XPO S ITI ESI Dijkrock Rilland-Bath als opening festivalseizoen Kabouter Plop in de Stadsschouwburi FolkwithJiaUs door The Watchman Concertina concerteert in Vlissineen Juke loints presenteren cd in de Piek Travoltas bii Broeum Eeuwige lente in 't Beest H Disco 1999 in 't Beest DONDERDAG 22 APRIL VRIJDAG 23 APRIL ZATERDAG 24 APRIL ZONDAG 25 APRIL DINSDAG 27 APRIL WOENSDAG 28 APRIL REGIONALE DOHIBURG GOES HEINKENSZAND MIDDELBURG OOSTKAPELLE OOST-SOUBURG RITTHEM SENT LAURENS VEERE VLISSINGEN WISSENKERKE Donderdag 22 april t/m woensdag 28 april We hebben twee jaar regen gehad. Maar toch komen er ieder jaar weer veel mensen op af. Ik schat dat we vorig jaar vijfhonderd festivalbezoekers hadden. Er is ieder jaar een heel apart sfeertje. Want je kunt Dijkrock beschouwen als de opening van het nieuwe festivalseizoen". Aldus Conny de Moor die nauw betrokken is bij de organisatie van het achtste Dijkrockfestival dat vrijdag 23 en zaterdag 24 april zijn beslag krijgt. Drie bands Kabouter Plop, de nieuwste Vlaamse kin dervriend, is zondag 25 april om 13 en 16 uur te zien in de Stadsschouwburg in Mid delburg. In Vlaanderen heeft Plop al een enor me rage ontketend, maar ook in Nederland neemt zijn populariteit snel toe. Als je zegt dat de Watchman blues speelt, dan klopt dat. Als je zegt dat hij Ameri kaanse folk brengt, dan klopt dat ook. Za terdagavond 24 april is de bevestiging van bei de uitspraken te beluisteren bij Razzmatazz te Oost-Souburg, waar Ad van Meurs optreedt. De Zeeuwse accordeonvereniging Concerti na geeft vrijdag 23 april een concert in het Arsenaaltheater in Vlissingen. Tijdens het concert, dat om 20 uur begint, treden het A-or kest, het B-orkest en het ensemble Encore op. Het geheel staat onder leiding van Harry Schroevers, accordeondocent aan de Zeeuwse Muziekschool en Marja van Keulen. Zeelands bekendste bluesrockformatie The Juke Joints presenteert zaterdag 24 april hun nieuwe cd 'Walking down Memphis' in de Piek in Vlissingen. Het optreden begint om 22 uur. Vrijdag 23 april is er vanaf 21 uur een jamsessie in de Piek. Zaterdagavond 24 april is er in Brogum aan de Julianastraat in Zierikzee een optreden van de Travoltas met een support van de Dollybirds. Aanvang 22 uur. Entree 15,-, cjp- pas 12,50. Dollybrids erfst en Peters geven vrijdagavond 23 april een mimevoorstelling in Podium 't Beest te Goes. „Eeuwige lente" is de titel. Zaterdagavond 24 april treedt de theater groep Delta op in Podium 't Beest te Goes. Het gaat om een voorstelling in het kader van het Festival Cultureel Gekleurd en heeft als titel Disco 1999. Woensdag 21 april 1999 FAAM/VLISSINGER 17 Donderdag 22 april t/m woensdag 28 april Stadsschouwburg, Middelburg; Willem Breuker Kollektief en Loes Lu- ca, 'A la votre', 20 uur. Koorkerk, Middelburg; Cappella Pratensis, mis van de Middeleeuwse componist Guillaume Dufay, 20 uur. Sporthal Baskenburg, Vlissingen; Uitvoering Koninklijke Harmonie Ons Genoegen en cd-presentalie van de Deltaband, 20 uur. Concert- en Gehoorzaal, Middelburg; Voorjaarsconcert van Het Zeeuws Orkest en solist Rudolf Koelman (viool), 20 uur. Hervormde Kerk, 's-Heer Abtskerke; Voorjaarsconcert door Vocaal En semble St. Laurens, 20 uur. Arsenaaltheater, Vlissingen; Zeeuwse Accordeonvereniging Concertina, 20 uur. Westerscheldedijk, Rilland; Dijkrock: String Riot, covers van Led Zeppelin, Black