Winkeliers Korte Geere- passage houden festival Kozzmik pakt het groot aan in Zeeland Réco Computer opent Service Centrum ALLE WINKELS VAN NODIGEN U UIT VOOR EEN GRATIS TE VERKRIJGEN: EEN MINI-PARTY IN 175 PRIMERA WINKELS IN NEDERLAND HM Schilderwerken voor particulieren en bedrijven In de Korte Geere en de Geerepassage in Mid delburg is het zaterdag 1 mei feest. De onder nemers van de winkelstraat hebben de koppen bij elkaar gestoken en een festival georgani seerd. De hele dag zijn er kraampjes met inte ressante aanbiedingen, worden er modeshows gehouden en het geliefde duo Muis en Leeuw verzorgt een optreden. Verloting Waterstanden 06-9771 Weerbericht 06-9775 Met de opening van vier kledingzaken on der de naam Kozzmik, hebben compagnons Frank de Bie en Hugo Barends meteen een heuse keten die een groot deel van Zee land bestrijkt. In volg orde van opening is er nu een Kozzmik in Hulst (Gentsestraat), Middelburg (Lange Delft), Vlissingen (Walstraat) en Goes (Lange Kerkstraat). Schoenen René Riemens, eigenaar van Réco Computer, heeft een winkel in de Middelburgse Segeers- straat waar computers, randapparatuur en ac cessoires verkocht worden. Als verkoopruimte geen probleem maar te klein voor de andere activiteiten van Réco. Onlangs kwam er 300 vierkante meter bij in de vorm van een pand aan de Oude Veerseweg. Kantoor, werkplaats en magazijn, ofwel Réco Service Centrum. Technisch advies Millennium Het Vlissingse schilderbedrijf HM Schilderwer ken heeft vrijdag haar eerste bedrijfswagen in gebruik genomen. Het bedrijf van Henk Mee- dendorp bestaat slechts enkele maanden maar groeit snel. „Ik heb zelfs al een personeelsad vertentie moeten plaatsen om schilders aan te trekken", vertelt Meedendorp. „Maar er heeft nog niemand op gereageerd. Voorlopig werk ik dus nog in m'n eentje". Brandschade Foto's op cd-rom bij De Grave in Souburg BOV-verkiezing in het teken van grensverleggend ondernemen Kledingzaak 'The Tube' organiseert tweewekelijks skatereizen Open dag bij Van Zweeden Motoren Rokers en niet-rokers hand in hand bij Strandpaviljoen De Oase Bel voor de dichtstbijzijnde Primera winkel: 0344 - 63 00 30 Woensdag 28 april 1999 FAAM/VLISSINGER 13 ten niet afgesloten en mogen we wel de straat op". Zestien ondernemers doen mee aan het festival en vullen zaterdag 1mei hun kraampjes met aan trekkelijke aanbiedingen. Ook worden er demonstraties ge geven van onder meer bordu ren met een naaimachine en airbrushen en bodypainten. „Dat laatste is onder voorbe houd", voegt Rona Verhage van Splendid toe. „Er moet natuurlijk wel publiek zijn dat zich wil laten beschilderen". Behalve kraampjes is er tij dens het festival een grote verloting waarmee prijzen zijn te winnen als een kofferset, naaimachines, een fototoestel, een lamp en kledingbonnen. Verhage: „Klanten ontvangen lootjes bij aankoop van een artikel bij de deelnemende „We zaten met een paar win keliers een kopje koffie te drin ken en toen ontstond het idee", vertelt Harm Dekker van Shop 6 in de Korte Geere. „Het festival heeft als doel om de straat extra te promoten". De winkeliers van de Korte Geere kunnen tijdens de tradi tionele braderie in Middelburg niet optimaal gebruik maken van hun straat. „Er mogen dan geen kramen op straat van de brandweer", vertelt Hanna van den Hout van Zipper kledingreparatie. „Nu zijn de andere winkelstra- HUISARTSEN Middelburg: Vrijdag tot 23 uur: L. v.d. Meer, Bellinkplein 7, tel. 639933. Zaterdag tot 23 uur: P.F. de Doelder, Bellinkplein 7, tel. 639933. Zondag tot 23 uur: L. v.d. Meer, Bellinkplein 7, tel. 639933. Woensdag tot 23 uur: S.A. van den Haak, Rouaansekaai 47, tel. 639933. Visites aanvra gen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur (zonder afspraak). Vlissingen: Vrijdag tot 24 uur: E. Kant, Saba laan 3, tel. 471017. Za terdag tot 24 uur: R Crama, Ho- geweg 107, tel. 413459. Zondag tot 24 uur: B. Bosch, Badhuis straat 81, tel. 412233. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreek uur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur (zonder afspraak). Souburg, Nieuw- en St. Joos- land, Arnemuiden, Gezond heidscentrum Middelburg-Zuid (praktijken van J.H. Vervloet, J.C. Ponten, J. Visser): Vrijdag tot 24 uur: J.F.M. Bergen, Kanaal straat 89, Oost-Souburg, tel. 461500. Zaterdag tot 24 uur: J.H. Vervloet, Roozenburglaan 20, Middelburg, tel. 627664. Zondag tot 24 uur: J. Visser, Wachttoren 19, Middelburg, tel. 627664. Visi tes aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende geval len van 12.30 tot 13 uur en van 17.30 tot 18 uur. Grijpskerke, Gapinge, Oostka pelle, Serooskerke, Vrouwen polder, Veere en Zanddijk: Vrij dag: G. Rullens, Dorpsstraat 2, Oostkapelle, tel. 581276. Zater dag, zondag en woensdag: R. van Tol, Markt 12, Veere, tel. 501271. Aagtekerke, Biggekerke, Dom burg, Koudekerke, Meliskerke, Westkapelle en Zoutelande: Vrijdag tot 18 uur: F. van Eede, De Casembrootstraat 24, West kapelle, tel. 571234. Van vrijdag 18 uur t/m zondag 24 uur: W. Spekhorst, J. W. Schuurman straat 6, Domburg, tel. 581271. West- en Midden-Walcheren: Vrijdag, zaterdag en zondag: B. Bouwense, Valkenisseweg 42, Biggekerke, tel. 552190. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: Vrijdag, zater dag en zondag: M.H. Rackwitsz, Volderijlaagte 1, Middelburg, tel. 635688. Woensdag: R. Claessen, Langeviele 47, Middelburg, tel. 650510. APOTHEKEN Middelburg: van vrijdag 8.30 uur tot de vrijdagmorgen daaropvol gend (geopend van 8.30 - 18 uur): Apotheek Welsinge, J.W. Thibautstraat 45, tel. 623298. Vlissingen: van vrijdag 8.30 uur tot de vrijdagmorgen daaropvol gend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek Souburg, C. van Perestraat 1, tel. 461593. VERLOSKUNDIGEN Vlissingen en Oost-Souburg: Van donderdag 20 uur tot zondag 22 uur: S. v.d. Kaaden, tel. 471140. Middelburg: Van donderdag 20 uur tot zondag 20 uur: J. Dijdijk, tel. 626045. DIERENARTSEN Kleine huisdieren: (gezelschaps dieren): Vrijdag, zaterdag en zon dag: A.J. Ruys, Stadsschuur 7, Middelburg, tel. 613118. Spreek uren zonder afspraak: 11-12 uur en 17-18 uur. Dierenartsenpraktijk Middel burg: (grote huisdieren) tel. 633803. Visites aanvragen van 8- 9 uur. Dierenartsenpraktijk Oostka pelle: Oude Domburgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 581443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. Dierenartsenpraktijk Melisker ke: (kleine huisdieren): Kelder- weg 1, tel. 592838. Dierenarts A. Meijns, Oostka- pelseweg 12, Grijpskerke, tel. 593060. Zaterdag en zondag: dienst. winkeliers. De helft van het lootje moet in een bus bij het podium op het Geereplein worden gedaan. Om 15 uur is de prijsuitreiking van de verlo ting". Behalve dat de straat feestelijk is aangekleed met planten en vlaggetjes is er ook voor amu sement gezorgd. Op het Gee replein is een podium ge bouwd waar om 11, 12, 14.15, 15 en 16 uur modeshows wor den gehouden. De kleding die is te zien is af komstig van de winkeliers uit de Geere en de modellen zijn van modellenbureau Alliène uit Vlissingen. Speciaal voor kinderen geeft het populaire duo Muis en Leeuw om 13 uur een optreden op het Geere- pleintje. „Na afloop gaan we het festi val evalueren", blikt Harm Dekker vooruit. „Ik denk dat het festival voor herhaling vatbaar is. Mis schien dat we in de toekomst één of twee keer per jaar zo'n evenement gaan organiseren. Mogelijk dat we er dan ook een thema