VAN DE 1 INFORMATIE VAN DE WALCHERSE GEMEENTEN VE GEMEENTE MIDDELBURG MIDDELBURG I VLISSINGEN I VEERE 20 FAAM/VLISSINGER Woensdag 19 mei 1999 INFORMATIE OVERHEID GEMEENTE POSTBUS l 4370 AA KOUDEKERKE TEL.0118-555 444 FAX 0118 -553 025 OPENINGSTIJDEN: maandag t/m vrijdag van 09.00 uur tot 12.00 uur en van 14.00 uur tot 16.00 uur (behalve vrijdag middag). De afd. Burgerzaken is donderdag tot 19.00 uur geopend. TER INZAGE Stukken die op de gebruikelijke wijze ter inzage liggen kunt u tij dens openingstijden inzien bij de receptie van het gemeentehuis, Dorpsplein 28 te Koudekerke en op de locaties: Meliskerke, Dorps straat 3; Domburg, Markt ISer- ooskerke, Gapingseweg I a en Westkapelle, Markt 95. Voor som mige stukken, zoals b.v. bestem mingsplannen, bouwaanvragen, sloopvergunningen en milieuver gunningen geldt een aparte rege ling die steeds vermeld wordt BEZWAAR/BEROEP/VOOR LOPIGE VOORZIENING Volgens deAlg.Wet Bestuursrecht kan iedereen bezwaar maken te gen overheidsbesluiten (dus ook tegen bouwvergunningen, akkoord bevonden meldingen en vrijstellin gen). Dat moet schriftelijk, gemoti- veerd, ondertekend en binnen 6 weken gebeuren. U moet uw be zwaren richten aan het bestuurs orgaan dat de beslissing heeft ge nomen: het college van B&W, de burgemeester of de gemeente raad. Info: 0118-5 9 7569. Naast het indienen van een bezwaar schrift kunt u de President van de arrondisementsrechtbank ook ver zoeken om, tegen vergoeding, een voorlopige voorziening te treffen. (Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019,2500 EA 's - Gravenhage). BESTEMMINGSPLAN BUITENGEBIED Op 22 april 1999 heeft de ge meenteraad het bestemmingsplan Buitengebied vastgesteld. In grote lijnen heeft het plan betrekking op het grondgebied van de gehele ge meente Veere, uitgezonderd de woonkernen, nagenoeg alle ver- blijfsrecreatie- en bedrijfsterreinen en het eiland Neeltje Jans. Het bestemmingsplan ligt van 20 mei tot en met 16 juni 1999 (vier weken) voor iedereen ter inzage bij het bestuurscentrum, Dorps plein 28 te Koudekerke en bij de afdeling Bouwen en Wonen, Ga pingseweg I a te Serooskerke. Schriftelijke bedenkingen tegen het bestemmingsplan kunnen gedu rende de termijn van terinzagelig- ging worden ingebracht door: - een ieder die zijn/haar zienswij ze met betrekking tot het ont- werp-bestemmingsplan tijdig kenbaar heeft gemaakt bij de gemeenteraad; - een belanghebbende die aan toont dat hij/zij redelijkerwijs niet in staat is geweest zijn/haar zienswijze tijdig bij de gemeen teraad kenbaar te maken; - een ieder die bedenkingen heeft tegen de wijzigingen die de ge meenteraad bij de vaststelling van het bestemmingsplan ten opzichte van het ontwerp heeft aangebracht De bedenkingen moeten worden gericht aan Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 165, 4330 AD Middelburg. RESTAURATIE- UITVOERINGS PROGRAMMA 1999-2004 Wij maken bekend dat de raad in zijn vergadering van 22 april 1999 het restauratie- uitvoerings programma 1999-2004 heeft vastgesteld. Daarmee zijn de be leidsregels vastgesteld die worden gehanteerd bij de verdeling van de rijkssubsidiegelden die voor de ge meente Veere worden gereserveerd voor de restauraties van monu menten. Voor het toekennen van de priori teit aan restauratieplannen, zijn 3 prioriteitsklassen bepaald die be staan uit hoofdzakelijk technische criteria. Aan de hand van deze cri teria is/kan worden bepaald of een restauratieplan voor subsidie in aanmerking komt Voor de gemeente Veere is voor het jaar 2004 een budget gereser veerd van ongeveer .269.000 