INFORMATIE VAN DE WALCHERSE GEMEENTEN GEMEENTEVLISSINGEN GEMEENTE MIDDELBURG VEE™ MIDDELBURG I VLISSINGEN I VEERE Kwispelen 8 FAAM/VLISSINGER Woensdag 12 mei 1999 INFORMATIE OVERHEID i AANWIJZING BIJZONDERE DAG IN VERBAND MET DE KROEGENTOCHT (GELUIDHINDER- BEPALINGEN) Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij vrijdag 21 mei 1999 hebben aan gewezen als "bijzondere dag" in gevolge de Wet milieubeheer en de Algemene Plaatselijke Verorde ning Middelburg. Tijdens deze dag zijn de voor schriften ter beperking van geluid en trillinghinder niet van toepas sing. Deze dag is als zodanig aan gewezen ten behoeve van de zo genaamde "Kroegentocht" die in het kader van het Jazz-festival wordt georganiseerd. Gedurende de aangewezen dag kan in de be treffende horeca-bedrijven levende muziek ten gehore worden ge bracht Hierdoor kunnen de ge luidsnormen van de Wet milieube heer worden overschreden waar door geluidhinder kan optreden. Voorzover thans bekend zullen de volgende horeca-bedrijven aan de Kroegentocht deelnemen: Café Hart van Middelburg (Zus terstraat); Bar American (Plein 1940); Café De Geere (Langevie- le); De Herberg (Pottenmarkt); Elektro (Markt); Brooklyn (Markt); Seventy-Seven (Markt); De Tym- paan (Markt); Café Bommel (Markt); Café Allez Tapas Bar (VIasmarkt); Miller-Time (Vlas- markt); La Pampa's (Vlasmarkt); The Duke (Vlasmarkt);VanToen en VanNu (Vlasmarkt); De Mug (Vlasmarkt); Café Schuttershof (Schuttershofstraat); Eeterij "Het Stadscafé" (Markt); Desafinado (Koorkerkstraat); In den Dikke Beer; (Dam); Café Entree (Dam plein). BOUWAANVRAGEN (bekendmaking ingevolge art. 41 Woningwet) Aanvragen om bouwvergunning zijn ingekomen voor: - het plaatsen van een dakkapel op het perceel Schepenenlaan 296; - het verbouwen van een kantoor met magazijn op het perceel Kinderdijk 34-36; - het bouwen van een carport op het perceel Kasteelstraat 2 te Sint Laurens. N.B.:Het is mogelijk dat de teke ningen, waarop bij een positieve beslissing de vergunning wordt verleend, afwijken van die welke ter inzage liggen. VERLEENDE VERGUNNINGEN In de week van 26 april tot en met 29 april 1999 zijn de volgen de vergunningen verleend en/of zijn de volgende meldingen inge stemd: - het bouwen van twee schuur tjes op de percelen Pinkster bloemlaan 19 en 21 te Arne muiden; - het plaatsen van een blokhut op het perceel A. Pouwerstraat 16; - het vergroten van de woning op het perceel Seisweg 152; - het bouwen van een serre op het perceel Sportlaan 10; - het verwijderen van asbesthou dende platen van de bergingen op de percelen Burg. Langebee- kestraat I tlm 9,Tuindorp 2 t/m 24 en Ooststraat 28 tlm 38 te Arnemuiden; - het plaatsen van een tuinhuisje op het perceel J. Brasserstraat 31; - het plaatsen van een tuinhuisje op het perceel Koninginnelaan 43A; - het bouwen van een berging/schuur op het perceel Burgemeester Lantsheerweg 7 te Arnemuiden; - het plaatsen van een tuinhuisje op het perceel Godinstraat 4; - het wijzigen van een reeds ver leende vergunning voor het bouwen van twee woongebou wen (toevoegen balkon en dak terras); - het wijzigen van een reeds ver leende vergunning voor het bouwen van een woning met garage op het perceel C.W. Sturmstraat I; - het plaatsen van een dakkapel op het perceel Klaverakker 69 te Arnemuiden; - het verwijderen van een asbest houdend rookgaskanaal op het perceel Lange Delft 55; - het uitbreiden van de gang op