Geen plas op de plas van den Berg Provincie Zeeland Wegens assortiments wijziging Meubelen - Gordijnen - Tapijten Zomertarief veerdiensten Officiële Mededelingen BOTTELIER "WIJ KENNEN GEEN VERSCHIL TUSSEN GEHANDICAPTEN EN VALIDEN': I AbdijNieuws is de informatierubriek van de Provincie Zeeland. Redactie: Afdeling Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 13 92 Mijn zorg Wapperende vlaggen op pleziervaartuigen; scheefhangende zeilschepen, vaak getooid met kleurrijke bolstaande spinakers; menigeen vindt het een vrolijk zicht. Maar deze prettige bezigheden blijken ook belangrijk bij te dragen aan vervuiling van het oppervlaktewater. En daar willen Gedeputeerde Staten (GS) graag een eind aan maken. wsêMÊÊÊSÈ Commissies Gesloten Milieu Ontwerp-vergunningen Autosloopbedrijf H.C. Stouten B.V. Melding Wet milieubeheer EPZ MAARX IERZORGING ME N K van derSI^E Korte Noordstraat 6 Middelburg, Tel. 01 18-634266 DE OUDE SMIDSE alle voorradige grenen meubelen diverse showroommodellen in bergmeubels, bankstellen, tafels, stoelen, slaapkamers, textiel enz Deestraat 3 's-Heer Arendskerke Tel. 0113-561334 Woensdag 21 april 1999 FAAM/VLISSINGER 7 Abdij Vanaf zaterdag 1 mei gaat het zomertarief weer gelden voor een overtocht met een van de veerboten van de Provinciale Stoomboot diensten. De zomertarieven gelden tot 1 oktober. Voetgangers betalen Voetgangers en (brom)fietsers op de lijn Vlissingen - Breskens v.v. moeten in deze periode ander halve gulden betalen voor een oversteek. Wie een abonnement neemt van vijftien gulden kan ver volgens onbeperkt gebruik ma ken van de veerdienst. Inwoners van Zeeuwsch-Vlaanderen die een magnetische PSD-kaart hebben, kunnen gratis meevaren. Het invoeren van een zomertarief op deze lijn is nodig om te voor komen dat de veerdienst een ware toeristische attractie werd. Veel mensen maakten voorgaan de jaren een toeristisch uitje van de mogelijkheid gratis op de Schelde te varen. Ook ging lang niet ieder van boord na aankomst in Vlissingen of Breskens. Op die manier ontbrak iedere controle op het aantal passagiers, en te veel passagiers kan de veiligheid in gevaar brengen. Sinds het invoeren van het zomertarief is het mogelijk het aantal passa giers te controleren en moet iedereen van boord na aankomst. Wie in de zomermaanden toch gratis de overtocht wil maken, moet vroeg uit de veren. De be talingsplicht geldt tussen 08.45 uur en 20.00 uur. Waardekaarten Zeeuws-Vlamingen kunnen voor een overtocht op de lijn Vlissin- gen-Breskens ook hun waarde- kaart gebruiken. Daar wordt dan geen bedrag van afgeschreven. De waardekaart moet dan wel magnetisch zijn voorzien van een nummer. Wie geen nummer op de kaart heeft staan (op het witte vlak onder de afbeelding van de veerboot), kan de kaart geschikt laten maken in de voetgangers tunnel. Dat kan ook al voor 1 mei: van maandag 26 tot en met donderdag 29 april; in de voet- gangersterminal in Vlissingen van 08.00 tot 12,00 uur en van 13.00 tot 17,00 uur; in de termi nal in Bj-eskens van 07.