verdeeld over de categorieën wo ningen/boerderijen, kerken en ove rige monumenten. De beleidsregels en het restaura tie-uitvoeringsprogramma 1999- 2004 liggen vanaf heden geduren de vier weken voor een ieder ter inzage.Tegen betaling van kosten kan een afschrift daarvan worden verkregen. WIJZIGING BOUWVERORDENING Wij maken bekend dat de raad in zijn vergadering van 22 april 1999 de tweede serie wijzigingen van de bouwverordening van de gemeente Veere heeft vastgesteld. De wijzigingen houden verband met - een wijziging van de Woningwet in verband met het verbod te bouwen op verontreinigde grond; - een wijziging van het Asbestver- wijderingsbesluit; - een wijziging van de regels over het aansluiten van rioleringen; - een artikel dat het mogelijk maakt een aanvraag bouwver gunning "op hoofdlijnen" in te dienen; - enkele kleine wijzigingen. Het besluit tot wijziging van de bouwverordening ligt vanaf heden gedurende vier weken voor een ie der ter inzage.Tegen betaling van kosten kan een afschrift daarvan worden verkregen. Het besluit tot wijziging van de bouwverordening treedt in werking op de derde dag na die waarop het is afgekondigd. BELEIDSORIËNTATIE, NOTITIE BEDRIJVENTER REINEN, IE FASE VOLKS- HUISVESTIGINGSPLAN EN WONINGBOUWPROGRAM MA 1997 TIM 2006. Wij maken bekend dat de raad in f ijn vergadering van 22 april 1999 de volgende nota's met be leidsregels heeft vastgesteld: - de Beleidsoriëntatie kernen met de bijbehorende notitie "Profle ring/beleidsaccenten kernen"; - de notitie bedrijventerreinen; - de Ie fase van het volkshuisves tingsplan met het woningbouw programma 1997 tlm 2006; - de notitie "Uitgangspunten be nutting kwaliteitscontingent". In de Beleidsoriëntatie kernen en de bijbehorende notitie wordt in grote lijnen een aanzet gegeven voor de gewenste planologische ontwikkeling van de 13 kernen. In de notitie bedrijventerreinen wordt bepaald op welke locaties bedrij vigheid mogelijk wordt gemaakt In de I e fase van het volkshuisves tingsplan is de actuele stand van de volkshuisvesting in de gemeente Veere in beeld gebracht Het wo ningbouwprogramma 1997 tlm 2006 bevat de verdeling van de nieuw te bouwen woningen over de 13 kernen. De notitie "Uitgangs punten benutting kwaliteitscontin gent" bevat uitgangspunten die zullen worden gehanteerd voor het gebruiken van een afgezonderd contingent woningen. Voorts heeft de raad de notitie "Resultaten inspraak" vastgesteld, waarin wordt ingegaan op de zienswijzen die naar aanleiding van de ontwerpen van de nota's zijn ingediend. De nota's met beleidsregels liggen vanaf heden gedurende vier weken voor een ieder ter inzage.Tegen betaling van kosten kan een af schrift daarvan worden verkregen. ARTIKEL 11 WRO Er is een aanvraag binnengekomen om vergunning ingevolge de Wo ningwet voor het bouwen van een loods en een bedrijfswoning aan de Plantlustweg te Serooskerke. Het bouwplan voldoet niet geheel aan het bestemmingsplan "Buiten gebied van de voormalige gemeen te Veere". Bij dit bestemmingsplan is krach tens artikel 24 van dit plan, met in achtneming van artikel 11 WRO bepaald, dat het college bevoegd is voor het betreffende perceel, de bestemming te wijzigen voor de nieuwvestiging van een grondge bonden agrarischbedrijf. Een der gelijk besluit behoeft de goedkeu ring van Gedeputeerde Staten van Zeeland. Wij zijn voornemens om met ge bruikmaking van deze bevoegd heid de bestemming te wijzigen. In verband hiermee ligt het bouw plan van 20 mei tlm 2 juni 1999 gedurende de openingstijden voor een ieder ter inzage op de af deling