VAN DE Vrijwilligers nodig voor bescherming weidevogels GEMEENTEVLISSINGEN - V HÉ De Hybride koopgids INFORMATIE VAN DE WALCHERSE GEMEENTEN VE 'DRAMATISCHE ACHTERUITGANG HALT TOEROEPEN' Woensdag 14 april 1999 FAAM/VLISSINGER 13 iiiiiuwilïll blIflftlulK. k [GEMEENTE MIDDELBURG MIDDELBURG I VLISSINGEN I VEERE door Peter Verdunnen De weidevogelstand holt al tientallen jaren achteruit. In vergelijking met de jaren vijftig is de achteruitgang 'dramatisch' te noemen. Hier voor zijn verschillende oorzaken aan te wijzen. De uitbreidende steden eisen steeds meer open ruimte op. De intensievering van de land bouw heeft eveneens een negatieve invloed op de weidevogelstand. Andere oorzaken zijn de aanleg van wegen en de verlaging van de grondwaterstand. Hybrides zijn ideale fietsen voor allround gebruik. Het feit dat steeds meer fabrikan ten steeds meer hybri des maken, bevestigt de grote vraag naar deze moderne alles- kunmer. NFORMATIE OVERHEID WET MILIEUBEHEER Gedoogregeling tijdelijke op slag vaste mest(stoffen) Burgemeester en wethouders van Middelburg maken in verband met het bepaalde in de Algemene wet bestuursrecht bekend, dat zij op 23 februari 1999 hebben vast gesteld de "Gedoogregeling tijdelij ke opslag vaste mest(stoffen) op landbouwgronden". De regeling treedt op donderdag 15 april 1999 in werking. De stukken met betrekking tot de re geling liggen tijdens kantooruren ter inzage op de afdeling Milieu zaken. Nadere informatie omtrent de mogelijkheid van het tijdelijk op slaan van vaste meststoffen (en de voorwaarden waaronder) kan bij de afdeling Milieuzaken wor den verkregen. WET MILIEUBEHEER Ter inzage legging ontwerp-beschikking Aanvraag en ontwerpbeschikking Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend, dat bij hen een aanvraag om vergunning in het kader van de Wet milieube heer is ingediend door de heer C. de Bruijn te Middelburg voor het oprichten en in werking heb ben van een hondenfokkerij annex honden- en kattenpension. De in richting is gelegen aan de Singel- weg 26 te Middelburg, kadastraal bekend gemeente Middelburg, sectie T, nr. I 735. Inzage De aanvraag, de ontwerp-beschik king, die gericht is op vergunning verlening onder voorwaarden, en andere relevante stukken liggen vanaf heden elke werkdag tijdens kantooruren en op donderdag avond van 17.00 uur tot 20.00 uur ter inzage op de afdeling Mi lieuzaken van de dienst Stadsont wikkeling, Vlissingsestraat 21 te Middelburg. Inzage op donderdag avond dient van te voren telefo nisch bij de afdeling Milieuzaken te worden aangevraagd (tel. 67 52 41). Desgevraagd wordt er door de af deling Milieuzaken een mondelin ge toelichting gegeven op de voor noemde stukken. Bedenkingen In de periode van 15 april tot 13 mei 1999 kunnen gemotiveerde bedenkingen tegen de ontwerp-be schikking schriftelijk door een ie der bij het college worden inge diend. Indien behoefte bestaat aan een gedachtewisseling over de ont werp-beschikking kan daarom te lefonisch worden verzocht.Tijdens deze bijeenkomst, waarbij de aan vrager in de gelegenheid wordt ge steld aanwezig te zijn, kunnen mondeling bedenkingen worden ingediend. De persoonlijke gege vens van degene die bedenkingen heeft ingediend worden, indien daarom wordt verzocht, niet be kend gemaakt. Alleen zij die tijdig (schriftelijk of mondeling) bedenkingen hebben ingebracht tegen de ontwerp-be schikking kunnen later beroep in stellen bij de Afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van Sta te, tenzij wordt aangetoond dat men redelijkerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bedenkingen in te brengen, dan wel de besluitvor ming