lllllMIljft GEMEENTE MIDDELBURG Verkiezingen Europees Parlement Commissievergaderingen Zelandica in oude kaarten miiftlèviiéwhlfiiiMll. Picasso-lezing in bibliotheek Middelburg 10 JUNI Zaterdag 22 mei 1999 start Internationale DELTA Profronde Kwijtschelding Waterschap/ Combi-aanslagen Spekcheques Wijktafels Rooien Leefbaarheids- onderzoek EUROPESE VERKIEZINGEN Wijziging ophaaldata huisvuil uw Week 20 MAXIMAAL TEXT VANAF PAG. 830 Informatienummer 675 555 In samenwerking met De Kunsthal Rotterdam orga niseert de Stichting Vrije Academie voor Kunsthis torisch Onderwijs een een malige Picasso-lezing. In Middelburg vindt de le zing plaats op woensdag 19 mei 1999 om 14.30 uur in de Openbare Biblio theek, Kousteensedijk 7. Picasso Penseel Programmaboekje Wat doet de Europese Unie (EU)? Wat doet het Europees Parlement (EP)? Wie mogen er stemmen? Hoe werkt het stemmen? VERGEET NIET TE STEMMEN! www.euroverkiezingen.nl Middelburg Stemlokalen Rond Pinksteren: maandag wordt woensdag Middelburg komende drie jaar startplaats Op zaterdag 22 mei 1999 start op de Markt in Middelburg de 39e editie van de DELTA Profron de. Middelburg staat er de komende drie jaar ge kleurd op als startplaats voor het grootste interna tionale wielersportevene ment van Zeeland. Het startschot wordt om 11.30 uur gegeven door de voorzitter van de Frie se Elfstedentocht, Henk Kroes. Het 22e Jazzfesti val Middelburg zorgt vanaf 10.00 uur voor een muzikale omlijsting. Contract Deelnemers Kleurwedstrijd Wielerverhalen Tafeltje Dekje In de komende periode vergaderen de commissies op de volgende dagen: Kluis Woensdag 19 mei 1999 FAAM/VLISSINGER 3 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de sectie Communicatie. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u bij Communicatie terecht: Stadhuisstraat 2, telefoon 675450, iedere werkdag open van 8.00 tot 12.00 en van 13.00 tot 16.00 uur, donderdagavond van 18.00 tot 20.00 uur. internet site: www.middelburg.nl info middelburg, nl Voor het eerst sinds dertig jaar wordt er in Nederland een grote Picasso- tentoonstelling georganiseerd. De expositie in de Kunsthal Rotterdam beslaat Picasso's gehele carrière. Maar gezien zijn enorme werklust en lange leven is de tentoonstelling slechts een greep uit zijn oeuvre. Uniek is echter wel de mogelijkheid om een zo grote hoeveelheid werk van Picasso te kunnen bewonderen. Tijdens de lezing wordt uitgebreid ingegaan op het leven van Picasso. Als geen andere kunstenaar is zijn le ven vervlochten met zijn werk. Alles had invloed op alles. Zijn mattresses, zijn vrienden, zijn ateliers, zijn huis, alles wisselde bij voortduring. En de neerslag daarvan was zijn werk. Zelf' zei hij daarover: 'zijn werk is als een dagboek'. Al op zeer jonge leeftijd is zijn gro te talent zichtbaar. Hij beheerst de regels van de schilderkunst op zijn 14e jaar al zo goed dal zijn vader, ook schilder, zijn penseel zou heb ben overgedragen aan zijn zoon en hebben verklaard nooit meer te schilderen maar zijn leven in dienst te stellen van hel grote talent van zijn zoon. Al u meer wilt weten over het leven en werk van Picasso, Kunstenaar van de Eeuw dan is de lezing van de Vrije Academie een uitstekende kennismaking. De lezing is levens een prettige voorbereiding, of terugblik, op de tentoonstelling in Rotterdam. In Middelburg wordt de lezing ge geven door de enthousiaste kunst historicus drs. Bastiaan Voortman. Deze lezing is voor iedereen toe gankelijk en begint precies om 14.30 uur. De toegangsprijs is slechts 12,50. Reserveren is niet mogelijk en het wordt bezoekers aangeraden om tij dig aanwezig te zijn zodat zij niet het risico lopen dat de zaal vol is. Het cursusprogramma 1999-2000 is verkrijgbaar in de Openbare Biblio theek. Het