Provincie Zeeland Over vliegen en overvliegen Mulder Giro 5155 stinafo Wegens Groot succes: Natuurpark Oosterschelde .Officiële Mededelingen Mooi is onze collectie exclusieve gordijnstoffen en tapijten - zeker Als U het aandurft belonen wij U tot 31 Mei met een aantrekkelijke korting Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 17/1999 Redactie: Afdeling Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 13 92 cJK Over het indienen van klachten over vliegverkeer in het algemeen en van vliegveld Midden Zeeland in het bijzonder is een folder gemaakt: Commissie 28. De folder is gratis verkrijgbaar bij onder meer het informatiecentrum van de provincie, Abdij 9 in Middelburg, tel. (0118) 63 14 00. 9MSKÊÉSiSÊÊÊËËÊiSMÊÊÊ!m Commissies Gesloten De Zak Diversen Plan jeugdhulp verlening Zeeland 2000-2003 Milieu Vergunningen Elf Atochem Vlissingen BV Bij aankoop van 150,00 aan Ploegstoffen krijgt U tot 31 Mei een gratis Ploeg jubileumlamp cadeau gelimiteerde uitgave) binnenhuis middelburg telefoon 0118-614077 Help het gehandicapte kind. Steun Stinafo. 's-Gravenhage jg 3% 4 HIJ GEEFT U VRIJHEID De nieuwe AMBRA GLS ÜGÊER 1RMEULEN aap noot Mies MOET! Glasscherven brengen geluk Uitvaartverzorging WX DE GROOT - DE KAM Woensdag 28 april 1999 FAAM/VLISSINGER 7 Abdij Nieuws 'y De Oosterschelde heeft sinds eind februari de status van natuurpark in oprichting. Dat is een soort proefperiode voor het definitief een nationaal park is. De periode is bedoeld om eigena ren, bestuurders en beheerders de gelegenheid te geven tot over eenstemming te komen over een gezamenlijk plan voor beheer en inrichting van het gebied. Het ma ken van plannen voor een goed beheer waar vervolgens de minis ter van Landbouw, Natuurbeheer en Visserij zijn goedkeuring aan geeft, kan een paar jaar duren. Rust en voedsel Het toekomstige nationale park beslaat een oppervlakte van ongeveer 37.500 hectare. Kort gezegd ligt de waarde van de Oosterschelde in de grote aantallen vogels en vogelsoorten die hier rust en voedsel kunnen vinden, de rijke onderwaterflora en -fauna en de getijdenbewegin gen die een voor Europa dyna misch landschap opleveren. Bij eb vallen schorren, platen en slik ken (gedeeltelijk) droog. Dat levert veel en gemakkelijk bereik baar voedsel op voor vogels. In het zoute milieu voelen zich zeld zame planten thuis die zich heb ben aangepast aan de extreme omstandigheden van de Ooster schelde. Getijdengebieden zijn waardevol, kwetsbaar en schaars. Vandaar dat grote delen van het gebied al zijn aangewezen als beschermd en staatsnatuurmonument; zij val len onder de Natuurbescher mingswet. Recreatie De Oosterschelde is bij uitstek een gebied voor waterrecrean ten. Omdat het beleid al jaren is gericht op het instandhouden van de waarde van het gebied voor de recreant zal de instelling van een nationaal park daar in eerste instantie weinig verandering in brengen. Van enkele vormen van recreatie is het wel de vraag of ze passen binnen een nationaal park. Het gebruik van water scooters is dat niet, evenals waterskiën. Voor surfen hangt het van de locatie af. Vandaar dat het de bedoeling is het surfen te con centreren op een aantal plaatsen en het niet toe te staan op de meer kwetsbare delen van de Oosterschelde. Het beoefenen van de duiksport om te genieten van de onderwaterflora en -fauna past wel binnen het park. De effecten van de verschillende vormen van recreatie zullen blij vend worden onderzocht. Het behoud en ontwikkeling van na tuurwaarden zijn niet alleen hoofddoelstelling van het natio naal park, maar zijn ook een belangrijk element om het gebied aantrekkelijk te houden voor men sen die ervan willen genieten. Visserij De Oosterschelde is van oudsher een gebied waar de beroepsvis serij bloeit. Er wordt nog steeds op verschillende manieren gevist met netten en fuiken en er liggen onder meer schelpdierpercelen. Na verkoop op de mosselveiling in Yerseke