straks afwijkt van het voor nemen. REGLEMENT VOOR DE GEMEENTELIJKE BEVOL KINGSADMINISTRATIE Burgemeester en wethouders heb ben op 6 april 1999 het Regle ment voor de gemeentelijke bevol kingsadministratie vastgesteld. In dit reglement is o.m. geregeld wel ke medewerkers rechtstreeks toe gang hebben tot bevolkingsgege vens, welke bestanden recht streeks aan de Gemeentelijke Basisadministratie persoonsgege vens zijn gekoppeld, en aan welke derden bepaalde gegevens daaruit mogen worden verstrekt Het reglement ligt ingaande heden voor iedereen ter inzage bij de sectie Communicatie waar tegen betaling ook een kopie verkrijg baar is. Het treedt in werking op de dag van bekendmaking. BOUWAANVRAGEN bekendmaking ingevolge art. 41 Woningwet) Aanvragen om bouwvergunning zijn ingekomen voor: - het plaatsen van een dakkapel op de woning Briljant I 7; - het plaatsen van twee dakkapel len op de woningen Galmgat 2 en 4; - het bouwen van een garage op het perceel Van Kleffenslaan 103; - het intern betegelen van het pand en het aanbrengen van een zonnescherm op het per ceel Langeviele 6; - het bouwen van een overdekte tribune op het sportpark aan de Van Cittersweg te Arnemuiden. N.B.:Het is mogelijk dat de teke ningen, waarop bij een positieve beslissing de vergunning wordt ver leend, afwijken van die welke ter inzage liggen. VERLEENDE VERGUNNINGEN In de week van 29 maart tot en met I april 1999 zijn de volgende vergunningen verleend en/of is met de volgende meldingen inge stemd: - het wijzigen van de bestekteke ning van een reeds verleende vergunning op het perceel M.H. Boassonlaan I 7; - het bouwen van een schuur op het perceel Walcherseweg 239; - ontmantelingen aan de kap op het perceel Langeviele 8; - het uitbreiden van de keuken en het verhogen van het dak van de berging op het perceel Sint Laurenslaan 9; - het uitbreiden van twee woon kamers op de percelen Teresa- straat 13 en 15; - het in gebruik nemen van het pand op het perceel Molen water 4 A; - het aanbouwen van een serre op het perceel Veerseweg 66; - het uitbreiden van de woning op het perceel Amnestylaan 131; - het wijzigen van een eerder ver leende bouwvergunning voor de bouw van 24 appartementen, type G, op de percelen Dirck van Delenstraat I t/m 24; - het plaatsen van een duivenhok op het perceel Prinses Beatrix- straat 19 te Arnemuiden; - het vergroten van de keuken en bijkeuken op het perceel Wilgen- hoek 46; - het uitbreiden van het pand op de percelen Vlissingse-straat 12- 14; - het restaureren/renoveren van daken op het perceel Langeviele 8; - het plaatsen van een dakkapel en het wijzigen van de zolder verdieping op het perceel Pr. Clausstraat 11 te Arnemuiden; - het aanbrengen van gevelverlich ting aan het pand Koepoort straat 10. Tegen deze besluiten kan binnen zes weken na de verzending be zwaar worden gemaakt bij het col lege van burgemeester en wethou ders, Postbus 61, 4330 AB Mid delburg. BOUWPLANNEN - vrijstel lingsprocedure De burgemeester van Middelburg maakt bekend dat er bouwplan nen zijn ontvangen die niet in overeenstemming zijn met de voorschriften van het ter plaatse geldende bestemmingsplan. Het gaat om: - het bouwen van een hobbyruim te op het perceel Burg. Baas laan 9 te Sint Laurens; - het bouwen van een garage en bijkeuken op het perceel Pinksterbloemlaan I 7 te Arne muiden. Burgemeester en wethouders wil len op deze aanvragen positief be slissen. Artikel 18 en/of artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Or dening en/of artikel 50, lid 5 van de Woningwet maken dit mogelijk. Voordat zij dat doen, liggen de bouw- en situatietekeningen met ingang van 16 april 1999 twee