VAN DE De bakfiets en andere Zeeuwse verhalen TMZ weer volop in de race GEMEENTEVLISSINGEN INFORMATIE VAN DE WALCHERSE GEMEENTEN liki VE Troubadour Engel Reinhoudt als verhalenschrijver Tot 15 juni inschrijven voor De Zeeuwse Belofte GEMEENTE MIDDELBURG MIDDELBURG I VLISSINGEN I VEERE Er schijnt geen einde te komen aan de stroom Zeeuwse boeken die de laatste jaren het licht zien. Vrijdagavond 21 mei werd in Goes weder om een nieuwe uitgave gepresenteerd. Titel: "De bakfiets en andere Zeeuwse verhalen". Auteur is de Zeeuwse liedjeszanger Engel Reinhoudt. Verhalen Zwerver Fransje Zondag 30 mei ronde van Ovezande Trimbelangen Midden-Zeeland heeft er zijn eer ste wielerwedstrijden weer opzitten. Er staat voor dit seizoen een kleine twintig wedstrijden op het programma, waarvan de eerstvolgende op zondag 30 mei a.s. te Ovezande. Pur sang Wedstrijden Dagprijzen Woensdag 26 mei 1999 FAAM/VLISSINGER 13 INFORMATIE OVERHEID BRANCHEUJST WARENMARKT Burgemeester en wethouders ma ken bekend dat op 26 mei 1999 in werking treedt de branche/ijst v'oor de warenmarkt op donderda gen. De branche/ijst ligt met ingang vanaf heden voor een ieder ter in zage op de afdeling Interne en Ju ridische Zaken van de dienst Stadsbeheer, Vlissingsestraat 21 te Middelburg.Tegen betaling van de kosten kan een afschrift van de lijst worden verkregen. VERKEERSMAATREGEL Burgemeester en wethouders heb ben besloten een parkeervak, ge legen aan de onbebouwde zijde van de Penninghoeksingel, en wel het eerste parkeervak vanaf de Krommeweele, aan te wijzen als parkeerplaats voor vergunning houders. De parkeerplaats is be stemd voor de arts waaraan ver gunning is verleend. Tegen dit besluit kan iedere be langhebbende op grond van de Al gemene wet bestuursrecht tot 8 juli 1999 bij burgemeester en wethouders bezwaar maken door het indienen van een gedagtekend en gemotiveerd bezwaarschrift Degenen die een bezwaarschrift hebben ingediend kunnen tevens, op grond van artikel 8:81 van voornoemde wet, de President van de Arrondissementsrechtbank ver zoeken een voorlopige voorziening te treffen. U dient dit verzoek te richten aan de President van de Arrondissementsrechtbank te Mid delburg, sector bestuursrecht, Post bus 50IS, 4330 KA Middelburg. Voor het behandelen van een der gelijk verzoek wordt griffierecht geheven. Het volledige verkeersbesluit ligt bij de Sectie Interne en Juridische Zaken van de dienst Stadsbeheer, Vlissingsestraat 21 te Middelburg ter inzage. BOUWAANVRAGEN (bekendmaking ingevolge art. 41 Woningwet) Aanvragen om bouwvergunning zijn ingekomen voor: - het plaatsen van een tuinhuisje op het perceel Oranjeplaat 56 te Arnemuiden; - het bouwen van een schuurtje op het perceel Nieuwlandseweg 10 te Arnemuiden; - het wijzigen van een raamkozijn in de voorgevel van het pand op het perceel Gortstraat 65; - het aanbouwen van een gara ge/berging op het perceel Mui- denweg I te Arnemuiden; - het bouwen van een fietsenstal ling op het perceel Nieuwe Ha ven 39; - het uitbreiden van de woning op het perceel Prinsenhove 110; - het bouwen van een stalen to ren voor het uitvoeren van pro- dukttests op het perceel Noord- monsterweg I; - het plaatsen van een dakkapel op het perceelVeerseweg I3I. N.B.: Het is mogelijk dat de teke ningen, waarop bij een positieve beslissing