VAN DE MSS! n puzzel .rubriek j IT ss OLDTIMERBEURS I INFORMATIE VAN DE WALCHERSE GEMEENTEN GEMEENTE VLISSINGEN m MIDDELBURG I VLISSINGEN I VEERE Allerlei DONDERDAG SNEL GEBOEKT ZATERDAG DINSDAG ZONDAG VRIJDAG MAANDAG WOENSDAG Lezing 't Goede doel Geloof Natuur Sport MET MOLENTOCHT PINKSTEREN ZATERDAG 22 MEI 12.00-18.00 UUR ZONDAG 23 MEI 12.00-18.00 UUR MAANDAG 24 MEI 12.00-18.00 UUR ZEELANDHALLEN - GOES Woensdag 19 mei 1999 FAAM/VLISSINGER 21 INFORMATIE OVERHEID BOUWAANVRAGEN (bekendmaking ingevolge art. 41 Woningwet) Aanvragen om bouwvergunning zijn ingekomen tb.v.: - het bouwen van een betonmor- telcentrale Frankrijkweg 3; - het bouwen van de woning en het bouwen van een garage Burgemeèster van Woelderen- laan 36; - het uitbreiden van een staalcon structie Europaweg Zuid 4; - het vervangen van een eind puntvoorziening Commandoweg 30; - het bouwen van 17 Patiobunga lows Rietkraag 2 9; Eventuele bedenkingen tegen de ze bouwaanvragen kunnen pas worden ingediend nadat op de aanvragen is beslist N.B.: Het is mogelijk dat de teke ningen waarop, bij een positieve beslissing, de vergunning wordt verleend, afwijken van die welke ter inzage liggen. BOUWPLANNEN - VRIJ- STELLINGSPROCEDURE Wij maken bekend dat bouwplan nen zijn ontvangen die niet in overeenstemming zijn met de voorschriften van het ter plaatse geldende bestemmingsplan en/of waar voor het desbetreffende gebied een voorbereidingsbesluit van kracht is. Het gaat om: bouwaanvragen (art. I9WRO) 1Verdonk Horeca Bedrijven voor het verbouwen van het pand Nieuwendijk 7 tot café-bedrijf 2. Proverko voor de bouw van 22 woningen aan de Beukenstraat en Platanenstraat Wij willen positief beslissen op de aanvragen. Art. 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en/of art 50 lid 5 van de Woningwet bieden daartoe de mogelijkheid. Voordat wij beslissen liggen de bouw- en si tuatietekeningen m.i.v. 20 mei 1999 twee weken (dus tlm 2 juni 1999) in het stadhuis ter inzage bij de sector stadsontwikkeling, sectie bouwen en wonen (hal/tweede verdieping). Geduren de die periode kan iedereen schriftelijk zijn/haar bedenkingen bij ons indienen. VERLEENDE VERGUNNINGEN In de afgelopen periode zijn de volgende vergunningen verleend: - het bouwen van een dakkapel Spaarnestraat 68; - het bouwen van een tuinhuisje Westerzicht 345 B; - het uitbreiden van de winkel Kanaalstraat 59; - het verbouwen van de garage Dongestraat 42; - het bouwen van een houten schuur Burgemeester Stemer- dinglaan 39; - het bouwen van een duivenhok Kanariesprenk 261; - het wijzigen van de voorgeve Iindeling Bouwen Ewoutstraat <1; - het bouwen van een dakkapel aan de achtergevel Adriati- schezeestraat 40; - het bouwen van een dakkapel aan de achtergevel Adriati- schezeestraat 18; - het bouwen van een kapschuur Zuidwateringstraat 30; - het bouwen van een serre As- sumburg 10; - het wijzigen van een gevel Grote Abeele 9; - het bouwen van 52 woningen 10 woningen Rietkraag 9 tlm 27 (oneven), 20 woningen Hout wal I tlm 39 (oneven), en 22 woningen Haagland 2 tlm 44 (even); - het uitbreiden van twee dakka pellen Dijkstraat 61; - het plaatsen van een dakkapel Dijkstraat 15; - het verwijderen van asbesthou dende wandbeplating en pla fond Verkuijl Quakkelaarstraat II; Tegen deze besluiten kan binnen zes weken na de verzending bezwaar worden gemaakt bij het college van burgemeester en wet houders. EERSTVOLGENDE VERGADERINGEN VAN DE WELSTANDSCOMMISSIE: 10 juni en 24 juni I999 Uw plan moet tenminste 2 dagen voor de vergaderdatum bij bouw en woningtoezicht ingediend zijn. MONUMENTENWET Ingevolge artikel 12 van de Monu mentenwet maakt de burgemees ter van Vlissingen bekend dat ver gunning is gevraagd, op grond van artikel 11 van deze wet, tot het 1wijzigen van de gevel van het pand Nieuwendijk 1. 