Vlissingen heeft eigen 'fietsenmakker' Nieuw restaurant op topje van duinen Saturday Night Fever Brogum Met de opening van De Fietsenmakker in de Vlissingse Dreesstraat heeft Paauwenburg ein delijk weer een fietsenzaak in de wijk. David Quist, samen met 'makker' Alex van de Walle eigenaar van de rijwielhandel, is heel tevreden met zijn plek in het winkelcentrum. Winkelhulp valt in de prijzen Aan de rand van Zou telande, op één van de hoogste duinpannen van Walcheren, is de 23-jarige Robert de Jonge restaurant 't Streefkerkse Huis be gonnen. „Ik had me altijd voorgenomen op mijn 28e een eigen zaak te hebben", ver telt de jonge onderne mer. „Maar nu stel ik me ten doel om op mijn 28e een goed lo pende eigen zaak te hebben". Waterstanden 06-9771 Weerbericht 06-9775 Schoonheidssalon op basis antroposofie Wortels naar het verleden Brogum heeft er twee geslaagde 'Saturday Night Fevers' opzitten. Reden voor een ver volg. Zaterdag 15 mei is er een concert met G-String and DJ West in het Zierikzeese po dium. Omschrijving horizontaal: Omschrijving verticaal: Gezondheid Sport Collecte Bijeenkomst Geloof Allerlei Vrouw Ruyter-jaarmarkt in Vlissingen DONDERDAG SNEL GEBOEKT VRIJDAG MAANDAG ZATERDAG DINSDAG WOENSDAG Woensdag 12 mei 1999 FAAM/VLISSINGER 11 HUISARTSEN Middelburg: Donderdag tot 23 uur: A P Bruijnzeel, Herengracht 68, tel. 639933 Zaterdag tot 23 uur: F.J. Flee- re, J.H. Huyssenstraat 15, tel. 639933. Zondag tot 23 uur: A P. Bruijnzeel, He rengracht 68, tel. 639933 Visites aan vragen voor 10 uur Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur (zonder afspraak). Vlissingen: Donderdag tot 24 uur: J.M.G. Roebroecken en E.R. van Rus sen Groen, Leliënstraat 2, tel. 412225 Zaterdag tot 24 uur. A. van der Griek, Badhuisstraat 46, tel. 412950. Zondag tot 24 uur: WN. Osterman, De Kem- penaerstraat 2, tel. 479791 Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12 30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur (zonder af spraak). Souburg, Nieuw- en St. Joosland, Arnemuiden, Gezondheidscentrum Middelburg-Zuid (praktijken van J.H. Vervloet, J.C. Ponten, J. Vis ser): Donderdag tot 24 uur: R.G.G. Groot, Prins Bernhardstraat 2, Arne muiden, tel. 601308. Zaterdag tot 24 uur: C. Wattel, Dorpsstraat 19, Rit- them, tel. 461630. Zondag tot 24 uur: J.F.M. Bergen, Kanaalstraat 89, Oost- Souburg, tel 461500. Visites aanvra gen voor 10 uur Spreekuur voor drin gende gevallen van 12.30 tot 13 uur en van 17 30 tot 18 uur. Grijpskerke, Gapinge, Oostkapelle, Serooskerke, Vrouwenpolder, Vee- re en Zanddijk: Donderdag, zaterdag en zondag R. Ubels en M. Helmes, 't Plein 2, Serooskerke, tel 591212 Aagtekerke, Biggekerke, Domburg, Koudekerke, Meliskerke, Westka- pelle en Zoutelande: Van donderdag 8 uur t/m vrijdag 8 uur' W. Spekhorst, J.W. Schuurmanstraat 6, Domburg, tel. 581271. Van vrijdag 18 uur t/m zondag 24 uur: F. van Eede, De Ca- sembrootstraat 24, Westkapelle, tel. 571234. West- en Midden-Walcheren: Don derdag, zaterdag en zondag B Bou- wense, Valkenisseweg 42, Biggeker ke, tel. 552190 TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: Donderdag: A EB. Schotel. Korte Geere 27, Middelburg, tel. 624169. Vrijdag. F. Rei/nierse, Wa tertoren 2, Middelburg, tel. 627929. Zaterdag en zondag: H.N.A Picavet, Tramstraat 9, Koudekerke, tel. 552660. APOTHEKEN Middelburg: Donderdag van 8.30-21 uur: Apotheek Welsinge, J.W. Thibaut- straat 45, tel. 623298. van vrijdag 18 uur tot de vrijdagmorgen daaropvol gend (geopend