GEMEENTE MIDDELBURG Pop-eiland Middelburg hééft het Niet eens met de huurverhoging? Openingshandeling Villapark Nadorst in teken van RoParun Zeeuwse Stichting Welzijn Doven Indoorkarting Een gekleurde start voor de jeugd Wijziging ophaaldata huisvuil Hof van Tange Sluiting gemeentelijke kantoren Nieuw lokaal Vossenburgh gis* Week 18 MAXIMAAL TEXT VANAF PAG. 830 Informatienummer 675 555 Op woensdag 30 juni vindt in Wachtebeke in Oost-Vlaanderen het Pop-eiland plaats. De start wordt gegeven om 12.00 uur en het muziek- podium begint om 13.30 uur. Het entreegeld is 100 BEF, ongeveer 5,-. Rond Hemelvaart: donderdag wordt vrijdag in Middelburg donderdag wordt zaterdag in Arnemuiden De Zeeuwse hoofdstad en daarmee ook Walcheren heeft er een nieuwe at tractie bij: Indoorkar ting Middelburg. Vrijdag 16 april werd het cen trum officieel door bur gemeester mr. L.H.B. Spahr van der Hoek geo pend en sindsdien heb ben tallozen met het sportieve centrum kun nen kennismaken. Maar dat niet alleen, het heeft ook nog eens tien banen opgeleverd. Eisen Toerisme Baanmarshalls a la carte De huurprijs mag jaar lijks worden verhoogd met een wettelijk vastge steld percentage. Voor het huurrondejaar 1 juli 1999 tot 1 juli 2000 is dit vast gesteld op maximaal 6,5%. Dit betekent dat de verhuurder een voorstel tot huurverhoging kan doen met een percentage liggend tussen de 0 en 6,6. Het is aan de verhuurder om te bepalen waarom hij de huurprijs wil ver hogen. De huurcommissie heeft niet de bevoegdheid om in het beleid van de verhuurder te treden. Huurcommissie Huurdersvereniging Wethouders lopen Proverko-Brandenburgrun voor goed doel Op donderdag 29 april vond de openingshande ling van Villapark Na dorst aan de Branden burglaan in Middelburg plaats. Al weer enige maanden geleden is Pro- verko Bouwgroep gestart met de bouw. De werk zaamheden vorderen ge staag en inmiddels is het hoogste punt bereikt. Voor Proverko Bouw groep en gemeente Mid delburg een reden om dit moment niet zomaar voorbij te laten gaan. Villapark Loopspektakel Op zaterdag 24 april jl. opende wethouder Brak man het nieuwe ontmoe tingscentrum van de Zeeuwse Stichting Wel zijn Doven (ZSWD) aan Buitenhove 161. Samenleving Ontstaan Doelstellingen Woensdag 5 mei 1999 FAAM/VLISSINGER 3 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de sectie Communicatie. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u bij Communicatie terecht: Stadhuisstraat 2, telefoon 675450, iedere werkdag open van 8.00 tot 12.00 en van 13.00 tot 16.00 uur, donderdagavond van 18.00 tot 20.00 uur. internet site: www.middelburg.nl info middelburg, nl Voor de Iweede keer wordt dit kin- deren- en jongerenfestival georga niseerd, waarbij muziek en anima tie centraal staan. De naam van het festival verwijst naar het muziek genre dat aan bod komt, maar ook naar de plaats waar het gebeuren zich afspeelt, namelijk een eiland in een grote vijver. Pop-eiland is meer dan alleen een muziekfestival. Er zijn ook een he leboel sportattracties, een aantal culturele en multi-eulturele activi teiten, springkastelen, een cyberbus en een technotcnl. Zeker de moeite waard om langs te komen. Zijn er problemen met vervoer dan kan ge bruik worden gemaakt van "de Lijn" die voor een verlaagd tarief mensen vervoerd naar het festival. Voor meer informatie kan worden gebeld met 0032-9-210-94-61, voor de bus kan worden gebeld op tele foonnummer 0032-9-210-42-20. Op zaterdag 22 mei 1999 start op de Markt in Middelburg de 25e editie van de DELTA