Sabbath en Queen, 20 uur. Podium 't Beest, Goes; Mimevoorstelling 'Eeuwige lente', 20.30 uur. Discotheek The Nighttrain, Middelburg; Theatergroep Delta, 'R-U-Ready!', 21 uur. Brasserie de Drukkery, Middelburg; Trouble in Paradise, 14.30 uur. Westerscheldedijk, Rilland; Dijkrock: Give Buzze, Vengeance en Van Leer, 20 uur. Westkapelle Herrijst, Westkapelle; Looporkest OKK, De Kleidodden, Gos pelkoor Insiration en het gemengd vocaal ensemble Voci Miste, 19.15 uur. Wijkcentrum De Zwaan, Oost-Souburg; Toneelvereniging Stee, 'Vader zit op rozen', 20 uur. De Vroone, Kapelle; Toneelvereniging Kunstvrienden, 'Met mes en vork', komedie, 20 uur. Stadsschouwburg, Middelburg; Het Scapino Ballet en Krisztina de Cha- tel, 20 uur. Arsenaaltheater, Vlissingen; Mathilde Santing &The Whole Band, 20.15 uur. Podium 't Beest, Goes; Theatergroep Delta, 'R-U-Ready!', 20.30 uur. Razzmatazz, Oost-Souburg; The Watchman, rhythm en folk, 21 uur. De Piek, Vlissingen; Cd-presentatie van The Juke Joints, bluesrock, 22 uur. Lady Madeleine, Middelburg; Koffieconcert door het Ensemble Padovano, renaissance- en barokmuziek, 10.30 uur. Stadsschouwburg, Middelburg; Kabouter Plop, Vlaamse kindervriend, 13 en 16 uur. Kapel van Sint Maarten, Hoogelande; 'Tommy', een verhaal van tekenin gen in theatervorm, 14.30 uur. Hotel Arneville, Middelburg; Centrum Jazz Band, 15 uur. Concert- en Gehoorzaal, Middelburg; Voorjaarsconcert van Het Zeeuws Orkest en solist Rudolf Koelman (viool), 15.30 uur. Koorkerk, Middelburg; Benefietconcert door het Soroptimist Trio en Leen de Broekert, 16 uur. Café De Pompe, Goes; Punkrockformatie Swindle, 17 uur. Strandpaviljoen Panta Rhei, Vlissingen; Miles Browning Band, funk-rock, 17 uur. Stadsschouwburg, Middelburg; Hester Macrander, 'Stomstomstom', 20 uur. De Mug, Middelburg; NOT James Dean, jazz, 21 uur. Theater De Parel, Domburg; Cees Brand, 'Wiellie Wiebel', 14 uur. Ambachtscentrum, Goes; Poppentheater Sim Bolus, 'Wat een schat', 15 uur. Podium 't Beest, Goes; Macedonische zangeres Esma Redzepova, 21.30 uur. Stadsschouwburg, Middelburg; Frank Boeijen, theatertour 98/99,20 uur. E Marie Tak van Poortvliet Museum, Ooststraat 10a, Lucie van Dam van Issell (1871- 1949). 'Meizoentjes' schilderijen en andere werken uit haar beginperiode. Di. t/m zo. van 13-17 uur. Badhotel, Domburgseweg 1a, Machteld Tumstra, schilderijen 'Zee land ingelijst'. Da gelijks van 12-23 uur. Kunstuitleen De Bevelanden, Wijngaardstraat 3, Zeeuwse kunstenaars, diverse werken. Wo. t/m za.van 13-17 uur. Museum voor Zuid- en Noord-Beveland, Singelstraat 13, 150 jaar Koninklijk Me disch Genootschap. Di. t/m vr. van 10-17 uur. Za. van 13-16 uur. Stadskantoor, Oostsingel 2, Kunstenaars-collectief Atelier Herenplaats, 'Outsider art'. Ma. t/mdo.van 9-17 uur. Vr. van 9-12 uur Galerie Van den Berge, Wijngaardstraat 3, ThorvaldurThorstein;"Visiting hour' instal latie fotowerken. Cécille Verwaaijen, schilderijen. Do. en vr. van 13.30-17.30 uur. Za. van 13-17 uur. 