van 8.30 - 18 uur): Apotheek Hummelen, Markt 69, tel. 612134 Vlissingen: van vrijdag 18 uur tot de vrijdagmorgen daaropvolgend (geo pend van 8.30 - 17 30 uur): Apotheek Papegaaienburg, Papegaaienburg 24- 26, tel 466345. VERLOSKUNDIGEN Vlissingen en Oost-Souburg: Don derdag tot 20 uur: S. v.d. Kaaden. tel. 471140 Van donderdag 20 uur tot zondag 22 uur: H. Hament, tel 471140. Middelburg: Van donderdag 20 uur tot zondag 20 uur: K. Boot, tel. 639865. DIERENARTSEN Kleine huisdieren: (gezelschapsdie ren): Donderdag A J. Ruys, Stads- schuur 1, Middelburg, tel. 613118 Za terdag en zondag Th Driehuis en A. van der Wolf. Gerbrandystraat 151, Vlissingen, tel. 466548 Spreekuren zonder afspraak: 11-12 uur en 17-18 uur. Dierenartsenpraktijk Middelburg: (grote huisdieren) tel. 633803. Visites aanvragen van 8-9 uur. Dierenartsenpraktijk Oostkapelle: Oude Domburgseweg 33A, Oostka pelle, tel 581443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. Dierenartsenpraktijk Meliskerke: (kleine huisdieren): Kelderweg 1, tel. 592838. Dierenarts A. Meijns, Oostkapelse- weg 12, Grijpskerke, tel. 593060. Za terdag en zondag: dienst. „Paauwenburg is een grote wijk met veel kinderen en dus veel fietsen", vertelt Quist. „En als er wat met je fiets is, dan is het nogal een eind lo pen naar de stad. Er wordt door de bewoners dan ook en thousiast gereageerd op de zaak". Quist zit al achttien jaar in het fietsenvak dus de stap naar een eigen zaak zat er een keer aan te komen. Dat zoiets niet per definitie ruzie met de baas hoeft te betekenen, maakt Quist meteen duidelijk: „Mijn laatste werkgever was Rij wielshop Het Station Vlissin gen. De baas is Alex van de Walle, die nu dus mijn partner is. Die twee zaken bijten elkaar niet, vinden wij. Er zit natuur lijk een behoorlijke afstand tussen en hier in Paauwen burg zal de verkoop van nieu we fietsen veel belangrijker zijn. Door inruil bij verkoop zullen er in de loop van de tijd ook wel goede tweedehands fietsen bijkomen, maar voor lopig ligt het accent op repara tie en verkoop. Hier is dubbel zoveel ruimte als bij het sta tion, zéker het winkelgedeel te". In de winkel, die voor het grootste gedeelte door Quist zelf is aangepast, staan de fietsen op type bij elkaar. „Kinderfietsen is een aparte groep, daar kun je wel crossfietsen en schoolfietsen bij elkaar zetten", weet Quist. „Maar wie een stadsfiets zoekt moet niet heen en weer door de winkel omdat er hier één van Sparta staat en bij de eta lage één van Union. Dat werkt niet. Mensen komen voor een nieuwe fiets en als eenmaal het type duidelijk is dan moet de keuze niet te groot zijn. Het is mijn taak de juiste vragen te stellen: wat wil je ermee, moet er veel mee vervoerd worden. Die adviesfunctie hoort erbij. Door die jarenlange ervaring De locatie van 't Streefkerkse Huis is echt uniek te noemen. Gasten bevinden zich in het restaurant werkelijk midden in de duinen. De zaal waarin het aperitief gebruikt kan worden, biedt daarbij uitzicht over heel Walcheren. De Jonge: „Hier recht tegen over zie je Domburg. En daar" - hij wijst naar rechts - „ligt Westkapelle. Je kunt de kust lijn vanuit hier echt prachtig volgen". Het restaurant biedt plaats aan 36 gasten en is gebaseerd op de Franse keuken. „Ik pro beer het zo eenvoudig en toch lekker mogelijk te houden", legt Robert de Jonge uit. Be halve vlees serveert hij ook visgerechten. „Mensen kun nen hier voor nog geen vijftig gulden een drie gangen menu eten. Ze kunnen dan zelf een