Paasprijsvraag Segeersstraat Gratis spreekuur 'tuindokter' ud cLt DEZE WEEK IN PARTY: ARTSEN JAGEN OOK NU OP RINTJE RITSMA WEERVROUW HELGA: ZE WORDEN BOOS ALS IK SLECHT WEER VOORSPEL Kassa teaiïwiMa Middelburgse wint huwelijksreis 0 SYB (DE KAST) WIL NIET TROUWEN MET DE MOEDER VAN ZIJN KIND Allerlei Waterstanden 06-9771 Weerbericht 06-9775 Verkeer 't Goede doel De Middelburgse Astrid Harinck kon haar oren niet geloven. Ze werd op haar verjaardag gebeld met de mededeling dat ze een reis naar Mexico had gewonnen. „Dat had ik nooit verwacht", vertelt ze. „Ik dacht echt dat iemand me in de maling aan het nemen was". Jongeren In de Faam/Vlissinger van woensdag 31 maart stond de Paasprijsvraag van de ondernemers van de Middelburgse Segeersstraat. DONDERDAG SNEL GEBOEKT ZONDAG MAANDAG VRIJDAG ZATERDAG DINSDAG WOENSDAG Geloof Sport Woensdag 26 mei 1999 FAAM/VLISSINGER 11 Wat te melden? Postbus 18, 4380 AA Vlissingen Soli Deo Gloria - Het koor Soli Deo Gloria uit Oostkapelle bestaat veertig jaar. Om dat te vieren is er 29 mei een jubi leumconcert in de Oostkerk in Middelburg. Aanvang 19.30 uur. Muzikale medewerking wordt verleend door oudleden van het koor, het jeugdkoor Klein Gloria, het kamerkoor Chantez a Dieu, instrumentaal ensemble Musica Juventa en organist Simon van Keulen. Mini - Voor de tweede keer wordt op Walcheren een Mini-rit gehouden. Leden van de Mini Seven Club komen overal uit Nederland naar Middelburg toe om vanuit hier een puzzelrit te rijden. Die start om 12 uur bij Hotel Arneville aan de Buiten ruststraat in Middelburg. Meer informatie is verkrijgbaar bij de Mini Friends Zeeland: 0118 - 642 927. Studiemiddag - Spelen le vensbeschouwelijke normen en waarden een rol bij het realise ren van de doelstellingen van provinciaal welzijnsbeleid in Zeeland? Deze vraag staat cen traal bij de studiemiddag die het Besturenberaad Maatschappe lijk Activeringswerk, het Provin ciaal Kerkcentrum Zeeland en Scoop donderdag 17 juni hou den. De middag is in het bijzon der bedoeld voor werkers en vrijwilligers die betrokken zijn bij welzijnswerk, bestuurders en betrokkenen bij maatschappelij ke en levensbeschouwelijke or ganisaties en ambtenaren van de afdeling welzijn. Meer infor matie over de middag is ver krijgbaar bij Scoop: 0118 - 682 500. Kennissen - De Kennissen kring Zuid-Nederland bezoekt zaterdag 30 mei Middelburg. De ochtend is ingeruimd voor een historische stadswandeling met een VW-gids. 's Middags wordt HUISARTSEN Middelburg: Zaterdag tot 23 uur: P.F. de Doelder, Bel linkplein 7, tel. 639933. Zondag tot 23 uur: L. v.d. Meer, Bel linkplein 1, tel. 639933. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor drin gende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur (zonder af- 'spraak). Vlissingen: Zaterdag tot 24 uur: F.G. Snijder, Burg. van TVoelde- renlaan 12, tel. 413933. Zondag tot 24 uur: R.M. Th iade ns, Zui- derbaan 23, tel. 464633. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreek uur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur (zonder afspraak). Souburg, Nieuw- en St. Joos- land, Arnemuiden, Gezond heidscentrum Middelburg- Zuid (praktijken van J.H. Ver- vloet, J.C. Ponten, J. Visser): Zaterdag tot 24 uur: J.H. Ver- vloet, Oude Rijksweg 4, Nieuw en St. Joosland, tel. 627664. Zondag tot 24 uur: N. Kapteijn, Lekstraat 6, Oost-Souburg, tel. 461630. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringen de gevallen van 12.30 tot 13 uur en van 17.30 tot 18 uur. Grijpskerke, Gapinge, Oostka pelle, Serooskerke, Vrouwen polder, Veere en Zanddijk: Za terdag en zondag: R. Ubels en M. Helmes, 't Plein 2, Seroosker ke, tel. 591212. Aagtekerke, Biggekerke, Dom burg, Koudekerke, Meliskerke, Westkapelle en Zoutelande: Van vrijdag 18 uur t/m zondag 24 uur: AA van der Male, Duinweg 59, Zoutelande, tel. 561282. West- en Midden-Walcheren: Zaterdag en zondag: A Stutter- heim, Rapenburg 4, Meliskerke, tel. 561760. