Verkoop Molenwater nu via Sinke Komejan Woqnkeuze met: KORT KORT KORT Universele reiniger Kweekbak bouwpakket Inbraakveilig open en dicht Raamsluiting met weerhaak Ideale klusgenoot Nuttige holster Een hond in huis HUREN in Midden Zeeland. Bepaal dan uw Woensdag 26 mei 1999 11 Jaargang 3 nummer De verkoop van stadswoningen en apparte menten op het Molenwater in Middelburg is van Ronald Zwolle Makelaardij overgegaan naar Sinke-Komejan. Projectontwikkelaar Ballast Nedam zegde de samenwerking met Zwolle Makelaardij op omdat er volgens Ballast Nedam te weinig woningen verkocht waren om een begin te kunnen maken met de bouw. Er is geen land ter wereld waar zoveel huisdie ren worden gehouden als Nederland. Deskun digen hebben daar allerlei verklaringen voor: mensen willen een stukje 'natuur' in huis, ze willen gezelschap of het is goed voor de kinde ren. Voordat u overgaat tot de aanschaf van een hond, moet u met een aantal zaken reke ning houden. Voordat u eeim hond aanschaft, moet u deze vragen met 'ja' kunnen beantwoorden: door Anita Hoekman Goes blijft in rap tempo verder groeien. In Nieuw-West hebben de laatste kersverse be woners nog niet eens de tijd gehad om de tuin aan te kleden of de nieuwe bewoners staan al in de startblokken om in hun huis aan de slag te gaan. Begin mei werd de eerste paal gesla gen voor 'het Klaverblad Goes'. De woningen moeten dit jaar nog opgeleverd worden. Goes groeit verder met Klaverblad „De appartementen en stadswoningen zijn zeker niet onverkoopbaar", vindt A. Sinke van Sinke-Kome jan. ,,'t Is een prachtig pro ject en wij geloven er echt met hart en ziel in". Het plan voor de appartementen en stadswoningen is afkomstig uit de pen van architect Raph Erskine. De stadswoningen, ge bouwd met drie slaapka mers en een eigen tuin, zijn in feite eengezinswoningen. De appartementen zijn niet ingedeeld volgens een stan daard indeling maar zijn on derling bijna allemaal an ders. Dat heeft volgens Sin ke de verkoop tot nu toe wel eens nadelig kunnen beïn vloeden. „Het is een ingewikkeld plan waarbij je niet in één oog opslag kunt zien hoe de ap partementen ingedeeld zijn. In mijn optiek is dat ook de kracht van het plan, dat indi viduele. Maar het dreigt ook de bottleneck van het hele project te worden. Want je kunt je klanten bijna geen idee geven van hoe het er nu echt uit komt te zien". De voorlichting over het project geschiedde tot nu toe veelal met behulp van openbare bijeenkomsten voor geïnteresseerden. Sin ke is van plan dat anders aan te pakken: „Wij willen proberen de klanten wat persoonlijker te benaderen. Het is bij zo'n ingewikkeld plan bijna niet mogelijk om in het algemeen iets uit te leggen. Daarbij komt nog dat je in Zeeland met een wat afwachtend publiek te maken hebt. Hier wordt lie ver eerst de kat uit de boom gekeken voor er een nieuw huis gekocht wordt. Daarom ga je ook vaak pas echt goed verkopen wanneer er daadwerkelijk gebouwd wordt. Dan zien de mensen pas echt goed hoe het er uit komt te zien. En zo'n pro jectontwikkelaar uit de Randstad, die wil daar niet op wachten. Die wil gewoon geen enkel risico lopen". Sinke heeft er alle vertrou wen in dat de woningen ge woon gebouwd gaan wor den. „Waar vind je dat nou, rui me nieuwgebouwde wonin gen met tuin in het centrum van Middelburg? Nergens. Dit is gewoon uniek. Daar om maak ik me sterk dat die woningen gewoon verkocht gaan worden". De appartementen en stadswoningen aan het Molenwater in Middelburg. gij begint Bezint eer Een hond heeft dagelijks zorg en aandacht nodig. Dat begint bij voldoende goede voeding en vers drinkwater, maar ook moeten honden dagelijks een aantal malen worden uitgela ten. Sommige mensen denken dat een hond alleen uitgelaten hoeft te worden om zijn be hoeften