2. het plaatsen van 4 doelpalen en 2 bankjes op het archeologisch monument de Karolingische Ringwalburg. Voordat over het verlenen van de vergunning een beslissing wordt genomen ligt het plan ter inzage op het stadhuis (sector stadsont wikkeling, hal 2e verdieping), in gaande donderdag 20 mei 1999 gedurende een periode van twee weken (dus tlm 2 juni 1999). Ge durende bovengenoemde termijn kunnen belanghebbenden hun zienswijzen kenbaar maken tegen dit plan bij burgemeester en wet houders van Vlissingen. De minister beslist op grond van artikel 14, lid a van de Monumentenwet op de onder 2 genoemde aanvraag. VERORDENING RECREATIEWONINGEN In de gemeente is de Verordening recreatiewoningen 1994 van kracht In de Verordening is be paald dat in de gehele gemeente Vlissingen alleen permanente be woning is toegestaan. Dit wil zeg gen, dat iemand gedurende mini maal 180 dagen in een aaneenge sloten periode van 360 dagen zijn/haar hoofdverblijf in de woon ruimte heeft Als bewijsmiddel dient de opname in de gemeente lijke basisadministratie personen [v.m. bevolkingsregister]. Bij onttrekking van woonruimten voor andere doeleinden dan per manente bewoning moet bij bur gemeester en wethouders een zo genaamde ontrekkingsvergunning worden aangevraagd. Als belang rijkste toetsingsgrond wordt nage gaan, of het met onttrekking ge diende belang groter is dan het belang van het behoud of de sa menstelling van de woningvoor raad. Indien woonruimte voor niet per manente bewoning wordt gebruikt, dan kunnen burgemeester en wet houders - na het voeren van een daarvoor voorgeschreven procedu re - de woonruimte verzegelen. Het onrechtmatig verbreken van een eenmaal aangebrachte verze geling geldt als een misdrijf, waar op volgens het Wetboek van Straf recht zware straffen zijn gesteld. Voor de bestaande recreatiewonin gen is een overgangsregeling ge troffen. Woonruimte, die op 9 de cember 1976 in gebruik was als recreatiewoning, mag als zodanig in gebruik blijven. De overgangsre geling is niet van toepassing op woonruimte, die op 9 december 1976 weliswaar recreatief werd gebruikt, maar waarin daarna al dan niet eenmalig sprake is ge weest van permanente bewoning. Recreatiewoningen, die voor per manente bewoning gebruikt [gaan] worden moeten voldoen aan de bepalingen van het Bouw besluit en de gemeentelijke Bouw verordening. Voor informatie of vragen over dit onderwerp: Kees Luteijn, tel. 0118 -487319. WET MILIEUBEHEER Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken bekend dat op grond van artikel 8.40 en 8.41 van de Wet milieubeheer meldin gen zijn ingekomen ingevolge het Besluit detailhandel en am- bachtsbedrijven milieubeheer - van de heerT. Laport wegens het van toepassing worden van genoemd Besluit op een reeds opgerichte brood- en banket bakkerij, Badhuisstraat 56-58 te Vlissingen. - van de heer A.M. de Hond we gens het van toepassing worden van genoemd Besluit op een reeds opgerichte inrichting (een technisch installatiebedrijf met werkplaats, magazijn en winkel), Glacisstraat 115 te Vlissingen. - van de St Zorg Uchamelijk Ge handicapten wegens het oprich ten van een dagactiviteitencen trum (o.a. houtbewerking, pot- tendraaienl-bakken, tekenen, kaarsenmaken), Handelsweg 28/hoek Transportweg te Vlissin gen. - van de heer I.W.J. de Smit we gens het van toepassing worden van genoemd Besluit op een reeds opgerichte inrichting