worden de mosselen opgeslagen en verwaterd in het oostelijk deel van de rivier. In feite is daar sprake van 'natte pakhuizen'. Deze zijn niet voor publiek toegankelijk. Met de functie die de Oosterschelde heeft voor de visserij is in het beleid altijd rekening gehouden. Dat zal in de toekomst ook zo blijven. Brochure Met als titel Nationaal Park Oosterschelde is een brochure verschenen. Daarin valt in het kort te lezen wat er allemaal speelt in het gebied, hoe het natuurgebied is ontstaan en wat de waarde ervan is. Ook staat er in beschreven welke bestuursla gen bemoeienis hebben met de Oosterschelde en wat er voor komt kijken om alle neuzen in dezelfde richting te krijgen. De brochure is gratis verkrijgbaar bij het informatiecentrum van de provincie, Abdij 9 in Middelburg, tel. (0118) 63 14 00. Wie klachten heeft over het vlieg verkeer van vliegveld Midden- Zeeland, kan het beste gelijk de telefoon pakken en bellen met de havendienst van dat vliegveld: (0113) 67 00 18. Dat is de meest directe manier, want vaak zal het gaan om een vliegtuig dat van plan is te gaan landen. De havenmeester is dan in staat om de betrokken piloot terstond aan te spreken. Gaat het om een vliegtuig dat net is vertrokken, dan weet de havenmeester om wie het gaat. Ook in dat geval is de piloot in de meeste gevallen vrij snel aan te spreken. Wie de havendienst informeert over niet correct vlieggedrag van een piloot en naam, adres en telefoonnummer opgeeft krijgt vervolgens zo snel mogelijk tele fonisch of schriftelijk van de havenmeester te horen wat er is gebeurd naar aanleiding van de klacht. Schriftelijk De havendienst moet de inge diende klachten doorgeven naar de zogeheten Commissie 28, een orgaan dat moet toezien op het naleven van (milieuvoor schriften die gelden voor het vliegveld. De provincie voert het secretariaat van deze commis sie. Wie dat wil kan zijn of haar klacht over het vliegverkeer van en naar vliegveld Midden-Zeeland ook op papier zetten en toestu ren aan de commissie: postbus 165, 4330 AD Middelburg. Commissie 28 De Commissie 28 is een overleg orgaan voor alles wat het milieu raakt op en rond en het vlieg veld. Bovendien adviseert de commissie de minister van Ver keer en Waterstaat over het ge bruiksplan van het vliegveld en over het handhaven van de voor schriften die voor het vliegveld gelden. De voorzitter van de commissie is de gedeputeerde voor milieu. Lid zijn verder de gemeentebesturen van Goes, Middelburg, Noord-Beveland en Veere. De gemeenten hebben ook bewoners uit de omgeving van het vliegveld aangezocht als lid van de commissie. Verder zijn vertegenwoordigd: de ministeries van Verkeer en Waterstaat (Rijks luchtvaartdienst) en van Volks huisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer, de Zeeuwse Milieufederatie, de gebruikers van het vliegveld en de exploitant van Midden-Zeeland. Geluidszone De geluidszone rond het vliegveld is nog niet formeel vastgesteld. De procedures daarvoor lopen nog. Maar provincie en vliegveld hebben afgesproken de geluids zone te baseren op 60.000 vlieg bewegingen per jaar. Een vliegbe weging is een start of een lan ding. Per jaar mogen er ook niet meer dan 60.000 vliegbewegin gen zijn. Buiten de geluidszone mag er niet meer geluid zijn dan 50 bkl- contour. Bkl staat voor Besluit geluidsbelasting kleine luchtvaart. Elk jaar moet de exploitant van het vliegveld een gebruiksplan maken om inzicht te geven in alle vlieggegevens van het voorgaan de jaar en aan te tonen dat de geluidszone gehandhaafd blijft. Eigendom Het vliegveld is eigendom van diverse luchtvaartgebonden be drijven, stichtingen en clubs. Voor de exploitatie hebben ze vliegveld Midden-Zeeland B.V. opgericht. Het vliegveld heeft een eigen luchthavengebouw. Van daaruit is het mogelijk radiocontact te onderhouden met de vliegtuigen. In het gebouw zijn ook de kanto ren van directie en administratie ve ondersteuning