VAN DE lilki Een bijzondere botenbouwer in Goes GEMEENTEVLISSINGEN INFORMATIE VAN DE WALCHERSE GEMEENTEN GEMEENTE MIDDELBURG VE MIDDELBURG I VLISSINGEN I VEERE DE TRAILERBOTEN VAN BEEKMAN GAAN OVER DE HELE WE REL Op de Hiswa Veelzijdig Woensdag 7 april 1999 FAAM/VLISSINGER 13 INFORMATIE OVERHEID AANGEVULD BEKOSTIGINGSBESLUIT DE LAGE LANDEN Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat de gemeenteraad van Middelburg in zijn vergadering van 29 maart I999 het "Aangevuld bekostigings besluit De Lage Landen" heeft vastgesteld met betrekking tot de percelen, kadastraal bekend ge meente Arnemuiden sectie M nummers 82,610 en 854, alle ge deeltelijk en M nummer 619 (voormalige Groenmarktlocatie), gelegen aan/nabij de Van Citters- weg te Arnemuiden. Dit besluit heeft betrekking op het kostenver haal van de gemeentelijke mede werking aan het bouwrijp- en woonrijpmaken van genoemde percelen voor de bouw van dertig woningen. Het besluit ligt met in gang van de datum van inwerking treding, zijnde 8 april 1999, koste loos ter inzage bij de sectie Com municatie van de dienst Middelen, Stadhuisstraat 2 te Middelburg. Daar is tegen betaling van de kos ten ook een kopie van het besluit verkrijgbaar. COMMISSIE BEZWAAR- EN BEROEPSCHRIFTEN MID DELBURG. De commissie, die het gemeente bestuur adviseert over de te ne men beslissingen op ingediende bezwaarschriften, komt op donder dag 8 april 1999 bijeen om be langhebbenden te horen. Behan deld wordt de navolgende zaak: Burgemeester en wethouders heb ben vergunning verleend voor het verbouwen/uitbreiden van de wo ning aan de Abeelseweg 41 te Middelburg. Hiertegen is een be zwaarschrift ingediend door een omwonende. Dit bezwaarschrift wordt behandeld om 16.30 uur. De hoorzitting is openbaar en wordt gehouden in het stadhuis. Inlichtingen kunnen vooraf worden ingewonnen bij de secretaris van de commissie, mevrouw mr.A.C. Beije (tel. 0118-675434). OPHOKKEN POSTDUIVEN Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat het, in verband met het zaaiseizoen 1999, verboden is in de periode van vrijdag 2 april tot en met vrijdag 21 mei 1999 van 10.00 tot 17.00 uur één of meer post duiven te laten uitvliegen. Het verbod geldt niet op zaterda gen, zondagen en feestdagen en geldt niet voor jonge duiven. BOUWAANVRAGEN (bekendmaking ingevolge art 41 Woningwet) Aanvragen om bouwvergunning zijn ingekomen voor: - het plaatsen van een berging op het volkstuincomplex "Veersepoort" aan de Geersesweg; - het plaatsen van een raam in de zijgevel van de woning op het per ceel Van KJeffenslaan 213; - het uitbreiden van een woning op het perceel Noordweg 494; - het uitbreiden van een galerie op het perceel Vlissingsestraat 14; - het uitbreiden van twee woonka mers op de percelen Teresastraat 13 en 15; - het uitbreiden van een dakkapel op het perceel Kingstraat 10; - het plaatsen van een tuinhuisje op het perceel Seispark 2; - het plaatsen van een tuinhuisje op het perceel Molenweg 26 te Arne muiden; - het bouwen van een woning op het perceel Leliëndaalseweg 6; - het uitbreiden van een woning op het perceel Landluststraat 8; - het plaatsen van een dakkapel op het perceel Pres. Kennedylaan 8; - het plaatsen van een dakkapel op het perceel Prins Clausstraat 11 te Arnemuiden; - het vergroten van een woonkamer op het perceel Schweitzerstraat 13; - het uitbreiden van een woning op het perceel Amnestylaan 137; - het uitbreiden van een woning op het perceel