Bouwen en Wonen, locatie Gapingseweg I a te Serooskerke. Gedurende deze periode bestaat voor u de mogelijkheid schriftelijke bedenkingen tegen dit bouwplan bij het college in te dienen. ART 19 Wet RO Er is een aanvraag binnengekomen om vergunning ingevolge de Wo ningwet voor het bouwen van een woning en garage op het perceel Brouwerijstraat 52 te Oostkapelle. Het bouwplan is in strijd met het ter plaatse geldende bestemmings plan. Door de gemeenteraad is ver klaard, dat voor desbetreffend be stemmingsplan een herziening wordt voorbereid. Het bouwplan is in overeenstemming met de in voorbereiding zijnde herziening. Wij zijn voornemens door toepas sing van de artikelen 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en 50 lid 6 van de Woningwet de ver gunning te verlenen nadat van Ge deputeerde Staten van Zeeland de verklaringen van geen bezwaar zijn ontvangen. In verband hiermee ligt het bouw plan met ingang van 20 mei tlm 2 juni 1999 gedurende de opening stijden ter inzage op de afdeling Bouwen en Wonen, locatie Gaping seweg I a te Serooskerke. Gedurende deze periode bestaat voor u de gelegenheid schriftelijke bedenkingen tegen het bouwplan bij het college in te dienen. ARTIKEL 18AWRO. Er is een aanvraag bouwvergun ning binnengekomen voor het bou wen van een tuinhuis op het per ceel Noordweg 51 te Serooskerke Het bouwplan is in strijd met het ter plaatse geldende bestemmings plan. Wij zijn van plan de vergunning te verlenen door toepassing van arti kel 18a van de Wet op de Ruimte lijke Ordening. In verband hiermee ligt de bouw en situatietekening van 20 mei tlm 2 juni 1999 tijdens de openingstij den voor een ieder ter inzage op de afdeling Bouwen en Wonen, lo catie Gapingseweg I a te Seroos kerke. Gedurende deze periode bestaat voor u de mogelijkheid schriftelijke bedenkingen tegen dit bouwplan bij het college in te dienen. VRIJSTELLINGSPROCEDURE Er is een aanvraag om bouwver gunning binnengekomen voor; a. het wijzigen van appartementen op het perceel aan de Valkenisse- weg 68 te Biggekerke; b. het bouwen van een schuur op het perceel Sint Janskerke 31 te Zoutelande; c. het bouwen van een veehoude rijbedrijf en bedrijfswoning op het perceel Breeweg te Koudekerke. d. het plaatsen vervangen) van een ontvangst- en zendstation aan de Hoge Duvekotsweg te Aagte- kerke De bouwplannen voldoen niet ge heel aan het ter plaatse geldende bestemmingsplan. Wij zijn van plan om met gebruik making van de in de betreffende bestemmingsplannen opgenomen mogelijkheid vrijstelling te verlenen. In verband hiermee liggen de bouw- en situatietekeningen ge noemd onder a t/m c, van 20 mei t/m 16 juni 1999 en de bouw- en situatietekening genoemd onder d, van 20 mei t/m 2 juni 1999 tij dens de openingstijden voor een ieder ter inzage op de -afdeling Bouwen en Wonen, locatie Gaping seweg I a te Serooskerke. Gedurende deze periode bestaat voor u de mogelijkheid schriftelijke bedenkingen tegen het bouwplan bij het college in te dienen. AANVRAAG MONUMEN TENVERGUNNING. Er is een aanvraag binnengekomen om vergunning op grond van de Monumentenwet 1988 voor: het plaatsen van een antenne-in stallatie voor mobiele telefonie op de vuurtoren Zuidstraat I te West kapelle. De aanvraag ligt van 20 mei t/m 2 juni 1999 voor iedereen tijdens de openingstijden ter inzage op de af deling Bouwen en Wonen, locatie Gapingseweg I a te Serooskerke. Gedurende deze periode kunt u schriftelijke bedenkingen tegen de bouwplannen indienen bij het colle- fe- BOUW/SLOOPAANVRAGEN bekendmaking ingevolge ar tikel 41 