't Kunstuur, Dorpsstraat 43, Marthy van der Werftgouaches en aquarel. Pat Rolff maskers. Wo. en do. van 13-18 uur Vr. van 13-18 en van 19-21 uur, Za. van 10-12 uur en van 13-16 uur. Galerie llona, Dorpsstraat 23-25, llona Schmit, naïeve schilderijen. Za. van 14-17 uur. Depot, 't Zanddorp 68, Willem Pastoor; sieraden. Bart Stuart; beelden. Zo. en ma. van 14-17 uur. Atelier-Galerie Veurink, Vlissingsestraat 14, Philip Veurink, schilderijen. Vr. van 13-17 uur. Za. van 10-12.30 uur (t/m 24 april). De Vleeshal, Markt, Holland Kindergarten Japan Bondage, samengesteld door Camiel van Winkel. Di. t/m zo. van 13-17 uur. Kabinetten van de Vleeshal, Zusterstraat 7, Paul Kooiker, 'Utrechtse krop' collectie medische fotografie Utrechts Universiteitsmuseum. Di. t/m zo. van 13-17 uur. Galerie 'T', Turfkaai 25-27, Juut Kortekaas, 'Ode aan de Iris' een 12 meter lang schil derij. Do. t/m za.van 11-16 uur. Zeeuws Museum, Abdij, Lucie van Dam van Isselt (1871-1949), 'Meizoentjes' schilde rijen, aquarellen en tekeningen uit haar Haagse tijd. Ma. t/m za. van 11-17 uur. Zon- en feestdagen van 12-17 uur De Drukkery, Markt 51, Jan Zembsch, schilderijen. Ma. van 11-18 uur. Di., wo. en vr. van 9-18 uur. Do. van 9-21 uur. Za. van 9-17 uur. Vensters Caesuur, Lange Noordstraat 67, Bavo Olbrechts, 'Monster-monster' tekenin gen. 24 uur per dag. GHL, Gravenstraat 63, Els Snijder. Di. t/m zo. van 13-17 uur. Galerie De Ruimte, Kinderdijk 10, Peter Donkersloot, portretten. Vr. t/m zo. van 13-17 uur. Wandelkerk, Onder de Toren, 'Cultureel erfgoed in beeld; honderd jaar KNOB'. Dage- lijks van 11-17 uur. Zeeuws Biologisch Museum, Duinvlietweg 6, Wim Krul, zwart-wit foto's. Willem En- zinck: gedichten. 'Ballade van het hout'. Zo. en di. t/m vr. van 10-17 uur. Ma. en za. van 12-17 uur. Verzorgingshuis De Zoute Viever, Dongestraat 1, Willemien van Nassau-Damen, Madeleine Voet en Ineke Holtkamp-van de Kreeke, olieverfschilderijen. Thea Vreeke, sprookjesvoorstelling. Tijdens kantooruren. Watertoren, Vlissingsestraat 239, Jasper Goedman, Raymond Minnen, Jan van As- beck, Peter Vermeulen en Bo de Jong, presentatie van vijf solotentoonstellingen. Vr. t/m zo. van 12-17 uur. Fort Rammekens, Rammekenshoek, Expositie in het kader van honderd jaar Staats bosbeheer. Di. t/m zo. van 13-17 uur. Boerderijgalerie De Osseberg, Singelweg M.Anneke Coppoolse; keramiek. Mieke Fielmich; schilderijen. Go de Graaf; schilderijen. Ma. t/m za van 14-17 uur. Museum De Schotse Huizen, Kaai 25-27, Liesbeth Boone-Davidse;foto's. Frans Dm- gemanse; 'Messen', antieke Zeeuwse Mesheften. Collectie van de Schotse huizen en particuliere collectie, 'Mutsen', die horen bij de Zeeuwse streekdrachten. Ma. t/m za. van 12-17 uur. Zo. van 13-17 uur. Stedelijk Museum, Bellamypark 19, Frans Maas (1903-1977), een overzicht van zijn werk. 'Schatten uit de Schelde', tentoonstelling over de wrakopruiming in de Wester- schelde Ma t/m vr. van 10-17 uur.Za.en zo. van 13-17 uur. Galerie Hannelore Meijaard, Hendrikstraat 8, Corneille, Raveel, Herman Brood en Frans Maas, diverse werken. Vr. t/m zo. van 14-17 uur. Galerie De Praktijk, Voorstraat 15, Berry Kuiper, 'Meesterlijk' olieverfschilderijen. Don derdag, vrijdag en zaterdag van 13-17 uur. Tijd dus om uit de mottenbal- len te kruipen en de veren uit te komen schudden op de dijk te Rilland-Bath. Daar wordt twee dagen lang muziek ge maakt en er kan worden ge kampeerd. De festivalbezoe kers komen hoofdzakelijk uit West-Brabant en Zeeland. Het programma wordt vrijdag avond om 20 uur geopend door String Riot. De band brengt een avondvullend pro gramma en speelt covers van onder meer Led Zeppelin, Black Sabbath en Queen. De vijfmansformatie werkt mo menteel bovendien aan eigen nummers. Kortom: een en