INFO (0118) 88 20 N.V. DELTA Nutsbedrijven Op deze mm Jazz en de DELTA Prof ronde Duurzame energie is in Oud-klimmer debuteert oo het Zeeuwse vlakke als schrijver Beter benutten daglicht Omroep Zeeland en de DELTA Profronde Win een racefiets Klantnormen L<ühCU/e4^cf\ M m AA niLA DELTA Profronde DELTA Communicatie, telefoonnummer (0118) 88 20 00. OM TELE R EP r LAND VIS IE Sleutelfuncties in het bedrijfsproces bekleden de operators (m/v) DELTA Postbus 5048 4330 KA Middelburg e-mail: info@delta-zld.nl 4 FAAM/VLISSINGER Woensdag 19 mei 1999 CONSUMENTEN DELTA Consumentenpagina geven wij u tips en we tenswaardigheden over onze producten, diensten en huishoudelijke apparatuur. Daarnaast willen wij u informeren over ons verrassend veelzijdige pakket producten en diensten. Deze pagina zal regelmatig verschijnen. Als u op deze uitgave wilt reageren, dan kunt u contact opnemen met DELTA Nutsbedrijven. U vraagt dan naar de afdeling INFOpagina Middelburg viert dubbel feest met Pinksteren met het driedaagse jazzfestival en de start van de profronde op zaterdag 22 mei op de Markt. Henk Kroes, de voorzitter van de Vereniging De Friesche Elf Steden, schiet de renners om 11.30 uur weg. 's Middags zijn er straatparades en jazzoptredens op het podium op de Markt. Voorzitter Bob van Koetsveld van de Jazz Activiteiten Stichting Zeeland, zelf een fervent wielerliefhebber, vond het een goed idee het jazzgebeuren ook 's ochtends te laten plaatsvinden. De Louisana Rhytm Boys strooien vanaf 10.00 uur hun klanken over de Markt uit. Op de ongetwijfeld volle markt zullen de bandleden zich een weg banen tussen het zich opstellende wielerpeloton en de menigte die haar favoriete renners van dichtbij kan zien. De muziek van de Louisana Rhytm Boys, de materiaalwagens en de renners die het wedstrijdformulier voor het bordes van het stadhuis tekenen, zullen een prachtig plaatje opleveren. Bob van Koetsveld die al 22 jaren betrokken is bij het Middelburgse jazzfes tival ziet de combinatie wielrennen en jazz dan ook helemaal zitten. Shell verwacht dat in 2050 meer dan de helft van de wereldvraag naar energie zal worden opgewekt met duurzame bronnen. Vooral de ontwikkeling met zonne-energie gaat snel. Schuine daken op het zuiden en platte daken zijn uitermate geschikt voor fotovoltaïsche zonne-energie (PV). In princi pe komt de elektriciteit uit zonlicht voort. Met behulp van een PV-systeem kan licht direct worden om gezet in elektriciteit, via het zogenaamde fotovoltaïsche effect. Het basiselement van een PV-sys- teem, de zonnecel (of het zonnepaneel) is dan ook iets heel anders dan een zonnecollector, die juist bedoeld is om zonlicht op te vangen en om te zetten in nuttige warmte, bijvoorbeeld om water te ver warmen. Zonnecellen werken niet alleen op direct zonlicht, maar ook op elke vorm van licht, dus ook op een bewolkte dag of binnen bij kunstlicht. Bovendien kan een PV-paneel, ten opzicht van een zonnepaneel, heel eenvoudig worden aangesloten. Men behoeft niets anders te doen dan een stekker in het stopcontact te steken. Daarnaast moeten er uiteraard nog wat maatregelen genomen met betrekking tot elektriciteitsmeter e.d. Met 4 m2 zonnecellen bespaart een gezin gemiddeld 10% op de elektriciteitsrekening. In Nederland is al 40.000 m2 zonnecellen in gebruik. Hier tegenover staat een forse investering voor wat betreft de aankoop van een dergelijk soort systeem. DELTA Nutsbedrijven heeft oog voor het milieu. Daarom wil men het gebruik van dergelijk soort systemen stimuleren. Om de kosten te drukken geeft DELTA een tegemoetkoming in de kosten door mid del van een stimuleringsregeling (STIPV). Nadere inlichtingen hier over kunt u verkrijgen op telefoonnummer: (0118) 88 21 38. Goede verlichting in de woning is van groot belang. Bespaar niet op verlichting, het spaart uw kostbare ogen en voorkomt ongevallen. Nergens gebeuren er zoveel ongevallen als in en om de woning. Op verlichting kunt u beter niet bezuinigen. Ook geldt dit voor daglicht in uw woning. Veel woningen laten op dit punt nogal te wensen over. Het daglicht kan soms niet overal in huis komen. Met Solatube, een uit Australië geïmporteerd daglichtsysteem, kunt u donkere of onverlichte ruimtes in huis van (meer) daglicht voorzien. Solatube is een kleine, bolle koepel op een hellend of plat dak, verbonden met een spiegelende buis. Het licht dat op de koepel valt, kan met behulp van die buis naar bijna elke kamer in huis worden getransporteerd. En u zult verbaasd staan hoeveel licht dat geeft! Het lijkt op de werking van de periscoop van een onderzeeër. Het systeem is er in verschillende maten en de Solatube-bevestigingsplaten zijn zo ontworpen dat installatie op ieder daktype mogelijk is. Solatube is bij uitstek geschikt voor uw badkamer, toilet, gang, woonkamer, berging en archief. Prijs vanaf 690,-. Voor meer informatie: bel naar (035) 52 43 312 