Woningwet) Aanvragen om bouw-/sloopvergun ning zijn ingekomen voor: Biggekerke -het slopen en bouwen van een woning Oostweg 5; Domburg - het bouwen van een woning met zomerwoning Brouwersbuurt 8; - het plaatsen van dakkapellen Noordstraat 10; - het bouwen van een woning Brouwersbuurt 16; - het verbouwen van een woning Dishoekseweg 4; Meliskerke - het bouwen van een bijkeuken Pauwhoekstraat 42; Oostkapelle - het wijzigen van de dakconstruc tie Oosterpark 94; - het bouwen van een werktuigen berging Schoolstraat 2; Serooskerke - het bouwen van een loods Klei ne Putweg 7; - het verbouwen/uitbreiden van de garage Gargonstraat 4; Zoutelande - het plaatsen van 2 dakkapellen Stroming 28; - het uitbreiden van de woning Zilvermeeuw 30; - het uitbreiden van de woning Zwinstraat 26. Wij wijzen u erop dat tegen deze aanvraag om een bouw-/'sloopver gunning géén bezwaarschrift inge diend kan worden. Een bezwaar schrift kan pas worden ingediend nadat op de aanvraag is beslist (in principe binnen 13 weken). VERLEENDE (BOUWVER GUNNINGEN/MELDINGEN. De volgende vergunningen zijn ver leend en/of met de volgende mel dingen is ingestemd: tussen haakjes staat de datum van verzending) Aagtekerke - het bouwen van een overkap ping Zuidweg 2(7/5); Biggekerke - het bouwen van een woning Martinus Nijhoffstraat 11(6/5); Grijpskerke - het plaatsen van een fetsbrug Mariekerkseweg(28/4); - het bouwen van een loods en lig- boxstal Rorikshilweg 1-2(7/5); Koudekerke - het bouwen van een berging Bin nenhof 21 (6/5); - het uitbreiden van een woning Pr. Beatrixlaan 2(6/5); - het gedeeltelijk slopen en ver bouwen van een schuur en wo ning Dishoekseweg 6(6/5); - het uitbreiden van de woning Biggekerksestraat 25(7/5); Oostkapelle - het uitbreiden van woning Duin weg 52(28/4); - het bouwen van een garage Beukenlaan 2(28/4); Serooskerke - het vergroten van een woning Oostkapelseweg 69(6/5); Veere - het uitbreiden van de woonka mer Veerseweg 63(7/5); - het verbouwen van een woning Kaai 21;(715) Vrouwenpolder - het uitbreiden van een zomer woning Fort den Haakweg 22a (28/4); - het verbouwen van een garage Pelgrimstraat 33;(6/5) - het bouwen van een serre Rijke buurtweg 2(6/5); - het verbouwen/uitbreiden van een zomerhuis Breezand 23(7/5); Westkapelle - het bouwen van een paardenstal Kortwegeling( 2814); - het bouwen van een dakkapel Beatrixstraat 23(7/5); - het bouwen van een veldschuur Oude Zandweg 29(7/5); - het uitbreiden van een woning Zuidstraat 57(7/5); - het gedeeltelijk slopen van een woning De Casembrootstraat 41(715); - het verbouwen/uitbreiden van woning De Casembrootstraat 41(7/5); Zoutelande - het bouwen van een tuinhuis Leenes Land 8(29/4); - het bouwen van klompenhok Deurlostraat 7(29/4); - het plaatsen van een dakkapel Majoorwerf 28(29/4); - het plaatsen van een tuinhuis Borné 11 (6/5); - het uitbreiden van een zomer huisje Nieuwstraat 2 7; - het slopen van een garage Nieuwstraat 2 7; Er is voor belanghebbenden een wettelijke mogelijkheid om be zwaar te maken tegen overheids besluiten (dus ook tegen bouwver gunningen, akkoord bevonden mel dingen en verleende vrijstellingen). Op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht kan dat binnen 6 weken. De termijn van het indie nen van bezwaren vangt aan op de dag na verzending van de vergunning aan de aanvrager. Een bezwaar moet schriftelijk bij bur gemeester en wethouders van de gemeente Veere worden ingediend en voorts worden ondertekend en gemotiveerd. U kunt hierover mondelinge infor matie krijgen bij mevrouw LM. Louwerse, afdeling Bouwen en Wo nen, sector