26,' Walcheren op de been voor de koningin Even geen ziekenhuis, dokter en prikken Zeeuwse pontjes houden eiland gevoel levend Grenen Delen Family Brunch Brunch ZUIDERpUlN 95 ALTERNATIEVE PARANORMALE GENEESWIJZEN Sport DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG SNEL GEBOEKT MAANDAG DINSDAG WOENSDAG Jeugd Allerlei 39,50 per persoon 49,50 per persoon Cultuur Vrouw DR00MDANS CIRKEL LIG- EN DANSC0NCERT Zaterdag 8 mei 20.00 uur: zaal open 19.30 ZEELANDHALLEN - GOES ZEELANDHALLEN - GOES Zeeuwse vakantiehuizen rustpunt voor gezinnen met kankerpatiëntje De versierde prikker, waarmee de ijscoupe in het restaurant is gedecoreerd, gebruikt de bijna 3-jarige Jordy als een denkbeeldige injectiespuit. „Wanneer hij ons een prik geeft gaat dat heel gedetailleerd. Eerst ont smet hij de huid met een watje. Dan klopt hij erop om de ader te zoeken en na de prik plakt hij er een pleis ter op". Volgens Sjaak en Brenda van den Nieuwenhuizen uit het Brabantse Dongen is dat een van de signa len waaruit blijkt dat hun zoontje alles wat hem de afgelopen vier maanden is overkomen intensief in zich heeft opgenomen. In december 1998 werd bekend dat Jordy kanker heeft. Lionsclub Thuredrith Terugkeer Wat dikker Deze zomer varen in Zeeland weer heel wat veren voor fietsers en voetgangers. De pontjes houden het eiland-gevoel le vend. 16 FAAM/VLISSINGER Woensdag 5 mei 1999 Dammen - De halve finale Ne derlands kampioenschap dam men aspiranten zal van maan dag 3 mei tot en met vrijdag 7 mei in Aagtekerke plaatsvinden. 8 aspiranten waaronder 2 meisjes, strijden voor plaatsing in de finale dammen van hun categorie. De wedstrijden be ginnen op maandagmiddag 3 mei om 13.30 uur in Hotel Kod de aan de Burgemeester Bosse- laarstraat 14 te Aagtekerke. Avondvierdaagse - De wan delsportvereniging De Vrolijke Tippelaars organiseert van 17 tot en met 20 mei de K.N.B.v.L.O. avondvierdaagse. De afstanden zijn 5-10-15 kilo meter, de start is bij Zeeland Sport op het Baskensburgplein in Vlissingen. De starttijden voor de 5 en 10 kilometer zijn 18.30 uur en de 15 kilometer om 18 uur. Het inschrijfgeld is ƒ4,50 per persoon. Inlichtingen tel: 0118-463845. Strandtochten - De wandel- sportvereniging de Vrolijke Tip pelaars organiseert op 3 en 17 juli en 7 en 21 augustus 1999 Duin- en Strandtochten. De af standen zijn 5 - 10 - 15 - 20 - 30 kilometer, de startplaats van de ze tochten is bij de Kanovijver, F G H I J K L M A/ O Voor dit kruiswoordraadsel worden de omschrijvingen gegeven per horizontale of verticale regel, leder hokje in deze puzzel heeft daar door zijn eigen nummer; bijvoorbeeld A1 is het raakpunt van regel A verticaal en regel 1 horizontaal, en is dus het eerste hokje op de eer ste regel. Omschrijving horizontaal: 1 deel van de hand - mohammedaans vrouwenverblijf - gerekt. 2 meu belstuk - kind. 3 voegwoord - vreemde munt - koraalbank - persoonlijk voornaamwoord. 4 vlokje - hoofdtelwoord - onderwereld. 5 groot wa ter - schoeisel - kledingstuk. 6 graansoort - sprookjesfiguur - vast staand. 7 voorzetsel - kledingstuk - teug - later. 8 groente - water in Noord-Brabant. 9 landbouwwerktuig - steunpilaster - Noorse goden (myth.) persoonlijk voornaamwoord. 10 bijwoord - uitgedroogd - oor zaak. 11 kudde dieren - vrouwelijk zoogdier - voordeel. 12 heidemeer- tje - tevreden - buidel. 