aan verbinden". Het Korte Geere Passage Fes tival begint zaterdag 1 mei om 10 uur. Muis en Leeuw zijn ook van de partij op het eerste Korte Geere Passage Festival. foto La Linea Omdat het ondernemersduo ook eigenaar is van de Inter- sportzaken in Goes en Vlissin gen, blijft het voorlopig bij de ze vier winkels. Frank de Bie over Kozzmik: „Het concept van Kozzmik is geen verlengstuk van Inter- sport. Hoewel er in de sport- kieding behoorlijk veel modi- sche trends zijn, overlappen de collecties elkaar niet. Bij sportkleding heb je bijvoor beeld vaak dat een merk breeduit op een jack of shirt staat. De kleding van Kozzmik is mo de en daar past wel naams vermelding bij, maar veel klei ner. Toch zijn de merken voor ons heel belangrijk. Daarmee geef je aan waar je staat als zaak en op wie je je richt. Voor ons is dat het middensegment. Be taalbare jeans van Big Star, Dobber en Casucci. Dat laat ste merk is trouwens marktlei der in Italië. Dat hoeft nog niets te zeggen voor Nederland, maar het geeft wel aan dat het een lijn is die zich kan meten met de grote jongens. Andere vaste merken zijn Gas, Rigs en binnenkort ook Gap. Voor de dames ligt het accent op Miss Sixty, Indian Rose en Cimmaron". Alle zaken hebben hetzelfde, strak vormgegeven interieur en geven ook wat de collectie betreft een zelfde beeld. „Dat komt soms niet helemaal goed uit", legt De Bie uit. „Sommige merken waren al bij anderen exclusief voor die plaats. Omdat we geen verschil wil len betekent dat bijvoorbeeld dat een merk als Diesel, dat in Hulst wel in de zaak mocht, maar in Middelburg, Vlissin gen en Goes niet, er in de toe komst in Hulst dan ook uit gaat. Wel komt er in het najaar van Diesel een schoenencollectie in onze winkels. De schoenen afdeling is nu nog maar be scheiden van omvang, maar kan afhankelijk van hoe het loopt, moeiteloos uitgebreid worden. Voor de kleding we ten we wel voor wie we inko pen. De groep vanaf veertien jaar met een uitloop naar, zeg veertig jaar. Hoewel jeans na tuurlijk door alle leeftijden ge dragen wordt. Het belangrijkste is dat we met Kozzmik gewoon een ei gen gezicht in Zeeland hebben met een collectie merken die er wezen mag". Voor wie wil weten waar de naam Kozzmik vandaan komt, nog dit. Het betekent niet echt iets, maar het 'bekt' lekker en heeft door de associatie met kosmonau ten en kosmos iets extra's. Drie jaar geleden begonnen en nu al zo'n grote uitbrei ding. Het gaat dus goed met de zaak „Dat mag je wel zeg gen", glundert Riemens. „En dat in een branche waar de nieuwe zaken als paddestoe len uit de grond komen. Voor ons het bewijs dat we het goed doen. Het service cen trum is een verlengstuk van de winkel. We hebben veel re- paratiewerk en uitbreidingen en met het nieuwe pand zijn we af van al het heen en weer gesjouw. Indirect is het ook goedkoper voor onze klanten, want we wilden ook wel bij mensen thuis de problemen oplossen, maar mét voorrij- kosten. En dat vonden de meesten toch wat te gek. Vijf dagen per week kan nu ieder een, bij wijze van spreken met z'n PC onder de arm, aan de Oude Veerseweg terecht. Al leen niet op zaterdag, dan is het spitsuur in de winkel". Computers en alles wat er mee te maken heeft is voor de geïnteresseerde leek nog steeds een tamelijk ingewik kelde materie. „Daarom heb je ook specialisten nodig", zegt Riemens. „Als ik een raar rammeltje in mijn auto hoor, ga ik toch ook naar een garage. Je kunt zelf wel van alles proberen, maar misschien maak je de zaak al leen maar erger. In de winkel merk je dat verschil in kennis ook goed. De een komt binnen en geeft meteen toe dat ie' niet weet hoe het heet, maar wel kan uitleggen wat het moet doen. En de ander weet precies