Een gekleurde start voor de jeugd GEMEENTE MIDDELBURG Delta profronde Avond nieuwe inwoners Digitale huwelijksakten Aanpassing speeltoestellen Maandagavond gemeenteraad Gids "Thuis in Middelburg" Wijziging ophaaldata huisvuil Tafeltje Dekje UW Rooivergunningen Tentoonstelling in de Wandelkerk Week 16 MAXIMAAL TEXT VANAF PAG. 830 Informatienummer 675 555 Met ingang van 26 maart 1997 is het "Besluit Veilig heid Attractie- en speeltoestellen" van kracht. Naar aanleiding van de wettelijke richtlijnen uit dit besluit zijn alle openbare speelterreinen en -toestellen, voor zover die bij de gemeente Middelburg in beheer zijn, aangepast. Deze aanpassingen bestonden onder meer uit het aanleggen van zachte ondergronden en het aanpassen van speeltoestellen. Toegangspoorten kernwinkelgebied Internationaal Favoriet Rond Koninginnedag: vrijdag wordt donderdag in Middelburg vrijdag wordt zaterdag in Arnemuiden Woensdag 21 april 1999 FAAM/VLISSINGER 3 internet site: www.middelburg.nl info @middelburg. nl "Tafeltje Dckjc" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen, ge handicapten en diegenen, die (tij delijk) zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maal tijden kunnen iedere maandag tus sen 8.45 en 9.30 uur worden be steld. U kunt hiervoor bellen met nummer 0118-638570. Het bezor gen gebeurt ook op deze dag. Menu van 26 april tot en met 2 mei Maandag Rundersaucijs, rode bieten, aard appelen Dinsdag Schaschlik met groente en rijst Woensdag Dunne plakken rundvlees, witlof, krielaardappelen Donderdag Gepaneerde kalkoenschnitzel, zo mergroente, aardappelpuree Vrijdag Gepaneerde koolvisfilet, wortelen, gestampte aardappelen Zaterdag Kleurrijke pasta met gorgonzola kaas, blokjes kalkoen en ham Zondag Wat de pot schaft Op woensdag 14 april werd de digitale index van 14.500 Middelburgse huwelijksakten gepresenteerd aan wethouder J.C. van Dijk-Sturm. Met de index zijn de genealogische gegevens (stamboomonder zoek), in dit geval over de periode van 1811 tot 1922, beter toegankelijk voor alle mensen die geïnteres seerd zijn in hun familiegeschiedenis. Het project maakt deel uit van een grote operatie. Het landelijke project 'Digitale sleutel tot de familiegeschiede nis' van de Rijksarchiefdienst beoogt om in 2002 alle huwe lijksakten van Nederland in de computer beschikbaar te heb ben, zodat iedereen op studieza len van archieven en via Inter net met behulp van de ingevoer de huwelijksacten een frame kan maken voor een stamboom (kwartierstaat). Mijlpaal Voor Zeeland moeten uiteinde lijk 175.000 akten worden inge voerd. De huwelijksacten be strijken de jaren van 1811 tot 1922 en voor Zeeuws-Vlaande- ren zelfs al vanaf 1796. Vrijwilligers en medewerkers van het Rijksarchief Zeeland, één van de partners van het toe komstige Zeeuws Archief, zijn hier al bijna twee jaar mee be zig. In de studiezaal van het Rijksarchief in Zeeland zijn reeds van 41 (voormalige) ge meenten de huwelijksakten met behulp van de computer op te sporen. De afronding van het invoeren van de Middelburgse huwelijks akten is een mijlpaal die met de presentatie aan de wethouder feestelijk gevierd werd. Internet De huwelijksakten van Fries land, Drenthe, Utrecht en Noord-Brabant zijn reeds via het Internet te raadplegen. Het adres is: www.archief.nl. In het algemeen is voor het rooien van bomen een ver gunning nodig. Deze vergun ning is niet nodig voor popu lieren en wilgen langs we gen, vruchtbomen, kweek- goed en uitdunning van groenvoorzieningen en een boom met een stamdiameter van maximaal 25 cm (geme ten op l,30m boven het maaiveld, maximaal drie bo men per lokatie). Een aanvraag is ontvangen voor: circa 30 grove dennen aan de Prooyenseweg Dunning en vervanging bo- menbestand in gemeentelij ke groenvoorzieningen. In verband met het verbeteren van groeiomstandigheden of groenstructuur is de gemeente voornemens het bomenbe- stand langs de navolgende we gen uit te dunnen ofte vervan gen: Rondom hoofdvoetbalveld in Arnemuiden populieren vervangen door bosplantsoen. Voor informatie kunt u terecht bij de heer H. ten Klooster van de afdeling Groenbeheer, 0118-675312 Op maandag 19 april heeft wethouder Bruinooge de ten toonstelling Cultureel Erfgoed in Beeld geopend. De tentoon stelling is tot en met woensdag 15 mei 1999 (behalve op zon dagen) gratis te bezichtigen in de Wandelkerk van 10.00 tot 17.00 uur. Cultureel Erfgoed in Beeld is georganiseerd door de Konink lijke Nederlandse Oudheidkun dige Bond (KNOB), dit jaal vier de KNOB haar 100-jarig jubi leum. De ingang van de Wandelkerk is te vinden naast de Lange Jan in Middelburg. Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de sectie Communicatie. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u bij Communicatie terecht: Stadhuisstraat 2, telefoon 675450, iedere werkdag open van 8.00 tot 12.00 en van 13.00 tot 16.00 uur, donderdagavond van 18.00 tot 20.00 uur. Door een onafhankelijk bedrijf zijn de bedoelde speeltoestellen onlangs opnieuw geïnspecteerd. Uit deze in spectie blijkt dat, ondanks de hier voor genoemde aanpassingen, een aantal speelterreinen en -toestellen niet voldoen aan de normen van bo vengenoemd besluit. Op dit mo ment vinden door een aannemer de noodzakelijke aanpassingen plaats. Een aantal speeltoestellen kan niet worden aangepast aan de geldende normen. Het betreft een of enkele speeltoestellen op de volgende speelterreinen: - IJsselstraat t.p.v. Zijpestraat - Adelaarstraat - Hugo de Grootlaan t.p.v. Euro markt - Seisweg t.p.v. Seispad - Johan Costenobelstraat - Radenhove - Johan van Reigersbergstraat - Keurhove - Windwijzer - Traptoren - Amnestylaan/Schweitzerstraat - Turkoois - Agaat - Parelhof - Park Dauwendaelsestraat/Sma- ragd - Grootmede - Rustenburgplantsoen - Deurloo Op bovengenoemde terreinen wor den onveilige toestellen verwijderd. Nadere studie zal plaatsvinden naar de mogelijkheden en wenselijkhe den van vervanging van de be treffende toestellen. Hiervoor wordt een speelruimteplan opgesteld voor de gehele gemeente. De resultaten worden in het najaar van 1999 verwacht en zij zullen een inspraakprocedure doorlopen. Op 22 mei 1999 start de speciale 25e editie van de Internationale DELTA Profronde op de Markt in Middel burg. Om 11.30 uur geeft de voorzitter van de Vereniging de Friesche ElfSteden, Henk Kroes, het startschot aan een keur van nationale en internationale wielerploegen. Middelburg staat er de komende drie jaar ge kleurd op als startplaats voor het grootste internationale sportevenement in Zeeland. Kleurwedstrijd De kleurplaat voor de jeugd van 0 tot 14 jaar ligt klaar bij de Zeeuwse Bibliotheek Kousteensedijk 7. Mac Donalds Middelburg, de kinder hoek van Boekhandel De Drukkerij op de Markt en de sectie Communi- tie, Stadhuisstraat 2. 4331 delburg. PK Mid- catie. Stadhuisstraat 2. Middelburg. De kleurplaat moet uiterlijk 10 mei a.s. worden ingeleverd bij of opge stuurd naar de sectie Communica- Op vrijdagavond 21 mei 1999 wordt om 19.00 uur voor het Stad huis van Middelburg door een des kundigejury de winnaar bekend ge maakt. De prijzen blijven een ver rassing. Op vrijdag 16 april heeft wethouder Brakman de toegangspoorten van het kernwinkelgebied (Lange Noordstraat, Gravenstraat en Nieuwe Burg) officieel in werking gesteld. De heer Boers van de Vereniging Ondernemers Middelburg had de eer om als eerste door de toegangs poorten te rijden. Het heeft enige tijd geduurd voor dat de toegangspoorten werkelijk in gebruik werden genomen. Door verschillende omstandigheden is de ingebruikname enige tijd uitgesteld, maar eindelijk is het nu zo ver. Geen toegang Op maandag tot en met woensdag en op vrijdag zijn de toegangspoor ten geopend tussen 06.00 en 12.00 uur. En op donderdagen tussen 03.30 en 12.00 uur. Dan bestaat de mogelijkheid om te laden en te los sen. Op andere tijdstippen en op za terdag en zondag staan de palen omhoog en is toegang niet moge lijk. Toegang buiten genoemde uren is wel mogelijk voor vergunning houders. Aanstaande maandag 26 april vergadert de gemeenteraad vanaf 19.30 uur in de Raadzaal van het Stadhuis. Deze vergadering kan worden bijgewoond op de publieke tribune, die bereikbaar is via de toren op de hoek Lange Noordstraat/Markt. Mensen die moeilijk ter been zijn, kunnen van tevoren contact opne men met de boden van het Stad huis, telefoon 675403. De agenda en andere stukken liggen ter inzage bij de sectie Communica tie, Stadhuisstraat 2. De volgende punten komen aan de orde. 1 Vaststelling verslag van de verga dering van de raad van 1 maart 1999. 