de vergunning wordt ver leend, afwijken van die welke ter inzage liggen. VERLEENDE VERGUNNINGEN In de week van 10 tot en met 12 mei 1999 zijn de volgende vergun ningen verleend en/of is met de volgende meldingen ingestemd: - het plaatsen van een dakkapel op het perceel Pres. Kennedy- laan 4; - het slopen van een woning op het perceel Nieuwenhovenseweg 20 B; - het bouwen van een fietsenber ging op het perceel Gerstakker 3 te Arnemuiden; - het plaatsen van een tuinschuur- tje op het volkstuincomplex aan het Griffioenpad (tuinnr. 5); - het uitbreiden van een kantoor ruimte op het perceel Graven straat I0-I2; - het plaatsen van een berging op het volkstuincomplex aan de Geersesweg (tuinnrs. 40 en 41); - het verbouwen van de garage op het perceel Europalaan 31; - het verwijderen van asbesthou dende binnenrioleringen op de percelen Rijnstraat 42 t/m 54 en IJsselstraat IA tlm 5; - het bouwen van een schuur op het perceel Noordweg 2 73; - het plaatsen van een tuinhuisje op het perceel Segeerssingel 21; - het verlengen van een berging op het perceel Klaverakker 49 te Arnemuiden. Tegen deze besluiten kan binnen zes weken na de verzending be zwaar worden gemaakt bij het col lege van burgemeester en wethou ders, Postbus 61,4330 AB Middel burg. BOUWPLAN - vrijstellingsprocedure De burgemeester van Middelburg maakt bekend dat er een bouw plan is ontvangen dat niet in over eenstemming is met de voorschrif ten van het ter plaatse geldende bestemmingsplan. Het gaat om het uitbreiden van de woning op het perceel Koninginnelaan 56. Burgemeester en wethouders wil len op deze aanvraag positief be slissen. Artikel I8a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening maakt dit mogelijk. Voordat zij dat doen, liggen de bouw- en situatietekening met in gang van 28 mei 1999 twee we ken (tot en met 10 juni 1999) .ter inzage bij de dienst Stadsontwikke ling, sectie Bouwen en Wonen, aan de Vlissingsestraat 21 In die periode kan een ieder schrif telijk zijn/haar bedenkingen bij hen indienen. Zie voor andere gemeentelij ke informatie de pagina van- de gemeente Middelburg in de Faam/Vlissinger van van daag, Maximaal Text pagina 830 of www.middelburg.nl m RECEPTIE KENNISMAKING NIEUWE BURGEMEESTER Ter gelegenheid van de installatie van mevrouw A. van Dok-van Wee- Ie als burgemeester van Vlissingen biedt het gemeentebestuur haar en haar echtgenoot een openbare receptie aan in de raadzaal van het stadhuis van Vlissingen op vrij dag 4 juni 1999 van 17.00 tot 18.00 uur.Tijdens deze receptie is er gelegenheid met mevrouw Van Dok en haar echtgenoot kennis te maken. BOUWAANVRAGEN (bekendmaking ingevolge art. 41 Woningwet) Aanvragen om bouwvergunning zijn ingekomen t.b.v.: - het uitbreiden van een dakka pel Burgemeester Stemerding- laan 33; - het uitbreiden van de productie hal en het bouwen van een kantoor Frankrijkweg 9; - het bouwen van een serre Iris laan 53; - het plaatsen van een wind scherm Stadhuisplein 22; - het bouwen van 14 woningen Rietkraag 18 t/m 44 (even.nr); - het vernieuwen van de garage Putwijkstraat 2 GI4 - het bouwen van een tuinhuis/berging Vrijdomweg 80; - het uitbreiden van de woning Aletta Jacobslaan 26; - het verbouwen van de woning Bachlaan 36. Eventuele bedenkingen tegen deze bouwaanvragen kunnen pas wor den ingediend nadat op