t.b.v. schoenreparatie, lederenkleding- reparatie, verkoop van schoen onderhoudsmiddelen en verkoop van kleine lederwaren, Kanaal straat 30 te Oost-Souburg. - van mevrouw N.J. van Dalen- Clarisse wegens het van toepas sing worden van genoemd Be sluit op een reeds opgericht op- slag- en verwerkingsbedrijf van vis, Korenstraat 22 te Vlissingen (het betreft een aanvraag om een nieuwe de gehele inrichting omvattende vergunning die krachtens overgangsrecht van genoemd Besluit moet worden beschouwd als een melding). - van Loodgietersbedrijf Hans Weezepoel wegens het van toe passing worden van genoemd Besluit op een reeds opgerichte inrichting ten behoeve van het loodgietersbedrijf (het maken van zinkwerk en het opslaan van materialen), Middelburg sestraat 26 te Oost-Souburg. - van de heer M.C. van Gilst we gens het van toepassing worden van genoemd Besluit op een reeds opgericht installatie- en loodgietersbedrijf, Slijkstraat 25 te Vlissingen. - van de heer L Posthumus we gens het van toepassing worden van genoemd Besluit op een reeds opgerichte inrichting (sleu tel- en schoenmakerij HAKO), Wolstraat 117 te Vlissingen. - van de heerW. Niesthoven voor het oprichten van een installatie loodgietersbedrijf, Handels weg 2 I te Vlissingen. Besluit opslag propaan mi lieubeheer - van Petroplus Tanksorage b.v. voor het oprichten van een in richting voor zover dit oprichten betrekking heeft op het bewa ren van propaan, Oosterhaven- weg 14 te Vlissingen. - van Finsa b.v. voor het oprichten van een inrichting voor zover dit oprichten betrekking heeft op het bewaren van propaan, Wes terhavenweg 12 te Vlissingen. Besluit horeca-, sport- en re creatie-inrichtingen milieube heer - van Eetcafé De Hoge Duinen wegens verandering van een eetcafé/fritesbedrijf ten opzichte van een eerder verleende ver gunning, Zwanenburg I te Vlis singen. Besluit akkerbouwbedrijven milieubeheer - van Maatschap D. en J. en A.F. Vos voor het uitbreiden van een akkerbouwbedrijf, Boksweg I te Ritthem. - van de heer C.G. Harthoorn voor het uitbreiden van een ak kerbouwbedrijf, Zuidbeekseweg 2 te Vlissingen. Besluit houtbewerkende be drijven milieubeheer - van Aannemersbedrijf Barend de Groot b.v. voor het oprichten van een aannemersbedrijf (houtbewerkend bedrijf), Pro- ductweg 9 te Vlissingen. Voor informatie over en inzage van de genoemde meldingen kunt u contact opnemen met de sectie milieu, telefoon 0118-487204. De meldingen liggen ter inzage tot 16 juni 1999 bij de Sector Stadsont wikkeling (2de verdieping van het stadhuis). Vlissingen, 19 mei 1999 Burgemeester en wethouders van Vlissingen, Stadhuisplein 2 4382 LG Vlissingen Zie voor meer informatie van de gemeente Vlissingen de in formatiepagina 'In den blauw geruiten kiel' elders in dit blad en teletekstpagina 810 e.v. van Maximaal TV. r a r Wat te melden? Postbus 18, 4380 AA Vlissingen Ringrijden - De Ringrijders Veteniging Nieuwland houdt 25 mei haar traditionele 'Derde Pinksterwedstrijd'. Omdat de vereniging 175 jaar bestaat, zul len alle ringrijders in boerenkle- derdracht gehuld zijn. De wed strijd begint om 8 uur op de lo catie 'Achter de Kerk' in Nieuw en Sint Joosland. De prijsuitrei king door de Middelburgse bur gemeester B. Spahr - van der Hoek en ambachtsheer van Nieuwland jonkheer dr. G.L.F. van Kinschot is om 17 uur. Kennissen - De Kennissen kring Zuid-Nederland bezoekt zaterdag 29 mei Middelburg. De A B C D E F G H I J K L M N O 10 11 12\ 13 14 15 Voor dit kruiswoordraadsel worden de omschrijvingen gegeven per horizontale of verticale regel, leder hokje in deze puzzel heeft daardoor zijn eigen nummer; bijvoorbeeld A1 is het raak punt van regel A verticaal en regel 1 horizontaai, en is dus het eerste hokje op de eerste regel. Omschrijving horizontaal: 1 persoonlijk voornaamwoord - vrouwenbeweging - ten bedra ge van. 2 salaris - kampeergerei. 