13 oude maat - insect - korte tijd - Chinese maat. 14 bedoelen - eerste melk van een koe. 15 open plek in een bos - vaar tuig - loot. Omschrijving verticaal: A uitvoeren - kerel (barg.) - man. B branieschoppende jongen - deel van een gebouw. C item (afk.) - voorzetsel - hoofdtelwoord - familie lid. D dwaas - optree voor een troon - persoonlijk voornaamwoord. E hoofddeksel - afhechtsel aan een split - vuurspat. F toestel om vocht over te brengen - voorzetsel - zuivelproduct. G bijwoord - vervelend - nobel - bijwoord. H dierenverblijfplaats - regelmaat. I maanstand (afk.) - bloem - lied - binnenlandse strijdkrachten (afk.). J manieren (lat.) - verbinding - volk. K delfstof - jaargetijde - draaikolk. L durf - schoolvak - aanhef boven een brief (afk.). M slee - dierenverblijf plaats - slaapje - voorzetsel. N tijdmaat - hoeveelheid. O kleur - berg kloof - heilige. Er ontstaat een uitspraak van Joost van den Vondel wanneer u de letters uit de hokjes met de volgende nummers achter elkaar plaatst: IM3.K3.L2 - L7.J7.I9.D9.B9.F9 - J14.L14 - L9.F8.G9.K8.J8.L9.M10.O12 - 08.M8.013.K13.N15.H12. De oplossing van de puzzel van vorige week luidt: veearts. advertentie) Burg. van Woelderenlaan, Vlis singen. Het inschrijfgeld is ƒ5,- inlichtingen tel: 0118 - 463845. Nachttocht - De wandelsport vereniging De Vrolijke Tippelaars organiseert op 5 en 6 juni 1999 een Nachtocht van Bergen op Zoom naar Vlissingen van 75 ki lometer, en een dagtocht van Hansweert naar Vlissingen van 45 kilometer. De startplaats van de nachttocht is op 5 juni, om 24 uur vanaf De Raayberg in Bergen op Zoom. De dagtocht begint op 6 juni om 5.30 uur vanaf Zeelandia in Hansweert. Inschrijfkosten zijn 25, de toch ten zijn voor personen van 14 jaar en ouder. Inlichtingen tel: 0118-463845. Helden Oosterschelde - Het Bureau voor Toerisme Zeeland organiseert in samenwerking met andere milieuorganisaties op zaterdag 5 juni 1999 voor de tweede maal de wandeling rondom de Oosterschelde on der het motto 'Helden van de Oosterschelde'. De wandeltocht start vanaf Waterland Neeltje Jans, tussen 6.00 en 8.00 uur. Er zijn twee wandelingen, één van 52 en één van 22 kilometer. De tochten kosten respectieve lijk ƒ10,- en ƒ17,50 voor leden van Natuurmonumenten en Pro vinciale Landschap en ƒ12,50 en 20,- voor niet-leden. Inlich tingen tel: 0118 - 659989. Dansen - Leerlingen van Jan vier DanceMasters bleken zeer succesvol tijdens de Nederland se Kampioenschappen Ballroom dansen. Zo werden Jan en Ja- queline Boogaard vierde in de Startklassen, Arno van de Boom en Aukje de Jong derde in de Nieuwelingen A-klasse, Alex de Feijter en Judy Koger tiende in de 4e klasse Amateurs en An dre en Diana Zoutewij elfde in de demi finale Basic slow Foxtrot. Stichting In- en Uitloophuis Vlissingen, koffie con tactochtend, 9.30 u. Theo van Doesburgcentrum Vlissingen, ontmoetingsmiddag voor 50-plussers, 14 u. Stichting In- en Uitloophuis Vlissingen, kla verjassen, 19.30 u. Buurthuis De Schuur Oost- Souburg, line-dancing, 20 u. Wijkcentrum Schel- debuurt Vlissingen, klaverjassen, 19.30 u. FNV Zeeland: telefonisch spreekuur ABW-uitkering van 13-16 u., tel. 625655. Strandpaviljoen Panta Rhei Vlissingen, jamsessie, 20 u. Speeltuinvereniging De Oude Stad Vlissingen, peutergym van 2,5 tot 4 jaar, 9.30 u., peutergym tot 2,5 jaar, 10.30 u. Speeltuin Meiveld Middelburg, open dag, 11 u. Jongerencentrum Midgard Middelburg, groot beeldvideofilm, 20 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, klaverjassen, 13.15 u. Buurthuis Al- degonde Vlissingen, praat- en dansavond voor al leenstaanden vanaf 25 jaar, 20.30 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, kinderdisco 6 t/m 9 jaar, 18.30 u. 10 t/m 14 jaar, 20.30 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, buurtcon- tactmiddag, 15 u. Speeltuinvereniging De Oude Stad Vlissingen, buurtcontactmiddag, 16 u. Buurthuis Aldegonde Vlissingen, salsafeest, 20.30 