of fax naar (035) 52 43 260. jÉHB lillik Ipf/ï 1* j Peter Winnen (41) won twee keer de Koninginnerit in de Tour de France. Dat gebeurde in 1981 en 1983. Beide keren was dat in de 17e etappe, de klimrit die eindigde in Alpe d'Huez. Sportminnend Nederland zat gekluisterd aan de buis naar de verrichtingen van de Limburgse klimgeit Winnen te kijken. Staand op de pedalen, dan weer uit het zadel komend, flad derde hij de Alpencol op. In de shirts van IJsboerke, Capri-Sonne, Tl Raleigh, Panasonic en Buckler liet hij zien uit het goede rennershout te zijn ge sneden. In 1980 begon hij zijn profloopbaan, in 1991 nam hij in de nationale kampioenstrui af scheid van het wielerpeloton. In 1983 had Winnen zijn beste jaar. Hij eindigde toen als derde in de Tour de France. Daarna kwam de ex-onderwijzer in het nieuws als iemand die zijn creatieve talenten aansprak. De racefiets had plaatsgemaakt voor schilderkunst en fotografie. De wielerwereld bleef hij trouw als bestuurslid van de Belangenvereniging van Wielrenners. Enige tijd geleden werd Peter Winnen door uitgeverij Thomas Rap gevraagd zijn wielerervaringen op papier te zetten. Het schrijversdebuut van de man uit Venray komt uit in de boekenreeks van de Nederlandse Sportbibliotheek. Bettine Vriesekoop schreef voor deze serie "Heimwee naar Peking." Winnen heeft voor zijn boek de briefvorm gekozen. De brieven zijn gericht aan een studievriend, die als praatpaal fungeert. Met deze stijl verkeert hij in goed gezelschap van Gerard Reve, een meester is in dit genre. Winnen laat zijn twijfels duelleren met de heroïek, de roem die bij successen zijn metgezel is geworden. De brieven geven een kijkje in het wielerleven van Peter Winnen. De tekst voor het boek is nu gereed, de aansprekende titel is er nog niet maar zit er volgens Pe ter snel aan te komen. In de Burgerzaal van het stadhuis Middelburg zal de oud-klimmer tijdens een literaire wieleravond enige brieven voorlezen die in zijn eerste sportboek komen. Winnen zegt het leuk te vinden op het Zeeuwse vlakke als schrijver te debuteren. Hij weet zich die avond in goed gezelschap van Mar tin Ros en vijf Zeeuwen die hun wielerverhaal voorlezen. Een jury bestaande uit Hennie Kuiper, Jo Bouman (comité-lid) en Sven Remijnsen (sportjournalist PZC) kiest het beste Zeeuwse wielerverhaal. Literaire wieleravond Martin Ros, Peter Winnen en anderen, vrijdagavond 21 mei van 20.00 tot 22.00 uur, Burgerzaal Gemeentehuis Middelburg, toegang gratis. Sven Remijnsei Het gebeurde alleen nog maar met de Four Freedom Awards dat Omroep Zeeland TV op zaterdag een uitzending verzorgde. Nu met de Internationale DELTA Profronde komt de Zeeuwse televisie eveneens op zaterdag in de lucht. Zater dag 22 mei om 19.00 uur om precies te zijn. Dan zal er een 20 minuten durende samenvatting van de op die middag verre den profronde te zien zijn. Het beloven mooie plaatjes te worden, geschoten vanuit hoogwerkers en een helikopter. Een vaste cameraopstelling bij de finish in Goes zal de aankomst registreren. Programmamaker Stephan Nijpjes is trots op deze klus. Verleden jaar werden de beelden pas een dag later op zondag uitgezonden, nu op de wedstrijddag zelf. Stephan Nijpjes zegt dat het grootste beroeps-sportevenement van Zeeland dit verdient. International Met DELTA kunt u afspraken maken. DELTA komt deze -als zich geen on verwachte zaken voordoen- na. Daarvoor hebben we onze klantnormen. Die zijn heilig. 1. De klant heeft onze offerte binnen tien werkdagen in huis 2. De offerte bevat vaste prijs en sluitende afspraken 3. De klant kan een verhuizing in eén bezoekje of telefoontje afspreken 4. Wij sluiten de gewenste producten in één keer aan 5. Begin- en eindtijd spreken we samen met de klant af 6. Wij realiseren, indien gewenst, de aansluiting binnen 10 werkdagen 7. Wij zorgen voor foutloze facturen 8. Bij storingen kan de klant ons binnen vijf minuten telefonisch bereiken 9. Bij urgente storingen zijn wij binnen één uur ter plekke 10. Binnen vijf werkdagen lossen wij de klacht op of ontvangt de klant een voorstel hoe en wanneer de klacht wordt verholpen. De wielerkaravaan van de DELTA Profronde trekt zaterdag 22 mei door de gemeente Reimerswaal. Lamb-Weston/Meijer in Kruiningen is hier met afstand de grootste werkgever. Dit moderne aardappelverwerkende bedrijf biedt een baan met toekomst. Lamb-Weston/Meijer staat op de pedalen om met rasse schreden zijn bezetting te versterken voor de komende periode. Zij zijn de leiders van het kleurrijke peloton dat dit moderne bedrijf koploper op zijn gebied maakt. Als sponsor van de DELTA Profronde verloot het comité van de Ronde van Midden Zeeland een racefiets onder degenen die in mei solliciteren en worden aangenomen als operator. Als u. belangstelling heeft, ku ganisatie, Postbus 17, 4416 /Meijer V.O.F. t.a.v. afdeling Personeel Or- i uw brief. Illk

de Faam | 1999 | | pagina 4