondergrond aantikken waardoor de steel zich goed vast zet in de bijl. 12. Plaats nu een houten wig in de zaagsnede en sla hem vast met een kunststof hamer. Steekt de steel iets uit dan afzagen en glad vijlen. Sla nu een stalen spie dwars op de houten wig in de kop van de steel. Werken met hout, metaal en kunststof De Consumentenbond heeft een praktisch boek uitgegeven in de reeks Zelf klussen: 'Werken met hout, metaal en kunststof. De uit gave bevat een schat aan informa tie; degelijk en verantwoord en volgens de laatste stand van de techniek en de modernste inzich ten. Niet alleen vindt de beginner er het abc, maar ook de gevorder de klusser zal verrast zijn door de handige aanwijzingen om menige klus tot een beter einde te bren gen. Veel praktische informatie over houtsoorten, plaatmaterialen, hulpmiddelen, gereedschappen en technieken om meer uit hout te kunnen halen. Daarnaast is er aan dacht voor veelgebruikte metalen, toepasselijke gereedschappen en bewerkingstechnieken. Er staan tests in om veelgebruikte kunst stoffen van elkaar te onderschei den en handige bewerkingstech nieken om ermee aan de slag te gaan. Informatie: Consumentenbond, Den Haag. Telefoon 070-4454900 Tegenwoordig is veel gereedschap voorzien van een metalen of kunst stof steel. Maar niet alles. Hamers, bijlen, schoppen en spaden hebben vaak nog een houten steel en die kan breken. Nu zijn er tegenwoor dig verschillende merken tuinge reedschappen te koop die voorzien zijn van een snelkoppelsysteem waar je maar één steel voor nodig hebt. Maar toch zijn er veel mensen die zweren bij zo'n degelijke houten steel. En als die steel na jarenlang intensief gebruik toch breekt, dan is die gemakkelijk zelf te vervangen. steel. Kies de lengte zo dat u tij dens het werken niet teveel voor over buigt. Daar krijgt u snel last van. Blad en steel moeten tot 7. Zet het blad nu definitief vast met een schroef of een speciale na gel. Hamer en bijl De steel van een bijl of een hamer moet absoluut betrouwbaar zijn. Los schieten terwijl u aan het werk mag echt niet voorkomen. Een goe de steel voor zowel bijlen als ha mers is gemaakt van gemaakt van Essenhout of, nog beter. Hickory. Dit is de Amerikaanse variant van Essenhout. Een bijlsteel is iets ge welfd van vorm waardoor deze be ter in de hand ligt en heeft tevens een verdikking aan het uiteinde waardoor de steel niet uit uw hand schiet. Vervang de steel altijd door een steel met dezelfde lengte, dikte en vorm. De oude steel daarom meenemen naar de winkel. 8. Om de oude steel te verwijderen de bijl goed in de werkbank klem men. Boor de kop van steel nu uit. 9. Met een koubeitel of een ander geschikt voorwerp eerste de res tanten van de oude steel grondig verwijderen en het gat goed schoonmaken. 10. Maak het uiteinde van de steel passend met een rasp en een handschaaf. Maak hem niet te dun. Af en toe controleren of de steel past. Zaag in het midden van de kop van de steel nu een Verplant eenjarige zomerbloeiers na aankoop naar ruimere behuizing

de Faam | 1999 | | pagina 16