thousiaste jonge groep die een uitstekende warming-up biedt voor het festivalprogramma op zaterdag. Zoals gezegd kan er op het fes tivalterrein nabij de Wester- Kabouter Plop en consorten. Honderdduizenden kinderen volgen dagelijks de avonturen van Kabouter Plop op Neder land 2. Plop woont in een pad destoel in het bos. In zijn pad destoel is de melkherberg, waar regelmatig andere ka bouters over de vloer komen. Zo is er Kabouter Lui, de post bode van het dorp, die con stant in slaap valt. Het kabou tervrouwtje heet Kwebbel en houdt nooit op met praten. Dan is er nog Kabouter Klus, de bengel, die er lustig op los knutselt. Samen beleven ze komische, voor jonge kinde ren zeer herkenbare, situaties. 'Folk with balls'. Zo werd zijn muziek ooit door een recen sent in het blad Rolling Stone omschreven. The Watchman is moeilijk in een vakje te stoppen. Hij swingt, rockt en zijn muziek is een zoektocht naar orginaliteit langs traditio nele elementen, roots, impro visatie en liedjes-schrijverij. Ad van Meurs begon zijn loopbaan dik tien jaar geleden op het Rockfest in Praag. Ver volgens trok hij de wereld rond. Zijn debuutalbum werd alom geprezen. Hij trad op in het voorprogramma van Ur ban Squad en maakte nog twee albums met top-produ cers. Prima gitaarspel en een gezonde dosis humor onder steunen zijn optredens. Zater dagavond dus te zien en te horen bij Razzmatazz, aan vang 21 uur. Kaarten ad. ƒ15,- kunnen worden gereserveerd bij Loes en Ad Lijnse in Goes, tel. 0113-230168. scheldedijk worden gekam peerd. Vrijwilligers staan er klaar om de kampeerders za terdagochtend zonodig te voorzien van koffie, ontbijt en eventuele pillen tegen de kater. Drie bands geven zaterdag vanaf 18 uur acte de présence. Dat zijn Give Buzze. Vengeance en Van Leer. De eerste formatie is bekend van motortreffens, kroegen en diverse festivalpo dia. Give Buzze speelt rock, rythm en blues. Een beetje tus sen George Thoregood en ZZ- Top in. Bovendien ook eigen inbreng. Vengeance is een ou de bekende op de podia. Begin jaren tachtig speelde de band al hardrock. Sindsdien zijn regelmatig CD's uitge bracht, waaronder als laatste vorig jaar de schijf Rock 'n Roll Shower, met Crazy Horses. Dijkrock wordt afgesloten door Van Leer met covers van Dijkrock in Rilland-Bath. Queen, Deep Purple, Van Ha len en de Beatles. Kaarten kosten 17,50 in de voorverkoop; 20,- aan de kas sa. Telefonisch reserveren van kaarten kan via 0113-551656. Concertina speelt populaire, origineel voor het instrument geschreven, klassieke en licht klassieke muziek. Voor de pau ze speelt het B-orkest onder meer Pop Kids van Hans- Günther KÖIz en Droomland van Harry Schroevers. Ensem ble Encore vervolgt het pro gramma met onder andere Variationen in Blue van Jacob de Haan en Helmut Quaker- nack. Na de pauze is het de beurt aan de leerlingengroep onder leiding van Marja van Keulen, gevolgd door het A- orkest. Als finale wordt The Final Countdown van Joey Tempest en Claes Asenblad gespeeld. 