XPOSITIES n Vrijheid centraal op Zeeuws Bevrijdingsfestival Benefietconcert voor Ambon Zevende Bluesfestival in Kwadendamme Kamikaze Freak Show in de Piek Er staat dinsdag 4 mei een ziekenwagen voor de deur van de Stadsschouwburg in Middelburg want met Hans Dorrestijn kan je het immers nooit zeker weten. In het seizoen 1997/1998 kon de theatertournee van Dorre stijn niet doorgaan omdat hij ernstig ziek werd. Maar gelukkig is Dorrestijn een taaie en speelt hij dit seizoen alsnog zijn geplande tournee. fill X J/ Hans Dorrestijn viert oud en nieuw in Stadsschouwburg DONDERDAG 20 APRIL ZATERDAG 1 MEI ZONDAG 2 DINSDAG 4 MES WOENSDAG 5 REGIONALE sni DOMBURG GRIJPSKERKE HEINKENSZAND ÖGSTKAPILLI OOST-SOUBURG RITTHEM SINT LAURENS VEERE ttjssiiifiiais IfiSSENKERKE Frans Bauer weer 'ns in Zeeland 1 II mil ifMp /evw Voor de meeste fans van Frans Bauer in Zeeland geen nieuws, maar we melden 't toch nog maar even: zaterdag 8 mei geeft hij zijn concert special in De Stenge te Heinkenszand. In het Vlissingse Arsenaaltheater wordt zater dag 1 mei een benefietconcert gegeven waar van de opbrengst is bestemd voor Ambon, de zusterstad van de gemeente Vlissingen. Op het concert spelen maar liefst dertien bands. Vrijheid maak je met elkaar' is het thema van het Bevrijdingsfestival Zeeland dat woensdag 5 mei in Vlissingen wordt ge houden. De Vlissingse binnenstad staat 5 mei bol van de activiteiten. Zo is de Zeilmarkt om gedoopt tot 'plein van de vrede', wordt op het Rondeel een vrijmarkt gehouden en is het Bel lamypark als vanouds het poppodium. Op het podium treden klinkende namen als Romeo, Rory Block en Salsa Qui op. In het kader van de 'World of Pain tour' treedt donderdag 29 april The Kamikaze Freak Show op in de Piek in Vlissingen. Het optre den begint om 22 uur en kaarten kosten 17,50. Een optreden van de Kamikazes staat garant voor een stevige dosis gruwelige acts. De show is dan ook niet aan te raden voor mensen met een zwakke maag. Het zevende Bluesfestival van Kwaden damme is in aantocht. Het is het enige bluesfestival dat Zeeland kent. Kwaden damme is thuishaven van The Juke Joints en deze Zeeuwse 'masters of rock rollin blues' zijn nauw bij de organisatie betrokken. Vrijdag 7 en zaterdag 8 mei wordt het gehouden. Op zaterdag Musicals Woensdag 28 april 1999 FAAM/VLISSINGER 11 Donderdag 29 april tot en met woensdag 5 mei Stadsschouwburg, Middelburg; Ain't Misbehavm, musical met Demse Jannah en Marjorie Barnes. 20 uur. Podium 't Beest, Goes; Stuffed Puppet Theatre, 'Molière', tragi-comedie met poppen en acteur, 20.30 uur. De Piek, Vlissingen; The Kamikaze Freak Show, 21 uur De Piek, Vlissingen; Nofit Festival, optreden van tien bands in uiteenlopende genres, 14 uur. Dansschool Janvier, Goes; Theatergroep Delta, 'Ft-U-Ready!', 16 uur. Café 't Geintje, Middelburg; Two Tones. 20 uur Café 't Schuttershof, Middelburg; Formatie Move 'All Star Band'. 