ODIUM XPOSITIES ILMHUIZEN Russisch kozakkenkoor in Zionskerk Oostka i'Wmm 'Pt', Wvx - Urban Dance Squad in Podium't Beest i l k i Oude rockers frisser dan ooit ITA FITZCARRALDO CLAIRE DOLAN WOENSDAG 12 VRIJDAG 14 ZATERDAG IS ZONDAG 16 MEI DINSDAG 18 MO DOMBURG GOES GRMPSKERKE HEINKENSZAND HOQGELANDE KATTENDUKE MIDDELBURG OOSTKAPELLE RITTHEM VEERE VLISSINGEN WISSENKERKE SCHUTTERSHOF MIDDELBURG M l *S iOI Voor het programma Cine City zie advertentie voorpagina 'T BEEST GOES Liefhebbers van Russisch-orthodoxe kerk zang en Russische volkswijsjes kunnen dinsdag 18 mei terecht in de Zionskerk in Oostkapelle. Daar treedt dan het Scharzmeer Kozakkenkoor op. Het negen man sterke koor brengt een wisselspel van solo- en ensemble zang, van diepzwarte bassen tot glasheldere hoogten. Het koor staat onder artistieke leiding van Peter Orloff en Nasko Kirtscheff. life' 13 mmw Zo vitaal als een frontsoldaat die een vijandige linie gepasseerd is". Zo kan Urban Dance Squad anno 1999 worden omschreven. Vrijdag 14 mei geeft de band, die nog steeds wordt beschouwd als één van de meest dynamische in ons land, een concert in Goes. WÊm Voor sommige oudere hard- rockfans mag de muziek van de Brabantse rockformatie Vengeance jeugdsentiment zijn, de band zelf noemt zich anno 1999 'frisser dan ooit'. Wie wil weten of de oude rockers hun streken inder daad niet verleerd zijn, kan zater dag 15 mei terecht in De Piek in Vlissingen. Woensdag 12 mei 1999 FAAM/VLISSINGER 13 Arsenaaltheater, Vlissingen; Nuhr, 'Kruistocht', 20.15 uur. DONDERDAG 13 MEI Sportveld, Ovezande; Klomppop: dertien bands, 12.30 uur. Podium 't Beest, Goes; Het Toneelhuis, 'Sangria', 20.30 uur. Stadsschouwburg, Middelburg; Mark van de Veerdonk, 'Ja daag! cabaret, 20 uur. Podium 't Beest, Goes; Urban Dance Squad, 21.30 uur. De Zandput, Serooskerke; Jan van der Stappen, Tibetaanse mu ziek, 19.30 uur. Minitheater, Middelburg; Midelburgs Theater, toneelstuk 'Verf', 20.30 uur. Podium 't Beest, Goes; Alex d'Electrique, 'FAT' (falling apart to gether), 20.30 uur. De Piek, Vlissingen; Vengeance, Brabantse hardrockformatie, 22.30 uur. Stadsschouwburg, Middelburg; Kunstbende, regionale voorronde van de wedstrijd in kunst, 13.30 uur. St. Jacobskerk, Vlissingen; Portsmouth Cathedral Choir, 15 uur. Podium 't Beest, Goes; Alex d'Electrique, 'FAT' (falling apart to gether), 16 uur. Strandpaviljoen Panta Rhei, Vlissingen; The Frows, sixties, 17 uur. Zionskerk, Oostkapelle; Schwarzmeer Kozakken-Koor, russisch-or- thodoxe kerkzang en volkswijzen, 20 uur. Marie Tak van Poortvliet Museum, Ooststraat 10a, Lucie van Dam van Is- selt (1871-1949), 'Meizoentjes' schilderijen en andere werken uit haar begin periode. Di. t/m zo. van 13-17 uur. Badhotel, Domburgseweg 1a, Machteld Tuinstra, schilderijen 'Zee land inge lijst'. Dagelijks van 12-23 uur. Kunstuitleen De Bevelanden, Wijngaardstraat 3, Zeeuwse kunstenaars, di verse werken. Wo. t/m za. van 13-17 uur. Museum voor Zuid-en Noord-Beveland, Singelstraat 13, 150 jaar Konink- lijk Medisch Genootschap. Pi. t/m vr. van 10-17 uur. Za. van 13-16 uur. Zijdemuseum, Kerkstraat 1, Satya Paul, collectie van de Indiase mode-ont- werper. Di. t/m za. van 13.30-17.30 uur. 