Profronde. Middelburg staat er de komende drie jaar gekleurd op als start plaats voor het grootste interna tionale wielersportevenement van Zeeland. Er wordt daarom een kleurwedstrijd georganiseerd voor de jeugd van 0 to 14 jaar. De kleurplaat Middelburg 2030 ligt klaar bij de Zeeuwse Bibliotheek Kousteensedijk 7, Mac Donalds Middelburg en de kinderhoek van boekhandel "De Drukkerij" op de Markt. De kleurplaat moet uiterlijk 10 mei a.s. worden ingeleverd bij de sectie Communicatie, Stadhuis- straat 2. De kleurplaat is gemaakt door hel reclameburo Wigman van Dijk uit Kloetinge. Aan de vooravond van de start, op vrijdagavond 21 mei 1999 wordt om 19.00 uur voor het Stadhuis van Middelburg door een deskundige jury de winnnaar bekend gemaakt. De prijzen blijven nog even een verrassing. Doe mee! Iedere deelnemer ontvangt iets leuks. Op Hemelvaart, donderdag 13 mei, worden de groene containers in Mid delburg niet opgehaald. De containers moeten een dag later, namelijk op vrijdag 14 mei vóór 07.00 uur buiten worden gezet. Ook de containers die normaal op vrijdag buiten worden gezet, moeten er vóór 07.00 uur staan. Arnemuiden In Arnemuiden worden de containers op zaterdag 15 mei opgehaald. De containers moeten vóór 07.00 uur buiten worden gezet. De wijzigingen van de ophaaldagen staan vermeld op de afvalkalender die huis-aan-huis is verspreid. Afvalkalenders kunnen bij de sectie Commu- nciatie worden opgehaald, Stadhuisstraat 2. Foto: Johan Sinke "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen, ge handicapten en diegenen, die (tijdelijk) zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag tussen 8.45 en 9.30 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 0118-638570. Het bezorgen ge beurt ook op deze dag. Menu van 10 mei tot en met 16 mei Maandag Rundergehaktballen in mosterd saus, wortelen, aardappelen Dinsdag Dunne plakken rundvlees, spi nazie, aardappelen Woensdag Pittige gehaktschijf, sperziebo nen, gebakken aardappelen Donderdag Kip, groente, aardappelen Vrijdag Alaska visfilet in kruidensaus, erwten, wortelen, aardappelen Zaterdag Bami Goreng met kip saté Zondag Wat de pot schaft Het Hof van Tange is vanaf don derdag 6 mei tot en met zondag 9 mei 1999 niet als parkeerterrein beschikbaar. In verband met de standplaats van Circus Bavaria is het plein afgesloten. De houders van parkeervergunnin- gen, met als aangewezen locatie het Hof van Tange. zijn schriftelijk in kennis gesteld dat ze met hun par- keervergunning elders mogen par keren. In de komende periode zijn de gemeentelijke kantoren op de volgende dagen geslo ten: donderdag 13 mei en vrij dag 14 mei; maandag 24 mei en dinsdag 25 mei. De sectic Burgerzaken is óp 25 mei tussen 9.00 en 10.00 uur wel geopend voor de aan gifte van geboorte en overlij den. Het Kartingcentrum. dat is te vin den aan de Arnesteinweg 19,'is een initiatief van de 30-jarige Gawan Shawalli. Een man, die afstudeerde in de werktuigbouwkunde, maar ontdekte dat techniek en een com merciële instelling prima zijn te combineren. "Het idee voor een dergelijk cen trum ontstond al in 1995", vertelt Gawan, terwijl de splinternieuwe karts voorbij razen, lik maakte zomaar wat plannen. De studie ging echter voor en daarna heb ik de draad weer opgepakt. Je gaat rond kijken hoe anderen het doen en ook wat anderen niet doen. Dan ga je voor jezelf een pakket eisen opstel len. Waar moet het komen. Het Noorden van Nederland viel af. De Randstad is verzadigd, in Brabant zitten er al heel veel en Zeeland lag vrijwel