u. Miro-terrein Vlissingen, inzameling oud-pa- pier, 9-11.30 u. Clubgebouw VTV Vlissingen, bingo en loterij, 20 u. Koorkerk Middelburg, koor- en samenzangavond, 19.30 u. Heeren straat 's-Heerenhoek, rommelmarkt, 9.30 u. De Drukkery Middelburg, seminar 'Kennismaking met Internet', 11, 13 en 15 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, soosmid- dag, 13.30 u. Sporthal Baskenburg Vlissingen, aangepast sporten voor mensen met Cara, 15.30 u. Speeltuinvereniging De Oude Stad Vlissin gen, darten, biljarten en klaverjassen, 20 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, sjoelen, 18.30 u. Speeltuinvereniging De Oude Stad Vlis singen, damesgym, 13.30 u. De Parel Domburg, babyzwemmen, 15 u. Stichting In- en Uitloophuis Vlissingen, koffie con tactochtend, 9.30 u. Stichting In- en Uitloophuis Vlissingen, sjoelclub, 14 u. Bachten Reede Vliss ingen, handwerkgroep voor 55 plussers, 14 u. Theo van Doesburgcentrum Vlissingen, ontmoe tingsmiddag voor 50- plussers, 14 u. FNV Zee land: telefonisch spreekuur ABW-uitkering van 10- 12 u., tel. 625655. Speeltuinvereniging De Oude Stad Vlissingen, peutermorgen, 10 u. Wijkcen trum Scheldebuurt Vlissingen, koersbal, 13.30 u. Speeltuinvereniging De Oude Stad Vlissingen, koersbal, 13.30 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, Country Line-dansen, 18.30 u. Zeeuwse Bibliotheek Middelburg, dialezing door E.W.H. Laman Trip-Kleinstarink over Marc Chagall, 20 u. Wijkcentrum Open Hof Vlissingen, soosmiddag voor 50-plussers, 13.30 u. Dienstencentrum Ou deren Westkapelle, wekelijkse soos 55-plussers, 19 u. Midgard Middelburg, grootbeeldvideofilm, 20 u. Stichting In- en Uitloophuis Vlissingen, sociaal spreekuur, 13.30-17 u. Sportfondsenbad Vlissin gen, aangepast zwemmen voor mensen met Cara, 12.30 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, kinderbingo, 14 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, darten, 19.30 u. Jeugdbrandweer - De selec tiewedstrijden voor de jeugd brandweer zijn op zaterdag 23 april in Veldhoven gehouden. De stadsgewestelijke jeugdbrand weer Middelburg was met drie ploegen aanwezig, er waren twee Juniorenploegen en een aspirantenploeg. De aspiranten behaalden een vijfde plaats en de Junioren alletwee een 2e plaats. De Junioren gaan door naar de landelijke finale op 26 juni te Heemstede. Bouwspeelplaats - De bouwspeelplaats in Middelburg, te houden van 12 tot en met 15 juli, staat dit jaar in het teken van Het Wilde Westen. De orga nisatie, SKWM-Wijkgericht Werk Middelburg, zoekt nog ou ders en andere belangstellen den die willen meehelpen de kinderen een onvergetelijke week aan te bieden. Opgeven bij SKWM, 0118-634 611. Basketbaltoernool - Buurt huis de Paraplu in Vlissingen houdt zaterdag 8 mei een bas- ketbaltoernooi voor jongeren van 13 tot 18 jaar. Er wordt ge speeld op het basketbalpleintje aan de Van Raaltestraat. Bij slecht weer wordt het toernooi verplaatst naar dinsdag 11 mei. Inlichtingen: 0118 - 465136. Praatavond - De vereniging Hartezorg Midden-Zeeland orga niseert op vrijdag 7 mei om 19.30 uur een praatavond in de Zeeuwse Bibliotheek. Het is de (advertentie) Tussen Westkapelle en Zoutelande, aan de duinrand van Nederlands enige echte zuiderstrand, vindt u één van de mooiste hotels van Zeeland - Hotel Zuiderduin. Bijzonder in alle opzichten. Nèt als onze Family Brunch met een keur van koude-, warme- en dessertgerechten, inclusief 1 glas champagne! IEDERE ZONDAGMIDDAG van 12.00-14.00 uur (kinderen tot 12 jaar betalen naar 0,15 per cm) EERSTE PINKSTERDAG van 12.00-14.00 uur (kinderen tot 12 jaar betalen 3,00 per levensjaar) De