programma is geheel vernieuwd. Voor de snelle inschrij vers, voor 15 juni, is er een aantrekkelijke korting. Het gratis programmaboekje met het volledige cursus- en excursie aanbod is af te halen bij de Openba re Bibliotheek (of aan te vragen bij de Vrije Academie: 020-4185050). Na overleg met het waterschap, is het termijn voor een bezwaarschrift verschoven van 9 mei naar 31 mei. Wilt u een betalingsregeling neem dan zo spoedig mogelijk contact op met het waterschap. Het minimum termijnbedrag is gesteld op 40,- per maand. In verband met de kwijlscheldingsaanvraag "99 adviseren wij u een kopie van uw betalingsregeling af te geven bij de afdeling financiën bij de Helm te Middelburg. Sinds enkele jaren bestaat in Middelburg een traditie van uitreiking van de Spekcheques. Deze cheques worden door de gemeente toege kend aan personen en organisaties die een bijzonder initiatief genomen hebben om de leefbaarheid in hun straat, buurt of wijk te verbeteren. Een deskundige jury beoordeelt twee keer per jaar de aanvragen en besluit welke aanvragen in aanmerking komen voor toekenning. Nog voor de zo mervakantie vindt een nieuwe ronde van de spekcheques plaats. Iedere Middelburger of Middelburgse organisatie kan in aanmerking komen voor een dergelijke cheque. In het verleden zijn al meerdere malen cheques van drieduizend gulden toegekend. Aanvraagformulieren en folders zijn verkrijgbaar bij de Wijkon- dersleuningspunten en de sectie Communicatie, Stadhuisstraat 2. Voor na dere informatie kan contact worden opgenomen met coördinator wijkbe heer H. Vergeer, telefoonnummer 634611 In de komende periode worden verschillende wijktafels gehouden. Het overzicht ziet er als volgt uit: dinsdag I juni: Dauwendaele (OC Dauwendaele); woensdag 2 juni: Zuid (Zuiderbaken); dinsdag 8 juni: Arnemuiden (de Arne); dinsdag 15 juni: West (kantoor Arnelaan 57); donderdag 15 juli: Noord (WOP Nieuw Middelburg). Alle bijeenkomsten zijn openbaar en starten om 20.00 uur. Om over een onderwerp te spreken, moet vooraf contact worden opgenomen met de voorzitter van de desbetreffende wijktafel. Donderdag 10 juni zijn er in Nederland Europese verkie zingen. Dan kiezen wij de 31 Nederlandse europarlementa riërs, die ons de komende 5 jaar zullen vertegenwoordigen. In alle 15 EU-landen kunnen 270 miljoen kiesgerechtigden naar de stembus om hun 626 leden van het Europees Parle ment te kiezen. Ruim een derde van onze regels en wetten komt al uit Brussel. Dat wordt steeds meer. Het gaat dan om bijvoorbeeld afspraken over het milieu dat zich niks aantrekt van grenzen. Andere onderwerpen zijn handel en economie. Door het afschaffen van de Europese grenzen verkopen bedrijven nu in heel Europa hun producten en diensten. Een duidelijk voorbeeld daarvan is de mobiele telefonie met z'n vele aanbieders. En we gaan het echt merken als in 2002 ook betaald gaat worden met de Europese munt de euro. In die grote Europese markt moeten de consumenten goed beschermd worden. Daarom heeft Brussel bijvoorbeeld gezorgd voor strenge hygiënevoorschriften op le vensmiddelen. Zo weet u bijvoorbeeld dat het vlees dat u koopt niet is be smet met de gekke-koeienziekte of de varkenspest. Van alle levensmiddelen staat nu op etiketten wat er in zit. Ook op sociaal terrein heeft de EU veel voor elkaar gekregen: voor de veiligheid en gezondheid op de werkplek, voor de gelijke behandeling van mannen en vrouwen, voor ouderschapsverlof en arbeidstijd. Evenmin zit de EU stil waar het gaal om de landbouw, het inter nationaal vervoer en samenwerking bij justitie en politie. De 626 leden van het Europees Parlement komen op voor de belangen van de 380 miljoen EU-burgers. Hoe doen ze dat? Allereerst door de nieuwe regels uit Brussel tegen