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: Zaterdag en zondag: A.P. de Looft, Badhuis straat 140, Vlissingen, tel. 413881. APOTHEKEN Middelburg: van vrijdag 18 uur tot de vrijdagmorgen daaropvol gend (geopend van 8.30 - 18 uur): Apotheek Ringeling, Lange Delft 133, tel. 612538. Vlissingen: van vrijdag 18 uur tot de vrijdagmorgen daaropvol gend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek Souburg, C. van Perestraat 1, tel. 461593. VERLOSKUNDIGEN Vlissingen en Oost-Souburg: Van donderdag 20 uur tot zondag 22 uur: H. Klompe, tel. 471140. Middelburg: Van donderdag 20 uur tot zondag 20 uur: J. Drijdijk, tel. 626045. DIERENARTSEN Kleine huisdieren: (gezel schapsdieren): Zaterdag en zon dag: AL Hoogveld en R.B.M. Meesters, Korte Noordstraat 61, tel. 637077. Spreekuren zonder afspraak: 11-12 uur en 17-18 uur. Dierenartsenpraktijk Middel burg: (grote huisdieren) tel. 633803. Visites aanvragen van 8- 9 uur. Dierenartsenpraktijk Oostka pelle: Oude Domburgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 581443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. Dierenartsenpraktijk Melisker ke: (kleine huisdieren): Kelder- weg 1, tel. 592838. Dierenarts A. Meijns, Oostka- pelseweg 12, Grijpskerke, tel. 593060. Zaterdag en zondag: geen dienst. A B C D E F G H I J K L M N O Voor dit kruiswoordraadsel worden de omschrijvingen gegeven per horizontale of verticale regel, leder hokje in deze puzzel heeft daardoor zijn eigen nummer; bijvoorbeeld A1 is het raakpunt van regel A verticaal en regel 1 horizontaal, en is dus het eerste hokje op de eerste regel. Omschrijving horizontaal: 1 beweeglijk - iemand die iets viert. 2 afschrift - klein. 3 voorzetsel - stilstaand water - groet - muzieknoot. 4 dienstverlenend bedrijf (afk.) - kippenloop - vruchtennat. 5 hoeveelheid - lof - vaartuig. 6 kenmerkend - pony - geboortedag vierend. 7 regeringsreglement (afk.) - veldteken - titel van een vorst. 8 tentoonstellingsgebouw in Amsterdam - bijwoord. 9 voedsel - de scepter zwaaien - bijwoord. 10 ongebruikt - orgaan van een waterdier - idee. 11 springstof (afk.) - danspartij - nakomeling. 12 kledingstuk - laagte - zendgemachtig de (afk.). 13 oude lengtemaat - waterdier - middag - bijwoord. 14 kunstwerk - elektrisch geladen atoomgroep. 15 met veel moeite verkrijgen - opgelegd werk. Omschrijving verticaal: A plaats in Utrecht - voorspoed. B nakomeling - waardigheidsbena ming. C klein kind - doorgang - bijwoord - rund. D deel van een pijp - vreemde munt - voordeel. E speelgoed - grappenmaker - redeloos wezen. F vervoermiddel - bloeiwijze - genoeg. G verharde huid - buiging (fig.) - stannum (afk.). H gelofte - schreeuw. I muzieknoot - oorzaken - gewricht. J zacht - oude lap - koninklijke zetel. K geest drift - drager van erfelijke eigenschappen - modern scheldwoord. L lokmiddel - uiterste punt - keurig. M persoonlijk voornaamwoord - Indiaas vrouwengewaad - duivenhok - later. N slangenbezweerder - begeerte. O kwinkslag - gezellig. Er ontstaat een tekst van Cicero wanneer u de letters uit de hokjes met de volgende nummers achter elkaar plaatst: D5.D6.D7.C9.C11 - M7.L7 - N11.M11.O10.M10.C12 - N9.09.N11.011.012.J12 - D13.E15.E13.E14.G15.H15.I15.J15. De oplossing van de puzzel van vorige week luidt: eigen benen zijn de besle steun. er gewinkeld. De doelstelling van de Kennissenkring Zuid-Ne derland is het bij elkaar brengen van partnerlozen uit Limburg, Brabant en Zeeland om samen een gezellige dag te hebben. Meer informatie is verkrijgbaar via telefoonnummer 0164 - 259 334. Zelfontplooiing - Het Zeeuws Instituut voor Coaching, Hypnotherapie en Training, kortweg Zicht, houdt vrijdag 18 juni