DEZE WEEK IN PARTY: Karts voor jong en oud bij Indoor Karting Middelburg CHIRURG GEEFT PATTY BRARD EEN NIEUW GEZICHT! Eten en beelden bij eetcafé In de dikke Beer ZO VERLIEFD IS KATJA OP HAAR NIEUWE VRIEND! REINOUT OERLEMANS 'IK WIL EEN BABY!' Motormonteur opent Tino Tweewielers in Vlissingen Restaurant De Roode Leeuw heeft nieuwe inrichting ZLM tour om Arjaan de Schipper Trofee Waterstanden 06-9771 Weerbericht 06-9775 De ZLM tour om de Arjaan de Schipper Tro fee moest een paar jaar geleden een kleine omloop voor regionale renners worden. Maar dat rondje van tien kilometer werd een ronde door Midden Zeeland over hon derveertig kilometer voor de top van de amateurliga. Zaterdag 24 april staan deze fanatieke 'jonge honden' zoals ze genoemd worden weer aan de start van de wieler klassieke. Sleepdienst Van den Akker sponsor pupillen RCS Zeeuws bestralingscentrum gecertificeerd Sprint Photo drukt foto's af via internet In drie maanden tijd hebben Gawan Shawalli en zijn medewerkers een leegstaand bedrijfs pand aan de Arnesteinweg 19 in Middelburg omgetoverd tot een kartbaan van formaat. Compleet met restaurant en bar heeft Shawalli onlangs de deuren geopend van Indoor Karting Zeeland. Hoewel het eetcafé In de dikke Beer aan het staat bijvoorbeeld uit zicht van Middelburgse Damplein nog niet zo lang open ^edee't^Sen staat. Eigenaars Micha te Loo en Joline Gref- een verhaal bij. Te Loo vertelt horst hebben daar bewust voor gekozen. Er Jet:7Ml'n Toe?er maak.1 dJe zijn al genoeg eetcafe s die op elkaar lijken, vin- dikke Beer Toen wij een naam den ze. zochten voor onze zaak, was Bedrijven In het voormalige pand van La Bonne Fleur aan de Scheldestraat in Vlissingen is onlangs een tweewielerzaak geopend. Eigenaar is Roberti- no Bortolotto en met al die letters o is Tino Tweewielers een stuk gemakkelij'ker uit te spreken. Buurtbewoners en ondernemers zijn blij dat de leegstand voorbij is. Vissersmanpotje Het Domburgse restaurant De Roode Leeuw is helemaal klaar voor het aankomende seizoen. Onlangs is het etablissement voorzien van een nieuw interieur en een nieuwe voorgevel. Ook de buitenkant van de zaak is opnieuw geschil derd. „Ook de menukaart is aangepast", vertelt bedrijfsleidster Olga van Oost. „De toppers van voorheen staan er nog steeds op, aangevuld met nieuwe gerechten. ISO-certificaat voor Centrum Vakopleiding Woensdag 21 april 1999 FAAM/VLISSINGER 9 Operatie-foto's De ZLM tour start in het hartje van Goes op de Grote Markt om 12.00 uur en een kleine vier uur later komen ze over de finishlijn aan de Westhavendijk te Goes. Verder worden Kattendijke aangedaan, Wemeldinge, Yer- seke, Hansweert, 's-Gravenpolder, Oudelande, 's-Heeren- hoek, Heinkenszand, Lewedorp, Wolphaartsdijk en Wol- phaartsdijk. Heel Midden Zeeland kan zo genieten van deze spannende klassieker. Hun aanmoedigingen zullen hoogstwaarschijnlijk voor de enige Zeeuw in het gezelschap zijn, Richard Slabbekoorn uit Kapelle. De Arjaan de Schipper Trofee is opgericht als eerbetoon aan Arjaan waar de wielersport jaren om draaide. De wie lersport en Arjaan de Schipper worden in Zeeland dan ook in een adem genoemd. Als mid-twintiger was hij een actieve renner en zette hij zich in voor de Ronde van Midden Zeeland. Later zette hij zich op nationaal niveau in voor het wielrennen en hij ein digde zijn carrière als consul van Zeeland. De ZLM-tour om de Arjaan de Schipper Trofee wordt voor de vierde keer verreden. De eerste twee jaar was het een vrije wedstrijd voor Elite-renners. Maar vorig jaar werd de wielerklassieker toegelaten tot de nationale competitie voor neo-amateurs onder de 23 jaar. Ook dit jaar en de komende jaren is de wedstrijd opgeno men in de landelijke topcompetitie. Sleepdienst Van den Akker uit Vlissingen heeft de pupillen van RCS F4 van nieuwe trainingspakken voorzien. Op het dak van de dug-out zitten Richard Beenhakkers en Wouter van Ros- evelt. Staand zijn (vlnr) sponsor De