Oranjeplaat 34 te Arne muiden; - het bouwen van een schuur op het perceel Noordweg 2 73; - het plaatsen van een tuinhuis op het perceel Prinses Margrietstraat 14 te Arnemuiden. N.B.: Het is mogelijk dat de teke ningen, waarop bij een positieve beslissing de vergunning wordt verleend, afwijken van die welke ter inzage liggen. VERLEENDE VERGUNNINGEN In de week van 22 maart tot en met 26 maart 1999 zijn de vol gende vergunningen verleend en/of is met de volgende meldingen inge stemd: - het uitbreiden van een woning op het perceel Wielingen 35 te Arnemuiden; - het aanbrengen van een recla me aan het pand Het Groene Woud I; - het wijzigen van een reclame aan het pand Lange Delft 70- 74; - het plaatsen van een tuinhuis op het perceel Klaverakker 69 te Arnemuiden; - het plaatsen van een tuinhuisje op het perceel Van Kleffens- laan 151; - het aanbouwen van een bijkeuken op het perceel Cassinstraat 10; - het uitbreiden van een keuken op het perceel Tarweakker 8 te Arnemuiden; - het uitbreiden van een woonka mer op het perceel Oude Vlis- singseweg 28; - het uitbreiden van een woning op het perceel Amnestylaan 36; - het slopen van een schuur op het perceel Walcherseweg 239; - het aanbouwen van een bijkeu ken op het perceel Ooststraat 7 te Arnemuiden; - het vergroten van een woonka mer, het plaatsen van een dak kapel en het bouwen van een garage op het perceel Nieuwen- hovenseweg 7; - het uitbreiden van een woning op het perceel Gandhistraat I; - het verbouwen van een kantoor ruimte op het perceel Zuidwal 2 te Arnemuiden; - het verbouwen van een garage tot therapieruimte op het per ceel Weerhaan 29; - het gedeeltelijk (intern) slopen van een kerkgebouw op het perceel Oosterscheldestraat I; - het plaatsen van een tuinhuisje op het perceel Hunniusstraat I. Tegen deze besluiten kan binnen zes weken na de verzending be zwaar worden gemaakt bij het col lege van burgemeester en wethou ders, Postbus 61,4330 AB Middel burg. BOUWPLANNEN - vrijstellingsprocedure De burgemeester van Middelburg maakt bekend dat er bouwplan nen zijn ontvangen die niet in over eenstemming zijn met de voor schriften van het ter plaatse gel dende bestemmingsplan. Het gaat om: - het bouwen van een woning met garage op het perceel Akkerlaan 2 te Arnemuiden; - het aanbouwen van een serre op het perceel Banckertplein 7; - het aanbouwen van een tuinka mer op het perceel Noordsingel 48; - het verbouwen van een bankge bouw op het perceel Lange Gee- re 3; - het plaatsen van een tuinhuisje op het perceel Godinstraat 4; - het plaatsen van een tuinhuisje op het perceel Köninginnelaan 43A. Burgemeester en wethouders wil len op deze aanvragen positief be slissen. Artikel 18 en/of artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Or dening en lof artikel 50, lid 5 van de Woningwet maken dit mogelijk. Voordat zij dat doen, liggen de bouw- en situatietekeningen met ingang van 9 april 1999 twee we ken (tot en met 22 april 1999) ter inzage bij de dienst Stadsontwikke ling, sectie Bouwen en Wonen, aan de Vlissingsestraat 21. In die periode kan een ieder schrif telijk zijn/haar bedenkingen bij hen indienen. VOORBEREIDINGS- BESLUITEN De burgemeester van Middelburg maakt ter voldoening aan het be paalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend dat de gemeenteraad in zijn verga dering van 29 maart 1999 heeft verklaard dat wordt voorbereid een herziening van de bestemmings plannen: - Breeweg (Banckertplein 