en zaterdag 19 ju ni een korte, praktische en in tensieve training voor iedereen met een brede belangstellling voor de psychologie van de mens. De inhoud van de trai ning is ontleend aan de inzich ten vanuit de Moderne Hypno se, NLP, Bio-energetica en de Autogene Traning. Centraal staat de zelfontplooiing van de cursist, door middel van boeien de theorie in combinatie met doelgerichte oefeningen. Infor matie: 0118-616 839. Woelderenlaan - De ge meente Vlissingen is dinsdag 25 mei begonnen met het aanbren gen van een watertransportlei ding in de Burgemeester Van Woelderenlaan. Die zal dan, tus sen de President Rooseveltlaan en de Multatulilaan, voor alle verkeer worden afgesloten. Voor verkeer dat van Paauwen- burg in de richting van het cen trum gaat, is er een alternatieve route aangegeven via de Sloe- weg of de President Roosevelt laan naar de Koudekerkseweg. Auto's en fietsers vanuit de te genovergestelde richting wor den via de Burgemeester van Woelderenlaan en de Vredehof laan naar de President Roos eveltlaan geleid. Het woonge bied rond de Willem Klooslaan is te bereiken en verlaten via de President Rooseveltlaan en de Koudekerkseweg. De in de Bur gemeester van Woelderenlaan gevestigde bedrijven zijn bereik baar via de President Roosevelt laan en de Vredehoflaan. De werkzaamheden zullen naar ver wachting tot en met vrijdag 28 mei duren. Kosovo - De Paauwenburg- Astrid Harinck ontvangt haar prijs uit handen van Marco Kloosterman van Casa Fiësta. (foto Jaap Wolterbeek) Astrid Harinck deed mee aan een slagzinnen actie van Albert Heijn en Casa Fiësta. „Ik had nog nooit eerder meegedaan aan zo'n actie. Toen ik mijn zin op de bus deed, zei ik nog te gen mijn vriend dat ik een huwelijksreis zou gaan winnen. We trouwen namelijk in septem ber dit jaar". Dat die woorden ook nog uit zou den komen, had ze nooit kunnen bedenken. Vorige week woensdag nam de Middelburgse haar prijs in ontvangst van Bas de Vries van Al- bert Heijn en Marco Kloosterman van Casa Fië sta. Behalve de reis won ze ook nog een grote Samsonite koffer, gevuld met producten van Casa Fiësta. school in Vlissingen sluit het schooljaar altijd af met een spe ciaal eindfeest. Dit jaar wordt door een fancy fair geprobeerd zo veel mogelijk geld in te za melen. De helft van dit geld is bestemd voor de school zelf, de andere helft gaat naar gironummer 555: de vluchtelingen in Kosovo. Vo rige week is het inzamelen van PET-flessen begonnen. Kinde ren leveren de flessen in en het op deze manier gespaarde geld wordt verzameld. Op een spe ciale raamthermometer valt af te lezen wat de stand is. De fan cy fair wordt donderdag 8 juli gehouden op het schoolplein. Rond 20 uur wordt het eindbe drag bekend gemaakt. Gehandicapten - Dit jaar heb ben verschillende organisaties op het gebied van gehandicap ten-integratie zich gebundeld in de Ango: de Algemene Neder landse Gehandicapten Organisa tie. De Ango houdt zich bezig met individuele financiële hulp, adviezen over fondsen en wet telijke regelingen, sociaal juri disch advies, belangenbeharti ging, lotgenotencontact, vakan tiemogelijkheden, rolstoelvoor zieningen en aanvullende ver voersmogelijkheden. Vrijwilli gers collecteren van 7 tot en met 12 juni deur aan deur. Opvang - De stichtingen Kin deropvang Middelburg en Soci aal Kultureel Werk Middelburg houden de komende maanden verschillende activiteiten voor kinderen van vier tot acht jaar in wijkgebouw Het Trefpunt aan Vader en zoon Lorier temidden van de ondernemers uit de Segeersstraat. foto Jaap Wolterbeek) Wie mee wilde doen, moest zelf even ter plekke gaan kijken aan welke gevel in de winkelstraat een paashaas was gehangen. Onder de goede inzendingen werd een cheque van maar liefst vierhonderd gulden verloot. De Paashaas hing aan de gevel van stomerij