Grondgebied, te Seroos kerke. HUURSUBSIDIE Per I juli 1999 zal weer een nieuw huursubsidie-jaar in werking treden De mensen die reeds subsi die ontvangen krijgen automatisch een formulier door het ministerie van VROM thuisgestuurd. Deze formulieren (met inkomens verklaring of belastingaanslag/'aan- giftejkunnen tot 30 juni 2000 wor den gezonden aan de gemeente afd. Bouwen en Wonen. Voor nieuwe aanvragen kan men een formulier opvragen bij afd.Bou- wen en Wonen. Is de woning niet van de Woningstichting Walcheren dan moet ook een advies van de Huuradviescommissie m.b.t de huurprijs worden overlegd. Deze formulieren zijn eveneens verkrijg baar bij afd.B.en W. de huurprijs worden overlegd. Deze formulieren zijn eveneens verkrijg baar bij afd.B.en W. Let op: Alvorens de aanvraag om huursubsidie bij de gemeente wordt ingeleverd dient ook het deel voor de verhuurder te worden ingevuld. In overleg tussen de Walcherse ge meenten, woningcorporaties en grotere particuliere verhuurders is afgesproken het huursubsidiebeleid zoals dat afgelopen subsidiejaar op Walcheren is gevoerd, te handha ven.De maximale gemeentelijke huurgrens zal, net als de normbe dragen van het ministerie, wel wor den aangepast. Het uitgangspunt van de nieuwe regeling is dat huishoudens moeten wonen in een huis dat bij hun inko men past. De verhuurders houden hiermee rekening bij het toewijzen van de woning. Mensen met een laag in komen krijgen in principe geen du re woning toegewezen. De ge meente zal negatief adviseren over huursubsidie als er een beter pas sende, goedkopere woning beschik baar is of binnen redelijke termijn zal komen. Vangnetregeling Indien u geen recht heeft op huur subsidie omdat in het jaar vooraf gaande aan de aanvraag er een te hoog belastbaar inkomen was en er heeft zich als gevolg van om standigheden een wijziging voorge daan waardoor dit inkomen met meer dan 20% is gedaald kunt u mogelijk als overgang tot normale huursubsidie in aanmerking komen voor de Vangnetregeling. Informatie Raadpleeg uw verhuurder of de ge meente om - voordat u een woning huurt - te vragen of u in aanmer king komt voor huursubsidie. Inlichtingen zijn te verkrijgen bij de afdeling Bouwen en Wonen van de gemeente Veere bij de heer FA. Broeksma (tel. 0118 597636) of bij mevrouw C. van der Hart (tel. 0118 597601). GEDOOGREGEUNG OP SLAG VASTE MESTSTOFFEN Wij hebben in onze vergadering van 20 april 1999 besloten tot vaststelling van de Gedoogregeling opslag vaste meststoffen. Op basis van de regeling mogen vaste dierlijke mest en overige or ganische meststoffen, ten behoeve van aanwending op de eigen land bouwgronden, tijdelijk op land bouwgronden worden opgeslagen. Hierbij dient te worden voldaan aan de voorschriften van de ged- oog-regeling. De regeling geldt niet voor gron den die zijn aangewezen als be schermd natuurmonument of als staatsmonument bedoeld in de Natuurbeschermingswet alsmede voor gronden waarop de Interim- wet Ammoniak en Veehouderij van toepassing is. Iedere opslag dient minimaal 2 weken voor de aan voer van de mest(stoffen) schrifte lijk aan ons college te worden ge meld door middel van het mel dingsformulier. Bij het niet voldoen aan de voor schriften van de gedoogregeling zal handhavend worden opgetreden. Een exemplaar van de gedoogre geling en meldingsformulieren zijn op te vragen bij de afdeling milieu, telefoon 0118-597616, of te ver krijgen aan de balie van de sector Grondgebied, Gapingseweg I a te Serooskerke. De gedoogregeling geldt voor een periode van maximaal 3 jaar of tot het moment