ondergebracht. Overige klachtennummers Wie klachten heeft over militaire luchtvaart als straaljager en heli kopters kan bellen met het minis terie van Defensie: (06) 022 60 33. De afdeling luchtvaart van het Korps landelijke politiediensten (020) 502 56 93 is er voor alle klachten over de kleine lucht vaart: kleine vliegtuigen, sproei- vliegtuigen, helikopters en lucht ballonnen. Dus ook voor vliegver keer van Midden-Zeeland. Nadeel bij het bellen met het Korps over Midden-Zeeland is natuurlijk wel dat het vanuit Amsterdam (vesti gingsplaats van deze politie dienst) niet te doen is direct een piloot aan te spreken. Iets wat de havendienst van Midden-Zeeland wel kan. De Rijksluchtvaartdienst (RLD) tenslotte is er voor algemene vra gen over vliegverkeer of voor melding van onveilige situaties. Het telefoonnummer van de RLD is (023) 562 34 25. De telefoonnummers die in dit artikel zijn genoemd, staan natuurlijk ook vermeld in de fol der. De folder is overigens ook verkrijgbaar bij de havenmeester van het vliegveld, Calandweg 4 bij Arnemuiden. Luchthaventerrein Het luchthaventerrein heeft trou wens meer te bieden dan lan dingsstrip/startbaan. Zo is er het volgende te vinden: hangaarruim- te, reparatiefaciliteiten voor vlieg tuigen, verkoop van vliegtuigen, historische vliegtuigen, restaurant en terrassen, motor- zweefvlieg- IliilWBIÉIÉilllÉMMBBi club, paracentrum, luchtfotogra- fiebedrijven, charterbedrijf, vlieg- tuigverhuur, vliegopleidingen en zelfs de mogelijkheid van het huren van een fiets. Donderdag 29 april vergadert de Provinciale Planologische Com missie (PPC). De bijeenkomst begint om 09.45 uur en vindt plaats in het kantoor van de pro vincie op het adres Het Groene Woud 1 in Middelburg. De agenda vermeldt de volgende onderwerpen: streekplanuitwer king en antwoordnota windener gie; ruimtelijk plan stedelijk ge bied Walcheren; startnotitie milieu-effectrapportage glastuin bouw; notitie Handhaving bestem mingsplannen buitengebied. De agenda en bijbehorende ver gaderstukken liggen ter inzage in het informatiecentrum van de provincie, Abdij 9 in Middelburg. Vrijdag 30 april tot en met woensdag 5 mei zijn alle kanto ren van de provincie gesloten. De bestuurders en hun ambtenaren hebben die dagen vrijaf vanwege Koninginnedag en Bevrijdingsdag. Er is weer een nieuwsbrief ver- schenen over het waardevol cul tuurlandschap Zak van Zuid-Beve land. Deze keer gaat de nieuws brief onder meer over de verdedi gingswerken die in De Zak zijn te vinden; over het waterschap en de beplantingen langs wegen en over stro- en hooivlechten, een volkskunst met een oeroude reli gieuze oorsprong. De nieuwsbrief is gratis verkrijg baar bij het informatiecentrum van de provincie, Abdij 9 in Mid delburg, tel. (0118) 63 14 00. Gedeputeerde Staten van Zee land hebben een voorontwerp van het Plan jeugdhulpverle ning 2000-2003 vastgesteld. In het plan is vermeld welke uit voerders van regionale voor zieningen voor jeugdhulpverle ning in 2000 voor bekostiging in aanmerking komen, hoeveel sub sidie zij maximaal zullen ontvan gen en, wanneer van toepassing, welke capaciteit zij hiervoor moeten leveren. Voor de jaren 2001, 2002 en 2003 wordt in het beleidsplan aangegeven welke wijzigingen hierin worden voorzien. Het voorontwerp ligt vanaf 29 april 1999 tot 7 juni 1999 ter inzage in het provinciaal informatiecentrum, Abdij 9, Middelburg. Een ieder kan tot 7 juni 1999 schriftelijk op de inhoud van het voorontwerp reageren bij Gede puteerde Staten van Zeeland, Postbus 6001, 4330 LA Middel burg. Gedeputeerde Staten van Zee land hebben aanvragen ontvan gen van Elf Atochem Vlissingen BV te Vlissingen om vergunningen Wet milieubeheer en de Wet verontreiniging oppervlakte wateren voor het veranderen van de inrichting door middel van het uitbreiden van het bestaande productenpakket met de produc tie van DMAB (dimethylamine boorhydride). De onderhavige productie zal