't Kunstuur, Dorpsstraat 43, Marthy van der Werft; gouaches en aquarel. Pat Rolff; maskers. Wo. en do. van 13-18 uur Vr. van 13-18 en van 19-21 uur. Za van 10-12 uur en van 13-16 uur (t/m 15 mei). Kapel van St. Maarten, Hogelandseweg 3, Gesa Pander, beelden, tekenin- gen, foto's uit India en textielobjecten. Ma. t/m za. van 11-16 uur. Galerie llona, Dorpsstraat 23-25, llona Schmit, naïeve schilderijen. Za. van 14-17 uur. Depot, 't Zanddorp 68, Willem Pastoor; sieraden. Bart Stuart; beelden. Zo. en ma. van 14-17 uur. De Vleeshal, Markt, Mannus Boezem, 'Panorama'. Di. t/m zo. van 13-17 uur. Kabinetten van de Vleeshal, Zusterstraat 7, Elger Esser, Jan Koster en Gerco de Ruijter, landschappen. Di. t/m zo. van 13-17 uur. Zeeuws Museum, Abdij, Lucie van Dam van Isselt (1871-1949), 'Meizoen tjes' schilderijen, aquarellen en tekeningen uit haar Haagse tijd. Ma. t/m za. van 11-17 uur. Zon- en feestdagen van 12-17 uur. Vensters Caesuur, Lange Noordstraat 67, Wim Waelput'Eureka' objecten. 24 uur per dag. Zeeuwse Bibliotheek, Kousteensedijk 7, Karina Leijnse en Anda van Riet, 'Natgoed'. Ma. van 17.30-21 uur. Di. t/m vr. 10-21 uur. Za. van 10-13 uur. Brooymans Van de Gruiter, Langeviele 29, Karina Leijnse en Anda van Riet, 'Witgoed'. Ma. vanaf 12.30-17.30 uur. Di. t/m za. van 9.30-17.30 uur. Galerie 't Haentje te Paart, Spanjaardstraat 19, Digna Blaauw, 'Mode in klei'. Do., za. en zo. van 14-16.30 uur. De Drukkery, Markt 51Menno de Nooijer en Paul de Nooijer, fotografie. Ma. van 11-18 uur. Di., wo. en vr. van 9-18 uur. Do. van 9-21 uur. Za. van 9-17 uur. Galerie Hannelore Meijaard, Hendrikstraat 8, Guido Metsers, objecten en schilderijen. Vr. t/m zo. van 14-17 uur. Zeeuws Biologisch Museum, Duinvlietweg 6, Wim Km/;zwart-wit foto's. Willem Enzinck; gedichten. Ballade van het hout'. Zo. en di. t/m vr. van 10-17 uur. Ma. en za. van 12-17 uur. Fort Rammekens, Rammenkenshoek, Expositie in het kader van honderd jaar Staatsbosbeheer. Di. t/m zo. van 13-17 uur (t/m 16 mei). Museum De Schotse Huizen, Kaai 25-27, Liesbeth Boone-Davidse; foto's. Frans Dingemanse; 'Messen', antieke Zeeuwse Mesheften. Collectie van de Schotse huizen en particuliere collectie, 'Mutsen', die horen bij de Zeeuwse streekdrachten. Ma. t/m za. van 12-17 uur. Zo. van 13-17 uur. Stedelijk Museum, Bellamypark 19, Frans Maas (1903-1977), een overzicht van zijn werk (t/m 16 mei). 'Schatten uit de Schelde', tentoonstelling over de wrakopruiming in de Westerschelde. Ma. t/m vr. van 10-17 uur. Za. en zo. van 13-17 uur. Galerie Hannelore Meijaard, Hendrikstraat 8, Guido Metsers, objecten en schilderijen. Vr. t/m zo. van 14-17 uur. Arsenaaltheater-restaurant, Arsenaalplein 7, Jack Gravemaker, potlood- en pentekeningen. Dagelijks. Hotel Arion, Boulevard Bankert 266, Lex de Meester, airbrushes. Dagelijks van 12-14 uur en van 18-21.30 uur. ING-Bank, Aagje Dekenstraat 1Anne de Haan, aquarellen, gouches en schilderijen in acrylverf en pastel. Tijdens kantooruren. Galerie De Praktijk, Voorstraat 15, diverse kunstenaars, overzicht van het werk dat de afgelopen periode in de galerie werd gepresenteerd. Do. t/m za. van 13-17 uur. Abeltje; avonturenfilm gebaseerd op het boek van Annie M.G. Schmidt. Woensdag 12 mei 14.00 uur. Donderdag 13 mei 14.00 uur. Vrijdag 14 mei 14.00 uur. Gods and Monsters; verhaal over de nadagen van een klassieke