Feijter van Van den Akker, leider Frank Thienpont, Joram Nelis, Jonathan Trujillo, Preben de Visser, Nicky Thienpont en directeur Kleijwegt van Van den Akker. Zittend zijn Wessel de Kroo, Pim Bouwman en Jerry van Lu ijk. Het Zeeuws Radio- Therapeutisch Instituut in Vlissingen is sinds kort gecertificeerd volgens de NEN-EN-ISO-9002 norm voor het 'uitoefenen van radiotherapeutische zorg aan patiën ten met kwaadaardige gezwelziekten'. Daarmee is het Zeeuwse centrum het derde instituut in Nederland dat door Lloyd's Re gister Quality Assurance en de Raad voor Accreditatie is beoor deeld en gecertificeerd. Als onderdeel van het certificeringstra ject heeft de Nederlandse Vereniging voor Radiotherapie en On cologie het instituut gevisiteerd om te beoordelen of de patiën tenzorg voldoet aan de professionele standaard. De conclusie luidde: 'Geconcludeerd wordt dat het instituut op organisato risch niveau goed functioneert. Daarnaast heeft het de beschik king over voldoende en moderne radiotherapeutische appara tuur. Er wordt goed geprotocolleerd gewerkt en er vindt vol doende intercollegiale toetsing plaats, wat resulteert in het le veren van goede patiëntenzorg'. (advertentie) Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: Zaterdag en zondag: AA Paul, Doorneburg 31, Vlissingen, tel. 478811. APOTHEKEN Middelburg: van vrijdag 18 uur tot de vrijdagmorgen daaropvol gend (geopend van 8.30 - 18 uur): Apotheek Ringeling, Lange Delft 133, tel. 612538. Vlissingen: van vrijdag 18 uur tot de vrijdagmorgen daaropvolgend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek De Singel, Singel 9, tel. 412730. VERLOSKUNDIGEN Vlissingen en Oost-Souburg: Van donderdag 20 uur tot zondag 22 uur: H. Hament, tel. 471140. Middelburg: Van donderdag 20 uur tot zondag 20 uur: M. de Jon ge, tel. 616761. DIERENARTSEN Kleine huisdieren: (gezelschaps dieren): Zaterdag en zondag: E. van den Akker en M. de Bruijn, Kanaalstraat 3, Oost-Souburg, tel. 460860. Spreekuren zonder afspraak: 11 -12 uur en 17-18 uur. Dierenartsenpraktijk Middel burg: (grote huisdieren) tel. 633803. Visites aanvragen van 8- 9 uur. Dierenartsenpraktijk Oostka- pelle: Oude Domburgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 581443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. Dierenartsenpraktijk Melisker- ke: (kleine huisdieren): Kelder- weg 1, tel. 592838. Dierenarts A. Meijns, Oostka- pelseweg 12, Grijpskerke, tel. 593060. Zaterdag en zondag: geen dienst. Jeanne Tamo van Indoor Karting Middelburg. foto Jaap Wolterbeek IS, hangt binnen een sfeer alsof het al jaren be- Van dierenfiguren. Daar hoort X', ii i--i beelden onder de naam In de Eigenaars Micha te Loo en Joline Grefhorst van In de dikke Beer. foto Jaap Wolterbeek Shawalli en zijn medewerkers zijn de afgelopen maanden druk doende geweest om het voormalige bedrijfspand aan de Arnesteinweg om te tover en tot een attractie van for maat. In de ruim vierduizend vierkante meter grote hal is een parcours van zo'n vier honderdvijftig meter aange legd. Decorbouwers hebben de baan van de nodige versiering voorzien en op een scorebord wordt het verloop van de races bijgehouden. „We heb ben vijfentwintig karts die daar om de eerste plaats kun nen gaan strijden", doet Jean ne Tamo, medewerkster van Indoor Karting Middelburg, uit de doeken. „Naast de baan zijn onder meer een werk plaats waar we de wagentjes gaan onderhouden". Indoor Karting Middelburg is de eer ste overdekte op Walcheren en meteen maar één van de grotere in Zeeland. Voor jeugdige coureurs in de dop zijn er acht speciale kin- derkarts. „Die rijden iets min der snel, maar kunnen nog al tijd een topsnelheid van zo'n zestig kilometer per uur ha len", vertelt Tamo. Niet alleen snelheidsduivels kunnen bij Indoor Karting HUISARTSEN Middelburg: Zaterdag tot 23 uur: F.J.J., Noordweg 419, tel. 639933. Zondag tot 23 uur: R.R. Lankhorst, Seisweg 29, tel. 639933. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur (zonder af spraak). Vlissingen: Zaterdag tot 24 uur: W. Ouwerkerk, Gerbrandylaan 6, tel. 465498. Zondag tot 24 uur: F.G. Snijder, Burg. van Woe lde- renlaan 12, tel. 413933. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreek uur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur (zonder afspraak). Souburg, Nieuw- en St. Joos- land, Arnemuiden, Gezond heidscentrum Middelburg-Zuid (praktijken van J.H. Vervloet, J.C. Ponten, J. Visser): Zaterdag tot 24 uur: H.J. Roelofsen, Prins Bernhardstraat 2, Arnemuiden, tel. 601308. Zondag tot 24 uur: N. Kapteijn, Lekstraat 6, Oost- Souburg, tel. 461630. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreek uur voor dringende gevallen van 12.30 tot 13 uur en van 17.30 tot 18 uur. Grijpskerke, Gapinge, Oostka pelle, Serooskerke, Vrouwen polder, Veere en Zanddijk: Za terdag en zondag: G. Rullens, Dorpsstraat 2, Oostkapelle, tel. 581276. Aagtekerke, Biggekerke, Dom burg, Koudekerke, Meliskerke, Westkapelle en Zoutelande: Van vrijdag 18 uur t/m zondag 24 uur: AA van der Male, Duinweg 59, Zoutelande, tel. 561282. West- en Midden-Walcheren: Zaterdag en zondag: A Stutter- heim, Rapenburg 4, Meliskerke, tel. 561760. TANDARTSEN Middelburg aan hun trekken komen. Op de bovenste ver dieping is een ruim restaurant met bar ingericht. Tamo: „Vanaf de verdieping hebben bezoekers een prima uitzicht op de baan. Daarnaast hangen overal televisies waarop de races gevolgd kunnen wor den". In het restaurant kan a la carte gegeten worden. Speciaal voor partijen zijn er ook buffetten of fondue en gour mette. „We hebben een gang bare kaart met lekkere dingen voor alle smaken. Vlees- en visgerechten die a la „We hebben er veel werk aan gehad, of liever hij", zegt Grefhorst, wijzend op partner Te Loo. Die knikt instemmend. „Voordat we ons eetcafé openden, was ik werkzaam bij een renovatiebedrijf", vertelt hij. „Daarvoor was ik kok en beide ervaringen kon en kan ik hier goed gebruiken. De bar is verplaatst en we hebben een nieuwe keuken. Er moet nog wat geschilderd en afgewerkt worden, maar verder is het voor het grootste gedeelte wel klaar. Vooral de bovenkamer heeft een aparte uitstraling". Die bovenkamer is bereikbaar via een mooie houten trap. Zo'n dertig stoelen staan er en de ruimte is bij uitstek ge- Bortolotto merkt het elke dag weer: „Mensen komen zo maar spontaan binnenlopen om te kijken of om me succes te wensen. Dat is echt heel leuk. En veel klanten kennen m'n gezicht nog van m'n vori ge werkgever. Eigenlijk ben ik motormonteur, maar door in verschillende zaken gewerkt te hebben repareer ik net zo makkelijk fietsen en brom mers. Een eigen zaak is dan het logische gevolg; dat wil ie dereen toch op een bepaald moment Ik wel, tenminste". Naast de reparatiewerkzaam heden voert Tino Tweewielers een (vooralsnog) bescheiden verkoop van fietsen, scooters en motoren. „Maar wel mer- schikt voor een wat grotere groep. „Het is een besloten ruimte, dus ook geschikt voor vergaderingen", zegt Gref horst. „En natuurlijk kan er ook ge geten worden, als beneden al les vol is. Je hebt natuurlijk een schitterend uitzicht over het Damplein, dus ik kan me voorstellen dat zo'n tafeltje bij het raam mensen enorm trekt. Maar het eten moet ook de trap op, vandaar dat we eerst beneden de tafeltjes gebrui ken. En doordat de bar nu zo ver naar achter staat, hebben de eters en de cafégasten geen last van elkaar. We hou den daar met de muziek ook rekening mee en de pooltafel ken hè", benadrukt Bortolotto. „Voor de fietsen Batavus en voor de kinderen de Loekie fietsen. Dat was voor sommi ge collega's wel even slikken. Aan de andere kant kun je be ter met elkaar samenwerken en in overleg modellen uitzoe ken, want aan fietsen kom je altijd wel. Dat loopt nu prima en met Van Zweeden Motoren heb ik helemaal een goede re latie. Het is echt fantastisch hoe die met me mee denken en op allerlei gebieden be hulpzaam zijn. Van