22.30 uur. Café Brooklyn, Middelburg; The Per, Zeeuwse band, 24 uur. De Drukkery, Middelburg; Latin Connection, Zuid-Amerikaanse muziek, 14.30 uur. Arsenaaltheater, Vlissingen; Benefiet concert Stedenband Vlissingen-Ambon, 'Saudara-Gandong', 18.30 uur. Feesttent Grijpskerke; N8werk, zeeuwstalige formatie (voorheen Surrender). Hard to Handle, covers en De Tostiband, rocksongs in het brabants dialect, 19 uur. Stadsschouwburg, Middelburg; Het Nationale Toneel, 'Tweeduister', 20 uur. Minitheater, Middelburg; Het Middelburgs Theater, toneelstuk 'Verf', 20.30 uur. Lady Madeleine, Middelburg; Koffieconcert door het Blokfluitensemble van de Zeeuwse Muziekschool, renaissance- en barokmuziek, Weense klassiekers, Zuid- Amerikaanse jazz en rock en roll, 10.30 uur. Arsenaaltheater, Vlissingen; Tophit Blues Estafette, 15 uur. Stadsschouwburg, Middelburg; Dansend Hart, 'Geen Assepoes', dansvoorstelling, 15 uur. Arion Hotel, Vlissingen; Minor Swing, Hot Club de France en jazz, 17 uur Strandpaviljoen Panta Rhei, Vlissingen; Man met Schaap, semi-akoestische rockco- vers, 17 uur. Stadsschouwburg, Middelburg; Hans Dorrestijn, een reprise van zijn programma 'Oud en nieuw onvervuld verlangen', 20.30 uur. Centrum, Vlissingen; Bevrijdingsfestival met optredens van Salsa Aqui, Stormtroe pen, The Painting Daisies, Kendread and The Revivals, J.W. Roy The One Night Band, Dansen voor Vrijheid, Romeo en Rory Block, vanaf 13.30 uur. Arsenaaltheater, Vlissingen; 'Bwaka Nzotu', musical van een groep zwarte Afrikanen uit Brussel, 14.30 uur. St. Jacobskerk, Vlissingen; Musical- en Operettegroep Papilion, fragmenten uit'Les misérables', 1430 en 16 uur. E lllllil MÉ I Donderdag 29 april tot en met woensdag 5 mei Marie Tak van Poortvliet Museum, Ooststraat 10a, Lucie van Dam van lsselt(1871- 1949), 'Meizoentjes' schilderijen en andere werken uit haar beginperiode. Di. t/m zo. van 13-17 uur. Badhotel, Domburgseweg 1a, Machteld Tuinstra, schilderijen'Zee land ingelijst' Dagelijks van 12-23 uur. Kunstuitleen De Bevelanden, Wijngaardstraat 3, Zeeuwse kunstenaars, diverse wer ken. Wo. t/m za. van 13-17 uur. Museum voor Zuid- en Noord-Beveland, Singelstraat 13, 150 jaar Koninklijk Me disch Genootschap. Di. t/m vr. van 10-17 uur. Za. van 13-16 uur. Stadskantoor, Oostsingel 2, Kunstenaars-collectief Atelier Herenplaats, 'Outsider art'. Ma. t/m do van 9-17 uur. Vr. van 9-12 uur. Galerie Van den Berge,-Wijngaardstraat 3, Thorvaldur Thorstein; 'Visiting hour' instal latie fotowerken. Cécille Verwaaijen;schilderijen. Do. en vr. van 13.30-17 30 uur. Za. van 13-17 uur. Zijdemuseum, Kerkstraat 1, Satya Paul, collectie van de Indiase mode-ontwerper. Di. t/m za. van 13.30-17.30 uur (vanaf 1 mei). 't Kunstuur, Dorpsstraat 43, Marthy van der Werff; gouaches en aquarel. Pat Rolff; maskers. Wo. en do. van 13-18 uur Vr. van 13-18 en van 19-21 uur.Za van 10-12 uur en van 13-16 uur. Galerie llona, Dorpsstraat 23-25, llona Schmit, naïeve schilderijen. Za. van 14-17 uur. Depot, 't Zanddorp 68, Willem Pastoor; sieraden. Bart Stuart; beelden. Zo. en ma. van 14-17 uur. De Vleeshal, Markt, Holland Kindergarten Japan Bondage, samengesteld door Camiel van Winkel. Di. t/m zo. van 13-17 uur (t/m 2 mei). Kabinetten van de Vleeshal, Zusterstraat 7, Paul Kooiker, 