Oldtimerdag op Middelburgse Markt Provincie Zeeland Openbaar en spreekrecht Wilt u weten wat ons bezielt? VERANDA Het onderste boven VERANDA PALACE De Mooiste Serre (polo#- Adviescommissie Gesloten Alweer voor de vierde ach tereenvolgende keer vormt de Middelburgse Markt za terdag 15 mei het decor voor een Oldtimerdag. Het publiek krijgt de kans onge veer honderd oldtimers/klassiekers te be zichtigen, waaronder een Skoda uit 1949 (de enige in Nederland), een Singer uit 1951, een Fiat 500 met aan hangwagen, een Lotus Su per, een A-Ford uit 1930 en een Renault uit 1933. De komende week vergaderen vijf commissies uit Provinciale Staten (PS). Over onderwerpen die op de agenda staan is het voor het publiek de laatste mogelijkheid zijn of haar mening te geven. Informatierubriek van de Provincie Zeeland. nr. 19/1999 Redactie: Afdeling Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 13 92 De topcollectie die u in onze showroom vindt is hemelsbreed en rHiH heerlijk inspirerend-• Vraag u niet af waaromi Stoutenbeek maar sta ervoor open- Hemelvaartsdag geopend van 11.00 - 18.00 uur. Woensdag 12 mei 1999 FAAM/VLISSINGER 7 Livingstoneweg 44 - 4462 GL Goes (bij de Zeelandhallen) tel. 0113-221221 - fax: 0113-221170 httpYwww.zeelandnet.nl/veranda Showroom geopend: dagelijks van 9.00-17,00 uur zaterdag van 10 00-16.00 uur vindt u bij: Nieuws het woord kunnen voeren en op die manier de aandacht van de Statenleden vragen. De commis sievergaderingen zijn de laatste mogelijkheid voor 'het publiek' om te proberen de mening van de Statenleden te beïnvloeden. Aan het begin van de vergadering vraagt de voorzitter aan het publiek wie het woord wil voeren. Wie dat wil, moet dus aan het begin van de vergadering aanwe zig zijn. Wie gewoon eens wil komen luisteren, kan op ieder moment binnenlopen en een plek je zoeken op de publieke tribune. Het publiek kan natuurlijk ook ieder moment de vergadering verlaten. Dat geldt natuurlijk ook voor de "insprekers". Welzijn Dq Statencommissie Welzijn ver gadert maandag 17 mei, aan vang 09.30 uur. De onderwerpen die aan bod komen zijn: subsidie voor de film Wilde Mossels; sub sidie voor het project geschied schrijving; orkestbegeleiding van koren in Zeeland; subsidie aan vereniging Ons Boeregoed voor verbouwing en inrichting vereni gingsgebouw; Interregproject Scheldemond Maritiem; jaarreke ning provincie Zeeland 1998; le bestuursrapportage 1999; 11e wijziging begroting provincie 1999; voorjaarsnota begroting 2000. Kerncentrale De Statencommissies Algemeen Bestuur, Ruimte, Water en Milieu en de commissie Economie ver gaderen maandag 17 mei, aan vang 14.00 uur, gezamenlijk. Het gaat om een ingelaste vergade ring. Onderwerp van gesprek is het al dan niet langer openhou den van de kerncentrale in Borsele. Waterstaat en Verkeer De Statencommissie Waterstaat en Verkeer vergadert maandag 17 mei, aanvang 14.30 uur. Bij het ter perse gaan van Abdij- Nieuws was de agenda van deze commissie nog niet bekend. Economie Woensdag 19 mei, aanvang 15.30 uur, schuift de Statencom missie Economie aan de verga dertafel. De commissie praat over de volgende onderwerpen: jaarrekening provincie Zeeland 1998; le bestuursrapportage 1999; voorjaarsnota begroting 2000; interregproject Schelde mond Maritiem; 11e wijziging begroting 1999; subsidiering bedrijvenpark Mortiere in Middel burg; nota Koersbepaling Walcheren 2000+ en de toet singsprocedure ondernemers plannen. RWM De Statencommissie voor Ruimte, Water en Milieu (RWM) vergadert vrijdag 21 mei, aan vang 09.30 uur. De onderwerpen die de commissie bespreekt zijn: voorjaarsnota begroting 2000; le bestuursrapportage 1999; 11e wijziging begroting 1999; jaarrekening 1998 provincie Zeeland. Meer weten De agenda's van de commissie vergaderingen en de bijbehoren de stukken liggen ter inzage in het informatiecentrum van de provincie, Abdij 9 in Middelburg. De commissies vergaderen in het provinciehuis, Abdij 6 in Middelburg. De vergadering van de drie com missies gezamenlijk over de kern centrale is in de Statenzaal van het provinciehuis, Abdij 10. Leden van de Oldtimer Citroën Club verzamelen zich 's morgens bij Ci- troën-dealer Dijkwel, om onder motor begeleiding gezamenlijk naar De Markt te rijden. Daar begint om 10.45 uur de eerste 'Concours d'Elegance' van de dag. Net als bij een modeshow presenteren de modellen zich één voor één aan het publiek, terwijl er ondertussen over elk model iets uitgelegd wordt. Om 11.30 uur beginnen op het Abdijplein de behendigheidstesten. Ook is daar de Joy Ride, een splinternieuwe miniatuur racebaan voor computergestuurde au to's (lengte 125 meter). Op de Markt blijft het ondertussen een komen en gaan van oldtimers: auto's die eenmaal gepresenteerd zijn in een Concours d'Elegance, vertrekken weer om een rondrit