keus maken uit een voor-, hoofd- en nagerecht". Naast restaurant is 't Streef kerkse Huis ook een hotel. De Jonge: „Voorheen was dit pand ook een hotel-restau rant. Het accent lag toen op het ho telgedeelte en er werd de laat ste jaren eigenlijk alleen voor hotelgasten gekookt. Ik wil wat dat betreft de boel om draaien: een goed lopend res taurant met een kleine hotel functie". Robert de Jonge, die voor hij zelfstandig onderne mer werd altijd kok is ge weest, staat zelf in de keuken van het 't Streefkerkse Huis. Zijn zus, Daniëlle Schroevers- De Jonge, is verantwoordelijk voor de bediening en het ho telgedeelte. „Mijn zus riep al tijd al dat ze op het moment dat ik voor mezelf zou begin nen, voor mij zou komen wer ken. Ze heeft haar baan als kapster opgezegd en samen gaan we er nu tegenaan. Of ik er vertrouwen in heb? Op dit unieke plekje? Natuurlijk, dat moet lukken!" De Jonge wil in principe het hele jaar open blijven. „Maar ik kan daar nu nog niet echt iets over zeggen. Alles is nog zo nieuw. Ik blijf in elk geval tot oktober zeven dagen per week open. Daarna ga ik bekijken hoe druk het is en beslissen hoe we de winter ingaan". De Jonge hoefde niet lang na te denken over de naam die zijn restaurant zou krijgen. Zelf opgegroeid in Zoutelande kende hij het pand al lang on der de naam 't Streefkerkse Huis. „Zo wordt het hier in de volksmond gewoon genoemd. Streefkerk is afkomstig van de familienaam van vroegere ei genaren. En zo is dat ge groeid". In 't Streefkerkse Huis kunnen ook feesten en partij en worden gegeven. De Jon ge: „In principe kan hier alles. Vorige week had ik hier twee dagen lang een groep die kwam om te vergaderen. Dat is goed bevallen. Ik vraag de mensen wel altijd om even te reserveren voor bijzondere dingen. Dan kunnen we er echt goed rekening mee hou den". De Vlissingse schoonheidsspecialiste Moretta Vader heeft on langs haar eigen schoonheidssalon 'A Thing of Beauty is a Joy Fo rever' geopend. Bijzonder aan deze salon is dat hij geschoeid is op de leest van de grondlegger van de antroposofie, Rudolf Steiner. Vader maakt gebruik van de producten van Dr. Hauschka, gewon nen uit biologisch-dynamische kruidentuinen en vrij van alcohol of andere chemische conserveringsmiddelen. Een behandeling be staat uit een voetenbad, massage van de voeten, handen en het hoofd, een lymfe drainage, reiniging, stoombad, masker en make up. In juni verschijnt ook - voor het eerst op de wereldmarkt - ma- ke-up met uitsluitend etherische oliën en plantaardige elementen. Genealogie is een hobby die steeds meer in de belangstellling komt te staan. Via het onderzoek in archieven proberen tiendui zenden Nederlanders meer te weten te komen over hun voorou ders. Zo'n familieonderzoek lijkt nogal ingewikkeld, maar is dat over het algemeen niet. 'Het Stambomenboek', een uitgave van Strengholt's Boeken, wil iedereen bij zijn of haar zoektocht be hulpzaam zijn. Op overzichtelijke wijze bespreekt auteur Els Elen- baas de stappen van een gedegen familieonderzoek. Naast de in formatie die thuis te verzamelen is, zijn er talloze archieven die de geïnteresseerde verder kan helpen. Een perfecte handleiding om voorouders te laten herleven. Het concert begint om 22.00 uur, zaal open vanaf 21.30 uur. Entree 12,50, met pas 10,-. De uit Vlissingen af komstige band speelt swin gende covers: van dampen de funk tot gevoelige bal lads. De formatie weet zich daar bij geïnspireerd door Stevie Wonder, James Brown, Mother's