Stadsgewestelijke Brandweer Vlissingen-Middelburg een feit GRATIS TELEVISIE Keuken Bad 5620 'n keuken 8SS VLISSINGEN MIDDELBURG JA!, want elke keuken heeft een stijl, een eigen karakter. U zoekt een keuken die bij u past! Korte Qeere 11-13 Middelburg Tel. 0116*615860 Amundsenweg 47 4462 GP Goes Tel.: 011 3-229710 Fax:0113-229715 's Maandags gesloten. Donderdag koopavond 19.00-21.00 uur. NU 51J AANKOOP VAN EEN COMPLETE KEUKEN OF 3ADKAMER (v.a. 10.000,-) O Sinds 1 april jl. is de 'Stadsgewestelijke Brandweer Vlissingen-Middelburg' een feit. Op die datum zijn de gemeentelijke korpsen van Vlissingen en Middelburg samengegaan. Voor de burgers van beide steden verandert er in feite niet veel: veiligheid blijft hoog in het vaandel staan. Bovendien streeft de lei ding van de nieuwe organisatie ernaar die veiligheid in de toekomst alleen nog maar te verbeteren. Het professionaliseren van de korpsen was een van de belangrijkste redenen voor de samenvoeging. De nieuwe werkwijze staat dan ook garant voor een korps waarmee het stadsgewest de nieuwe eeuw in kan. Een nieuw, gemotiveerd korps dat veel meer nadruk dan ooit tevoren zal leggen op preventie: het voorkomen van brand. Nog maar al te vaak hadden branden door eenvoudige aanpas singen in huis voorkomen of beperkt kunnen wor den. Neem alleen al het voorbeeld van een simpe le brandmelder. Met zo'n melder in huis kan brand op tijd gesignaleerd worden en kan tijdige ont vluchting plaatsvinden En dat is nog maar één voorbeeld. Ook gaat de brandweer meer aandacht besteden aan letselpreventie en veilig ontvluchten bij brandhaard. De komende tijd zal het nieuwe korps zeker gebruiken om mensen bewuster van brand te maken zodat op de lange termijn slacht offers voorkomen kunnen worden Hoofdpost Stromenpoort Het stadsgewestelijke brandweerkorps met 170 leden en 40 jeugdleden heeft als doel de brand weer meer 'body' te geven. Ze wil gezien worden als integrale veiligheidspartner. Het bouwen van een hoofdpost gelegen tussen Vlissingen en Middelburg, past prima bij dit denkbeeld. In dit gebouw is namelijk niet alleen plaats voor de brandweer maar ook voor politie en ambulance dienst zodat optimale dienstverlening verzekerd is. De vrijwilligers spelen in de nieuwe organisatie een belangrijke rol. Na diensttijd van de beroepsbrand weerlieden staan zij voor de burgers van Vlissingen en Middelburg klaar. In de toekomst gaan ze ope reren van uit vijf verschillende kazernes zodat opti maal hulp verleend kan worden. Een nieuw korps, een nieuw gezicht Het stadsgewestelijke korps wordt aangestuurd door een nieuwe commandant. De 35-jarige Ruud Maljaars is op 1 februari aangesteld in deze functie. Hij kan putten uit tien jaar Haagse erva ring. In de hofstad was hij sinds 1994 onderdeel chef van een groot brandweeronderdeel. Dat wil zeggen dat hij aan 100 brandweerlieden leiding gaf en dat zij samen zorgden voor de veiligheid van zo'n 100.000 mensen. In die leidinggevende rol heeft hij veel ervaring opgedaan die in het stadsgewest goed van pas zal komen. Het boegbeeld Als commandant is Maljaars het boegbeeld van de brandweer Hij adviseert de burgemeesters van Vlissingen en Middelburg bij grote branden en hij is verantwoordelijk voor de bedrijfsvoering van de brandweer. Burgers kunnen bij hem terecht met klachten of suggesties en hij is altijd bereid informatie te geven Voor de werknemers is hij het aanspreekpunt en hij heeft samen met Dolph te Paske de operationele leiding over het korps. Dolph te Paske is sinds 1 april plaatsver