over Walcheren te ma ken. Muzikale medewerking aan de Oldti merdag wordt verleend door amuse mentsorkest Humoreske, dixielandfor- matie De Gompies. Na 16.30 uur, als de Oldtimerdag offi cieel is afgelopen, gaan de horeca-on- dernemers aan de Markt/Tympaan- plein nog even door met de feestelijk heden. Zo treden de Legendary Undertakers en de Zeeuwse band Man met Schaap op. In een Concours d'Elegance worden de oldtimers aan het publiek gepresenteerd. Wie interesse heeft in de geschie denis van het ontstaan van de Zeeuwse bodem kan gratis het boekje Het onderste boven; de Zeeuwse geologie vanaf het Holo- ceen in kaart gebracht, afhalen bij het informatiecentrum van de provincie, Abdij 9 in Middelburg. Wie niet in de buurt woont en het boekje toch wil hebben kan ook bellen en het gratis thuisgestuurd krijgen: (0118) 63 14 00. De Deltawerken, de versterking van de kustverdediging na de overstromingsramp van 1953, hebben een sterke impuls gege ven aan het onderzoek naar het ontstaan en samenstelling van de bodem (geologie) in Zeeland. Geologische kennis over de ondergrond was nodig in verband met dijkverzwaringen en aanleg van kustverdedigingswerken zoals de stormvloedkering. Vanwege de vraag naar toege paste geologische kennis heeft het in kaart brengen van de opbouw van de ondergrond grote prioriteit gehad. Dankzij deze prioriteit is Zeeland de eerste provincie in Nederland waarvan de ondergrond volledig in kaart is gebracht. Illustraties Kaarten en figuren vanaf 8000 voor Christus tot heden onder steunen de beschrijvingen in het boekje dat begint met de ont staansgeschiedenis van Zeeland in het Holoceen. Bodem, mens en landschap komen aan bod. In het hoofdstuk Geologie geordend De Provinciale Commissie Milieu en Water (PCMW), vergadert don derdag 20 mei, aanvang 14.00 uur, in het kantoor van de provin cie aan Het Groene Woud 1 in Middelburg. De PCMW is een commissie die GS adviseert. De commissie ver gadert in het openbaar en bespreekt deze keer de volgende onderwerpen: uitgangspunten Zeeuws milieubeleidsplan; vierde nota waterhuishouding; beleids programma provincie 1999 - 2003. De agenda en de vergaderstuk ken liggen ter inzage in het infor matiecentrum van de provincie, Abdij 9 in Middelburg. Donderdag 13 mei, Hemelvaarts dag, en vrijdag 14 mei zijn de kantoren van de provincie geslo ten. Bestuurders en medewer kers hebben die dagen vrij. Maandag 17 mei zijn bestuurders en ambtenaren weer bereikbaar. Alle fracties Alle politieke partijen die in PS zijn vertegenwoordigd, zijn met tenminste een van hun fractiele den lid van iedere commissie. Voor de kleine partijen is dat een hele klus. Het werk dat de grote re partijen kunnen verdelen over zeven tot tien personen, moeten de 'kleintjes' doen met minder mensen. Signalen De onderwerpen waarover de statencommissie vergaderen van uit hun vakgebied, zijn als regel voorstellen van Gedeputeerde Staten (GS). Uitzonderingen daar gelaten, nemen de commissies geen besluiten. Dat is voorbehou den aan PS. Wel geven de sta tenleden hun mening. Als een fractie nog niet precies weet wat ze met het voorstel wil, is uit de manier van vragenstellen en debatteren wel vaak af te leiden welke kant de mening op zou kunnen gaan. Commissievergaderingen zijn voor GS dus belangrijk. Na de vergadering weet het dagelijks provinciebestuur ongeveer hoe de vlag erbij hangt. Ontmoet een voorstel veel weerstand dan kun nen GS het voorstel eventueel aanpassen in de denkrichting van een meerderheid in de Staten zodat het voorstel in een Staten vergadering niet sneuvelt. Maar, GS kunnen er natuurlijk ook voor kiezen het op een confrontatie in de Statenvergadering te laten aankomen, of, het andere uiter ste, het voorstel helemaal terug te nemen. Spreekrecht De vergaderingen van de staten commissies zijn openbaar. En dat niet alleen; er is ook 'spreekrecht voor het publiek'. Dat betekent dat belangstellenden over onder werpen die op de agenda staan Onderwerpen waarover PS in een voltallige vergadering een besluit nemen, komen eerst aan bod in de zogeheten statencommissies. Er zijn vijf commissies gevormd aan de hand van de hoofdlijnen in het beleid van de provincie: wel zijn; economie; ruimte, water en milieu; waterstaat en verkeer; algemeen bestuur. Abdij volgt een beschrijving van het maken en toepassen van kaarten en het interpreteren van geologi sche gegevens. Daarna volgt een beschrijving van de geologie als basis voor weg- en waterbouw. Wij komen graag bij u thuis. Team by lüellis Cass i na Pot Stoutenbeek. Nieuwendijk 89, Axel, Zeeuws-Vlaanderen Elke zondag geopend van 13.00 tot 18.00 uur. Telefoon (0115) 56 20 10. SieMatic keukenstudio le verdieping. Bezoek ons ook op Internet' www.stoutenbeek.nl flo 1 ten i llont i s Schuitema

de Faam | 1999 | | pagina 7