Finest, Brand New Heavies, Total Touch en ve le anderen. Kortom: 'back to the disco'. G-String be staat uit Claudio Coomans, Natasha Volkers, Michaël Coomans, George de Graaf, Brian Bouwens en Norman van der Mull. G-String ABODE F G H I J K L M N O Voor dit kruiswoordraadsel worden de omschrijvingen gegeven per horizontale of verticale regel, leder hokje in deze puzzel heeft daar door zijn eigen nummer; bijvoorbeeld A1 is het raakpunt van regel A verticaal en regel 1 horizontaal, en is dus het eerste hokje op de eer ste regel. 1 middeleeuws lied - deel van een wiel - huidletsel. 2 geheimschrift - bijbels persoon. 3 voorzetsel - indompeling in geneeskrachtige stof fen - uitroep. 4 klein kind - voertuig - Europeaan - persoonlijk voor naamwoord. 5 zeehond - geboortelitteken - vragend voornaam woord. 6 leidster bij de padvinderij - dandy - eetgelegenheid voor studenten. 7 bloeiwijze - reservoir. 8 bolgewas - reptiel - uitroep. 9 Noorse goden (myth.) - vrouwelijk zoogdier. 10 provincie in Oosten rijk - tam - honende opmerking. 11 alcoholische drank - soort stof - ingewand van een vis. 12 muzieknoot - vaatwerk - hoge bal (tennis) - rondhout. 13 muzieknoot - alleenrecht - soort onderneming (afk.). 14 vloed - gast. 15 bloeiwijze - synthetische stof - erkentelijkheid. A steensoort - dringend - plukje. B knorrig mens - sneeuwhut. C per soonlijk voornaamwoord - lekkernij - lied - bordspel. D bedrag - kle dingstuk - snijwerktuig. E scheepswerkplaats - bijwoord - oude leng temaat - ellendig huis. F soort auto - vereerder - knaagdier. G loop van een paard - korte nota. H groet - vernielzuchtig mens - klomp planten. I grassoort - gewicht. J dik touw - open plek in het bos - werktuig om iets fijn te maken. K bij - familielid - naschrift (Lat.afk.) - paardemondstuk. L doorwaadbare plaats - draai - gelofte. M voor zetsel - metaal - orgaan - rondhout. N schor - geestdrift. O aanwij zend voornaamwoord - opengewerkt patroon - beroep. Er ontstaat een uitspraak van F. Bacon wanneer u de letters uit de hokjes met de volgende nummers achter elkaar plaatst: H2.13.A3.A2.B3.F3.N6.A7.N8.06.N8 H5.I5.K3.K2.B4.J3.D5.H3.J5.I6 - 013.M14.L14.D8.B11.G8.I8 - N10.M9 - N3.F8.E7.H2.H3.J4.K4.A10 - D9.G10.C9.C10.J7. De oplossing van de puzzel van de vorige week luidt: wie klaagt is niemands vriend. Wat te melden? Postbus 18, 4380 AA Vlissingen Qigong - Qigong is een holis tisch systeem van meditatie en oefeningen die gericht zijn op zelfheling, een eeuwenoude oe fentherapie die helende houdin gen, bewegingen, zelfmassage, ademhalingstechnieken en me ditatie omvat. Zondag 30 mei kokmt dr. Li Jie naar Zeeland om hier qigong oefeningen te doceren. De organisatie is in handen van Tai Chi en Qigong school Midden-Zeeland: 0118 - 636 054. Schoolvoetbal - Het jongens elftal van basisschool 't Mozaïk uit Oost-Souburg is Zeeuws kampioen schoolvoetbal gewor den. Op de tweede plaats ein digde eveneens een Walchers elftal, namelijk dat van De Cy- pressenhof uit Middelburg. Bij de jongens-zeventallen behaal de 't Vlot uit Vlissingen de eer ste plaats door in de finale De Golfslag uit Domburg te ver slaan. Bij de meisjes won de Prinses Beatrixschool uit Goes van De Oostvogels uit Lams- waarde. De winnaars doen mee aan de finales van district Zuid 1 van de KNVB. Aangepast zeilen - Sinds kort is er in Zeeland aandacht voor het zeilen voor mensen met een lichamelijke handicap. Zo is de stichting 'Aangepast Zeilen Zeeland' in het leven ge roepen. Opgezet door