het perceel J.P. van de Brande- straat 16; - het bouwen van een overdekte tribune op het sportpark aan de Van Cittersweg te Arnemui den. Tegen deze besluiten kan binnen zes weken na de verzending be zwaar worden gemaakt bij het college van burgemeester en wet houders, Postbus 6l, 4330 AB Middelburg. Zie voor andere gemeentelij ke informatie de pagina van de gemeente Middelburg in de Faam/Vlissinger van van daag, Maximaal Text pagina 830 of www.middelburg.nl BOUWAANVRAGEN (bekendmaking ingevolge art. 41 Woningwet) Aanvragen om bouwvergunning zijn ingekomen tb.v.: - het bouwen van een woning Schans 6; - het verbouwen van een woning Grote Abeele 26; Eventuele bedenkingen tegen de ze bouwaanvragen kunnen pas worden ingediend nadat op de aanvragen is beslist N.B.: Het is mogelijk dat de teke ningen waarop, bij een positieve beslissing, de vergunning wordt verleend, afwijken van die welke ter inzage liggen. BOUWPLANNEN - VRIJSTELLINGS PROCEDURE Wij maken bekend dat bouwplan nen zijn ontvangen die niet in overeenstemming zijn met de voorschriften van het ter plaatse geldende bestemmingsplan en/of waar voor het desbetreffende gebied een voorbereidingsbesluit van kracht is. Het gaat om: meldingen (art 18a WRO) - het bouwen van een schuur Sandenburg 44 Wij willen positief beslissen op de aanvraag. Art I8a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening (voor de meldingen) bieden daartoe de mogelijkheid.Voordat wij beslissen liggen de bouw- en situatieteke ningen m.i.v. 13 mei 1999 twee weken (dus t/m 26 mei 1999) in het stadhuis ter inzage bij de sec tor Stadsontwikkeling, sectie Bou wen en wonen (hal/tweede verdie ping). Gedurende die periode kan iedereen schriftelijk zijn/haar be denkingen bij ons indienen. VERLEENDE VERGUNNINGEN In de afgelopen periode zijn de volgende vergunningen verleend: - het bouwen van een dakkapel Zuiderzeestraat 6 7; - het uitbreiden van twee wonin gen Wilhelmina Druckerlaan 19 en 21. Tegen deze besluiten kan binnen zes weken na de verzending be zwaar worden gemaakt bij het College van Burgemeester en Wet houders. EERSTVOLGENDE VERGADERINGEN VAN DE WELSTANDSCOMMISSIE: 19 mei en 10 juni 1999 Uw plan moet tenminste twee da gen voor de vergaderdatum bij bouw- en woningtoezicht inge diend zijn. ALGEMENE WET BESTUURSRECHT: bouw 7 woningen Pr. Roosevelt- laan/Beatrixlaan. Opus heeft een verzoek ingediend voor het bou wen van 1 woningen op de locatie Pres. Rooseveltlaan/hoek Beatrix- laan. De bouwaanvraag is echter gedeeltelijk in strijd met het gel dende bestemmingsplan Bloemen- laan. Dit verzoek hebben wij dan ook tevens aangemerkt als een ver zoek om vrijstelling van het gel dende bestemmingsplan. Wij willen medewerking verlenen aan het bouwplan. Daartoe over wegen wij de gemeenteraad, op grond van artikel 21 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, voor te stellen een voorbereidingsbe sluit vast te stellen. Op basis van dit besluit is het mo gelijk, na een verkregen verklaring van geen bezwaar van het college van gedeputeerde staten van Zee land, vrijstelling te verlenen van het geldende bestemmingsplan ten behoeve van het ingediende bouwplan. Voordat wij de gemeenteraad een voorstel doen, stellen wij, op grond van afdeling 3.4. van de Algemene wet bestuursrecht, belanghebben den in de gelegenheid hun ziens wijze naar voren te brengen gedu rende de hierna genoemde ter mijn. Het plan