weken (tot en met 29 april I999) ter inzage bij de dienst Stadsont wikkeling, sectie Bouwen en Wo nen, aan de Vlissingsestraat 21. In die periode kan een ieder schriftelijk zijn/haar bedenkingen bij hen indienen. AANVRAAG OM MONU MENTENVERGUNNING Van 16 april tot en met 29 april 1999 ligt op de sectie Bouwen en Wonen van de dienst Stadsontwik keling de aanvraag om een vergunning op grond van de Monumentenwet 1988 ter in zage voor het verbouwen van een trappenhuis op het perceel Dam 77. Gedurende voornoemde periode kunnen eventuele bedenkingen schriftelijk en gemotiveerd worden ingediend bij burgemeester en wethouders van Middelburg, Post bus 61, 4330 AB Middelburg. BOUWPLAN Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij voornemens zijn met toepassing van artikel 8, lid 4 vrijstelling te verlenen van het bestemmingsplan Veersepoort voor het plaatsen van een berging op het volkstuincom plex aan de Geersesweg. Het bouwplan ligt met ingang van vrij dag 16 april 1999 gedurende 2 weken (tot en met 29 april 1999) voor iedere belanghebbende ter inzage bij de sectie Bouwen en Wonen van de dienst Stadsontwik keling,Vlissingsestraat 21. Gedurende bovengenoemde ter mijn kan ieder belanghebbende schriftelijk en gemotiveerd beden kingen indienen bij burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 61, 4330 AB Middelburg. ONTWERP-BESTEMMINGS- PLAN HOOGE PLAATEN Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat op grond van het bepaalde in artikel 23 van de Wet op de ruimtelijke ordening het ontwerp-bestem- mingsplan Hooge Plaaten vanaf 16 april 1999 gedurende 4 weken voor een ieder ter inzage ligt bij de sectie Communicatie, Stadhuis straat 2 en de dienst Stadsontwik keling,Vlissingsestraat 21. Het be stemmingsplan heeft betrekking op het terrein van de voormalige groothandel PC. Koole aan de Westerscheldestraat. In het kader van de inspraakprocedure zijn nóch schriftelijke, nóch mondelin ge reacties ingekomen. Gedurende bovengenoemde termijn kan een ieder zijn/haar zienswijze(n) ten aanzien van het ontwerp- bestem mingsplan schriftelijk en gemoti veerd kenbaar maken bij de ge meenteraad van Middelburg. De zienswijze(n) dient(en) te worden gezonden aan de raad van de ge meente Middelburg, Postbus 61, 4330 AB Middelburg. Zie voor andere gemeentelij ke informatie de pagina van de gemeente Middelburg in de Faam/Vlissinger van van daag, Maximaal Text pgina 830 of www.middelburg.nl POSTBUS l 4370 AA KOUDEKERKE TEL.OI 18 -555 444 FAX0118 -553 025 OPENINGSTIJDEN: maandag t/m vrijdag van 09.00 uur tot 12.00 uur en van 14.00 uur tot 16.00 uur (behalve vrij dagmiddag). De afd. Burgerzaken is donderdag tot 19.00 uur geo pend. TER INZAGE Stukken die op de gebruikelijke wijze ter inzage liggen kunt u tij dens openingstijden inzien bij Voorlichting, Dorpsplein 28 te Koudekerke en op de locaties: Me- liskerke, Dorpsstraat 3; Domburg, Markt ISerooskerke, Gapingse- weg la en Westkapelle, Markt 95. Voor sommige stukken, zoals b.v. bestemmingsplannen, bouwaan- vragen, sloopvergunningen en mi lieuvergunningen geldt een aparte regeling die steeds vermeld wordt. BEZWAAR/BEROEP/VOOR LOPIGE VOORZIENING Volgens de Alg. Wet Bestuursrecht kan iedereen bezwaar maken te gen overheidsbesluiten (dus ook tegen bouwvergunningen, akkoord bevonden meldingen en vrijstellin gen). Dat moet schriftelijk, gemoti veerd, ondertekend en binnen 6 weken gebeuren. U moet uw be zwaren richten aan het bestuurs orgaan dat de beslissing heeft ge nomen: het college van B&W, de burgemeester of de gemeente raad. Naast het indienen van een be zwaarschrift kunt u de President van de arrondisementsrechtbank