7); - Brakenburg III (Akkerlaan 2); - Beschermd Stadsgezicht (Noord singel 48 en Lange Geere 3). De voorbereidingsbesluiten liggen met bijbehorende tekeningen, waarop de gebieden zijn aangege ven waarvoor de betreffende be sluiten gelden, met ingang van 9 april 1999 tijdens kantooruren voor een ieder ter inzage bij de sectie Bouwen en Wonen van de dienst Stadsontwikkeling, Vlissingsestraat 21. De besluiten treden in werking op 9 april 1999. Zie voor andere gemeentelij ke informatie de pagina van de gemeente Middelburg in de FaamIVIissinger van van daag, Maximaal Text pagina 830 of www.middelburg.nl. BOUWAANVRAGEN (be kendmaking ingevolge art. 41 Woningwet) Aanvragen om bouwvergunning zijn ingekomen t.b.v.: - het bouwen van een houten schuur Burgemeester Stemer- dinglaan 39 - het wijzigen van de voorgevel GornelisVan Perestraat 28 - het plaatsen van twee dakka pellen Padweg 22 - het bouwen van een kasje Vlis- singsestraat(k) 27 - het bouwen van een kapschuur Zuidwateringstraat 30 - het bouwen van een serre Van Karnebeekstraat 12 - het uitbreiden van de woning Jo ke Smitlaan 4 - het verbouwen van de trappen huizen portieken tb.v. het plaatsen van liften Molenstraat 88 t/m 104 en 106 tlm 122 (even) - het bouwen van een bedrijfsver zamelgebouw Handelweg 32 - het slopen van de bestaande ga rage en het bouwen van een nieuwe garage, slaapkamer en hobbyruimte Rembrandtlaan 5 - het uitbreiden van restaurant de golfbaan BurgemeesterVan Woelderenlaan 5 Eventuele bedenkingen tegen deze bouwaanvragen kunnen pas wor den ingediend nadat op de aanvra gen is beslist N.B.: Het is mogelijk dat de teke ningen waarop, bij een positieve beslissing, de vergunning wordt ver leend, afwijken van die welke ter inzage liggen. VERLEENDE VERGUNNINGEN In de afgelopen periode zijn de vol gende vergunningen verleend: - het bouwen van een pvc-fietsen- schuurtje De Beaufortstraat 16 - het verbouwen cq uitbreiden van een kampeercentrum Gildeweg 35 - het bouwen van 52 woningen Bastion I tlm 31 (oneven), Ra velijn I tlm 23 (oneven), Ravelijn 2 t/m 28 (even), en Lunet 4 t/m 22 (even) - het verbouwen en uitbreiden van een bedrijfsruimte met bovenwo ning Wolstraat 81 - het gedeeltelijk slopen van een koelcel en kantoorruimte Gilde weg 37 - het bouwen van een dakkapel Anna Blamanlaan 11 - het bouwen van een tuinhuis Su- ze Groeneweglaan 57 - het verbouwen en uitbreiden van het winkelpand met kantoor ruimte en opslag Kanaalstraat 75 - het bouwen van een balkon Bou levard Evertsen 276 - het verbouwen van het bedrijfs gebouw Handelsweg 19 - het bouwen van een aardappel- loods Welzingseweg 2A - het bouwen van een dakkapel Buteuxstraat 42 - het vergroten van de woningVer- lorenlandstraat 12 - het slopen van de bestaande berging en het bouwen van een nieuwe berging Nieuwstraat 232 - het bouwen van een garage Marnixplein 40 - het uitbreiden van de woning Steengrachtstraat 65 - het slopen van asbesthoudende cv-ketel Adriaen Coortelaan I - het bouwen van een hobbykasje Waddenzeestraat 32 - het bouwen van een bedrijfs pand B edrijfsweg 14 - het uitbreiden van een loods Zuidbeekseweg 2 - het bouwen van een tuinhuisje Josine Reulinglaan 11 - het uitbreiden van een woning Jacob Isaac Sandersestraat 11 - het aanbrengen van een lichtre clame Gildeweg 22 Tegen deze besluiten kan binnen zes weken na de verzending be zwaar worden gemaakt bij het col lege van burgemeester en wethou ders. EERSTVOLGENDE VERGADERINGEN