c.q. vrijstellingsverzoek alsmede het ontwerp-besluit ligt met ingang van maandag 17 mei 1999 in het stadhuis bij sector Stadsontwikkeling (in de hal op de tweede verdieping), tijdens kan tooruren gedurende vier weken (dus tot en met 14 juni 1999) ter inzage. Op dinsdag 18 mei 1999, zal er een openbare informatiebijeen komst worden gehouden over dit plan in het stadhuis, aanvang 16.00 uur. Vlissingen, 12 mei 1999 Burgemeester en wethouders van Vlissingen, Stadhuisplein 2, 4382 LG Vlissingen Zie voor meer informatie van de gemeente Vlissingen de in formatiepagina 'In den blauw geruiten kiel' elders in dit blad en teletekstpagina 810 e.v. van Maximaal TV. GEMEENTE -'^KSShm POSTBUS 1 TEL. 0118 - 555 444 4370 AA KOUDEKERKE FAX 0118 -553 025 OPENINGSTIJDEN: maandag tlm vrijdag van 09.00 uur tot 12.00 uur en van 14.00 uur tot 16.00 uur (behalve vrij dagmiddag). De afd. Burgerzaken is donderdag tot 19.00 uur ge opend. Op 13 Hemelvaartsdag) en 14 mei 1999 zijn de loketten van de gemeente gesloten. TER INZAGE Stukken die op de gebruikelijke wijze ter inzage liggen kunt u tij dens openingstijden inzien bij Voorlichting, Dorpsplein 28 te Koudekerke en op de locaties: Me- liskerke, Dorpsstraat 3; Domburg, Markt ISerooskerke, Gapingse- weg I a en Westkapelle, Markt 95. Voor sommige stukken, zoals b.v. bestemmingsplannen, bouw aanvragen, sloopvergunningen en milieuvergunningen geldt een aparte regeling die steeds vermeld wordt BEZWAAR/BEROEP/ VOORLOPIGE VOORZIENING Volgens deAlg.Wet Bestuursrecht kan iedereen bezwaar maken te gen overheidsbesluiten (dus ook tegen bouwvergunningen, akkoord bevonden meldingen en vrijstellin gen). Dat moet schriftelijk, gemotiveerd, ondertekend en binnen 6 weken gebeuren. U moet uw bezwaren richten aan het bestuursorgaan dat de beslis sing heeft genomen: het college van B 8cW, de burgemeester of de gemeenteraad. Naast het indienen van een bezwaarschrift kunt u de President van de arrondisements- rechtbank ook verzoeken om, te gen vergoeding, een voorlopige voorziening te treffen. Info: 0118- 597569 ART 19 Wet RO Er is een aanvraag binnengeko men om vergunning ingevolge de Woningwet voor het bouwen van een garage/berging Molenweg la te Westkapelle. Het bouwplan is in strijd met het ter plaatse geldende bestem mingsplan. Door de gemeenteraad is ver klaard, dat voor desbetreffend be stemmingsplan een herziening wordt voorbereid. Het bouwplan is in overeenstem ming met de in voorbereiding zijn de herziening. Wij willen door toepassing van de artikelen 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en 50 lid 6 van de Woningwet de vergunning verlenen nadat van Gedeputeerde Staten van Zeeland de verklarin gen van geen bezwaar zijn ont vangen. In verband hiermee ligt het bouw plan van 13 t/m 26 mei 1999 gedurende de openingstijden ter inzage op de afdeling Bouwen en Wonen, locatie Gapingseweg I a te Serooskerke. Gedurende deze periode bestaat voor u de gelegenheid schriftelijke bedenkingen tegen het bouwplan bij het college in te dienen. BOUWISLOOPAANVRAGEN (bekendmaking ingevolge artikel 41 Woningwet) Aanvragen om bouw-/sloopver gunning zijn ingekomen voor: Meliskerke - het uitbreiden van een garage Burg. Adelaarstraat 16; Oostkapelle - het verbouwen van een woning garage/berging Brouwe rijstraat 52; - het plaatsen van een tuinhuisje Orionstraat 39; Zoutelande - het bouwen van een schuur Sint Janskerke 31. Wij