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur. Het is dan ook moge lijk een abonnement van vijftien gulden te kopen of kapotte waar dekaarten af te geven om te la ten maken. Gemotoriseerd verkeer Voor automobilisten en motorrij ders op beide veerlijnen verande ren de tarieven in de periode 1 mei tot 1 oktober. Voor een voertuig tot en met zes meter gaat een overtocht 17,50 kos ten; boven de zes meter tot en met 12 meter 33; motoren zonder zijspan of aanhangwagen betalen 8. Cliënten en familie van clienten in de geestelijke gezondheidszorg en verslavingszorg hebben zon neklaar aangegeven wat er valt te verbeteren in de zorg. Er blijkt een duidelijke behoefte te bestaan aan goede en actuele informatie over de mogelijkheden die er zijn in de zorg en de keu zes die cliënten kunnen maken. Cliënten vinden het belangrijk meer betrokken te raken bij de zorg die ze krijgen aangeboden. En de familie vraagt uitdrukkelijk meer erkenning voor hun inspan ningen en hun aandeel in de zorg. Informatieblad Dit zijn een paar uitkomsten uit de raadpleging van cliënten en hun familie. Wat iedereen vindt staat beschreven in het rapport 'Zorgen voor zorg'; het informa tieblad 'Dit is mijn zorg' is een samenvatting van het rapport. Rapport en samenvatting zijn gra tis verkrijgbaar bij het informatie centrum van de provincie, Abdij 9 in Middelburg, tel 0118- 63 14 00. Nieuws Al varend aan boord een maaltijd bereiden. Het afwaswater ver dwijnt na de afwas vaak in het Veerse meer, de Wester- of Oosterschelde, de Grevelingen of waar het schip zich op dat mo ment ook maar bevindt. Datzelfde gebeurt maar al te vaak ook met het plasje en het poepje. In de Zeeuwse jachtha vens hebben ruim 10.000 sche pen een vaste ligplaats. Met elkaar kunnen die een forse ver vuiling van het oppervlaktewater veroorzaken. GS willen deze ver vuiling verminderen door een subsidie van driehonderd gulden te geven aan eigenaren van ple ziervaartuigen die een vuilwater- tank aan boord inbouwen. Vicieuze cirkel Natuurlijk is de watersporter ple- ziervaarder niet de enige vervui ler van het oppervlaktewater. Maar het is wel een van de aan wijsbare bronnen. Vandaar dan ook dat het rijk een subsidierege ling heeft om beheerders van jachthavens tegemoet te komen in de aanschaf van een inzamel- station op hun terrein. Daar zou den de scheepseigenaren hun afvalwater dan kunnen afleveren. Maar ondanks de subsidie blijft de aanschaf van een inzamelsta- tion een kostbare aangelegen heid. Bovendien kijken de beheer ders van de jachthavens de kat een beetje uit de boom. Ongeveer onder het motto "als de scheepseigenaren hun afval water niet aan boord opslaan, is het weggegooid geld een dure installatie aan te schaffen". En de jachteigenaren redeneren omge keerd: "zolang we vrijwel ner gens terecht kunnen met ons afvalwater, heeft het geen zin een tank te laten inbouwen". Met een subsidie van driehonderd gulden voor een ingebouwde tank, kosten ongeveer vijftienhon derd gulden, hopen GS de vicieu ze cirkel te doorbreken. Volgorde In enkele jachthavens is al een inzamelstation voor vuil water. Vandaar dat eigenaren van sche pen met een vaste ligplaats in die havens als eersten aan de beurt zijn om met succes een beroep te kunnen doen op deze subsidie regeling. In hun kielzog volgen dan de scheepseigenaren die voor hun schip een vaste lig plaats hebben in jachthavens waar nog dit jaar een inzamelsta tion komt. Als de belangstelling onder scheepseigenaren groot is, kan er een financieringsprobleem ont staan, voorzien GS. Want voor dit project heeft het dagelijks provin ciebestuur 150.000 gulden uitge trokken, verdeeld over drie jaar. Om dat probleem te ondervangen zijn GS van plan aanvullende financiering te zoeken, mocht dat nodig zijn. Streven Om vermindering van vervuiling van het oppervlaktewater te bereiken, moet over zes jaar der tig procent van de 'Zeeuwse' schepen die nu in de vaart zijn, een vuilwatertank aan boord heb ben. Het landelijke beleid is erop gericht dat binnen zes jaar alle nieuwbouwschepen