gerechten van de Family Brunch wisselen maandelijks van samenstelling, dus steeds wacht u weer een aangename verrassing! Bel voor onze uitgebreide brochure, data of reserveringen: (0118) 56 18 10 HOTEL •k *te ~k -k De Bucksweg 2, 4361 SM Westkapelle Hotel Zuiderduin behoort tot de FLETCHERHOTELGROUP, een jonge, dynamische, groeiende hotelketen in de Benelux. bedoeling iedere deelnemer (ster) op deze avond in de gele genheid te stellen van gedach ten te wisselen over de proble men die mensen met hartziek ten kunnen ondervinden. Rondleidingen Biologisch Museum - Het Zeeuws Biolo gisch Museum houdt vanaf don derdag 6 mei wekelijks gratis rondleidingen door de zeezaal. De rondleidingen beginnen om 11 en 11.30 uur. De zeezaal geeft een beeld van het leven in en om de Zeeuwse wateren. In aquaria wordt kennis gemaakt met boeiende onderwaterdieren als vissen, krabben en zeeane monen. Tevens maken zeezoog dieren deel uit van de presenta tie in de zeezaal. Meer informa tie: 01*18 - 582 620. Congres - De Epilepsie Vereni ging Nederland organiseert in samenwerking met het Epilep- siecentrum 'De dr. Hans Berger kliniek' van vrijdag 28 mei tot en met zondag 30 mei in Breda voor de vijfde keer haar drie daagse Patiëntencongres met als titel 'Epilepsie, een deel van je leven'. De rode draad die door dit congres loopt is: Epilep sie uit de schaduw. De kosten voor dit congres bedragen ƒ100,- voor leden van de EVN en ƒ150,- voor niet-leden. Inlich tingen tel: 030 - 6344069. Workshop - In het MilieuEdu- catieCentrum 'De Kloek' in Vlis singen wordt op dinsdag 18 mei een informatie- en praktijkdag ge houden rondom bekende en min der bekende tuinkruiden. De workshop wordt georganiseerd (advertentie) mei zijn grole hit "Zo zal hel zijn" Vlissingen Walstraat 105 (0118)411897 Middelburg Lange Ceere 5 (0118)624073 (advertentie) 22x140/180x2.200 mm EOROPA ■RKET \sind9 1967 door MICMEC Walcheren en duurt van 9.30 tot 14.30 uur deel name kost 25,-. Opgeven kan tot 1 mei bij de MilieuWinkel in Middelburg, tel: 0118 - 633419, of bij het MilieuEducatieCentrum in Vlissingen tel: 0118-417039. Carrillon - Het carillon van de stadhuistoren in Veere is na een grondige renovatie vorige week weer voor het eerst bespeeld. Het carillon werd gerestaureerd voor een bedrag van ƒ65.165,- Het stokkenklavier is vernieuwd en de bedrading van het klavier naar de klokken en de ophanging van de klokken is verbeterd. De klepels en hamels zijn weer rond- geslepen. Het carillon wordt elke donderdagmiddag bespeeld van 15 tot 16 uur. In de maanden juli en augustus ook van 19 tot 20 uur. vriendinnen of voel je je soms zo leeg van binnen, maak dan eens een afspraak voor een informa tief gesprek. Telefoon 0118 - 642 979. Orgelserie - De vaste bespe ler van het monumentale Batz- Witte orgel in Kapelle, Henk van Putten, geeft zaterdag 8 mei zijn eerste concert van het seizoen 1999. Hij brengt een aantrekkelijk programma, sa mengesteld uit werken van Buxtehude, Bach, Reger, Guil- mant, Vierne, Jan Zwart en an deren. Het concert begint om 20 uur. Dag van de ouderen - Maan dag 10 mei wordt in heel Neder land 'dag van de ouderen' ge vierd. In Vlissingen presenteert het Lokaal Comité Dag van de Ouderen een voorlichtingsmid dag in Bachten Reede. Inge gaan wordt op het politiekeur merk Veilig wónen, beweging voor ouderen en gezond oud worden met diabetes. Teleurgesteld - Bij Artemis, buro voor vrouwenhulpverlening, is er elke donderdagmiddag van 13.30 tot 15.30 uur een training voor vrouwen die vaak teleurge steld zijn. Heb je last van hevige emoties, wisselende stemmin gen, verlies je elke keer weer je (advertentie) Een bijzonder en spiritueel droomtijdconcert op stro, dat overgaat in een oerdansfeest m.m.v. ca. 50 musici met klanken vol harmoniserende kracht van instrumenten uit oude culturen. Een unieke ervaring. Reserveren noodzakelijk. Kaarten 30,-. Combikaart beurs concert 37,50 Info: 0113-221020. Advies: neem een matrasje en slaapzak mee. Eveneens stoelen aanwezig. Bredaseweg237, Roosendaal Koninginnedag bracht vorige week behoor lijk wat mensen op de been op Walcheren. Niet alleen door de talloze activiteiten die de Oranjeverenigingen in petto hadden, ook het mooie weer deed een duit in het zakje. Traditiegetrouw is het versieren van fietsen door kinderen een belangrijk onderdeel van Koninginnedag. Vrijdag 7 mei 14.00-22.00 uur Zaterdag 8 mei 10.00-18.00 uur Zondag 9 mei 10.00-18.00 uur Meer dan 100 deelnemers Toegang 12,50 incl. lezingen. Info: 0113-221020 Lezingprogramma op aanvraag verkrijgbaar. door Marijke Vael Een mededeling die het begin vormde van een hectische pe riode waarin onderzoeken, be handelingen, een operatie maar vooral angst en onzeker heid centraal stonden. Het verblijf van het jonge gezin in vakantiewoning Thuredrith in Renesse lijkt onderdeel van een keerpunt daarin. „We hebben weer hoop. De dokto ren zeggen dat de kans op herstel zeventig a tachtig pro cent is. In januari is Jordy's linkernier verwijderd plus het bijbehorende lympheklier- weefsel. Uitzaaiingen in de longen worden behandeld met che motherapie en lijken tot stil stand te zijn gekomen". Sjaak en Brenda van den Nieuwen huizen voelen zich in Thured rith voor het eerst weer wat ontspannen. En Jordy geniet. Hij rijdt door de kamer op een driewieler en praat enthou siast over het glijbaantje dat in de tuin voor het huis staat. De stichting Gaandeweg, die het Brabantse gezin selecteer de voor een gratis verblijf in het luxe vakantiehuis, weet dat een aandoening zoals Jor dy heeft niet alleen voor hem, maar voor het hele gezin zeer ingrijpend is. „In zo'n gezin richt alles zich op het zieke kind en de ziekte die het heeft. De behoefte, maar ook nood zaak voor het gezin om even tot zichzelf te komen is in die periode groot", aldus een in formatiefolder van de stich ting. Omdat de ziekte van een kankerpatiëntje vaak extra kosten met zich meebrengt, kunnen niet alle gezinnen zich zo'n gezamenlijke vakantie veroorloven. Om dat toch mo gelijk te maken werden in Re- nesse de vakantiewoningen Thuredrith en Crayestein gere aliseerd. Het initiatief daarvoor werd in 1989 genomen door Lionsclub Thuredrith uit Dordrecht. De leden besloten de opbrengst van hun Lions-Crayestein Pro- AM golftoernooi te gebruiken om aan zee twee vakantiebun galows te realiseren waar ge zinnen met een kankerpatiën tje gratis mochten verblijven. Met wat extra financiële steun van instellingen, bedrijven en particulieren kon het project worden gerealiseerd. De va kantiehuizen Thuredrith en Crayestein, genoemd naar de Lionsclub en hun golftoer nooi, kwamen aan de Ramp- weg bij Renesse omdat de stichting CJV-Kamp Zierikzee bereid bleek een deel van haar grond daarvoor in erfpacht beschikbaar te stellen. Ook bood het CJV aan de vakantie bungalows te beheren en de gezinnen die er verbleven te ontvangen en begeleiden. Werkzaamheden die, sinds de opening van Thuredrith in 1991, worden uitgevoerd door Dien en Jan Baart uit Zierik zee. „Zij hebben dat altijd heel goed gedaan. Ze leefden in tens met de mensen mee en wanneer dat nodig was han delden ze. Bijvoorbeeld door een dokter te waarschuwen wanneer het niet goed ging met een patiëntje", aldus de secretaresse van de stichting CJV-Kamp