VAN DE WELSTANDSCOMMISSIE: 15 april en 29 april 1999 Uw plan moet tenminste 2 dagen voor de vergaderdatum bij bouw en woningtoezicht ingediend zijn. ALGEMENE WET BE STUURSRECHT Wij maken in verband met het be paalde in de Algemene wet be stuursrecht bekend, dat wij voor de tijdelijke opslag van vaste mest(stoffen) op landbouwgronden beleidsregels hebben vastgesteld. Deze liggen van 8 april 1999 tot en met 22 april 1999 ter inzage bij de sector Stadsontwikkeling (2e verdieping van het stadhuis). In bovengenoemde periode kan een ieder schriftelijk bedenkingen inbrengen tegen de regeling. Vlissingen, 7 april 1999 Burgemeester en wethouders van Vlissingen, Stadhuisplein 2, 4382 LG Vlissingen Zie voor meer informatie van de gemeente Vlissingen de in formatiepagina 'In den blauw geruiten kiel' elders in dit blad en teletekstpagina 810 e.v. van MaximaalTV. GEMEENTE POSTBUS 1 4370 AA KOUDEKERKE TEL. 0118 -555 444 FAX 0118 -553 025 OPENINGSTIJDEN: maandag t/m vrijdag van 09.00 uur tot 12.00 uur en van 14.00 uur tot 16.00 uur (behalve vrijdag middag). De afd. Burgerzaken is donderdag tot 19.00 uur geopend. TER INZAGE Stukken die op de gebruikelijke wij ze ter inzage liggen kunt u tijdens openingstijden inzien bij Voorlich ting Dorpsplein 28 te Koudekerke en op de locaties: Meliskerke, Dorpsstraat 3; Domburg, Markt I; Serooskerke, Gapingseweg I a en Westkapelle, Markt 95. Voor som mige stukken, zoals b.v. bestem mingsplannen, bouwaanvragen, sloopvergunningen en milieuvergun ningen geldt een aparte regeling die steeds vermeld wordt BEZWAARIBEROEPIVOOR- LOPIGE VOORZIENING Volgens deAlg.Wet Bestuursrecht kan iedereen bezwaar maken te gen overheidsbesluiten (dus ook te gen bouwvergunningen, akkoord be vonden meldingen en vrijstellingen). Dat moet schriftelijk, gemotiveerd, ondertekend en binnen 6 weken gebeuren. U moet uw bezwaren richten aan het bestuursorgaan dat de beslissing heeft genomen: het college van B&W, de burgemeester of de gemeenteraad. Naast het in dienen van een bezwaarschrift kunt u de President van de arrondi- sementsrechtbank ook verzoeken om, tegen vergoeding, een voorlopi ge voorziening te treffen. Info: 0118-59 7569 BEËINDIGINGTER VISIE LEGGING Wij hebben besloten om de proce dure tot tervisielegging van het ont- werp-bestemmingsplan Kaapduin- seweg/Verlengde Dishoekseweg te Koudekerke te beëindigen. Genoemd ontwerp-plan voorzag in de aanleg van een parkeerterrein met maximaal 8 woningen op de hoek Kaapduinseweg/ Verlengde Dishoekseweg te Koudekerke.Tegen deze plannen zijn een aantal ziens wijzen ingediend, welke een herbe zinning daarop noodzakelijk ma ken. Bij deze herbezinning zullen al le ingediende argumenten worden betrokken. Aan de uitkomst van dit onderzoek zal bekendheid worden gegeven. BELEIDSVOORNEMEN STADS- EN DORPSVERNIEU WING 1999. De gemeente Veere zal voor de stads- en dorpsvernieuwing 1999 (bij ongewijzigd provinciaal beleid) eèn bijdrage van 349.342,- ont vangen: 149.718,- voor particu liere woningverbetering en I 99.624,- voor andere projecten. Het budget van 149.718 willen wij beschikbaar stellen voor het ver beteren van door de eigenaar per manent bewoonde woningen. Het budget van I 99.624 zal gebruikt worden voor het saneren van mi- lieuhinderlijke bedrijven en/of het verbeteren van de openbare ruimte. Het ontwerp van dit volume-besluit stads- en dorpsvernieuwing 1999 ligt met ingang van 8 april a.s. ge durende vier weken ter