Zweeden kende ik natuurlijk al uit de racerij, dus dat scheelt ook een hoop. Voor die groep is Suzuki op het moment m'n hoofdmerk. In de toekomst wil staat bijvoorbeeld uit zicht van het eetgedeelte". Opvallend in het interieur zijn de beelden van dierenfiguren. Daar hoort een verhaal bij. Te Loo vertelt het: „Mijn moeder maakt die beelden onder de naam In de dikke Beer. Toen wij een naam zochten voor onze zaak, was die naam te mooi om niet te gebruiken. Voor de gevel en in het pand staan twee, echte dikke beren. Die horen er ge woon bij. De andere beelden (o.a. hertjes, ganzen, een ot ter) zijn voor de liefhebbers te koop. De dikke beren dus niet, die zijn onderdeel van de in ventaris". De kaart die In de dikke Beer voert wordt door Te Loo om schreven als 'algemeen'. „Daarmee bedoel ik zowel vlees, vis als vegetarisch", legt hij uit. „En met prijzen die variëren van gewoon tot iets duurder. Wekelijks wordt het menu ge wisseld en elke maand heb ben we een speciale aanbie ding. Voor april is dat een gra- ik me ook meer gaan richten op viertaktmotoren. Maar ik moet eerst maar eens zien hoe het gaat lopen". De werkplaats is direct achter de balie en ziet er praktisch, tis nagerecht bij een volledig menu. Op dit moment is het terras aan de voorkant al open en als het er echt weer voor wordt, nemen we het tuinter ras ook in gebruik. De keuken is om twaalf uur al schoon en open uit. „En dat is niet omdat ik nog maar pas open ben hoor", zegt Bortolot to. „Ik werk gewoon graag netjes en met goed gereed schap. En ik hou niet van ach- carte kunnen worden gegeten. Voor grotere groepen en par tijen gaan we ook speciale dingen doen".Het kersverse bedrijf wil er ook zijn voor de omliggende bedrijven op in dustrieterrein Arnestein. „Ik denk dan bijvoorbeeld aan lunches", vertelt Jeanne Ta mo. „Er zijn ook verschillende be drijven die in ploegendiensten werken. Daar gaan we maaltij den voor verzorgen die ook kunnen worden afgehaald. Gewone maaltijden met een stuk vlees, groenten en een aardappelgarnituur voor zo'n zeventien gulden. Voor bij voorbeeld personeelsfeesten kunnen we thema-avonden organiseren. Zo denken we aan Mexicaan se avonden, alles is dan in Mexicaanse sfeer. Uiteraard met Mexicaanse hapjes en drankjes". Indoor Karting Mid delburg biedt werkgelegen heid voor zo'n tien tot vijftien medewerkers. open want we serveren ook lunches. En om half tien 's avonds gaat de keuken dicht, afhankelijk van de drukte na tuurlijk. Het cafégedeelte blijft dan nog open tot een uur 's nachts". teraf werkplaatsjes, ledereen mag alles zien. Bij grote zaken heb je vaak dat de klant een nummer is; hier dus niet. De werkbanken, de kasten, de laatjes; het zijn allemaal oude kantoormeubelen, maar door dat we alles in één kleur ge spoten hebben, ziet het er ge woon goed uit. De brug is ook zo'n verhaal. Er heeft hier ooit eerder een werkplaats gezeten en de fundering van de oude brug, voor auto's, zat er nog. Daar hebben we dankbaar ge bruik van gemaakt. Nee, ik zit hier puur te genieten. Vroeger kon ik nog wel eens moeilijk op gang komen 's morgens, maar daar heb ik helemaal geen last meer van. Nu is het: ha lekker, naar de zaak!". Op de toonbank staan van de opening nog zoveel bloem stukken en boeketten dat je haast zou denken dat de oude zaak er nog in zat. Maar door de gevel, waar in grote letters Tino Tweewielers op staat, is wat dat betreft geen vergis sing mogelijk. Robertino Bortolotto van Tino Tweewielers. foto Jaap Wolterbeek door het interieur, maar draagt ook het personeel haar steentje bij. „Er werken veel studenten bij ons die al jaren hier werken. De sfeer onder het personeel is heel ontspan nen, zonder verschillen in ran gen en standen. Zelf vind ik dat een hele prettige manier van werken". Niet alleen het interieur van De Roode Leeuw is grond op gefrist. Ook op de menukaart prijken nieuwe gerechten. Be drijfsleidster Van Oost: „Ook wat de kaart betreft is het