3 samarium (afk.) - reservoir - bevreesd - persoonlijk voornaamwoord. 4 onder ander (afk.) - Noorse godheid (myth.) - profeet - muzieknoot. 5 order - gevan genis - jonge koe. 6 gast - vuiststoot - partner. 7 bevlieging - ge mene streek. 8 Hollandse gravin (hist.) - uitroep. 9 rustteken (muziek) - voornaamwoordelijk bijwoord. 10 sneeuwhut - wat niet gemist kan worden - Europeaan. 11 heildronk - kudde die ren - zeer begaafd wezen. 12 voorzetsel - vlaktemaat - voorzet sel - stannum (afk.). 13 eerste grondtoon (muziek) - putemmer - vlug - lidwoord. 14 gezang - leuk. 15 plotselinge beweging - snoepgoed - zwarte delfstof. Omschrijving verticaal: A familielid - slotsom - tijdmaat. B indruksel - afvoerbuis. C na komeling - armoedige steeg - maanstand (afk.). D dandy - tijd perk - Aurora (myth.) - uitroep. E gelijkmatig - bittere stof - hijstoestel. F begaafd wezen - soort auto - toespraak. G graaf schap in Engeland - voorzetsel. H deel van het hoofd - groet. I grond naast een weg - een weinig. J dierenverblijfplaats - land bouwwerktuig - van een zekere. K dekverf - nakomeling - schei dingslijn. L nauw - ontkenning - lofdicht - Chinese maat. M he mellichaam - koeiemaag - goeverneur generaal (afk.). N rust plaats - doel. O aanwijzend voornaamwoord - wrok - loot. Er ontstaat een zegswijze wanneer u de letters uit de hokjes met de volgende nummers achter elkaar plaatst: E1.I1.L3.03.K3- A5.B5.G5.K5.L5-A1.B1.H1-F8.F7-I3.I4.F6.E11.H11- K15.015.J14.A14.N12. De oplossing van de puzzel van vorige week luidt: vriendschap verdubbelt vreugde en halveert smart. ochtend is ingeruimd voor een historische stadswandeling met een VW-gids. 's Middags wordt er gewinkeld. De doelstelling van de Kennissenkring Zuid-Ne derland is het bij elkaar brengen van partnerlozen uit Limburg, Brabant en Zeeland om samen een gezellige dag te hebben. Meer informatie is verkrijgbaar via telefoonnummer 0164 - 259 334. Hulpverleners - Bij het Buro voor Vrouwenhulpverlening Ar temis in Middelburg is er vrijdag 4 juni een speciale middag voor hulpverleners. Van 14 tot 17 uur bespreekt psycholoog/psycho therapeut Angelina Donk de ge volgen voor de hulpverlener die met getraumatiseerde mensen werkt. Inlichtingen en opgave: 0118-642 979. Lentefeest - In Uitspanning De Bockenborgh in Nieuw en Sint Joosland wordt van 22 tot en met 24 mei het jaarlijkse Lentefeest gehouden. Bloemen en planten staan hier centraal. Verenigingen en organisaties die zich specialiseren in bepaal de planten, presenteren zich. 'De uitspanning is zaterdag en maandag van 10 tot 17 uur geo pend, zondag van 13 tot 17 uur. PIT - Nederland zendt jaarlijks meer dan vierduizend militairen naar gebieden waar oorlog heerst: Bosnië, Albanië, Mace donië, Cyprus, maar ook andere crisesgebieden. De stichting PIT steunt de uitgezonden militairen door ze een bijbel, schrijfmap, kerstpakket, brieven en kaarten te sturen. De inkomsten van het PIT bestaan uit giften van ker ken en begunstigers. Wie mee wil helpen, kan dat doen via giro 241 ten name van de stichting PIT in Rijswijk. Afscheid conrector - De Vlis- singse scholengemeenschap Scheldemond neemt vrijdag 21 mei afscheid van drs. A. De Bruyne. Hij was ruim 28 jaar verbonden aan de scholenge meenschap, eerst als leraar, la ter als conrector en plaatsver vangend rector. Onder de spre kers C. de Keijzer, F.J. van der Avert en E.J.A. Fagg. Jongeren Opvang - De stichtingen Kin deropvang Middelburg en Soci aal Kultureel Werk Middelburg houden de komende maanden verschillende activiteiten voor kinderen van vier tot acht jaar in (advertentie) MUSIC (M) HOUSE www.music house. All you need is love 2CD 11 fl.