'Utrechtse krop' collectie medische fotografie Utrechts Universiteitsmuseum. Di. t/m zo. van 13-17 uur (t/m 2 mei). Galerie 'T', Turfkaai 25-27, Juul Kortekaas, 'Ode aan de Iris' een 12 meter lang schil derij. Do. t/m za. van 11 -16 uur (t/m 30 april). Zeeuws Museum, Abdij, Lucie van Dam van Isselt (1871-1949), 'Meizoentjes' schilde rijen, aquarellen en tekeningen uit haar Haagse tijd. Ma. t/m za. van 11-17 uur. Zon- en feestdagen van 12-17 uur. Vensters Caesuur, Lange Noordstraat 67, Bavo Olbrechts. 'Monster-monster' tekenin gen. 24 uur per dag. GHL, Gravenstraat 63, Els Snijder. Di. t/m zo. van 13-17 uur (t/m 2 mei). Galerie De Ruimte, Kinderdijk 10, Peter Donkersloot, portretten. Vr. t/m zo. van 13-17 uur (t/m 30 april). Wandelkerk, Onder de Toren, 'Cultureel erfgoed in beeld, honderd jaar KNOB'. Dage lijks van 11-17 uur Zeeuwse Bibliotheek, Kousteensedijk 7, Karina Leijnse en Anda van Riet, 'Natgoed'. Ma. van 17.30-21 uur. Di.t/m vr. 10-21 uur.Za. van 10-13 uur. Brooymans Van de Gruiter, Langeviele 29, Karina Leijnse en Anda van Riet, 'Wit goed' Ma. vanaf 12.30-17.30 uur. Di. t/m za. van 9.30-17.30 uur (vanaf 30 april). Galerie 't Haentje te Paart, Spanjaardstraat 19, Digna Blaauw, 'Mode in klei'. Do., za. en zo. van 14-16.30 uur De Drukkery, Markt 51Menno de Nooijer en Paul de Nooi/er, fotografie. Ma. van 11 - 18 uur. Di., wo. en vr. van 9-18 uur. Do. van 9-21 uur. Za. van 9-17 uur. Zeeuws Biologisch Museum, Duinvlietweg 6, Wim Krul; zwart-wit foto's. Willem En- zinck; gedichten. 'Ballade van het hout'. Zo. en di. t/m vr. van 10-17 uur. Ma en za. van 12-17 uur. Verzorgingshuis De Zoute Viever, Dongestraat 1Willemien van Nassau-Damen, Madeleine Voeten Ineke Holtkamp-van de Kreeke, olieverfschilderijen. Thea Vreeke, sprookjesvoorstelling. Tijdens kantooruren. Watertoren, Vlissingsestraat 239, Jasper Goedman, Raymond Minnen, Jan van Asbeck. Peter Vermeulen en Bo de Jong, pre sentatie van vijf solotentoonstellingen. Vr t/m zo. van 12-17 uur (t/m 2 mei). Fort Rammekens, Rammenkenshoek, Expositie in het kader van honderd jaar Staats- bosbeheer. Di. t/m zo. van 13-17 uur. Boerderijgalerie De Osseberg, Singelweg 11Anneke Coppoolse; keramiek. Mieke F/e/m/c/r; schilderijen Go de Graaf; schilderijen. Ma. t/m za. van 14-17 uur. Museum De Schotse Huizen, Kaai 25-27, Liesbeth Boone-Davidse; foto's. Frans Din- gemanse; 'Messen', antieke Zeeuwse Mesheften Collectie van de Schotse huizen en particuliere collectie, 'Mutsen', die horen bij de Zeeuwse streekdrachten. Ma, t/m za, van 12-17 uur. Zo. van 13-17 uur. Stedelijk Museum, Bellamypark 19, Frans Maas (1903-1977), een overzicht van zijn werk. 