met een inge bouwd toilet standaard moeten zijn uitgerust met een vuilwater tank voordat ze van de werf rol len. Met het voorstel voor subsidie voor het inbouwen van vuilwater- tanks, voeren GS een vorig jaar genomen principebesluit van Provinciale Staten uit. Vandaar dat deze plannen van het dage lijks provinciebestuur niet nog eens in een Statenvergadering aan de orde hoeven te komen. Wel moeten twee statencommis sies hun oordeel nog geven. De Statencommissie voor Economie neemt hierover woensdag 21 april een besluit en de Staten commissie voor Milieu doet dat twee dagen later, vrijdag 23 april. Informatie Het Breed Overleg Deltawateren gaat de subsidieregeling uitvoe ren. Hoe het aanvragen precies werkt, staat beschreven in een brochure. Deze brochure is gra tis verkrijgbaar bij het informatie centrum van de provincie Zee land, Abdij 9 in Middelburg, tel. 0118-63 14 00. Rectificatie In de AbdijNieuws van vorige week stond vermeld dat de ver gadering van de statencommis sies Ruimtelijke Ordening en Milieu, vrijdag 23 april, aanvang 09.30 uur, zou plaatsvinden in het kantoor van de provincie aan Het Groene Woud in Middelburg. De vergaderplek is gewijzigd. De bijeenkomst is in het provincie huis, Abdij 6 in Middelburg. Algemeen bestuur Maandag 26 april, aanvang 13.45 uur, vergadert de Staten commissie voor Algemeen Bestuur. De bijeenkomst is open baar, begint met spreekrecht voor het publiek en vindt plaats in het provinciehuis, Abdij 6 in Middelburg. De agenda vermeldt de volgende onderwerpen: notulen commissie georganiseerd overleg; evaluatie wateroverlast vorig jaar; ont heffingen leges bij wielerwedstrij den; paraatheid ambulances Zeeuwsch Vlaanderen; 8e, 9e en 10e wijziging begroting provincie 1999; wijziging uitvoering IZR (ziektekostenverzekering); Raamwerk informatievoorziening; jaarrekening 1998 en ontwerpbe groting 2000 IPO; overzicht aan- en verkopen; Bestuursakkoord nieuwe stijl; jaarstukken Zeeuws Participatiefonds; jaarverslag Monumentenfonds; bijdrage in kosten fietsvoorzieningen kanaal- havengebied Terneuzen; voort gang project vitaal platteland; convenant recreatie en natuur/ natuurmaand 1999. PPC Donderdag 29 april, aanvang '09.45, vergadert de Provinciale Planologische Commissie op het adres Het Groene Woud 1 in Middelburg. Bij het ter perse gaan van deze AbdijNieuws was de agenda nog niet bekend. Ter inzage De agenda's van de commissie vergaderingen en de vergader stukken liggen ter inzage in het informatiecentrum van de provin cie, Abdij 9 in Middelburg. Vrijdag 30 april, Koninginnedag, tot en met woensdag 5 mei, Bevrijdingsdag, zijn alle kantoren van de provincie gesloten. Donderdag 6 mei gaan de deu ren van de gebouwen weer open voor het publiek en gaat een deel van de bestuurders en ambtena ren weer aan de slag. Gedeputeerde Staten van Zee land hebben aanvragen ontvan gen om vergunningen Wet milieubeheer en de Wet verontreiniging oppervlakte wateren van Autosloperij H.C. Stouten B.V. voor het in werking hebben van een inrich ting bestemd voor het bewaren, be- en verwerken van autowrak ken, brom- en motorfietsen, han del in tweedehands auto's en verkoop van onderdelen die bij demontage vrijkomen. De inrich ting is gelegen aan de Oostperk- weg 35-37 te Middelburg. De aanvragen worden op grond van de Wet milieubeheer gecoör dineerd behandeld. Gedeputeerde Staten en het da gelijks bestuur van waterschap Zeeuwse Eilanden willen de ver gunningen verlenen met voor schriften ter bescherming van het milieu. De ontwerp-vergunningen liggen