Holly- woodregisseur James Whale. Woensdag 12 mei 20.30 uur. Donderdag 13 mei 20.30 uur. Vrijdag 14 mei 22.00 uur. Zondag 16 mei 20 30 uur Aprile; satirische komedie van de Italiaanse regisseur Nanni Moretti. Vrijdag 14 mei 19.30 uur. Zaterdag 15 mei 22.00 uur. Maandag 17 mei 20.30 uur. Dinsdag 18 mei 20.30 uur. La Vita Bella; Oscar winnaar Beste Buitenlandse Film van Roberto Benig- ni, Zaterdag 15 mei 19.30 uur. Zondag 16 mei 14.00 uur. Woensdag 19 mei 20.30 uur. Claire Dolan; het dubbelleven van een call-girl Donderdag 13 mei 20.30 uur. Zaterdag 15 mei 20.30 uur. Fitzcarraldo; het verhaal van een man die een opera in de Peruviaanse jungle wil bouwen. Dinsdag 18 mei 20.30 uur. Na de Eerste Wereldoorlog werden buiten Rusland een aantal kozakkenkoren opge richt. Dankzij hun onovertrof fen zangkunst en rijkdom aan melodieën vonden zij al vrij snel een trouw publiek. Eén van de toen opgerichte koren was het Schwarzmeer Kosa- ken Chor, het Zwarte Zee Ko zakken Koor. De oprichter, Bo ris Ledkovski, stelde zich in 1938 ten doel om de Russi sche volks- en kunstliederen in stand te houden. Daarnaast wilde hij met zijn koor de Duit se orthodoxe kerkdiensten op luisteren en de geestelijke lie deren voor een groot publiek toegankelijk maken. Nadat Ledkovsky in 1951 een eervolle benoeming kreeg als professor van de zangacade mie van New York, nam An- drej Scholuch de muzikale lei ding over. Deze werd vervol gens weer overgenomen door de onvermoeibare theoloog Nikolai Orloff, die het koor on der zijn leiding groot wist te maken. Zijn zoon, Peter Orloff, nam het stokje in 1990 over. Door het voortdurend instude ren van nieuwe liederen uit de rijke schat van Russische lie deren kon het koor haar grote toernees door Duitsland en de rest van Europa met een steeds wisselend repertoire doorzetten. De doelstellingen van het oor spronkelijke koor worden van daag de dag nog steeds ge handhaafd. Het concert in de Zionskerk begint om 20 uur. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de VVV's in Oostkapelle, Domburg en Westkapelle en aan de zaal. SSL o j 3 AA «-#• Het Schwarzmeer Kosaken Chor. Urban Dance Squad is dus nog lang geen verleden tijd, ondanks het feit dat de mu ziekindustrie talent zelden lan ger dan tien jaar verdraagt. Het bewijs dat de band nog springlevend is, wordt gele verd door de nieuwe cd 'Ar- tantica'. Deze zit vol gestroomlijnde agressie, veerkrachtige ener gie, veertien sterke songs en een algehele soundclash van deze tijd. Wie het bewijs daarvoor gele verd wil zien en horen, kan dat vrijdagavond vinden in Podium 't Beest te Goes. De band smeedt rock, hiphop, funk en vijftig jaar Amerikaan se gitaarmuziek moeiteloos aan elkaar. Muziek die klinkt als een klok, aldus de insiders. Zaal open om 20.30 uur, aanvang con cert 21.30 uur. Entree 17,50, voor pashouders 15,-. Voor verkoop op de bekende adres sen. Urban Dance Squad. De gepensioneerde filmregisseur James Whale (gespeeld door lan McKellen) maakte faam met zijn Frankenstein films uit de vroege jaren dertig. Met zijn huishoudster leidt hij een teruggetrokken bestaan in een comfortabele villa aan de Pa cific Palisades. Als tuinman wordt de gespierde Clayton Boone in dienst genomen, die al snel gefascineerd raakt door Whale's verhalen over