te doen. Niets is min der waar. Een hond heeft be weging nodig en moet zijn energie kwijt kunnen. Het ene ras heeft veel meer beweging nodig dan het andere. Boven dien heb je ook zogenaamde 'werkhonden', zoals jachthon den en herdershonden, die echt beziggehouden moeten worden. Geeft u ze onvoldoende 'werk', dan gaan ze zich verve len met alle vervelende gevol gen van dien. Daar moet u dus terdege rekening mee houden wanneer u uw keuze bepaalt. Als u een keer niet in staat bent uw hond uit te la ten, vraag het dan aan een kennis of de buren. Een kind uit de buurt wil het misschien ook graag doen en zo een ex tra zakcentje verdienen. Voor mensen die minder van honden gediend zijn, vormt de hondenpoep op de stoep een grote bron van ergernis. U kunt uw hond leren zijn be hoeften op bepaalde plaatsen te doen. Heeft de hond 's och tends 'hoge nood' en haalt hij het uitlaatveldje niet, ruim dan de poep netjes op. Daar zijn handige schepjes en speciale zakjes voor te koop. Blaffende honden bijten niet, maar kunnen wel veel overlast veroorzaken. Blaffen is moei lijk af te leren, zeker als u wilt dat de hond wel waaks blijft. Vaak heb je het als eigenaar helemaal niet door dat de hond blaft, omdat het gebeurt wanneer u er niet bent. U kunt het blaffen binnen de perken houden met enige training en veel geduld. U verlaat uw wo ning, maar blijft voor de deur luisteren hoe uw hond re ageert. Zodra de hond begint te blaffen, spreekt u hem met stemverheffing toe, zodat hij weet dat u dit gedrag afkeurt. Dit moet u wel tot vervelens toe herhalen en vergeet voor al de hond niet te belonen wanneer hij braaf is! In ieder geval is het verstandig om een flink stuk met de hond te gaan lopen voordat u weg moet. Hij zal dan moe zijn en hopelijk in zijn mand in slaap vallen. U kunt uw hond ook een bot of iets dergelijks ge ven zodat hij zichzelf bezig houdt tijdens uw afwezigheid. Soms kan het helpen wanneer u de radio zacht laat spelen, zodat de hond niet het gevoel heeft dat hij alleen is. Mensen die overdag vaak weg zijn, moeten niet aan een hond beginnen! Als u besluit om een hond als huisdier te nemen, kunt u dat doen via een kynologenver- eniging of kennel waar het door u gewenste ras gefokt wordt. Luister altijd goed naar het advies van de fokker. Die kunnen meestal al iets zeggen over het karakter van de pups. En denk erom: elke pup ziet er schattig uit, ook de pup van het ras dat niet zo goed bij u past! Een andere mogelijkheid is om naar het dierenasiel te gaan. Vaak is er volop keus. Een voordeel van het asiel is dat men al iets weet over het gedrag van de hond (kan hij bijvoorbeeld goed met kinde ren of katten overweg). Meest al kunt u de hond bovendien een tijdje op proef krijgen. Een hond uit het asiel is overigens niet gratis. In veel gemeenten worden door hondenverenigingen trainingen gedrag en gehoor zaamheid gegeven. Zulke cur sussen zijn niet alleen bijzon der leerzaam voor de hond, de baas doet ook een hoop nutti ge informatie op. - Heb ik genoeg tijd voor de hond (opvoeden, uitlaten, verzorgen)? - Heb ik genoeg geld (voeding, dierenartskosten en medicijnen)? - Heb ik opvang tijdens vakanties (kennissen of dierenpension)? - Heb ik voldoende ruimte in huis (kan ik tegen haren in mijn interieur)? - Heb ik op de lange termijn ook tijd (een hond wordt gemiddeld 8 tot 12 jaar oud) - Past de hond qua karakter bij mij en omgekeerd (veel of weinig energie)? Honden zijn heel leuk, maar u moet er wel tijd voor hebben. Advertentie http^/*eol«nd.wöonkeu*o.nl Reinigen, polijsten en beschermen. Die bezigheden vergen doorgaans heel wat verschillende middeltjes en veel ener gie. Met de universeelreiniger in pastavorm 'Wiro' presteert u dat echter vrijwel moeiteloos in één handeling. Het middel