wijzen u erop dat tegen deze aanvraag om een bouw-lsloop- vergunning géén bezwaarschrift ingediend kan worden. Een be zwaarschrift kan pas worden in gediend nadat op de aanvraag is beslist (in principe binnen 13 we ken). VERLEENDE (BOUW) VERGUNNINGEN/ MELDINGEN De volgende vergunningen zijn verleend en/of met de volgende meldingen is ingestemd: (tussen haakjes staat de datum van verzending) Koudekerke - het verbouwen van de woning Valkenisseweg 29(15/4) (cor rectie van de Faam van 23/4); - het plaatsen van een tuinhuisje Binnenhof 8(26/4); - het plaatsen van een tuinhuisje Lange Voorhout 19(26/4); - het uitbreiden van een woning Dommelrode 1(26/4); Veere - het vergroten van de garage Va- leriusstraat 39(26/4); - het vergroten van de garage Va- leriusstraat 41(26/4). (zie bezwaar/beroep/voorlopige voorziening) BELASTING VERORDENINGEN Wij maken bekend dat de ge meenteraad in zijn vergadering van 22 april 1999 heeft vastge steld wijzigingen van de onder staande belastingverordeningen: - de verordening onroerende- zaakbelastingen 1999. - de verordening parkeerbelastin gen 1999. De verordening onroerende-zaak- belastingen 1999 treedt in wer king met ingang van de eerste dag na de bekendmaking en werkt terug tot en met I januari 1999. De verordening parkeerbe lastingen 1999 is in werking ge treden op I mei 1999. De genoemde verordeningen lig gen vanaf nu voor iedereen ter in zage bij de afdeling financiën, lo catie Domburg, Markt I te Dom burg en bij Voorlichting, locatie Koudekerke, Dorpsplein 28 te Kouderke. MANDAATBESLUIT Het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Vee- re; gelet op artikel 245 en 246 van de Gemeentewet; besluit het besluit tot wijziging van het mandaatbesluit d.d. 17 februari 1998 in te trekken; I. Het sectorhoofd middelen of diens plaatsvervanger, te man dateren om namens hen: a. artikel 63 van de Algemene wet inzake rijksbelastingen toe te passen; b. artikel 66 van de Algemene wet inzake rijksbelastingen toe te passen; c. cassatie bij de Hoge Raad in te stellen in belastingprocedures betreffende de gemeentelijke belastingen van de gemeente. II. Het afdelingshoofd Financiën of diens plaatsvervanger, te mandateren om namens hen: de belasting geheel of gedeel telijk oninbaar te verklaren als bedoeld in artikel 255, vijfde lid van de Gemeentewet. Deze besluiten zijn inwerking ge treden op 13 april 1999. OPHALEN HUISVUIL EN GROFVUIL In verband met Hemelvaartsdag worden de routes voor het opha len van huisvuil en wit- en bruin goed gewijzigd. De route voor het ledigen van de duobakken in Westkapelle en Zoutelande, inclusief buitenge bied wordt i.p.v. donderdag 13 mei op zaterdag 15 mei a.s. gereden. De route voor het ophalen van wit- en bruingoed in Gapinge, Serooskerke, Veere en Vrou wenpolder wordt i.p.v. donder dag 13 mei op woensdag 12 mei a.s. gereden. Wilt u wit- en bruingoed aanbieden dan moet u dit voor dinsdag 11 mei 12.00 uur aanmelden op het onder staande telefoonnummer. Vergeet niet dat door een andere volgorde van de routes het kan zijn dat de ophaaldienst veel eer der of later dan normaal langs komt Zet uw duobak en wit- en bruin goed op tijd buiten: vanaf 7.30 uur. Heeft u vragen dan kunt u op werkdagen tussen 8.00 en 12.00 uur contact opnemen met de in formatielijn, tel.nr.: 0118-597 697. VERKEERSBESLUIT PARKEERPLAATSEN VOOR INVALIDEN ALGEMEEN Wij hebben besloten de navolgen de algemene