- kor tiny bij aankoop mei je Music House ClubCard! Vlissingen Walslraat 105 (0118)411897 Middelburg Lange Geere 5 (0118)624073 Stichting In- en Uitloophuis Vlissingen, koffie con tactochtend, 9.30 u. Theo van Doesburgcentrum Vlissingen, ontmoetingsmiddag voor 50-plussers, 14 u. Stichting In- en Uitloophuis Vlissingen, kla verjassen, 19.30 u. Buurthuis De Schuur Oost- Souburg, line-dancing, 20 u. Wijkcentrum Schel- debuurt Vlissingen, klaverjassen, 19.30 u. FNV Zeeland: telefonisch spreekuur ABW-uitkering van 13-16 u., tel. 625655. Strandpaviljoen Panta Rhei Vlissingen, jamsessie, 20 u. Speeltuinvereniging De Oude Stad Vlissingen, peutergym van 2,5 tot 4 jaar, 9.30 u., peutergym tot 2,5 jaar, 10.30 u. Wijk centrum Scheldebuurt Vlissingen, bingo voor 50- plussers, 14 u. Speeltuinvereniging De Oude Stad Vlissingen, bingo, 20 u. Stadhuis Goes, gemeen teraadsvergadering, 20 u. Ter Hoogekerk Middelburg, koor- en samenzang- avond, 19.30 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, prijsklaver- jassen, 14 u. Speeltuinvereniging De Oude Stad Vlissingen, buurtcontactmiddag, 16 u. A. Fokker straat Goes, finish Internationale Delta Profronde. Zeelandhallen Goes, oldtimershow, 12 u. Kinder boerderij Klepperhoeve Middelburg, schaapscheer- feest, 9.30 u. Stichting In- en Uitloophuis Vlissingen, koffie con tactochtend, 9.30 u. Stichting In- en Uitloophuis Vlissingen, sjoelclub, 14 u. Bachten Reede Vliss ingen, handwerkgroep voor 55 plussers, 14 u. Theo van Doesburgcentrum Vlissingen, ontmoe tingsmiddag voor 50- plussers, 14 u. FNV Zee land: telefonisch spreekuur ABW-uitkering van 10- 12 u., tel. 625655. Speeltuinvereniging De Oude Stad Vlissingen, peutermorgen, 10 u. Wijkcen trum Scheldebuurt Vlissingen, koersbal, 13.30 u. Speeltuinvereniging De Oude Stad Vlissingen, koersbal, 13.30 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlis singen, Country Line-dansen, 18.30 u. Oranje plein Oost-Souburg, afdelingswedstrijd ringrijden, 8 u. Jongerencentrum Midgard Middelburg, groot beeldvideofilm, 20 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, klaverjassen, 13.15 u. Buurthuis De Schuur Oost-Souburg, prijsklaverjassen, 20 u. Speeltuinvereniging De Oude Stad Vlissingen, kin derdisco 4 t/m 7 jaar 18.30 u., 8 t/m 14 jaar 20.15 u. Stichting Zeeuwse Schaapskudde Heinkenszand, excursie 'Wandelen over de bloemdijken', 13.30 u. Zeelandhallen Goes, oldtimershow, 10 u. Grote Markt Goes, Molentocht 1999 voor oldtimers, 12 u. Stichting Zeeuwse Schaapskudde Heinkenszand, Zeeuwse vertelavond met avondwandeling, 20.30 u. Zeelandhallen Goes, oldtimershow, 10 u. Ne derlands Hervormde Kerk Aagtekerke, start fiets- puzzeltocht, 13 u. Wijkcentrum Open Hof Vlissingen, soosmiddag voor 50-plussers, 13.30 u. Dienstencentrum Ou deren Westkapelle, wekelijkse soos 55-plussers, 19 u. Midgard Middelburg, grootbeeldvideofilm, 20 u. Stichting In- en Uitloophuis Vlissingen, sociaal spreekuur, 13.30-17 u. Sportfondsenbad Vlissin gen, aangepast zwemmen voor mensen met Cara, 12.30 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, kindermiddag, 14 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, darten, 19.30 u. wijkgebouw Het Trefpunt aan de Nassaulaan in Middelburg. Dit gebeurt in het kader van de buitenschoolse opvang. Rond om de thema's 