«lilimiill ilmiiifttiiiiéflihlIfiiiulE. li GEMEENTE MIDDELBURG De winkelstraten gaan de historische kwaliteit benadrukken Plannen om het kernwinkelgebied te herinrichten Aanpak illegaal geplaatste voertuigen succes Dag van het Waterschap Collecten Wijziging ophaaldata huisvuil Antiekmarkt Veel medewerking bij verwijdering aanhangwagens Week 19 MAXIMAAL TEXT VANAF PAG. 830 Informatienummer 675 555 Rond Hemelvaart: donderdag wordt vrijdag in Middelburg donderdag wordt zaterdag in Arnemuiden Tafeltje Dekje Info-avond OALT Opening winkels op feestdagen Huurdersvereniging Kledinginzameling teiir Woensdag 12 mei 1999 FAAM/VLISSINGER 3 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de sectie Communicatie. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u bij Communicatie terecht: Stadhuisstraat 2, telefoon 675450, iedere werkdag open van 8.00 tot 12.00 en van 13.00 tot 16.00 uur, donderdagavond van 18.00 tot 20.00 uur. internet site: www.middelburg.nl info middelburg, nl De gemeente Middelburg wil de openbare ruimte in het kernwinkelgebied herinrichten. Met het gereedko men van de Markt is de eerste stap voor de herinrichting gezet. Voor het resterende deel van het kernwin kelgebied heeft het college van Burgemeester en wethouders een "Masterplan Openbare Ruimte Kernwin kelgebied Middelburg" laten ontwikkelen. De herinrichting van de Markt was de eerste stap van het plan. Dil plan is inmiddels door het col lege in concept vastgesteld en ligt sinds donderdag 6 mei officieel ter inzage met de bedoeling dal inwo ners en belanghebbenden kennis kunnen nemen van de plannen en hun zienswijze kenbaar kunnen ma ken. De uitvoering van het Master plan moet dan ook het resultaat vormen van intensief overleg met de ondernemersverenigingen en overige belanghebbenden. Straten De plannen van herinrichting om vatten de volgende straten: Achter de Houttuinen. Gravenstraat, He renstraat, Koorkerkstraat, Korte Delft, Korte Geere, Kromme Wee- Ie, Lammerensteeg, Lange Delft, Lange Geere. Lange Noordstraat, Langeviele, Nieuwe Burg, Nieuwe Kerkgang, Onder den Toren, Pot- tenmarkt, Segeersstraat en Vlas- markt. De volgorde van uitvoering moet nog worden bepaald. Bij de planvoorbereiding van het Masterplan zijn drie stappen te on derscheiden: de uitdaging (pro bleemstelling), de tactiek (oplos singsrichtingen) en de aanpak (uit werking). Uitdaging De uitdaging betreft het formuleren van een inspirerende visie voor de toekomstige inrichting van het kern winkelgebied. Om tot deze vi sie te komen is een globale analyse gemaakt van de topografische ge schiedenis van de binnenstad, waar bij voor het plangebied een inde ling is gemaakt naar een drietal tijdsperioden (historische tijd, we- deropbouwtijd en nieuwe tijd). Ver- Op Hemelvaart, donderdag 13 mei, worden de groene containers in Middelburg niet opgehaald. De containers moeten een dag later, na melijk op vrijdag 14 mei vóór 07.00 uur buiten worden gezet. Ook de containers die normaal op vrijdag buiten worden gezet, moe ten er vóór 07.00 uur staan. Arnemuiden In Arnemuiden worden de contai ners op zaterdag 15 mei opge haald. De containers moeten vóór "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen, ge handicapten en diegenen, die (lijdelijk) zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag tussen 8.45 en 9.30 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 0118-638570. Het bezorgen ge beurt ook op deze dag. Menu van 17 mei tot en met 23 mei Maandag Gehakt in pepersaus, sperzie bonen, aardappelen Dinsdag Gemarineerd rundvlees in jus met rozijnen, rode kooi, aard appelen Woensdag Witlof-schotel met ham- en kaassaus, aardappelen Donderdag Kipfilet, bloemkool, aardap pelen Vrijdag Gepaneerde visfilet, gemeng de groente, bechamelsaus, aardappelen Zaterdag Nasi Rames met kip saté Zondag Wat de pot schaft 07.00 uur buiten worden gezet. Rond Pinksteren: maandag wordt woensdag Op tweede Pinksterdag, maandag 24 mei, worden de groene contai ners in Middelburg niet opgehaald. De containers moeten twee dagen later, namelijk op woensdag 26 mei vóór 07.00 uur buiten worden gezet. Ook de containers die nor maal op woensdag builen worden gezet, moeten er vóór 07.00 uur staan. Op dinsdag 25 mei, derde Pinkste ren, worden de GFT-containers ge woon opgehaald. De wijzigingen van de