inzage bij de afdeling Bouwen en Wonen, Ga pingseweg I a te Serooskerke en bij Voorlichting, Dorpsplein 28 te Kou- dekerke.Tijdens genoemde periode kunnen inwoners en andere belang hebbenden schriftelijk of mondeling hur\ zienswijze over dit beleidsvoor nemen kenbaar te maken (post adres: Postbus 1,4370 AA Koude kerke). Degenen die gereageerd hebben, kunnen hierover desge wenst met ons van gedachten wis selen. ARTIKEL I8AWRO. Er is een aanvraag bouwvergun ning binnengekomen voor: - het bouwen van een berging op het perceel Binnenhof 21 te Koudekerke; - het bouwen van een tuinhuisje op het perceel Sluisweg 5 te Vee- re; - het bouwen van een tuinhuisje op het perceel Borné 11 te Zou- telande. De bouwplannen zijn in strijd met het ter plaatse geldende bestem mingsplan. Wij zijn van plan de vergunningen te verlenen door toepassing van ar tikel 18a van de Wet op de Ruim telijke Ordening. In verband hiermee liggen de bouw- en situatietekeningen van 8 t/m 21 april 1999 tijdens de 'ope ningstijden voor een ieder ter inza ge op de afdeling Bouwen en Wo nen, locatie Gapingseweg I a te Serooskerke. Gedurende deze periode bestaat voor u de mogelijkheid schriftelijke bedenkingen tegen de bouwplan nen bij het college in te dienen. VRIJSTELLINGSPROCEDURE Er is een aanvraag om bouwver gunning binnengekomen voor het verbouwen van een woning op het perceel Badhuisstraat 14 te Koude kerke. Het bouwplan voldoet niet geheel aan het ter plaatse geldende be stemmingsplan. Wij zijn van plan om met gebruik making van de in het betreffende bestemmingsplan opgenomen mo gelijkheid vrijstelling te verlenen. In verband hiermee ligt de bouw- en situatietekening van 8 april t/m 5 mei 1999 tijdens de openingstijden voor een ieder ter inzage op de af deling Bouwen en Wonen, locatie Gapingseweg I a te Serooskerke. Gedurende deze periode bestaat voor u de mogelijkheid schriftelijke bedenkingen tegen het bouwplan bij het college in te dienen. BOUWISLOOPAANVRAGEN (bekendmaking ingevolge artikel 41 Woningwet) Aanvragen om bouw-/'sloopvergun ning zijn ingekomen voor: Domburg - het uitbreiden van een woning Kanonweistraat 12; - het bouwen van een berging Badstraat 17; - het slopen van een woning en garage Zuiderpark 7; - het bouwen van een woning met garage Zuiderpark 7; Meliskerke - het bouwen van een woning Dorpsstraat 5; Oostkapelle - het plaatsen van een tuinhuisje Oosterpark 19; Veere - het bouwen van een garage en bergingVeerseweg 64; Westkapelle - het uitbreiden van een woning Zuidstraat 57; - het uitbreiden van een schuur Molenwal 20; Zoutelande - het uitbreiden van een kap op 2 garage's Majoorv/erf 11 en 13; Wij wijzen u erop dat tegen deze aanvraag om een bouw-J'sloopver gunning géén bezwaarschrift inge diend kan worden. Een bezwaar schrift kan pas worden ingediend nadat op de aanvraag is beslist (in principe binnen 13 weken). VERLEENDE (BOUW)VER- GUNNINGEN/MELDINGEN. De volgende vergunningen zijn ver leend en/of met de volgende mel dingen is ingestemd: tussen haakjes staat de datum van verzending) Aagtekerke - het uitbreiden van een woning Prelaatweg 39 (26/3); Koudekerke - het plaatsen/verplaatsen van een sanitair-unitlwasserette-unrt Dis hoek 2 (26/3); - het uitbreiden van een woning Evertsenstraat 10 (26/3); - het bouwen van een serre De Walestraat 40 (26/3); Oostkapelle - het geheel vernieuwen en veran deren van een zomerwoning Noordweg 50 (26/3); - het bouwen van een garage