waar hij over praat en is in vijf minuten de zaak weer uit. Voor mij maakt dat geen ver schil. Elke klant heeft recht op een technisch juist advies, op kwaliteit en op service. Of het nou om vijf of vijfdui zend gulden gaat, een klant is een klant. Typische prijskopers, die stad en land afbellen voor de goed koopste apparatuur, komen hier toch niet. Die vinden mij te duur. Dat geeft niet, ik heb liever klanten die vertrouwen hebben in de zaak. Dat maakt het verschil tussen klanten en kopers. Als je weer de verge lijking maakt met een garage, dan weet je bij een goed adres dat garantie en service onder deel zijn van je aankoop". Over garantie gesproken, het millennium probleem valt daar ook onder? „Natuurlijk, alle apparatuur die hier ver kocht wordt is gegarandeerd millennium-bestendig", bena drukt Riemens. „Daarnaast kunnen we be staande apparatuur nakijken op te verwachten problemen. Dat gaat, net als bij reparaties, op basis van een alge.meen onderzoek. Dat kost vijftig gul den. Is het snel op te lossen, dan ben je voor dat bedrag klaar. Zo niet, dan wordt in overleg met de klant verder gekeken wat we gaan doen. En daar hebben we nu eindelijk ook genoeg ruimte voor zodat de winkel gebruikt kan worden voor de verkoop. Na'ruim twintig jaar voor een baas te hebben gewerkt heeft Henk Meedendorp uit Vlissin gen de stoute schoenen aan getrokken en is hij een eigen schildersbedrijf begonnen. „Ik had alle papieren en ben ge woon maar begonnen", ver telt Meedendorp. „Ik werk voor particulieren, bedrijven en aannemers en heb al met een vanaf het begin veel werk. Het gaat allemaal heel erg hard, vandaar ook dat ik nu maar een bedrijfswagen heb aangeschaft". Meedendonk is niet alleen bekwaam als schil der. Ook glaszetten en behan gen beschouwt hij als zijn vak gebied. „De belangrijkste troef van mijn bedrijf is het nako men van afspraken", doet Meedendonk uit de doeken. „Dat staat bij mij echt hoog in het vaandel. Als je om negen uur afspreekt moet je er ook echt zijn. Dat wordt door de klanten heel erg op prijs ge steld". Voordat Henk Meedendorp een opdracht aanneemt, maakt hij eerst een offerte. „Dan weten mijn klanten waar ze aan toe zijn. Momenteel heb ik heel veel kleine op drachten bij mensen thuis. Dat is leuk omdat het erg afwisse lend is". Meedendorp vindt niet alleen werk in Vlissingen en omstre ken maar is zelfs buiten de provincie actief. „Ik heb me zo'n beetje gespecialiseerd in het herstellen van brandscha de. Bij brandschade is het zo dat de klanten willen dat de scha de zo snel mogelijk hersteld is. Door mijn ervaring kan ik snel handelen in dat soort geval len. Niet alleen de zichtbare schade moet hersteld worden maar vooral de geur moet ook verdwijnen. Na een brand is vaak nog lang daarna een brandlucht te rui ken. Dat willen de klanten zo Henk Meedendorp van HM Schilderwerken met zijn nieuwe be drijfswagen. foto Jaap Wolterbeek snel mogelijk kwijt". Ook hier geldt voor Meedendorp het devies: klantvriendelijkheid. Meedendorp: „Ik heb ook al tijd precies bij me wat ik nodig heb. Dan hoef je niet steeds van het karwei weg om iets op te halen in de werkplaats. Ik wil nu alleen in de regio wat meer naamsbekendheid krij gen. Vandaar ook de auto met reclame". Bij Foto Video Kees de Grave in Oost-Souburg kunnen foto's op cd-rom of diskette worden gezet. De foto's kunnen dan bij de klant thuis eenvoudig op het scherm worden bekeken en be werkt. Een soft-ware programma wordt gratis bij de cd-rom of diskette geleverd. Een diskette met foto's kost 5,- en een cd- rom 14,-. Nieuw bij Kees de Grave is ook de privilege card. Met deze kaart krijgen klanten die een Spector kleurenfilm laten ontwikkelen en afdrukken