de aan vragen is beslist. N.B.: Het is mogelijk dat de teke ningen waarop, bij een positieve beslissing, de vergunning wordt verleend, afwijken van die welke ter inzage liggen. BOUWPLANNEN - VRIJSTELLINGSPROCEDURE Wij maken bekend dat bouwplan nen zijn ontvangen die niet in overeenstemming zijn met de voorschriften van het ter plaatse geldende bestemmingsplan en/of waar voor het desbetreffende gebied een voorbereidingsbesluit van kracht is. Het gaat om: meldingen (art. l8aWRO) - het bouwen van een blokhut Nieuwe Vlissingseweg 95 - het bouwen van een tuinhuisje Westerzicht 343 - het bouwen een schuur Baten burg 53 bouwaanvragen (art. I9WRO) - de heer G. Hassan voor het uit breiden van de woonkamer op het perceel Van Hogendorpweg 154. Wij willen positief beslissen op de aanvragen. Art. 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en/of art. 50 lid 5 van de Woningwet en art 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening (voor de meldingen) bie den daartoe de mogelijkheid.Voor- dat wij beslissen liggen de bouw en situatietekeningen m.i.v. 2 7 mei 1999 twee weken (dus tlm 9 juni 1999) in het stadhuis ter inzage bij de sector Stadsontwikkeling, sectie Bouwen en wonen (hal/tweede verdieping). Geduren de die periode kan iedereen schriftelijk zijn/haar bedenkingen bij ons indienen. VERLEENDE VERGUNNINGEN In de afgelopen periode zijn de vol gende vergunningen verleend: - het bouwen van twee bedrijfspan den Handelsweg 21 - het bouwen van een kadeconstru ctie Bijleveldhaven, kade noord - het bouwen van een tuinhuis Dongestraat 71 Tegen deze besluiten kan binnen zes weken na de verzending be zwaar worden gemaakt bij het colle ge van burgemeester en wethou ders. EERSTVOLGENDE VERGADERINGEN VAN DE WELSTANDSCOMMISSIE: 10 juni en 24 juni 1999 Uw plan moet tenminste 2 dagen voor de vergaderdatum bij bouw en woningtoezicht ingediend zijn. RAADSVERGADERING De gemeenteraad vergadert in het openbaar op donderdag 2 7 mei 1999 om 19.30 uur in het stad huis. De agenda en de voorstellen liggen ter inzage in het stadhuis (stafbureau Communicatie) en in de gemeentelijke wijkwinkels (voor Souburg/Ritthem: in de bibliotheek van Oost-Souburg; voor Paauwen- burg: in wijkcentrum 'Open Hof; voor Groot Lammerenburg: in wijk centrum 'Groot Lammerenburg'; voor het Middengebied: op Hoge- weg 88 en voor het Centrum: in de Bibliotheek Vlissingen (Lange Zelke 91). KAPVERGUNNING Wij maken bekend dat er een aanvraag om een kapvergunning (ingevolge art 4.5.2. van de Alge mene Plaatselijke Verordening Vlis singen) is ontvangen van: - dhr. J.G. Burlage, President Roo- seveltlaan 79 voor het verwijderen van een knotwilg in de zijtuin van zijn woning. Wij zijn van plan deze vergunning te verlenen. Nadere informatie over de kapaanvraag kunt u krij gen bij de sector Beheer, sectie Be plantingen,Vredehoflaan 50, tele foon 487373. Vlissingen, 26 mei 1999 Burgemeester en wethouders van Vlissingen, Stadhuisplein 2 4382 LG Vlissingen Zie voor meer informatie van de gemeente Vlissingen de in formatiepagina 'In den blauw geruiten kiel' elders in dit blad en teletekstpagina 810 e.v. van Maximaal TV. GEMEENTE POSTBUS 1 4370 AA KOUDEKERKE TEL. 0118 -555 444 FAX 0118 -553 025 OPENINGSTIJDEN: maandag t/m vrijdag van 09.00 uur tot 12.00 uur en van 14.00 uur tot 