de Water sportvereniging Wolphaartsdijk, de Zeeuwse Sportraad en de Nederlandse Bond Aangepast Sporten (Nebas), is het de be doeling om trainingsmogelijkhe den te creëren voor gehandicap te zeilers. Het komend zeilsei- zoen kan de stichting beschik ken over een randmeer, welke door de Nebas in bruikleen is gegeven. Meer informatie is verkrijgbaar bij de Zeeuwse Sportraad, Elia ter Wisscha: 0118-640 700. Anjeractie - Collectanten van het Prins Bernhardfonds probe ren van 16 tot en met 22 mei zoveel mogelijk geld bij elkaar te krijgen voor cultuur en natuur in Zeeland. In alle gemeenten in Zeeland zal daartoe deur-aan- deur gecollecteerd worden. De opbrengst gaat voor 1/3 deel naar de organisatie die de col lectanten beschikbaar stelt. De rest wordt gebruikt voor het ver strekken van subsidies. Meer in formatie is verkrijgbaar via tele foonnummer 0118 - 682 500. Arbeidsvoorziening - De FNV afdeling Walcheren houdt 20 mei de thema-avond 'Ar beidsvoorziening'. Ad Dekker, vertegenwoordiger van FNV bij het Districtsburo Arbeidsvoor ziening Zeeland, geeft een inlei ding. Vervolgens is er ruimte voor vragen van publiek. Aan vang 19.30 uur in Hotel Arnevil- le in Middelburg. Pinksterzang - In de Karolin gische Burg in Oost-Souburg wordt op eerste Pinksterdag, 23 mei, een Pinkster-zang bijeen komst gehouden. Thema van de bijeenkomst is 'brandgevaar'. De meewerkende kerken en ge loofsgenootschappen zijn de kerk van de Zevende-dags-ad- ventisten, de Pinkstergemeen schap Shalom, de Rooms-Ka- tholieke. Martinus-parochie en de Samen-op-weg-gemeente van Oost-Souburg. Het koor en combo Inspiration uit Middel burg verzorgt de muzikale om lijsting. Anvang van deze open lucht-dienst is 19 uur. avond over het onderwerp: 'eerst borstvoeding, en dan?' Ouders kunnen deze avond (met of zonder baby) vragen stellen over alles dat met borst voeding te maken heeft. Ook zijn er verschillende hulpmidde len, zoals borstkolven en draag- doeken, te koop. Meer informa tie: 0118-593 156. Geweld - Bij het Buro voor Vrouwenhulpverlening Artemis is er vrijdag 28 mei van 9.30 tot 11 uur een vooriichtingsochtend over geweld. Vertegenwoordi gers van politie, Blijf van mijn Lijf en Artemis spreken over dit onderwerp. Inlichtingen. 0118- 642 979. Borstvoeding - Borstvoe dingsorganisatie La Leche League Nederland houdt dins dag 18 mei een informatie- Bijenmarkt - Traditiegetrouw houden de Walcherse imkers op de vrijdag na Hemelvaartsdag (14 mei) een bijenmarkt in en om het bezoekerscentrum van Imkerij Poppendamme. Naast de vaste kramen met imkersbe nodigdheden, drachtplanten en zaden zijn er demonstraties van de Stichting Landschapsbeheer Zeeland. Er zijn demonstraties honingslingeren en leden van de Walcherse imkersvereniging verzorgen een workshop waar bij kinderen leren hoe ze wilde bijen, hommels en vlinders aan een goed en veilig plekje kun nen helpen om het nageslacht groot te brengen. De bijenmarkt begint om 10 uur en de toegang is vrij. Zeeuwse Belofte - De Stich ting Popmuziek Zeeland houdt ook dit jaar weer de wedstrijd De Zeeuwse Belofte, een cre- 'atieve competitie voor Zeeuwse popgroepen. De voorronden vin den plaats in september, de fi nale is in oktober. Hoewel de woorden 'Zeeuwse Belofte' doen vermoeden dat het alleen om beginnende bands gaat, staat deelname open voor elke band die kans denkt te maken op de Grote Prijs van Nederland. De winnaar van de Zeeuwse Belofte doet namelijk automa tisch mee aan de Grote Prijs van