Kalf- hoekseweg I (26/3); - het uitbreiden van een woning Beukenlaan 26 (26/3); - het uitbreiden van een garage Orionstraat 7 (2613); Westkapelle - het bouwen van een garage de Baan 3 (2613); Zoutelande - het uitbreiden van een zomer huis Branding 28 (2613); - het bouwen van een woning Lan- gendam 54 (2613); Er is voor belanghebbenden een wettelijke mogelijkheid om bezwaar te maken tegen overheidsbesluiten (dus ook tegen bouwvergunningen, akkoord bevonden meldingen en verleende vrijstellingen). Op grond van de Algemene Wet Bestuurs recht kan dat binnen 6 weken. De termijn van het indienen van be zwaren vangt aan op de dag na verzending van de vergunning aan de aanvrager. Een bezwaarschrift moet schrifte lijk bij burgemeester en wethouders van de gemeente Veere worden in- gediend en voorts worden onderte kend en gemotiveerd. U kunt hier over mondelinge informatie krijgen bij mevrouw LM. Louwerse, afde ling Bouwen en Wonen, sector Grondgebied, Gapingseweg I a te Serooskerke op werkdagen van 09.00 uur tot 12.00 uur en (behal ve op vrijdag) van 14.00 uur tot 16.00 uur.Telefonisch bereikbaar onder nr. 0118-597635. VOORBEREIDINGSBESLUIT Wij maken bekend dat de raad in zijn vergadering van 18 maart 1999 met toepassing van het be paalde in artikel 21 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening heeft ver klaard dat een herziening wordt voorbereid van; - een gedeelte van het bestem mingsplan "Kom Westkapelle voor het perceel Molenweg 7a te Westkapelle, tb.v. het bouwen van een garage; - een gedeelte van het bestem mingsplan "Buitengebied" voor het perceel Prelaatweg 4 tb.v. het bouwen van een garage één en ander zoals dit gebied op de bij dit besluit behorende en als zodanig gewaarmerkte tekening is aangegeven. Genoemde raadsbesluiten treden op I april 1999 in werking en lig gen met de bijbehorende stukken vanaf heden voor een ieder ter in zage bij de afdeling Bouwen en Wonen, Gapingseweg la te Se rooskerke en op het bureau Voor lichting, Dorpsplein 28 te Koude kerke. UITGIFTE BOUWGROND IN BIGGEKERKE Wij maken bekend dat ingaande 24 maart 1999 de inschrijving is gestart voor de uitgifte van kavels bouwgrond in het plan "Uitbreiding Biggekerke". Er zullen maximaal 2 kavels bouwgrond worden uitgegeven. De inschrijving eindigt op 21 april 1999. Bij de uitgifte van de kavels bouw grond worden bindingseisen gehan teerd. Dit houdt in dat uitsluitend bouwgrond zal worden toegewe zen aan gegadigden die een socia le of economische binding hebben met de kern Biggekerke. Er kan uitsluitend ingeschreven worden middels een inschrijfformu lier dat onderdeel uit maakt van een informatiebrochure. Deze brochure kan worden opge haald bij de sector Grondgebied, afdeling Bouwen Wonen, Ga pingseweg I a te Serooskerke of de afdelingVoorlichting, Dorpsplein 28 te Koudekerke. Voor nadere informatie over het bovenstaande kunt u contact op nemen met de heer J. Muizelaar van de afd. Bouwen Wonen, tel. (rechtstreeks) 0118 597634. KAPVERGUNNING Ten behoeve van de restauratie van het pand Simon Oomstraat 3 te Veere is een kapvergunning ver leend voor een boom in de achter tuin bij dit pand. Voor nadere informatie kunt u te recht bij de Sector Grondgebied, af deling Civiel- en Cultuurtechniek, telefoon 0118-597628, Gapingse weg I a te Serooskerke. SLUITING AFDELING BEHEER EN ONDERHOUD In verband met de organisatieont wikkeling van de gemeente Veere is de afdeling Beheer en Onderhoud op 12 