motto: voor ieder wat wils. En dat dan ook nog voor een be taalbare prijs". Klinkende na men als 'vissersmanpotje Noordhinder' en 'gepocheer de kabeljauwfilet met kreef tensaus' doen het water in de mond lopen. „Wat ik zelf heel erg lekker vind is het 'hamme tje uit de oven met basilicum saus'", vertelt Olga van Oost. „En als dessert hebben we bij voorbeeld echte ouderwetse griesmeelpudding". Ook het uitgifteloket voor friet en ijs aan de zijkant van res taurant De Roode Leeuw is ook van een nieuwe lik verf voorzien. „Daar hebben we nu een heel speciaal soort ijs", doet Van Oost uit de doeken. „Het ijs van Maestro Gilato is bereid met verse producten en zonder toevoeging van kleurstoffen. En reken maar dat je dat proeft". Vanaf pinksteren is De Roode Leeuw zeven dagen per week geopend. Het nieuwe interieur van De Roode Leeuw doet warm aan. Een donkerhouten vloer en antieke houten tafels geven de zaak een gezellige uitstraling. „Er zijn geen twee tafeltjes hetzelfde", verklaart Olga van Oost. „ledereen moet zich in de zaak op zijn gemak kunnen voelen en ik denk dat we daar aardig in geslaagd zijn". Ook de voorgevel van De Roode Leeuw is helemaal opnieuw geschilderd en binnenkort komt er nog een nieuw zonne scherm. Van Oost: .„ledereen is tevreden met het nieuwe in terieur. We zijn nu helemaal klaar voor het komende seizoen". Volgens de bedrijfsleidster wordt de sfeer van De Roode Leeuw niet alleen bepaald Bedrijfsleidster Olga van Oost en medewerker Michiel van Werkum van De Roode Leeuw. foto Jaap Wolterbeek Met maar liefst vijfentwintig procent korting lanceert Sprint Photo deze maand haar nieuwste service Photoprint. Photoprint biedt de mogelijk heid via e-mail digitale beeld bestanden tot mooie foto's te laten verwerken. Voor dit nieuwe specialisme werkt Sprint Photo samen met de grootste Europese fotofinisher Spector Benelux. Digitale beeldbestanden kunnen in c, een mum van tijd via het Ra™man van World Wide Web worden Sprmt Photo in Vlissingen. doorgestuurd naar het fotolab van Spector Benelux. Hierbij staat eenvoud centraal. Een gebruiksvriendelijke 'Wizard' leidt de gebruiker in zes stappen door het proces, terwijl helpscher- men verdere tekst en uitleg geven bij elke stap, tot en met de bevestiging van de bestelling. Het systeem aanvaardt uitslui tend jpeg-bestanden omdat dergelijke bestanden gebruik ma ken van compressietechnieken en dus sneller en eenvoudiger via het net kunnen worden verstuurd. De jpeg-beelden worden niet op een inkjet of laserprinter verwerkt maar, net zoals met het klassieke filmrolletje, ontwikkeld en belicht op zilverhou dend papier. Dit levert haarscherpe foto's op, die niet onderhe vig zijn aan kwaliteitsverlies door daglicht. Het Centrum Vakopleiding, het scholingsinstituut binnen Arbeidsvoorziening Zeeland, heeft het ISO 9001 certificaat ontvangen. Directeur P. Holt- ring heeft het certificaat ont vangen uit handen van drs. A.A.D. Saman, secretaris van de Brabants-Zeeuwse Werkge versvereniging. Naast Zeeland krijgen tegelijkertijd nog veer tien Centra Vakopleiding in Nederland het certificaat. Be gin vorig jaar hebben deze centra met elkaar afgesproken hun organisaties ISO-proof te maken. Het Centrum Vakoplei ding is met name bekend als scholingsinstituut voor de Ar- beidsbureau's. Werkzoekenden die ingeschreven staan bij de Arbeidsbureau's kunnen in aanmerking komen voor een om-, her- of bijscholingscursus binnen het Centrum Vakoplei ding. Het behalen van het ISO-certificaat maakt deel uit van een reeks acties binnen de Centra Vakopleiding om een bredere markt te bedienen. Meer en meer richten de Centra Vakopleiding zich op opdrachten van gemeenten, uitkeringsinstanties, bran ches en individuele bedrijven. De Centra Vakopleiding werken hierbij samen met andere aanbieders van scholing in de regio. Peter Holtering ontvangt het ISO-certificaat uit handen van Wies Samen, foto Paul Fekkes

de Faam | 1999 | | pagina 9