Speciale aandacht voor de voeten van... Haal bezem door body- fashion garderobe Zien is goed, voelen is beter... li De gemakkelijkste manier om je huid erzorge'n Hen tips om je huid gaaf te houden GRATIS Meest voorkomende huidtypen .VERFRIS JE HUID BESCHERM JE HUID HERSTEL JE HUID UNCOVER MICRO Een goede voetver zorging is voor ieder een aan te bevelen, maar in sommige ge vallen absoluut nood- zakelijk. Voel je op en top vrouw Bodyfashion op bed Ondermode voor Vaderdag Ook bruidskleding begint op de huid Vanaf vandaag kunt u kennismaken met de nieuwe ondermode van Schiesser: Uncover Mi cro. Deze voorjaar-zomercollectie heeft een stoere uitstraling en basic-kleuren. Speciaal voor Uncover Micro gebruikte Schiesser een nieuw materiaal. Hierdoor was ondermode nog nooit zo comfortabel! De lente is de tijd voor vernieuwing. En voor een grote schoonmaak. Een van de echt leuke aspecten daarbij is de lenteschoonmaak van je klerenkast. Om een frisse wind door kasten en lades te laten waaien en alle kleding kritisch te bekijken, te herstellen, opnieuw te mixen of te vernieuwen. Verborgen effecten Badkleding echt op maat A Thing Of Beauty Is A Joy Forever Schoonheidssalon op basis van Antroposofie verovert Zeeland a l Geef uw lichaam dat l lente gevoel I I Kweepeerbeschermende vochtvasthou- dende crème bij de Dr. Hauschka schoonheidsbehandeling (bij inlevering van deze advertentie) thifif* beauty De bank... Woensdag 12 mei 1999 FAAM/VLISSINGER 17 i Een begrip in de huidverzorging is bet 4-stappèn- a van Dr. van der Hoog. Elke stap ts zorgvuldig afgestemd op d© andere. Volg het, want ook je huid heeft behoefte aan regelmaat en conditie. - Het 4-stappenplan werkt als volgt: met een reinigingsmelk of «crème: na het schoonmaken met een lotion wacfateré Sportbeoefenaren letten meestal op hun voeding en werken hard aan hun condi tie. En voor goede schoenen wordt niet zelden een kapitaal neergeteld. Bij vrijwel elke tak van sport begint de aanzet van een beweging vanuit de voeten. Door de voet neer te zetten zoeken we namelijk on bewust naar de juiste li chaamsbalans. Als dat fout gebeurt kunnen er allerlei blessures ontstaan. En omdat de voeten tijdens sport vele malen zwaarder belast wor den, dan wanneer we ge woon lopen, kan de kleinste likdoorn er al de oorzaak van zijn dat we de voeten ver keerd neerzetten. Sommige ziektes maken de voeten extra kwetsbaar. Bij diabetici en reumapatiënten bijvoorbeeld kan zelfs het ge ringste wondje voor ernstige complicaties zorgen. De voe ten van deze patiënten moe ten daarom optimaal en vak kundig worden verzorgd. Baby's en jonge kinderen moeten de banden en spieren van hun voeten nog ontwikke len. Het is belangrijk om de voeten daartoe de gelegen heid te geven door kinderen vaak op blote voeten te laten lopen. In tegenstelling tot wat vaak gedacht wordt, hebben kinde ren in de eerste levensjaren geen schoenen met extra steun nodig. In die periode is de enige functie van de schoen om de voet te be schermen De Voetverzorger Om je huid goed te kunnen verzorgen, is het belangrijk dat je weet welk type je hebt. Elke huid vraagt immers om een persoonlijke behandeling Daarom lees je op de verpakking van .crèmes, lotions of maskers vaak aanduidingen ais 'voor de normale huid' of 'voor de overgevoelige huid' Hieronder bespreken we kort de vier meest voorkomende huidtypen. De normale en gemengde huid komt voor ïn de leef tijdsgroep vanaf ongeveer 18 tot 35 jaar. Dit huidtype heeft een heldere tint en ziet er fris uit; dit duidt op een goede doorbloeding Bij de gemengde huid is de zogenaamde T- zone (de neus, de kin en het voorhoofd) iets vetter dan de rest van het gezicht. De droge tot zeer droge huid