de jaren dertig, zijn films en de Tweede Wereldoorlog. Zo ontstaat een diepe vriendschap tussen de geslepen routinier en de naïeve goeierd.. Deze in teressante film kreeg drie Oscarnominaties en een Golden Globe voor de Beste Vrouwelijke Bijrol. Schuttershof - woensdag 12, donderdag 13 en zondag 16 mei 20.30 uur, vrijdag 14 mei 22 uur. Een razendsnelle avonturenfilm over Abeltje die als liftjon- gen werkt in een warenhuis. De lift blijkt een soort reisma- chine te zijn en op een dag verdwijnen Abeltje en nog drie mensen door het dak van het gebouw en belanden in New York. Na veel avonturen komen ze terecht in Perugona, waar Abeltje zijn Amerikaanse look-a-like wil redden uit de han den van een bende, terwijl in het land net een staatsgreep heeft plaatsgevonden. Gebaseerd op het boek van Annie M.G. Schnmidt, boordevol actie, avontuur, muziek en gewel dige acteurs. Schuttershof - woensdag 12, donderdag 13 en vrijdag 14 mei om 14 uur. Moretti is in Italië een groot regisseur die op handen gedra gen wordt. Deze Italiaanse Woody Allen weet in zijn nieuw ste film Aprile wederom humor, zelfkritiek en politiek enga gement met elkaar te vermengen. De film speelt zich af rondom een zwembad waar twee teams waterpolo spelen, met Moretti als speler. Behalve dat is zijn personage ook een communistische politicus die aan geheugenverlies lijdt. De magische en absurde sfeer herinnert aan de films van Felli- ni. De gebeurtenissen op en rond het water vormen een af spiegeling van de Italiaanse samenleving en symboliseert het fiasco van de communistische partij, die volgens Moretti een stuitend gebrek aan historisch besef toonde in een tijd waarin Italië langzaam weer naar rechts overhelde. De film eindigt met een op zijn befaamde scooter rondtoerende Mo retti, die in de straten van Rome passanten aanspreekt over de toestand van de wereld. Een geniale komiek of een van zijn voetstuk gevallen opportunist? Schuttershof - Vrijdag 14 mei 19.30 uur, zaterdag 15 mei 22 uur, maandag 17 mei en dinsdag 18 mei 20.30 uur. Wanneer haar moeder overlijdt, verzwijgt Claire dat voor Caine en besluit ze uit de prostitutie te stappen. Ze herstelt het contact met haar nichtje Mary in Newark, verhuist en gaat werken in een schoonheidssalon. Ook begint ze een re latie met Elton Garret, een taxichauffeur. Elton is oprecht geïnteresseerd in Claire, maar ondanks hun intimiteit blijft ze een vreemde voor hem. Cain weet Claire op te sporen en onder zijn dwang begint ze weer als call-girl te werken in New York. Ze probeert dit voor Elton te verbergen, want ze verlangt naar een gewoon leven en maakt duidelijk dat ze een kind van hem wil. Maar Elton wordt argwanend, hij ont dekt welk dubbelleven Claire leidt en de rol die Cain daarin speelt. De regie is in handen van Lodge Kerrigan. 