2 Mededelingen en ingekomen stukken. 3 Benoeming plaatsvervangend lid Ombudscommissie. 4 Voorzetting samenwerking met BVR. 5 Aan- en verkoop perceel bouw land gelegen aan de Derringmoer- weg en de Akkerlaan in Arnemui den. 6 Vaststelling bestemmingsplan "Poelendaelesingel". 7 Vaststelling voorbereidingsbeslui- ten. 8 Beleid 2e woning (o.g.v. Verorde ning Recreatiewoningen 1996). 9 Diverse transacties ten behoeve van nieuw ontmoetingscentrum, nieuwe supermarkt, bouw jeugd honk. en subsidie aan Vereniging van Eigenaren Winkelcentrum Dau- wendaele. 10 Krediet onderhoudsvoorzienin- gen vm. OCMA les-/gymnastiekge- bouw voor primair onderwijs. I I Wijziging verordening leerlin genvervoer gemeente Middelburg. 12 Voorstel inzake financiering van het op te stellen schoolrouteplan Arnemuiden. Maandag 19 april jl. tekende de gemeente Middelburg een drieja rig contract voor de DELTA prof ronde. Drie jaar lang wordt de Markt startpunt van de ronde. De ondertekening gebeurde om 15.00 uur in de B W kamer van het stadhuis aan de Markt. De contract ondertekening is de voorloper van de internationale DELTA Profronde die op zaterdag 22 mei a.s. wordt gereden. Middelburg heeft weinig ervaring met profwielrennen. In 1951 werd een profcriterium in de Zeeuwse hoofdstad gehouden waar Wim van Est (25 maart 1923) torenhoog fa voriet was. Door een foutief ronde bord was er een vertekenende uit slag. Wim van Est liep in ieder ge val door allerlei misverstanden de bloementrui mis. Bijna een halve eeuw na dato komt ijzeren Willem ("Zeventig meter viel ik diep- mijn hart stond stil- maar mijn Pontiac liep") alsnog zijn bloemen ophalen. Van Est wordt begleid door de oud winnaar van de Ronde van Midden Zeeland editie 19966, plaatsgenoot Rini Wagtmans. De bloemen wor den overhandigd door de nieuwe rondemiss Ellen Willaert uit Sint Jansteen, de huidige Miss Zeeland. De nieuwe editie van de gemeen telijke informatiegids is er weer. De editie 1999 van "Thuis in Mid delburg" wordt deze week en vol gende week huis-aan-huis ver spreid. Deze handige wegwijzer, die jaar lijks wordt uitgebracht, bevat een grote hoeveelheid aan nuttige infor matie, zoals een opsomming vari. verschillende instanties en verenb gingen, ophalen van huisvuil; adressen van scholen en dergelijke. Wie de gids niet heeft ontvangen kan schriftelijk of telefonisch con-; tact opnemen met de sectie Coirw municatie, Stadhuisstraat 2, Postbus 6000. 4330 LA Middelburg, tele foon 675450. Op Koninginnedag, vrijdag 30 april worden de huisvuilzakken niet op gehaald. De zakken moeten een dag eerder, namelijk op donderdag 29 april vóór 07.00 uur buiten worden ge zet. Ook de zakken die normaal op don derdag buiten worden gezet, moe ten er vóór 07.00 uur staan. Arnemuiden In Arnemuiden worden de huisvuil zakken op zaterdag 1 mei opge haald. De zakken moeten vóór 07.00 uur buiten worden gezet. De wijzigingen van de ophaaldagen staan vermeld op de afvalkalender die huis-aan-huis is verspreid. Af- valkalenders kunnen bij de sectie Communciatie worden opgehaald, Stadhuisstraat 2. Foto: Anda van Riet De burgemeester van Middelburg heet vanavond de nieuwe inwo ners van harte welkom in de stad .foto: Ruben Oreel Vanavond komen nieuwe inwoners, die zich het afgelopen jaar in Mid delburg hebben gevestigd, in het Stadhuis kennismaken met de be stuurders van Middelburg en met andere nieuwe inwoners tijdens de zogenaamde "avond nieuwe inwoners" van de gemeente Middelburg. De ontvangst, waarvoor de nieuwe inwoners een persoonlijke uitnodi ging hebben ontvangen, begint om 19.30 uur; het officiële gedeelte start om 20.00 uur. Tijdens de bij eenkomst heet burgemeester mr. L.H.B. Spahr van der Hoek de gas ten welkom en daarna voeren ver schillende wethouders het woord. Rondleidingen Gedurende het informele deel van de avond bestaat de gelegenheid kennis te maken met de leden van de gemeenteraad en de directeuren van de diverse gemeentelijke dien sten. Op deze manier kunnen de nieuwe inwoners een beeld vormen van het gemeentelijk apparaat. Tevens worden rondleidingen door het gotische gedeelte van het Stad huis verzorgd. De bezoekers krijgen een leuk aandenken van de gemeen te Middelburg.

de Faam | 1999 | | pagina 3