komt voor in de leeftijds groep vanaf ongeveer 25 jaar. Dit huidtype voelt ruw aan en kan gaan schilferen. De droge huid ontwikkelt boven dien rimpels als je ouder wordt. Gebruik bij het reinigen van een droge huid geen traditionele (alkalische) zeep. De overgevoelige huid is niet afhankelijk van leeftijd. Dit huidtype reageert onmiddellijk op bepaalde stoffen. <g§ raak jeugdpuistjes nooit aan en druk ze vooral niet uit. Zo voorkom je infecties en littekens. i§ zorg voor voldoende nachtrust en ontspanning. C? neem een gezichtssauna of leg een warme handdoek op je gezicht voordat je een crème, gel of masker aanbrengt. Je huid neemt de werkzame stoffen dan beter op. hygiëne is zeer belangrijk maar overdrijf het niet. Onnodig vaak reinigen tast de natuurlijke beschermlaag van je huid aan. eet niet te vet. Dierlijk vet in het eten maakt de talgklier dik ker, waardoor de poriën verstopt kunnen raken. tg gebruik niet teveel make-up. Je huid moet kunnen ademen om de dode huidcellen gemakkelijk te kunnen verwijderen. Make-up werkt als een soort laklaag, waardoor je huid niet genoeg zuurstof krijgt. behandel je huid regelmatig en op vaste momenten met ver zorgingsproducten. Je huid vernieuwt zich binnen ongeveer drie weken. Gun je huid dus de tijd om zich aan te passen aan jouw ritme van verzorging en stop niet te snel met een behandeling. wikkelrokje (past altijd), een badjurkje of een ruime blouse. Zelfs trendy tunieken en wik kelbroeken zijn dit seizoen te koop in dezelfde kleur en/of print als het badpak. Heel leuk om te geven (mannen let op: moederdag is 9 mei) en nog leuker om te krijgen! Een luxueus lingeriesetje is een van de mooiste en meest persoonlijke cadeaus om te krijgen. Het is iets dat men misschien niet zo snel voor zichzelf koopt, maar dat elke vrouw heerlijk vindt om te dra gen. Het geeft een super-de-luxe gevoel en waarmee je je op en-top vrouw voelt. Liefst van kant, satijn of mooi gaasmate riaal. Op het moment is twee kleurig kant een topper. Zacht, modieus, comfortabel elas tisch en heel geraffineerd Tip: stop een briefje met de juiste maten in de jaszak van man of minnaar. Als hij deze hint niet oppikt, is dat reden genoeg om zelf eens met zijn credit card op pad te gaan. Erg leuk om te krijgen is een nachthemdje met een bijpas sende duster. Dat klinkt mis schien ouderwets, maar niets is minder waar. Er zijn lange en korte slipdresses, slank en sluik, of juist voorzien van kan ten borders, satijnen cups, subtiele prints, sexy splitten en voorgevormde tailles. Heel vrouwelijk en elegant. En tij dens het moederdagontbijt draag je daar direct de mooie bijpassende duster of neglige bij. De tijd dat mannen op vader dag simpelweg drie paar sok ken en een doos sigaren kre gen, is - gelukkig - voorbij. Bo dyfashion valt daarentegen bij de moderne man erg in de smaak. En vaderdag is de ge legenheid bij uitstek om daar oog voor te hebben. De Ne derlandse man blijkt namelijk erg open te staan voor nieuwe dingen en waagt zich ook aan gewaagd ondergoed. Vreemd genoeg is wat zijn vrouw voor hem koopt nog altijd een stuk behoudender dan wat hij zelf uitzoekt! Tijd dus voor de vrouw om daar wat aan te doen en geen beter moment dan dit (Vader dag dit jaar op 20 juni). Wat te denken van een strakke, elasti sche boxer met originele gulp- sluiting? Het materiaal waar het van gemaakt is, wordt steeds verfijnder. Het zit mooi glad, sluit perfect aan en draagt onzichtbaar en comfor tabel. Dit seizoen zijn er ver schillende unikleuren en zien we de zogeheten 'colourbloc- king', grafisch verdeelde kleur vlakken. Prints houden zich dit voorjaar een beetje op de ach tergrond. In dat opzicht hou den de mannen het liever 'de