't Beest, donderdag 13 en zaterdag 15 mei, 20.30 uur. Oscar-winnaar en publiekslieveling: het aangrijpende ver haal van de Joodse man Guido. Hij is een rasoptimist die te gen de fascistische en antisemitische ontwikkelingen in zijn eigen leven en geloof in hoop en liefde niet op wil geven. Met zijn vriend Ferruccio gokt hij op een beter leven in het Toscaanse stadje Arezzo. Guido wordt verliefd op onderwij zeres Dora. Ze trouwen en krijgen een zoontje, Giosué. Het gezin wordt opgepakt en afgevoerd. In het kamp weet Guido de gruwelijke waarheid voor zijn zoon op een slimme ma nier verborgen te houden. Met behulp van zijn charme en optimisme wil hij de mensen duidelijk maken dat het leven ondanks alles mooi is. Grote Juryprijs Cannes 1998 en Oscar voor de Beste Buitenlandse film. Schuttershof - zaterdag 15 mei 19.30 uur, zondag 16 mei 14 uur, woensdag 19 mei 20.30 uur. Claire Dolan, een 27-jarige immigrante uit Dublin, werkt als call-girl in New York City. Met het grootste deel van haar in komen betaalt ze indirect de verpleging van haar familie, waarvan de kosten worden voorgeschoten door een oude bekende van haar familie, gangsterkoppelaar Roland Caine. Fitzcarraldo is een film die gedoemd is altijd in de schaduw van iets groters te staan: zijn eigen productieproces. Le gendarisch zijn de verhalen over de strijd die regisseur Wer ner Herzog moest voeren tegen de elementen, het noodlot en zichzelf om zijn droom gerealiseerd te krijgen. Tijdens de productie van de film moest Herzog drie keer op zoek gaan naar een nieuwe hoofdrolspeler. Hij heeft zijn set honderden kilometers moeten verplaatsen omdat boze Indianen brand stichtten en moest zich bovendien verantwoorden bij Am nesty International nadat een Duitse krant leugens over de mishandeling van Indiaanse figuranten had gepubliceerd. In 1977 begon Herzog met het maken van een dure avontu renfilm voor de internationale markt. In de jungle van Peru zou hij het op ware feiten gebaseerde verhaal van Fitzcarral do verfilmen. Deze blanke avonturier van Ierse komaf had in 1897 een droom gehad. In de amazonejungle moest een operagebouw verrijzen, en de grote tenor Enrico Caruso zou de opening verrichten. Om dit doldwaze plan te financieren, hoopte Fitzcarraldo een rubberplantage op te zetten. Het enige probleem: het uitverkoren terrein was door stroom versnellingen nauwelijks bereikbaar. 't Beest, dinsdag 18 mei, 20.30 uur de promotietournee die op het uitkomen van Flight 19 volgt, blijken de fans hun oude idolen nog niet vergeten te zijn. De band gaat nu net zo hard en met net zo veel humor tekeer als in hun beginperiode en dat spreekt naast de vroegere fans ook een nieuw publiek aan. In december vorig jaar kwam de verza- mel-cd 'Rock 'n roll Shower' uit met als single een speciale versie van 'Crazy Hor ses' van The Osmonds. De cd is sinds die tijd niet uit de albumlijsten te branden en de promotie tournee, waar ook het optre den in De Piek deel van uitmaakt, trekt volle zalen. Het concert in Vlissingen begint rond 22.30 uur. Kaarten kosten ƒ15 en kunnen telefonisch gereserveerd worden op tele foonnummer 0118 - 416 791. Courbois. De band brak wel iswaar nooit echt door, maar door de vele optredens in het land bouwde Vengeance wel een trouwe schare fans op. Na een pauze van een paar jaar be sloten Peer Ver- schuuren, Barend Courbois, Roland Bakker en Paul Thssen in 1997 de draad weer op te pakken. Het nieu we album 'Flight 19' wordt goed ontvangen. Tijdens Vengeance groeide halverwege de jaren tachtig uit tot één van de meest gevraag de live-acts van Nederland. Niet voor niets, want de heren beschikten over een daverende show vol humor en één van de beste bassisten van Nederland: Barend

de Faam | 1999 | | pagina 13