april a.s. gesloten. Bij drin gende zaken kunt u terecht bij het algemene nummer van de ge meente 0118-555444 Koudekerke, 7 april 1999 Burgemeester en wethouders van Veere Door Hans Meijer „Mooie boten bouwen? Dat kunnen alleen Italianen". Geen leuke boodschap aan het adres van Albert Beekman, die in de jaren vijftig een plaatwerkerij in Goes begon. Een boodschap die bovendien niet klopte. Want vijftig jaar later blijkt Beekman Water sport te Goes één van Europa's meest toonaangevende bouwers te zijn van polyester motorboten. Zelfs de grootste in de Bene lux. Op de komende Visma, de vissportbeurs die van 24 tot en met 28 maart in Rotterdam wordt gehouden, zal dat nog eens wor den bewezen. Beekman zal daar vier nieuwe typen visboten tonen. Al die boten worden gebouwd in Goes, waar vader Beekman kort na de oorlog een auto- plaat- spuit- en moffelinrich- ting opende. Die zat aanvanke lijk in de Nieuwstraat, een stukje oud Goes, tegenover De Prins van Oranje. In de vijftiger jaren was Beekman aan uit breiding toe en er werd een nieuw pand gebouwd aan de Kloetingseweg. Daar ook be gint ons botenverhaal. Beek man Watersport is anno 1999 de grootste fabrikant van po- lyster motorboten in de Bene lux. Het bedrijf, destijds opge start door Albert Beekman, is in de jaren negentig onder Herbie en Jackie Beekman sterk gegroeid. Herbie Beek man vertelt: ,,'t Gekke is dat in Zeeland betrekkelijk weinig mensen weten wat we doen. Relatief hebben we in eigen provincie weinig klanten, ter wijl je hier toch volop mooi water hebt". Des te groter is de reputatie van de Goese botenbouwers in de kring van insiders. Op de onlangs gehouden Hiswa, een van 's werelds grootste water sportbeurzen, trok Beekman Watersport weer volop bekijks. Want in het kantoortje en de bedrijfshal aan de Kloetingse weg worden met grote regel maat nieuwe ideeën op gebied van botenbouw uitgewerkt. „Eerlijk gezegd zitten we na de Hiswa met een luxe probleem. Want op de beurs verkochten we direct zóveel boten, dat we moeite hebben 'Om ze op tijd af te leveren", aldus Herbie Beekman. In feite is Beekman Watersport een ambachtelijk bedrijf. De boten worden in eigen huis ontworpen. „Eigenlijk de leuk ste kant van ons bedrijf. Want het ontwerpen van een boot en het hele productieproces is één groot avontuur. Ons as sortiment bestaat momenteel uit achttien modellen, waarvan de helft boten voor sportvis sers. In de winter zijn we bezig met het ontwikkelen van nieu we modellen. Je begint met het maken van een houten mal. Dat is precisiewerk. Je bent daar weken mee bezig. In feite weet je nooit of éen be paald ontwerp een succes nummer wordt. Je kunt dat v vergelijken met de autoindus trie. Er worden soms bepaalde modellen op de markt ge bracht waarvan men veel ver wachtingen heeft. Om onver klaarbare redenen blijkt zo'n ontwerp 't in de praktijk niet te doen. We hebben dat zelf 'n paar jaar geleden meege maakt. We dachten een droom van een boot te hebben ge maakt. Alles klopte aan 't ont werp. We hebben er vier van verkocht en je kunt niet achter halen waarom zo'n model niet aanslaat". Veelzijdigheid is de sterke troef van de Goese botenbou wers. Herbie Beekman: „We hebben destijds onze Alfa ont wikkeld. Een sterke formule die we steeds verder hebben uitgebouwd. De laatste twee nieuwe modellen zijn de Alfa 505 Fish en de Alfa 505 luxe. Ook nieuw is de 540 Openfish, een boot met verschrikkelijk veel binnenruimte en