cent'. Mei en Juni zijn de meest po pulaire maanden om te trou wen. En een mooi bruidstoilet is vaak mede te danken aan de perfecte foundation die daar onder gedragen wordt. De rol en het advies van de lingerie- speciaalzaak mag dan ook niet worden onderschat. En de ra zendsnelle ontwikkelingen op bodyfashiongebied hebben ook hun stempel gezet op de nieuwe bruidslingerie. Zo be wijzen de ideale, lichte, ade mende en prachtig aansluiten de microfibers belangrijke diensten onder de trouwjurk. Er zijn prachtige, luxueuze tor- selets, bustiers, strapless be ha's, jarretels en slipjes van microfiber met broderiekant. Het ziet er niet alleen fantas tisch uit, maar voelt ook nog eens als een tweede huid. En dat was bij bruidslingerie ooit wel eens anders. Nu gaat 'oogstrelend' samen met com fort en dat is precies wat je op deze bijzondere dag nodig hebt. Voor meer informatie: Body fashion Promotion Tel: 035 - 5261001 met zo'n modieus cadeau aan komt, schiet hij regelrecht in de roos. En valt zijn keus toch op iets anders, dan kan men altijd zelf op pad voor deze trendy 'invi sible support' of 'soft secret', zoals het verborgene ook wel wordt genoemd. Andere top pers op ondermodegebied zijn de soft-look beha en de string, de onder bovenkleding gega randeerd onzichtbare slip die de laatste jaren zeer populair is geworden. Wie voor Uncover Micro van Schiesser kiest, mag gezien worden. Want de nieuwe, uit gebreide collectie bestaat uit de meest uitdagende onder mode. Voor dames zijn er on dermeer shirts, hotpants, tops, body's en bh's. Uncover Micro heeft daarnaast talloze shirts en shorts voor heren. En er is ook een aparte lijn voor eigenwijze tieners. Kort om, Uncover Micro biedt on dermode voor het hele gezin! De gehele collectie heeft een krachtige uitstraling door spannende kleuren als zwart, wit, grafiet-grijs en zilver/me- taaltinten. Het mooie ontwerp en de perfecte afwerking van Schiesser geven Uncover Mi cro een grote aantrekkings kracht... Je moet er wel naar kijken! Het meest bijzondere van Un cover Micro is echter het ma teriaal. De ondermode is na melijk gemaakt op basis van het innovatieve Micromodal. Deze stof is onder andere ge maakt van natuurlijke viscose vezels die de kleding fluweel zacht en elastisch maken. Het materiaal is wasmachine- en droogtrommelbestendig, kleur- en vormvast, pluist niet, neemt beter vocht op en droogt snel. Micromodal geeft de ondermode een subtiele glans en zit als gegoten. De mooiste, meest comforta bele ondermode van dit mo ment vindt u bij alle bekende verkooppunten. De Uncover Micro collectie heeft advies prijzen vanaf 18,95. Schies ser streelt de wereld, ontdek het zelf in de winkels. De beste impuls daartoe geeft dit voorjaar de nieuwe body fashion. Die is gemaakt van ul tramoderne materialen en voorzien van een nieuwe belij ning, inspirerende kleuren en tal van ingenieuze details. En wie zich niet zo geïnspireerd voelt door de schoonmaak, neemt moederdag en vader dag als legitieme reden voor een bodyfashion update, on der het motto: verwen je part ner en laat je zelf eens verwen nen! Met de nieuwe ondermode, badkleding en uitdagend zo merse nachtkleding kan dat geen enkel probleem zijn! Waar de vrouw deze lente en zomer (en nog -veel langer) veel plezier van heeft, is 'de verborgen beugel'. Je voelt 'm niet, je ziet 'm niet, rnaar hij voert intussen wel z'n onder steunende taken uit. Aange zien zo'n 65% van de in Neder land verkochte beha's beugels bevat, zijn de verwachtingen rondom de beha met verbor gen beugels hoog gespannen. Deze zit als gegoten, is naad loos en glad onder een strak truitje of een T-shirt en voegt echt iets nieuws toe aan de garderobe. Wanneer een man