worden uitgevoerd in de reeds aanwezige installatie, de Grignard. De inrichting is gelegen aan de Europaweg-Zuid te Vlissingen- oost, kadastraal bekend ge meente Vlissingen, sectie H, nr. 519 en sectie M, nrs. 675 en 738. De aanvragen worden op grond van de Wet milieubeheer gecoör dineerd behandeld. Gedeputeerde Staten en de Minister van Verkeer en Water staat hebben de vergunningen verleend met voorschriften ter bescherming van het milieu. De vergunningen liggen van 6 mei tot en met 16 juni 1999 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 8-17 uur en desgevraagd buiten kantooruren en bij Rijkswaterstaat directie Zeeland (kamer 156), Koe straat 30 te Middelburg, op werkdagen van 9-12 en 13 -16 uur en het gemeentehuis van Vlissingen, op werkdagen van 8.30-12.30 uur en 13.30-15.00 uur en (na telefonische afspraak 0118-487204) op woensda gavond van 17.15-20.15 uur. Degenen die bedenkingen heb ben-ingebracht tegen de ontwerp- vergunningen, de adviseurs die advies uitgebracht hebben over de ontwerp-vergunningen en belanghebbenden aan wie redeli jkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen de ontwerp-ver gunningen kunnen tot en met 17 juni 1999 tegen de vergunningen beroep instellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. De vergunningen worden op 18 juni 1999 van kracht, tenzij overeenkomstig art. 36 van de Wet op de Raad van State, juncto art. 8.81 van de Algemene wet bestuursrecht een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening is gedaan bij de Voorzitter van de Afdeling bestu ursrechtspraak van de Raad van State. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelicht ing en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot dhr. P.Wattel (tel. 0118- 631773). Groot is mooi? En Groot Speciaalzaak in vloer- en vensterdecoratie kromme weele 21-23 1 /j.. sox zonder autorijbewijs! Bent U het ook beu om steeds te moeten wachten op de bus? Moet U ook steeds door weer en wind om boodschappen te doen? Dan heeft U groot gelijk dot U kiest voor UW VRIJHEID, luxe en comfort, charme, duurzaamheid en veiligheid. Dat alles biedt U de Ligier AMBRA Kom een kijkje nemen en maak een proefrit. De Ambro en de koffie staan klaar. Voor snel info, bel: Noordland 29 (ind.terr. Noordlandseweg) Heinkenszand Tel. 0113-56 18 12 EÜSUBARU dealer voor midden zeeland NK ENS ZAND AUTOtBDKIJF Bestrijd mei ons het analfabetisme in de wereld In 1997 heel! he UCiN - dankzij vele giften - 39 ontwikkelingsprojecten kunnen steunen. Helpt u dit jaar ook? UNESCO -Centrum Nederland Oranje Nassaulaan 5. 1075 AH Amsterdam Tel (020) 673 01 00 E-matl ucnviantenho.nl Glas kan met veel gekletter in scherven vallen. Maar het kan ook smelten. Dat gebeurt met de 337 miljoen kilo glasafval die jaarlijks wordt ingezameld. Bijna 90% van alle huishoudens - een prachtig hoog getal - brengt gebruikt glas naar de glasbakken. Met veel gerinkel begint daar de cyclus die tot nieuw glas leidt. Want bij de produktie van nieuw glas beslaat de helft van de grond stof uit oud glas. Daardoor hoeft er veel minder zand. kalk en soda gebruikt te worden. Dat spaart de natuur. Het is dus waar dat scherven geluk brengen: een kapotte sambalpot kan gewoon weer een ketchupfles worden. Een lege wijnfles een volle. En een groentcpotje een augurkenpot. Zo komt van het één het ander. Wilt u meer informatie over recycling? Bel dan vooreen gratis brochure: 079-3449449. EEN BETER MILIEU /«v BEGINT BIJ JEZELF DAG EN NACHT BEREIKBAAR eigen rouwvervoer in binnen- en buitenland Gratis informatiepakket en wilsbeschikking Rouwcentrum in Middelburg en Vlissingen INFORMATIECENTRUM Begrafenissen en crematies VEERSEWEG 36 MIDDELBURG TEL. 0118-612868 Deze advertentie volledig ingevuld opsturen naar: Stichting Provinciale Kraamzorg Entadministratie Zeeland Antwoordnummer 176, 4460 VB Goes (een postzegel is niet nodig) H<Z mm mrrtic ksumzoqj

de Faam | 1999 | | pagina 7