braak.! "Een andere optie om voor Zeeland te kiezen was het toerisme. Met na me onze Oosterburen zijn verzot op karting en vergeleken met Duits land kunnen ze hier voor een prik karten. Het tweede dat we zochten, was een bestaand gebouw op een industrieterrein met minimaal 3.000 vierkante meter. We vonden een pand met 4.000 vierkante meter en voor ons doel was hel geknipt. De gemeenteraad was op zich positief, maar uileindelijk moest het college een beslissing nemen. En je ziet het: het staat er." Het Indoorkartingcentrum zoals het er nu na ruim drie maanden verbou wen staat, mag er wezen. Een cir cuit dat veilig is te noemen. Tweeëntwintig splinternieuwe 200 cc wedstrijdkarts en zes karts met een cilinderinhoud van 125 cc, spe ciaal voor de junioren. De één goed voor zeker 70 kilometer per uur, terwijl de 'junioren' een snelheid van iels meer dan 50 kilometer per uur kunnen halen. Instappen en wegwezen is er bij Indoorkarting Middelburg niet bij. Iedere deelne mer krijgt op voorhand een duide lijk uitleg en het dragen van een helm is verplicht. Baanmarshalls houden tijdens hel rijden de boel in de gaten. Een computer houdt alle racegegevcns bij en door de eigen werkplaats blijven de karts in een optimale en vooral veilige conditie. Maar Indoorkarting Middelburg heeft iets verder gekeken dan het gemiddelde kartingcentrum. Een ruim restaurant met bar en met wei nig 'hinder' van de geluiden die de karts produceren biedt een uitste kende mogelijkheid om bijvoor beeld als bedrijf iets aan teambuil ding te gaan doen. "En er is al veel respons op geweest", vertelt Ga wan. "Het is eens iets anders en per slot van rekening wil eigenlijk ie dereen wel eens karten. En dan na afloop dc resultaten bespreken, een winnaar uitroepen en dan gezellig met z'n allen eten. Dat kan a la car te, maar voor hetzelfde geld wordt er gekozen voor een koud- of warm buffel of een speciaal arrangement dat voor het bedrijf op maat wordt gemaakt." Eten en karten dus. Met trots toont de heer Shawalli zijn nieuwe kartbaan. Foto: Ruben Oreel Op maandag 17 mei wordt een compleet schoollokaal over het op vallende puntdak van de Vossen- burchschool heen getild door een gigantische kraan. Dat blijkt de enige manier om deze uitdijende basisschool in de wijk Dauwendae- le in Middelburg van een 15e lo kaal te voorzien. De Vossenburch, die volgens de prognoses van 1995 hooguit haar leerlingenaantal zou kunnen behou den, krijgt de laatste jaren met een zodanige groei te maken, dat een nieuw lokaal gerechtvaardigd is. Vanaf 1999 is bovendien de tweede fase ingegaan van de groepsverklei ning in het basisonderwijs, waardoor de scholen niet alleen meer uren ter beschikking krijgen, maar nu ook kunnen starten met de inzet, van lo kalen. Omdat de Vossenburch z.o'n school is waarvan elke m2 reeds wordt benut, was een extra lokaal ook echt de enige oplossing. Voor hel toevoegen van dit lokaal heeft de gemeente Middelburg een spoedprocedure op grond van de hu i s vest i n gs verordening gevol gd Bij de scholenfusie in 1995 werden aan het oorspronkelijke gebouw aan de Rooz.enburglaan reeds een aantal semi-permanente lokalen toege voegd. Het lokaal waarvan nu sprake is, moet in zijn geheel worden.ge plaatst, vlak naast de watergang waaraan de school grenst. De situatie in de wijk is zodanig dat er geen an dere optie is, dan het lokaal in één keer over de school heen te tillen: een prachtige gelegenheid om met de kleuters, want zij gaan dit lokaal ge bruiken. een feestje te bouwen. Het voorstel