parkeerplaatsen voor invaliden aan te wijzen, c.q. te laten vervallen: - Koudekerke nabij de Couburg 3 nieuwe parkeerplaatsen aan te wijzen en I parkeerplaats te la ten vervallen; - Serooskerke nabij de Zandput 2 nieuwe parkeeerplaatsen aan te wijzen en 2 parkeerplaatsen te laten vervallen; - Vrouwenpolder aan de Dorpsdijk 1 parkeerplaats aan te wijzen; - Oostkapelle aan de Waterstraat 2 parkeerplaatsen aan te wij zen en 2 parkeerplaatsen te la ten vervallen; - Oostkapelle aan de Duinweg tegenover het VVV-kantoor I parkeerplaats aan te wijzen; - Gapinge nabij De Spil I par keerplaats aan te wijzen; - Meliskerke nabij Ons Huis I parkeerplaats aan te wijzen; - Westkapelle nabij de Kreek 2 parkeerplaatsen aan te wijzen. (zie bezwaar/beroep/voorlopige voorziening) Koudekerke, 12 mei Burgemeester en wethouders van Veere Zeeuwse Rozentuin ruikt de lente Lenze Plass en Renée Kwinkelenberg in de loods aan het werk. maanden is er in de Zeeuwse Rozentuin achter de schermen hard gewerkt. Resultaat is on der meer een fraaie kleurenca- talogus waar de hele collectie van duizend rozensoorten is omschreven en op foto vastge legd. Een grote en vooral ook kostbare klus. Enkele tiendui zenden zijn er van gedrukt. Renée: „Maar wat zeker zo be langrijk is: alle in de catalogus vermelde rozen kunnen we ook daadwerkelijk leveren. En daar mee hebben we dan ook de grootste verkrijgbare collectie rozen van Nederland. De rozen- lijst is verder uniek vanwege de wijze waarop hij is ingedeeld. Dat is gebeurd op kleur, waar door zowel beginnende tuinlief- hebbers als rozenverzamelaars heel gemakkelijk een keuze kun nen maken. Top-tienen van ver schillende soorten rozen staan er ook in vermeld: bijvoorbeeld van snijrozen, rozen voor arme grond, enzovoort". We zeiden het al: de Zeeuwse Rozentuin is commercieel van opzet. Niettemin vinden Renze Plass en zijn medewerkers dat het doodzonde is wanneer de fraaie lusthof alleen door zaken relaties kan worden bekeken. De twee hectaren grote land schapstuin kan dan ook gratis worden bezichtigd. De moeite waard! Want alle rozen die wor den verkocht staan ingeplant. De eerste soorten, waaronder de Yellow Canary, zijn dezer da gen schuchter in bloei geko men. Tegen Pinksteren zullen dat er al veel meer zijn gewor den en wanneer de zomer echt in 't Zeeuwse land zal zijn gear riveerd zal er een rozenzee staan te bloeien. Om de rozen tuin laagdrempelig te maken, zullen komende zomer in de tuin kunstobjecten worden ge plaatst. Onder meer van Paul Kamper die zijn op Zeeland ge baseerde 'Himmelspiegel' in de tuin opbouwt. Belangstellenden uit Zeeland kunnen zich vanaf heden trouwens ook aanmel den voor een occulatiecursus. Die wordt zaterdag 26 juni ge geven. Inlichtingen via tel. 0113- 600361. Wie de Zeeuwse Ro zentuin wil bezichtigen kan te recht van dinsdag tot en met zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. Adres: Katse Groeneweg 3 te Kats. Zeeuwse Rozentuin bovendien kans zijn collectie van tweehon derd en vijftig verschillend ro zen op te voeren naar duizend soorten. En ook daarin is de tuin onder Kats voor ons land uniek. Evenals het feit dat de Zeeuwse Rozentuin over een echte eigen PR-vrouw beschikt in de per soon van Reneé Kwinkelenberg. Overdreven? Op het eerste oog misschien wel. Maar niet meer voor wie 'n beetje achter de schermen van de Zeeuwse Ro zentuin kijkt. Want het bedrijf begint langzaamaan