16.00 uur (behalve vrijdag middag). De afd. Burgerzaken is donderdag tot 19.00 uur geopend. TER INZAGE Stukken die op de gebruikelijke wijze ter inzage liggen kunt u tij dens openingstijden inzien bij de receptie van het gemeentehuis, Dorpsplein 28 te Koudekerke en op de locaties: Meliskerke, Dorps straat 3; Domburg, Markt I; Serooskerke, Gapingseweg I a en Westkapelle, Markt 95. Voor som mige stukken, zoals b.v. bestem mingsplannen, bouwaanvragen, sloopvergunningen en milieuver gunningen geldt een aparte rege ling die steeds vermeld wordt. BEZWAAR/BEROEP/VOOR LOPIGE VOORZIENING Volgens deAlg.Wet Bestuursrecht kan iedereen bezwaar maken te gen overheidsbesluiten (dus ook tegen bouwvergunningen, akkoord bevonden meldingen en vrijstellin gen). Dat moet schriftelijk, gemoti veerd, ondertekend en binnen 6 weken gebeuren. U moet uw be zwaren richten aan het bestuurs orgaan dat de beslissing heeft ge nomen: het college van B&W, de burgemeester of de gemeente raad. Naast het indienen van een bezwaarschrift kunt u de Presi dent van de arrondissementsrecht bank ook verzoeken een voorlopi ge voorziening te treffen. Hiervoor zijn griffierechten verschuldigd. Ar rondissementsrechtbank Middel burg, sector bestuursrecht, Postbus 5015,4330 KA MIDDELBURG. Info: 0118-565569. VRIJSTELLINGS PROCEDURES Er is een aanvraag om bouwver gunning binnengekomen voor; - het geheel vernieuwen van een woning aan de Oostweg 5 te Biggekerke; - het uitbreiden van een woning aan de Dishoekseweg 4 te Koudekerke. De bouwplannen voldoen niet ge heel aan het ter plaatse geldende bestemmingsplan. Wij zijn van plan om met gebruik making van de in de betreffende bestemmingsplannen opgenomen mogelijkheid vrijstelling te verle nen. In verband hiermee liggen de bouw- en situatietekeningen van 29 mei t/m 23 juni 1999 tijdens de openingstijden voor iedereen ter inzage op de afdeling Bouwen en Wonen, locatie Gapingseweg I a te Serooskerke. Gedurende deze periode bestaat voor u de mogelijkheid schriftelijke bedenkingen tegen de bouwplan nen bij het college in te dienen. BOUW/SLOOPAANVRAGEN (bekendmaking ingevolge artikel 41 Woningwet) Aanvragen om bouw-/'sloopvergun ning zijn ingekomen voor: Domburg - het verbouwen/uitbreiden van een zomerwoningVanVoorthuy- senstraat 17; Grijpskerke - het bouwen van een slaap- en badkamer Hondegemsweg 3; Koudekerke - het verbouwen van een woning Dishoekseweg 4 (Rectificatie Faam 19/5); Meliskerke - het bouwen van een serre J.Va- derstraat 32; Westkapelle - het uitbreiden van een zomer huis Joossesweg 140; Wij wijzen u erop dat tegen deze aanvraag om een bouw-/sloopver gunning géén bezwaarschrift inge diend kan worden. Een bezwaar schrift kan pas worden ingediend nadat op de aanvraag is beslist (in principe binnen 13 weken). VERLEENDE (BOUW)VER- GUNNINGENIMELDINGEN. De volgende vergunningen zijn verleend en/of met de volgende meldingen is ingestemd: tussen haakjes staat de datum van verzending) Koudekerke - het plaatsen van een tuinhuisje Eikenhorst 14(1215); Vrouwenpolder - het uitbreiden van een woning Kon. Beatrixlaan 4( 1215); - het bouwen van een dakkapel Pelgrimstraat 19(12/5); Westkapelle - bouwen van een bijkeuken Nieuwe Dijkstraat 7(1215); - het uitbreiden van een woonhuis J. Brasserstraat 8( 1215); Zie: bezwaar/beroep/ enz.) DIVERSE VERKEERSBESLUITEN Om de verkeersveiligheid binnen de gemeente te verbeteren is besloten om een aantal verkeersmaatrege len te nemen. Het gaat hierbij om de volgende verkeersbesluiten: a. Het aanwijzen van een voetgan gersoversteekplaats aan de Schelpweg te Domburg ter hoog te van de toegang tot het golf terrein; b. Het aanbrengen van fietsstroken langs de Vrouwenpolderseweg te Serooskerke tussen de Molenweg en het Smitswegje, daar geldt dus een parkeerverbod Tevens is besloten om op de vol gende plaatsen te voorzien in par keergelegenheid voor invaliden: 1. Nabij de woning J.W. Schuur manstraat 55 te Domburg een nieuwe individuele parkeer plaats voor invaliden aan te wijzen:de bestaande parkeer plaats vervalt; 2. Nabij de Grote kerk in Veere ter hoogte van de kruising met de Kapellestraat twee algemene parkeerplaatsen voor invaliden aan te wijzen; de twee bestaande invaliden parkeerplaatsen aan de Oudestraat komen te vervallen. Tegen deze beslissingen kan ieder een bezwaar maken Zie bezwaar/beroep/enz.) Koudekerke, 26 mei 1999 Burgemeester en wethouders van Veere Het boek wordt gepresenteerd tijdens een vertelavond in Zeeuws dialect. Drie grote mannen op dat gebied nemen deel aan de avond, welke wordt gehouden in Centrum De Veste van boekhandel De Koperen Tuin aan de Keizers- dijk te Goes. De drie Zeeuwse vertellers zijn Engel Reinhoudt zelf, Jan Zwemer en Bertus Li- monard. De laatste is een ras echte verteller uit de Zak van Zuid-Beveland. De avond krijgt een extra feestelijk tintje, aan gezien het een jaar geleden is dat De Koperen Tuin op de nieuwe locatie in Goes zijn centrum opende. Boekhande laar en uitgever Jan Bruijns kijkt tevreden terug op het voorbije jaar. Hij vertelt:„We hebben inmiddels een groot aantal activiteiten georgani seerd en daar blijkt enorme be hoefte aan te bestaan. De nieu we opzet blijkt een succesfor mule te zijn en trekt mensen van ver. Op dat spoor gaan we dus zeker verder". Centrum de Veste is niet alleen een plaats waar boeken kunnen worden gekocht, het is ook centrum voor informatie, communica tie, cultuur en een ontmoe tingsplaats waar ook een kop koffie kan worden gedronken. In hetzelfde centrum werden afgelopen jaar al verscheidene Zeeuwse boeken ten doop ge houden. Nu dus de verhalen bundel van de Zeeuwse trou badour Engel Reinhoudt, die al een aantal CD's op zijn naam heeft staan. In 1988 kwam zijn eerste langspeelplaat uit met als titel 'Vrouwe, vrouwe kop toch wat'. Vier jaar later ge volgd door zijn CD 'Een blus bie de koffie'. In 1996 volgde 'Belbel, 't is toch vreêd'. Naast het schrijven van liedjes, is hij zich ook gaan toeleggen op het schrijven van columns en korte verhalen. De bundel 'De bak fiets en andere Zeeuwse ver halen' gaat over vroeger en nu. Maar in feite zijn de verha len tijdloos. Het titelverhaal 'De bakfiets' gaat over het jongetje Simon dat op zaterdag Lau de melkboer een handje helpt. Hij krijgt daarvoor 'n gulden, waarvan hij negentig cent af draagt aan zijn ouders. „Beter een dubbeltje van j'n eigen as een gulden van een aar", zei z'n moeder altijd. Een ander verhaal gaat over de zwerver Fransje die met zijn hondje van een boer in een versleten arbeidershuisje mag gaan wonen. Een ontroerend verhaal over iemand van wie iedereen denkt dat-ie scharrelaar