het licht te houden en ze te wijzigen of tegen te houden als de maatregelen niet in het belang zijn van die burgers. Ook zorgt het EP er voor dat ieder jaar een EU-begroting wordt opgesteld, die door toedoen van het EP de laatste jaren nauwelijks is gestegen. Het EP is ook direct betrokken bij de invoering van de euro en de uitbreiding van de EU naar Oost-Europa. Tenslotte controleert het Europees Parlement de Europese Commissie. Het EP moet akkoord gaan met de benoeming van die Europese Commissie en heeft de macht deze naar huis te sturen. Onder druk van het EP trad onlangs - voor hel eerst in de geschiedenis van de EU- de hele Europese Commissie af, nadat uit een onderzoek was gebleken dat veel was aan te merken op het functioneren van die Commissie. Omdat over fiink wat onderwerpen niet langer "Den Haag' maar "Brussel' beslist, is het nodig wat daar gebeurt demo cratisch te controleren. Daarvoor is het Europees Parlement. Voor de verkiezing van de leden van het Europees Parlement is elke Neder lander van 18 jaar of ouder die niet is uitgesloten van het kiesrecht, kiesge rechtigd. Zij krijgen vanzelf een oproepingskaart thuis gestuurd. Ook mensen die de nationaliteit hebben van een andere lidstaat van de Europese Unie en in Nederland wonen, zijn kiesgerechtigd. Als zij hun stem in Neder land willen uitbrengen en zich bij de gemeente als kiezer hebben laten regis treren, ontvangen zij een oproepingskaart. De stembureaus zijn geopend van 8.00 uur tot 20.00 uur. Op uw oproepings kaart staat in welk stembureau u kunt stemmen. Als u wilt kunt u ook in een ander stembureau in Nederland terecht. U moet dit dan voor 28 mei schrifte lijk (als u reeds een oproepingskaart heeft ontvangen, moet u die meezenden) of voor 5 juni persoonlijk (neem uw oproepingskaart mee!) aanvragen bij uw gemeente. U krijgt dan een kiezerspas. waarmee u in ieder stembureau in Nederland kunt stemmen. Als u op 10 juni verhinderd bent kunt u een ander In het algemeen is voor het rooien van bomen een vergunning nodig. Deze vergunning is niet nodig voor populieren en wilgen langs wegen, vruchtbomen, kweekgoed en uit dunning van groenvoorzieningen en een boom met een stamdiameter van maximaal 25 cm (gemeten op 1.30 m boven het maaiveld, maxi maal 3 bomen per locatie). Een aanvraag is ontvangen voor: één abeel achter het Ewisland 1 kastanje en 1 taxus en 4 appel bomen aan de Hagepreekgang 35 populieren, 48 esdoorns, 4 es sen, 1 iep en 2 elzen rondom sportterrein Nieuw en Sint Joos- land. Voor nadere informatie kunt u te recht bij de heer H. ten Klooster van de afdeling Groenbeheer, 0118- 675312. In januari is een leefbaarheidson- derzoekvan start gegaan in Mid delburg-Zuid. Intussen is het on derzoek afgerond en zijn de re sultaten bekend. Gisteren, 18 mei, zijn de uitkomsten oriënte rend besproken in de commissie Volkshuisvesting, Ruimtelijke or dening en Financiën Op 15 juni organiseert de gemeente een informatieavond in wijkcen trum het Zuiderbaken. Belangstel lenden zijn welkom vanaf 19.30 uur. Binnenkort ontvangen de be woners van de wijk een nieuwsbrief met informatie over het onderzoek. Een verslag over de lkeefbaarheid in Middelburg-Zuid ligt vanaf he den ter inzage bij de sectie Coomu- nicatie. een volmacht geven om voor u te stemmen. Hiervoor dient de oproepings kaart ingevuld en aan de gevolmachtigde gegeven te worden. Woont degene die voor u gaat stemmen in een ander stcmdistrict dan moet u voor 28 mei schriftelijk een volmachtbewijs bij uw gemeente aanvragen door middel van een formulier dat bij de gemeente verkrijgbaar is. In Middelburg kunnen rolstoelgebruikers zelfstandig hun stem uitbrengen in een stembureau, dat voor hen toegankelijk (gemaakt) is. Welke stembureaus dit zijn, staat met een sterretje aangegeven in het overzicht hieronder. Indien een rolstoelgebruiker is opgeroepen voor een niet-toegankelijk stembureau dan kan hij/zij de oproepingskaart op de sectie Burgerzaken. Stadhuisstraat 2, laten omzetten in een kiezerspas. Daarmee kan in ieder stembureau in Zeeland worden gestemd. 