lol huurverhoging moet aan een aantal voorwaarden vol doen. Deze zijn het vermelden van dc oude kale huurprijs, de nieuwe kale huurprijs, het wijzigingsbe drag, de ingangsdatum en de wijze waarop iemand bezwaar kan maken. Bij een huurverhogingspercentage van meer dan 5,5% moet een wo ningwaardering in het voorstel staan. Wanneer iemand het niet eens is met de huurverhoging, kan bij de verhuurder - binnen zes weken van af de voorgestelde datum van in gang van de huurverhoging - be zwaar worden gemaakt tegen de verhoging op grond van de volgen de redenen: iemand is van mening dat de ge gevens met betrekking tot bij voorbeeld de woning waardering in het voorstel lot huurverhoging onjuist zijn; de woning vertoont ernstige ge breken en tekortkomingen. De verhuurder moet al wel op de hoogte zijn gebracht van de aan wezigheid van de gebreken, zodat hij in de gelegenheid is geweest om de gebreken op te heffen; vormverzuim (bijvoorbeeld niet tijdig voorgestelde huurverho- 'ging. De volgende bezwaren zijn geen ar gumenten om te protesteren tegen de huurverhoging: iemand is van mening dat hij een te hoge huur betaalt ten opzichte van zijn inkomen; andere huurders betalen voor een soortgelijke woning een lagere huur; iemand vindt zijn woning niet modem genoeg. Als de verhuurder niet akkoord gaat met een bezwaarschrift en de voor gestelde huurverhoging toch wil doorzetten, dan moet de verhuurder - binnen 12 weken vanaf de voorge stelde ingangsdatum - zijn voorstel aan de huurcommissie voorleggen met het verzoek om een uitspraak te doen over dc redelijkheid van het voorstel. De huurcommissie neemt de behandeling van het geschil dan verder over. Wanneer iemand niet binnen zes weken na het ingaan van de huurverhoging een bezwaar schrift bij de verhuurder heeft inge diend en ook de voorgestelde huur verhoging niet betaalt, dan kan de verhuurder eveneens binnen 12 we ken de huurcommissie vragen om het geschil in behandeling te nemen. Het secretariaat van de huurcom missie behandelt allerlei vragen over huur. Het secretariaat heeft van maandag tot vrijdag tussen 09.00 en 12.00 uur een telefonisch spreekuur, het informatienummer is 076- 5225090. Hier kunnen ook stan- daardbezwaarformulieren en bro chures over huurbeleid, huurbe- scherming en dergelijke worden aangevraagd. Het bezoekadres is Chasséveld 13 in Breda, het post adres is postbus 1013. 4801 BA Breda. In Middelburg is er een huurders- vereniging. Zij behartigt allerlei be langen voor alle huurders in Mid delburg. De vereniging houdt van dinsdag tot en met vrijdag van 09.00 tot en met 12.00 uur spreekuur in de Herenstraat 24 in Middelburg. Op donderdagavond tussen 19.30 en 20.30 uur kunnen afspraken worden gemaakt. Het telefoonnummer van de Huurdersvereniging is 628081 Foto: Ruben Oreel De openingshandeling stond in het teken van dc Stichting RoParun. Proverko Bouwgroep en gemeente Middelburg hebben besloten deze slichting te sponsoren. De Stichting RoParun heeft als doel om de sponsoropbrengsten van de langste non-stop estafetteloop ter wereld (van Rotterdam naar Parijs) ten goede te laten komen aan kankerpa tiënten. De openingshandeling be stond dan ook uit een symbolische run over het bouwterrein: 'de Bran denburgrun'. Niet alleen de wethou ders Bruinooge en Strous deden mee, maar ook de Zeeuwse deelne mers aan de RoParun en medewer kers van Proverko. Tevens was een groot deel van de toekomstige be woners aanwezig op het bouwter rein. Villapark Nadorst wordt gereali seerd nabij de wijk