en stroper is. De kinderen blijven uit z'n buurt, omdat ze bang zijn. Toch neemt het verhaal een bijzondere wending en op een dag blijkt dat Fransje een on uitwisbare indruk weet te ma ken op Simon en zijn vrienden. Het tiende en laatste verhaal in de bundel gaat over de ge boorte van Marieke. Alle men selijke gevoelens komen in de bundel aan bod: leven en dood, herinneringen aan vroe ger, de tegenwoordige tijd. Er is ook een aantal gedichten in de verhalenbundel opgeno men. De illustraties werden verzorgd door Elly de Looff. De vertelavond in de Veste, waarop het boekje wordt ge presenteerd, begint om 19.30 uur. De bundel is een uitgave van de Koperen Tuin en ligt vanaf zaterdag 22 mei a.s. voor 14,95 in de boekwinkel. Het huisje van Fransje de Zwerver, een van de personen die een rol spelen in de verha len van Engel Reinhoudt (tekening Elly de Looff) Zeeuwse bands kunnen zich tot 15 juni a.s. aanmelden voor de Zeeuwse Belofte, de jaarlijkse creatieve competitie voor Zeeuwse popgroepen. De organisatie is ook dit jaar in handen van de Stichting Pop muziek Zeeland. De voorronden zullen plaatsvinden in septem ber en de finale in oktober. Zodra de data bekend zijn zullen wij u daarover informeren. Afhankelijk van het aanbod van bands wordt geprobeerd in Zeeuws-Vlaanderen, Schouwen of de Be- velanden een avondvullend programma met deelnemers te or ganiseren. Hoewel het woord 'Zeeuwse Belofte' doet vermoe den dat het alleen om beginnende bands gaat, staat deelname open voor iedere band die kans denkt te maken op de 'Grote Prijs van Nederland'. Dat is namelijk de hoofdprijs van De Zeeuwse Belofte: deelname aan deze 'Grote Prijs' en dus kans op eeuwige roem. Monique van den Berg van Popmuziek Zee land vertelt: „Graag roepen wij bands op mee te doen aan De Zeeuwse Belofte. Dat kan door een recente demo en biografie (een duidelijk verhaal over jezelf) toe te sturen aan de Stichting Popmuziek Zeeland, Postbus 108, 4330 AC Middelburg. Zet op de enveloppe even dat het om de Zeeuwse Belofte gaat." Deze wielerronde wordt be schouwd als één van de drukst bezochte van TMZ. Er is altijd veel ambiance en dit criterium trekt jaarlijks veel publiek. Trimbelangen Mid den-Zeeland is in de loop der jaren uitgegroeid tot een van de grootste vrije wielerorgani saties in ons land. Er zijn on geveer 180 licentiehouders. TMZ is een overkoepelend or gaan voor plaatselijke wieler- comoté's die met relatief lage kosten een goede wielerwed strijd willen organiseren. Zo worden op dit moment in tal van dorpen in Zuid-Beveland, Noord-Beveland en Walche ren wielerwedstrijden georga niseerd onder auspiciën van TMZ. In totaal 20 wedstrijden. Het lokale comité zorgt voor het parkoers, de afzetting, de premies en de vergunningen, terwijl TMZ zorgt voor een wielerspeaker, een jury, ren nersverzekeringen, rugnum mers, materiaal, enz. Dat zowel de renners als de comité's tevreden zijn over TMZ blijkt uit het feit dat in de achterliggende periode, waar in de belangstelling voor het wielrennen in Nederland sterk terugliep, nagenoeg alle co mité's bleven organiseren en dat het laatste jaar het aantal deelnemende renners bij TMZ-wedstrijden met onge veer tien procent steeg. Per wedstrijd komen gemiddeld zo'n 100 renners aan het ver trek. De vrije trimbonden, en