Ada Padmos. Om dat het echtpaar Baart 'op leeftijd' is en wat gezond heidsklachten heeft neemt mevrouw Padmos met haar vriendin voorlopig hun taken over. Zij ervoer reeds dat dat zeer ingrijpend kan zijn. „Bij voorbeeld wanneer een gezin na een paar dagen weer weg moet omdat het kind zo ziek wordt dat het moet worden opgenomen in het ziekenhuis of als een gezin afzegt omdat het kind is overleden. Dat gaat heel diep. Dat moet ik zelf ook verwerken". Ada Padmos is daarom blij dat er soms hoop glooit voor de gezinnen die in Thuredrith of Crayestein verblijven. Bij voorbeeld voor Jordy van den Nieuwenhuizen en zijn vader en moeder. „De medische technieken gaan steeds ver der, zodat een percentage van de kinderen dat hier was ge nezen terugkeert. Soms her ken je zo'n kind dan niet om dat het vlechtjes heeft gekre gen, terwijl het eerst een kaal koppetje had vanwege de che motherapie. Het is heel leuk wanneer zo'n kind jou wel herkent en dan zegt: „Zie je niets aan me? Ik ben gene zen!" De selectie van gezin nen die een vakantie krijgen aangeboden in Thuredrith of Crayestein gebeurt door de stichting Gaandeweg die deze vakanties ook bekostigt. Sjaak en Brenda van den Nieuwen huizen werden met deze stich ting in contact gebracht via een sociaal werkster van het Academisch Medisch Cen trum (AMC) in Amsterdam, het ziekenhuis waar ze de af gelopen maanden regelmatig waren met Jordy. „Na de ope ratie in januari hebben we een behoorlijke tik gekregen om dat we toen pas beseften hoe erg het was met Jordy. In zijn linkernier zat een zogenaamd 'Wullemgezwel', een gezwel van tien bij 17 centimeter dat bijna een kilo woog, terwijl er ook uitzaaiingen waren in zijn lympheklier en longen". Dat alles ontstond volgens Sjaak en Brenda terwijl aan hun zoontje niets was te mer ken. „Hij liep vrolijk rond. Het enige dat ons opviel was dat hij wat dikker werd, vooral zijn buikje. Maar ja, het was Sin terklaastijd dus dan snoepen kinderen wat meer". Na de operatie werden Sjaak en Brenda opgevangen door de maatschappelijk werkster, die hen namens de stichting Gaandeweg een vakantieweek in Renesse aanbood. „We maakten daar graag gebruik van. Jordy had de zee nog nooit gezien. Hij vindt het prachtig. Steeds duwt hij zijn laarzen zo diep mogelijk in het zand om daarna door de bran ding te rennen om ze weer schoon te spoelen. We komen hier echt tot rust. Even geen ziekenhuis, geen dokter en voor Jordy geen prikken". Het succesvolle project 'Fiets een rondje met een pontje' van het Bureau voor Toerisme Zeeland beleeft deze zo mer haar derde editie. De bestaande reeks veerverbindingen is uitgebreid met een verbinding over het Haringvliet, tussen Hellevoet- sluis en Middelharnis. Tot het moment dat de Haringvlietdam in gebruik werd genomen (1972) onderhield de Rotterdamse Tramweg Maatschappij een regelmatige veerdienst tussen deze twee plaatsen. De oude veersteiger nabij Middelharnis komt nu weer van pas. In Hellevoetsluis wordt afgemeerd aan de Westkade, vlakbij het vuurtorentje in de vesting. Zeeland is in de zomermaanden vanaf de Randstad over het wa ter bereikbaar. Wie dat wil kan weer - net als vroeger - van 'eiland' naar 'eiland' hoppen. De pontjes vormen volgens de Provin ciale VVV een aantrekkelijk alternatief om het relatief rustige Zeeuwse achterland te ontdekken. In de onlangs verschenen almanak worden route-sug gesties gedaan voor fietsers en wandelaars. Als extra service is informatie opgenomen over het openbaar vervoer. Ook worden de adressen van de VVV- kantoren vermeld. De almanak kost f 3,50 en is verkrijgbaar bij de VVV's.

de Faam | 1999 | | pagina 16