Nederland. Bands kunnen mee doen door een recente demo en biografie te sturen aan de Stich ting Popmuziek Zeeland, Post bus 108, 4330 AC in Middelburg (onder vermelding van Zeeuwse Belofte). De inzendingstermijn sluit 15 juni. Anjelierenlaan - De sectie Nieuwe Werken van de ge meente Vlissingen is vorige week begonnen met werkzaam heden aan de riolering van de Anjelierenlaan en een aantal omliggende straten Tot aan de bouwvakantie (vrijdag 9 juli) werkt de sectie om het huidige riool te vervangen door een nieuw. Daarnaast worden er nieuwe huisaansluitingen op het riool aangelegd. Hierna worden de straten opnieuw bestraat. Trottoirs en trottoirbanden wor den vernieuwd. De betrokken straten worden zoveel mogelijk aan één zijde open gehouden voor verkeer. Puzzeltocht - Motor- en Auto club Scheldegouwen houdt 13 mei, Hemelvaartsdag, een fiets- puzzeltocht voor het hele gezin. Van 13 tot 14 uur is de inschrij ving in eetcafé Dorpszicht in Koudekerke. De route bedraagt ongeveer 'twintig kilomter en wordt gereden via opdrachten en een eenvoudige routebe schrijving. Voor kinderen zijn er aparte vragen. Meer informatie: 0118-634 371. Vrij dansen - De Algemene Danssport Vereniging Zeeland (ADVZ) houdt zaterdag 15 mei weer een vrije dansavond in het Arsenaaltheater in Vlissingen. De zaal gaat open om 19.30 uur, de avond vangt aan om 20 uur. Voor de 24e keer wordt in Vlis singen op de vrijdag na Hemel vaartsdag een Ruyter-jaarmarkt gehouden. Op de Zeemanserve, de Lange Zelke en het Spuiplein staan 75 deelnemers die vanuit kramen hun koopwaar aan de man proberen te brengen. Verder is er de jaarlijkse stand werkers wedstrijd. Vijfentwintig standwerkers strijden in de bin nenstad om de Michiel de Ruy- terbokaal. De werkwijze van de standwerkers wordt bekeken door een drietal juryleden. Wet houder Meijers reikt om 16.30 uur de prijzen uit. De Ruyter-jaarmarkt wordt ge organiseerd door de Stichting Speciale Markten Zuid-West Ne derland, in samenwerking met gemeente en politie. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, klaverjas sen, 19.30 u. Strandpaviljoen Panta Rhei Vlissin gen, jamsessie, 20 u. Jongerencentrum Midgard Middelburg, groot beeldvideofilm, 20 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, klaverjassen, 13.15 u. Stichting Wel zijn Ouderen Middelburg, bingo-dansant, 14.30 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, Hollandse avond, 19.30 u. Centrum Vlissingen, Ruyterjaar- markt met stadwerkersconcours, 9 u. De Piek Vlissingen, jamsessie, 21 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, soosmiddag, 13.30 u. Sporthal Baskenburg Vlissingen, aange past sporten voor mensen met Cara, 15.30 u. Speeltuinvereniging De Oude Stad Vlissingen, dar ten, biljarten en klaverjassen, 20 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, sjoelen, 18.30 u. Speel tuinvereniging De Oude Stad Vlissingen, damesgym, 13.30 u. De Parel Domburg, babyzwemmen, 15 u Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, buurtcon- tactmiddag, 15 u. Speeltuinvereniging De Oude Stad Vlissingen, buurtcontactmiddag, 16 u. Buurthuis Aldegonde Vlissingen, dansavond, 20 u. Stadhuisplein Vlissingen, Zeelandia-run; zijspan- rit voor gehandicapten, 9.30 u. Stichting In- en Uitloophuis Vlissingen, koffie con tactochtend, 9.30 u. Stichting In- en Uitloophuis Vlissingen, sjoelclub, 14 u. Bachten Reede Vliss ingen, handwerkgroep voor 55 plussers, 14 u. Theo van Doesburgcentrum Vlissingen, ontmoe tingsmiddag