van in werking treden van de Algemene Maatregel van Bestuur "Opslaan vaste meststof fen" milieubeheer. WET MILIEUBEHEER Terinzagelegging vergunning veranderen inrichting Oude Zandweg 31 te Westkapelle. Wij maken bekend dat wij een ver anderingsvergunning hebben ver leend aan mevrouw W.C. Hooge- steger, met betrekking tot de in richting Oude Zandweg 31 te Westkapelle (kadastraal bekend gemeente Veere, kern Westkapelle, sectie F, nummer 201) voor een manege met fokkerij, minicamping, horecafaciliteiten en detailhandel. Inzage De betreffende stukken liggen van af 21 mei 1999 tot en met 2 juli 1999 voor iedereen ter inzage op de afdeling milieu, Beroep Tot en met 2 juli 1999 kan beroep ingesteld worden bij de Afdeling be stuursrechtspraak van de Raad van State door: - degenen die bedenkingen heb ben ingebracht tegen de ont- werp-vergunning; - de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid ad vies uit te brengen over de ont werp- vergunning; - degenen die bedenkingen heb ben tegen wijzigingen die bij het verlenen van de vergunning ten opzichte van het ontwerp daar van zijn aangebracht; - belanghebbenden aan wie rede lijkerwijs niet kan worden verwe ten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen de ontwerp- vergunning. De vergunning wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht, dus op 3 juli 1999, tenzij voor de ze datum beroep is ingesteld en een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de vergunning dan wel tot het treffen van een voorlo pige voorziening. Wij maken ingevolge artikel K 13 van de kiesweg bekend dat op 10 juni 1999 tijdens de verkiezingen van het Europees Parlement in de Gemeente Veere een tweetal zoge naamde mobiele stembureau's ge vestigd zullen worden in het ver zorgingscentrum Der Boede aan de Ter Poorteweg 15 te Koudeker ke en in het verzorgingscentrum Nieuw Sandenburgh aan de San- denburghlaan 2 te Veere. Alleen stemgerechtigden die hun oproepingskaart hebben laten om zetten in een kiezerspas kunnen bij dit stembureau op de hieronder genoemde tijden hun stem uitbren gen. In het stembureau Der Boede van 11.00 tot 12.00 uur en in het stembureau Nieuw Sandenburgh van 14.00 tot 15.00 uur SLUITEN CROSS-TERREIN WESTKAPELLE In Westkapelle is aan de Vroonwe- geling een terrein in gebruik als cross-terrein. Het gebruik van dit terrein is in strijd met het geldende bestemmingsplan, nu het perceel is aangeduid met een agrarische be stemming. Het huidige gebruik van het perceel als cross-terrein kan ook op grond van milieu-eisen (ge luidsoverlast) en de Algemene plaatselijke verordening niet langer worden toegestaan. In verband hiermee is besloten het cross-ter- rein aan de Vroonwegeling met in gang van I juni 1999 te sluiten. Koudekerke, 19 mei 1999 Burgemeester en Wethouders van Veere IllNiMfthviéélilillfiiMl, li. llllllllllll BOUWAANVRAGEN (bekendmaking ingevolge art. 41 Woningwet) Aanvragen om bouwvergunning zijn ingekomen voor: - het bouwen van een waterwo ning op een perceel aan het Torenvalkpad; - het plaatsen van een tuin- schuurtje op het volkstuincom plex aan het Baaijenompad; - het bouwen van een woning op het perceel Scholeksterstraat 72; - het verbouwen van een garage tot werkkamer/slaapkamer op het perceel Europalaan 31; - het uitbreiden van het cremato rium op het perceel Westelijke Oude Havendijk; - het uitbreiden van de woning op het perceel Vluchtenburg- straat 41; - het verbouwen/uitbreiden van het bankgebouw op het perceel Lange Geere 3; - het uitbreiden van de woning op het perceel Wachttoren 17; - het