in heel Eu ropa grote faam te krijgen bij de ware rozenliefhebbers. En die zijn er nogal wat. Eigenaar Lenze Plass stelt met zichtbaar plezier vast dat de laatste jaren zijn rozentuin be zoek krijgt van bussen vol Duit sers, Fransen, Belgen, Zwitsers. Niet omdat die op weg naar de Zeeuwse kust even van de grote weg af willen. Nee, puur om de rózen. Duizend soorten. Rozen waarvan werd aangenomen dat ze eigenlijk al lang niet meer be stonden. Rozensoorten bijvoor beeld die via een bevriende re latie ergens in Turkije werden opgespoord, waarvan een stuk je enthout naar Kats werd ge stuurd om daar opnieuw tot le ven te worden gebracht. Lenze: „De échte rozenliefhebbers die bij ons op bezoek komen zie je soms bijna kwispelend rondlo pen. Want we hebben inder daad in vijf jaar tijd een hele mooie collectie gekregen. We werken nu met acht mensen. En iedereen wordt overal voor in gezet". Renée Kwinkelenberg is zo iemand. Want hoewel ze van-huis-uit een tolkenopleiding heeft, is ze in perioden dat het druk is bij de potmachine te vin den, of snoeit en occuleert mee. Lenze Plass: „Ons succes is, denk ik, ook toe te schrijven aan onze ouderwetse werkwijze. Koelcellen hebben we niet. We kuilen de rozen in., Daardoor blijven ze volgens mij in veel betere conditie, drogen minder uit dan in moderne koelcellen, zoals iedereen die tegenwoor dig in het vak zo hoog nodig moet hebben". Bij de Zeeuwse Rozentuin heeft men vastge steld, dat er sprake is van toe nemende belangstelling voor rozen. Ook voor de meer klas sieke. Er zijn de laatste jaren honderden nieuwe varianten uitgebracht. Er is doorgekweekt bij 't leven. Maar de oude soor ten blijken toch vaak 't sterkst te zijn. Reneé Kwinkelenberg: „Ze zijn beter bestand tegen ziekte. Bovendien komen veel tuinlief- hebbers er weer achter dat ro zen dankbare bloemen zijn. Ze bloeien vanaf begin zomer tot de eerste vorst, vragen vrij wei nig onderhoud en ze hebben bovendien voor veel mensen een grote emotionele waarde". De rozen uit Zeeland zijn de laatste jaren ook in belangrijke stadsparken geplant. In het ro sarium van Berlin Alexander- platz en in het Brusselse stad spark. In de voorbije winter door Hans Meijer Sinds vijf jaar heeft Zeeland een twee hectaren grote rozen tuin: De Zeeuwse Rozentuin. Hij ligt onder Kats. Een commer ciële tuin weliswaar maar dan wel van een bijzonder niveau. Bij velen in eigen provincie nauwelijks bekend. Bij internationa le tuinliefhebbers des te meer. Een toonaangevend Duits interi eur- en tuinmagazine verleende de Zeeuwse Rozentuin dezer dagen een oorkonde vanwege de buitengewone rozencollectie die op Zeeuwse bodem wordt opgekweekt. Yellow Canary: een van de vroegst bloeiende rozen. Met Pinksteren zullen al veel rozen in bloei staan, waarna vanaf begin juni de rozentuin op zijn mooist zal zijn. Eigenaar Lenze Plass opende de Zeeuwse Rozentuin vijf jaar ge leden, 'n beetje verloren in de polders onder Kats, vér van de randstad of andere grote ste den. Een avontuur vonden ve len. Een avontuur dat mooi uit pakte. Maar daar is dan ook hard voor gewerkt. Hebben tuincentra zich de laatste jaren steeds meer ontwikkeld tot mo derne grootwinkelbedrijven, de Zeeuwse Rozentuin heeft het in nostalgie gezocht. Met een ge zellig, toegankelijk theepaviljoen bijvoorbeeld. Maar vooral ook door een ambachtelijke werk wijze. In vijf jaar tijds zag de

de Faam | 1999 | | pagina 8