ook verzoeken om, tegen vergoe ding, een voorlopige voorziening te treffen. Info: 0118-597569 ART 19 Wet RO Er is een aanvraag binnengeko men om vergunning ingevolge de Woningwet voor het bouwen van een garage op het perceel Pre- laatweg 4 te Westkapelle. Het bouwplan is in strijd met het ter plaatse geldende bestem mingsplan. Door de gemeenteraad is ver klaard, dat voor desbetreffend be stemmingsplan een herziening wordt voorbereid. Het bouwplan is in overeenstem ming met de in voorbereiding zijn de herziening.Wij zijn voorne mens door toepassing van de arti kelen 19 van de Wet op de Ruim telijke Ordening en 50 lid 6 van de Woningwet de vergunning te verlenen nadat van Gedeputeerde Staten van Zeeland de verklarin gen van geen bezwaar zijn ont vangen. In verband hiermee ligt het bouw plan met ingang van 15 t/m 28 april 1999 gedurende de ope ningstijden ter inzage op de afde ling Bouwen en Wonen, locatie Ga- pingseweg I a te Serooskerke. Gedurende deze periode bestaat voor u de gelegenheid schriftelijke bedenkingen tegen het bouwplan bij het college in te dienen. OPENSTELLING AFDELING BURGERZAKEN In verband met een training is het personeel van de afdeling Burger zaken afwezig op maandag 19 en dinsdag 20 april 1999. De afde ling Burgerzaken is deze dagen niet gesloten. 's-Morgens van 9.00 tot 12.00 uur zal er worden waargenomen door een aantal collega's van an dere afdelingen. Hierdoor kunnen wij u deze dagen niet in alle geval len de service en kwaliteit bieden die u normaal gesproken van ons mag verwachten. Wij verzoeken u daarom om uw bezoek aan de af deling Burgerzaken zo mogelijk voor of na deze dagen te plannen. UITGIFTE BOUWGROND IN BIGGEKERKE Op 24 maart 1999 is de inschrijving gestart voor de uitgifte van kavels bouwgrond in het plan "Uitbreiding Biggekerke". Er zullen maximaal 2 kavels bouwgrond worden uitgegeven. De inschrijving eindigt op 21 april 1999. Bij de uitgifte van de kavels bouwgrond worden bindingseisen gehanteerd. Dit houdt in dat uitsluitend bouw grond zal worden toegewezen aan gegadigden die een sociale of eco nomische binding hebben met de kern Biggekerke. Er kan uitsluitend ingeschreven worden met het een inschrijffor mulier dat onderdeel uit maakt van een informatiebrochure. Deze brochure kan worden opge haald bij de sector Grondgebied, afdeling Bouwen Wonen, Gapingseweg I a te Serooskerke op Voorlichting, Dorpsplein 28 te Koudekerke. Voor nadere informatie over het bovenstaande kunt u contact opnemen met de heer J. Muizelaar van de afd. Bouwen Wonen, tel. (rechtstreeks) 0118 597634. Koudekerke, 14 april 1999 Burgemeester en wethouders van Veere De neergaande lijn moet worden omgebogen, daar is ieder het wel over eens. In '94 is het landelijke project Vrijwillige Weide vogelbescherming opgezet. Het project had een looptijd van vier jaar. Voor de periode 1999- 2003 is een nieuw plan van aanpak gemaakt. Hoofddoel is het broedsucces van weidevogels te vergroten. Nu komt gemiddeld slechts één van de vier vogeljongen tot wasdom. Er is een net werk van boeren en vrijwilligers opgericht om het tij te keren. De eerste positieve resultaten worden zichtbaar. In Zeeland heeft de stichting Landschapsbeheer zich over het project ontfermd. Marianne Lundahl uit Biervliet is coördinator van het vrijwilligersproject. De meest voorkomende weidevo gelsoorten zijn de kievit, scholekster, tureluur, kluut en grutto. Provincie, het Rijksinstituut voor Kust en Zee en vogelwerkgroe pen houden regelmatig vogeltellingen. Volgens Marianne Lun dahl zijn er in Zeeland 'enkele' honderdduizenden akker-, wei de- en kustvogels. Dat lijkt heel wat. „Als