'Schatten uit de Schelde', tentoonstelling over de wrakopruiming in de Wester- schelde. Ma. t/m vr. van 10-17 uur.Za. en zo. van 13-17 uur. Galerie Hannelore Meijaard, Hendrikstraat 8, Guido Metsers, objecten en schilderijen Vr. t/m zo. van 14- 17 uur. Arsenaaltheater-restaurant, Arsenaalplein 7, Jack Gravemaker, potlood- en pentekeningen. Dagelijks. Hotel Arion, Boulevard Bankert 266, Lex de Meester, air- brushes. Dagelijks van 12-14 uur en van 18-21.30 uur, (vanaf 1 mei). Galerie De Praktijk, Voorstraat 15, Berry Kuiper, 'Meesterlijk'olieverfschilderijen. Don derdag, vrijdag en zaterdag van 13-17 uur (t/m 1 mei). Géén bliksemconcert, maar een avondvullend program ma. De Frans Bauer Concert Special duurt vier uur, waar van hij zelf ongeveer vijf kwar tier op het podium zal staan met zijn live zesmans orkest The First Showband. Alle gro te hits komen aan bod, waar onder diverse titels van zijn meest recente succesalbum 'Wat ik je zeggen wil'. Tijdens zijn twee jaar durende toernee langs nagenoeg alle bekende theaters in ons land en de recente reeks Ahoy-con- certen kreeg de populaire zan ger meer dan 200.000 bezoe kers in de zaal. In vervolg hier op de optredens in de provin cie, waarvan nu dus ook in Fleinkenszand. Flet concert wordt onder meer onder steund door het driekoppige feestorkest 'One Two Trio', on der meer bekend van de hits 'Juffrouw Toos' en de meest recente hitsingle 'Tien kleine tuinkabouters'. Flet voormalig straatorkest speelt alles door elkaar en staat garant voor 'n goeie warming-up. Kaarten kosten 39,50 en zijn verkrijgbaar aan de zaal in Fleinkenszand, telefonisch te bestellen via 0113-561865 of via de Bito-ticketlijn, tel. 0181- 276201. Op het benefietconcert treedt een groot aantal bands op. Achtereenvolgens stappen Flivver, Call me All, Dedica tion, Calua, Eyeless, South Side, Ready For Take Off, Franciss Parr, Geerts Parkeer beleid, H.ou.j.s.t.d. band, Re make, Massada en Cheeky Blighters op. Toegangskaarten zijn voor 25,- te koop bij de WV-Vliss- ingen, Mae Uku in Oost-Sou burg en aan de zaal. The Kamikaze Freak Show. Flet Bevrijdingsfestival begint om 13.30 uur met een optre den van Salsa Qui op het Bel- EMHnBUKBnUMnBBBHBBflBBBnaHnBaBHBRMBBEnMH lamypark. De band mixt Zuid- Amerikaanse klanken met jazz in de traditie van de New York Romeo treedt op in Vlissingen. Hans Dorrestijn en pianist Frans Ehlhart vieren samen oud en nieuw. foto Ulbo de Sitter Oudejaarsavond met Dorre stijn is anders. Allereerst is het om te lachen maar toch bekruipen je gevoelens van twijfel en angst dat het alle maal nog erger zal worden. Dorrestijn bezingt met knar send hart de jaar-, nee zelfs de eeuwwisseling. Zijn pianist en vriend Frans Ehlhart speelt het feest mee en dat geeft de avond een lichtere toets. Maar muziek, liedjes, grappen zelfs God kunnen niet verhinderen dat het publiek af en toe het zweet uitbreekt bij de aanblik van een man die een lachende dans uitvoert op zijn eigen graf. De voorstelling van Flans Dorrestijn in de Stadsschouw burg in Middelburg begint om 20.30 uur. Zoals de naam al aangeeft, bestaat de Kamikaze Freak Show uit een stel freaks die nog veel freakerigere stunts uithalen. Wat te denken van Power Tool, de dwerg die rus tig iemand op een stoel het podium over trekt alleen met behulp van zijn penis? Of Cap tain Playdo, de Noorse man van elastiek, die elk gewricht in zijn lijf in en uit de kom kan trekken. De groep bestaat ver der nog uit Trash, Yum Yum the Pinhead, Musical Director Pinkie Pinkie en initiatiefne