vangend commandant. Daarnaast vervult hij de rol van hoofd van de afdeling technische dienst, logistiek en repressie. Tot voor kort was Te Paske commandant van het Middelburgse korps. A Links Ruud Maljaars, rechts Dolplt te Paske Frisse aanpak De aanpak van Ruud Maljaars is gericht op het transparanter maken van de brandweer. Openheid naar burgers toe vindt hij van groot belang. Nu is de brandweer nog veel op zichzelf gericht. Door het organiseren van open dagen en door de wijken in te gaan hoopt hij die gesloten heid snel te doorbreken. De kazerne moet een plek worden waar burgers met hun vragen terecht kunnen, waar ze zomaar even binnen kunnen lopen en waar ze alle beno digde informatie kunnen krijgen. Voor de stads gewestelijke brandweer een uitdaging voor de toekomst Brandweer in het nieuw Aan het verbeteren van de veiligheid van brand weermannen wordt hard gewerkt. Een prachtig voorbeeld is de nieuwe veiligheidskleding waar de stadsgewestelijke brandweer sinds kort over beschikt. In het verleden was de brandweer niet altijd even goed zichtbaar. Zeker bij hulpverlening van ver keersongevallen leverde dit soms gevaarlijke situ aties op. De nieuwe kleding brengt hier echter verandering in. Op de nieuwe kleding zijn 'retro-reflecterende' strips opgebracht. Deze strips weerkaatsen het licht van bijvoorbeeld koplampen. Zo zijn de brand weermannen ervan verzekerd dat ze 's avonds en 's nachts beter zichtbaar zijn. Ook bij slecht zicht of slecht weer komt de kleding goed van pas. De pak ken zijn een welkome aanvulling op uw veiligheid en die van de hulpverlener. "De brandweer, uw veiligheidspartner voor brand en hulpverlening. Bij Brand of een ongeval: twijfel niet, bel Boom omgewaaid? Kat in de boom? Vast in de lift? Olie op de weg? Iemand te water? Kelder vol gelopen? Ergens opgesloten? Bel de stadsgewes telijke brandweer Vlissingen - Middelburg: Tel.: 0118-421000 Klachten! Vragen? Suggesties... Stadsgewestelijke Brandweer Vlissingen-Middelburg Postbus 5130 4380 KC Vlissingen Tel.:'0118-412276 of 0118-633070 De vestigingen Looierssingel, Middelburg Van Dishoeckstraat, Vlissingen Overloper, Middelburg 9 Arnestraat, Arnemuiden Tip: Zorg dat uw omgeving goed bereikbaar is voor hulpdiensten. Kan de brandweer makkelijk bij uw woning komen? Staan er auto's in de weg en kan de brandweer bij de brandkranen komen? Kijk eens door de bril van de brandweerman en meld onveilige situaties aan de brandweer. Een goede bereikbaarheid kan van levensbelang zijn! Het wagenpark Ook het wagenpark van de stadsgewestelijke brandweer wordt in de toekomst voorzien van zulke strips. Op alle nieuwe voertuigen worden deze geplakt. In het donker lichten de strips op en zijn de contouren van de wagens goed te zien. Op die manier hoopt de brandweer veiliger te kunnen werken bij hulpverlening van ongevallen. VAN DE REE brilmode (of de helft v/d waarde in contanten) iilea Eigentijdse keuken in de nieuwste kleuren gecombi neerd met warme houttinten. Compleet met koelkast, kookplaat, oven, schouw en multiplex werkblad met spoelbak en kraan. met Hoekopstelling met modern kunststof front in diverse kleuren. Compleet met glaskasten, schouw, luxe korvenkast met glas, koelkast, kookplaat, combi magnetron, werkblad, spoelbak. Inclusief 5 jaar garantie op de apparatuur. Woensdag 7 april 1999 FAAM/VLISSINGER stijl illiP# Modern vormgegeven keukenopstelling met vierzijdig afgerond front. Voorzien van koelkast, oven, kookplaat, schouw, werkblad en spoelbak.

de Faam | 1999 | | pagina 14