dus ook TMZ, hanteren een formu le die een veilig en sportief wedstrijdverloop garandeert, waarbij in principe iedereen boven de zestien jaar startge legenheid krijgt zonder dat men lang van te voren een li centie dient aan te vragen en grote financiële afdrachten moet doen. Een renner komt, betaalt een kleine bijdrage als inschrijfgeld en rijdt vervol gens zijn wedstrijd. Wieler sport 'pur sang' is dan ook het motto, waarbij het wedstrijd element telt, maar ook een goede onderlinge sfeer en de ambiance voor renners, orga nisatie en publiek. Vooral de ambiance spreekt de toeschouwer aan. Wedstrij den zoals in Ovezande, Hein- kenszand, Westkapelle en Big gekerke trekken jaarlijks vele honderden toeschouwers, waarbij Ovezande een begrip is geworden met meer dan 100 belangstellenden. Per wedstrijdmiddag komen tijdens TMZ-wedstrijden steeds drie categorieën aan het vertrek. De sterkste cate gorie zijn de 'cyclosportieve' (voorheen A-trimmers). In de ze categorie starten de aller- sterksten met daarbij steeds een aantal ex-beroepsrenners. In principe mag iedereen, on geacht zijn leeftijd, in deze ca tegorie starten. De afstand die gereden wordt is ongeveer 60 kilometer. De categorie 'veteranen' (voorheen B-trimmers) geeft startgelegenheid aan renners van 35 jaar en ouder. Deze grote groep wat oudere ren ners rijdt ongeveer 50 kilome ter per wedstrijd. De categorie 'recreanten' (voorheen C-trim- mers) is de opstapcategorie. Vooral beginnende renners kunnen in deze catagorie wed strijdervaring opdoen. Ook renners met meer ervaring, maar die door omstandighe den minder kunnen trainen of door hun leeftijd of andere omstandigheden problemen krijgen met de snelheid en af stand, mogen, na toestem ming van de jury, in deze cate gorie starten. Het verleden heeft geleerd dat vooral de mix van jong en oud bij de re creanten door beide groepen als zeer positief wordt erva ren. Wel houdt de jury bij deze categorie nauwlettend in de gaten of de krachtverschillen niet te groot worden. Indien een renner te sterk wordt dient hij over te gaan naar de categorie waar hij bij past. De afstand die de recreanten per wedstrijd afleggen is 35 tot 40 kilometer. Per wedstrijd zijn er dagprij zen (geldprijzen) plus bloe men voor de winnaars, terwijl er ook punten te verdienen zijn voor het overkoepelend klassement van Autoschade Baarends uit Goes. Autoscha de Baarends, gevestigd aan de Dirk Dronkersweg 15 te Goes, is hoofdsponsor van TMZ voor 1999 met een optie voor het jaar 2000. TMZ is blij met deze steun door een re gionaal bekend staand bedrijf dat garant staat voor kwalitieit en goede service. De landelijke vrije bonden en de KNWU zijn dit jaar over eengekomen de benaming van de categorieën gelijk te maken. Vandaar de benaming nu 'cyclosportieven' in plaats van de bij de TMZ gebruikte term A-trimmers. Niet dat het verder enig ver schil maakt, maar het grote winstpunt is, dat nu elke cy- closportief, veteraan of recre ant, ongeacht van welke bond of organisatie, mag starten bij de andere bond. In de praktijk houdt dat in dat de paar Zeeuwse KNWU-cyclosportie- ven op vertoon van hun KN- WU-licentie bij TMZ-wedstrij den mogen starten en omge keerd. Natuurlijk rijdt men dan onder de regels van de orga niserende organisatie.

de Faam | 1999 | | pagina 13