mer Prince of Pain, die onder meer het wereldrecord 'mees te spijkers in het hoofd gesla gen' op zijn naam heeft staan. Denk verder nog in termen als levende maden, voor, gebro ken glas, zwaarden en maag inhouden. Het mag duidelijk zijn: deze show is niet be stemd voor mensen met een zwakke maag. De voorstelling van The Kamikaze Freak Show is te vergelijken met de 'Jim Rose Circus Side Show', die onder meer optraden tijdens Pinkpop. Maar de Kamikazes gaan net wat verder: „After seeing the Kamikazes it makes Jim Rose look like a children's circus", schreef de Berliner Post er al over. Sinds de op richting in 1996 tourt de groep bijna onafgebroken door Eu ropa. Tijdens deze Nederland se tour treden ze op in vrijwel alle grote zalen als Paradiso en de Effenaar. Hierna trekken de Kamikazes verder de we reld in met geplande tours door de Verenigde Staten, Ca nada en Australië. Kaarten voor het optreden in de Piek zijn telefonisch te reserveren, tel. 0118-416791. We maken er nu al melding van op onze Breed- uit-pagina. Want kaarten zijn van af heden in voor verkoop. Ze zijn verkrijgbaar bij de VVV's Goes en Middelburg, bij café de Pom- pe aan de Grote Markt te Goes en bij Attent Kwa dendamme. Tele fonisch bestellen kan ook en wel via Pedaal Pro ductions, tel. 0118-455369. Het Bluesfestival Kwadendamme heeft niet alleen binnen Zeeland bekendheid. Ook veel zuiderburen weten de weg naar het dorp in de Zak van Zuid- het achtste bluesfestival van Kwadendam- Samuel Eddy: een van de trekpleisters op Beveland te vin- me. den. Begrijpelijk dus dat ook Belgische musici van de partij zijn. Chilly Willy bijvoorbeeld. Deze band opent het festival vrijdag avond met muziek in de stijl van de Red Devils en Guy For syth. Eveneens vrijdagavond treedt Marcel Scherpenzeel met band op. Hij wordt be schouwd als de Nederlandse Stevie Ray Vaughn. Het optre den staat in het teken van de pas uitgebrachte CD. The Juke Joints sluiten de eerste festi valavond af met gedreven rockrollinblues. Dezer dagen bracht de Zeeuwse band zijn nieuwe CD 'Walking down Memphis' uit. De schijf werd grotendeels opgenomen in de legendarische Sun Studio in deze Amerikaanse stad. Een andere Zeeuwse formatie opent het programma op za terdag. Vanaf 14.00 uur speelt als eerste de Zuid-Bevelandse band Busted. Een flinke ploeg muzikanten met blazers. Ze spelen bekende nummers. Verder op zaterdag een optre den van een Belgische band, te- weten Blues Lee. De groep speelt energiek en was vorig jaar op het festival van Peer te beluisteren. Nieuw is het op treden van de Schotse band Nimmo Brothers. De groep is op tour door Nederland en zal foto N. Georgiew zeker de liefhebbers van Hoax aanspreken. Het zware ge schut heeft de festivalorgani satie voor het laatst bewaard. Boys Small met The Bluesfac- tory bijvoorbeeld. Deze ne- genmans-formatie uit de USA heeft enkele mensen binnen de gelederen die meewerkten aan de CD 'This Time No Lies', door muziekblad 'Oor' wel be stempeld als de beste Blues- CD van 1998. In Kwadendam me verder een optreden door de Ierse bluesrocker Samuel