je de cijfers van nu vergelijkt met de jaren zestig is er echter sprake van een drama tische achteruitgang." Begin jaren negentig kwam men tot inzicht dat er iets moest ge beuren om deze negatieve spiraal om te buigen. Niet met dikke rapporten, maar met concrete actiemaatregelen. Vanaf '94 wordt gewerkt aan een netwerk van boeren en vrijwilligers, die in de broedperiode - half maart tot eind mei/begin juni - erop toezien dat er zo weinig mogelijk nesten verloren gaan. Marianne Lundhal probeert boeren warm te krijgen om mede werking te verlenen. De respons valt beslist niet tegen. Vrijwilli gers blijven echter hard nodig. De 'weidevogel'vrijwilligers kunnen hun beschermende taak al leen uitvoeren als de betreffende boer z'n medewerking geeft. Marianne Lundahl: „Er moet een vertrouwensband zijn tussen de boer en 'zijn' vrijwilligers. Als de boer in de broedperiode op het land werkt, loopt er een vrijwilliger mee. Gemarkeerde nesten worden opgetild. Het kan ook zijn dat de boer er om heen rijdt. Als het nest op exact dezelfde plaats wordt teruggeplaatst wordt het broedsel niet verstoord." In principe kan iedereen zich aanmelden als vrijwilliger. Van be lang is dat men zich overdag vrij kan maken. Marianne Lundahl: „We mikken onder meer op VUT'ers. Voor hen kan het een aan gename vrijetijdsbesteding zijn." De kieviet broedt als eerste (de eerste broedgevallen worden reeds half maart waargenomen). Daarna volgen de grutto (be gin april), kluut (half/eind april), scholekster en tureluur (mei). De eieren hebben een schutkleur en zijn dus niet zo eenvoudig te ontdekken. „Vanuit een trekker kun je ze het beste zien. Je moet er uiter aard wel oog voor hebben." Zodra de vogels een nest hebben gebouwd wordt het door de boer of vrijwilliger gemarkeerd. Waar de nesten zich precies bevinden is een kwestie van goed kijken. En uiteraard kennis van zaken. „Je moet het gedrag van de vo gels kennen. Door middel van korte cursussen leren we boeren en vrijwilligers waar ze op moeten letten." Zo'n cursus bestaat uit twee theorie-avonden en een praktijkmiddag. „Het is snel te leren." In Zeeuws-Vlaanderen slaat het project Vrijwillige Weidevogel bescherming goed aan. Marianne Lundahl heeft in deze regio inmiddels een kleine 30 enthousiaste vrijwilligers tot haar be schikking. Wat haar betreft mogen dat er best nog wat meer worden. Omdat veel boeren werk uitbesteden aan loonwerkers is het volgens Marianne Lundahl nodig dat ook zij 'gesensibili seerd' worden. De coördinatrice stelt dat het een kwestie van lange adem is. „Over de medewerking van de boeren hebben we gelukkig niks te klagen. In principe zegt niemand nee. Wie wil er nu een nest kapot rijden? Als het al gebeurt is het eerder BOUWAANVRAGEN (bekendmaking ingevolge art. 41 Woningwet) Aanvragen om bouwvergunning zijn ingekomen tb.v.: - het verbouwen van de woning en het bouwen van een serre en pergola Roosje Voslaan 17 - het verbouwen van de woning Groen Van Prinstererlaan 62 - het uitbreiden van de woning Sint Kruislaan 4 - het plaatsen van een fietsen berging Productweg 2 - het vergroten van de woning Gerbrandystraat 134 - het plaatsen van een tuinhuis Suze Groeneweglaan 104 - het plaatsen van twee bergin gen Van Bossestraat 50 - het herinrichten van de speel tuin Zuidbeekseweg 4 A Eventuele bedenkingen tegen de ze bouwaanvragen kunnen pas worden ingediend nadat op de aanvragen is beslist N.B.: Het is mogelijk dat de teke ningen waarop, bij een positieve beslissing, de vergunning wordt verleend, afwijken van die welke ter inzage liggen. VERLEENDE VERGUNNINGEN In de afgelopen periode zijn de volgende vergunningen verleend: - het uitbreiden van een bedrijfs pand Poortersweg 10 - het wijzigen van de gevel en het dak van de garage Steenwijk straat 2GI0 (afwijking bouw vergunning) Tegen deze besluiten kan binnen zes weken na de verzending bezwaar worden gemaakt bij het college van burgemeester en wet houders. EERSTVOLGENDE VERGA DERINGEN VAN DE WEL STANDSCOMMISSIE: 29 april 19 mei 1999 Uw plan moet tenminste twee da gen voor de vergaderdatum bij bouw- en woningtoezicht inge diend zijn. KAPVERGUNNINGEN Wij maken bekend dat er een aanvraag om een kapvergunning (ingevolge art 4.5.2. van de Alge mene Plaatselijke Verordening Vliss- ingen) is ontvangen van: - dhr. H.F. van Huizen, Westerscheldestraat 18, voor het verwijderen van een wilg in de voortuin. Wij zijn van plan deze vergunning te verlenen. Nadere informatie over de kapaanvraag kunt u krij gen bij de sector Beheer, sectie Be plantingen,Vredehoflaan 50, tele foon 487373. Vlissingen, 14 april 1999 Burgemeester en wethouders van Vlissingen, Stadhuisplein 2, 4382 LG Vlissingen HOORZITTING COMMIS SIE BEZWAAR- EN BE ROEPSCHRIFTEN De voorzitter van de Commissie bezwaar- en beroepschriften Vlis singen maakt bekend dat op maandag 19 april 1999 om 19.30 uur een openbare hoorzit ting wordt gehouden in het ge meentehuis te Vlissingen. Behandeld wordt het bezwaar van de heer P Burger tegen het besluit van burgemeester en wethouders van Vlissingen d.d. 24 februari 1999. Bij dat besluit weigerden zij een bouwvergunning voor een schutting bij het pand Zeewijk singel 100 te Oost-Souburg. Het procesdossier ligt de week voor de hoorzitting voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis, stafbureau Bestuur (kamer 118a - eerste verdieping). U kunt zich met vragen over de procedure wenden tot de secretaris, de heer F.H. Kuijper.tel.0118-487 438. Zie voor meer informatie van de gemeente Vlissingen de in formatiepagina 'In den blauw geruiten kiel' elders in dit blad en teletekstpagina 810 e.v. van MaximaalTV. Marianne Lundahl; 'Wie wil er nu een nest kapot rijden?' foto Peter Verdurmen een kwestie van onmacht dan van onwil" Het vrijwilligerswerk hoeft beslist geen vogelaar te zijn om vrijwilliger te worden", is een ontspannende bezigheid, aldus de coördinatrice, die zelf benadrukt de Biervlietse. Boeren en aspirant-vrijwilligers kun- ook regelmatig, gewapend met verrekijker, het veld intrekt. Je nen zich centraal aanmelden in Goes, 0113-230936. Het tijdschrift Fiets zette alle 553 modellen van 1999 handig op een rijtje in een koopgids, die als bijlage bij het april nummer verschijnt. Behalve een overzicht met alle prijzen en specificaties, wordt ook uitgelegd wat een hybride precies is, welke verschillende soorten er zijn en wordt ant woord gegeven op de meest gestelde vragen over fietsen. Het tijdschrift Fiets met Koop- gidsbijlage is tot 23 april over al te koop. De prijs is f 9,25. De hybride kan alles. Hij is comfortabel, geschikt voor verharde en onverharde we gen, woon-werkverkeer, vrije tijd en ruige vakantie-avontu ren. Het is een wonder dat-ie niet veel eerder uitgevonden is. De hybride is een mix van een racefiets, een mountainbike en een randonneur. Alles wat je over de hybride wil weten, de kenmerken, de verschillende soorten, welke het beste bij je past, staat uit gelegd in de koopgids. Om het spoor niet geheel bij ster te raken in de wereld van spaaknippels en framebuizen, is een uitleg van een aantal technische termen op de aller eerste pagina's te vjnden. Nu is iedereen klaar voor het handige tabellenoverzicht van de 553 hybrides van 1999 en, tenslotte, voor de koop van een nieuwe fiets.

de Faam | 1999 | | pagina 13