Palthe. De familie Lorier uit Middelburg bracht speciaal voor de gelegenheid een bezoekje aan de Segeersstraat en zond de goede oplossing in. Tot hun grote verbazing en blijd schap won de familie de cheque, die bij alle deelnemende on dernemers naar eigen inzicht besteed kan worden. Stichting In- en Uitloophuis Vlissingen, koffie contactochtend, 9.30 u. Theo van Doesburgcentrum Vlissingen, ont moetingsmiddag voor 50-plussers, 14 u. Stichting In- en Uitloophuis Vlissin gen, klaverjassen, 19.30 u. Buurthuis De Schuur Oost-Souburg, line-dancing, 20 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vliss ingen, klaverjassen, 19.30 u. FNV Zee land: telefonisch spreekuur ABW-uitke- ring van 13-16 u., tel. 625655. Strand paviljoen Panta Rhei Vlissingen, jam sessie, 20 u. Speeltuinvereniging De Oude Stad Vlissingen, peutergym van 2,5 tot 4 jaar, 9.30 u., peutergym tot 2,5 jaar, 10.30 u. derboerderij/manege Paardoes Vlissin gen, lentefeest met schapen scheren, dansgroepen en demonstraties paar den, 9.30 u. Zeemanshuis Missions to Seamen Vlissingen-Oost, English Gar den Fête, 13.30 u. Markt Middelburg, boekenbeurs en rommelmarkt, 9 u. Buurthuis Aldegonde Vlissingen, prijs- klaverjassen, 13.30 u. Jongerencentrum Midgard Middelburg, grootbeeldvideofilm, 20 u. Wijkcen trum Scheldebuurt Vlissingen, klaver jassen, 13.15 u. Het Bolwerk Vlissin gen, alleengaanden uitgaansavond, 20 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissin gen, bingo, 20 u. De Piek Vlissingen, jamsessie, 21 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, buurtcontact, 15 u. Speeltuinvereni ging De Oude Stad Vlissingen, buurt- contactmiddag, 16 u. Centrum Oost- Souburg, Karolingenmarkt, 9 u. Kin- Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, soosmiddag, 13.30 u. Sporthal Bas- kenburg Vlissingen, aangepast sporten voor mensen met Cara, 15.30 u. Speeltuinvereniging De Oude Stad Vlis singen, darten, biljarten en klaverjas sen, 20 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, sjoelen, 18.30 u. Speeltuin vereniging De Oude Stad Vlissingen, damesgym, 13.30 u. De Parel Dom burg, babyzwemmen, 15 u. Stadhuis Middelburg, gemeenteraadvergadering, 19.30 u. Stichting In- en Uitloophuis Vlissingen, koffie contactochtend, 9.30 u. Stich ting In- en Uitloophuis Vlissingen, sjoel club, 14 u. Bachten Reede Vlissingen, handwerkgroep voor 55 plussers, 14 u. Theo van Doesburgcentrum Vlissin gen, ontmoetingsmiddag voor 50- plus sers, 14 u. FNV Zeeland: telefonisch spreekuur ABW-uitkering van 10-12 u., tel. 625655. Speeltuinvereniging De Oude Stad Vlissingen, peutermorgen, 10 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vliss ingen, koersbal, 13.30 u. Speeltuinver eniging De Oude Stad Vlissingen, koers bal, 13.30 u. Wijkcentrum Schelde buurt Vlissingen, Country Line-dansen, 18.30 u. Wijkcentrum Open Hof Vlissingen, soosmiddag voor 50-plussers, 13.30 u. Dienstencentrum Ouderen Westkapelle, wekelijkse soos 55-plussers, 19 u. Midgard Middelburg, grootbeeldvideo film, 20 u. Stichting In- en Uitloophuis Vlissingen, sociaal spreekuur, 13.30-17 u. Sportfondsenbad Vlissingen, aan gepast zwemmen voor mensen met Ca ra, 12.30 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, kindermiddag, 14 u. Wijk centrum Scheldebuurt Vlissingen, dar ten, 19.30 u. Clubhuis Willen is Kun nen Vlissingen, wandelmorgen voor 50- plussers, 9 u. Het Bolwerk Vlissingen, 'Rammekenslezing' door Jaap Looise, 20 u. de Nassaulaan in Middelburg. Dit gebeurt in het kader van de buitenschoolse opvang. Rond om de thema's 'Indianen' en 'Kabouters en Trollen' wordt er geknutseld, geschilderd, muziek gemaakt en gesport. Er zijn acti viteiten op de vrijdagen 28 mei, 4, 11, 18 en 25 juni: altijd van 13 tot 15.30 uur. Meer informatie is verkrijgbaar bij het Gastouder project