is te gebruiken voor vrijwel alle oppervlakken die u liefst glimmend schoon wilt hebben, zoals metaal, glas, keramiek, kunststof en gelakt hout. Omdat het middel kalk- en vetop- lossend is, leent het zich bij uitstek voor tegels, sanitair, ra men, kunststof kozijnen en tuinmeubilair en niet te vergeten keramische kookplaten en andere keukenapparatuur. Wiro bevat uitsluitend vuiloplossende bestanddelen van natuurlij ke grondstoffen. Het is dan ook gif-, fosfaat- en zuurvrij, bio logisch afbreekbaar en milieu- en huidvriendelijk. Het product laat zich bovendien makkelijk en licht verwer ken: met een vochtige spons over de pasta wrijven, de spons samenknijpen om schuim te produceren en het te rei nigen oppervlak ermee inwrijven. Tot slot onder water af spoelen of afnemen met een vochtige doek en het object is blinkend schoon. De forse prijs, ongeveer 32 voor een pot van 750 gram, in clusief speciale spons, wordt goedgemaakt door de onge kende eigenschappen en het feit dat het middel zeer zuinig is in het gebruik. Voor meer informatie kunt u bellen naar de firma Majoor in Bussum, telefoon (035) 691 80 72. Wie het te omslachtig vindt om zelf een kweekbak te maken, kan een 'Jewel' bouwpakket aanschaffen. Deze uit gerecy cled kunststof vervaardigde kweekbakken worden als bouw pakket geleverd en u kunt ze snel en zonder gereedschap in elkaar zetten. De aluminium ramen zijn (windvast) in drie ventilatiestanden te borgen en voorzien van UV-bestendige ruiten. Bovendien zijn deze voor het bewerken van de grond of het verzorgen van de planten eenvoudig opzij te schui ven, of in hun geheel te verwijderen. De bakken zijn ook eenvoudig te demonteren en dus ver- huisbaar. Ze zijn verkrijgbaar in de maten 100 x 60 x 40 cm (circa 157) en 120 x 100 x 40 cm (circa 244). De bakken zijn te bestellen via postordérbedrijf Bakker in Hillegom, te lefoon (0252) 43 83 33. Voor draaikiepramen was tot voor kort geen adequate, laat staan flexibele sluiting voorhanden. Door het speciaal daar voor ontworpen en zeer solide oplegslot 'Block-safe BS 2' is die leemte volmaakt opgevuld. Met dit, door de doe-het-zel- ver aan te brengen, zeer robuuste slot is het raam, zowel in kierstand als dicht, absoluut kinderveilig en inbraakwerend te vergrendelen. In de derde, neutrale stand kan het raam gewoon op de twee bekende manieren geopend worden. Er is ook een simpeler uitvoering, de 'BS 1'. Daarmee is een raam of (schuif)deur alleen in gesloten toestand af te sluiten. De sloten zijn verkrijgbaar in wit en bruin en te koop in de betere ijzerwarenzaak. Prijzen zijn respectievelijk 116,95 en 137,75. Meer informatie: telefoon 06-532 183 64. Speciaal voor openslaande ramen ontwierp slotenfabrikant Nemef een oplegraamsluiting met haakgrendel. Daarmee is het uitgesloten een raam zo te forceren dat de pal uit de sluitkom raakt. Iets dat bij hoge, zachthouten ramen nogal eens voorkomt. Deze met een cilinderslot uitgevoerde raamsluiting bestaat uit een hendel-haakconstructie en een sluitkast. Deze slui ting is met acht schroeven heel eenvoudig aan te brengen. Omdat de sluitkast uit opbouwelementen bestaat, is hakken of frezen in het raamkozijn namelijk niet nodig. De sluiting is te koop bij doe-het-zelf- en ijzerwarenzaken en kost circa 50. Meer informatie: telefoon (055) 312 18 88. Verstelbare werktafels, beter bekend als 'Workmates' zijn een uitkomst voor elke doe-het-zelver. Ingeklapt nemen ze een bescheiden plaatsje in en uitgeklapt zijn het ideale werk- /zaagtafels. Voor de klusser die een broertje dood heeft aan eindeloos gezwengel, is de verstelbare 'Wolfkraft Master' werktafel een verademing. De twee spanplaten van deze tafel zijn na melijk met twee voetpedalen te bedienen. De slingers wor den alleen nog gebruikt voor