SPIER ZIEKTE? Mulder Dg voordee1 weken van Pot Stoutenbeek zijn weer begonnen je nü bij Morgana zijn Voor 10% méér Auping moet Sierbestrating - Excluton Klaps - MBI Tuinschermen - Tuinhout Pergola's - Blokhutten S i l h o u e 11 e Hypotheek rente 75 jaar vast vanaf Voorinformatie: (0113) 563772 Bouw en Houthandel ExcurroN binnenhuis middelburg kromme weele 21-23 telefoon 0118-614077 Wij komen graag bij u thuis TgifQQPjMgjjUUR H HYPOTHEKEN UJVERZEKERINGEN Auping en Morgana zijn de twee grootste bedweters van Nederland. Want verstand van slapen, dat hebben ze. Samen doen ze u een geweldige aanbieding: Bij aanschaf van een complete Auping EAuronde krijgt u nu tijdelijk gratis accessoires t.w.v. 10% van het aankoopbedrag. Gratis bedlampjes, bijzettafels, een dress-boy... U kiest zelf uit het rijke assoriment van Auping. Dus voor méér Auping moet u nü bij Morgana zijn. Nieuwbouw? Dan gelden nog lagere tarieven Er zijn ruim 10Q verschillende spierziekten En er is één organisatie voor voorlichting, steun, advies: de Vereniging Spierziekten Nederland. Nijvemeidsstraat 35,4458 AV 's-Heer Arendskerke, tel. 0113-563700. fax 567177 waterbedden Vereniging Spierziekten Nederland It.Gen. van Heulszlaan 6,3743 JN Baarn Postbank 1422400. Internet: htlpZ/www.vsn.nl tienerkamers complete slaapkamers boxspringsystemen dekbedden commodes "ERKEND lattenbodems kussens kasten overtrekken toilettafels matrassen Vlak voor de examentijd begint, gebeurt het. Dit is de laatste kans om nog eenmaal wraak te nemen op de leraren die je vijf, zes jaar lang lastig hebben gevallen met hun stomme opdrachten, hun uit gekauwde mopjes en vreselijke after-shave. De docenten hebben geen keus. Zij hebben zich tijdens de examenfeesten te onderwer pen aan allerhande beproevingen die bedoeld zijn om de lachlust van de examenkandidaten op te werpen. Soms moet je een kwa kende kikker zijn, dan weer een jankende baby, dan weer een mis lukte popster. Met de handen gebonden en geblinddoekt moet je koekhappen, krijg je een pruik op en een bh om, terwijl je binnen een minuut veertig keer moet touwtje springen. Maar daar blijft het niet bij. In allerhande examenkrantjes word je afgebeeld. Van oude foto's zijn trucages gemaakt. Je ziet je zelf als bodybuilder of sa men met mevrouw Jansen van Duits, borrelend in een bubbelbad. Dan weer zit je met een apenlichaam achter de tralies in de dieren tuin. De blaadjes gaan van hand tot hand en thuis geniet de hele fa milie mee om de leraar die voor de zoveelste keer voor gek staat. Voor de zoveelste keer. Er gaat geen week voorbij of je vindt wel een cartoon van jezelf met de woorden 'opsporing verzocht' op de klassengrond slingeren. Op alle excursieweken, vakantiekampen en klassenavondjes, waar je ter verhoging van de feestvreugde bij bent, is er geen groter genot voor de leerlingen dan je op de foto te krijgen in idiote toestand. Zo heb ik al een hele serie waarin ik me zelf snurkend in een bus zie liggen, in de nachtjapon van een lera res zie rondlopen of charmant poseer in mijn speciaal nieuw ge kochte HEMA-pyama. Je krijgt een emmer water over je kop, ze kal ken je onder de make-up, smeren je haar onder de gel. Camera's flitsen en de foto wordt later gepubliceerd in de schoolkrant in de serie 'natuurrampen'. Je went eraan. Wie zich daaraan stoort kan beter maar niet voor de klas gaan staan. Het wordt zelfs erger. Na zoveel jaren begin je vanzelf al. Bij elke camera trek je een monster lijk gezicht, steek je je tong uit of ga je op je kop staan. De foto's blijven voor altijd in het plakboek staan. De ouders gaan beseffen dat hun kinderen altijd al gelijk gehad hebben: die leraren van jou zijn toch niet goed bij. Misschien verklaart dat wel mijn reactie toen ik mezelf zag afgebeeld in een anoniem krantje dat her en der in de omgeving verspreid werd. De zo te zien welgeschapen columnist 'Massias' of zoiets ten spot getoond in een onderbroek met een bij schrift van een niveau dat je ook op een middelbare school nog wel eens tegenkomt. Volgens mij heb ik zoiets meer gezien, zei ik tegen m'n vrouw en legde het krantje weg bij m'n verzameling karikatu ren. Ik spaar ze namelijk. Ik heb al een doos vol. De zachte, zwevende lamellen tussen transparante stof bieden u de moge lijkheid de lichtinval in huis opti maal te regelen. Gesloten zorgen ze voor privacy. Naarmate ze verder worden geopend laten ze zacht gefil terd licht toe. Het uitzicht op de buitenwereld wordt niet belem merd. U wilt uw interieur iets heel bijzonders laten uitstralen? Exclusieve Luxaflex" Silhouette'' Gordijnen zijn leverbaar in 30 modieuze tinten. Uw Luxaflex" raambcklcdingspecialisr Speciaalzaak in vloer- en vensterdecoratie Pot Stoutenbeek. Nieuwendijk 89, Axel, Zeeuws Vlaanderen, Elke zondag geopend van 13.00 tot 18.00 uur. Telefoon (0115) 56 20 10. Bezoek ons ook op Internet: www.stoutenbeek.nl 10 FAAM/VLISSINGER Woensdag 12 n>i 1999

de Faam | 1999 | | pagina 10