'Indianen' en 'Kabouters en Trollen' wordt er geknutseld, geschilderd, muziek gemaakt en gesport. Er zijn acti viteiten op de vrijdagen 21 en 28 mei, 4, 11, 18 en 25 juni: al tijd van 13 tot 15.30 uur. Meer informatie is verkrijgbaar bij het Gastouderproject Walcheren: 0118-626 350. Zaalvoetbal - Jongerencen trum De Jop in Vlissingen houdt zaterdag 22 mei een zaalvoet baltoernooi voor jongeren. Tien teams van jongeren uit het Mid dengebied strijden tegen elkaar in het kader van sportstimule- ring Middengebied. Het toer nooi begint om 18 uur in Sport hal Baskensburg. Opgraving Sluis - Assistent provinciaal archeoloog H. Jon- gepier geeft, op uitnodiging van de Archeologische Werkge meenschap voor Nederland, vrij dag 21 mei een toelichting bij een diaserie over de opgravin gen in Sluis. Deze vonden in mei en juni van het vorig jaar onder zijn leiding plaats. Er wer den veel muurresten van het middeleeuwse Sluis gevonden. De rijke vulling van de beerput ten maakte duidelijk dat de stad in de veertiende eeuw een enorme bloeiperiode kende. Aanvang 20 uur. Gehandicapten - Dit jaar heb ben verschillende organisaties op het gebied van gehandicap ten-integratie zich gebundeld in de Ango: de Algemene Neder landse Gehandicapten Organisa tie. De Ango houdt zich bezig met individuele financiële hulp, adviezen over fondsen en wet telijke regelingen, sociaal juri disch advies, belangenbeharti ging, lotgenotencontact, vakan tiemogelijkheden, rolstoelvoor zieningen en aanvullende ver voersmogelijkheden. Vrijwilli gers collecteren van 7 tot en met 12 juni deur aan deur. Sponsorles - Leerlingen van de Nehalennia Scholengemeen schap in Middelburg krijgen van 21 tot 22 mei vierentwintig uur achter elkaar les. De leerlingen uit Havo-4, VWO-4 en -5 probe ren door zich te laten sponsoren geld bij elkaar te brengen voor de vluchtelingen in Kosovo. De lessen zijn geen gewone lessen maar bevatten onderwerpen als survival, love poetry, de ziel van de dieselloc, conversatie Rus sisch, schilderen zwart in zwart en de theorie en praktijk van het doolhof. De leerlingen van Ne halennia deden al eerder iets voor de vluchtelingen in Koso vo: 9 april stelden ze negentig pakketten samen voor de stich ting War Child. Wereldvrede - ledereen heeft recht op vrijheid en veiligheid. Toch leven er veel mensen in angst en onzekerheid, met na me in oorlogsgebieden. Om in gedachten bij deze mensen te zijn, staat de kerk aan het Oran jeplein open voor publiek. Er kan een kaarsje worden ge brand en in stilte verbondenheid worden gevoeld. De kerk is voor jong en oud geopend van maanag tot en met zaterdag van 14 tot 20 uur en op zondag van 14 tot 18 uur. Het initiatief is af komstig van de Samen Op Weg gemeente in Oost-Souburg. Praise-avond - In de hal van de Ontmoetingskerk in Middel burg wordt vrijdag 18 juni weer een praise-avond gehouden. Er wordt een collecte gehouden die bestemd is voor een project van de stichting Diaconos. Deze Roemeense stichting voorziet in materiële en sociale hulpverle ning aan kinderen, ouderen, ge handicapten en zieken. Zo zijn er plannen om een bejaardente huis te bouwen in Pasareni. Een groep van twaalf Walcherse jon geren zal in de zomer van 2000 naar Roemenië gaan om daar te helpen bij de bouw van het te huis. De avond in de Ontmoe tingskerk begint om 20 uur. Natuurtuin - Rondom het Mi lieu Educatie Centrum aan de Korenbloemlaan 5 in Vlissingen ligt een fraaie natuurtuin met veel verschillende elementen, die zich in enkele jaren tijd ont wikkelde tot een waar natuurge biedje. Belangstellenden kun nen in deze tuin genieten