Klarenbeek. Hel park krijgt een jaren dertig uitstra ling. Er komen 28 hal (vrijstaande en 32 vrijstaande villa's op flinke percelen grond te staan. Alle perce len zijn al verkocht. Na de run was er een ontvangst in de Stadsschouwburg. De heer R. van Avermaete, directeur van Pro verko Bouwgroep, en wethouder P.M. Bruinooge gingen nader in op de bouwplannen en ze overhandi gen elk een cheque van 2.500,- aan vertegenwoordigers van dc Ro Parun. Op 12 mei gaat de RoParun van start. De acht Zeeuwse lopers pro beren het parcours in 1.5 tol 2 da gen af te leggen. In totaal lopen zij zom 527 kilometer. Er doen 100 teams mee aan het loopspeklakel. Het sponsorgeld van het Zeeuwse team komt ten goede aan een appa raat waarmee de gevolgen van borstkanker aanzienlijk beperkt kunnen worden. Dit apparaat wordt aangeschaft voor Ziekenhuis Wal cheren. Ook lopen de Zeeuwse ren ners geld bijeen voor een project voor zorg van ongeneeslijk zieke mensen. ontmoetingsplek voor de vele leden van de ZSWD en vele anderen", constateerde wethouder Brakman. De wethouder werd tijdens zijn toe spraak bijgestaan door doventolk Hannie Oelc. Brakman: "Gemeen ten moeten gezamenlijk de moge lijkheid creëeren om een geschikte accommodatie te verzorgen voor doven in Zeeland. Negen Zeeuwse gemeenten geven financieel steun aan de ZSWD. maar helaas zien de overige acht gemeenten het belang er nog niet van in." "Voor zowel dove mensen als ho rende mensen, organisaties en be drijven is het werk van de ZSWD van onmisbare betekenis. Vanuit dit ontmoetingscentrum is de ZSWD in staat om talrijke activiteiten te on dernemen. Haar inzet is onmisbaar. Maar bij inzet hoort ook contact. Dit centrum is daarom tevens een Dc samenleving en de stad moeten zorgen voor kwaliteit van de leef omgeving. Daarbij horen ook ver- keersvoorzieningen, bedrijfsterrei nen, scholen, culturele voorzienin gen, aantrekkelijke woonwijken en sportvoorzieningen. Allemaal pro jecten die in de toekomstplannen van Middelburg naar voren komen. Maar ook de maatschappelijke voorzieningen, zodat iedereen vol waardig deel kan nemen aan de sa menleving. Om voor iedereen kan sen te bieden. Het gemeentebestuur van Middelburg is daarom zeer te vreden met dc vestiging van de ZSWD in de stad. De stichting is ontstaan in het begin van dc jaren tachtig. Toen hebben twee dove mensen bedacht deze stichting op te richten met een ei gen clubhuis. In 1984 is dc stich ting officieel opgericht en kreeg zij in de loop der jaren steeds meer er kenning, maar uitzicht op een ont moetingscentrum was er niet. Toe gewezen locaties bleken onoverko melijke bezwaren te hebben. Pas in hel vooijaar van 1998 kregen de medewerkers een lokaal in het voormalig schoolgebouw van dc Buitenhoveschool toegewezen. Door subsidies van diverse instan ties kon de stichting professioneel aan de gang. De locatie ligt ideaal; dichtbij een bushalte, hel station en een goede parkeergelegenheid. Dc motieven en doelstellingen van de Zeeuwse Stichting Welzijn Do ven zijn het uit het isolement halen van dove mensen, hun een kans te bieden in contact te komen met an dere doven, horende mensen de ge legenheid geven om in contact te komen met doven door een geba- rencursus aan te bieden, dove men sen informatie geven over hulpmid delen. werk en studie en hen door te verwijzen naar maatschappelijk werkers. Wethouder Brakman opent onder begeleiding van een doventolk het nieuwe ontmoetingscentrum van het ZSWD. Foto: Lex de Meester. §§§tl||§|§§ A' -U

de Faam | 1999 | | pagina 3