Eddy and Band, bekend van Parkpop en andere grote Eu ropese festivals. Ook uit de USA U.P. Wilson, de 66-jarige bluesman uit Louisiana. Peter Kempe en zijn mensen van de organisatie zijn er fier op hem op het festival te hebben. De finale van het Bluesfestival wordt verzorgd door de Vibro- tones. Deze Nederlandse band timmert momenteel bijzonder hard aan de weg en speelt ge dreven roots'n roll in de stijl van de Paladins en de Seat- sniffers. Vorig jaar stond Kwa dendamme met zijn vele festi valbezoekers ervan op z'n kop! Kortom: een programma met klasse. Plaats van handeling is het plaatselijke sportveld waar een grote festivaltent, met al les erop en eraan, wordt op getrokken. salsa zoals die in de jaren zes tig aan de andere kant van de oceaan furore maakte. Na Sal sa Qui is het tijd voor rap van eigen bodem met de Storm- troepers. Het Zeeuws-Vlaam- se rap-trio heeft onlangs een platencontract gesloten met het Vlissingse label DSFA en presenteert op het Bevrij dingsfestival haar eerste sing le 'Zomer in Zeeland'. De Stormtroepers staan garant voor sterke teksten waarin de nodige humor de rode draad vormt. DJ drs. P. zorgt voor de juiste beat. De Stormtroepers worden om 16.20 uur opgevolgd door de Painting Daisies, een Canade se band met een stevige mix van rock, folk en jazz. De vier- vrouws-band groeide van het akoestische singer-songwri- ter-werk naar een elektrische funky groove. Reggae van Vlissingse bodem is er om 17.30 uur met Kend read and the Rivivals. Country en soul is er om 19.15 uur met J.W. Roy and The One Night Band. De band speelt een combinatie van country-roots en hemeltergende soul. Van 20.45 tot 20.15 uur wordt er op het Bellamypark ge danst voor de vrijheid. Vanaf 20.30 uur is het podium gere serveerd voor Romeo. De ra zend populaire band vliegt met een helikopter naar Vlis singen voor een stevige act en een krasse statement. Vanaf 22.15 uur is het tijd voor de grote uitsmijter van het Be vrijdingsfestival 1999: Rory Block. De Amerikaanse folk en blues-zangeres was al eerder in de Scheldestad te zien en te horen. In april 1998 werd Block geko zen tot 'traditional blues fe male artist of the year'. Al met al belooft een optreden van Rory Block een schitterende afsluiter voor het festival te zijn. De bevrijding wordt dit jaar niet alleen op straat ge vierd. In het Arsenaaltheater is vanaf 14.30 uur de musical Bwaka Nzotu te zien. De musical verhaalt over het leven in de Brusselse wijk Ma- tonge, waar veel zwarte Afri kanen wonen en elkaar ont moeten. Kaarten voor de musical zijn gratis verkrijgbaar bij de ANWB/VVV aan de Nieuwen- dijk in Vlissingen. In de Sint Jacobskerk zingt het Middelburgs Musical en Ope rette gezelschap Papillon van 14.30 tot 15 uur en van 16 tot 17.30 uur liederen uit de musi cal Les Misérables. Hoewel Victor Hugo de musical hon derd jaar geleden schreef is het verhaal van Les Miséra bles nog steeds actueel. Met als thema onderdrukking en de strijd voor gerechtigheid sluit de musical naadloos aan bij het thema van het Bevrij dingsfestival.

de Faam | 1999 | | pagina 11