grote stabiliteit. Als je met zo'n ontwerp op een watersportbeurs ver schijnt, ben je heel benieuwd naar de response. Je aanwe zigheid op zo'n beurs is be langrijk om te weten hoe de mensen op je nieuwe product reageren. Door dat contact r worden nieuwe ideeën gebo ren. Dat is ook de reden dat we bij ons bedrijf in Goes een zitje hebben, een barretje heb ben ingericht, waar bezoekers even kunnen wachten, waar je met iemand kunt praten en kunt horen hoe ze over je werk denken". Beekman Goes staat in de internationale wereld van botenbouwers ook bekend om zijn innoverend werk. Her bie Beekman: „We verplaatsen ons in de gebruikers van onze boten. Dat zijn in veel gevallen sportvissers die er de zee mee op willen. We hebben destijds een middenraam in de kajuit van onze boten gemaakt dat open kan. Hierdoor is 't niet meer nodig om buitenom over het gangboord naar het voor dek te gaan. Door dat raam te openen kun je 't hele voordek bestrijken. Heel simpel eigen lijk, maar je voorkomt zo 't risi co om bij deining in het water te vallen. We hebben verder nogal wat bekijks gehad met ons ontwerp voor een zwem- trapje aan boord. Bij alle boten zit dat achter, bij de motor. Ei genlijk niet logisch. We heb ben er eentje aan de voorkant van onze boten. Vaar je een plaat of 't strand op, dan kun je er zonder problemen van af". Intussen geniet Beekman Wa tersport internationale bekend heid. Jackie Beekman: „Begin jaren zestig leverden we ge middeld een boot per week af. Nu zijn 't er drie. Ik denk dat we afgelopen jaren zo'n vijf duizend motor- en speedboten in roulatie hebben gebracht. Waar die varen? Eigenlijk overal. We hebben een trouwe klantenkring in Zwitserland, hebben boten varen in Saou- die Arabië, in heel West-Euro pa". Zoals gezegd zijn betrek kelijk weinig mensen in Zee land op de hoogte van wat er in het bedrijfscomplex aan de Kloetingseweg gebeurt. Herbie Beekman: „Veel sportvissers en andere watersporters die bij ons kopen komen uit de rest van 't land, uit België ook. Bovendien hebben we een aantal dealers die onze boten verkopen. Wij van onze kant hebben het dealerschap van boten die we- zelf niet kunnen produceren. Zo zijn we importeur van Lars on, een Amerikaans merk, en van Jarnic. Die laatste boten worden op Cyprus gebouwd. Het zijn kleine, open toerbo ten, terwijl ze ook als grotere kajuitvisboten zijn te leveren. Een mooie aanvulling op onze eigen modellen". De motor boten die Beekman in Goes bouwt zijn vrijwel alle trailer- baar. Makkelijk achter de auto mee te nemen1 dus. Dat geldt ook voor het nieuwste model dat Beekman ontwikkelde: de 540 Family. Het is een kruising tussen een sloep en een toer boot en heeft van beide de voordelen. Herbie Beekman: „Er is de laatste jaren een toe nemende belangstelling voor sloepen. Ze zijn in 't algemeen nogal duur. 't Voordeel van on ze boot is, dat-ie heel veel ruimte heeft, stabiel is en be taalbaar. Eerlijk gezegd weten we niet wat voor naam we eraan moesten geven, wat voor type boot het is. Hij is al leverbaar onder de twintig mille. Soms komen hier wel eens mensen die schrikken van de prijzen. Ik vraag ze dan hoe vaak ze op vakantie gaan. En wat zo'n va kantie heeft gekost. Voor die prijs zouden ze al een halve boot kunnen hebben waar je jarenlang plezier van hebt. We hebben in Zwitserland veel re laties die met onze boten va ren. Die worden daar gekoes terd als kinderen. 'i t

de Faam | 1999 | | pagina 13