'Masters of rock rollin' blues', de slogan geïntroduceerd door harmonicavirtuoos Keith Dunn tijdens de opnames van hun vorige cd 'One Two Five... Live!', geeft precies weer waar The Juke Joints voor staan. Vorig jaar vierde de band alweer zijn vijftienjarig jubileum met een optreden op Bluesstock '98, het fameuze festival op Beale Street. Het verblijf in Memphis werd di rect aangegrepen om opna mes te kunnen maken in de le gendarische Sun Studio. Die opnames maken een belang rijk deel uit van 'Walking down Memphis', alweer de ze vende cd van de groep. Twaalf nummers bevat de cd, waar van tien van eigen hand en twee speciale bonustracks sa men met Willie Foster. Met deze zevenenzeventigjarige bluesgigant stonden The Juke Joints in maart nog in het Ar senaaltheater. Het belooft weer een broeierige avond te worden in de Piek. The Juke Joints. foto Willem Mieras ssBssfisss&ss&aaszi Mime in Podium 't Beest. foto Sanne Peper De wieg van de Travoltas stond in 1990 in de buurt van Tilburg. Zo lang al zijn zanger Perry en gitarist Vincent met deze naam verbonden. Nadat in het begin voornamelijk har de en snelle hardcore-punk werd gebracht, heeft de groep qua stijl een aantal verande ringen ondergaan. Ook heb ben er in de loop der tijden di verse wisselingen onder de medewerkers plaatsgehad. In 1997 toerde de band als voor programma van Marky Ramo- ne The Intruders door heel Europa. Marky Ramone bracht de in spiratie voor de productie van een nieuw album: Modern World. Deze plaat, de ultieme mix van de 70- en 80er jaren punkpop met het geluid van the Beach Boys, werd opgeno men in de stad die nooit slaapt: New York. Een zeer veelzijdige band met een onmiskenbare 'dolly sound'. In januari 1998 stond de Dollybirds op Noorderslag en het akoestival in IJmuiden. „Sterke troef is zanger Dennis Wind die een prachtige turbo op zijn stem heeft. Maar daar aan had hij niets gehad als de rest van de band hem niet su perstrak begeleidde en ze sa men niet van die prachtige popliedjes schreven, die laten horen dat hun muzikale hori zon heel wat verder reikt dan punkpop alleen", aldus de Mu sic Maker. The Watchman Het gaat om mimetheater waarin identiteit en ideaal beeld centraal staan. Over seks en rust, over zijn en ge zien worden. Alles is voortdu rend in verval. Vriendschap pen en lichamen, liefde en schoonheid. Wat opbloeit gaat onvermijdelijk weer verloren. Bloei en verval dus. Een man en een vrouw weigeren die grauwe waarheid te aanvaar den. Ze geloven dat je de dromen kunt dwingen om werkelijk heid te worden. En dat je die werkelijkheid dan kunt vast houden. Met een afwisseling van romantiek, humor en nuchtere alledaagsheid laten Annelies Herfst en Roy Peters een paar zien dat probeert een wereld op te bouwen waarop het virus van de tijd geen greep heeft. Een wereld van een eeuwige liefde en schoon heid: een eeuwige lente. De voorstelling in 't Beest begint om 20.30 uur. Entree 12,50, voor pashouders 10,-. Deze voorstelling werd door toneelgroep Delta gemaakt in samenwerking met een aantal Zeeuwse jongeren. Disco 1999 gaat over een nieuw Neder lands popgroepje dat een hit heeft: 'Black, Brown, White Unite'. De groep bestaat uit drie jongeren met een ver schillende culturele afkomst. Disco 1999 is een voorstelling over de zoektocht en ontmas kering van snelle roem en de schijnbare wens naar een vreedzame multiculturele sa menleving. Maar het laat ook de eenzaamheid zien van een plek, de discotheek, waar ie dereen op zoek is naar plezier. Voor beide geldt dat het inner lijk wordt verborgen door ui terlijk vertoon. Tijdens de voorstelling wordt een aantal van de uiterlijke idealen ont maskerd. Aanvang 20.30 uur. Entree 12,50 paasen .10,-.

de Faam | 1999 | | pagina 17