1. "Sint Willibrord", Bachtensteenc l 2. "Acaciahof', Zuidsingcl 128 3. Verenigingsgebouw Chr.Geref.Kerk, ingang Sint Barbaragang 4. Verenigingsgebouw Sint Laurens, van Cittersstraat 64 5. "Eben-Haëzer", Briandlaan 2 6. Jacob Roggeveenhuis. Noordsingel 106 7. CSW, afd. MAVO, Oranjelaan 11 8. "Uilenburch", Nederstraat 37 9. "Leeuwenburch". Oude Vlissingseweg 40 C 10. Dorpshuis Nieuw- en Sint Joosland, Veerstraat 11. CSW. afd. MAVO, Olmenlaan 8 12. Zorgcentrum "Swerf-Rust", Laurens Stommesweg 1 13. "De Hoeksteen", ingang Vrijlandstraat 14. "Morgenster", Adriaen Lauwereyszstraat 6 15. "Ontmoetingskerk", Oosterscheldestraat 1 16. Wijkgebouw SWOM, Rijnstraat 12, ingang IJsselstraat 17. "Leeuwenburch". Samuel Rademacherstraat 3 18. Franciscus RK-basisschooI, Westmede 71 19. "Rustenburg". Vrijlandstraat 28 20. "Jacob Roggeveen Buitenrust", Buitenruststraat 221 21. "Uilenburch", Generaal Hakewill-Smithlaan 15 22. "Cypressenhof", Prinsenhove 5 23. "Zuiderbaken", Marcus de la Palmastraat 24. Zeeuwse Bibliotheek, Kousteensedijk 7 25. Rode Kruis-gebouw, Zuidwal 2 te Arnemuiden 26. Verenigingsgebouw "De Arne". Radermacherstraat 32 27. Basisschool "Het Baken", Boekweitstraat 2 te Arnemuiden. Op Tweede Pinksterdag, maan dag 24 mei, worden de groene containers in Middelburg niet op gehaald. De bakken moeten twee dagen la ter, namelijk op woensdag 26 mei vóór 07.00 uur buiten worden ge zet. Ook de bakken die normaal op woensdag buiten worden gezet, moeten er vóór 07.00 uur staan. Op dinsdag 25 mei, Derde Pink sterdag, worden de GFT-contai- ners en de zakken gewoon opge haald. De wijzigingen van de ophaaldagen staan vermeld op de afvalkalender die huis-aan-huis is verspreid. Af- valkalenders kunnen bij de sectie Communciatie worden opgehaald. Stadhuisstraat 2. Op 27 april jl. werd in het Stadhuis van Middelburg een driejarig con tract gesloten met de internationale DELTA Profronde. Met de onderte kening van dit contract staat Mid delburg letterlijk en figuurlijk aan de vooravond van een nieuwe start. De uitstraling en ambitie van de DELTA Profronde past bij het groot aantal ambitieuze projecten dat in Middelburg is gestart en dat een krachtige impuls gaal geven aan de leefbaarheid van de stad. Dinsdag 11 mei werden tijdens een persconferentie in restaurant Beste- vaer in Kamperland de ploegen be kend gemaakt die op zaterdag 22 mei a.s. aan de start verschijnen. Dit zijn onder andere de ploegen van de Rabobank met Erik Dekker en voormalig winnaar Maarten den Bakker, T.V.M. Farm Frites met voormalig winnaar Johan Capiot en Peter Petegem, La Francaise des Jeux met Lars Michaelsen en Em manuel Magnien, Team Cologne met Raymond Meys en Jans Koers, Team Nurnberger met Jan Hordijk, Lotto Mobistar met Mario Aerts en voormalig winnaar Jo Planckaert, en Spar RDM met Michel Comelis- se. Een deskundige jury kiest vrijdag avond 21 juni om 19.00 uur voor het stadhuis van Middelburg de mooiste kleurplaat Middelburg 2030. Voor iedere deelnemer is er iets leuks. Aan de vooravond van de start wordt op vrijdagavond 21 mei 1999 in de Burgerzaal van het Stadhuis in Middelburg lussen 20.00 en 22.00 uur een literaire wieleravond georganiseerd. Oud-uitgever en schrijver Martin Ros en oud-wiel renner Peter Winnen lezen voor uit eigen werk. De verhalen zijn doordrenkt van tragiek en roem. Een deskundige jury waarin onder andere Dick An- beek van boekhandel De Drukkerij in Middelburg, Arjen