van 22 april 1999 tot en met 19 mei 1999 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 8-17 uur en desgevraagd buiten kantooruren, in het gemeente huis van Middelburg, dienst stadsontwikkeling, afd. milieuzaken, op werkdagen van 8-12 en 13-16 uur en (na tele fonische afspraak 0118-675241) op donderdagavond van 18-21 uur en bij de receptie van het waterschap Zeeuwse Eilan den, Piet Heinstraat 77 te Goes, op werkdagen van 9-12 en 13-16 uur en (na telefonische afspraak 0113-241268) van 18-21 uur. Daarna, tot het einde van de be roepstermijn, liggen de stukken ter inzage op genoemde plaat sen en tijden. Een ieder kan tot en met 20 mei 1999 schriftelijke bedenkin gen tegen de ontwerp-vergun- ning Wet milieubeheer indienen bij Gedeputeerde Staten van Zee land, directie Ruimte, Milieu en Water, postbus 165, 4330 AD Middelburg. Schriftelijke bedenkingen tegen de ontwerp-vergunnmg Wet verontreiniging oppervlaktewa teren dienen te worden gericht aan het dagelijks bestuur van waterschap Zeeuwse Eilanden, doch te worden gezonden aan Gedeputeerde Staten van Zee land. Hierbij kan worden verzocht om persoonlijke gegevens niet be kend te maken. Tot en met 12 mei 1999 kan een ieder verzoeken om een gedachtenwisseling over de ontwerp-vergunning(en) (tel: 0118-631071). Bij de gedachten- wisseling wordt de aanvrager in de gelegenheid gesteld aanwezig te zijn en kunnen mondelinge bedenkingen worden inge bracht. Alleen zij die bedenkingen hebben ingediend tegen de ontwerp- vergunnmg(en), de adviseurs die advies hebben uitgebracht over de ontwerp-vergunning(en) en belanghebbenden aan wie rede lijkerwijs niet kan worden verwe ten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen de ontwerp- vergunning(en) kunnen later be roep instellen. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot dhr. P. Beijaard (tel. 0118-631071). Gedeputeerde Staten van Zee land geven kennis van de ont vangst op 9 april 1999 van een melding Wet milieubeheer van N.V. Elektriciteits-Produktie- maatschappij Zuid-Nederland EPZ voor het bijstoken van circa 30.000 ton houtskool per jaar in de kolengestookte eenheid 12 Borssele te Borsele. De melding kan worden ingezien van 22 april tot en met 19 mei 1999 bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg op werk dagen van 8-17 uur en desge vraagd buiten kantooruren (de directie RMW is gesloten van 30 april t/m 5 mei en op 13 en 14 mei) en in het gemeentehuis van Borsele, Stenevate 10 te Heinkenszand, maandag tot en met vrijdag van 8.30-12.30 uur, op donderdagavond van 17.00- 20.00 uur (het gemeentehuis is gesloten op 30 april, 5, 13 en 14 mei 1999). Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot dhr. P.Wattel (tel. 0118- 631773). VAKWERK VOOR EEN REDELIJKE PRIJS O Nieuwlandseweg 2-4 Arnemuiden Tel. (0118) 60 37 02 2be Aclie i» geldig l/m I mei 1999. Prijzen zijn jfhaalprijzen. 25% korting 25 tot 50 korting M E U B E L E N ma.-vr. 9.30-12.00 uur - 13.00-17.30 uur zat. 9.30-12.00 uur - 13 00-17.00 uur Donderdag koopavond Handboogschutter Rinus Krlekaard Is de boste van zijn club, waarin zowel ge handicapten als validen spelen. Voel gehandicapten zouden evenals Rlnus door sport hun handicap kunnen overwinnen. Het aanpassen van accommodaties en sportmaterlalen kost echter veel gold. U kunt holpenl Geel gul aan do collectant. Of stort een bijdrage op bonk of giro. Bedankt! SPORT HELPT GEHANDICAPTEN OVERWINNEN. GIRO 5855 - A3N SANK 70 70 70.058 T N V NATIONAAL FONDS*SPORT GEHANDICAPTEN TE DEN HAAG.

de Faam | 1999 | | pagina 7