voor 50- plussers, 14 u. FNV Zee land: telefonisch spreekuur ABW-uitkering van 10- 12 u., tel. 625655. Speeltuinvereniging De Oude Stad Vlissingen, peutermorgen, 10 u. Wijkcen trum Scheldebuurt Vlissingen, koersbal, 13.30 u. Speeltuinvereniging De Oude Stad Vlissingen, koersbal, 13.30 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlis singen, Country Line-dansen, 18.30 u. Buurthuis Aldegonde Vlissingen, bingo, 20 u. Braai-Tapperij De Mug Middelburg, bierproefavond, 20 u. Wijkcentrum Open Hof Vlissingen, soosmiddag voor 50-plussers, 13.30 u. Dienstencentrum Ouderen Westkapelle, wekelijkse soos 55-plussers, 19 u. Mid gard Middelburg, grootbeeldvideofilm, 20 u. Stich ting In- en Uitloophuis Vlissingen, sociaal spreekuur, 13.30-17 u. Sportfondsenbad Vlissingen, aangepast zwemmen voor mensen met Cara, 12.30 u. Wijkcen trum Scheldebuurt Vlissingen, kindermiddag, 14 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, darten, 19.30 u. Zeeuwse Bibliotheek Middelburg, Picasso-lezing, 14.30 u. Zeeuwse Bibliotheek Middelburg, lezing door A.A.M. van Haperen, 'Honderd jaar Staatsbos beheer en werk op Walcheren', 20 u. is dat de meerwaar de voor je klanten. Een vertrouwd adres is voor mensen heel belangrijk. Fietsen worden tegenwoor dig overal verkocht maar lang niet altijd gebeurt dat met ken nis van zaken. Die kennis hebben wij wel, of het nou om ATB's, toerfietsen, race- of ligfietsen gaat". De naam van de zaak geeft aanleiding tot leuke verwarring. Quist hoort het regel matig: „Klopt het dat het met twee K's is, vragen mensen dan. We wilden eerst ge woon De Fietsenma ker. Maar op z'n Zeeuws verandert die lange A een beetje in een AH. Mijn zus suggereerde toen die dubbele K en eigenlijk vinden we het ook wel leuk. Alex en ik zijn makkers en het is een aardige begroeting, niet te for meel. Met de opening wilden we het ook niet te formeel doen, maar dat liep anders dan gedacht". Het oorspron kelijke plan was de kleuters David Quist in zijn zaak in het Vlissingse winkelcentrum Paauwenburg. foto Jaap Wolterbeek van de Theo Thijssen basis school de zaak te laten ope nen. Een leuk idee, vonden ze ook bij de school. Totdat men zich realiseerde dat de ope ningsdag in de meivakantie viel. „Dat was echt jammer, het leek ons een fantastisch gezicht, zo'n sliert kleuters", zegt Quist. „Nu hebben we het plan omgegooid. Voor elk kind een fietsvlaggetje met onze naam erop. Een leuk ca deautje en leuke reclame. Die vlaggetjes zijn vooral voor die kleintjes wel nodig. Die racen vaak over de stoep maar let ten niet op anderen. Door die vlaggetjes lopen ze eerder in de gaten en dat werkt. En na tuurlijk hopen we ook dat de reclame werkt". Ruben Lebon, winkelhulp in Dus Toch in de Korte Geere in Middelburg, is één van de ge lukkigen die vorige week zater dag in de prijzen vielen tijdens het festival in de Korte Geere en de Geerepassage. Winke liers deelden aan hun klanten lootjes uit. Aan het eind van de dag volgde de trekking, waar- bij vele prijzen te winnen wa- ^ben Lebon toont vol trots ren. Ruben Lebon, één van de Zljn Pr,Jzen- prijswinnaars, prijsde zich ex tra gelukkig. Hij won niet alleen een kleine verrekijker, maar ook nog eens een prachtige lamp. Het festival is volgens de onderne mers goed verlopen, al betekende de moord op Plein '40-'45 een schokkende domper op de feestvreugde. Sx-ta-S Robert de Jonge en zijn zus Daniëlle Schroevers voor 't Streefkerkse Huis. foto Jaap Wolterbeek

de Faam | 1999 | | pagina 11