ophaaldagen staan vermeld op de afvalkalender die huis-aan-huis is verspreid. Af- valkalenders kunnen bij de sectie Communicatie worden opgehaald, Stadhuisstraat 2. De gemeente Middelburg organi seert verschillende informatieavon den over het Onderwijs in Allochto ne Levende Talen voor ouders/ver zorgers van de allochtone leerlin gen over het onderwijs in het schooljaar 1999-2000 in de Stads schouwburg, Molenwater 99 in Middelburg. Op dinsdag 18 mei is er een infor matieavond voor ouders/verzor gers van Marokkaanse leerlingen. Op donderdag 27 mei is er een in formatieavond voor ouders/ver zorgers van andere allochtone leerlingen. Op de volgende feestdagen mogen de winkels in de gemeente Middel burg, met uitzondering van Arne muiden, hun deuren openen tussen 09.00 en 20.00 uur: donderdag 13 mei 1999 (Hemel vaartsdag); maandag 24 mei 1999 (tweede Pinksterdag). volgens is een verkenning uitge voerd naar de huidige samenstel ling van de centrumfuncties ten be hoeve van een globaal beeld van de huidige winkelstructuur. Daarbij is een indeling van de winkelstructuur gemaakt naar specifieke onderde len, zoals hoofdwinkelstraten, aan loopstraten en entreegebieden. Als derde belangrijk aspect voor de toe komstige herinrichtingsplannen is gekeken naar hel gemeentelijk ver keersbeleid ten aanzien van de be reikbaarheid van het centrum met de auto, de fiets en het openbaar vervoer. Ten slotte is een overzicht samengesteld van de zwakke pun ten binnen de winkelstrucluur. Op basis van bovenaangegeven inven tarisatie is een inspirerende visie of basisconcept opgesteld, waarbij ge poogd wordt tic afzonderlijke on derdelen van de winkelstructuur te definiëren. De filosofie achter deze aanpak is dat een gevarieerd gebied met diverse sferen en karakteristie ken extra kwaliteit biedt aan hel winkelcentrum van Middelburg als geheel. Dit basisconcept heeft ge diend als voorlopig referentiekader voor de volgende stap, "de Tac tiek". Tactiek Als tweede stap, de tactiek, is voor het gehele plangebied een ontwik kel ingsschets gemaakt, welke is af gestemd op het basisconcept. Per deelgebied wordt telkens een ken schets gegeven van de bijzondere betekenis van het onderdeel binnen de winkelstrucluur. Vervolgens worden voorstellen gedaan voor de toekomstige inrichting, waarbij on derscheid is gemaakt naar de keuze van verharding, de mogelijke afwa tering, de toepassing van groen, de keuze van verlichting, de meubile ring met de bijzondere elementen, de mogelijkheden ten aanzien van terrassen en winkeluitstallingen. Bij de gekozen voorstellen is aangeslo ten bij de specifieke karakteristiek van de afzonderlijke onderdelen van de winkelstructuur. Aan het einde van de tweede stap is een col lage toegevoegd, waarbij telkens per tijdsperiode een indruk wordt gegeven van de gewenste sfeer. Aanpak In het derde deel, de aanpak, is per straat een straatsegment ontwikkeld met een principe-indeling. Met de ze uitgangspunten voor de toekom stige straatinrichting is aanschou welijk gemaakt, hoe het basiscon cept concreet vorm kan krijgen. Hel Masterplan zal, na vaststelling door de Raad, in nauw overleg met de ondernemers en andere belang hebbenden van de betreffende stra ten worden uitgewerkt in een voor lopig ontwerp (V.O.) en een defini tief ontwerp (D.O.). Per straat of groep straten zal nader contact wor den opgenomen met de onderne mers/belanghebbenden op basis van een voorlopig ontwerp. Karkater Met de uitvoering van het Master plan ontstaat een inrichting, waarbij de uilstraling van de winkelstruc luur wordt versterkt. Daarbij ligt de nadruk enerzijds op een nauwkeuri ge afstemming op de specifieke his torische kwaliteit en anderzijds op een versterking van het karakter van de afzonderlijke plekken bin nen de winkelstructuur. Om de doelstellingen van het Masterplan In tegenstelling tot wat vorige week in de Faam stond, is de huurdersvereniging gevestigd aan de Nieuwstraat 36B. Zaterdag 19 juni: dag van het Waterschap op het terrein naast de kreek bij Ouwerkerk op Schouwen-Duiveland. Deze dag wordt voor de tweede keer georganiseerd door Waterschap Zeeuwse Eilanden. Deze kreek is een uitstekende plaats om het waterschap te presenteren. In een grote tent op het feestterrein zijn vier kunstwerken opgesteld, die middelbare scholieren maakten over het thema