altijd gratis een nieuwe film. Boven dien wordt er gratis een dubbelprint meegeleverd bij het af drukken van de film. Bij een enkele print ontvangen de kaart houders spaarpunten. Deze week ontvangen ongeveer 1300 bedrijven in Midden- Zeeland een aanmeldingsformulier voor de verkiezing van het bedrijf met de Beste Ondernemers Visie (BOV). Na het enorme succes van vorig jaar, is de wedstrijd ook dit jaar weer georga niseerd door de Junior Kamer Walcheren. Kandidaten kunnen hun eigen invulling geven aan 'grensverleggend ondernemen'. Het thema kan bijvoorbeeld betrekking hebben op exporteren, het gebruik maken van nieuwe technieken, het aanboren van nieuwe markten, het introduceren van een andere werkwijze of het samenwerken met andere bedrijven in binnen- en buiten land. Uit de aanmeldingen selecteert de Junior Kamer tien be drijven die worden voorgedragen aan een vakkundige jury. De ze jury bepaalt uiteindelijk welk bedrijf in Midden-Zeeland de trofee bemachtigd. Skaters in de regio hoeven zich niet meer tevreden te stellen met alleen de toestellen in de buurt. Ernest de Putter, eigenaar van de kledingzaak 'The Tube' in Middelburg, geeft hen de kans om hun grenzen te verleggen. Hij organiseert namelijk een keer in de twee weken een skate-reis naar Antwerpen. De Putter: „Er is daar een groot overdekt skate-park met alle mogelijk denkba re toestellen, piramides en ramps waarop de skaters zich kun nen uitleven. Er zijn daar veel meer mogelijkheden om maxima le lol te beleven." De reis is zowel voor inline-skaters als voor skateboarders. De Putter organiseert al vanaf eind vorig jaar el ke twee weken een reisje. Daarvoor deed hij dit alleen in de va kanties, maar omdat de belangstelling zo groot was, werd er besloten om vaker reisjes te organiseren. Om de prijs hoeven de skaters het niet te laten, een reisje kost maar ƒ27,50. Skaters kunnen zich inschrijven bij de winkel in de Segeersstraat. Van Zweeden Motoren aan de Nieuwe Vlissingseweg in Mid delburg houdt zaterdag 1 mei van 10 tot 16 uur een open dag. Deze open dag staat in het teken van het nieuwe motorseizoen Aan den open dag verlenen diverse bekende leveranciers hun medewerking. In een eigen stand geven zij de hele dag demon straties van hun producten. Tijdens de open dag geeft Van Zweeden twintig procent korting op de banden van Continental en Metzeler. Daarnaast is er ook een grote opruiming van motorkleding, inclusief helmen, hand schoenen en leren jassen. Grote publiekstrekker is volgens eigenaar Sjaak van Zweeden de Suzuki TL 1000 R racemotor die vorig jaar op Eurosport te zien was toen Van Zweeden samen met het Herman Verboven Racing Team succesvol deelnam aan de vierentwintig uur van Franchorchamps en de Bol d'Or. Bij Strandpaviljoen De Oase aan het Westerstrand in Dom burg, is de ventilatie zo goed dat zowel rokers als niet-rokers zonder problemen met elkaar in één ruimte kunnen verblijven. Het ventilatiesysteem is onlangs onderzocht door de Koninklijke Horeca Nederland. Het bedrijf haakt daarmee in op een veel ge hoorde klacht van bezoekers ten aanzien van tabaksrook. Over het algemeen betekent dit dat de ventilatiesystemen voor ver betering vatbaar zijn. Koninklijke Horeca Nederland ontwikkelde een programma om de ventilatie bij de bedrijven van haar le den te verbeteren. Dit programma heet 'Gewoon Gastvrij' en bestaat uit een onderzoek door een onafhankelijk expert, een advies en een evaluatie. Hieruit bleek dat de ventilatie bij De Oase uitstekend is. Eigenaar J.A. Casteleijn heeft als bewijs voor zijn goede ventilatiesysteem een schildje ontvangen. J.A. Casteleijn van Strandpaviljoen De Oase. (advertentie) Prime ra

de Faam | 1999 | | pagina 13