Walcheren: 0118 - 626 350. Wereldvrede - ledereen heeft recht op vrijheid en veiligheid. Toch leven er veel mensen in angst en onzekerheid, met na me in oorlogsgebieden. Om in gedachten bij deze mensen te zijn, staat de kerk aan het Oran jeplein open voor publiek. Er kan een kaarsje worden ge brand en in stilte verbondenheid worden gevoeld. De kerk is voor jong en oud geopend van maanag tot en met zaterdag van 14 tot 20 uur en op zondag van 14 tot 18 uur. Het initiatief is af komstig van de Samen Op Weg gemeente in Oost-Souburg. Praise-avond - In de hal van de Ontmoetingskerk in Middel burg wordt vrijdag 18 juni weer een praise-avond gehouden. Er wordt een collecte gehouden die bestemd is voor een project van de stichting Diaconos. Deze Roemeense stichting voorziet in materiële en sociale hulpverle ning aan kinderen, ouderen, ge handicapten en zieken. Zo zijn er plannen om een bejaardente huis te bouwen in Pasareni. Een groep van twaalf Walcherse jon geren zal in de zomer van 2000 naar Roemenië gaan om daar te helpen bij de bouw van het te huis. De avond in de Ontmoe tingskerk begint om 20 uur. Meldlijn Thuiszorg - De ou derenbonden Anbo, PCOB en Unie KBO stellen dinsdag 1 juni een telefoonnummer open voor ouderen die vragen of klachten hebben op het gebied van thuis zorg. Het blijkt namelijk nogal eens dat mensen op een wacht lijst komen te staan en geen hulp van thuiszorg krijgen, ter wijl die wèl geïndiceerd is. En dat mag niet voorkomen, vinden de bonden. Een aantal bellers zal dan ook gevraagd worden mee te werken aan juridische procedures. De landelijke meld lijn Thuiszorg maakt onderdeel uit van de actiedag over de wachtlijsten, die eveneens 1 ju ni wordt gehouden. De Tweede Kamer krijgt die dag, onder het motto 'Ouderen zijn het wach ten beu' een petitie aangebo den over de wachtlijsten in de thuiszorg, de verzorgings- en verpleeghuizen. Het nummer van de meldlijn is 070 - 392 4630 (tussen 12.30 en 20 uur). Dorpentoernooi - Aan de speelweide in de Nieuwstraat in Grijpskerke wordt zaterdag 12 juni weer een dorpentoernooi gehouden. De beste acht voet ballers uit elk dorp van de ge meente Veere strijden hier om de eer. Vorig jaar liet Westkapel le zien dat ze over de beste voetballers kunnen beschikken. De ploegen bestaan uit een keeper en vier veldspelers. Het toernooi wordt gespeeld in twee poules en begint om 11 uur. Ronde van Midden-Zee land - De Zeeuwse toerclub Theo Middelkamp houdt zondag 6 juni de toerklassieker De Ron de van Midden-Zeeland. De tocht volgt voor een groot ge deelte het parcours van de Del- taprofronde over dammen, dij ken en langs zilte kusten. Ver trekpunt is High-Five in Goes. Er zijn afstanden van veertig, ze ventig, honderdvijfendertig en honderdtachtig kilometers te rij den. Inlichtingen: 0118 - 629 172. Wie zaterdag 29 mei bij Intratuin zijn zieke tuinplan ten laat zien, krijgt gratis advies van een 'tuindok ter'. Want nu het tuinseizoen in volle gang is, komt het voor dat tuinliefhebbers geconfronteerd worden met onprettige verschijnselen in en rondom de tuin. Bekende problemen zijn bijvoorbeeld schimmels en parasieten. Daarbij blijft het onkruid welig tieren, terwijl het gazon verschraalt. Het kan zelfs zo zijn dat het terras wordt omgeploegd door mieren, of voorzien wordt van een ongewenst laagje groene aanslag. De tuindokter die raad geeft in Intratuin, is docent met het vak gewasbescherming in zijn les pakket. Hij is er zaterdag tussen 9 en 16.30 uur. (advertentie) Konmar /1is,4ï •TÏÏT4-5-1999 Prijsvergelijkin «r^«S7orJe AH f 120,14 ƒ121.14 'm-'6 Uit een steekproef van het Algemeen Dagblad* onder 3 grote supermarktketens en 3 grote drogisterijketens bleek dat uw Konmar drogist nog steeds het allervoordeligst is! KQnMar advertentie DOPING!

de Faam | 1999 | | pagina 11