Wat de badmode betreft, is er veel leuks onder de zon. Naast een enorm gevarieerd aanbod aan bikini's en badpakken, ko men we deze zomer vooral aantrekkelijke, bijpassende 'kledingstukken' en accessoi res tegen. Het beste begin van een nieuwe outfit is een bad pak of een bikini in de goede maat. Een belangrijk advies is dus heel belangrijk. Koop nooit te groot (in water rekt badkleding uit), maar neem badkleding ook zeker niet te klein, want dat draagt oncom fortabel. Je kunt trouwens je lijf op al lerlei plaatsen de gewenste 'shape' geven. Heel actueel is 'sensitive power', een onzicht bare steungever, die verwerkt is in bijvoorbeeld buikpanden of ondercups van een badpak. Omdat veel vrouwen 'boven en onder' verschillende maten hebben, kan men in steeds meer winkels zelf de juiste slip- en cupmaten bij elkaar zoeken. Ideaal Het blijkt dat vooral jonge meiden steeds vaker een cupmaat hebben die groter is dan hun slipjesmaat. Met name in de badmode komt er steeds meer keuze in grote cupmaten. Op die manier kan iedereen een individuele set-op-maat vinden. Het laatste mode- nieuws betreft de badpakken en bikini's met verborgen beu gels. Dus wie een zonnige meivakantie heeft geboekt, kan direct als trendsetter voor de dag komen. Eenmaal voor zien van een perfecte basis, kan men de badgarderobe ver volgens aanvullen met een pa- reo, een kort of wat langer De door Rudolf Steiner ont wikkelde antroposofie is zeer zeker niet in een ivoren to ren van theoretische filosofie gebleven Ze heeft op vele gebieden van het 'dagelijks leven waardevolle kiemen gelegd. Zoals in de biolo- gisch-dynamische landbouw, de heilpedagogiek en ge neeskunst. Als eerste in Zeeland werkt de Vlissingse schoonheidssalon 'A Thing of Beauty is a Joy Forever' van Moretta Vader nu vol gens de beginselen van Steiner (het zoeken naar 'de geest in de natuur' en 'de natuur in de mens'). Een belangrijk gevolg van de antroposofische natuurbe schouwing Is de opvatting dat levende wezens - dus ook de mens - niet alleen van binnen uit door fysieke krachten worden gevormd Kosmische krachten als licht, vaste sterren en plane ten spelen ook een belangrij ke rol. De Vlissingse schoonheids specialiste werkt dan ook met producten van Dr. Hau- schka. Deze worden gewon nen uit biologisch-dynami- sche kruidentuinen, waarbij ritmische processen worden toegepast Bij het zaaien van kruiden wordt rekening ge houden met de stand van de maan. Bij het oogsten wordt bekeken hoe de sterren in Huid- en voetverzorging Gerbrandystraat 90 of® Vlissingen tel. 0118-463769 Deauty (gediplomeerd schoonheidsspecialist en pedicure) de hemel staan Hierdoor ontstaat de bijzondere mo gelijkheid om plantenextrac ten te bereiden zonder alco hol. Ideaal voor de overge voelige huid! De Dr Hauschka therapeu tes werken nauwelijks met apparaten. Moretta Vader: "Onze handen zijn onze be langrijkste instrumenten. Een apparaat kan per slot van rekening niet registreren hoe de huid reageert". DR.HMJSCHKR Huid- en voetverzorging Gerbrandystraat 90 Vlissingen tel. 0118-463769 (gediplomeerd schoonheidsspecialist en pedicure) "f I I I B j Langstraat 2-4. Arnemuiden. tel 0118-601273 Geopend ven maandag t m aaieidag en vrijdagavond "Comfortabel bezit van karakteristieke schoonheid" Beleef het bij joosse. drink per'dag regelmatig een paar glazen water. Dit zorgt voor een goede afvoer van overtollige stoffen, die daardoor geen kans krijgen om zich op te hopen. vermijd het wassen met heet of ijskoud water omdat de bloed vaatjes in je huid be schadigen. wees voorzichtig als je je ge zicht reinigt met een was handje. Je huid kan geirriteerd raken als het washandje nog zeepresten bevat.

de Faam | 1999 | | pagina 17