het naspannen. Door beide pedalen tegelijk in te trappen, komt de verstelba re spanplaat in zijn geheel naar de vaste plaat toe. Wordt slechts één pedaal ingedrukt, dan komt ook maar een kant naar voren, waardoor ook schuine werkstukken moeiteloos in te klemmen zijn. Door beide pedalen naar boven te bewe gen is de klemplaat - met de hand - weer in de gewenste uit gangspositie te brengen. Door zijn grote flexibiliteit en de acht kunststof spanklemmen is vrijwel elk werkstuk rotsvast in te klemmen en dan comfortabel te bewerken. Het gebruik van deze werkbank wordt nog vergemakkelijkt door een geïntegreerde schaal-/centimeterverdeling en een in het fra me opgenomen gereedschapsopbergrek. De standaardhoogte is 82 cm en de afmetingen van het bo venblad bedragen 766 x (minimaal) 560 x (maximaal) 766 mm. De maximale spanwijdte is 190 mm. De tafel weegt 19 kilo en is probleemloos te belasten tot 200 kilo. De werktafel is te koop bij ijzerwarenhandel en bouwmarkt en kost 249. Voor meer informatie kunt u bellen naar Markt Holland, tele foonnummer (0294) 41 74 17. Voor wie om de haverklap zijn zaktelefoon kwijt is, bieden de smaakvol uitgevoerde 'Riwal' holsters wellicht uitkomst. Ze zijn vervaardigd van 3 mm dik tuigleer en gevoerd met suè- de. Daardoor kan de telefoon bij het insteken en uitnemen niet beschadigen. De holsters zijn aan de voorzijde voorzien van een solide drukknopsluiting en aan de achterkant zit een riemclip van veerstaal. Ze zijn verkrijgbaar in de kleuren zwart en bordeaux. Prijs (exclusief verzendkosten) f 99. Voor meer informatie: Konnex in Ermelo, telefoon (0341) 55 32 24. 260.000 en 285.000 gulden kosten. Voor hui zen met een der gelijke grootte niet al te duur. Volgens Sinke Ko mejan is dat één van de redenen dat de woningen zo goed zijn ver kocht. Het Klaver blad is een ont werp van Archi- kon uit Goes en ze worden gebouwd door aannemer Nonnekes. In Nieuw-West in Goes blijft het de komende maan den dus een af en aan rijden van groot materieel. En als dit project erop zit en de be woners van het Klaverblad hun buxus en rozen in de grond zetten, zal het volgende project waar schijnlijk starten. Want Goes blijft groeien. De tekening van hoe het Klaver blad er uit moet komen te zien. De bouw is nog maar net begon nen. De straten in Nieuw-West zit ten vol hobbels en kuilen. Maar zolang er nog volgela den vrachtwagens, kranen en ander groot materieel door de wijk rijden, is het opknappen van de wegen als water naar de zee dragen. En in deze wijk in Goes zijn de kranen en vrachtwagens nog lang niet klaar met heen en weer rijden. Het nieuwste project is het Klaverblad. Het omvat veer tien woningen die aan de Flui- tekruidstraat en de J.P. Coen- straat worden gebouwd. Ze hebben dezelfde terra-achtige kleur en vierkante bouw als de al bestaande woningen in Nieuw-West. Het verschil zit hem in de grootte en het dak terras. G. Joziasse van make laardij Sinke Komejan Goes: „De huizen hebben dezelfde uitstraling, maar zijn royaler dan de andere huizen. De be staande woningen hebben een dakterras aan de achter kant. De Klaverbladhuizen hebben het terras aan de voorkant." De bewoners kunnen dus kie zen. Schijnt het zonnetje ach ter, dan is het genieten in de tuin. Komen de zonnestralen van de andere kant, dan is het goed bruinen op het dakterras aan de voorkant. Er is in elk geval veel vraag naar de wo ningen. De eerste officiële paal zit nog maar net in de grond of nagenoeg alle wo ningen zijn verkocht. Van de veertien woningen is er nog maar één te koop en ook daar is serieuze belangstelling voor. Joziasse: „De dertien woningen waren erg snel ver kocht. We zouden willen dat het altijd zo snel gaat." De huizen van het Klaverblad moeten tussen de

de Faam | 1999 | | pagina 15