van de Dag van het Waterschap: waterschap uit de kunst. Er zijn fiets- en wandelrou tes te verkrijgen en tegen hel inle veren van een bon kunnen bezoe kers genieten van een kop koffie of een glas fris. In de tent zijn ook cartografen aanwezig die met de bezoekers op zoek gaan naar hun huizen op digitale kaarten. Waterbeestjes De fietstocht voert langs het polder gemaal Duiveland, de aalgoot, de jamboerderij Stellehoeve. het scheepvaartmuseum en het Mast gat. De wandeltocht loopt langs de kreek. In de maand mei houdt het Leger des Heils een kledinginzameling. Voor inlichtingen over wanneer de kleding wordt ingezameld, kan con tact worden opgenomen met het Leger des Heils, telefoonnummer 078-6390449. Op donderdag 13 en vrijdag 14 mei van 9.00 tot en met 16.00 uur is er een antiek-, curiosa- en verzamel- markt op de Markt in Middelburg. Op 19 mei, 16 juni, 21 juli en 18 augustus van 9.00 tot en met 16.00 uur worden crea-markten gehouden op de Markt in Middelburg. Op de crea-markt kunnen zelfgemaakte artikelen, zoals sieraden, schilderij en, tekeningen, aardewerk en der gelijke worden gekocht. Op de kreek kunnen bezoekers een kanotocht maken. In een speciale speel- en doe-tenl kunnen kinderen hun eigen buttons maken. Er staat een waterspel met stuwen en slui zen. Samen met deskundigen kun nen kinderen naar waterbeestjes kijken die ze zelf hebben gevist. In een verduisterde tent worden vi deo's vertoond over het watcr- schapswerk in uitvoering. Daar naast is er een springkussen en kun nen kinderen worden geschminkt met een druppel water op iedere wang. Kranen De tractoren, kranen en bedrijfs auto's van het waterschap staan op gesteld. Mensen demonstreren het versnipperen van hout, het asfalte ren van wegen en het verstevigen van een talud en hel aanleggen van een natuurvriendelijke oever en muskusrattenvangers laten zien hoe vallen en klemmen werken. Het feestterrein aan de Weg van de Buitenlandsepersweg tegen over een restaurant in Ouwerkerk, is om 10.00 uur geopend. De dag duurt tot 16.00 uur. In de komende periode houden de volgende instellingen een huis- aan-huis collecte: Hersenstichting Nederland van 12 tot en met 15 mei Anjercomité Middelburg van 17 tol en met 22 mei Stichting Zeeuwse Scouts voor Roemenië van 24 tot en met 29 mei Nationaal Epilepsie Fonds van 31 mei tot en met 5 juni te kunnen uitvoeren, zijn enkele aanvullende maatregelen nodig. Deze bestaan uit: - het doortrekken van het winkel klimaat van de Lange Delft in de Korte Delft; - het omdraaien van de rijrichting in de Nieuwstraat; - het aanbrengen van afsluitmidde- len rond het kernwinkelgebied. In het kort komt het er op neer dat de structuur en het dagelijks beheer vanuit de Lange Delft doorgetrok ken wordt in de Korte Delft tot aan het Damplein en in de Nieuwstraat (vanaf de Korte Delft) tot aan de Sint Barbaragang. Het gevolg daar van is, dat de rijrichting van het au toverkeer in de Nieuwstraat moet worden omgedraaid tussen de Sint Barbaragang en de Rouaansekaai, willen woningen/bedrijven bereik baar zijn voor autoverkeer. Bevoor rading van bedrijven in de Nieuw straat met vrachtauto's moet dan plaatsvinden over de bevoorra dingsroute van de Lange Delft op de momenten dat die straat daar voor geopend is: op werkdagen vóór 12.00 uur. Ten slotte worden afsluilmiddelen geplaatst in een aantal straten om het gehele kernwinkelgebied voor autoverkeer te kunnen afsluiten na 12.00 uur. Een voorbeeld van deze afsluitmiddelen is reeds te zien in de Lange Noordstraat, de Graven straat en de Nieuwe Burg. Uiteindelijk moet dit totale pakket van maatregelen er toe leiden dat de structuur van het kcrnwinkelge- bied en daarmee het winkel- en ver- blijfsklimaat wordt versterkt. Dat het de ondernemers en de gemeente ernst is met deze aanpak blijkt ook uil de middelen die beide partijen vrijmaken voor de uitvoering. Van de totaal te verwachten investering van ruim 9 miljoen zal via proj ect- en/of baatbelasting 3 miljoen worden bijgedragen door de onder nemers van de binnenstad. Besluitvorming Om het gehele proces van besluit vorming te kunnen volgen zijn de volgende data van belang: - einde inspraakperiode 2 juni 1999: - behandeling van raadsvoorstel incl. inspraakrapport in het colle ge van Burgemeester en wethou ders d.d. 8 juni 1999 (eventueel ook 15 juni 