plaatsen van een tuinhuisje op het perceel Piersland 3; - het vervangen van een melkstal op het perceel Laurens Stom- mesweg 49; - het afsluiten van het Abdijplein d.m.v. poorten; - het bouwen van een woning op het perceel Molendijk 32-34 te Nieuw- en Sint Joosland; - het bouwen van een garage op het perceel Molenweg 15 te Nieuw- en Sint Joosland. N.B.: Het is mogelijk dat de teke ningen, waarop bij een positieve beslissing de vergunning wordt ver leend, afwijken van die welke ter inzage liggen. VERLEENDE VERGUNNINGEN In de week van 6 tot en met 7 mei 1999 zijn de volgende ver gunningen verleend en/of is met de volgende meldingen ingestemd: het plaatsen van een dakkapel op het perceel Schepenenlaan 296; - het plaatsen van een dakkapel op het perceel Noordweg 393; - het plaatsen van een reclame op het perceel Noordweg 467. Tegen deze besluiten kan binnen zes weken na de verzending be zwaar worden gemaakt bij het col lege van burgemeester en wethou ders, Postbus 61, 4330 AB Mid delburg. BOUWPLANNEN - vrijstellingsprocedure De burgemeester van Middelburg maakt bekend dat er bouwplan nen zijn ontvangen die niet in overeenstemming zijn met de voorschriften van het ter plaatse geldende bestemmingsplan. Het gaat om: - het bouwen van een serre op het perceel Molendijk 74 te Nieuw- en Sint Joosland; - het plaatsen van een tuinhuisje op het perceel Piersland 3. Burgemeester en wethouders wil len op deze aanvragen positief be slissen. Artikel 18 en/of artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Or dening en/of artikel 50, lid 5 van de Woningwet maken dit mogelijk. Voordat zij dat doen, liggen de bouw- en situatietekeningen met ingang van 21 mei 1999 twee we ken (tot en met 4 juni 1999) ter inzage bij de dienst Stadsontwik keling, sectie Bouwen en Wonen, aan de Vlissingsestraat 21. In die periode kan een ieder schriftelijk zijn/haar bedenkingen bij hen indienen. Vaststelling bestemmingsplan "Poelendaelesingel" Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend, dat de gemeenteraad in zijn vergadering van 26 april 1999 het bestem mingsplan "Poelen-daelesingel" on gewijzigd heeft vastgesteld. Het vastgestelde bestemmingsplan ligt met ingang van 21 mei 1999 gedurende vier weken voor een ie- derter inzage bij de sectie Ruimte lijke Ordening van de dienst Stads ontwikkeling, Vlissingsestraat 21 en de sectie Communicatie, Stadhuis straat 2. Aangezien bij de vaststelling van het plan geen wijzigingen zijn aan gebracht en niemand tijdig een zienswijze bij de gemeenteraad heeft ingediend, kunnen enkel be langhebbenden die aantonen dat zij redelijkerwijs niet in staat zijn geweest zienswijzen bij de ge meenteraad kenbaar te maken, gedurende boven-genoemde ter mijn schriftelijk bedenkingen tegen het plan inbrengen bij Gedepu teerde Staten van Zeeland, Post bus 6001, 4330 LA Middelburg. VASTSTELLING VERORDENING Burgemeester en wethouders ma ken bekend dat de raad van de gemeente Middelburg in de verga dering van 29 maart 1999 heeft besloten tot definitieve vaststelling van de verordening regelende de instelling en de inrichting van de openbare rechtspersoon openbaar primair onderwijs Walcheren. Het besluit ligt ingaande heden voor een ieder ter inzage bij de sectie Onderwijs, bezoekadres Stadhuis straat 2 te Middelburg. Daar is te gen betaling ook een kopie van het besluit verkrijgbaar. Zie voor andere gemeentelij ke informatie de pagina van de gemeente Middelburg in de Faam/Vlissinger van van daag, Maximaal Text pagina 830 of www.middelburg.nl

de Faam | 1999 | | pagina 20