van Dijk van Reclamebureau Wigman Van Dijk uit Kloetinge en Frans Reijn- houd, comitélid van de intérnatio- nale DELTA Profronde beoordeelt de ingezonden wielerverhalen. Het winnende verhaal wordt voor het publiek voorgelezen. Iedereen is welkom en de toegang is gratis. Mifime Masahiko uit zusterstad Nagasaki rijdt ook mee op 22 mei 1999. Loco-burgemeester Bruinooge wenst hem succes. "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen, ge handicapten en diegenen, die (tijdelijk) zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag tussen 8.45 en 9.30 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 0118-638570. Het bezorgen ge beurt ook op deze dag. Menu van 24 mei tot en met 30 mei Maandag Rundergehaktbal, spinazie, aardappelen Dinsdag Schaslik, groenten, rijst Woensdag Runderlapje in rode wijnsaus, bloemkool, aardappelen Donderdag Gegrilde kippenpoot, gemeng de groenten, aardappelpuree Vrijdag Gepaneerde visfilet, wortelen, gestampte aardappelen Zaterdag Kleurrijke pasta met gorgon zola, blokjes kalkoen en ham Zondag Wat de pot schaft Commissie Welzijn, Personeelsza ken en Milieu op woensdag 19 mei om 19.30 uur. Secretaris is me- vrouw De Nooijer, telefoon 675531. Op vrijdag 7 mei jl. is in de Zeeuwse Bibliotheek een vijf tal ansichtkaarten aangebo den aan de Stichting Vrienden van de Zeeuwse Bibliotheek. Deze kaarten bevatten afbeel dingen uit oude Zeeuwse boe ken, vandaar de naam Zelan dica in oude kaarten. lc boeken op restauratie ten gevol ge van de oorlogsschade uit 1940. In de afgelopen jaren is al een aan tal werken met behulp van externe sponsoring gerestaureerd: Johannes Goedaert, Metamorphosis natura- lis. Middelburg 17de eeuw (bevat met de hand ingekleurde plaatjes); Speculum Zelandiae, Amsterdam ca. 1670 en een ingekleurd exem plaar van een vrij zeldzame atlas, liet Speculum orbis terrarum van Gerard de Jode uit 1578. Met be hulp van deze kaartenactie hoopt de Slichting Vrienden van de Zeeuwse Bibliotheek opnieuw geld te genereren voor voortzetting van deze zo belangrijke culturele taak. De voormalige eilAndjes van Zeeland staan op één van de kaarten afgebeeld Het is de bedoeling om met een ze kere regelmaat een vijftal kaarten te maken waarin hoogtepunten uil de rijke oude collectie getoond worden of een blik gegund wordt in nieuwe aanwinsten binnen die oude collectie. Ook bijzondere eve nementen kunnen aanleiding zijn 'de reeks' per keer met vijf kaarten uil te breiden. De opbrengst van de kaarten, die te koop zijn voor f 1,50 per stuk, is bestemd voor het restauratie- fonds dat door de Stichting Vrienden van de Zeeuwse Bibliotheek in 1996 in het leven is geroepen. Zij beijvert zich mede om een van de maatschappelijke functies van de bibliotheek gestalte te geven, namelijk het culturele erf goed uit voorbij eeuwen te bewaren en te beheren. In de kluis van de Zeeuwse Biblio theek, waar duizenden boeken uit de 15de tot en met de 18de eeuw staan opgeslagen, wachten nog ve- Commissie Onderwijs, Sport en Infrastructuur op donderdag 20 mei om 19.30 uur. Secretaris is de heer De Wolf, telefoon 675304. Commissie Sociale Zaken, Econo mische Zaken en Cultuur op woensdag 26 mei om 19.30 uur. Se cretaris mevrouw De Nooijer, tele foon 675531. Commissie Algemene en Bestuur lijke Zaken ook op woensdag 26 mei om 16,00 uur. Secretaris is me vrouw Beije, telefoon 675434. Bovenstaande vergaderingen zijn openbaar en worden gehouden in de Raadzaal van het Middelburgse Stadhuis, tenzij anders vermeld. De agenda en andere stukken zijn van af vier dagen vóór de vergadering in te zien bij de sectie Communica tie, Stadhuisstraat 2, en bij de com missiesecretaris. De gemeenteraad vergadert op maandag 31 mei om 19.30 uur.

de Faam | 1999 | | pagina 3