1999); - verzenden van standpunt college aan indieners van zienswijzen; - behandeling in de raadscommis sie SEC d.d. 21 juni 1999. waar bij indieners van zienswijzen de mogelijkheid hebben om in te spreken; - behandeling in de Raad op 28 ju ni 1999. Voor nadere informatie over het Masterplan kan contact worden op genomen met de dienst Stadsont wikkeling; op werkdagen bereik baar onder telefoon 675200. Voor informatie over de project-/baatbe- lasting kunt u contact opnemen met de dienst Middelen, die op werkda gen bereikbaar zijn onder telefoon 675000. De Lange Delft is één van de straten die in het plan van herinrichting staat. Deze illegaal geplaatste voertuigen zijn nu uil het straatbeeld verdwenen. Eind januari startte de gemeente met een intensieve aanpak van (lang durig) illegaal op openbare grond geplaatste voertuigen. Het bleek om ongeveer 200 (langdurig) illegaal geplaatste voertuigen te gaan, meest aanhangwagens. De aanpak leverde bijna uitsluitend positieve reacties op vanuit de wijken. Kort na aankondiging in de media (onder andere op deze pagina) over de intensievere aanpak, werden al zo'n 75 van die 200 voertuigen door de eigenaren van de openbare weg verwijderd. Van de overige 125 voertuigen is, indien het voertuig was voorzien van een kenteken, de eigenaar opgespoord en aange schreven dat het voertuig binnen twee weken van de openbare weg verwijderd moest zijn. In de meeste gevallen werd ook aan dat verzoek voldaan. Indien de eigenaar niet was te achterhalen, werd een sticker op het voertuig geplakt, waarop eveneens werd gesteld dat het voertuig binnen een bepaalde periode moest worden verwijderd. Ook dit had het gewenste effect. Stallingsruimte De gemeente is blij dat de meeste eigenaren van de voertuigen zelf voor een stallingsruimte buiten openbare grond hebben gezorgd. Verheugend is ook dat er bewoners positief reageerden op de intensie vere aanpak. Nu is het zaak de situ atie zo te houden. Daarom gaai de dienst Stadsbeheer door met con trole en aanpak. De aanpak van de illegaal geplaatste voertuigen levert voor wat betreft de controle en de afhandeling veel werk op. De kern Arnemuiden is daarom tot nu toe buiten de intensieve aanpak gehou den. Ook daar gaat echter nog een intensieve aanpak volgen. Tegels Voor de duidelijkheid volgen hier de regels en het waarom ervan: In de Algemene Plaatselijke Veror dening Middelburg is geregeld dat voertuigen, zoals kampeerwagens, caravans, boottrailers, aanhangwa gens en keetwagens, niet langer dan op zeven achtereenvolgende dagen op de weg of andere openbare grond mogen staan. Deze regeling is opgenomen om het langer dan noodzakelijk parkeren van deze voertuigen tegen te gaan. Plaatsing ervan legt vaak een onevenredig be slag op (parkeer)ruimte en is ont sierend voor het uiterlijk aanzien van de omgeving. Het gegeven dat een voertuig wellicht één of meer keren per week wordt gebruikt of verplaatst wordt naar een andere lo catie op openbare grond, leidt er niet toe dat dat voertuig op openba re grond gestald mag worden. Het voertuig wordt immers steeds weer terug geplaatst op openbare grond. Er blijft dan ook sprake van illegale stalling of overtreding van de Alge mene Plaatselijke Verordening Middelburg. Stadsbeheer De dienst Stadsbeheer hanteert de volgende werkwijze: in de wijken wordt gecontroleerd op illegaal ge plaatste voertuigen. Daarbij wordt de staat van hel voertuig beoor deeld. In eerste instantie wordt de eigenaar van het voertuig in de ge legenheid gesteld het voertuig te verwijderen. Indien daaraan geen of niet tijdig gevolg wordt gegeven, gaat de gemeente over tot verwijde ring. Wrakken worden dan afge voerd naar de stortplaats en voertui gen in redelijke of goede staat wor den in bewaring genomen (toepas sing bestuursdwang). In bewaring genomen voertuigen worden maximaal drie maanden opgeslagen en kunnen in die perio de door de eigenaar, tegen betaling van de kosten, worden opgehaald. Hiervoor dient de eigenaar zich te melden bij de dienst Stadsbeheer. De kosten van de verwijdering, die dus voor rekening van de eigenaar komen, bedragen minimaal 250.- per voertuig. Van alle eigenaren van aanhangwa gens, caravans en dergelijke wordt gevraagd om ook in het vervolg hun voertuig nicl illegaal op de openbare weg te plaatsen.

de Faam | 1999 | | pagina 3