van de natuur, maar ook de kunsten van natuurvriendelijk tuinieren afkijken. Er zijn maandelijks ex cursies door de tuin. Deze du ren ongeveer anderhalf uur en worden geleid door vrijwilligers die de tuin onderhouden. De ex cursies zijn gratis. De eerste is woensdag 19 mei om 19.30 uur, daarna zijn er excursies op 16 juni, 17 juli, 8 september en 9 oktober. Meer informatie is ver krijgbaar bij het MICMEC Wal cheren: 0118-417 039. Meldlijn Thuiszorg - De ou derenbonden Anbo, PCOB en Unie KBO stellen dinsdag 1 juni een telefoonnummer open voor ouderen die vragen of klachten hebben op het gebied van thuis zorg. Het blijkt namelijk nogal eens dat mensen op een wacht lijst komen te staan en geen hulp van thuiszorg krijgen, ter wijl die wèl geïndiceerd is. En dat mag niet voorkomen, vinden de bonden. Een aantal bellers zal dan ook gevraagd worden mee te werken aan juridische procedures. De landelijke meld lijn Thuiszorg maakt onderdeel uit van de actiedag over de wachtlijsten, die eveneens 1 ju ni wordt gehouden. De Tweede Kamer krijgt die dag, onder het motto 'Ouderen zijn het wach ten beu' een petitie aangebo den over de wachtlijsten in de thuiszorg, de verzorgings- en verpleeghuizen. Het nummer van de meldlijn is 070 - 392 4630 (tussen 12.30 en 20 uur). Pinksterrit - Motor- en Auto club De Zeeuwen houdt maan dag 24 mei een Pinksterrit: een puzzelrit voor auto's. Inschrijven voor deze rit kan tussen 18.30 en 19.30 uur in sporthal De Stenge in Heinkenszand. N. de Kok heeft de route uitgezet. Meer informatie: 0118 - 462 850. Watersport - De kwaliteit van de watersportmogelijkheden in de Rijn-Schelde delta moet gro ter worden. Dat is kort gezegd de uitkomst van het symposium over watersport dat 23 april werd gehouden. Ondernemers, bestuurders en watersporters lieten er hun mening horen. De Kamers van Koophandel Zee land en Rotterdam hebben hier toegezegd om op korte termijn met een plan van aanpak te ko men. Doel is snel een aantal concrete verbeteringen tot stand te brengen. Puzzelwandeling - De werk groep Dorkas Walcheren houdt vrijdag 21 mei en zaterdag 22 mei een puzzel-wandeltocht over afstanden van vijf, tien, vijf tien en twintig kilometer. De tochten begnnen vrijdag om 18 uur en zaterdag om 9.30 uur bij De Zandput in Serooskerke. De opbrengst van de puzzel-wan deltocht is bestemd voor straat kinderen in Ethiopië. Schaken - Wie goed in scha ken is, kan in mei, juni en juli een gooi doen naar het Open Kampioenschap van Middel burg. De wedstrijden, opgezet in zeven ronden 'Zwitsers', wor den georganiseerd door de Schaakvereniging Middelburg. De eerste ronde is 21 mei om 20 uur in Ontmoetingscentrum Dauwendaele. Er wordt ge speeld in de categorieën huis schakers, clubschakers en jeugd tot en met zestien jaar. Meer informatie en aanmelding: 0113-61 24 95 (Jos de Jager). Ronde van Midden-Zee land - De Zeeuwse toerclub Theo Middelkamp houdt zondag 6 juni de toerklassieker De Ron de van Midden-Zeeland. De tocht volgt voor een groot ge deelte het parcours van de Del- taprofronde over dammen, dij ken en langs zilte kusten. Ver trekpunt is High-Five in Goes. Er zijn afstanden van veertig, ze ventig, honderdvijfendertig en honderdtachtig kilometers te rij den. Inlichtingen: 0118 - 629 172. (advertentie) Een oldtimer en klassieker evenement van formaat met vele (on)gerestaureerde occasions. Y Kramen voor verkoop/ruil van onderdelen, accessoires, boeken, miniaturen, geschenken etc. v FEESTELIJKE INTOCHT MOLENTOCHT OP ZONDAG OMSTREEKS 16.30 UUR Y TOEGANG 12,50. KINDEREN 5,00 info: 0113-201020

de Faam | 1999 | | pagina 21